i Advertentiën. WEERBERICHT. :j JOHANNIS M1JS, SCHILDERSKNECHT Opening der Chr. School te Sommelsdijk. Ouddorp In een korte vergadering van van Kempen: ik zit een nan uur Duiten ae gemeente en heb daarvan niets geweten en ge den Raad der gemeente werd met vijf tegen ?-•— twee stemmen L. Mastenbroek tot gemeente bode benoemd Namens de Anti-rev. kiesver. zijn de aftredende leden van den Gemeenteraad n.l. T. Hameeteman C. v. d. Kiooster en H. Tanis weer tot candidaten gesteld. Van de liberale of vrijzinnige zijde, zijn tot candi daten gesteld: J. Breen. I). Komtebedde en K. Tanis (van Zeezicht) tiemeeihieraatl. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Gemeente HERRINGEN, gehou den 11. Vrijdag 23 Juin des voorm. 10 ure. Aanwezig alle Leden. Voorz. de Edelaehtbaren Heer Mr. C. Zaaijer Burgemeester dezer Gemeente. Deze opent de vergadering als gebruikelijk eu doet door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorlezen die onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Daarna wordt door den voorz. mededeeling gedaan der „Ingekomen stukken". Ie. Een missive van H. H. Ged. Staren, goed gekeurd terugzendend het kohier van den H. Omslag voor het jaar 1911. 2e. Idem eeue van voornoemd college mede- deelende de ontvangst van de gemaakte wijziging in de vero deniugofinstructie voorden Gemeente- Ontvanger, waarmede in beginsel genoegen wordt genomen, vergezeld met een aanmerking op het in bezit nemen door de Weth., elk van een sleu tel, daar deze van geen borgtocht zijn voorzien. Voorgesteld wordt deze alzoo alsuog^te wijzigen, dat aan bezwaren van hun college wordt lege- moet gekomen. 3e. Voorlezing geschied van het daarop door B. en W. aan H. H. Ged. Staten gezonden ant woord, n.l. dat fraude pleegen onmogelijk is ge maakt, aangezien van de brandkast, 3 sleutels aanwezig zijn, waarvau eene voor de buitenste deur bij deu ontvanger berust, die deze daar mede kan openen, om oude contracten enz. daarin te bergen. Om nu bij de eventueele aan wezige gelden te komen, waarvoor geene borg tocht is gesteld, is de aanwezigheid van beide Wethouders noodig. 4e. Het daarop ingekomen antwoord dat dit schrijven door H. H. Ged. Staten voor kennisgeving is aangenomen. Voorts dat by' mogelijke scheiding van Ontv. en Secr. eeue wijziging door hun wordt gewenscht geacht. 5e. Worden voorgelezen velschillende brieven van de Heeren Inspecteur en Ingenieur bij de Post en Telegraphie betrekking hebbende op de aanbrenging van een spreekcel in het alhier be staande Hulp-postkantoorgebouw van den heer 0. Witvliet. De verstrekte inlichtingen aan den Ingenieur gevraagd en verkregen, bestaan geeu bezwaren tegen bet aanbrengen vaneen dergelijke cei. Alleen wordt verzocht zoolang te willen wachten tot plaatsing van meerdere cellen staat te geacbiedeD. De teekening van de aan te bren gen cel gaat daarop rond de leden, hoe die aldaar zal worden geplaatst. 6e. Procesverbaal van boeken en kasopname gedaan door B. en W. ten huize van den Ontvan ger dezer Gemeente waarbij alles in de beste orde was bevonden. Na gedane vergelijking vau ontvang en uitgaaf behoorde en bleek ook in kas te zijn f 101.74. In de Armenkas was eu moest aanwezig zijn 1 381. 7e. Het verslag van den toestand dezer Ge meente over 1910, hetgeen ter inzage jvoor de leden ter secretarie zal worden neergelegd. 8e. Het verslag van B. en W. der Woningwet in Art. 52 bedoeld betgeen wordt voorgelezen. De voorz. stelt voor alle deze stukken voor kennisgeving aan te nemen waartoe word besloten. Vervolgens zegt de voorz. is aan de orde een voorstel vaa B. en W. om een boot voor de ge meente aan te schaffen, ten dienste de haven te onderhouden. De Voorz. zegt een dergelijke boot in Oude Tongc in gebruik is en heeft met de Weth. de werkiug aldaar aanschouwd. Ook is ze een week hier geweest en heef't ais resultaat nagelaten de haveu daarmede ziehtbiar is ver- verbeterd. It) deu breede zet lijj het nut zijns inziens daarvan uiteen en deelt do werkingd iai van uiteen. De saamstelling dier boot wordt eveneens door hem aan de leden uiteen gezet. Hij acht onze ,haven gelijk gelegen aan die van Oude Tonge en gelooft stellig met het aanschaffen van zulk eeu boot in het belang der haven werkzaam te zyn. De kosten van zulk een boot zijn geraamd als die van Oude Tonge alwaar prijsopgaaf is ge vraagd en waar smid Klem ze ook wil maken. Deze bedragen f 840 eu f 140 voor bijkomend smid en timmerwerk voor vleuken, kettingen enz. enz. Genoemde smid zal zich tot vervaardi gen daarvan een knecht aanschaffen met zoodanig werk bekend. Van Kempen :Is die boot dau ook verstelbaar. Voorz: Ja zeker. L. v- d. Velde: Kunnen de vleuken ook worden afgenomen opdat de boot voor ander werk gebruikt kan worden. Voorz: Ja zeker, grondwerk kan ook met de zelfde boot worden vervoerd. Den Boer: Zij zijn er van zelfs van Oude Tonge mee naar hier komen varen. MansIs de Smid daar van verzekerd zoo een boot te kunnen leveren. Voorz: Daartoe heeft hij ook het plan een scheepsmakersknecht er voor by zich te nemen. J. v. d. Velde: Ik achtte wel gewenscht daar eerst eens prijsopgaaf van te vragen aan een of andere werf. Voorz: In de Oude Tonge is dat geschied en is hij voor dat badrag ook gemaakt. Het komt mij voor dat het niet duur is. Er zal aan de werr zeker meer moeten worden betaald. Bovendien zegt de voorz. is het geen geval van duizenden en kan dat zoo ver niet uiteen ioopen. Keijzer: Er word al gesproken of die boot al op komst is en daartoe besloten. Voorz. geeft het woord aan den Boer die een en ander mededeeld over de werking der boot en daarom deu raad aanbeveelt. De vergadering worde alsnu een oogenblib ge schorst terwijl de Secretaris zicb verwijderd en terugkomend een schrijven den voorz. overhan digd van Oude Tonge betreffende de grootte der boot. Deze is 10 Meter lang en 2 Meter 30 breed boven aan de boorden. Daarna den Heer Keijzer het woord verkrijgend verklaart zich tegen de behandeling en zag het liever uitgesteld tot eeu volgende vergadering. Hij heeft het niet geweten als dat het op het convoeatiebiljet stond en kan in 2 maal 24 uren daarover geen oordeel vellen. Hij acht het ook maar een gedeeltelijke verbetering daar altijd nog een gedeelte met handenarbeid zal moeteu geschieden. De voorz. antwoord dat vanzelf altijd werk overblijft vooral als: als toen, het water niet ver weggaat. Over het geheel zal het evenwel een verbetering blijken. Ze is hier een week gebruikt en verdient aanbsveling. Met de spui is gebleken gedurig groote reparatie's moesten geschieden daardoor veroorzaakt. Ia Oude Tonge gebeurt het slechts een 20 30 maal per jaar en hier voorheen, 300 of meer keeren. J. v. d. Velde: Ik zag liever geregeld met de spui gewerkt en het word heelemaal niet gedaan. De Voorz. bespreekt den blij venden onderhoud daarvan nogeens breedvoerig. J. v. d. Velde: De boot slyt ook en vooral een ijzeren. Deze dient goed onderhouden te worden en daar komt buiten de schipperij niet veel van Wordt dat niet gedaan is ze oogenblikkelijk weg Den Heer Keijzer sluit zich hierbij aan. Boven dien zijn de adviezen van schippers zeer slecht volgens den Heer J. v. d. Velde. De heer Keijzer zegt daarvan altijd geen nota te bunnen nemen. Zonder iets aan de bekwaamheid van de schip perij te twijfelen is gebleken daar altijd niet mee te kunnen rekenen. De heer den Boer houd vol met te zeggen het een goed resultaat heeft nagelaten maar de leden hebben zich daarvan niet overtuigd. Ze hadden toen de boot hier 'ag m e moeten gaan. zien. De heer Keijzer had daartoe een uitnoodigiug verwacht. De Voorz. erkent misschien wel goed te hebheD gehandeld de ltden eene kennisgeving te geven. De Heer van ICempen vraagt of bij de werk zaamheid der boot ook voortaan niet geregeld gebruik kan gemaakt worden vau de spui, waarop de voorz. antwoord dit alleen zal geschieden als de boot werkt,. De heer Keijzer zegt de haven gedurig vol zit en zal zitten en wil liever die dammen meteen groep volk tegelijk uitdiepen en niet met een paar man. Achter hun aan is het weer vol als ze aan hef einde zijn. De voorz. houd het daarvoor dit aan 11. en W. moet, worden overgelaten. Daarna antwoord Weth. den Boer de vervallen berm weer zal worden aangebracht en de palen reeds daarvoor aanwe zig zijn. Dan alleen is bet, misschien mogelijk de schelden er uit te houden. Keijzer: Verleden jaar is reeds besloten het achterste gedeelte der haven o:i orde te brengen. Den Boer en den Vooiz. deelen uiede,j dat nu reeds 3 maal is gebeurd. De voorz. stelt voor over te gaan tol stemmen of overgegaan zal worden de boot aan te schaf fen, na daartoe den Raad te hebben gevraagd waarop bij monde van J. v. d. Velde stemming werd gevraagd Tot stemming overgaande wordt besloten met 4 tegen 3 stemmen een ijzeren boot aan te schal fe.n. Voor de Heeren Ij. v. d. Velde en J. van Kempen met de beide Weth. Tegen de Heeren J. v. d. Velde- M. Keijzer en A. Mans. Volgt nu het voorstel om deze den Heer Klem op te dragen te maken. J. v. d. Velde: Zou niet beter zijn daarna te laten inschrijven om reden het, toeb geeu gewoon smidswerk is. De voorz. antwoord die bezwaren worden on lervangen door het nemen van een knecht. Voorts is ook door de ijzeren heining verleden jaar geen opgaaf buiten de smid om gevraagd. Het komt hem voor nergens goedlrooper terecht te kunnen. Den heer J. v. d. Velde twijfelt niet aan de bekwaamheid van Klem, ook zegt hij alle instrumenten bij hem aanwezig zijn doch dat indirect die knecht door de gemeente moet worden betaald. Ook de Heer van Kempen acht zoo iets een kleine moeite, mede hierom, de leden op dat gebied maar gewone leekeu zijn. De heer Keijzer herhaalt nogmaals de boot liever van bout te zien gemaakt. Hij vreest deze niet zal worden onderhouden zooals dat behoort. De voorz. repliceert dat daaraan steeds de hand zal worden gehouden, wat de heer Keijzer doet opmerken dat wel meer gebleken is wat daarvan te verwachten is. Deu lieer den Boer bespreekt bet idee van B. en W. om zooveel mogelijk werk dat hier kan gemaakt worden aan de burgers ten goede te laten komen en ziet dus niets on billijks in het voorstel om de boot Klem op te dragen. Algemeen wordt dat gevoelen gedeeld. Men wil echter zekerheid dat, door het een gewone smid te laten verrichten, nieis onnoodigs ten laste der gemeente zal komen en wordt den Voorz. gevraagd ze te doen controleeren. Daartoe wordt besloten eerst nog prijsopgaaf te vragen aan scheepsmakersweiven en biykt dan het verschil niet aanmerkelijk groot, op het voorstel van B. eu W. in te gaan. Komt ter tatel een voorstel van B. en W. tot betere regeliDg van het loon der gemeente werk lieden. Thans is dat van Nov. tot en met Maart f0,80 van April tot half Juli f 1,10 eu verder tot eu met Oct. f 1,25. Met het oog hierop dat in den tijd van half April tot half Juli veel inhetaau- genomene wordt gewerkt is over dien tyd het loon gering, en stellen B. en W. voor het alzoo te regelen vanaf 1 Nov. tot April f0.80 van 1 April tot 1 Mei 1 1,en voorts f 1,25. Zoodat het be doelde tijdvak wordt verhoogd gedeeltelijk met 20 en 15 cent. Het komt hem voor dat deze ver hooging zeer billijk is en vraagt den leden of van hun kant daartegen bezwaren bestaan. Den heer J. v. d. Velde verwijst den voorz. naar den beer L. v. d. Velde die daarover het best kan oordeeien eu die dan ook verklaart de. meening van den voorz. te deelen. Als gezorgd wordt dat bet vereisclite aantal uren gewerkt wordt komt hun dat loon toe. Hij geeft ia overweging per uur te werken evenals in de plantage „de Dolpbyn" waar ook de gedachte bij voor zit, tegemoet te komen aan het verschil in daggeld met het aangenomene. De voorz. zegt dat dit zeer lastig zal blijken omdat met de getijen moet worden gerekend doch zegt den Raad toe zooveel mogelijk zorg te dra gen, wat ook al reeds geschiedde, dat als het getij hun verhinderd te werken,'op de wal werk zal zijn te vinden. Hiermede wordt door alien genoe gen genomen en dientengevolge daartoe besloten. Vervolgens deelt de voorz. mede nog is in gekomen een verzoek van deu Heer Nijpjes om een gedeelte grond van de gemeente in erfpacht te verkrijgen. Daar dit pis hedenmorgen is in gekomen kan dit in deze vergadering nog niet worden behandeld. Op de vraag van den voorz. of door de leden nog iets in het belang der gemeente is op te merken, vraagt de heer Keijzer of het niet mogelijk zou zijn de sloot nabjj het Kerkhof te rioleeren daar deze een ondragelijke stank oplevert. Hij zegt daarvan graag een voorstel te maken. De voorz. zegt dit verzoek aanhangig te zullen maken in de vergadering van B. en W. Niets meer voor de openbare vergadering ter behandeling bestemd gaat deze over in besloten vergadering tot behandeling van ingekomen reclames H. Omslag. IiisexondeiB stukken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet ■eplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.; Mijnheer de Redacteur Als ik nu ooit vreemd opgekeken heb dan is het geweest met de Candidatenlijst van de vrij zinnigen, dat ik voorop de naam zag staan van J. van Gent. Ik dacht dat die man tot rechts behoorde, want ziju opvoeding is toch rechts geweest? Ik ben op informatie uit geweest en toen bleek dat, naar men mij inlichtte, die mail zyu rokje omgedraaid heeft en nu volbloed vrijzianig is. Kwaden omgang bederven goede zeden. Zoo ziet men hier wat invloed of de neutrale school heeft, want, naar ik hoor, is het zyn zood die den vader van het alleen rechte pad heeft af doen dwalen. Ik wil nu langs dezen weg aan alle rechtsche kiez«rs toeroepen Stemt in geen geoal 0-> een afvallige. Rechtsche kiezers, let nooit op de man, maar let alleen op zijn beginsel. Een zeer net liberaal kan nooit onze stem krijgen alleen om dat hij liberaal is. Doe dus als wij en stemt de antirevolutionaire Candidaten JACOB J0PPE GERUIT J0PPE D*. en MAARTEN DIJKERS EEN RE0HTSCHEN ARBEIDER. Sommelsdijk. Mijnheer de Redacteur I s. v. p. een plaatsje in uw geëerd a.s. Gemeenteraadsverkiezing te Vergun mij blad over de Ooltgensplaat. Zooals uw verslaggever onlangs meldde is by de bestaande liberale en anti. rev. nog een Ned. Herv. (Geref) Kiesv. alhier opgericht. En juist over de houding dier kiesv. is het dat ik u bescheiden een plaatsje vroeg. Ik wil beginnen met u met Art. 1 en 2 der Statuten dier ver. in ken nis te stelleu. Art 1. luidt: Het doel der ver. is de handhaving der Ohr. beginselen op alle terrein des levens. Haar grond slag is de Heilige schrift Zij gaat dus uit van het hp'insel. d it dp Bij'ie' G Q i i« ii".f-'!bna- woora waarin ae voile raaa uoas vervat is. zooals die uitgedrukt is in de drie formulieren van eenigheid die in den jare 1618 en 1619 op de Synode te Dordrecht zijn vastgesteld. Art. 2 luidt: Zij tracht met alle geoorloofde middelen hare beginselen op maatschappelijk terrein, in het bijzonder wat betrplt de belangen der gemeente o. ui. door het stellen van caudi daten voor den gemeenteraad te handhaven, zonder ooit hare steun te zoeken bij eene partij, welke niet volkomen niet art. 1 instemt. Zij be- jeért ook in het maatschapnelyk leven rekening te houden met de belangen der Ned. Herv. Kerk Kiest hiermede deze Ver. niet brs'ist rechts. Mochten de Anti llev. broeders met de oprich ting dezer Ver. niet verblijd Zijn. Verwachte gij geen steun van deze Ver. Anti. Itev. broeders. Immers ja. tstaat ook gij niet op den bodem van Gods onfeilbaar woord? Wilt ook gij de Chr. beginselen op alle terreinen des levens niet band haven Wilt ook gij niet rekenen met de balangen Ier Kerken, dus ook met die der Ned. Herv. Maar acb, hoewel de belijdenis in statuten en huishoudelijk reglement goed zyn, hoe vreesden wij als uij als wij de leiders zagen dat de koers inks uit zouden gnnn. (Den voorz. willen wij uitzonderen.) lint zijn mannen die nog kort ge eden trouw de vrijzinnigheid steunden. En onze vrees bleek niet ongegrond, de vereenigiug toon le zich een hulptroep den vrijzinnigheid. Twee candidaten stelde men voor de a. s. Raadsver kiezing n.l. de Heeren P. den Braber en A. van Rossum. Over den persoon dezer mannen spreken wij niet, onze strijd gaat over beginselen dus verre alle persoonlijkheid. Dringt de vraag bij zulk eer, verkiezing niet naar voren. Wat zijn uwe poli lieke beginselen? We bedoelen niet kerkelijk, want het kan heel goed zijn dat b. v. Braber orthordoxe beginselen voorstaat in de Kerk, maar in de politiek eu dan kunnen we gerust coDStateereri we kenngn die heeren niet anders als Liberaal. Heeft den beer Braber niet, altijd de vrijzinnige beginselen voorgestaan en fel voor gestreden. Sprak hij het nog niet op de voorlaat ste vergadering uit in 't minst, geen bezwaar te zien in het steunen van de vrijzinnige Candida 'uur Slis, vlakweg in strijd met art. 2 van de statuten der Kiesv. En de heer van Rossum. Met hem deed zich het zeldzame voor hem werden 3 lijsten ingeleverd een der Kerkelijke en een der liberalen, is bier nu nog klaarder bewijs noodig dat de beginselen van deze man de vrijz. zijn. immers neen. Hij zelf zal en kan ook niet anders getuigen. En niemand beeft toch zulke lagen lunk van de liberale Kiesv. alhier dathijnieene lat deze een man candidaat zal stellen welke beginselen heeft in strijd met de vrijzinnige idêe en de handhaving werischt van de Chr. beginselen ip alle terrein des levens. En daarom mannen gij die slaat op den bodem van Gods Woord. Gij die den vollen Raad Gods erkent vervat in ie Bijbel en de drie formulieren van eenigbeid nooit zult gij uw stem mogen geveu aan zulke mannen, het is rondweg in strijd met die begin selen. Men misleid u. Zijt nuehteren en waakt. Wij waarschuwen u, u de bewijzen voorleggende en gij zelf ziet het, wy twytelen daar niet aaD. Onze strijd is geen kerkelijken strijd. Of we •fed. Herv. Geref. Doopsg, of wat dan ook wezen mag wij strijden voor hooge heerlijke be ginselen bovenjkerkelijke geschilpunten verheven. Eu daarom uw stem a. s. Woensdag uitgebracht op de candidaten der Auti Rev. partij de heeren Joh. Donkersloot Jz. W. J. Donkersloot Lz. en J. Jacobs Jz. Eu vallen deze mannen het zij zoo aan u is hun val te danken zoo gij dit niet doet. Zij hebben daar dan gestaan als protesten tegen u, waar gij u uitsprak als Chr istenbelijders ook op staatkundig en maatschappelijk terrein vol geus uwe statuten. U. Mynheer de Redacteur lankzeggend voor de veileende plaatsruimte. EEN VRIEND DER WAARHEID DIE NOOIT LINKS STEMT. Mijnheer de Redacteur I Verleen my s.v.p. een plaatsje voor onderstaand stukje. In enkele nummers van „Vooruit" werd ik eenigeu tijd geleden door een zekere L aangevallen oiudat ik veranderd zou zijn van gevoelen. J^jt doet my waarlijk genoegen, want het bewijst laf ik op de goede weg beu, ik wordt niet gaarne uit die hoek geprezen. Toch zou ik de schrijver aanraden liever eerst de spliuter uit eigen oogen te balen of eerst eens bij zijn vrienden rond te zien. Ik heb er verscheidene op myn boekje,die wij zoo noodig eens voor deu dag kunnen halen, maar ik ben maar eeu eenvoudig arbeider en dan is schrijven in de krant geen baantje, vooral daar wij in de drukken tyd zijn doch om L. in de gelegeuheid te stellen om verder te droomen. beginnen wij maar met uw voorganger 1).Breesnee. Was deze eerst geen vrij handelaar eu daarna toen hij dacht Lid van Provinciale te kunnen worden protectionist eu daarna bij een groote verkiezing weder vrijhandelaar. Ging hy niet om de steuu der Anti's viageu toen hij Lid van de Raad wilde worden. Werd hij niet van de Liberale Kiesver- eenigiug te Oude Tonge geroyeerd'als onbetrouw baar. En vraag hem nu eens tot welke party hij behoort, uuie liberaal, oud liberaal, democraat of socialist, bij zegt het u niet. Hoeveel jassen heeft deze man nu aan. Is dat nu uw candidaat voor ie Gemeenteraad. Wat een lappendeken. Wel terusten. Uw Dw. Du. JOHS. DEKKER Az. Nieuwe Tonge. ViüMlifry. Middoliiarnfs. Van de visscherij is te IJmuiden binnengekomen de vischsloep «Zeemeeuw» st. J. Boogerman met 24 ton zoutevisch. ifslag- l'erfeooplrstf. Van de op Woensdag 28 Juni 1911 ten overs'aan van Notalis Van der Siuysgeveilde 8.37 60 Heet. Bouwland te Sommelsdijk in Oude Plaat is de uitslag als volgt perc. Ingezet door per Geniet 1 Joh. Ardon f 855 2 J. P. de Wilde il 855 3 J. P. de Wdde li 820 4 Jac. Snijder li 805 5 J. Overdorp 700 6 J. Overdorp n 795 Totaal f 16386,83 iliirsffiykesi Slaiitf MIDDELHARNIS. Geboren: Leendert, z. v. Johannis Auperlé en Maria van Antwerpen. Willemina, d. v. Jacob van Wezel en Annetje van der Stad. Ge.liuwd Cornells van Dongen 31 j. en Eva van der S ik 27 j. Overleden Barend Faasse 3 weken, z. v. Barend Piasse en Jannetje Koster. Levenloos aargegeven kind van Izak van den Nieuwen- ilijk en Aagje Dubbeld. Cornelis Bunrveld 78 j., weduwnaar van Pieterneila van Eek. Petro- nella Taaie 17 j., d- v. Willem Taaie en Johanna de Waard. HERRINGEN. Gehuwd: Abram van der Spaan j.m. 31 j. Melissaul en Neeltje Voordijk j.d. 31 j. Geboren: Pieiernella d. v. I. Dorst en van C. v. d. Made. MELISSANT. Geboren: Een levenloos kind van Pieter van Dijk o II o bik i T eTüim. - Werk en Ncliool. Officieel Gedeelte. (MOilsriieiistoeleniiigeii. Predikbeurten op Zondag 2 Juli 1911. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, voorm. 9.30 en Avonds 6 uurDB. Westrik. Middelharnis, voorm. 9 30 uur en 's avonds 6 uur Ds. Uruiniug. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, voor iddngs 9 uur en namiddags 2 uur Di. Emmen. Langstraat, voorm. 9 uur en nam. 2 uur dhr. Hack Ooltgensplaat, geen opgaaf outvangei). Oude Tonge, geen opgaaf ontvangen. Sieuwe Tonge, voorm. 9 Ds. Wentink. Herkingeii, Nam. Ds. Wentiug (Doopsbed. en bij 4 ien rondgang Collecte voor Christelijke belangen. Dirksland, nam. 2 uur Ds. Ktoese van Melissant. Melissanr, voorm. 9.30 uur Ds. Kroese. stellendam, geen opgaaf ontvangen. Goedereede, voorm. 930 en 's avonds 530 uur Ds. F. de Gidte. Ouddorp, voorm. 9 uur en 's nam. 2 uur Doopsbed en Collecte voor de Cbr School Ds. A. v. d. Kooij. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 's avonds 6 nnr -Ds, Van der Vecht van Harem. stad aan 't Haringvliet, voorm. 9,30 uur Ds. Esse- link, 'savondsS.30 uur Caleeh. Zondag 22. Den Bommel, voorm. 9 uur nam. 2 uur (Cat. Zondag 27) 's av. 5,30 uur Leeskerk. ifelissant, voorm. 9,30 uur en 's av. 6 Leeskerk. Stellendam, voorm. 9,30 Doopsbed. en nam. 2 uur Da. Groeneweg van 's Gravenlmge. Ouddorp, voorin. 9 uur en nam. 2 Ds. v. Duin Ooltgensplaat voorm, 9 uur en 's avonds 6 uur D-. Dekker. Oud Gereformeerde Kerk. Ooltgensplaat, voorm. 9, Dam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Melissant, voorm. 9, en 's avonds 6 uur Leeskerk. Ooltgensplaat, voorm. 9nam2en 's avonds 6 unr leeskerk. Herkingen, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Gereformeerde Gemeente. Dirksland, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 6 unr Ds. Pieneman. Vrije Gereformeerde Kerk, Oude Tonge, voorm. 9, en namid.2 en 6 uur Leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9,30 uur Ds. Róssing. Evangelisatie. Ned. Hervormde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 's avonds 6 uur Ds. Trillaart van Aalburg. Jttiigelingsvereeniglngcn. Middelharnis. Vergadering der Jongl. ver. op G. G. Pred. 12: 13b Zondagmiddag van 2 tot 4 uur. Agenda voor a.s. Zondag: voor de pauzeCath. Zondag 3. Na de pauzeLett, en Improvisatie. blad aan 't Haringvliet. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Immanuel op Zondagmiddag om 1,45 uur in de consistorie der Ger. Kerk. Den Bommel. Vergadering der Jongel. ver. iedere Zondag avond 7 uur, in de Consistoriekamer der Ger. Kerk. Stellendam. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Timotheus Zondagmiddag half 2—4 uur in de Ger. Kerk. Vergadering der Knapenvereenigiug op G. G. „Samuel* Zondagmiddag half 4—5 uur in de Ger. Kerk. Ouddorp. Vergadering der Jongel. ver. op G.O. „Timo theus" elke Vrijdagavond 7 uur in de Ger. Kerk. ftfededeciiiigen. Gisteren was het voor Sommelsdijk een Dank en feesture. Sommelsdijk mocht de opening harer School met den Bijbel aanschouwen. Reeds ver voor het openingsuur stroomde het van menschen en kinderen, en was het al bezet voor het uur van aanvang. En hoewel alle lokalen tot één waren gemaakt werd het al spoedig eivol, zoovol zelfs dat verschillenden terug moes'en. De gereserveerde plaatsen voor genoo- digden waren door den drang reeds inge nomen vóór die personen er waren, zoodat het bestuur tegenove, hen, in een moeilijke positie kwam te staan. Ze zul'en, gezien den toevloed, hen dit gaarne vergeven. Zelfs het Bes.uur moest tevreden zijn met een staanplaats. Ruiui honderd kinderen waren opgeko men, nog enkelen ontbraken door verschil lende omstandigheden, en die allen hebben genoten. Chocolademelk, koekjes, broodjes, sinaas appels, 't was een genot de vroolijke gezichijes te zien, 't Was feest in Sommelsdijk. De openingsrede door Ds. Bekekatnp an Delftde verschillende speechen vau voorzitter. Het hoofd der school de Heer Hartzema, Ds. Róssing, de Heer v. d. Waal etc. etc. liggen hier Stenogra fisch voor ons, maar 'i is ons niet doenlijk, om zoo'n overvloed van copie nog heden ie verwerken en onzeo lezers aan te bieden. In ons a.s. Woensdagnummer volgt het verslag in zijn geheel. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Amsterdam (30ste predi- kantspl.), Mr. J. Schokking, le Leiden. Te Utrecht (Vac.-Dr. Troeistra), M. M. den Hertog, te 's-Gravenhage. Te Wievinger- waard, B. Nieuwburg, te Winkel.Te Rot- erdam (17e predikantspl.), W. Bieshaar, te Zetten. Te Oppenhuizen c.a., F. G. Hos- pers, te Workum. Te Oudshoorn (toez.l, li. Cannegieler, te Drempl. Te Benthui zen, O. J. v. Rootselaar te Noorden. Te Ossendrecht, L. J. v. Hoorn, teWormer. Te Krommeniedijk, H. J. Witkop Jr., cand ■o Winsehoien. Te Hem (N.-H.) H. J. Witkop Jr., cand. te Winschoten. Te Maastricht, Dr. J H. Kerkmnn te O'.st. Aangenomen: Naar ErichenfH. N Fruyt cand. le Amsterdam. Naar Ji„ iN.-H.), J. Nijenhuis Ockhuijsen, earid. WinsobolEn, Naar Diepenveen, J. Wensiuck rust. predikant te Apeldoorn. Bedankt: Voor Gleve, C. G. A. <1, Roos, te Kruisland. Voor Hei- en Boei kop, J). Th. Keek te Zuilichem. Vocu Assendelfl, en Noordwolde (Fr.), J. J. Vllll Meuis ie O'crleek (N.-H.). Voor Hassel ,Ovor.) G. II. Beekenkamp, te Delft. Voor lfoogeveen, M. Jougebreur, teVeenei:- Jaal. Voor Kuilenburg H. Cannegieiei e Drempt. GFREF. KERKEN. Tweetallen: Te Middelburg (C) A van Dijken, van Overtoom en W. H. Gispen e Zwol e. Te Uirum, J. H Binnenin tt Arum en S. W. Bos te Westergeest. Drietallen: Te Groningen (A), 0 Boersma ie Enzinge. R. Hamming, te Zaam- ilag en S. Oudkerk te Kralingen. Te Assen, Dr. T. Hoekstra, te 's-Hertogenbosc Dr. kJ. Ridderbos, te Meppel en H. Thomas e Berlikum. Te Ermelo, Dr. G. Ch.Aa'- lers te Tzummarum; J. H. Jonker te Nunspeei -:n D. B. Hagenbeek te Ouderkerk aan den (Jsel. Beroepen: Te Witmarsum H.Jansen •an\ le Baarn. Te Brulnisse J. Thoien e Hasselt. Te Vlaardingen, D. B. Hagen- >eek, te Ouderkerk aan den IJsel. DOOPSGEZ. GEM. Beroepen: Te Middelslum K. Vos le Woudsend. Bedankt: Voor Workum, J. Scherpen- huijzen, te Den flp en Landsmeer. Voor VVarga, R. v. d. Veen te Bilk. CHR.-GEREF. KERK. Bedankt: Voor Broek-op-Langendijk en Rijnsburg, P. de Groot te Noordeloos.' REM. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Groningen (2e predi kantspl.), J. B. Wanne te Waddingsveen. Waarneming van het Meteorologisch In stituut te de Bilt. Zwakke tot matige Westelijke wind, meest swaar bewolkt, waarschijnlijk nog regen- ouien later warmer. Si ar4U berichten. Amsterdam, 26 Juni 1911. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Zeeuwsche Bonten Blauwen Spuisohe Eigenheimer! Flakkeesche Geldersche Blauwen Friesche Borgers Blauwen Eigenheimer Poters Blauwe Bonte IJpolder ronden Andijker Muizen KI. Muisjes Blauwon Westlandsche ronden Hüiegommer zand Duitsche roode Friesche Muizen Nieuwe Malta per Heet. per Heet. f 0.- f o.— o.- 0.- o.- o— o.- 0— 0.- 0.- 0.- 0.- 0- 0- 0.- 0.- 0— 0— 0— 0— O.-T a o.- Ö.20 n 3— 4.20 0.- o-- a 6— 0— 0.- a 0— 0.- o.— 4.20 0— per 100 Kg. „10.- ,11— iPnder'iroutvtf4928 UENDftiK C. VAANDRAGER H.Ci, en BAALTJE J. MIJS Johd. Rotterdam, Oude Tonge 29 Juni 1911. •6 Op den 4 Juli a.s. hopen D.V. tfc onze geliefde Ouders ft NICOLAAS BRABER jf: -8 EN 4931 g: 8 ELIZABETH MAATJE BUTH 8 hun te herdenken. H Hunne dankbare Kinderen. jg® g Ooltgensplaat, Juli 1911. g® Heden overleed zacht en kalm mijn geliefde Echtgenoot, de Heer .j 4926 in den ouderdom van ruim 68 jaren. Dirksland, 28 Juni 1911. WED. JOH. MIJS-VINK Algemeene kennisgeving. GEVRAAGD tegen Nov. een niet heneden de 18 jaar, bij Mei. C. VAN DONGEN Tramstation '•929 Dirksland. Terstond gevraagd een bii C. v. STIGT Mr. schilder, 4D22 Pulhnhcek

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 4