E Solide Afbraak 11 GEZOCHT een veerende voorvork, ken mm iniii tuinhuis of Koepel Fotogralie-Mtl AFKRAAK $oor (Spotprijs Univeisal Karns Aanbesteding. Advertenti'èn. Ingezonden Stu feiten. Mijnheer de Redacteur I Werfeoopiaigeii. Cxemeïift'tl Nieuws. De Europeesche rondvlucht. Moordaanslag Een verzonnen verhaal. De slager D, te Haarlem, die het had doen voorkomen, alsof bjj hem f 230 was ontvreemd, en de dief daarna brand had gesticht, heeft bekend, dit te hebben verzonnen en zelf den brand gesticht te hebben om de assurantiepenningen los ie krijgen. Overreden. Te veel verlangd Bierfe est School, Ouders die liumie kinderen nog niet aangaven en dit als nog wen- sclien, kunnen dit doen Bij een der bekende bestuursleden, opdat hunne kleinen ook kunnen proliteeren van deze gelegenheid. Nagekomen bericht. WEERBERICHT. WceMag yaii Geld- en FoMscniiMt. Marhibericfiten. PER TELEGRAAF. Voor de vele bewijzen van deel neming ons betoond bij het overlijden onzer geliefde moeder en grootmoeder Mej. FRANCINA TIGCHELMAüM, betuigen wij bij d ze onzen hartelijke» dank. 489(5 Uit aller naam J. VAN ECK. Middelharnis, 20 Juni 1911. Terstond gevraagd eene nette 4882 bij D. L. HARDEWAN Hellevoetsluis. Op Zaterdag, den I Juli 1011, des namiddags 5 uur, zal trachten aanbesteed te worden Het verbouwen van een Woonhuis, Ho. 13, van den Heer C. VROEGIN DE WEI J aan de Voorstraat te Dirksland. Waarvan het bestek in voornoemd gebouw ter inzage ligt en de teekening a f 0,70 te verkrijgen bij A. VAN OOSTENBRUGGE Cz., Bouwkundige, Dirksland. 4897 TE KOOP van een complex Pan den, Lage Oostzeedijk 115, bestaande in 300.000 Uselsteen, roode en blauwe Dakpannen, zwaar en licht Binthout, Kap- en Vloerdelen, alsmede 40 M. ijzer Hek, hoog 1,40 M en lager, Maats Raam- en Deur kozijnen, marmeren Schoorsteenman tels en Tegels, enz. Adres op het werk of bij VROLIJK ROOS, Strooveer 2, Rotterdam. een gezin, liefst zonder kinderen genegen om op nader overeen te komen voorwaarden een huis te Sommelsdijk te betrekken en hiervan de beneden woning als gemeubileerde 4895 Verder worden aanbiedingen ver zocht van eene gemeubileerde zit- en slaapkamer met of zonder pension te Soinmetedijk of te Middelharnis en van eene localiteit aldaar, geschikt voor kantoor. Brieven onder nummerdezerspoedig in te zenden aan het Bureau van dit blad. Op iedere Fiets dat is het ideaal! Veerende voorvorken kunnen op alle rijwielen worden aangebracht in slechts 20 minuten tijd. Prijs f5. Adres W. Boekhoven, SommelsdUk. Oevraagd om over te nemen een gebruikte die naar alle zijden kan gedraaid worden en dienstig moet zijn voor een zieke om in te vertoeven. Adres No 4883 bureau van dit Blad. TE KOOP voor spotprijs een zoo goed als nieuw geheel compleet met bijbehoorende aparaten. Nieuw prijs f 150. Adres H. P. BOEKHOVEN Sommelsdijk. Voor billijken prijs te koop aange boden een eerste klas Dichter Hooihark en een zware Milwaukee maaimachine beiden nieuw. France brieven No 4894 bureau van dit blad. Te koop de Afbraak van verschil lende panden, bestaande in circa 80,000 Waalsteen, een groote partij maats- Schuif en Deurkozijnen, Bad- dings, Vloer- en Kapdeelen, de Inven taris van een luxe Paardenstal voor 6 paarden, 40 Meter ijzer bek, 2 Meter hoog, Staldeuren enz. enz. Te zien en te bevragen aan het werk Hontlaan en Zalmstraat, op de Berg plaatsen Ridderstraat 22, nabij Electr. Spoor, of bij CORN. J. OOSTERWIJK, Herlaerstraat 10, Noord -ingel W.Z. Rotterdam. Den 23 JUNI 1911 des namiddags 4 ure zal door den Architect H. M. ROODZAND te Dirksland in het Café Havenzicht namens den Heer C. RIDDER te Dirksland 4876 worden aanbesteed: „Het afbreken van een Bouwschuur en het bouwen van vijf wo ningen aan den Molen dijk en Achterweg te Dirkeland." De aanwijzing zal p'aats hebben den 20en JIJNI 1911 des namiddags 1 ure. Het bestek ligt ter inzage in voor noemd Caié, terwijl de teekening ver krijgbaar is a f 085 bij den Architect. te koop eenige bij 4600 J. HOLLEMAK AJz,, Zniflzp, Den Bommel. Zie vervolg Tweede Blad. bestuur en den Ambachtsheer in overwe ging to geven. Na een korte discussie wordt op voorstel van den Voorz., voor nadere toelichting ontboden den Heer A. Smits, opzichter alhier. 0. m. zegt ook de Heer Smits met het, ofschoon niet officieel plan, op de voorgestelde wijze te kunnen han delen. Vervolgens stelt de Heer Mijs voor een lid te kiezen voor de grint-commissie, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den vroegeren Burge meester, J. v. d. Kreeke. De heer Mijs steunt zijn voorstel met de mededeeling, dat binnenkort rekening van de grint zal zijn en het nieuwgekozen lid daar al direct bij tegenwoordig zal kunnen zijn, hetwelk z. i. zeer gewensclit is. Daar alle leden het hiermee eens zijn, wordt overgegaan tot stemming en wordt met algemeene stemmen tot lid der commissie gekozenden Edel- Achtb. Heer Jhr. Stern. Ten slotte wordt het woord gevraagd door den Heer Borgdorff. Deze vraagt hoe het zit met de bestrating van de kaai, welke z. i. spoedige herstelling behoeft. De Heer Mijs stelt voor, de kaai voorloopig over de achterste helft te bestraten. Na eenige wederzijdsche besprekingen wordt op voorstel van den voorz. besloten, deze zaak verder over te laten aan B. en W., die haar ten spoedigste in overweging zullen nemen. Daar nu niets meer aan de orde is en niemand meer het woord ver langd, sluit de voorz. de vergadering. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Vergun mij s. v. p. een plaatsje in u blad. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Op de Vergadering der steenkolenbond. (Ons aller belang) te Dirksland datum 13 Juni moest ik ontwaren, dat het door mij ingediende voor stel niet werd ter tafel gebracht. Dit griefde mij: en daar ik tot mijn spijt den moed niet heb, te spreken op een vergadering, zoo wensch ik langs dezen weg Heeren bestuurleden enkele vragen te stellen. Ie. Was er iets onbillijks of afkeurenswaar digs in mijn voorstel waar te nemen? 2e. Heb ik niet beleefd verzocht, als het door meer personen onderteekend moest zijn het s. v. p. terug te mogen ontvangen? 3e. Waarom I heb ik niet de eer gehad, het terug te ontvangen? nu gebleken is dat het door meer personen moest onderteekend zijn. 4e Is 't omdat ik als inzender maar werkman ben of vonden de heeren het minder aangenaam daarop door mij te worden attent gemaakt Het zal du vier jaar zijn dat ik Lid ben van den kolenbond, en ik was op iedere jaarsverga dering tegenwoordig. Maar ik kan mij niet voorstellen ooit een Reglement gezieD of gehoord te hebben. Vandaar dat ik de heeren dit ver zoek moest indienen. Dit wil ik er ten slotte nog bijvoegen als het Reglement zoo soliede is, als de behandeling mij heden te beurt gevallen, het alles afkeurings- waardig is. U M. de Red. nogmaals hartelijk dankend voor de plaatsing. Heb ik de eer te zijn U Dw. Dn. BEI JE BOTH Cz. Dirksland, Voorstraat. Op Woensdag 21 Juni 1911 des namid dags 3 uur, in het Hotel Meijer te Micldtl- harnisafslag vana. De Bouwhoeve met Landerijen aan den Oudelandschen dijk in don polder het Oudekind te Middelharnis, groot 32.30.70 heet. (70 gem. 105 roeden Voornscke maat) verhuurd tot blootsekoof 1912 aan den Heer J. L. Jacobsb. 6.47.00 hectaren Bouwland nabij den Tilschen dijk in den polder de Tille te Den Bommel, ver huurd tot blootsekoof 1912 aan den Heer O. den Braberten verzoeke van de familie Kolkman te Dordrecht. Notaris VAN BUU- EEN. Op Donderdag 22 Juni 1911 's avonds 6£ uur verkoop van het kanthooi van 60 Gem. 205 R. land om 1 maal te snijden in de polders Oudeland, Magdalenapolder en Heerenpolder en 8 Gem. grasgewas om 1 maal te maaien in de Heerenpolder allen onder Oude Tonge voor de Erven dhr. D. van Es Kz. bij wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN 1SPELEN. Vrijdag 23 Juni 1911 's avonds 6 uur bij A. P. Jacobs Jz.. te Achthuizen veiling, en Vrijdag 30 Juni 1911 's avonds 6 uur, ter- zelider plaats afslag van 4 Heet. 11 Aren 5 Centiaren kostbaar bouwland (of 8 Gem. 67 II P. M.) aan den Galatheeschendijk en den Lageweg nabij de Achthuizen in den polder //Den Bommel// onder den Bommel, kad Sectie B. nommers 605, 606, 607, 608, ten verzoeke van de Erven dhr. J. J. de Vos. No taris VAN ISPELEN. Op Vrijdag, 23 Juni 1911 inzet: 1 afslag j Op Vrijdag, 30 Juni 1911 af-''c^es nam. 2 uur in het Logement Moe'ker te Ooltgensplaatvan 16 33.20 hectaren Bouw land met uitpad in den Mariapolder te Oolt gensplaat in diverse perceelen en combinatiën, ten verzoeke van den Heer G. van der Koogh te Alblasserdam. Notarissen Me. VAN WEEL en VAN BUUKEN. Op Dinsdag 27 Juni 1911 's avonds half 7 uur, te Meiissant, ter herberge van A. van der Werf, veiling, en op Dinsdag 4 Juli 1911 's avonds half 7 uur ter herberge van A. Both te Melissant afslag van a 4 arbeiderswo ningen met erf en grond en een dijk, te Melissant (vroeger Roxenisse), in diverse perceelen tuinland en bouwgrond (de z.g.n Bouwdijki, kad Sectie E. nommers 195,227, 228, 229, 230, 271, 441, 442, en 444, tez. groot 40 Aren 83 centiaren, b arbeiders woningen met het erfpachtsrecht van den grond en van het hofland, te Dirksland, aan den Noorddijk, kad. Sectie A. nommers 494 en 495, tez. groot 7 Aren 88 centiaren, en c een onverdeeld een vierde gedeelte in een paardenstal, te Dirksland, aan de Paarden marktstraat, kad. Sectie B. nommer 1340, groot 45 centiaren, ten verzoeke van Mejuff. de Wed. L. van Beek te Rotterdam. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Dinsdag 27 Juni 1911. 's avonds ten half 8 uur, te Melissant, ter herberge van A. v. d. Werf van 14 perceelen hooigras - e .vin den dijk van polder Diederik i t: i het noorden, ten verzoeke v.:. tit: (i li yte Melissant. Notaris Van DEU Si-U». Op Woensdag 28 Juni 1911, 's avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Broos- hoofd veiling, en op Woensdag 5 Juli 1911. 's avonds 6 uur te Dirksland, ter herberge van J. Gaanderse afslag van: 8.37.60 Heet. 20 Gem. 202 Roeden S. Maat) vroon Bouw land, te Sommelsdijk, in den polder de Oude Plaat, nabij de hofstede van den hoer A. J. Kastelein, kad. Sectie D. nommers 533, 534, 535 en 541, in 6 perceelen en combinatiën, blootscboof 1912 uit de pacht. Notaris VAN DER SLUIJS. Dinsdag 4 Juli 1911, v.m. 101 uur, in het Gemoentehuis te Ooltgcnsp'aat, veiling, en op Donderdag 20 Juli 1911, v.m. 10£ uur, in het Gemeentehuis te Ooltgensplaat, afslag van eene bouwwoning met bouw- en weilanden samen groot 91.14.28 Heet., aaneengelegen in de polder Anna Wilhelmina en Krammer ge- meen'e Den Bommel, kad. Sec. C. No 391 395, 418—416, 421—426, 430—435, 437, 439—446, 491—493, 544—555, 594, 599, 610, 611, 653—656. Verhuurd: de bouwwoning met bouw-en weiland, groot 81.0088 Heet. aan Gebr. Scheepers tot blootschoof 1913 en 10.13.40 Heet. bouwland aan P. Jacobs Pz. e. a. tot blootschoof 1914. Te veilen in Verschillende boopen en Com binatiën, als bij nolitien vermeld.-Notaris Mr. VAN WEEL De Europeesche rondvlucht heeft Zondag met een tocht van Parijs naar Luik een aanvang genomen. Bij hot vertrek der 32 deelnemers, tusschen <i en 8 uur des morgens, waren wel een half millioen menschen tegenwoordig. De orde werd zoo slecht gehandhaaft, dat er groot gevaar bestond voor ongelukken als dat, 't. welk voor eenige weken te Issy les Moulineaux het leven koste aan Minister Berteaux. De militairen en de politie hadden de handen meer dan vol om het buitenpubliek, dat de zwakke omheining van het terrein te Vencennes voor 3/,„ eenvoudig had afgebroken, op zulk een afstand te houden, dat de aviateurs konden opstijgen. Precies 6 uur steeg de wereldrecordhouder voor duur en afstand Tabutean met zijn Bristol twee dekker, onder donderend gejuich der menigte, op. Met enkele minuten tusschenpoozen volgden de andere vliegers. Wijnmalen was de achtste. Vedrines, de winner van de tocht Parijs—Madrid was de vierde, die opsteeg. Helaas zijn dezen eersten dag reeds twee doodelijke ongelukken te boeken. De vlieger Le Martin steeg 7.31 met zijn Bleriot-eendekker op. Plotseling ziet men de monoplaan zeer snel dalen. De machine is in een boschje neergekomen. Men vindt na enkele minuten Le Martin daar, liggend op den grond, zijn hoofd onder een der schroefbladen van zijn op den kant neergevallen machinezijn aange zicht is één bloedende vleesohmassa, waarin neus, mond en ooren tot afzichtelijke wonden z(jn ineengeloopen. Het achterhoofd is ingeslagen; toch leeft de armé vlieger nog. Eerst ging het gerucht, dat hij op slag was doodgebleven. Le Martin overleed echter te 10 uur in het hospitaal St. Antoine, zonder het bewustzijn teruggekregen te hebben. Een kameraad had hem geraden niet met dit toestel, dat niet geheel in orde was, op te stijgen. De aviateur was gehuwd en laat een vrouw en 2 kinderen na, terwijl een derde kleine verwacht wordt. Nog vreeselijker dood vond denzelfden morgen een der 12 militaire vliegers, die het circuit op Êransch gtondgebied zouden meemaken, doch wien door de minister van Oorlog was toegestaan, dat ze te Issy les Monlineaux opstegen. Om 7 uur steeg luitenant Princeteau op en vloog de baan op 15 Meter hoogte rond, toen een rukwind zijn toestel greep. Princeteau daalde snel, maar toen zijn toestel de grond raakte, sprong een buis van het benzinereservoir, waardoor het toestel out brandde. Ooggetuigen woonden toen een schouw spel bij, alles in afschuwelijkheid overtredend, wat men slechts kan bedenken. Zij zagen voor hun oogen den ongelukkigen aviateur levend verbranden, zonder dat er mogelijkheid bestond hem te hulp te komen. Princeteau was niet ge- woud op het oogenblik, dat hij neerkwam Zoodra zijn machine ontvlamde, wilde hij er uitspringen om zich te redden. Het was hem echter onmogelijk zijn zitplaats te verlaten. De brand breidde zich met een ontzettende snelheid in enkel seconden tot het geheele toestel uit. Het houtwerk, de vleugels, alles brandde. Van alle kanten snelde men toe, om den ongelukkigen aviateur te hulp te komen. De soldaten van den ordedienst, de aanwezige inechaniciens, de bewakers der hangars alles zochten het leven te redden van den onge lukkige, doch het was onmogelijk hem aan dezen marteldood te onttrekken, daar de vlammen tot een hoogte van vijftien meter opstegen. Eenige minuten van doodsangst verliepen, toen bedaarde het vuur een weinig. De moedige soldaten stortten zich, met het gevaar voor hun eigen leven, in de vlammen, doch het was te laat de ongelukkige aviateur was he laas verkoold. Een zijner broeders stond op het vliegveld en moest het vreeselijk ongeluk machteloos aanzien. Juist stond dien morgen in de Staatscourant, dat Princeteau wegens buitengewone diensten bewe zen aan de militaire aviatiek tot kapitein was bevorderd. Nog een aviateur, luitenant Goubert, die onder den schuilnaam Daiger officieel deelnam aan de rondvlucht in een Morane-monoplaan kreeg een ernstig ongeluk. Hij viel van een groote hoogte tusschen Longpont en Villers-Cotterets en werd ernstig gewond. Te Reims werd de eerste verplichte daling gedaan „en daarna werd de tocht naar Luik voort gezet, ook door Wijnmalen, die te 9 uur 14 vertrok, doch zooals later bleek, te Charleville moest dalen wegens gebrek aan benzine en olie. De aankomst te Luik. Vidart, die ook het eerste te Reims aankwam, was de eerste die te Luik arriveerde met zijn Deperdussig-eendekker. Het is 9 uur 33 min. 27 seconden als hij de eindstreep passeert en zoo is Vidart dus overwinnaar van de eerste étape, ParijsLuik, 325 K. M. .in 3 uur 15 minuten. De vliegenier was door de windschoten die hij, boven de Ardennen vooral, te verduren had, ontzettend nerveus. Na Vidart arriveerde spoedig Vedrines, de man van ParijsMadrid en zoo kwamen er den eersten dag 7 aviateurs te Luik aan. De overigen bleven onderweg om een of andere oorzaak, waarvan 15, die te Reins achterbleven. Deze zullen wel trach ten vóór Dinsdag ook te Luik te zfjn om de tweede étape, LuikSpa—Luik (60 K.M.mede te maken. Zaterdagmorgen is in de Johannes Yerhulstraat te Amsterdam een moord aanslag gepleegd. De 50 jarige juffrouw M-, die wettelijk gescheiden is van haar man, werd door een schot uit een revolver ernstig in den buik getroffen. Zij werd naar het Wilhelmioagasthuisovergebracht De dader bleek haar gewezen man te zijn. De getroffene was huishoudster bij de dames T. Tusschen Wadenoyen Geldermalsen is hedenmorgen den eersten trein in de .rich ting Arnhem A. N., van Geldermalsen een bejaarde opzichter van eigendommen overreden. Hij liep voor don trein langs zijn geheele schedel werd verbrijzeld. Een dame komt op het spreekuur met een zieken linker voet. Ter verge lijking met den zieken voet, verzoekt de dokter haar, hem den gezonden rechter voet te vertoonen. Zij werd verlegen en weigerde. Ten slotte gaf zij schoorvoe tend ten antwoord. „Dokter, ik kan U vandaag werkelijk den rechter voet niet laten zien ik heb dien niet gowaeschen Ik wist niet, dat U dien ook wilde zien. („Med. Weekblad") SOMMELSDIJK. Tot onderwijzer aan de Christelijke School alhier is benoemd de Heer H. de Ruiter van Stadskanaal, die deze benoeming heeft aange nomen. De Christelijke School alhier zal niet Woens dag 28, maar Donderdag 29 Juni nam. 3 uur feestelijk worden geopend. Ds. Bekenkamp van Delft zal o.m. hij die gelegenheid de openingsrede houden. NIEUWE TONGE. Zaterdagavond van half zeven tot half acht ure zal in de Consistoriekamer zitting worden gehouden voor de ontvangst van zitplaatshuren in de Kerk alhier. DIRKSLAND. Ds. O. Bones van Delft heeft voor het beroep naar de Ilerv. Kerk alhier bedankt. HERRINGEN. Yanwege het Classioaal Bestuur te Brielle is aan onzen Eerw. Domine J. W. J. Addink met ingang van 1 Juli een 3 maaudelijksch verlof verleend wegens ziekte. SOMMELSDIJK. Morgen (Woensdag) middag te i uur zal D.V. door den heer J. v. d. Velde de eerste steen gelegd wor den van het Onthouders-Volkskoffiehuis aan den Langeweg alhier. Waarneming van het Meteorologisch In stituut te de Bilt. Meest matige Westelijke tot Zuidweste lijke wind, afnemende bewolking, weinig of geen regenwarmer. De afgeloopen week was over 't geheel zeer bevredigend. De gunstige stemming voor Amerikanen lioudt aan en alle berich ten doen ons vermoeden dat wij opgaande markten zullen tegemoet zien. Enkele dagen van reactie mogen clan slechts begroet worden met blijdschap, daar dan de markt baar evenwicht herstelt, dat zij ten slotte noodig beeft om bare technische positie sterk te houden. Een gunstige factor mag ook gezien worden in de mildere stem ming, die er bij de Porte is ontstaan, waardoor ten slotte het Balkangevaar, waarop wij in ons vorig verslag nog met nadruk wezen, aan het luwen is. Tevens geven de verbeterende ontvangsten der Mexicaansche Sporen aan, dat de toestanden daar ook verbeterende zijn, zoodat men op het oogenblik kan spreken van nog gun stiger factoren dan een week geleden. De overige markten gaven weinig aan leiding tot opmerkingen. De Dordtsche petroleum is thans Koninklijke geworden en hiermede is de Koninklijke in haar strijd met de Standard Oil niet onaanzienlijk ver sterkt. Tot op heden heeft de strijd tot meer activiteit geprikkeld, maar overigens is nog geen sprake van overwegend verlies aan een van beide zijden. De Geldmarkt blijft ruim en al moge dit voor een groot deel te danken zijn aan de enorme saldi die Amerika van Europa te vorderen heeft, dit doet toch voorloopig geen gevaar ontstaan, omdat de geldmarkt in Amerika zelf nog meer dar| ruim in hare behoeften kan voorzien. Dit alles te zamen genomen doet alleen in het komende najaar eenige aantrekking der geldkoersen ver wachten. De aandacht hebben zeer getrokken de Eric Shares, welke naar men zegt gepro fiteerd hebben van een strijd tusschen Great Northern en Canadian Pacific om de con trole. Deze isvan belang voor beide Maat schappijen tengevolge van het reciproci- teitsverdrag met Canada. In hoever dit waar is, is moeilijk na te gaan. Maarzeker is dat de Eric's inderdaad ruim geprofiteerd hebben van de opwaartsche beweging. Rubber en Tabak blijven zakenloos. Met het oog op de komende rubbertentoonstel ling in Londen mag aan rubberwaarden wel eenige belangstelling gegeven worden. Orders worden dagelijks ter beurze van Rotterdam opgenomen tegen Middenkoers Amsterdam hetzij telephonisch of telegrafisch van 10.30 tot 1.30 uur n.m. en daarna tot gelden de koersen, tegen onze bekende gun stige voorwaarden. Bijzondere adviezen kunnen voortaan aan onze clienteele worden verstrekt des Donderdags te Dirksland en Sommelsdijk. Vrijdags te Oude Tonge gedurende de opgegeven zittings uren en desverlangd daarna ten huize onzer clienteelen. Commanditaire Vennootsohap LOKKER, POMPE v. MEERDERVOORT Co in Effecten, Hypotheken, Assurantiën. Telephoon 4495. Middensteiger 7a, bij de Hoofdsteeg. Rotterdam, Gouda, 19 Jum 191 Oude Tonge, 16 Juni. Granen. Tarwe per 100 kilo f 9,60 a 10,30. Haver f 7,a 7.20. Rogge f 8,10 a 8,60. Erwten f 0.— a O.Boonen f a Eigenheimers f 4,40 a 4,75. Poters f0.a O.—. Brave's f6.a 0,Bonte f 0,— a O.Peen f 0.a 0,Wortelen f 0.a 0.per 60 Eg. Boter per kilo f 0,65 Eieren per stuk 4 eent. Rotterdam, 19 Juni. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 0 Veulens, 345 vette Runderen, magere Runderen, 367 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 567 Sehapen en Lammeren, 512 Varkens, 0 Biggen, 0 Bekken of Geiten. Alles per kilo. OsBen van f 0,70 tot 0.80 Runderen „0,71 0,82 Vette Kalveren 0,85 1,05. Sehapen 0,40 0,50. Lammeren 0,0, Varkens 0,45 0,47. Lichte (v. export) 0,44 0,47. Aardappelen. Westlands^he klei en zand f 4,a 4,50 per kinnemand. Weinig aanvoer. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kiio f 9,25 a 10,50. Essexsoorten f 10,50 a 12,—. Haver per 100 kilo f 0,a 0. Bruine boonen per Hg. f a Zaden. Karwjjzaad f 11,50. Weinig aanvoer. Eieren. Zeeuwsche f3,80 a 4,Üvermaasohe f4. 4,20 per 100 stuks. Rotterdam, 20 Juni. Vee. Aangevoerd 22 Paarden, 0 Venlens, 0 Ezels, 380 magere Knnderen, 538 vette Runderen, 177 vette Kalveren 363 nuchtere Kalveren, 0 Graakalveren, 0 Sohapen of Lammeren, 0 Varkens, 123 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,38 tot f 0,43. Stieren 0,33 0,37a 38. Kalveren 0,45 0,52'/,. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien t 165 a 270 Kalikoeien f 175 a 285 Stieren 140 a 370 Pinken a Graskalv. a Vaarzen a Paarden 100 a 225 81aclitpaarden„ 100 a 175 Fok nuchtere Kalveren f 15,a 20, Slacht Biggen per week 7,- a 12,-. 6,- 11,-. 1,10 a 1,40. Handel zeer weinig. Boter. Aangevoerd 89 vaten 28 242 stukken a kilo. Prjjzenle kwal. 54, 2e kwal. 50, Se kwal. 48 ot. Voor stukken werd besteed a kilo 67'/, a72'/,ot. Eieren. Aangevoerd 70,256 stuks. Kippeneieren f 3,75 a 5,per 100 stuks Eendeneieren 4,a 4,80 Ganzeneieren „10,a 0,— Kalkoeneieren 6,50 a 0, Amsterdam, 19 Juni 1911. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM, Laagste prjjs Hoogste prjjs per Heet. per Heet. Zeeuwsche Bonten f 3.40 f 4. Blauwen 2.2.60 Spuisohe Eigenheimers 3.50 4. Flakkeesohe 0.0. Geldersohe Blauwen. 0.0. Friesche Borgers 0.— 0.— Blauwen. 2.— 3. Eigenheimer Poters 0.0. Blauwe 0.0. Bonte 0.0. IJpolder ronden 0.0. Laagste prjjs Hoogste prijs per zak per zak of mand of mand Andijker Muizen 6.30 7. KI. Muisjes 5.5.69 Blauwen0.— 0. Westlandsohe ronden 8.80 9. Hillegommer zand 0.0. Nieuwe Malta 13.— 14. Duitsche roode 2.— 2.50 ZIT- en met of zonder pension en als kantoor te verhuren. seliende gewoonte is, alles zelf te vervaardigen. Voor f25 te koop een fonkelnieuw handnaai machine boogarm met rond kokertje met fijne luxe afsluitkast en 6 jaar echriftelyke garantie. MAGAZIJN DE „CONCURRENT" G0UDSCHE SINGEL 53 ROTTERDAM Onde machines worden tegen hoogen prijs ingeruild

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2