Open brief ven een Staatsraad. J. VINK, Stationsweg Quddorp. ft. van der Sluijs Middelhmi. lijliïüil. VITKILO W J. KRUIS, Lig- en Bateien HET twintigste eeuw Advertentien. SPAARBANK BEIS- en WASCHMAÏTOEN Mieclames, iïlededee- lingen enz. 3ï. van Zetten «V Zt „MIDDELHARNIS eil SOMMELSDIJK" C. KOLFF A. Cz. BU00D KOEK 1M Aangeboden. Kinderwagens rieten en Konten Promenade wagens en Sportïarren, lationie- en Metasten en Tafels eiten en gescMlierfle Melen. Hij ons mét of zónder verzekering van alle goed verzorgen en alle kwaad van ons weren of te onzen beste keeren zal. Dan alleen staan we op de rechte plaats UITKIJK. (20 Cents per regel.) Het is uitmuntende mannen eigen zich in alle daden van hun leven propagandisten te tooi en, en te doen kennen, wat op de eene of de andere wijze nuttig voor hunne evenmen- schen kan zijn. Zoo is het dat een staatsman niet geaarzeld heeft bekend te maken, dat hij door de Pink Pillen van een zware maagziekte genezen was, en dit met het eenige doel een voorbeeld te zijn voor hen die nog lijden aan de kwanl waaraan hij niet meer lijdt. Doctor Bernard de Abranches, Staatsraad en rechter in het Hooge Gerechtshof, Wensstraat te Lissabon (Portugal), schreef, ten gevolge van zijne genezing door de Pink Pillen, het onderstaande: Doctor B. de ABRANCHES. »Het verheugd mij u mede te deelen dat ik, dank zij uw uitmuntend geneesmiddel, opnieuw een volkomen gezondheid geniet. Zeer tegen mijn zin, was ik gedrongen geweett mijne hooge funciiëen waai mee ik vereerd was, op te geven, daar mijn gezondheidstoestand te wankelend was geworden. Ik ben gelukkig ze weer te hebben kunnen opvatten. Ik heb aan een algemeene zwakte en ook aan maagpijnen geleden. Het was zeker aan mijn slechte maag dat mijn slechte gezondheidstoestand moest toegeschreven worden, want de mensch die zich niet behoorlijk voedt, die een slechte spijsvertering heeft, gaat weldra ernstige sto ringen in zijn gestel ondervinden. Ik had zonder succes meerdere geneeswijzen gevolgd en ik vroeg mij af, of ik altijd zou moeten lijden. Ik was toen een beroemd geneesheer gaan raadplegen, die in het bijzonder zijne studiëen van maagziekten had gemaakt. Deze schreef mij een voedingsleefregel en het gebruik der Pink Pillen voor. Ik heb nauwkeurig zijn voorschriit gevolgd en kort daarop ben ik spoedig hersteld. Nu heb ik opnieuw een goede maagik eet met smaak wat mij lust en ondanks mijn leeftijd gevoel ik mjj volko men krachtig, ik deel u met genoegen dezen uitslag mede en sta u toe er kennis van te geven aan hen die lijden en op genezing hopen. Talrijk zijn zij die een gelukkig leven zouden hebben, indien zij één goeden maaltijd per dag konden gebruiken en deze goed verteren. Wij raden die personen aan een proef met de Pink Pillen te nemen. Deze zullen hen zonder twijfel geven wat zij zoo dikwerf gegeven hebbende gezondheid met de rust. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot der 1 ink Pillen, Van Eeghenlaan 22 Amsterdam. Voor Goedereede en Overflakkee de Fa.DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdijk. Land- en Tuinbouw. De Rentabiliteit van Kali-bemesting op kleigronden. Wij hebben reeds eerder in het licht gesteld, dat de tot voor eenige jaren algemeen gehuldigde leer, als zouden de kleigronden geen behoefte hebben aan een besmetting met kali, niet meer houdbaar is, en ook werd door ons aangegeven, aan welke omstandigheden het te wijten is, dat eerst in de laatste jaren sommige kleigronden behoefte aan kali beginnen te vertooneu. 't Is ongetwijfeld van groot belaDg een juist inzicht in deze te verkrijgen, waarom wij op en kele ervaringen van den laatsten tijd de aandacht willen vestigen. In Zeeland is het onderzi ek naar de rentabiliteit van kali op kleigrond reeds in 1901 begonnen. In sommige gevallen werkte de kali zeer gunstig, zelfs in een geval op zwaren kleigrond en in een ander geval, op middelmatige zwaren grond met een kaligehalte van 0.2 pCt. Bij andere proef nemingen vertoonde echter de kali geen uitwer king. Over de jaren 1907 '09 werden dezelfde afwisselende resultaten verkregen. In Zuid-Holland werden in dit zelfde tijdvak ook een groot aantal proeven genomen. In het desbetreffende verslag vinden we een slaatje van 11 velden, waaruit blijkt, dat met één uitzondering de kalibemesting een meer ofmiuder ruime winst opleverde. In Friesland werd in 8 van de 17 gevallen de kali met ruime winst aangewend, terwijl in het 9e geval de kosten er flink zijn uitgekomen, zoodat gezegd kan werden, dat in deze provincie de kans,dat de kali met voordeel werd aangewend, gelijk stond met de kans op verlies. Ook in Noord-Holland bij intensieve cultures gaf de kali op kleigrond winst op verschillende proefvelden. By een 5 jarige proef in Noordbrabant bracht de kali-bemesting op zavelgrond evenwel geen voordeel, en dezelfde ongunstige resultaten ver kreeg men in 1907 op Maasklei te Oijen en in 1908 te Andel en Zevenbergschen Hoek. üit het bovenstaande overzicht blijkt ten duid-lijkste zegt het verslag dat er in verschillende streken inderdaad op de kleigronden behoefte kan bestaan aan kali-bemesting. Niet in dien zin reeds bij voorbaat kan worden gezegd, dat een dergelijke bemesting loonend zal zijn, maar wet in zooverre dat sterk kan worden aangeraden om te onderzoeken, of in een bedrijf de kali met winst kan worden aangewend. De kans daarop zal te grooter zijn naarmate: lo De kleigrond lichter en zavelachtiger is. 2o Veel gewassen verbouwd zijn, die een be langrijke hoeveelheid kali aan dsn grond Ont trekken, zooals bieten en aardappels. 3o Meer stikstof- en phosphozuurhoudende kunstmeststoffen voor de verkrijging van vroegere oogsten zijn gebruikt. 4o Minder stroovruchten worden verbouwd of meer stroo wordt verkocht. 5o De veel opbrengende (en das meer kali- v.-ri.ruikende) aardappelvariëteiteD reeds flink -i. ua-.j hebben gevonden. 0, B, Wat nu nog te planten Juni is een maand, waarin nog veel geplant kan worden. Wij denken allereerst aan de verschillende koolsoorten boerekool, savoye kool, late roode kool, spruitkool, en late Italiaansche bloemkool. Meer dan vroeger is men er tegen woordig op uit om de groenteteelt zoo instensief mogelyk te drijven, om van den grond te halen wat men er van krijgen kan, nu deze steeds duurder wordt en ook de arbeidskrachten hooger betaald moeten worden. Daarom moeten de gemengde cultures steeds meer toepassing vinden en zal men den grond zooveel mogelijk tegelijkertijd voor meer dan één gewas moeten benutten. De genoemde koolsoorten, die zich aanvankelijk slechts weinig ontwikkelen, kan men in deze maand planten tusschen de vroege bloemkool. Deze, op den gewonen tijd, in Maart, in den vollen grond geplant, kan nu weldra worden geoogst. Men kan evenwel niet zoolang wachten met het planten der late soorten, dit doet men reeds nu, tusschen de bloemkool in, alsof deze er niet stond. De planten genieten dan den eersten tijd schaduw en ook beschutting tegen den wind en als straks de bloemkool gesneden wordt, krijgen zij de ruimte en bezetten op baar beurt den grond. Zoo krijgt men twee oogsten. Ook tusschen de tuinboonen kan men kool planten. Wanneer men de booneu jong oogst en vooral als men de klein blijvende „Massagan" welke mild draagt heeft-gepoot, dan maken ze al spoedig voor de kool plaats. Men moet er bij het leggen der boonen reeds op bedacht zijn dat men koolplanten wil plaatsen, door niet te dicht te poten, opdat men nu gemakkelijk tusschen de rijen kan komen, en ook later om de boonen te oogsten. Staan de rijen behoorlijk in verband, dan is het gemakkelijk tusschen de boonendoor te loopen, zonder op de koolplanten te trappc.11. Ook hier profiteeren de jonge planten weer van de schaduw der boomen en lyden daardoor weinig of niet van de aardvloo. Al zitten de tuinboonen vol luis, dan kan dit de kool niet deren, daar de boonenluis deze groente niet aan tast, en omgekeerd doet de groene koolbladluis aan de tuinboonen geen kwaad. Men moet bij het uittrekken der boonen echter voorzichtig te werk gaan, opdat in de harten der koolplanten geen aarde valie; beter is het ze by den grond af te snijden, ook om deze reden, dat dan de stikstofbaeterioden (dat zijn koloniën van stik stofbacteriën, welke aan de wortels van de vlinderbloemigen, waartoe de tuinboonen behoo- ren worden gevondeD) heur nuttig werk, het vermeerderen van stikstof in den grond,ongestoord kunnen voortzetten. Het booneustroo kan men, indien het zuiver is, aan het vee vervoederen. Op de lage, koude gronden kan thans nog vroegere bloemkool geplant worden; dit gaat daar nu zelfs beter dan vroeg in den tijd, wanneer ze licht mislukt. Men dient de planten echter met de kluit te verplantendoet men dit 's avonds dan zijn ze reeds den volgenden dag geworteld en heeft men er weinig omzien naar, totdat het kooltje zich vertoont; dan knakt men een paar bladeren en bedekt de kool daarmee om deze blauk en vast te doen blijveD. Een hier nog zeer weinig bekende koolsoort is de nieuwe roode savoye kooleen smakelijke groente, welke lang bewaard kan worden. In Duitschland vindt ze goeden aftrek en wordt duur betaald. Wie op pas gescheurden weidegrond kool wil leien, late er eerst, zoo 't kan, zijn hoenders en varkens op loopen; deze dieren verslinden heel wat schade lijk gedierte, als ritnaaldeD, slakken, aardrupsen engerlingen, enz., die de kool zouden kunnen teisteren. C. B. üuifeaiia-ssd. ENGELAND. Reeda lang dreigde een zeelieden sta king, die naar het heelte zelfs interna- naiionaal zou zijn. Of' het er nu werke lijk loe komen zal Reeda hebben in eenige Engelsche havenplaatsen, alsmede ook in Antwerpen een aantal tremmers, stokers en matrozen geweigerd aan te monsteren. Wat de Engelsche zeelieden wenschen is de instelling van een verzoeningsraad voor hun bedrijf, om hunne grieven daardoor besproken en uit den weg ge ruimd ie krijgen. Zij hebben meer noten op hun zang, maar zoo'n raad is hun voornaamste wensch. En aan dien eisch willen de reeders geen gehoor geven, liet vuur smeult onder de Engelsche zeelieden, maar het is nog onzeker, of de vlammen er uit zullen slaan. De Engelsche scheepvaart-fede ratie blijft gerust, terwijl de zeemans bond die gerustheid struisvogelpolitiek noemt. Misschien dat de Engelsche regeering ter elfder ure weer ingrijpt, evenals bij de dreigende spoorwegstaking van enkele jaren geleden, toen er verzoeningsraden voor dat bedrijf werden ingesteld. BELGIË. Het ministerie Schollaert is gevallen tot groo-'e blijdschap van liberalen en socialisten. De laatsten wilden de behan deling der schoolwet uitstellen fot don afloop der verkiezingen in 1912 De re geering wenschte echter de zaak door te zetton, maar de heer Woeste, de onde hoofdman der Katholieken wierp dit plan in duigen. De Koning heeft aan de Broquerville opgedragen een nieuw ministerie samen te stellen. Deze is minister van de spoor wegen, de laatst gekomene in het minis terie en groot-grondeigenaar te Turnhout 69n man zonder eenige uitblinkende eigenschap. Met hem wordt het nieuwe ministerie een goeverncment zonder hoofd Het Kabinet zal vanzelf zoo weinig mogelijk kleur hebben. Het nieuwe ministerie zal de school wet niet meer indienen, doch zal trach ten da loopende zaken ie regelen tot 1912, wanneer de resultaten der volks telling bekend en de vermeerdering van het aantal volksvertegenwoordigers vast gesteld zal 7,ijn Daarna zal het parle ment ontbonden worden en zullen alge meene verkiezingen plaats hebben. FRANKRIJK. In de Fransche Kamer beeft Jaurèi een rede ui gesproken, waarin hij critiek op de Wet der Arbeiderspeusioenen le verde. De socialistische leider, heeft het organisme van de Wet verdedigd, in zooverre het gegrond is op het grondbe ginsel van drievoudige bijdragen, die van de arbeiders van den patroon, en van den Staat. Wat het grondbeginsel van de Wet betreft, heeft Jaurès verklaard, dat de eerste en meest hoogdringende wijziging die er te brengen is, zal wezen het verlagen van den ouderdoms grens, waar op de werklieden kunnen gepensioneerd worden. Hij zou die namelijk willen zien gebracht van 65 op 60 jaar. Het is meer dan waarschijnlijk dat de Minister zich niet zal verzetten, of ten minsto niet hardnekkig, tegen de wij zigingen die Jaures in de Wet wc-nscht to ziea aangebracht. 8 PAN JE. Spanje heeft een troepenmacht ont scheept aan de Marokaaneche kust wegens den moord, gepleegd op personen, die onder bescherming van Spanje stonden. De gevolmachtigde des sulians, Et Geub- bas, heeft bij deD Spaansohen gezant geprotesteerd tegen de ontscheping van Spanjiarden te Larrache, die aoor niets gemo'iveerd was en die in s'rijd is met 10 verdragen. Ook Frankrijk en Engeland actuien Spanjes optreden niet gerechtvaardigd. Geen wonder dus, dat Spanje zich niet op zijn gemak gevoelt en dat men daar tot de overtuiging komt dat die onder neming een gewaagd avontuur is. GRIEKENLAND. De Kamer nam een motiö aan, waarbij de datum der verkiezingen voor de ge wone Kamer op 4 maanden na de slui ting der revisionnistische Kamer wordt bepaald, en waarbij het mandaat der revisionnistische Kamer verlengd wordt. Deze laatste heeft daardoor het karakter van een wetgevend lichaam gekregen. TURKIJË. In de Baikanpolitiek is een algemeene ontspanning ingetreden. Men zi8t de toekomst thans niet meer zoo pessimis tisch in. De beurs heeft deze gunstige politieke wending mei een hausse voor de Turksche waarden begroet. De ver klaring, die de Turksche gezant te Wee- nen van de Oostenrijksche regeering ontving heeft Turkjjo bevredigd. Deze opheldering gaf te verBtaan, dat Oostenrijk geen plan koestert zich met de Turksche binneolandsche aangelegenheden te be moeien. Te Weenen koestert men alle hoop dat de Aibaneasche kwestie spoedig een vredelievende oplossing zal vinden. Sinds 48 uur heerscht in Albanië een soort van wapenstilstand. De Turksche troepen zullen da ver volging van de Malissoren, niet door zetten tot over de grens-rivier de Gem. De groot-vizier heeft verder Toergoet pasja opgedragen alles in het werk te stellen om de Albaneezen te bevredigen. Men hoopt, dat door een algemeene am nestie voor de rebellen, die men voor genomen heeft, de vrede spoedig zal herstellen. <4eifiea*K<l iWieuws. Ontspoord Dinsdagmorgen zijn vlak in de nabij heid van het station der staatsspoorwe gen te Leeuwarden van den personen trein 500, die te 8 uur 23 aldaar van Groningen aankomt, tengevolge van he: te vroeg overhalen van den wissel, da machine en een bagagewagen ontspoord. Gelukkig had de trein, die even te voren voor een brug had moeten wachten, slechts een geringe snelheidanders waren de gevolgen niet te overzien ge weest. Nu bepaalde deze zich tot eenige materieels schad3. De reizigers naar Harlingen hadden twiuiig minuten, die naar Groningen ongeveer 2 uur opont houd Omstreeks half twaalf was de baan weer vrij. Een verongelukte luchtreiziger. Te Bieren (Groningen) is het lijk gevonden vau den 28-jarigeu Ernst Metz- ger uit Munchen, een verongelukte luchtreiziger. Den 4en December steeg Me'zger met nog twee andere personen met een lucht ballon te Augsburg op. Den volgenden dag bevonden de luchtreizigers zich bo ven de Noordzee en werd 't schuitje door den storm in het water gedrukt, waarbij genoemde Metzger uit het schuifje werd geslagen en verdronk. Een buitengemeen geraffineerde ont voering heeft in de buurt van Bochum plaats gehad. Iemand, kortelings gehuwd, had ook een lief zusje van zijn vrouw bij zich in huis, die haar brood met naaiwerk verdiende. Terwijl nu do man naar zijn werk was, kwam er iemand de woniDg binnen, legde een ontzag-afdwiDgende portefeuille met stukken op tafel en ver klaarde, dat hem door den voogdijraad in Bochem opgedragen was bet jonge meisje te gaan halen, dat onder staats- voogdij geplaatst worden zou. Groote ontsteltenis bij de vrouwen, bidden en smeeken of „mijnheer de ambtenaar" toch zoo lang zou willen wachten tot de man van zijn werk thuis was gekomen. Maar de ambtenaar was onverbiddelijk. Ten slotte kleedde het meisje zich aan en beiden verwijderden zich. Toen de zwager thuis kwam, was zijn eerste werk naar het bureau van den voogdijraad te Bochum te gaan, maar daar wist men van niets, en evenmin bij de politie. Onmiddelijk werd nu naar alle kanten getelegrafeerd, «1 maar 's avonds was nog geen spoor van de ontvoerde gevondeD. Men vermoedt, dat men hier met een geval van meis jeshandel heeft te doen, en dat het meisje over de Belgische of de Hol'andsche grens is gebracht. De hongersnood in China De „Dai y News" ontving uit Sjanghai eene beechryving van den toestand in do a-reken van China, waar thans honger snood heerscht. Het valt den oningewijde, merkt de schrijver op, niet zoo dadelijk op, dat er hongersnood heerscht. Op de velden s'aat het graan er goed voor, doch wan neer men door de do;pen trekt, bemerkt men spoedig, dut er iets niet in den haak moet wezen. Geen hanengekraai, zelfs geen honden geblaf alles wat maar eetbaar was, is door de bewoners verslonden. De wo ningen staan open en van het dak beroofd ailes wat maar geld kon opbrengen om voedsel te koopen werd verkocht. Er worden in de meest noodlijdende districten levensmiddelen van overheids wege uitgedeeld. In een dtrp,waareene uiideeling plaatB had, was zulk 'n gedrang dat 21 vuu de meest door honger ver zwakte lieden onder den voet geraakten en aldus een ellendigen dood vondeD. Velen hebben hun vrouw, hun kinderen verkocht, dikwerf niet enkel uit eigen belang, maar ook om de anderen voor ellende te behoeden. Ia het district Mengsijen bewoonden, naar landsgebruik, twee broeders, beiden gehuwd met hun vader hetzelfde huis. Toen de nood ten top sleeg, en nog maar weinig was overgebleven, dat in geld en in voedsel kon worden omgezet, zei de vrouw van den oudsten zoon tot den ouden vader, als hoofd van het gezin, dat deze haar maar moest verkoopen. Daar tegen kwam de vrouw van den jongsten zoon op. Zij betoogde, dat zij nog zoovee! jonger was, zei ven geen, haar schoonzus ter wel kinderen had en deze dus niet goed kon worden gemist. Da oude man bepaalde echter, dat geen van beide vrouwen zou worden verkocht en toen de ellende steeds grooter werd, kwam het heelc huisgezin, een voor een, ellendiglijk om het leveD. Typisch is het verhaal, dat de corresp geeft, van eene uitdeeling van levens middelen in noodlijdende plaatsen. In een stad in het Mengtsjeng district werd bekend gemaakt, dat er eene' uit deeling zou plaats hebben. Er waren echter slechts levensmiddelen voor 500 Beden voorhanden, zoodat alieen de men- schen, die er het slechts aan toe waren, in aanmerking kwamen voor bedeeling. De magistraat stelde zich op naast de de poort van den tempel waar de uit deeling zou geschieden. Hij keek een ieder, die uit demenigte op de poort toetrad s'ak in de oogen. Stonden deze flets of waren andere uiterlijke teekenen var, verzwakking waarneembaar, dan werden de lieden doorgelaten. De anderen werden echter met een lederen zweep, die de magistraat in de hand hield, weggejaagd. De noodlijdende ontvingen steun van het bestuur en van een gemengd buip comi Wat den steun van hej. bestuur betreft is er voor 500.000 dollars uitge geven, maar de correspondent acht het zekor, dat een groot gedeelte van dat bedrag in de zakken van Chiceesche overheidspersonen is terecht gekomen. Tuinlieden te Middelharnis, Bieden aan alle soorien van Vruchtboomen, Halfstam Appelen en Peren Hoogo en lage leiboomen van allerlei soort. Verder ook voorhanden Goede soorten van Roode en Zwarte Bessen, Frambozen (Horr.et- en Superlatief). Voor den bloementuin voorhanden alle soorten van Bolgewassen, vaste plan'en, Struik en Stamrozen enz. enz. Heesters, Den- en Sierboomen. Haagplantsoen worden voor den minst mogelijken prijs verkocht. 3737 Houden zich aanbevolen voor het aanleggen van tuinen en boomgaarden. Overal te ontbieden. van hot Departement der Maatschappij tot Nut van 'i algemeen. De bank neemt gelden op tegen S° 0 rente 'a jaare. Gelegenheid tot inbreng - en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912, be nevens Maandagavond van 67 uur, ten kantore van den Thesaurier-Boekhouder 4063 Middelaar nis. 4400 Aanbevelend, BINNENWEG $01H.1fËLinijK is en blijft steeds het goedkoopste adres voor uw benoodigdheden. Verkrijgbaar: Witte Suiker 24 cent p. pond. Stroop 12 et. p. p. Zeep 12 ct. p. p. Stijfsel 11 ct. p. p. Pruimen 14' ct. p. p. Pruimedanten 25 ct. p. p. Sago 13 ct, p, rol. Krenten 18 ct. p. p. Rozijnen i6 ct. p. p' Thee 7 ct. p. ons- Bakolie 20 ct. p. kan. Aardappelmeel 5'/, et. p. pak. Verder alle soorten Kleingoed vanaf 7 ct. pet ons; kaakjes 5 ct. per ons enz. enz. 3932 NETTE BEDIENING. Beleefd aanbevolen. Cactus en Pioen dalia'sin kleuren, Pelargonium Sonale en Peltatum, Bolbegonias en Erfordia, Colens, Culcelaria, Pluimhavo kamen, Eucsia's Margerieten, Struisveder Aster, Crysantheum Aster, Leeuwebekken, Zinia's, Agarathum, Sca- briosa, Helianthus, Flox Drumonde, Dranthus, Anjers, enz. enz. 3728 Aanbevelend Meubclhaiiriel Wcstdifk 262 HI8IPEL1I Bericht de ontvangst van eene groote partij groote voorraad Prima werk (en droog) in verschillende soorten en prijzen, spiegels en schilderijen naar keuze. Ledikanten in soorten kir.derledikantjes vanaf f3,75 stroo, zeegras en kapokmatrassen tegen concureerende prijzen. Levering franco naaste station k contant. 4311 bereid volgens het eenige oorspronkelijke voor- rchiift van dr. A. Maes n beschermd door ne- enstaand Handelsmerk, ft -twolk is afgedrukt op ,1k biljet waarin de loosjes zijn gewikkeld. Zonder dit Hnndelsnteri zijn alle zoogenaamde Urbanus pillen nainaa-t, welke door reizigers uit Amsterdam, Haarlem en Leiden worden aangeboden. Onze echte Urbaeus pillen zijn voor Dirksland on Omstreken te verkrijgen bjj de Erven van wjjlon W. Boeser, die dezelve meer dan 50 jaren hebben verkocht en nu als opvolger bij H. van Oostenbiugge Cz. te Dirks land A. Teope, Apotheker te Middelharnis J. A. Rommelse te Oude Tonge en mede door soliede afnemers op andere plaatsen. Te bevragen bij L. van Turenhout Zoon fo Prinslnnd. 4550 en alle andere soorten MARGARINE zijn voor particulieren alleen bij <le winkeliers verkrijgbaar. 3846 SIANtt DER Proeffleschjes ------ - - Gratis Verkrijgbaar. VRAAGT UWKN WINKELIER. Hoofd-Agenten voor de Zuid- Hollandsche Eilanden:

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2