Hecis. fszz&keif. 1911 van af i Mei tot 15 Mei ten kan tore van hun Secretaris ter inzage liggen. Dirkslaml. Dinsdag geraakte P. Kie vit door een verkeerde greep met zijn h 11 d ussche i een klikker beklemd, waardooi hj a c ernstig verwonde, en heelkunkige hulp verleend moest worden, Zij die nog iets te vorderen hebben over 1910 van het Rijk, Provincie of Gemeente, gelieve zulks te doen voor of einde Juni. Na dien tijd vervalt het recht daartoe. Voor het nieuwe seizoen jacht- en visscherij zijn kosteloos blanco verzoek schriften ter Secretarie te bekomeD. Herkingen. Had het volgens berichten uit Stad aan 'tHaringvliet, aldaar ook nog ge druppeld met de Sommelsdijksche verloting, ook hier vielen een paar prijzen ten deel een 11/2 jarige os aan P. Slis en een egge aan M. Keijzer. Onzen dorpsgenoot A. Munters Az. is tot waarnemend Gemeente Secretaris aangesteld te Den Bommel. In de omgeving van het kerkgebouw der O. G. Gemeente werd door de kos- terin, huisvrouw van L, D. een horloge gevonden. Bij nadere informatie bleek zulks toe te behooren aan L. v. d. Velde. De eerlijke vindster werd daarvoor goed beloond. Deze week gebeurde het den land bouwer D. W. alh-er, dat zijn paard voor den blok gespannen aan den haal ging, de heining voor de woning van A. D. en een lantaarnpaal medenemend. Door dat de lijn door den blok werd strak gezet kwam bij aldaar tot stilstand. Een en ander zal genoemde landbouwer nog al kosten ople veren. iïïeiissant. Aan den heer G. Joppe alhier is vergunning verleend tot het op richten van een graanmalerij in deze ge meente. Goetlereede. De sluisknecht C. de K. is met zijn gezin naar Spijkenisse vertrokken, om aldaar als brugwachter dienst te doen. M. L, alhier is ook een van de ge lukkige, die van de Sommeisdijksche verlo ting, een stuk hoornvee heeft getrokken. Het huis in de Pieterstraat No 181 js onderhands verkocht, aan P. v. E, alhier. Maandagmorgen werden van hier met de tram vervoerd naar Ooltgensplaat 4 paarden en 17 stuks hoornvee om aldaar geweid te worden, wat vroeger onmogelijk was, is nu met de tram een kleinigheid. Van de brug die de Noord- en Zuidhavenzijde verbindt worden de muren die -j- 2 voet breed zijn afgebroken en zullen door ijzeren heiningen vervangen worden, waardoor de biug er wel breeder, maar denkelijk niet schooner op zal worden. -De loteiiug F. v. d. W. is tegen 16 Mei a.s, tot den werkelijken dienst opge roepen. Maandag woei de driekleur van ge meentehuis en een paar particuliere gebouweD en des avonds deed het muziek gezelschap rApolloc, een marsch door onze gemeente, hetgeen nog al wat volk op de been bracht. Dit alles ter eere van ons prinsensje Juliana. Bij B. en W, is een verzoek inge komen van C. Bergers van St. Ann Hand, tot het oprichten eener bakkerij, aan de Zu'dhavenzijde No 88. QmMorp. De Minister van Waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter den heer H. J. de Vries alhier, bij het onderhoud der rijkshaven, duin-, dijk- en oeverwerken op Goedereede. Weekblad«.) Ing-ezozicIeiB talfeiten. De copie van Ingezonden Stukken, die niel geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur 1 Mag ik van u een kleine ruimte vragen en uwe gastvrijheid inroepen voor het vol gende Gaarne bij voorbaat mijn dank. Ik heb voor eenigen tijd de ingezonden stukken gelezen van een So mm els dijker en ook die van Vooruit, en ik moet eerlijk bekennen, toen dacht ik: Sommelsdijker, nu ga je toch wel wat te ver. Doch thans heb ik wel al drie keer die gedachten teruggenomen, want nu zie ik al meer en meer dat hij gelijk heeft. En waaraan ik die ve'randerde gedachten te danken heb? Aan hetgeen ik hoorde dat gisteren plaats greep. Verbeeld je, mijnheer, dat gisteren avond, naar verluid, alle leden van Volks onderwijs met hunne vrouwen uitgenoodigd zijn in het Hotel Speé, ten einde een genot avondje te hebben met lichtbeelden. Welnu, is dat dan zoo slecht, hoor ik den lezer vragen? Ja, M. de R. In mijne bogen wel. Eu wel hierom. Laat men toch eerlijk zijn! Wanneer men daar komt de leiders van die* avond, naar ik hoor de heer Van As met enkele onderwijzers, hebben voor vrijen toegang gezorgd moet men wat verteren. Up een droogje zitten gaat niet. En ,,'t kan niet leien" om voor zijn kinderen 2§ cent per week schoolgeld te betalen en daarom is Volksonderwijs op gericht. Er. de liberalen schreeuwen dat het een schande is 0111 den arbeider zoo „af te zetten" want 2| cent per week kunnen zij niet betalen voor hun kroost; (hetis in de vrij-tijd en met zeker dichter kan men zeggen En in het dartel hoogtij vieren Is het jeugdig nest gebouwd.) Maar ziet nu eens hier; minstens voor twee maanden schoolgeld aan een paar gla zen bier of wat anders uittegeven, dat kan wel! „Een mensch moet toch wat hebben!!" En terwijl moeder zit te wachten en zit te practiseeren om door den tijd te komen zit vader onder een glas bier of jenever bij Speé. M. de R. Ik hoor die kinderen al vragen aan moeder „waar is toch vader?" en de moeder durft het haar kroost niet zeggen dat vader in de herberg zit. Ja, Volksonderwijs, ja leiders van die vereeniging, 1111 heb ik je ook begrepen; de vader uit het gezinsleven trekken en in de herberg zich gaan thuis gevoelen 0111 er straks niet meer van daan te kunnen blijven. Christenen te heeten, Satan te dienen. Zijn ziel verwoesten, zijn huisgezin te kort doen, in de herberg zijn geld verteren, maar 2| cent voor zijn kind per week be talen voor het onderwijs, neen maar, dat is schande. (10 cent voor de bewaarschool per week daar hoort men nooit over spreken!) In de herberg, met lichtbeelden het volk trekken, dan een gloeiende speech, zooals ik hoor dat de heer Van As gisteren afstak, om toch maar de aanwezigen het nut, het groote nut van de openbare school en Volks onderwijs te doen beseffen, en men is in de goede richting het volk te misleiden. Zoo 'n avondje, ziet ge, dat mag. neen dat moet men eens hebben, en gauw weel een, want dat is nu iets dat behoort bij een menschwaardig bestaan!? Maar 2j cent per week voor liet onder wijs van zijn kroost betalen, foei, 't is schande! Zoo 'n afzetterij! Ds. Westrik, hier is werk voor 11 aan den winkel. Kroegloopers komen niet in de kerkDat vloekt tegen elkaar. Indien ge het dus wèl meent met liet lieil uwer kudde, zoek dan die menschen op. De lijst van Volksonderwijs-leden kunt U Eerw. zeker wel krijgen. God 111 den Hemel zal liet eens van Uwe hand eischen. En weet je, M. de R. wat mij nu het allermeest hiuderd? dit: dat er onder die menschen, die daar ver leid worden tot handelingen, in strijd met hun geweten, in strijd met hun belijdenis, in strijd met het gebod, gevonden worden waar de Predikant der Ned. Herv. Kerk te licht is en daarom naar Evangelisatie of Geref. Kerk gaan, zie M. de R. dat is gruwelijk Zij kunnen geen zegen ontvangen op hun arbeid omdat ze niet in de weg zijn, omdat ze Gods gebod overtreden. M. de R. Juist in die lichtbeelden-avond en in die rede van den heer Van As, heb ik ingezien dat Sommelsdijker gelijk heeft gehad door te zeggen „'t is politiek en an ders niet dan politiek." Ik zeg maar dat Volksonderwijs beter had genoemd kunnen worden Volksmisleiding, 0111 later te veranderen in „Liberale Volks- kies vereeniging." Ik kan mij zoo voorstellen, dat die libe ralen zich zoo vergenoegd in de handen wrijven, als ze zien hoe die arglooze arbei ders, in de gedachte dat ze een goed werk doen, zoo naar hun verderf loopen en als willooze werktuigen in hun dienst zijn. Zij, liberalen, zij weten wel wat ze doen. Breng het volk maar in de herberg en dus van hun God en kerk af en zij zijn 11a korter of langer tijd de hunne. Maar wee hen die in die valstrik loopt. Arbeiders, verzint eer gij begint. Gij speelt met vuur en roekeloos ver waarloost ge de zedelijke en godsdienstige grondslagen van uw maatschappelijk leveu. Gij verwoest uwe ziel. G.'i Twoest uw lichaam. Gij woest uw huiselijk leven en vrouw en k „st, eens door liefde met u als gloei end aaneengesmeed, wordt u vreemd. Dat is het einde van dit begin, M. de R. Ik hoop niet te vergeefsch ge schreven te hebben. Al wordt er slechts éen de oogen geopend voor de strikken die men hen spant dan is mijn werk al beloond en ben ik lioogelijk tevreden. Hoogachtend, Een vriend van den arbeider. Sommelsdijk 4 Mei 1911. ¥isselser«. MfeSdelliarnls. Van de visscherij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen Paul sKruger® st. H. Langbroek 390 «Johanna Hendrikas st. H. Jordaan f 350 «Oranje Nassau® st. M. den Braber 340 PGSlei'üe". STAD AAN 'T HARINGVLIET. De vorige cnaand zijn alhier aan het Post- en Telephoon-kautoor 76 gesprekken behan deld en 41 telegrammen verzonden. MELISSANT. Gedurende de maand April j 1. werden aan het Hu'piegraat kantoor alhier 85 telegrammen behandeld. Arrondfgsements Recli(l!>an3i. (Kamer van strafzaken.) Zitting van Dinsdag 2 Mei Ter zake van beleed>ging is tegen J. M. 59 jaar, landbouwer te Ouddorp, f 5 boete subsidiair vijf dagen hechtenis geëischt. Op 1 5 October j.l. zou hij den bietentarreerdi-r A. Gu'den aldaar voor dief hebben uitge maakt. Wegene beieediging van en verzet tegen den Rijksveldwachter E. D. P quille', in Den Bommel is tegen J. K., 29 jaar. koopman te Siad aan 't Haringvliet, zes weken gevangenisstraf geeischi. .%aeiiws. Hongerdood van een mxllionnaire. Te Moskou is de millionnaire vorstin Schachawskoi Zaterdag van honger gestor ven. De oude vrouw voerde sinds tientallen jaren in haar groot heerenhuis, waarin zij slechts twee kamers bewoonde, die niemand ooit mocht etreden een volmaakt kluize naars leven. Deze kamers heeft ztj in ver loop van twintig jaren geen enkele maal verlaten. Ztj hield een schoonmaakster, die zij het noodige geld door de deurreet toe schoof. Als het meisje het eten binnen bracht, verdween de vo:stiu in de tweede kamer en verscheen pas weder, wanneer de dienstbode was heengegaan. De beide kamers zijn nimmer gereinigd noch gelucht. Eens heeft de gouverneur, van Moskou getracht, tot de vuis'in door ie dringen, om te zien of zij werkelijv nog leefde. Maar de kluiz -na .rster riep hem van achter de gesloten deur toe dat zij zij zich hef leveu zou benemen, wanneer men het zou wagen, haar deur open te breken, en een man haar kamer zou befre den. De gouverneur litt de oude dune met rust en benoemde gravin Tolsioï tot voog des over de klaarblijkelijk geesteskranke vrouw. Verscheidene dagen vóór haar dood hield zij op, met om haar dienstmeisjes te be leu. Toen men de deur van haar kamer openbrak, sloeg een onbeschrijfelijke stank de iurlringers tegemoet. De vors.111 lag, in lompen gehuld, op den vloer, te inidden van een onzaglijke vuilheid. Een in Harden gescheurd hemd bekleedde het vermagerde lichaam der eens gevierde schoonheid, die kort voor de huwelijks voltrekking haar bruidegom, een knap officier van de keizerlijke garde, door een raadselachtige!! dood had verloren. De sectie van het lijk bewees, dat de oude vorstin aan hartverlamming was bezweken De maag was geheel en ai leeg. In haar bed vond men niet minder dan een miliioeu roebel aan contanten, terwijl de zonderlinge bovendien verscheiden hui zen en landgoederen nalaat. Een gevaarlijk avontuur. Toen eergisternacht een Londensche expres het station Rugby binnenreed zag men daar een knaap op een loopp ank van dien sneltrein staan. De knaap zag er doods bleek uit, was verkleumd en zat ouder de stof. liet duurde een poos, voor hij van zijn doorgestanen angst bekomen was en een verhaal van zijn wedervaren kon geven. Hij is DJ jaar, behoort in Londen thuis en tot een arme familie. Na pas de school (e hebben verlaten, moest hij helpen den kost voor het vrij talrijke gezin te verdienen. Doch hij verloor dra een betrekking, omdat hij te klein werd gevonden. Ander werk kon hij niet gauw genoeg vinden, en dat hinderde hem, want hij wilde zijne arme ouders niet tot last ziju. Derhalve besloot hij naar Birmingham te gaan, in de hoop aldaar werk te zullen vinden. Geld had hij echter voor die reis niet. En toen kwam het gevaarlijke avontuur in zijne gedachten op. Te middernacht ver trekt een sneltrein naar Birmingham van Euston station, waarhij heenging. Even voordat de sneltrein vertrok, wist hij onge merkt tusscheu corridor- wagens te klimmen, Maar toen de trein in beweging was en niemand hem had opgemerkt, vond hij die positie al te gevaarlijk. Derhalve ging hij aan de zijde op een loopplank staan en klampte zich stevig aan de ijzeren leuningen van dea wagen vast. De trein reed door vele tunnels, zoodat hij zich tegen den wagen aan had te drukken. Hij zeide geen oogenblik bang te zijn geweest, alhoewel de tunnels nauw en donker waren en de stof hem_ in de oogen vloog. Zoo hield hij het twee uren tot Rugby uit en zou zeker door zijn gereden naar Birmingham, indien men hem aan dat station niet had ontdekt. Nieuwe onlusten in het Fransch wijngebied- Te Bar sur-Aube hebben zich Zondag weer ernstige onlusten voorgedaan. De manigestatie der wijnbrouwers had ditmaal plaats bij een gietenden regen. Mannen en vrouwen waren bij duizenden uit den fau- borg de Belfort toegestroomd te vier uur 's middags zette de stoet zich in beweging, aangevoerd door den onvermijdelijken Ghc-cq, en het volkslied van Champagne zingend. Na den optocht werd in de '/hal len/' vergaderd, Gliecq laakte het gedrag van hen, die zich van de beweging hadden afgescheiden en spoorde de wijngaardeniers aan tot de eendracht, die alleen in staat is, de macht te maken. Andere sprekers deden gelijkluidende aansporingen hooren, waarna een vrouw Checq een bouquet aanbood. Tot op dat oogennlik was alles in de beste orde verloopen. Bij het uiteengaan der vergadering, vielen echter ernstige inciden ten voor. Een troep, bestaande uit ongeveer 1000 manifestanten droeg den heer Checq in tromf vooruit en het begaf zich naar het Rond-Point de Paiis. Een andere troep koos een tegenovergestelde richting en trok langs het gemeentehuis, op het plein waar zich de prefect, de onder-prefect en de regeerings-commissaris bevonden. De manifesten riepen: Weg met den prefect Jaag 'm weg!" Dadelijk grepen de infan teristen hunne aan ratten gepiaats e gewe ren en vormden 'n carré om de overheden te beschermen. Tegelijkertijd kwam een eskadron dragonders aanrijden, dat outnid- dehjk slaags raakte met de manifestanten, die zich van takken stokken en zelfs van knuisten bediende. Eenige dragonders en de kolonel van 't£9c eskradon dragonders vielen van hun paard en bekwamen daarbij verwondingen. Soldaten en vrouwen maak ten op onaangenaame wijze kennis met de paardenhoeven. Tal van arrestaties hadden plaats. Ongeveer een half uur later kwam de stoet, met Checq aan het hoofd langs de andere zijde weer terug en stuitte toen op de place de la Mairie een op een kor don huzaren Woedend over deze belem- meriagen, deed thans de tweede ploeg een aanval op de ruiters en slaagde erin het cordon te verbreken. Bij dit verwoede, gevecht werden ook weer verscheidene manifestanten, door de paarden geschopi en getrapt en ruiters uit den zadel gelicht De Amsterdamsche Vliegweek. Ook Amsteidiim heeft zijn vliegweek Gisteren was er aanvankelijk weer te veel wind, maar later in den namiddag werd her, stiller. De eerste, die gisteren opsteeg was Legagneux. Hij deed eeu vlucht van 12 minuten en op hem volgde Haurio', die eeu minuut of tien boven bleef. Terwijl laatstgenoemde i". de lucht was, manoeuvreerde boven den Amstel de bes uurbare balion Parsival V. Op het terrein van Rozemond was inmiddels heel wat publiek gekomen, voor een deel voorzien van eutreekaarien van den vorigen dag, welke op straat door do opkoopers van gisteren vlug werden van de hand gezel. Tegen kwar> voor vijf kwam ook ua burgemeester jhr mr. Röill met zijn dames op het terrein, Toen gingen achtereenvolgens de beide Pranschen andermaal de lucht in. Alle twee maakte zij een vlucht van omstreeks een kwartier, en werden zij na hun te rugkeer op de begane grond aan deD burgemeester voorgesteld. Eindelijk te half zeven steeg Legagneux voor de derde maai op. Nu de wind was nog meer gaan liggen ging hij hooger dan de beide vorige keeren en op een hoogte van 200 meter verdween hij ook thans in westelijke richting. Bij zijn terugkeer bleek hij in 16 minuten heen ei terug tot boven Zaandam te zijn ge weest („een vrij groote stad, een groote ijzeren brug en een driehoek van wateren, zooals hij zeide.) Hij had daar bij zijn instructie opgevolgd om niet over Amster dam te vliegen en hij had daarom een tocht buiten de stad om beschreven. Op zijn terugweg kwam hij Hanriot tegen, die in 13 minuien een groot deel van den afstand AmsterdamHaarlem heen en terug had afgelegd. Ten slotte te zeven uur werd de machine van Koolhoven uit de loods gehaald. Het was nagenoeg windstil geworden. Kool hoven beschreef in 4 minu en 2 ronden om het terrein op een hoogte van mins ene 25 me er. Eerst tegen half acht was de voorstel de» geëindigd. Ook gisteren evenals vorige dagen waren op het terrein gepos;eerd twee wachtmeesters van de marechaussc wier taak het is op last van den minieter van oorlog zorg te dragen, dat de vliegers geen foiografitoeatellen, waarmede zij opnemingen zouden kunnen doen van de stelling Amsterdam, meenemen. iSurgrlüfeen Stand. MIDDEL HARNIS. Geboren Kommertje, d. v. Adrianus Vroeg indeweij en Mnria Broin. Anthonij Jan, z. v. J. de Boed en Johanna Pioternella Kornet. Ov« ledenAbraham Philippus Bouwman 75 j. (te Apeldoorn). DEN BOMMEL. Geboren Maria Pilagia d. v. P. G. Jaeobs en J. Q. Buijs. Adrianui Jaoob z. v. Jan Both en Jaouba Bakker. Johannia en Maartje z. ea d. van Gerrit Hardendood en Semina Neebje Cor nelia van Putton, NIEUWE TONGE. GeborenMurtijnije, d. v. Arie Holster en Magrietha Hartveld. Johanna Pieternella, d. v. Teunis Holleman en Lena Gr ïotenboer. Wilhel- mina, d. v. Willem Hanenberg en Wilhelmina Holste Angenieta Cornelia, d. v. Johannis Ad m Rjber en Corneiia Hartog. Jaoob», d. v, Adii anus Verseput eu Maatje Timmers. Ondertrouwd Adrianus Giooienboer jm. 33j. en Cornelia Margaretha van Alphen jd. 29 j. Gehuwd: Johannes Cornelis Fun jm. 24 j. en Maria van Alpben jd. 21 j. Cornelis van der Mast jm. 2O j. en Johanna Elizabeth deWitjd. 20 j. Willem Mijs jm. 27 j 011 Maatje Cornelia Zeedijk jd. 25 j. Daniël van Alphen jm. 24 j. en Maria Verolme jd. 23 j. Willem Kievit jm. 25 j. en Cornelia Zweerus jd. 23 j. Huibrech Wolt'ert jm. 22 j. en Ar ndje Barnat jd. 21 j. Overleden M-ohelina Roodzant 3 maanden. Maiinus Felsburg 43 jaar eohtgenoote van Maatje van der Boom. HERKINGEN. Geboren Hendrik z. v. Jaspert Abram Wit vliet en Leen'je Wilhelmina van Putten. Matthijs it. v. Fieter Bestman en Cornelia van Ostende Arie z. v. Elbert van Zielst en Geertje Mclissant. MELISSANT. Ondertrouwd: Beije Keijzer 21 j. jm. en Ja- oomina Doorn 21 j. jd. aierk en School. Officieel Gedeelte. Godsdienstoeleningen. Predikbeurten op Zondag 7 Mei 1911. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, voorm. 9,30 uur, en nam. 2uurDs. Westrik, (Doopsbediening). Middelhamis, voorm. 9 30 uur Bediening Heilig Avondmaal en '3avonds 6 uur Ds. Bruining. Stad aan 'tHaringvliet, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, voorm. 9 uur en 's nam. 2 uur Os. Emmen, (Doopsbediening). Langstraat, voorm. 9 uur en nam. 2 uur dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude ToDge, geen opgaaf ontvangen. Nieuwe Tonge, voorm. 9 uur Ds. Wentink. Herkingen, nam. 2 uur Ds. A. v. d. Kooij van Ouddorp, Dirksland, voorm. 9 uUr (Bediening HL A.en I 's avonds 6 uur Ds. A. v. d. Kooij van Ouddorp, Melissant, voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. Kroese, Stellendam, geen opgaul ontvangen. Goedereede, voorm. 9,30 uur Ds. F. de Gidts, p Dankzegging H. Avondmaal. Ouddorp, voorm. 9 uur leeskerk en nam. 2 uur 9 Ds. De Gidts van Qoedereede. Gereformeerde Kerk. Middelhamis, voorm. 9,30 en 's avonds G uur I Dbr. de Buer van Hoogvliet. Stad aan 'tHaringvliet, voorm. 9,30 en 5,30 uur I Catecb. Zond. 17 Ds. Esselink. 8 Den Bommel, voorin. 9, uur Leeskerk nam. 2 uur f (Cat. Zondag 19) en 's avonds 5,30 leeskerk, I Melissant, voorm. 9,30, en savonds 6 uur Ds. Raman van Doorn. Dirksland, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ds. PienemaD. Stellendam, voorm. 9,30 Bediening H. Avondmaal en 's avonds 6 uur Dankzeg. H. A. Ds. A.Taal. Ouddorp, voorm. 9,30 leeskerk en nam. 2 uur Ds. Taal van Stellendam. Ooltgensplaat voorm. 9 en 's avonds 6 uur, Ds, Dekker. Oud Gereformeerde Kerk, Ooltgensplaat, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 0 uur leeskerk. Melissant, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ooltgensplaat, voorm. 9nam2en '3avonds 0 uur leeskerk. Herkingen, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Gereformeerde Kerk. Oude Tonge, voorm. 9, en namid.2 en 6 uur lepsberk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9,30 uur Ds. Rössing. Evangelisatie. Ned. Hervormde Kerk. Middelhamis, voorm. 9,30 en 's avonds G uur Dhr. Smits van Delft. •IsM&geliBBgsvereenlgiiigeii. Middelhamis. Vergadering der Jongl. ver. op G. G. Pred. 12: 13b Zondagmiddag van 2 tot 4 uur. Agenda voor a.s. Zondag: voor de pauze Jl>. 48 20 Jaarg. Na de pauze: M. O. Ontucht. Stad aan 't Haringvliet, Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Immanuel op Zondagmiddag om 1,45 uur in de consistorie der Ger. Kerk. Den Bommel. Vergadering der Jongel. ver. iedere Vrijdag avond 6 uur, in de Consistoriekamer der Ger. Kerk. Stellendam. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Timotheus Zondagmiddag half 2—4 uur in de Ger. Kerk. Vergadering der Knapenvereeniging op G. G. „Samuel" Zondagmiddag half 4-5 uur in de Ger. Kerk. Ouddorp. Vergadering der JoDgel. ver. op G. G. „Timo theus" elke Vrijdagavond 7 uur in de Ger. Kerk, J ifededeefliiigen. Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte Kinderen MIDDELHARNIS. Maria dochter van P. L. Koster eu Joh. de Waard, Adriana dochter van M. Boertje en M. N. v. d. Zwaan. Marina dcehter van M. L. Langbroek en J. A. Taal. DIRKSLAND. Marina Cornelia dochter van P. v. Bodegom en M. Bestmau. Kaatje dochter van Corn, de Joug en J. v. Putten. Gerrit zoon van J.v. Gulitz ed J.Kaneberg. Jan Dirk Hendrik zoon van Corn. Vroegindeweij en A. D. Harnack. Hendrik zoon van P. de Man en Josina Slis. Willem zoon van Tanis v. 't Hof en Mina Zoon SOMMELSDIJK* De uitslag der stemming voor een No tabele in de Herv. Kerk alhier is als volgt Uitgebracht 147 stemmen. A. Breeman 73. T. Buurveld 69. B. Vis 5. Zoodat nogmaals herstemming moet plaats hebben, tussehen de heeren A. Breeman en T. Buurveld, STAD AAN 'T HARINGVLIET, Aan de Chr. School alhier zijn met 1 Mei 11 leerlingen ingeschreven, en aan de Openbare lagere School 16, De stemming in de Hervormde Kerk heeft uitgemaakt, dat de eerste tien jaren de verkiezingen door den kerkeraad zullen plaats hebben. DIRKSLAND. Mejuf. M. J. Penning slaagde Woensdag voor acte lager onderwijs. GOEDEREEDE. Maandag werden alhier 36 leerlingen op de Openbare School toegelaten. NED. HERV. KERK, Beroepen: Te VlaardiDgen, E. Warmolts, te Jutphaas. Te Nieuwcschans (Qt. T. Bolt te Scherpeazeel. Aangenomen: Naar Overschie, G. A. v. d. Hooft, te Donburg. Naar Pieterbureu, F. J. Folpmers, te Kooteu. Naar Alphen aan de Rijn, N. G. Veldüoen, te Wapenvelde Naar Buurmalsen (toez.W. A. van Griethujjsen Jr. cand. te Utrecht. Naar Vetsen, J. B. Eggink, te Made c. a. (N. -B. Bedankt: Voor WaddingsveeD, D. Boonstra te Montfoort. Voor Heemse (toez.P. C. de Groot, te De Krim. Voor Hoogvliet (toez. ),J. F. van Duyne, te Spijkenisse. Voor Ameide en Tienhoven F. Kijftenbelt, te Ter-Aa, gem, Ruwiel. GEREF. KERKEN. Tweetallen: Te Onstwedde, W. H. Bouw man, te Schoonrewoerd en S. Kamper te Haas trecht. Te Oldehove, H. H. Binnema, te Munnekezij! en H. A. Kievits, te Sleen Te Winsum (Fr.), J. de jong te Loppersum en J. Thfjs, te Zuidbroek. Beroepen: Te Witmarsum, J. Thfjs te Zuid broek. Te Ambt-Vollenhove, J. Douma Azn. te Schettens (Fr.Te Ermeloo, J. Mulder, te Broek-op-Langendijk. Te Giessen,Oude en Nieuwkerk, G. H. van Kasteel, te Oppenhuizen. - Te Alphen (Z. H.), G. H. A. v. d. Vegte te Urk. Te Baam, J. G. Meynen, te Vlaardin- gen. Te Winsum (Fr.), J, de Jong, te Lop persum. Aangenomen: Naar Leerdam, S. O. Los, te Nieuweroord (Dr.). Naar Twee Exloermond Th. A. Bergsma, te St Jacobi-Parochie. Naar Gianerburg, F. Bruinsma, te Scharendijke. Bedankt: Voor Werkendam (B), W. Veder, te BreukeleD. Voor Middelburg (O), H. Kajan te Bussum. Voor Ulrum, E. Schouten te Bol nes. Voor Rotterdam Dr. J. Ridderbos te Meppel. CHR-GEREF. KERK. Beroepen: Te Harlingen, W. F. v. d. Kod de, te Kornhorn (Gr,

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 4