J. I FUUT. Heeren- en Kinderconfectie. Zaterdag 1 April 1911. No. 1646. Twee Bladen en Zondagsblad. officieel t^edeelte. Reclames, iïEededee- lingen ens. KINDERPAKJES in alle maten JOMENS-eOSTUUMS HEEREN-COSTIIUMS (alle maten) Groete tee HEEREN-COSTUUMS Heerendassen - Fronts* - Overhemden. PlaataelUk Nieuws. IN HOC SBrNO VJNSES Dit nummer bestaat uit OPENBARE KENNISGEVING. Overnachten, buiten de kazernes. De BURGEMEESTER der gemeente Bommels- diik brengt ter kennis van belanghebbenden de navolgende door den Minister van Oorlog vast- ^Aaifde'wrlofgangers van de landweer en aan die van de militie, voor zoover deze laatsten voor de derde (laatste) maal voor herhalingsoefe ning onder de wapenen komen en behooren tot de korpsen der Infanterie der Vesting Artillerie het Regement Genietroepen en het Korps Ponton- niers alsmede aan de milieiensergeanten van de iongere lichtingen tot die korpsen behoorende zal, voor zoover zij dit zullen verlangen,kunnen worden vergund, om, wanneer zij voor herhalings oefeningen onder de wapenen zijn, buiten de kazerne te overnachten,mits hunne woning (vaste Of tijdelijke) in of nabij de garnizoenplaats ge legen is en de vergunning niet aanleiding geeft tot het afleggen van zoodanige afstanden, dat daardoor invloed wordt uitgeoefend op den goeden gang van den dienst en van de oefeningen o. a. ten gevolge van, buiten deze opgedane vermoeienis. De onmiddelijke chef (compagnies commandant of de als zoodanig optredende officier) zal hebben te bepalen in verband met den afstand, waarop de betrokken persoon vam de kazerne woont, wie voor de hierbedoelde gunst welke niemand van eenigen dienst vrijsteld in aanmerking komt, zullende van de verleende vergunning (en van het eventueel intrekken daarvan) aan den Oommandeerende-officier moeten kennis gegeven worden. Zij die voor de meergenoemde gunst in aan merking wenschen te komen, moeten daarvan uiterlnk twee maanden voor den dag van opkomst schriftelijk kennis geven aan den voorgenoemden onmiddelijken chef. Aan hem, die eenmaal gevraagd heeft buiten de kazerne te mogea overnachten en wien dit is toegestaan, wordt daarin geen logies meer verstrekt dan in gevalleD, waarin de betrokken chef dit tengevolge van straf of om andere redenen noodig mocht achten, terwijl voorts niet dan bij hooge uitzondering ter beoordeeling van den Commandeerende-ofïicier de gunst kan worden verleend aan hen, die zich na het hiervoren aangegeven tijdstip (van twee maanden voor de opkomst) daarvoor nog mochten aan melden. Sommelsd(jk, 30 Maart 1911. De Burgemeester voornoemd, J. bouman. Rijden grint. DIJKGRAAF eh GEZWORENS van de polder „Den Bommel" (Gem. Deu Bommel) en de „Tille" (gemeenten Gen Bommel, Oude Tonge en Mid- delharnis) wenschen bü enkele inschrijving aan te besteden: Het rijden van grint van de kaai der gem. Den Bomniei naar de wegen in genoemde polders en wel circa 400 MJ voor den polder Den Bommel en circa 150 M1 voor den polder e Ti lie. Inschrijvingsbiljetten den prijs van eiken pol der afzonderlijk vermeldende, in te leveren bij den Secretaris J. G. van Pulten te Uoltgensplaat voor of op 8 April 1911 des namiddags 2 uur. De grint moet gereden worden, zoodra zij is aangevoerd. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den opzichter A. SMITS ie Den Bommel. ijclistl- egl ruilft003S%T. Phosphorzuur-meststoffen. Een waarschuwend woord betreffende deu aan koop van phosphorzuurhoudende meststoffen vinde hier een plaats. Een algemeen gebruikte meststof is het Thomassiakken- en Thomaspbos- phaatmeeldat in den volksmond kortweg slat- ken meel heet. Die aikorting heelt echter aanleiding gegeven tot bedrog d.w. s. onderden naam van „slakkenmeel" wordt meermalen een meststoi aangeboden, welke bij onderzoek blijkt geen echt Thomasslakkenmeel 16 zijn, maar een slak, welke langs anderen weg, volgens andere methode, dan die van den Eugeiseheu inginieur Tnomas, verkregen wordt. En over de innerlijke waarde van de slakkeumeeisoorten is nog geen beslist oordeel te vellen. Het voorvoegsel „T li o- in a s" mag dus bij bestelling niet vergeten worden. Maar ook met die bijvoeging is men volstrekt niet zeker steeds goede waar te krijgen. Dat weten de proefstations ons anders te vertellen. Zoo werden 't vorige jaar te Wageningen 7 monsters z. g. Thomasphosphaatmeel ingezonden, die minder dan 1, zegge één, procent phoshporzuur bevatten en voor bemestingsdoeleinden niet de minste waarde hadden. Vier monsters onderzocht mea daar, die aan den eisch van echtheid niet voldeden z(j waren met vreemde phosphaten ve valscht. Te Maastricht ontving men er 11 zoo en ook te Hoorn „verschillende", 't Is dus wel noodzakelijk, dat men garantie voor echtheid en fijnheid bedinge, en omtrent het phosphorzuurgehalte duidelijke afspraken make. Opmerking verdient, wat de verslagen der proefstations melden omtrent de herkomst dier vervalschte monstersvoor zoover kou worden nagegaan, kwamen de partijen uit of via België in ons land. 't Lijkt ons daarom verstandig toe slechts Duitsch Thommasslakkenmeel te betrekken, dat men geregeld ziet geadverteerd. Dan gaat men't veiligst, hoewel men ook hier natuurlijk duidelijke voorwaarden stelle en 't onderzoek aan de proef stations, als men bij partijen koopt, niet achter wege mag blijven. Den laatsten tijd hoort men ook nog van ander# phophorzuur-rueststoffeD, b. v. van Algiers- phospbaat, Agricultuur-phosphaat, en als laatste nieuwigheid van phosphaatmestBer nard. Men late zich echter niet door schoonklinkende beloften in den waan brengen, dat deze mest stoffen op één lijn met het echte Thomasmeel kunnen gesteld worden. Bij aankoop van de beide eerste heeft men al dadelijk het bezwaar, dat men ze aan het proefstation niet op echtheid kan laten onderzoeken. Voorts komen ze, wat werking aangaat, niet in vergelijking met het Thomasmeel. Ze werken goed zegt de heer Elerna, Rijkslandbouwleeraar voor ürente op nieuwe dalgronden, onvoldoende evenwel op laaggelegen grasland, terwijl door hem het gebruik op zuivere zandgronden ook wordt ontraden. Flcm" 9° Pbosphaatmest-Bernard zegt de heer wat proeven hiermee nog moeten uitmaken er aan heeft. En in gelijken zin spreekt Dr. Hissink, directeur v/b. proefstation te Wa geningen, zich over deze meststof uit. Hij geeft als zijn meening te kennen, dat de bekroning daarvan, in 1910 op de tentoonstelling te Waalwijk op geheel onvoldoende grond heeft plaats gehad. En ook Dr. H. verklaarter zullen nog tal van proefnemingen noodig zijn om uit te maken of zij een plaats eu zoo ja welke plaats zij onder de verschillende phosphorzuurhou dende mestoffen inneemt." Mij dunkt: een en ander is voor land- en tuinbouwers voldoende om zich voorshands aan die nieuwigheden niet te wagen. ifuifeiilasacf Voortdurend komen berichten omtrent de gevolgen van den buitengewoon hevi- gen storm, die de laatste dagen heelt gewoed. Uit Ostende wordt gemeld, dat üe wind daar zoo hevig was, dat de maiibooten niet durfde te vertrekken. Een visschersboot werd tegen de kust te plet ter geslagen, doeh gelukkig kou de bemanning gered worden, üe telefonische- en da telegrafische verbindingen met Duiischlaad werden gedeeltelijk verstoord. Uok uit de Oostzee komen berichten omtrent meerdere scheepsrampen. Het schijnt dat de storm op het vasteland, op BOinmige plaatsen, met sneeuwval is ge- paart gegaan. In het Schwarzwald heerscht op het oogenblik nog een zeer strenge koude en ligt de sneeuw een meter boog. In de Kjjnprovincie hebben de verschil lende gewassen veel geleden. In Zwitser land ondervond vooral het postveikeer in de bergen aanzienlijke vertraging, tengevolge van den sneeuwval. BELGIË. De minister van Landbouw antwoordde in de Kamer op een hem gestelde vraag omtrent den veeinvoer en zeide: De grenzen zijn voor den invoer van bui- tenlandseh vee gesloten om den Belgischen veestapel le behoeden voor de besmetting met mond- en klauwzeer, welke ziekte zich op dit oogenblik in Holland ver spreidt. PORTUGAL. Uit Lissabon komen dagelijks nieuwe berichten omtrentmonarchistiseh-militaire bewegingen tegen de republiek. Het schijnt, dat de samenzwering grooter vertakkingen heelt dan de voorioopige regeering wil erkennen. Volgens een laatste bericht uit Lissabon heeft men het gebouw, waar de ammonutie-voor- raden der militaire academie worden bewaard, opengebroken gevoDdeD. De desbetreffende officieuze dépêche bewaart bet stilzwijgen omtrent den persoon van de bedrijvers en de motieven, die hen toi deze daad hebben doen besluiten. Het is echter duidelijk, dat monarchistisch gezinde militairen het gebouw hebben opengebroken, om de zich daar bevindende ammonutie, met het oog op een tegen- revolutie, te bemachtigen. De regeering zoo wordt uit Lissabon gemald bezit thans het overtuigend bewijs, dat de militaire opstand van ver leden week het gevolg is der revuluti- onnaire propaganda iu de steden Corinbra, B- ira en Alcabaea. Tal van civiele per sonen, oh. eieren en soldaten zijn gevangen genomen. Vooral uit Oporto zijn vele personen gevankelijk naar de hoofdstad gevoerd. SS* AN JE. In den senaat werd heden aangenomen het wetsontwerp op de algemeene dienst plicht. FRANKRIJK Vo'gens bet „Berliner Tageblatt'" gaan te Parijs hardnekkige geruchten, dat een posiiieve to nadering tnsschen Duitsch - land en Frankrijk spoedig mag worden verwacht. Nader bij onderbeden omtrent den aard dezer nauwere aaneensluiting ontbreken nog. TURKIJË. De Porte heeft bij de mogendheden- protectoren van Kreta gepro'esteerd tegen het zitting nemen vau den afgevaardigde Palogeorgis in de Kretenser Kamer, om dat bij als (irieksch onderdaan erken is. ITALIË. De koning hield audiëntie in de groote zaal van het Capifool naar aanleiding van de 50 jarige eenheidsherdenking. Te mid den van enihusiaste toejuichingen, lazen de president van Kamer en Senaat en de burgemeester van Rome verschillende ge lakwenschen voor. De koning hield een Juid toegejuichte rede. MONTENEGRO. Een telegram meldt, dat Albaniërs, die naar Montenegro gevlucht waren, door Montenegrijnen gesteund, verscheidene grensposten aanvielen. Te Kazatoezi dood den zij verscheidene Turksche soldaten en namen een groot aantal gevangen De aan vallers zouden ten getale van 3000 zijn Regeeringstroepen omsingelen Kazatoezi ARAB1Ë. Na een strijd, die 6 dagen duurde, heb ben de troepen in Yemen acht plaatsen in den omtrek van Pifhak bezet. De op standelingen leden eeu zware nederlaag. AMERIKA. Er brak 29 Maart in het congresgebouw dat 25 millioen dollar heeft gekost, een brand uit, welke dreigt dit geheel te zul len vernielen. De brandweerlieden kunnen blijkbaar het vuur niet meester worden, üe brand die op de derde verdieping was uitgebroken, breidde zich snel uit en bood een fantastisch schouwspel aan. Het was of de geheele stad Verlicht was. De staats bibliotheek, vertegenwoordigende een waar de van een millioen dollar, was spoedig een prooi der vlammen. Men gelooft, dat de oorzaak van dezen noodlottigen brand gezocht moet worden in een defect der eleetrische geleiding. President Taft ontving een in de warmste bewoordingen gestelde persoon lijke boodschap van den Mikado van Ja pan waarin deze er den nadruk op legt dat de vriendschappelijke verstandhouding tusschen de beide landen nooit hartelijker geweest is dan thans. Tengevolge der tusschenkomst van president Taft heeft de wetgevende macbt van den staat Cali fornië het tegen de Japanners gerichte wetsontwerp, waarbij aan vreemdelingen het verwerven van grondbezit wordt ver boden, ingetrokken. MEXICO. Een telegram uit Cananea (Mexico) meldt, dat volgens een officieel regeerings- berickt de opstandelingen nabij Ures So- nora geslagen werden. Zij verloren 70 dooden en meer dan honderd werden ge wond. Het bondsleger had 16 dooden en 20 gewondeD. CHINA. Volgens een officieele verklaring der Chiueesche regeering is haar antwoord op de laatste nota der Russische regeering een in zeer verzoeningsgezinde en zelfs nederige termen gestelde lange nota waarin zij, zonder eenig voorbehoud op alle pun ten der Russische nota toegeeft, en tevens haar vroegere antwoorden tracht te recht vaardigen, door te bewijzen, dat zij op zes punten reeds toegaf. (20 Cents per regel.) iHE'JT A1&1&ES voor f 2.10, 2.25, 2.50, 2.80, 3.25, 3.50 eDz. (voor leeftijd 10-16 jaar) in zwarte en gekleurde dessins f 4.—, 4.50, 5.—, 0—, 7.— enz. Zwart cheviot f 10.50 Ellen zwart karagaren 12. Zwart satijn kamgaren 17.50 (fijne kwaliteit) Zwart drapé (hoogst fijn) 20. vervaardigd der nieuwste grijze en gekleurde stollen ƒ8.50,10.—, 12 15.—, 18.— en 20 Specialiteit in 4577 WERKMANSKLEEDING pilowbroeken, mouwvesten enz. üokinjongensmaten voorhanden. Middelharnis Heden Zaterdag vertrekt H, Dubbeld met het s.s. Rotterdam naar Noord-Amerika. Bij den heer J. Mosselman Nieuwstraat doet zich een geval van besmettelijke ziekte Diphteritis voor. Dinsdag sloegen een span paarden op hol van den vrachtrijder M. v. Delft welke den Oudendijk uitrenden een oprei afliepen en in de aldaar aanwezige watering terecht kwamen, nadat men de dieren op de kant hadden gebracht bleek een der paarden ernstig verwond te zijn. De lotelingen H. v d. Meer en P. Tamboer hebben aanzegging dat zij ver moedelijk tegen Sept. a.s in werkelijken dienst moeten treden in de plaats van af- gekeurden. Volgens meedeeling zal er aan de T.aogeweg richting station een Café met theetuin en ook een Geheelonthouders-Kof fiehuis worden gebouwd voor rekening van eenig heereD uit Rotterdam. Den Bommel. Toen de huisvrouw van L. M. Dinsdag j 1. het vuur had aangemaakt, sloeg eensklaps een vlam opwaards en vatte het haar dat bij haar hoofd afhing. Juist toen M. den inhoud eener waschkom als bluschmiddel zou gebruiken, slaagde zij zelve er in het vuur te dooven. Of de schrik haar om 't hart sloeg, behoeft wel geen nader betoog. Terwijl A. v. d. M. zich met een en ander bezig hield, geraakte zijn 4-jarig doch tertje al spelende te water dat echter spoedig door hem kon worden gered. Ten nadeele v^n A, v. R. viel 1.1. Dinsdagavond een partij klompen van z'n wagen met het gevolg, dat het zware voer tuig eenige klompen totaal verbrijzelde. Als een bizonderheid kan worden gemeld dat de geit van J. U. deze week 5 levende geitjes ter wereld bracht. De Heer C. S. had deze week het ongeluk zoodanig te vallen dat hij zich ernstig bezeerde en geneeskundige hulp moest inroepen. Naar wij vernemen is bij proefneming gebleken, dat de in deze week bij P. L. gearriveerde aardappel -zetmachine niet aan de eischen voldoet. Tot Gem.-Secretaris (tijdelijk) is benoemd dhr. Abr. Jongeling en tot Amb tenaar van den Burgelijken Stand dhr. J. C. Borgdoift alhier. Hoort men alhier af-en toe nog spreken over het oprichten van een gas fabriek, de werkelijkheid daarvan zou voor deze gemeente zeker niet overbodig zijn, daar het tegenwoordige licht verre van helder is. De besturen van de polders Den Bommel en de Tille wenschen bij inschrijving aan te besteden De levering van circa 550 Ms. zuivere gewasschen onderhoudsgrint, niet geel, van 13 cM. Oude Tonge. Donderdag 30 Maart 1.1. is de lijkkoets voor het eerst gebruikt voor het vervoeren van een lijk naar de begraaf plaats. Door den heer Burgemeester alhier is een valsche gulden gedeponeerd, zoodat dezelve in omloop zijn. Nieuwe Tonge. Op de voorioopige vastgestelde kiezerslijst zijn geplaatst 321 kiezers voor de Tweede Kamer en Provin ciale Staten en 269 voorsde Gemeenteraad. Dirksland. Het verzoek van den beer C. Bogerman tot het oprichten eener sme derij aan den achterweg is ingewilligd. Tot helpster in de openbare bewaar school is benoemd Mej. M. Ridder alhier. Vijf en zestig jaar in hetzelfde vak werkzaam, behoort zeker ook niet tot het alledaagsche. Dit feit gedenkt dezer dagen (de juiste datum is onbekend) de koren molenaar L van der Gevel, welke in 1 846 in dat vak opgeleid, dit tot op heden nog steeds ten uitvoer brengt. De man is nu 83 jaar oud en werkt nog dagelijks met groo- ten ijver voort. Donderdag 6 April nam. 4 ure zal op het Secretarie gelegenheid gegeven wor den tot kostelooze in- en her-inenting. J. C. Bruggeman, welke een jaar geleden tot herstel Daar de Stichting Vre devorst te Bergen op Zoom vervoerd werd is thans overgebracht naar Medemblik, Herkingen. Evenals ten vorige jaren is de polder opzichter C. v. d. Velde Lz. alhier aangesteld tot opzichter over de werken die dezen zomer staan te geschieden aan den Zeedijk polder Oud-Herkingen. Op de op 23 Maart j.l, vastgestelde kiezerslijst komen voor 141 namen van kiezers voor de Tweede Kamer en Prov. Staten en 129 voor den Gemeenteraad. Melissant. Door den Heer G. Joppe alhier is vergunning aangevraagd, om in deze gemeente aan den lagen Nolleweg een motorgraanmalerij op te richten. Bij publicatie is bekendgemaakt.dat door A. v. d. Klundert alhier vergunning is gevraagd tot den verkoop van sterken drank in het klein in zijn stationskoffiehuis. -Bij de gehouden koepokinenting heb ben zich 29 kinderen aangemeld. Goedereede. Ter Secretarie ligt de nieuwe kiezerslijst over 1911 1912 ter inzage. Tegen betaling kan men van dezelve een afschrift bekomen, De vorige week arriveerde ook in onze gemeente den heer Elzinga van Suameer, met zijn mechaniek voorstellende »Salomo's eerste rechtspraak*. De belang stelling was niet groot te noemen maar die het een kijkje waardig achten, waren geheel en al lof over dit prachtstuk van mechanica. Verleden week Donderdag kwam in onze gemeente een bollend paard met kar achter zich, die door den bouwknecht L. T. werd gegrepen. Het paard was den voer man J. T. ontsnapt, door dat het schrok van een hondenkar. Zondagmorgen stond de Kerk vol met kolendamp. De gevolgen hiervan ble ven niet uit, want eer de Godsdienstoefe ning was afgeloopen, vielen er kinderen flauw, die uit het kerkgebouw moesten ge dragen worden, maar gelukkig in de frissche lucht weer bijkwam en het meerendeel der ouderen klaagden over lichte of zwaardere hoofdpijn. Van wege het thans heerschende mond- en klauwzeer is door den Burge- meester alhier, aan veehouders gebubliceerd zooveel mogelijk toe te zien, niet in aanraking te komen met personen waarvan wordt vermoedt in besmette streken of stallen le zijn geweest, De blazerschciit van de Wtd. G. de j Keijzer, is onderhand verkocht, aan Th. Grinwis te Ouddorp. Alzoo is de visschers- vloot alhier binnen 14 dagen met 2 vaar tuigen vermindert. Dinsdag j.l. had M. d. E. het ongeluk met één been door het zolderluik te zak ken en bezeerde zich zoodanig aan een zijner voeten, dat hij den volgenden dag thuis moest blijven. Een krasse oude. Woensdag was de 84jarige D. v. T. een half uur buiten ODze gemeente, op het veld nog aan het poters zetten, dat hem ook nog tamelijk vlug van de hand ging. Salomo's Eerste Rechtspraak. Ouddorp* Woensdagavond hadden we voor den laatsten keer het genoegen een kijkje te nemen naar bovenstaand mecha nisme. Van 't begin tot het einde staat men vol bewondering hoe of iemand dat heeft kunnen uitdenken om zoo'n kunstwerk te vervaardigen. Keurig is het le zien hoe of alles op zijn lijd werkt, daar het een samenstel is van honderden raderen, banen, veertjes en schijfjes die ons een chaos lijkt en niet een draadje of ijzertje elkander aanraakt. Denkt de Heer Elzinga van deze ge meente naai de tentoonstelling te Nijmegen te vertrekken wij hopen dat hij ook daar een prijs wordt toegekend, wat hij voorzeker wel verdiend heeft, als wij de lezers in herinnering brengen dat hij over genoemd kunstwerk 4 jaren gearbeid heeft, waarvan 1 jaar alleen met denken. Een tot weerziens wordt hem gaarne toegeroepen (Niet van onze gewone Correspondent.) Een staaltje van Middeleeuwsche heerschzucht. In de vergadering van 15 Maart 1.1. van stemgerechtigde ^ingelanden* van den Polder het Oudeland werd na zeer rijp overleg besloten met 158 tegen 55 stemmen om de wegen welke tot heden altijd nog onbegrind zijn in hare polder, deze te doen begrinten. Het plan op die vergadering tiegeju cht, werd met gelijke blijdschap buiien die ver gadering vernomen; vooral door die per sonen welke aan die mufle zandwegen bun woonplaats heboen. Indien men nu in aanmerking neemt, dat door gedurige verbetering der slechte gron den, meer gebruik moet worden gemaakt van die slechte wegen, dan was dat geen overijlend plan, maar slech's eeu dure plicht van het Polderbestuur om thans daarin verbetering te breDgen, Doch wat is uu eigenlijk de zaak De verbetering dier wegen, met name Dijkstelweg eu Kelder weg komen niet de groote boeren ter goede, maar slechts de kleine kneuterboer j?s, die na volbrachte dagtaak bij de groo'.ere, 's avonds voor zich hunne lapes grond moeten bearbeiden, 't Spreekt van zelf, dai het plan dus met blijdschap werd vernomen door ieder wie meeleeft met het lot zijner medeburgers. Evenwel niet alien waicu met dat plan ingenomen. Enkele grooiere boeren, die weinig of niets van die bijna oniuegankehike wegen gebruik behoeven te maken, siemdc-n tegen het voorstel doch dat met alleen, na het gevallen besluit wisten deze ie bewerken, dai de ingelanden van deu Polder nog eens moesten worden opgeroepen, om nogmaals deze zaak te bespoken en daarover eene herstemming uit te lokken, na voorafgaande bewaking van stemhebbtnden. De toen gehouden stemming viel in het nadeel der kleinen uii met 137 tegen 100 stemmen werd thans besloten niet lot verharding dier slechte wegen over te gaan. Mannen van naam eu edele gevoelens, hebben thaDS hel initiatief genomen om aan Heere Gedeputeeide S aten een aches ie richten, waarin zij na de juiste toedracht der zaak te hebben medegedeeld genoemd college verzoeken het eerst genomen be sluit te doen handhaven. Vele landbouwers reekenen ihans dit adres. Dinsdagavond gaf het Chr. Fanfare corps in het gebouw der Chr. School een welgeslaagde uitvoering. Na zulk een korten tijd van oefening achter deu rug ie hebbeD, en dan reeds eene uitvoering aan te durven is een bewijs van moed, dat iets beloofd voor de toekomst. Uemeeitleritiicl. Verslag van liet verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Gemeente STAD AAN 't HA RINGVLIET, op Donderdag 23 Januari des nam. 2 uur PreBent met den voorz. alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Na opeaing der vergadering worden de notu len der beid# vorige vergaderingen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde. 1. Ingekomen stukken. a. Ban missieve van Ged. Stater, waarbij zij goedgekeurd terugzenden een besluit tot het doen van een af- eu oveischryviDg. b. Een schrijven van hetzelfde College waarbij zij goedgekeurd terugzenden de kohieren der Hoofdelyken omslag en dat der Hondenbelas ting, premitief. o. Jtene missieve (en geleide van een afschrift van de rekening der grintwegcommissie over het afgeloopen jaar. Doze drie missive's worden voor kennisgeving aangenome j. 2. Het benoemen van een onderwijzeres aan de O. L. 8. Alvorens tot stemming over te gaan, stelt de Voorz. de Heeren in de gelegenheid over dit punt iets in 't midden te brengen. De heer Koert maakt van deze gelegenheid gebruik en meent dat de onderwijzeres die benoemd zal worden, ook wel eene toelage mocht he >ben als onderwijzeres in de nuttige handwerken s(ïeker wijst er op dat de onderwijzeres meerdere uien moet onderwijzen dan den heer Westebrugge n toch geen hooger salaris ontvangt. De heer Braber vraagt eenige inlichtingen •rntrent de verordening wauop de Voo 7. zegt.

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 3