Piiewel, AFtmciis Put, of Bron. Scliesren, Haarsnijden eeinpaig - - A. VAN DISK HAM A. v. i STAM. u:ii:o;i\iïËiïr Iilhiiioifii; Adverientien. ~D~BIJLEVELD, Kioadrappels vaa Dr. de Vrij. FIRMA ARMSTRONG SOMMELSDIJE. OPGERICHT 1738. M. V\N KASSEL ZONEN, MIDDELHARNI8. Hoe moet ik mijn tuin bemesten i Buitenland ENGELAND. BELGIË. FRANKRIJK. DUITSCilLAND. OOSTENRIJK. ROEMENIË. SPANJE. RUSLAND. PERZIË. tot het drogen of contracteeren van cichorei te Nieuwe Tónge 4447 Inlichtingen bij J. OYERDORP, Nieuwe Touge en J. BUTH, te Dirkgland. schaft u aan een L. W. ZAAIJUil te Dirksland. SALON VOOR -M ZONDAGS GESLOTEN. Houdt zich aanbevolen voor het aanleggen van Boomgaard, Sier- en Vruchtentuinen. 3728 In Granen en Veevoeder I Koloniale- en Grutterswaren BH. van bellen &oon, Tuinlieden te Middelhai-nis, Prijscouranten op aanvraag gratis en franco. TIMMERMAN en AANNEMER. (Jementsteen- en Cementijzer labriefc. Gewapend- en Ongewapend Beton. voor lijnkoeken en lijnmeel niet even goed iels goedkoopers in de plaats komen kan. „Te duur. „Gewoonlijk veel te duur. Niet waar, zoo werd het door dhr. Voorz. der in Wijden kring bekende fokvereenigiug „Aurore" gezegd. En nu we hier de lijnkoeken noemden en 't lijnmeel en daarbjj onwillekeurig dachten aan verschillende nieuwere kracbtvoeders, vooral ook aan de sesamkoeken en het sesatrkoekmeel, waar over al van zooveel zijden om ons oordeel werd gevraagd, nu klonk ons dat „te duur", dat „veel te duur" nog klaarder in het oor. Dat is te zeggen waar 'tde lijnkoek geldt en 't meel daarvan. We zijn er vast van overtuigd, dat, waar de boeren op het punt der stalvoedering van 't vee een weinig theorie te slikken kregen, ze aanstonds onze meening deelden en ze veel geneigdheid zonden krijgen, met het „oude", als 't te duur is, grif te breken. We hebben immers al een vroegeren keer gezegd, dat menig boer vooral een eiwit- en een vetrijk voer beeft bij te koopen. Dat bij 't vast stellen van 'transoen 'tverteerbaar eiwit en 't verteerbaar vet in zulk soort voer in rekening wordt gebracht? En dat in dezen bet de sesam koeken winnen van de lijnkoek? Wilt ge nog eens een paar getallen zien in dit verband? Sla dan met mij het derde deel van Reinders Handboek op. Daar leeren we (blz. 500), dat men gemiddeld aantreft in Lijnkoek. Verteerbaar eiwit 26,4% I Verteerbaar vet 10,5% en in Sesamkoek. Verteerbaar eiwit 33,5% Verteerbaar vet 12,8 'tLaat zich dus met één oogopslag zien, hoe uren met 1 K.G. sesamkoek heel wat meer voed sel aan z'n beesten geeft, dan met 1 K. G. lijnkoek En toch toch betalen vele veehouders zoo 't schijnt nog liever 13 50 g. of nog wat meer voor 100 K.G. lijnkoek, dan nog geen 10 g. voor sesamkoek. Of neen, dat is 't 'm niet. Boeren zijn ook al net als alle menscben. Als ze met 10 g. kunnen volstaan, geven ze geen 13,50 g. uit. Maar voor 't nieuwe zijn er wat bang, ook al weer net als vele andere menscben. En dat is ook al een oorzaak van het dik'wflls te duur vo ren. 'k Zou er anders maar niet meer over geschreven hebben de staltijd loopt immers al weer haast ten einde. Doeb gelijk ik zei, heel velen drongen er op aan, m'n oordeel in de krant nog eens keu- baar te maken. Eu dan het aantal „versche" (pas afgekalfde koeien) neemt nu dagelijks toe. Die diereu hebben, nu ze „volop in de melk zijn" veel meer eiwit noodig, dan voor 't kalven. En dit „veel meer" kan men, naar mijn vaste over tuiging, vrij wat go dkooper opdoen in den vorm van sesamkoeken of sesamkopkmeel, dan als lijnkoek. Dat sesam best bevalt, als het rantsoen goed is ten aanzien van de hoeveelheden droge stof eiwit, vet en zetmeel, dat bleek ons ook reeds klaar en niet bij één doch bij heel vele boeren. Ook b\j verscheidene fokkers, onder meer de firma Schaap in Friesland, van wie de naam in deze streek beslist niet vreemd meer klinkt. Tot slot moet ons nog deze opmerking van 't hart en wij bevelen ze dringend ter nauwgezette overweging bij belanghebbende lezers aan Geen enkel voederartikel zal bevallen, als het rantsoen, waarvan het deel uitmaakt niet voldoet aan zeker eischen ten aanzien van droge stof en verhoudingen. Dan heett de beste lijnkoek even weinig resultaat als de overigens nog meer voed sel bevattende sesamkoek. Dan voert men ook te duur ja, „veel te duur"! (Slot.) IIoo zullen wij dan onz-n tuin bemesten., om aan de bezwaren, in de voorgaande artikelen genoemd, tegemoet te komen Ik veronderstel nu eerst, dat gij in 't geheel geen natuurlijken mest ter beschikking hebt of, zoo ge dien wel hebt, tooh liever om genoemde redenen niet wiit gebruiken, dus uitsluitend kunstmeststoffen in uw tuin wilt brengen. Welnu, dat kunt ge els gemid delde bemestingshoeveelheden aanwenden per Are, dat wil zeggen: 100 vierkanton Meter (10 b: 10 M.)810 Kilo patentkali,J 810 K.G, tperphosphaat, 610 K.G. karkmergel en 3—4 K i. ohilisalpeter. In plaats van deze meststof fen zijn ook andere te gebruiken, maar, daar y dit hoofdzakelijk schrijven voor hen, die mrigens weinig aan besmesting doen, willon wij lioov veelheid van namen geen verwarring brongen. In den tuinbouw zijn deze meststoffen het eerst aangewezen. Omtrent de Cbilisalpeter hebben wij nog op te meiken, dat de genoemde gift voor vele groenten niet voldoende is, maar deze strooit men als gemiddelde hoeveelheid bij liet zaaien uit over alle bedden, om later, als de planten er op staan, liefst in opgesloten vorm, naar be hoefte méér uit te strooien. Naar bohoefte, d.w.z. als uit den minder gunstigen stand van bet- gewas blijkt, dat het wat moei word n aangezet. Lost men de Chili niet iu water op (een handvol op een emmer water) dan strooie men ze vooral niet uit als de groente nat is van regen of dauw. Zoo we zeiden, kan de Chili worded gegeven bjj het zaaien en zo mag zelfs boven op den grond blijven liggen; is de-grond wat vochtig of valt er regen of dauw, dan lost ze gauw genoeg op. De andere genoemde meststoffen moeten echter eenigen tijd, liefst zo dra mogelijk, voor het zaaien of poten worden uitgestrooid en ondergespitdiep ineggen of ouderbarken is ook goed. Vele tuinbezitters zullen in de omstandigheid verkeeren, dat zij den inhoud van hun beerput nog moeten of wiiien gebruiken zij willen echter om bun bemesting volledig te maken en om meer en betere vruchten te oogsten, kunstmest bijkoopen. Hoe dienen dezon te handelen Het „gieren" of „beeren" mag in ieder geval, wil men fijne, smakkelijk en gezochte groenten kweeken, niet plaats hebben. En ook in versohen toestand gebruike men den boer niet. Van de faeoaliën, vermengd niet loof, aarde, keukenafval enz. moke men een composthoop, die nu en dan om de paar maanden, flink dooi elkaar gezet wordt. Aldus krijgt men een goed vermengde en geleidelijk verteronde massa, welke na an derhalf a twee jaren kar. worden aangewend, 't Is dan al geheel anders don de oorsp'onkelijke walgelijke beer. Hieraan ontbreekt echter nu wat. Stikstof zit er genoeg of meer dan genoeg in pbos- phorzuur niet aliooB, en kali en kalk maukeeren in den regel min of meer, zooals we in het eerste artikel reeds hebben opgemerkt. Daarom voege men toe patentkali en kalkmergel ;vnn de eerste stof het eerste jaar, als men er mee begint: 8 kilo per Are (100 vierk. Meter,) in de volgende jaren minder van de tweede stof om de 4 of 5een hoeveelheid van 20 Kiio per Are. Is de hoeveelheid beschikbare beer onvoldoende, dan moet er ook superphosphaat (super) en misschien nog Chili, dus van alle 4 voedings stoffen aan de faeoaliën worden toegevoegdde juiste gift ie hier natuurlijk niet aan te geven, omdat deze afhangt van de hoeveelheid beer. In den regel zal 57 K.G. patentkali en super voldoende zijn, die met den mengmest kunnen worden ondergespit. De mergel geve men als reeds ie aangegeven en, als het gewas nog niet flink aanslaat of doorgroeit, dan strooie men chili als overbesmesting uit, zooveel of zoo weinig als noodig zal blijken. C. B. Ofschoon de parliament-bill in tweede lezing is aangenomen met eeu meerderheid van 125 stemmen, geven de unionisten den strijd niet op. Eeu ongelooflijk aantal amendementen zijn reeds ingediend voor de bespreking daarvan in comité. Alle sprekers der unionistische partij zullen in het strijdperk treden en wijzigingen voor stellen.. In de Kamer kwam in behandeling de interpellatie betreffende liet conflict aan de school in de gemeente Muysen, dat verleden jaar plaats bad. Naar aanleiding hiervan ontstonden he vige tumuli en in de Kamer. De socialist Hubin spuwde den Katholiek Wanwermans in het gelaat. Eindelijk stelde de sociaal democraat Vandervelde een motie voor, waarbij de houdit g van de overheid der gemeente Muy en werd afgekeurd. De president vau den Ministerraad deed daarop een voorstel, waarvan de aanneming ten gevolge zon hebben dat demo'ie Vander velde niet in behandeling kwam. Dit voorstel werd met 76 tegen 10 stemmen verworpen. Een groot aantal leden van de meerderheid had de zaal op het oogeublik van de stemming verlaten. De motie-Van dervelde werd daarop met 75 tegen 1'3 stemmen aangenomen. De regeering nam een motie over van den afgevaardigde Chautemps, waarin de Kamer haar ingenomeulieid met de ver klaringen der regeering uitspreekt en ver klaart, op deze te rekenen voor de hand having der republikeinsche eenheid en voor de verwezenlijking der wereldlijke, democratische en sociale hervormingen, en iedere toevoeging verwerpend werd de molie-Oliautemps met 309 tegen 114 stemmen aangenomen. De Kamer nam nog met 477 tegen 74 stemmen het vol ledige ontwerp betreflende den bouw van twee pantserschepen aan. De Rijksdag nam de crediel posten der ooriogsbegrooting aan, waaronder dên ver koop van het Tempelhofer Eeld aan de gemeente Tempelhof, ilet ontwerp betref fende de legersterkte op voet van vrede werd daarna zonder debat in derde lezing aangenomen. De Qostenrijksche delegatie nam zon der wijziging de legercredieten aan. liet resultaat der algemeene verkiezin gen voor de Tweede Kamer is als volgi: gekozen- zyn 57 gouvernemeuteelen 5 jetEn der oppositie en 2 liberalen. Volgens officieele berichten is aan het station Alcazar, kort voor het passeeren van den koninklijken trein, een ver dacht individu gearresteerd, die later een poging tot zelfmoord deed ia de gevangenis, waarheeu uien hem gebracht had. Men meent, dat de Koning daardoor aan een aanslag is ontsnapt. Ter gelegenheid der viering van het vijftig jarig herdenkingsfeest der bevrij ding van de Russische boeren, worden in geheel Rusland teeatelijke godsdienst plechtigheden, parades en schoolfeesten met volksvermaken georganiseerd. Over al zullen standbeelden voor keizer Alexan der II onthuld worden en Bcho en, zie kernhuizen en volkshuizen gesticht wor den. Na de godsdienstoefeningen in de Kasan-kathcdraal ontving de tsaar in het winterpaleis de afstammelingen der me dewerkers yan Alexander II bij diens agrarische hervormingen. Bov< ndien na men aan de reeeptie deel 51 boerenaf- gevaardigden naar de Doema, die vour het Doemagebouw een standbeeld ter eere van Alexander II oplichten. .Marokko. Uit goode bron wordt gemeld, dat de stammen rondom Fez in opstand ziju gt-komen, en aan niemand toestaaD, Fez binnen te trekken of te verlaten. De suUan zond Mehalla's uit tegen de op standelingen. Gemeld wordt, dat twee Mehalla's met nadeel streden, bun artille rie verloren en vele doodt n kregen. De Perzische regent, Nasr el Moelk, heeft gisteren in do Medejlies den eed van trouw aan de grondwet afgelegd. Tevoren zette hij in een uitvoerige toe spraak de redenen van ziju lang aarzelen uiteen. Hij aanvaardde zco zeida hjj zijn moeilijk ambt, ondanks de vele dreigbrieven, die hij, zoowel in Europa als na aankomst in bet land, ontving, daar bij verttouwde op den steun van de afgevaardigden der natie, Hij koes terde de vurige hoop, dat deze zich niet meer door onderlinge oneenigheden van hun wetgevende arbeid ouden laten afhouden. Mocht het parlement hem op nieuw in den steek laten, dan zou hij onmiddelijk ziju ontslag indienen. Uemengrd Nieuws. Treurig ongeluk. Zondagmiddag is tón het Huygens- park te 's-Gravenhage een 7-jarig knaap je van oen koppolstang achteraan een rijdende stoomtram, waarop hjj geklau terd was, gevallen. Binnengedragen in het in de oumiddelijke nabijheid zijnde polietiebureel aan het Huygensplein, overleed het kind binnen eenige oogen- blikken. Het had de ruggpgraad gebro ken. Weerzinwekkend zijn de bizonderheden, die aan 't licht konjen over de behandeling der jodcD in het goevernement Tscherrtigof. De goeverneur had last gegeven dat alle J.iodsohe familiëa, die nog geen tien jaar in die streek waren, het goevernement moesten verlaten. Dat was reads erg. Doch er kwam nog zooveel bij. In geen jaren is de winter in Rusland zoo streng geweest als di maal. Evenwel moeten de joden opbreken geen dog ...geen uur werd bun gegund! Bij ontzettende koude werden in bun woningen door de politie voortdurend ramen en deuren opengehouden zieken on grijsaards werden zonder eenig iue- dedoogen, op straat gezet. De graan han d-laren Kopnlewski, kreeg last binnen 24 uur, met vrouw en kinderen zijn woonplaats te verlaten. Dat was meer dan barbaarseh De vrouw was pas zes dagen kraamsch en dus werd allcr-ootmoedigst een klein ui'stol gevraagd tot zij zoover zou zijn her steld, dat ze in de felle koude zonder al te veel zorg zou vervoerd kunnen worden. Maar een jood heeft niets te verzoe ken Toen de 24 uur om waren, na 't uit vaardigen van het bevel werd de ge- heele tamilie door de politie uit het huis gehaald. Daarbij ward Kapolowski met eeu nagaika afgerandseld, zijn knecht dcor een revolverschot gedood. De joDge moeder was zoo zitk, dat zij naar een hospitaal moest worden gebracht, waar zij aan een longontsteking, die zij door de ruwe, onmenscheljjke behandeling gekregen had, stierf Menschen kunnen weinig anders doen, dao tegen zulke gruwelen protesteeren. Edoch: gewis, daar is een God, die leeft en op deez' aarde vonnis geeft Diefstal. Te Bergen-op-Zoom is Maandagnacht omstreeks één uur, zoo meldt de Grondw. bij den goudsmid Ed. van Baal in de Lievevrouwestraat doormiddel van hel inslaan van een ruit ingebroken. De dief schijnt de ruit met een fiesch te hebben ingeslagen, heeft zich toen mees ter gemaakt van een partij gouden en zilveren voorwerpen, meestal gouden ringen en kettingen, en heift toen do plaat gepoetst. Verschillende voorwer pen van waarde heeft, de dief laten val len en waren orer de straat verspreid. De heer Van Baal was wakker gewor den en onmiddelijk naar voren gesneld, waarop de dief aan den haal ging. Verduistering. Maandagnamiddag is F. F. H., de kassier van de commissionair- en kas siersfirma Van Wensen Co te Leiden, in verzekerde bewaring gesteld, verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van de firma. Door de politie gehoord, heeft hij een volledige bekentenis afge legd. Volgens zijn eigen opgaaf loopen de verduisietirgen over een tijdvak van omstreeks 15 jaar, en zal 't, bedrag ervan ongeveer t win tig duizend gulden zijn. Iniu-scben is deze opgaat tot dusver nog niet voldoende te controleeren. De verdachte kon zoolang zijn practij- ken voortzetten, door het .groote ver trouwen dat hij genoothij was reeds 35 j tar bij zijn patroon in dienst. Zijn groo.'e uitgaven (hij leefde boven zijn stand) trokken ten s'oite de aandacht waarop men besloot hem de hoofdboek houding at te nemen, en dit leidde tot ontdekking, eerst van kleinere onregel- ma igheden en daarna tot de bekentenis van den verdachte. Verdronken. Do 20 jarige arbeider E. H., ie Erica (Dr) ,die per rijwiel op weg was naar huis, is Dinsdagavond in de zg. pannekoe- kenwijk verdronken. Vergiftiging Te Haarlemmermeer heeft zich Dins dag een geval van vergiftiging vootge- daan. In de uitwerpselen van zekere H. een gehuwd man, wonende aan de Niruwe-Meer, heeft de geneesheer een aanmerkelijke hoeveelheid arsenicum ge vonden. De lijder is in zeer bedenkelijken toestand naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd. Een buurvrouw, die zes weken geleden overleden is, moet on die zelfde verdachte omstan digheden gestorven zijn. Hot onderzoek is in vollen gang. Hoewel er zware vermoedens bestaan, is nog geen aanhouding gedaan. Het auto-ongeluk. De „O, H. Ct." verneemt dat de toe stand van de chauffeurs Borger en van der Linden, die Zondagavond bij h(t auto-ongeluk in Berdenhout ernstig ge kwetst werden, bevredigend is. De derde chauffeur, Keyzer en het meisje, de 18 jarige M. v. d. V, hebben zich niet lang laten zoeken. Ook zij was uit de auto geslingerd en bewusteloos door Keyzer iets verder aan den weg gelegd. Nadat bij zich had overtuigd dat voor zijn beide makkers wergezorgd, keerde hij naar het meisje terug en bracht haar naar huis. Zij was zonder toestemming van haar moeder met de au'orijders meegegaan. Zij klaagt over pijn in het hoofd. Een langgezochte moordenaar bekent. Zeventien jaron geleden, aldus onze Londer.sche correspondent, werd alhier de nach'pjr ier van het bekende eafo Royal in Rogentstreet daarbinnen ver moord. 's Morgeus werd hij dood gevonden met een schot in zijn hoofd en een ander in zijn lichaam. Geen spoor van den mootdenaar werd ontdekt. En alle moeite der Londensche politie, voor zijn opsporing aangewend, bleef vruch eloos. Doch nu beef een 53 j irige werkman, Frederick Bedford geheeten, zich vrijwil lig te Liverpool bij de politie aangemeld als de moordenaar van dien portier. IIij verklaarde, met de bedoeling om te stelen, zich in 1894 's avonds even voor de sluiting van het café Royal aldaar schuil te hebben gehouden. En toen de portier hein overviel, schoot hij den man pardoes dood, waarna hy, zonder ieis te stelen, vluchte. Zijn revolver gafhijaan oen der beide later opgehangen moorde naars van zeker iomand te Muswell- Hill. Londensche detectivos zijn naar Liver pool gegaan, om den moordenaar in on'vangst te nemou. Blijkt zijn verhaal juist te wezen, dan zal hij wel worden g straf'. Want verjaa d is die misdaad neg niet. Maar aangezien zij al zoo lang ge:eden werd gepleegd, zal hij wel niet ter dood worden veroordeeld. Snijpartij. Een ernstige snijpartij heeft Woensdag in den vroegen morgen plaats gehad te Bonchenhoofd, onder Hoeven (N.-Br.). Twee zwervers hadden bij den landbouwer H. iD een hooi chelf geslapen. Toen ze Woensdagmorgen halfvier out- dikt werden, zijn een hunner door de zoous van den landbouwers drie steken in den rug en een ia den hals toegebracht. De andere zwerver kon de vlucht nemen. Do zwaar gewonde heeft zich nog een eind voortgesleept, is daarna gevonden en in het gasthuis te Etten opgenomen. Do andere persoon heeft dadelijk aangifte bij 4e marechaussee gedaan. De daders ziju in hechtenis genomen en hebben een be. imtenis afgelegd. Terecht, Eeu weduwe, wonende bij Gouda, vermiste reeds seder 31/2 jaar een co u- p o n b I a d van een Oostenrijkech effect. Titans heeft do politie haar dit terugbe zorgd. Het geldswaardige si uk papier- had iemand te Gouda gevonden tusschen oude couranten, die hij geruimen tijd geleden bad gekocht. Het water voor drinkwater voor 't vee, en om de melk te koelen vonder dat men belioeft te •ouipen. 4353 Is er Ilroitgas, neem dat dan ook, dit is de goedkoopste verlichting. Wees niet bezorgd dat Brongas uitgeput raakt, ondergeteekende stookt het reeds negen jaar De Brongas-installaties zijn tegenwoordig beter en goedkooper dan in 't begin, en in 3 jaar heeft een inrichting zooveel aan gasgloeilicht waarde opgeleverd als hij gekost heeft. Of neem een Aeetyleengas-apparaat voor ver lichting. Zie ook de scheikundige analyses vanbetpijp- wel, en slootwater, men zal dan weer zien dat slootwater veer O A K KIK is voor 't gebruik als drinkwater voor 't vee en reiniging van Melk- gereedschappen en pijpwelwater ZUIVER. Aanbevelend, UJ'id. dw. dn. JAC. VRIJ, Straatweg C. 125, Niciiw-Helyost. STAALPILL1I Pil Blaudi. Koopt die nooit andors dan versch bereid, daar oude pillen schadelijk zijn voor do gezond heid. 1000 versche Pillen kosten f 1,50. Boter is 500 pillen to bestellen voor f t,De working dozer versche pillen is oneindig beter dan de dopötpillen en pinkpillen. Op 26 Maart 1897 schreef Dr. DB VRIJ in het Pharmaceutisch Weekblad, dat do Kinadrup pels in vierkante verzegelde flacons a f 1,— (nu 75 ct.) verkrijgbaar gesteld niet aan de eiechen voldoen, ookniot de losse daarvoor gebruikt en niet erkendt alszij ne Kinadruppels, maar uit sluitend de latere China liquida. Deze laatste worden verkocht in druppelfleschjes tegen min dere prijs met etiket van 3667 A. TEEPE, AjoMer, IIDDELHARNIS. Ook verkrijgbaar gesteld bij don Heer 'J. A. KNAPE - Zandpad 191 - Mifldelliarnis. Nette en zindelijke bediening. Billijk tarief. Abonnementen per kaart (14 nos.) en per maand. Eenig adres voor Dames haarwasschen aan huis of op Salon. Specialiteit in Fijne par fumeri'én en Toiletzeepen De winkel van pariumeriën enz. is afgescheiden van het Salon. Vervaardigt en herstelt alle haar en kunstbaar- werken, als Vlechten, Bandeaux, Toupets, Graftom ben, HorlogekettingenBroches enz. enz. 3907 3HBDIXIURMS. BIEDT AAN: Vruchtboomen in alle vormen en soorten Frambozen, Roode-, Witte-, Zwarte- en Kruis bessen; Stam-, Struik- en KlirnroozenBloern- heesters,, Goniveeren en Haagplantsoen. Vaste Bloemplanten, Violen, Muurbloem, Vergeetmqnieten enz. enz. VRAVG PRIJS. WE3ÏDIJK 28! lYHDQELHARNfS. Concurreerende prijzen. Te Koop een Handsnij-Machine. Bieden aan alle soorten van Vruchtboomen, Halfstam Appelen en Peren Hooge en lage leiboomen van allerlei soort. Verder ook voorhanden Goede soorten van Roode en Zwarte Bessen, Frambozen (Hornet- en Superlatief). Voor den bloementuin voorhanden allie soorten van Bolgewassen, vaste planten, Struik en Stamrozen enz. enz. Heesters, Den.- en Sierboomen Haagplantsoen worden voor den minst mogetijken prijs verkocht. 3737 Houden zich aanbevolen voor bet aanleggen,, van tuinen en boomgaarden. Overal te ontbieden. doet een ieder die zijn Beddegoed koopt in het Yolksbeddenmagazijn „DE DUIF", Kipstraat 70, ROTTERDAM. Om de werklieden aan de gang te houden, wordt daar solied en goedkoop verkocht. 2 persoons Bedden 3 gulden, Kapok Bedden vanaf 7.5© tot SO gulden. Veeren Bedden vanaf 2© tot IOO gulden, met gestoomde veeren en stofdichte tijken. Kapok-, Springveeren en Zeegras Matrassen vanaf f2.5©. Opruiming van een partij Wollen- en Gewatteerde Dekens. Spotkoopjes in Geschilderde en Massieve Slaap- kamermeube'en. Aan iedere kooper vrn Bedden hoven de 10 gulden een Deken ot Tafelkleed cadeau. Aanbevelend 3787 EPUET Hipstraat ffO'siotterdam'. Tel. SÊ'iS Citroen, Frambozen, Grenadine, Ananas, Limonade, Bier, Spuitwater, Kwast, Koge'ifleschjes, Bessensap, diverse soorten mineraalwater, Rijnwijnen, Slaolie, Wijnazijn, Gemberbier,. Roode en Witte Bessenwijn, Frambozen, Appel, Kruisbessen en Meiwijn, Ananas en andere vruchten in blik, Tafelzuur, Jams, Gember, Eau de Cologne, en nog vele andere artikelen worden in goede kwaliteiten tot billijken prijs geleverd door de Plannen en Begrootingen KOSTELOOS. Levert alle soorten Regenwater-, Wel-, Gier- en Beerputten, Paarden-, Koe- en Varkeusbakken. Rolblokken en Broeibakken. Schuttingen-, Draad- en Hekkenpalen. Betonvloeren en stoepen in alle kleuren. Grootste voorraad ei- en cirkelvormige riolen. 4066 Belast zich speciaal met het stellen en vervoeren der putten. Alle werken worden onder garantie verkocht en geleverd tegen zeer lagen prijs franco huis. Depót: W. J. VAN MAASTRICHT, Station Den Bommel. A. DEKKER, Achthuizen. HEEREN LANDBOUWERS voor U Draaineerbuizen noodig heb vraag dan eerst prijsopgaaf bij mfj aan. Prijzen zeer billijk,

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2