fl rJf 1 'erzio zoo spoedig mogelijk zal ontrui men. NOORD-AMERIKA. Bij het Huis vun afgevaardigden is ingediend het commissie vei slag, waarin voorgesteld wordt een crediet te verlee- nen van 45.560 000 dollars, ten behoeve van den bouw van het Panama kanaal waarvoor de schatkist obligaties zal uitgeveD. Bovendien werd voorgesteld een crediet van 3 millioen dollar voor de vesiiogswerken aan het kanaal. IIA1TI. Op Haï i heerscht op het oogenblik een soort sohrikbewind. De vereenigde Stalen hebben aan de regeering der negerrepublifrk doen weten, dat er een einde moet komen aan het groot aantal terechtstellingen, die plaats hebben. Ook de Engelscbe regeering heeft geprotes teerd. CHINA. Het antwoord van China op de Rus sische nota is nu gepubliceerd od luidt in hoofdzaken aldus: China erkent alle verdragsrechten en privilegiën, welke Rusland bezit. Alle grenskwesties zijn door de beide mogendheden steeds op vriendschappelijke wijze opgelost. De moeilijkheden, die thans ontstaan zijn, zullen dan ook weer gemakkelijk kun nen worden opge ost. China begrijp alleen niet, hoe de regeeriug te Peking beschul digd kan worden, haar verplichtingen niet te hebben nagekomen. De verkla ring van Rusland, dat het zich het recht voorbehoudt, om zijn verdragsrechten desnoods door scherpe maatregelen te handhaven, komt niet overeen met de Vriendschappelijke gevoelens, welke beide mogendheden elkander toedragen en Cnina betreurt het dan ook, dat Rusland de zaak uit een dergelijk oogpunt be schouwt. China wenscht van het begin tot het einde aan de beginselen van het verdrag vast te houden en alle kwesties vriendschappeljjk op te lossen, teneinde de privilegiën van beide partijen te hand haven en de goede verstandhouding tus- echen de beide mogendheden te bewaren. Plaatselijk Nieuws. Salomo'» Eerste Rechtspraak. j.l. Vrijdag hadden we het genoegen om even een kijkje te nemen bij de heer Elzinga naar bovenstaand mechanisme, en we moeten gulweg erkennen we stonden verbaasd. Dat is nu in één woord een kunststuk, 't Stelt Salomo's rechtspraak voor zooals dat in de H. Schrift ons wordt beschreven en zoo nauwkeurig nagebootst dat men de gemoedsbeweging der personen die door poppetjes worden voorgesteld, zuiver kun nen bespeuren. Het mechanisme nu stelt voor koning Salomo op den troon met aan weerszijden twee gerechtsdienaren. Buiten de eene deur staan twee vrouwen met het bekende kind en buiten de andere deur de beul. De koning geeft bevel met de hand aan een der gerechtsdienaren, die een bewijs geeft dat bij het begrepen heeft om de vrouwen te laten binnenkomen. Daze gaat naar de schel en de vrouwen komen met het kind binnen en plaatsen zich voor den troon. (De beweging der figuren ieder op aparte lijn overloopende, is bepaald kunstig Daarna beveelt de koning dat beide moeders moeten zweren dat dit hun kind is, wat gebeurd door opheffing der handen waarop de koning het hoofd schud als wilde hij zeggen >dat kan onmogelijk. Daarom gelast hij dat de scherprechter die door den gerechtsdienaar wordt gehaald komt om het kind in tweeën te hakken. Dat mement is eenig. De ware moeder wilt van de zenuwen die haar geheele lichaam doet schudden. De valsche moeder knikt ten bewijze dat zij het goedkeurd en strekt de handen uit om de helft te ontvangen, terwijl de werkelijke moeder, zoodra de scherprechter zijn arm omhoog heft, naar deze toegaat en de arm met het zwaard ondervangt, als "wilde zij zeggen »dat nooit, dat kan ik niet zien Daardoor wordt dcor den koning de ware van de valsche moeder onderscheiden, die daarom last geeft om de valsche ge vangen te nemen en de ware moeder het kind, haar kind, terug te geven. Beide gerechtsdienaren komen nu en leggen de armen op de schouders van de valsche moeder als zeggende »gij zijt onze gevangene. Van 't eerst tot 't laatst staat men vol bewondering hoe iemand .het uitgedacht heeft zoo getrouw iets weer te geven en een mechanisme te vervaardigen als dit. Het is een samenstel van raderen, banen veertjes en schijfjes die ons een chaos lijkt en toch niet één draadje of ijzertje of ra dertje raakt een andere. Het is een kunststuk. De heer Elzingaheeft, raar hij ods mede deelde, 4 jaar aan dit kunststuk gewerkt, waarvan i jaar alleen met denken. Wij bunnen niet Dalaten onze lezers op te wekken om dat kunstgewrocht te gaan zien, wij zijn er zeker van dat niemand teleurgesteld huiswaarts keert. eeiIBP^ervaaidigd electrisch motortje wordt gedreven waar alles door wordt geregeld, dan hebben we nog maar een iveinigje verhaald van het groote geheel. De heer Elzinga denkt den Bommel en Ooligensplaat, Oude Tonge en Sutnu elsdijk om daarna vervolgens Westelijk Flakkee te bezoeken. Zie de advertentie in dit nummer. Middeiharni». Maandag werd het kind van den heer Boomsma door een hond zoodanig in het aangezicht gebeten, dat het ernstig verwond werd en geneeskundige hulp noodzakelijk was. -- De inschrijvingsbiljetten naar de aan besteding van het verrijden in 1911 van de grint naar de wegen der gemeente Middelharnis moeten ter Gemeente-Secre tarie «orden ingeleverd voor Woensdag 8 Maait 1911 's v.m 11 uur. Zondagmiddag weiden door eenige kwajongens een gedeelte muur van een in afbraak zijnd huis op den Westdijk oimer geworpen, waardoor van de met selaar L. B. eenige planken en een lad- dtrije stuk gingen. De politie stelt een onderzoek in. Stad aan 't Haringvliet Door den hevigen storm, die de laatste dagen woedde kwam het water zoo hoog, dat men ge noodzaakt was de vioedplanken te zetten. Het ijzeren schip >Ambulant« van P. Diepenhorst beliep aanmerkelijke schade, doordat het voorschip terwijl het door een hevige rukwind op een ander schip werd gedreven, ingedtukt werd. Na ontlading van den last moet het op de werf ter herstelling worden gebracht. S. van 't Hoff de Wachter bemerkte Vrijdag j.l. dat zijn roeiboot was wegge dreven. Pogingen om ze weer te vinden waren vergeefs. Den Bommel. De loteling L. Harden- dood en H. Lokker zijn opgeroepen om tusschen 16 31 Mei, en J. Fluit om tus schen tó30 Sept. 1911 bij den militai ren dienst te worden ingelijfd. Het plan om op 6 Maart a.s. leest te vieren, is in de op Vrijdag jl. gehou den vergadering opgeheven en verdaagd tot begin Mei 1911. Als dan hoopt men den 2e verjaardag van PriDses Juliana feestelijk te herdenken. In den tuin van J. d. B staan radijs en spinazie reeds zeer mooi boven den grond. Hij zaaide de zaden in den kouden grond en wel in de maand Dec. 1910. Bij het stuk trekken van een kuoest sloeg Lt. W., doordat hij het evenwicht verloor achterover in een moddersloot. Het gelukte hem echter spoedig op het droge Ie komen en kon hij, aldus agede- coreerd« huiswaarts gaan. E. B., bezig zijnde met knoesten te vervoeren, had het ongeluk zoodanig op een knoest te vallen dat hij zich aan me dische behandeling moest onderwerpen. Oo!($enspiaat. Door den hoogen wa terstand van 1.1. Zondag, zijn tijdens het volloopen van den polder het Rietveld een paar hazen gevangen. De politie maakt aan de verdere jacht spoedig een einde. Kort verslag der algemeene vergadering der Boerenleenbank op 23 Februari 1911 ten 5 uur. De Voorzitter, de heer Wagner, opent de vergadering. Hij heet de leden welkom, en stipt met een enkel woord aan, dat de vereeniging 136 leden telt, en dat geen lid door sterf geval is afgevallen. Hij wenscht de leden een voorspoedig jaar en dat zij door de hand des Heeren behouden mogen worden. Met dezen wensch opent hij de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt voorlezing gedaan van de rekening en balans over het afgeloopen jaar waarbij het Bestuur verzoekt, dat de leuen meer belangstelling toonen in het nazien der rekening. De heer Korteweg brengt verslag uit van de Raad van Toezicht. 15 Leden zijn toe getreden. Er zijn 34 spaarbankboekjes bijgekomen zoodat het totaal nu bedraagt 326. Het grootste is 7304,23 en 't kleinste ƒ1. 31 voorschotboekjes zijn afgegeven, in 't geheel 118, waarvan 't kleinste is 60 en 't grootste ƒ5000, terwijl er één hypo theek is verstrekt. Het totaal spaargelden is ƒ132042,17, waarvan is terugbetaald ƒ57389,39, zoodat er thans ƒ74652,78 uitstaat in de bank. Het totaal verst, ekte voorschotten is ƒ71,773, waarvan is ontvangen ƒ24,371, blijft ƒ47,402. De totale ontvangsten zijn ƒ200477,61, de uitgaven ƒ196153,17, rest ƒ4324,44 waarvan de winst is ƒ291,12. De totale winst of reservefonds is 1680,17. Er zijn 34 vergaderingen gehouden, 21 door 't bestuur, 8 gecombineerd en 5 door den raad van toezicht. De heer Korteweg wijst op de nette detieve boekhouding en brengt dank aan het bestuur en den Kassier voor hunne werk zaamheden in het belang der vereeniging verricht. Tot bestuurslid wordt herkozen de heer J. A. Slis, tot lid van den Raad van Toe zicht de heer Ls. Korteweg en voor Kassier de heer A. van Rossum. Wordt het salarrs van den Kassier met 46 voor en 41 tegen met 25 verhoogd, zoodat het nu is ƒ150. De heer Braber stek voor de rente met pCt. te verminderen en te brengen op 4 pCt De Voorzitter geeft eenige bezwaren hier tegen maar het bestuur zal het in over weging nemen. Hierna sluit de voorzitter met een woord van dank. Oude Tonge. De visschërij in de bin nenwateren is gesloten vanaf 15 Maart a.s. tot en met 3 1 Meihet vtsschen met kuilnetten is verboden vanaf 1 April tot en met 31 Mei. Aan de mier De Krammer is. oud r deze gemeente Zaterdag 18 Febr I I. een groote roeiboot aingedreven Het schip van den heer L. Hoog lander is Maandag 20 Febr. J.l. voor de haven van Ou le Tonge, geladen met kunstmest voor rekening van de Laudbouw- vereeniging No. II omhoog gevaren en is Maandag 28 Febr. vlot gekomen. Nieuwe Tonge. Vrijdagmorgen z u de zoon van J. C. K. de trekhond een kopje melk geven, als loon daarvoor beet hij hem zoo in twee vingers dat genees kundige hulp noodig was. Vrijdagmorgen omstreeks 1 1 uur had de knecht van den Landbouwer A. L een voer hooi gehaalt. Bij de dorschvlcer zou hij de paarden uitspannen om vervolgens het voer op de du.schvk er te duwen, door de hevige wind reed het vooruit zoodanig dat een voorwiel al in de kant van de kerkgracht kwam, onmiddelijk v.erd een paard ing spannen om zoodoende de wagen achteruit weer op de straat te krijgen het geen met veel hulp gelukte. Dirksland. Onze mededorpsbewoner Jan ho'f Jr. is voornemens b.nnen kort onze Gemeente te verlaten m zijn geluk te be proeven in de Nieuwe Wereld (N. Amerika.") Het liep J. Goedegetuur van Melis- sant (Zaterdag") ook niet mee. Toen hij met een voer hooi op de kaai arriveerde brak de wagen, en bovendien werd het hooi wat zeker tot voeder moest dienen afgekeurd. Een beest van den slager Rood, ter slachting geleid bood in de slachtplaats zu'.keu tegenstand, dat het zich los wist te rukken. Het dier nam nu zoo'n dreigende houding aan dat men het noodig achtte de voorzichtigheid te gebruiken. De slager mogelijk geen kans ziende het dttr meester te worden, bood deDgeuen die het vangen zoude een daalder. Dat moet ik prabeeren dacht D. Vijlhuize en zat :n minder als een oogenbük op de vleeschkapstok, of hoe zoo'n ding heeten mag van waar het hem gelukte een touw om den kop au het beest te werpen waarna het met meerdere hulp omvergehaald en gedood werd. Voor V. was het een buitenkansje. iierkifigen. Het zeiljacht, m:t vlet en boot van wijlen de heer Jn. Schippers, is Maandagmiddag 1.1. publiek ingezet door Jb. Snijder alhier op f 150 en daarna af gemijnd door een ingezetene van Ierseke n.l. den heer Stevens voor f 190. Z'.ndag 1.1. was voor den landbouwer R. Bruggeman alhier op financieel gebied geen gelukkige dag. Een zijner paarden waarmede hij als vrachtrijder zijn brood verdient werd hem plotseling door den dood ontnomen. Hoewel geassureerd zal dit ongeval hem nog belangrijke schade ople veren. Van Donderdag op Vrijdag is 1.1. week bij den landbouwer L. den Boer onder deze gemeente in diens woonkamer een begin van brand ontstaan wat gelukkig nog in tijds is kunnen worden gebluscht. Een en ander werd door den brand vernield Goetlereede. De vorige week is a'lver de timmerzaak van A. v. Wijk Kz. geopend. Vrijdagnamiddag werd aan de haven alhier een flinke partij sparhout verkocht. Dat de kust, door strooming van eb en vloed, nog al eens aan verandering onderhevig is, kan ook aan het havenhoofd gezien worden, want waar 30 jaren geleden bij hoog water de golven stroomden, wor den nu huizen gebouwd en waar om den tijd het strand was, grazen des zomers tientallen koeieD. Zondagnamiddag liep het water bij sterken N. W. wind tot ruim 2 10 Meter boven A P. Door den landbouwer J. C. L. werd de vorige week een paard van 2 jaren verkocht voor ƒ430. fJeiiifeiderisail. VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der Gemeente OUDE TONGE op Donderdag 23 Febr. 1911. des v.m. ten 10 ure. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter de Burgemeester J. Mijs Dz. Met een woord van welkom op de eerste vergadering in het jaar 1911 opent de Voorzitter de vergadering. Ten eerste wordt bij loting uitgemaakt, in welke volgorde de stemmen in deze vergadering worden uitgebracht. Ten tweede worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ten dei'Je worden gelezen de navolgende ingekomen stukken a. Missive van Gedeputeerde Staten dezer Provincie, daarbij goedgekeurd terugzen dende Raadsbesluit, wijziging Gemeente- begrooting dienst 1910. b. Missive als voren, daarbij goedgekeurd terugzendende het suppletoir kohier Hoofde- lijken Omslag, dienstjaar 1910. Deze missives worden voor kennisgeving aangenomen. c. Verzoek van den Heer A. Slis om ontslag als Ambtenaar van den Burgerlijken stand dezer gemeente. Dit ontslag wordt met algemeene stemmen eervol verleend. Ten vierde worden de jaarwedden der wegers over 1910 vastgesteld op het bedrag, dat door hen over dat jaar is genoten. Ten vijfde doet de Heer G. C. van Schou wen rekening over 1910 als administrateur der goederen van wijlen L. G. Dabbe. Ten zesde wordt besloten tot het bouwen eener nieuwe woning aan de bouwhoeve van den boedel Dabbe. Ten zevende worden vastgesteld de verordening op de heffing en invordering eener belasting voor het gebruik der lijkkoets. Ten achste wordt besloten tot liet uit- keeren van de gewone gratificaties aan de politie. Ten negende worden tot leden van het stembureau voor de aanstaande verkiezing van leden van de Gemeenteraad benoemd de Heeren J. Pulleman, L. Slis en L. Kosten. Ten tiende wordt besloten om het onder houd de verlichting der lantaarns op het tramweg-emplacement op de door B. en W. gestelde voorwaarden over te nemen. Ten elfde wordt besloten tot liet maken eener nieuwe rioleering van af de Kerk straat tot de Algemeene Begraafplaats, mits door belanghebbenden op een billijke wijze in de kosten wordt bijgedragen. Ten twaalfde wordt besloten tot het doen van eenige uitgaven uit den post Onvoor ziene Uitgaven der begrooting dienst 1910. Na nog eenige besprekingen omtrent de stukken der op te richten gasfabriek enz. sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Gemeente STELLENDAM ge houden op Vrijdag 24 Februari 1911 s' v.m. 10 uur. Opening door deD Voorzitter met gebed. Afwezig dhr. P. Biemond. De notulen der vorige vergadering werden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. le Ingekomen dato 7 Februari een schrijven van de Gezondheids Commissie te Middelharnis betreffende de onbewoonbaar verklaring van een woniug no 85a eigenaar dhr. L. C. van der Velde de Voorzitter deelt hieromtrent mede dat na onderzoek is gebleken dat deze woning niet aan de eischen voldoet en is het voorstel van B.en W. om deze woning af te keureD. Hiertoe wordt door den Raad eenparig besloten. Dhr. L. Moerland vraagt naar aanleiding hiervan het woord. Hij zegt dat de woningwet hoewel goeu toch hard is voor degene die het geldt en dat zijn kapitaal er door getroffen wordt, maar nu dit zoo is moeten allen op een lijn staan, en moet de opzichter niet alleen naar woningen van een ander zien, maar hij in de eerste plaats moet zien of zijn eigen woningen onbewoonbaar zijn, zoo heeft onder andere dhr. Van den Broek een woning naast dhr. P. Holleman welke hij in tweeën gesplitst heeft, nu is door de Gezond heids-Uommissie aan den Raad er op gewezen dat het afdak van die woning wanneer het leeg kwam niet meer mocht verhuurd worden noch thans heeft dhr. Van den Broek het opnieuw verhuurd aan dhr. C. Slis. De Voorzitter zegt dat als een woning onbe woonbaar is hij samen met de Opzichter er is heen geweest zoodat dhr. Van den Broek dit niet uit eigen Initiatief heeft gedaan. De Voorz. acht het wenscheiijker om eerst de punten der agenda af te werken daar dan nog gelegenheid bestaat hierover te spreken. 2e Aan de orde aankoop of ruilen van tuinen van dhr. J. Meijer. Het eerste voorstel is om 2 tuintjes van dhr. J. Meijer groot 13 Are en 80 c. A. te ruilen met 2 van de Gemeente groot 23 Are en 29 c. Are 'twelk de Gemeente meer heeft gekost f330.87, ten 2e om't aangekochte van dhr. Meijer over te nemen groot 36 Are en 85 c.Are, voor f250 winst. Dhr. L. Moerland merkt op dat dhr. van Sett rs op de laitste vergadering toch gelijk heeft gehad dat men zonder de grond van dhr. Meijer een mistoestand kreeg. Na eenige bespreking stelt dhr. van Seters voor daar de Gemeente er be hoefte aan heett bet beter is de geheele boel over te nemen, in plaats vau een paar tuintjes. De Voorzitter zegt dat dit ook het voorstel is van B. en W,verder deelt hij nog mede dat de koopsom en onkosten bedragen f 1993,15 daar er echter nog enkele kosten te betalen zijn stelt men voor om een leening aan te gaan van f2000 deze beide voorstellen in stemming gebracht wordt door den Raad hiertoe besloten. 3a De Voorzitter deelt mede dat er nog te betalen is aan de grintweg onder den dijk f10 en voor onkosten voor een mestput f5, deze post bij te schrijven op de begrootiog van 1910'Hen ter goedkeuring van Ged. Staten op ie zenden. ie Dhr. li. Moerland komt nog terug op de splitsing van de woning van dhr. D. v. d. Proek, hij wijst er op dat splitsing van een woning hetzelfde is alsof men een nieuwe woning be trekt, en wanneer dit nu zoo is dat een vader of een moeder door het gezin gehouden wordt kan men niets van zeggen Doch men heeft hier te doen met twee gezinnen, men kan echter zoo iemand in den winter niet op straat zetten, te meer daar de huurder er op zichzelf niet aan sprakelijk is maar wel de verhuurder. Na enkele bespreking hierover komt men overeen nader toezicht op uit te oefeuen. 6e Dhr. J. van Seters vraagt nog even 't woord. Hij wijst erop aangaande het onbewoonbaar ver klaren van woningen, dat men toch wel een weinig rekening moet houden met de plaatselijke toestand der Gemeente en dat net maar niet aangaat om alles in letterlijken zin de» woords op te vatten en uit te voeien, daar komt nog bij dat men verschillende kapitaaltjes waardeloos maakt. Hij haalt nog een voorbeeld aan n.m. dat toen hij onlangs in den trein zat van Utrecht naar Zwolle zoo zag hij daar hutjes staan waar dan ook menschen in woonden, doch die men hier nauwelijks zou bergen voor varkens hok, daar kwam nog bij dat ze meer beneden dan boven den groüd woonden, en wat wordt er nu voor die bewoners gedaan, en wanneer men nu zoo doorgaat kan men wel een 40wonin gen afkeuren. En wat nu de gezondheid* oestand aangaat acht bij het beter dat er meer gezien wordt naar de Achterweg slooten, waar het eenvoudig een rotrommel is, omdat te verbettren, hij vraagt of de rioleering ook iets opschiet. De Burgemeester deelt mede dat nog gewicht wordt op de Voorz. der Gezondheids-Commiisie, daar deze toch mei het plan bekend is, enhtopt dat deze de volgende week komt. Dhr. B. Moerland zegt dat men toch eer men rioleeren kan de modder en vuil moetverwjde- ren, maar dat men daar niet op kan wactie» zoodat het beter was dat men die slooten nu uitdiepte. De Voorz. zegt dat hij met den op zichter er reeds overgesproken heeft om die slooten schoon te maken maar dat men maar wacht op droog weer daar het anders zoo'n trpep wordt.. Dhr. Moerland brengt nog in het midden cat, wat de straatreiniging aaDgaat nog al te wen- tcheu overlaat en men kan toch niet zeggen dat dit aan het loon Jigt, daar hjj berekenen kan dat hij met e«n en ander f 8 per week verditnt en daar slechts 2 dagen per week voorwerkten zijn hit houdt hij van 't geen die mest opbrei'gt, men kan zijns inziens hier toch wel een zindelijk dorp voor hebben, bier komt nog bij dat zoosls men zegt dat Kwist bet vuil ook op ongeregelde lijden ophaald, wanneer men bijv. 's morgens 10 uur gaat den auderen dag om 7 uur en vér- volgens 's avonds om 4 uur, dat is een verkeer de toestand en hierdoor stuurt men alles in ie war, zoodut men r.en slotte als men vuil heett genoodzaakt is het in de slooten te werpen, ook beeft hij naar men zoo van den volksmond ver neemt verschillende plaatsen zooals Elve en de Molenkade weinig of nooit rond te gaen. Hij acht bet daarom gewenscht dat men overal een vasten lijd rond konif. De Secretaris deelt hier omtrent nog amde dat bij hem op Ouddorp de s'raatreiDiging slechts ƒ75 kost en de mest er bij. De Voorz. repliceerd dat men in de eerste plaats niet moet zien naar een andere plaats daar men dan met verschillende omstandigheden te rekenen heeft, h{j kan ook niet met dhr. Moerland in stemmen dat Kwist slechts 2 dagen per week en op ongeregelde uren komt daar men bij hem 3 dagen per week en iedere morgen om 10 uur vuil komt ophalen ook Meijer stemt hiermede in en Nagtegaal zegt dat hij ook op Molenkade komt, de Burgemeester zegt dat het ook niet aangaat om iemand te Veroordeelen op praatjes van een ander of wat de volksmond zegt. Dhr. P. Hollemau zegt wat het loon aangaat kan men niets tegen inbrengen daar Kwist het aangenomen heeft en toen de laagste inschrijver wa-. De Voorz. vraagt of nog iemand iets heett voor deze vergadering. Dhr. Holleman meent aangaande de.'rioleering dat het zijns inziens goed zou zijn omjde sloot bij bet dorp af te sluiten ter ververscbing van het water en ook bij hoogen waterstand. Dhr. Moerland zegt dat de slooten hier geen ververBChing noodig hebben daar men steeds water spuit en wat den hoogen waterstand aan gaat dat blijft het zelfde alsof er slooten zjjn daar het water in de riolen niet hooger komt, daarbij komt nog dat men eerst het oordeel kan booren van de Voorz. der Gezondheids-Commissie. Dhr. J. van Seters en Holleman beweren dat blijkt dat hel rioleeringspian nog maar slechts in staat van onderzoek is. Dit stemt de Voorz. toe, hij vraagt of nog iemand iets heeft voor deze vergadering. Niemand meer het woord verlangende sluit de Burgemeester deze openbare vergadering, en gaat men tot een geheime zit ting over. Vissclierij. Middelharnis. Van de visschërij zijn te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen sVertrouivena st. C. v. d. Hoek 175 0Burgemeester Mijss st. L. Koster 350 VerkoopÊnj^en- 0p Woensdag 1 Maart 1911 des n.m. ten 3 ure, te Baltenoord aan de Kaai van eene grooe partij timmerhout, als planken, srhiden, schroten, latten enz. Deurwaarder GROE NENDIJK. 45-22 Woensdag 1 Maart, 's morgens 10 uur 6 paarden, 13 stuks hoornvee, bouw en melk- gereedschappen, mest, hooi en stroo, alsmede eenige meubelen, 'en verzoeke van de heeren J. v. d. Sluys en P. Human op hunne ho'- stede /yFubius// in den polder Oud-Me issant onder Meltssant. Notaris VAN SCHOUWEN en VAN DER SLUYS. Woensdag 1 Maart 1911 's nam. 2J uur Veiling van eene Bouwmanswomng, bewoond door dhr. J. van Graafetland, met arb iders woning ingevolgen en diverse perceelen Bouw- en Weiland en Boschhakhout van de polders het Zuiderland en Battenoord onder Oude Tonge en Nieuwe Tonge, groot 36 hekt. 87 aren 49 centiaren bij Wed. G. Kan- ters en Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 2 Maart 1911 des n.m. ten 4 ure, te Nieuwe ToDge op het dorp voor het cafe van J. C. Kievit van eene groote partij timmerhout, als planken, schalen, schroten, latten enz. Deurwaarder GROE NENDIJK. 4523 Donderdag 2 Maart 1911, des n.m. 2Juur, in hel hotel Moelker te Ooltgensplaat, ver huring van 30.61.60 H.A. weiland, in 9 perceelen, in het Weipolderschegors le Ooltgensplaat, voor 1911, 1912 en 1913. Notaris Mr. VAN WEEL. Donderdag 2 Maart 1911 's avonds 6 uur bij wed. G. Kanters k Zn. te Oude Tonge, veiling en Donderdag 9 Maart 's avonds 6 uur, bij A. F. Waare k Zn. aldaar, afslag, van een huis met schuur, open grond en achtergelegen tuin aan den Ring te Oude Tonge, kad. Sectie C. no. 2103 en 974 in diverse perceelen ten verzoeke van dhr. H. de Haas van Dorsser aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 3 Maart 's n.m. 5 uur: Veiling in eene zitting van >/u aandeel in de vroegere Meestoof de r/Volharding//t e.a. te Stellendam, in het Logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 3 Maart 's n.m. 5 uur: Verpachting voor het seizoen 1911 van 31 perceelen Hoverijland in de Adriana en Eendraclitpolders onder Stellendam, in het Logement van Troost, aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 3 Maart 1912 's n.m, 2 uur, ten sterfhuize van Wed. M. Bruinse op de Stool- werf te Oude Tonge, verkoop van meubilaire goederen. Notaris VAN ISPELEN, Vrijdag 3 Maart 1911 's av. 6 uur, ver koop van schaarhout, langs den Oostenden- schen en Zuiderlandschendijk en een boom nabij M. Hartman Dz., bij A. T. Waare Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN Zaterdag 4 Maart atslag, 's avond 6 uur in het logement van Akershoek te Ouddorp van een huis en tuin te Ouddorp aan den Dorpsweg, ten verzoeke van de erven W. Buys Kurvink. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 8 Maart 191! 's nam. 2£ uur afslag van eene Bouwmanswoning, bewoond door dhr. J. van Graafeiland, met arbeiders woning ingevolgen en diverse perceelen Bouw en Weiland en Boscbhakhout van de polders het Zuiderland en Baltenoord onder Oude Tonge en Nieuwe Tonge, groot 36 hekt. 87 aren 49 centiaren, bij A. T. Waare en Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 8 Maart 1911 's voorm. halt 10 onder Melissant, aan den Klinkerland- schen Dijk, naoij Herkingen, van 7 paarden, 27 stuks Rundvee, 6 loopvarkens, landbouw-, schuur-, stal-, karn-, en melkgereedscbappen, eene partij hooi, mangels en gedorschen haver enz. ten verzoeke van den Heer M. Lokker Cz. en op diens hofstede. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 10 Maart 1911, 's nam. 4 uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, veiling van 2.33.20, H.A, (5 G. 23 R. V. maai) Bouwland, halve wegen watering, te Melissant (vroeger Onwaard) in polder Nieuw Kraaijer, kad. Sectie B. no. 261 en 496, in 2 perceelen en in combinatie en na afloop daarvan veiling van 1.86.60 H.A. (4 G. 182 R. S. rnaa1) vroon uouwland, te Sommelsdijk, in den polder het Oudeland, onder den Lorrendijk, kad. Sectie B. no. 173, in één perceel. Notaris VAN DER SLUIJS. Woensdag 15 Maart 1911, des voorm. 10 uur, te Ooltgensplaat, aan de Sliksiraat8 Deze Abon Buitc Afzotj t 1 - (m stervenI en onvrl gezond^ waren Woord tige, dij maar sj Oi{ meer it| een is het Woordi^ op de van de rijk nie Enl van ons loopend Wat me

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2