SPANJE. HONGARIJE. TURKIJE. NOORD-AMERIKA. Sommelsdijk. De boomen aan de Voorstraat alhier hebben bij publieke ver- kooping opgebracht de som van f185, Middelharnis. De dienstplichtige lote- ling M. Huisman heeft bericht ontvangen dat hij goedgekeurd is bij 't Wapen der Cavelerie, 't Reg. Huzaren te Amersfoort, tegen Sept. a.s. I Den Bommel. Aan den Rijksveldw. Oude Tonge. Op 16 Januari j.l. bezochten in deze gemeente 245 kinderen de openbare en 118 kinderen de bijzondere school. Dirkgland. Aan W. de Zout Gelder- «chendijk is vergunning verleend tot den verkoop van sterken drank in het klein. Goedereede. Melden we vier weken geleden van een varken van 525 halve kilo's woog, de vorige week werd er een geslacht, van den vrachtrijder C. v. E die 590 ponden schoon aan den haak woog. Altijd baas boven baas. Spijkeilisse. Donderdagavond a.s. zal in het Geref. kerkgebouw 6 uur optreden de WelEerw. Heer Ds. VuuderÏDk, predi kant in de H. K. te Haarlem, om een rede te houden in het belang van 't Chr. onderwijs. We zullen hopen dat alle voor standers in menigte zullen uitb/ekeD, en de hier bestaande gewoonte van weinig belangstelling, met alle macht geweld worde aangedaan. Ciemeenteraad. Verknopingen. Zoo hopen a.s. hu ver*» onze MAI hunne vere Oude Hed Zangvt te Dei verlies een h Troostt familie Den Bo dommen aan den staat zullen komen, uitgezonderd kerken, toebeboorende aan buitenlandsche mogendheden. De politie te Madrid, is er dezer dagen in geslaagd een aanslag op de Spaanche schatkist te verijdelen. Er was namelijk een confl'ct gesmeed door een 5-tal lieden om in te breken in de kluizen, waar de rijksfinanciën bewaard worden. Een der leden van de bende, die den grooten slag trachtte te slaan, een zekere Lopez was portier van het gebouw der schatkist en had afdrukken in was gemaakt van de sleutels, waarnaar twee andere leden der bende die slotenmakers waren, sleutels hadden gemaakt. Het complot was dagen van te voren besproken en goed in elkaar gezetalles was gereed om den schat le stelen. Lopez had evenwel nog eenige be denkingen hij meende dat zonder de hulp van een der ambtenaren der schat kist, de onderneming nooit zou kunnen slagen. Hij wist iemand die voor 't goede zaakje wel te vinden zou zijn. Men besloot dus, die //iemand/» van Lopez in het com plot op te nemen. Aldus geschiedde. De brave en voorzichtige portier had zich in zijn man vergist. Het nieuwe lid der bende namelijk ging naar de politie en bracht het complot aau het licht, lu- tusschen zou Lopez eens in gezelschap van den nieuwen man, de nagemaakte sleutels probeeren. In den avond gingen nu beiden de gewelven binnen. l)e sleutels van de beide eerste deuren pasten uitste kend en Lopez zou reeds de derde en laatste deur ontsluiten, toen er eensklaps een hand op zijn schouder gelegd werd. De portier keerde zich om en bevoud zich van aangezicht tot aangezicht met den commissaris van politie, die hem een revol ver onder den neus hield. De andere leden der bende waren iutusschen reeds gearre steerd in het wijnhuis, waar zij eiken avond bijeenkwamen om over «de groote zaak/» te spreken. De legercommissie der Hnngaarsche de legatie nam de begrooting voor oorlog iu haar geheel aan, met integrip van de buitengewone credieten voor de vermeer dering van de sterkte der landmacht. GRIEKENLAND. Venizelos' legde de Kamer een wets ontwerp voor tot herziening der grondwet. Volgens berichten uit vertrouwbare bron ontmoetten de Turksche troepen nabij Hoddeidah een legermacht der Arabieren. Na verwoed gevecht trokken de Arabie ren zich terug, na 150 man verloren te hebben. De verliezen der -Turken bedroe gen 50 dooden en gewonden. In de districten Damascus en Jerusalem deden Bedoeïnen een aanval op Turksche troepen. De Turken zetten de Bedoeïuen onmiddelijk achterna en brachten hun zware verliezen toe. De verliezen der Tur ken zijn niet bekend. In geen land ter wereld heeft de han del in blan' e slavinnen zulk een omvang verkregen als in de Vereenigde Staten. Om aan dit euvel voorgoed een einde te maken, heeft het congres der groote trans atlantische republiek onlangs een wets ontwerp aangenomen, waarbij de straffen tegen ronselaars aanmerkelijk verzwaard werden. De eerste handelaar in blanke slavinnen die met de gestrengheid der nieuwe be palingen kennis zal maken, is naar de Times// mededeelt, een zekere Samuel Rubin, die Maandag te New-York door de politie op de gewraakte transactie be trapt werd. De minimum-straf, die de rechter hem moet opleggen, bedraagt 10 jaar gevangenisstraf, Plaatselijk Sieuw». Zaterdagmorgen had de dochter van J. Verolme het ongeluk door de gladheid met 2 emmers melk te vallen waardoor alles verloren ging en zij zich nog al ernstig bezeerde. Zaterdagavond werd op 't Havenhoofd door den tram een hond overreden het dier was eenigen tijd daarna dood. Bij den heer J. D. de Graaf is een kip met 9 kuikens uitgekomen. Door den dikken mist geraakte het sleepschip van de R. T. M. dienst Helle- voetsluis-Middelharnis bij de Hoornsche m aofden aan den grond. Heden Dinsdag i 'ag was genoemde boot nog niet vlot. - Dinsdagmorgen reed bode De Boer Herkingen met hit en kar tegen de IjQjfwaar het dier kwam le vallen, waardoor bloedende wonden aan de pooten be- J»m. Na hulp verleent te hebben kon j de reis voortzetten. P quillet zal over 't jaar 1910 een gratifi- ts«* catie worden toegekend, groot f 25 Dooi dat het in den laatsten tijd zoo weinig haeft geregend, zijn er tc Zuidzijde reeds v den die gebrek aan drinkwater hebben. Tot leden van het Stembureau voor de a.s. verkiezing van de Gem. raad zijn be noemd de heeren A. van Weel en P. G. Jacobs en tot plaatsvervangende leden de heeren Jan Mijs en W. J. Rosmolen. Terwijl bode de V. van O. Pt. zijne goederen aan de boot zou ontvangen, kwam een ton zeep in de kaai terecht. Daar van terugvinden geen sprake was, moest hij zich dus die schade getroosten. Door M. T. alhier wordt in de laatste dagen veel hooi van »T en gemeten« aan gevoerd en verkocht a 5 cents per fl nke bos. Met het oog op het dure stroo, is dit voor velen een groote uitkomst. Dat het uitdoen van dijk- en wegen- slooten onder deze gemeente thans een groote tegemoetkoming in de werkeloosheid is, is hierin op te merken, dat de groep van werkeloozen aanmerkelijk verkleind is. P. Poortvliet had Vrijdag j.l. na verrichte werkzaamheden bij den Meter van het Kadaster, terwijl hij het gereedschap op wilde bergen, door het wegschuiven der trap waarop hij stond, het ongeluk, daar van achterover te vallen en zich vrij ern stig te bezeeren. Dezer dagen is hier een voetbalclub opgericht, onder den naam »AUen weer baar* welke aanvankelijk 11 leden telt. Tegen 1 April a.s. worden sollici tanten gevraagd naar het helpster voor nuttige handwerken in de Openbare School op een jaarwedde van t 60 00. Men wende zich voor 28 Februari met gezegeld adres tot den Gemeenteraad. De collecte tijdens de gehouden Gods dienstoefening voor de Zending op 9 dezer bedroeg f 16.45 Vrijdag bracht de tram van 1 uur alhier, een 6-jarige dekhengst aan, welke bij de heeren Goekoop op stal werd gebracht. Hij zal dienst moeten doen, voor de gemeenten, Stellendam Ouddorp en Goede reede. De landbouwer van Driel te Zuidland had zijue tilburry, waarin hij Ds. v. Lummel gereden had, welke zou optreden in de Geref. Ketk alhier, geplaatst op het erf van v. d. M. Bij het inspannen kwam men tot de onaangename ontdekking dat enkele bandieten de zweep hadden gestolen en een der lantaarns vernield hadden. Van de stukken werd niets gezien. Aangifte kon niet baten, van de daders was niets te bemerken. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Gemeente STAD AAN 't HA RINGVLIET gehouden op Don derdag 9 Februari 1911 s' v.m. 10 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorz. de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden daarop gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: I. Ingekomen stukkeD. le. Een schrijven van dhr. T. van Lingen, hoofd der O. L. School alhier, dat voortaan de Zangvereening „Concordia" in het ongebruikt lokaal der O. L. School zal vergaderen. Hierdoor zullen de kosteu van licht en brandstof beter berekend kunnen worden. Wordt voor notificatie aangenomen. 2e. Een verzoek van Mej. G. I. Jongste, om onder dankzegging van het verleende verlof, haar nogmaals een jaar verlof te geven en haar jaar wedde te laten behouden, waarvan zjj de tijde lijke onderwijzeres zal betalen. Na ampele bespreking wordt besloten het ver lof te verleenen, maar hare jaarwedde niet te laten behouden. 3e. Mededeeling van Ged. Staten, dat de ver ordering op de invordering van hel kaai- en havengeld lot 1 Juli a.s. is goedgekeurd. 4e. Missive van Ged. Staten waarbij bet Sup pletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag wordt goedgekeurd. 5e Mededeeling dat de Begrooting van het Ooilege van Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen. 6e. Wordt mededeeling gedaan dat een twee tal af- en overschrijvingen door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Deze laatste vier missives worden voor kennis geving aangenomen. 7e. Mededeeling van Ged. Staten van het be drag dat over het 4de kwartaal ingevolge de wet van 1897 zal worden uitgekeerd. 8e. MededeeliDg van Ged. Staten dato 9 dezer betreffende een te houden zitting wegens eene reclame van den Hoofdelijken Omslag. Notifika tie. 9e. Missive betreffende den bouw eener gas fabriek. Wordt besloten na inzage der stukken dat de Baad een daarover te houden vergadering in zijn geheel zal bijwonen, 10e. Wordt mededeeling gedaaD, dat volgens de j 1. gehouden kasopneming boeken en kas in orde waren bevonden. In kas was f 1526,73. 11e. Wordt den raad aangeboden het verslag van de volkshuisvesting over 1910. 12e. Verslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Wordt ter visie nedergelegd voor de heeren Raadsleden. 13e. Aanvraag van een buitengewone SubBidie es-artikel 53 der wet op bet Lager Onderwijs, Wordt besloten aan liet Dagelijksch Bestuur de aanvrage over te laten. 14e. Het Kohier der Hondenbelasting wordt opgemaakt tot een bedrag van f72,—. 15e. Het College van Burgemeester en Wethou ders wordt gemachtigd tot het doen van enkele af- en overschrijvingen dienst 1910. Hierna gaat de raad over in gesloten zitting tot het opmaken van het Kohier van den Hoof delijken Omslag. VERSLAG van liet verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der Gemeente DEN BOMMEL, op Maandag 13 Febr. 1911. Afwezig de Burgemeester wegens ziekte. Voorz. de Heer J. C. Borgdoiff. L. B. De Voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Is aan de orde 1. Een schrijven van Heeren Ged. Staten d.d. 27 Dec. 1910, waarbij wordt medegedeeld dat het aan de gemeente over 1910 uit te keeren bedrag ingevolge l'/m bis der wet van 3 Juni 1905 (Stbl. 151 definitief is vastgesteld op 1 1725,80s waarvan reeds is ontvangen f 831. zoodat over het laatste kwartaal zal worden betaald f891,80s. 2. Van dezelfde eene missive d.d. 24 Jan. 1911, waarbij wordt toegezonden eene beschikking van den Min: vaD Binnenl. Zaken houdende afwijking \t»n het verzoek tot toepassing voor deze Gemeente van art. 53 der wet tot regeling van het Lager Onderwijs. De stukken sub. 1 en 2 voor kennisgeving aan genomen. 3. De Voorz. brengt ter tafel een ontwerp overeenkomst ingevolge het in de vergadering van den Raad van 21 Dec 1910 genomen besluit aan te gaan met het Waterschap „De Dijkring Flakkee» in zake bijdrage in de kosten van be scherming van den dfik Molenpolder. B. en W. worden gemachtigd deze overeenkomst aan te gaan. 4. Wordt besloten tot wijziging derGemeen- te-bpgrooting, dienst 1910 waarvan het betrokken raadsbesluit aan de goedkeuring van Heeren Ged. Staten zal worden onderworpen. 5. Worden benoemd tot leden van het stem bureau voor de verkiezing van den Gemeente raad de heeren A. van Weel en P. G. Jacobs en tot plaatsverv. leden de heeren Jan Mijs en W. J. Rosmolen. 6. Ontslag Onderwijzeres. Wordt gelezen een voorstel van B. en W. tot opheffing der be trekking van Onderwijzeres aau de O. L. S. No. 1 en tot het verieenen van eervol ontslag als zoodanig aan Mejuifr. G, M. Verweij, boven het wettelijk gestelde minimum werkzaam. Uit een terzake ingekomen schrijven van den Heer Schoolopziener te Middelharnis blijkt dat deze, met het oog op de belang-m van het on derwijs ernstige bedenkingen tegen het ontslag heeft. Wordt besloten aau te houden tot een volgende vergadering. 7. Wordt besloten aan den Rijksveldwachter Prquillet over 1910 een gratificatie toe te kennen groot f25. 8. Wordt medegedeeld het proces-verbaal der op 21 Januari j.l. plaats gehad hebbende opname van boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger. 9. Wordt goedgekeuring verleend op eene reeds aangegane kasgeld leening, groot f 1500. 10. De Instructie voor den lantaarnopsteker te Zuidzijde wordt vastgesteld. 11. Wordt besloten de gevel van school No. 2 te doen repareeren. 12. Het verzoek van M. C. Mooijaart, om de huur van het door hem van het Burgerlijk Arm bestuur gepachte land over te doen aau de Ge broeders van Gurp, wordt toegestaan. Daarna niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende, sluit de Voor zitter de vergadering. Iii^eieoiide» stukken. De eopie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.; Geachte Redactiet Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing van het onderstaande. Ik was Zondagmorgen jl. weer bij Ds. Wentink onder zijn gehoor, ik kon nu hooren (dat als ZEW. studie wil maken) h(j geen redevoering behoelt te houden, zooals ik de vorige week zeide. Want verleden week heb ik den lezers verteld, dat ik zelden een predikatie die geordend is, sinds eenige jaren van hem gehoord heb. Maar nu weet ik gelukkig dat ZEW. dit nog zeer goed kan. Nu uit die (predikatie) van ZEW. zou ik zoo gaarne van hem vernemen of ZEW. tot zijn hoor ders, (in het algemeen gesproken heeft) of tot mijn persoon? Is uw predikatie in het algemeen gericht ge weest aau ai uwe toehoorders, daa kan ik niet nalateD, om er naar mijn inzien mijn goedkeu ring aan te geven, en u mijn dank er voor toe te oreDgen. Maar wanneer gij mij daar persoonlijk bedoel de dan hebt gij u niet aangesteld als u Zondag middag deed, toen ik weer de eer had om onder uw hoorders te zijD. Dus Ifotnine Wentink wilt gij, dat ik evenals jl. Zondfgnriddag ouder uw gehoor komen kan dan vraag ik u beleefd om van u te vernemen of u m(j deze vraag wil beantwoorden. Zondagmiddag was u heel aardig tegenover uw vijanden, en besloot gij uw predikatie met het zingen uit den 133e Psalm vers 1 en 3. Die predikatie was over Zondag 40 uit den Heidelbergschen Catechismus, die zich daartoe uitstekend leende, en u naar mijn inzien ook nauwkeurig behaudelde. Het trok zoo mijn aan dacht dat die Zondag juist aan de orde was om te behandelen. En daarom Domine wensch ik als wanneer u in het algemeen gesproken hebt jl. Zondagmorgen, (dat u everals in het 7e vers van psalm 19 met mij in mocht stemmen Weerhoudt O Heer uw knecht Dat h(j zijn hart niet hecht; Aan dwaze hoovaardij, Heerscbt die in mij niet meer Dan leef ik tot Uw eer Van groote zonden vrij Laat U, mijn tong en mond En "s harten diepsten grond Toch welbehaaglijk wezen O Heer, die mij verblijdt, Mijn Rots en Losser zijt, Dan heb ik niets te vreezen. En dit konden wij samen doen, wanneer wij als Jacob, die met den Heere geworsteld had en mank geslagen was naar het lichaam in die worsteling. Maar mank naar het lichaam, en de Heere zijn naam van Jacob verandert had in die van Israël. Die naam Jacob weet U wel wil zeggen bedrieger en Israël 8'rijder Gods. (Gen. 32 28). En daarom Domine Wentink wensch ik dat wij samen strijders mogen worden, tot eer des Heeren die hemel en aarde geschapen heeft. En nu Ds. Wentink is deze mijn laatste wensch (ik ben nu toch aan het wenschen) om met Ps. 119:50 en 52 te kunnen getuigen Ik overtref mijn leeraars in beleid Want ik betracht al uw getuigenissen Ik overtref zelf in voorzichtigheid De grijsaards die de ware godsvrucht missen, 'k Bewaard Uw wet die zulk een licht verspreid En van mijn heil mij best kan vergewissen. Hoe zoet zijn mij Uw redenen geweest, Geen honing kon 't gehemelt heter smaken, Alleen door Uw bevelen krijgt mijn geest Verstand van God en Goddelijke zaken Dies heb ik al de leugenpafm gevreesd En zal bedrog en slinksche wegen wrakeD. In afwachting Uw dienaar P. VAN DEN BROEK Az. Nieuwe Tongi, 13 Februari 1911, <Jeiueii#r<l IWicuws. De moord le Sjwarndum. Men geeft het onderzoek betreffende den moord to Spaarndam nog altijd niet op. Thans zijn er in den nabijgelegen polder eenige goederen gevondenin verband hiermede werd de zoon van den vermoorden heer M. door den rechter- eommiBsaris gehoord. De pest. Aan de Parijtche „Malin" wordt uit Petersburg geseind: Volgens een rapport van den gouverneur van Penza (Z.-O. v.tn Rusland) ia een verdacht got a! van pest gecou8taieerd bij een passagier, die uit den Siberischen trein kwam. De waggon, waarin de man gereisd had en 5 at dere waggons met arbeiders, met wie de zieke in aanraking is geweest, zijn op een doode 1 ijn gerangeerd. Mili tairen bewaken de waggons. De patiënt komt van de Sibeiiscbe Oostkust. Te Charbin bneft hij zijn waggon niet veria:en. Een microscopisch onderzoek wordt ioges'cld. Men maakt zich in de Russische hoofdstad ongerust over het gevaar van besmetting, dat te weeg gebracht kan wot den door de brieven en bladen, welke uit de peststreken komen. Hoewel alle poststukken uit Charbin ontsmet worden, acht men het besmettingsgevaar Diet, opgeheven. De bladen uit Charbin worden hoe langer hoe kleinereen bewijs, dat do pesttilentie ook onder het zetters- en diukkerspersoneel woedt. Te Chang-Cbun zijn gisteren 800 lijkeu verbrand. Men kan geen menschen meer vinden, die de lijken willen begraven en alle beroepedoodgravers zijn aan de pest overleden. Dagelijks sterven meer dan 100 menschen. Naar aanleiding van berichten, dat op verschillende plaat sen langs de wegen en op het land pestlijken liggen, hebben de diplomatieke vertegenwoordigers der verschillende Europeesche mogendheden er bij de Ohineesche regeering op aangedrongen, dat zij het land zal laten afpatrouiÜ9eren door cavalerie, ten einde de gevonden lijken te verbranden. Geheel Noord-Mandsjoerije is door de pesttileniie bezocht. Door Japan zijn militaire posten aan de Koreaansche grens geplaat&t, die alle Chineezen tegenhouden. Een Reuterberic t uit Peking aan de „Matin" meldt, dat de pest in China nog met onverminderde kracht voort- woedt. Het aantal slachtoffers, dat sinds het ui'breken der vreeselijke ziekte is bezweken, bedraagt thans ruim 7000. Volgens te Petersburg ontvangen cfficieele berichten, zoa de bevolking van Fouo'ziadian van 60.000 tot op 12.000 zijn gedaald. Hoevelen er bezweken zijn aan de pestilentie, is nog niet met zekerheid bekend. De overgroote meer derheid der bevolking bestond uit koelies, die hun woningen ontvlucht zijn, en nu de zuidelijke s'reken van Mandsjoerije hebben besmet. Gelukkig hebben de directeuren der spoorwegen onmiddelijk bevel gegeven, geen koelies meer te vervoeren. Zonder dezen maatregel zou de plaag zich zeker nog verder hebben uitgestrekt. Ia Charbin zelf neemt de intensiteit van de schrikkelijke kwaal af. Sinds den aanvang der epidemie zijn 29 Europea nen, voor het meereodeel Russi che dokters en verplegers bezweken lederen dag trekken talrijke geDeesheeren en verplegers uit Petersburg naar Charbin, waar zich thans reeds meer dan 80 dokters bevinden. In die streken van Mandsjoerije, waar thans strenge gezondheidsmaatregelen worden toegepast, neemt de epidemie in kracht af, maar daarentegen breidt^ij zich uit in de diatric en, waar dergelijke maatregelen niet zijn genomen. In de Chineezen-wijk van Charbin, Eoudziadian, zjjn nu reeds 3800 lijken van pest jjders verbrand en de overheid wacht slechts op een voldoende hoeveel heid petroleum, om nog een duizendtal slachtoffers te kunnen verbranden. Te Ashikke, in de buurt van Charbin, sterven dagelijks 300 personen. Ve dronken. Men meldt ons Te Oudshoorn is het 5-ja'ig zoontje van den heer J. Urgenes in een onbe waakt oogenblik in een sloot gevallen en verdronken. Op Woensdag 15 Februari 1911, des voormiddags 9£ uur aan de Kaai te Middel harnis en des voormiddags 10J uur aan de Kaai te Sommeledijk Eene groote partij Sparren. No'aris VAN BUUREN Op Woensdag 15 Februari 1911, des na middags 3 uur aan de Kaai te Den Bommel Eene groote partij Sparren. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 16 Febiuaii 1911 des na middags ten 2 ure onder de gemeente Nieuwe Tonge in polder Duiven waard nabij de woning //Houllust// van ruim één hectare Schaarhout, Deurwaarder GROENENDIJK. 4425 Op Donderdag 16 Februari 1911 des nam. 2 uur in polder Duivenwaaid (gemeente Nieuwe Tonge) nabij de woning //Houtlus!// van ruim een hectare Schaarhout. 4451 Deurwaarder GROENENDIJK. Op Vrijdag 17 Februari 1911 des nam. 1 uur te Sommelsdijk aan de Kaai van tim merhout a's planken, ribben, latten enz. 4452 Deurwaarder GROENENDIJK. savond 6 uur, Op Zaterdag IS Februari 1911 des nam, 1 uur tc Sommelsdijk aan de Kaai van titn- merhout als planken, ribben, latten enz, 4453 Deurwaarder G RO E N NI)IJ K. Op M tandag 20 Februari 1911 des voorni. 1| uur te S:ad aan '1 Haringvliet aan de Kaai van timmerhout als planken, ribben iaGen enz, 4454 Deurwaarder GROEN EN DIJ K. Op l)insdtg 21 Februari 19 LI des voornt- 10 uur te Goedtreede en des nam. 2£ uur ie Stellendam van timmerhout als planken ribben, latlen enz. aan de Kaai. 4455 Deurwaarder GROENENDIJK. Op Dinsdag 21 Februari 1911, 's nam. uur, te Nieuwe Tonge, in Polder Duivenwaard van Gehakt Schaarhout, len verzoeke van Mej. de Wed. I. Kastelein. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 22 Februari 1911 des voor middags 9J uur, len verzoeke van- enopdel bouw woning bewoond door den lieer Jaqucs Braber Az. in den polder den Ouden Oost- moer, te MiddelharnisPaarden, Hoornvee, Landuouwwerkt uigen en Gereedschappen en wat meer te koop zal worden aangeboden, No'aris VAN BUUREN. Op Donderdag 23 Februari 1911 des voor- middags half tien uur, te Herkingen, aan den Ouden Dijk, v»n 7 paaiden, 19 koeien, 4 loopvarkens, hond, landbouw, schuur, s'al, karn- en melkgereedschappen, eene partij hooi en bieten, enz., len verzoeke van en op de hotstede bewoond door Mejufl'. de Wed, Kastelein. Notaris VAN DER SLUlJS, Donderdag 23 Eebruari 's nam. 4 uur Zwaar Masthout aan de Havenkade te Stel- lendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 24 Februari, 's nam. 4 uurI Zwaar Masthout aan le Havenkake te Goede- reede. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Zaterdag 25 Februari 1911, 's nam 2 uur aan den Oudeiandselien of z.g. Lorre Dijk, te Sommelsdijk, van Wilgen Hakhout, ten verzoeke van den Heer Abr. I). 8t Mej, P. M. v. Weel, te 's-Gravenhage. Notaris VAN DER SLUYS. Zaterdag 25 Ftbruari inzet Zaterdag 4 Maart alslag in het logement van Akersboek te Ouddorp van een huis en tuin te Ouddorp aan den Dorpsweg, ten verzoeke van de erven W, Buys Kurvink. Notaris VAN SCHOUWEN, Zaterdag 25 Februari 's nm. 5 uur: Ver huring voor 10 en 1 jaar van onderscheidene perceelen Bouwland onder Ouddorp en Goe dereede, in het logement van Akershoek Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. A Op Maandag 27 Februari, 's nam. 2 uur, te Herkingen, aan de Kaai, van een hoogaars! met volledigen inventaris, behoord hebbende aan wijlen den heer J. Schipper. Notaris VAN DER SLUIS. Woensdag 1 Maart, 's morgens 10 uur; 6 paarden, 13 stuks hoornvee, bouw en melk-1 gereedschappen, mest, hooi en stroo, alsmede eenige meubelen, ten verzoeke van de heeren J. v. d. SIuys en P. Human op hunne hof stede //Fubius 11 in den polder Oud-Me issant •onder Melissant. Notaris VAN SCHOUWEN en VAN DER SLUYS. Woensdag 1 Maart 1911 's nam. 2) uurI Veiling van eene Bouwmanswoning, bewoond I door dhr. J. van Graafeiland, met arb idersp woning ingevolgen en diverse perceelen I Bouw- en Weiland en Boschhakhout van polders het Zuiderland en Bittenoord onder! Oude Tonge en Nieuwe Tonge, groot 361 hekt. 87 aren 49 centiaren bij Wed. G. Kaï^ ters en Zn. le Oude Tonge. Notaris VA* ISPELEN. Woensdag 8 Maart 1911 'es nam. 2) uur afslag van eene Bouwmanswoning, bewoond door dhr. J. van Graafeiland, met arbeidere woning ingevolgen en diverse perceelen Bouw en Weiland en Boschhakhout van de polders I het Zuiderland en Battenoord onder Oude) Tonge en Nieuwe Tonge, groot 36 hekt. aren 49 centiaren, bij A.T. Waare en Zn.lel Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. lifting* Aanbesteding. HERKINGEN. Uitstag van de gehouden aan besteding naar de levering van 30,000 Kg. ammo niak superph'osphaat, door de Landbouwvereen, „De Eendracht." P. J. van Aardenne, Dordrecht f 7.72 Iman J. van der Have, Rotterdam 7.® Dordtsche Kunstm.Mij, Dordrecht 7.58 L. Eversdijk, Biezelinge 7.58 Clerum Co., Vlake 7.5s A. van der Sluijs, Dirksland 7-52 gegund. Sierk en school. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Het verzoek van de Kerkvoogdij der Ned. Ilerv. Kerk om het kerkgebouw der Gerefor meerden eeri 9 tal Zondagmiddagen te mogen gebiuiben, is door den kerkeraad der Geref. Kerk onder enkele voorwaarden toegestaan. MELISSANT. Rectificatie. I11 het nummer van j.l. Zaterdag was onto de Rubriek Kerknieuws vermeld dat Woensdaj op zal treden in de Geref. Kerk alhier Ds. Lummel van Zuidiand. De lezer gelieve hier- voor te lezen: Vrijdag 17 Februari 's avow1 6 uur. seiieepst U iiixen TRANSATLANTISCHE LIJNEN Het s.s. Vondel van Batavia naar Amsterdam arriveerde 12 Febr. te Suez. „ui,, Het s.s. Koning WillemIII arriveerde 13re111 van Amsterdam te Batavia. Het s.s. Djocja van Rotterdam naar Java a- riveerde 12 Febr. te Batavia. T Het s.s. Sindoro van Rotterdam naar Jat arriveerde 12 Febr. te Southampton. Het s. s. Gorontalo van Java naar Rotteraa arriveerde 12 Febr. te Suez. Het s.s. Nias arriveerde 12 Febr. teAmste dam van Batavia. hr Het s.s. Koning Willem I arriveerde 13reu te Amsterdam vau Batavia. Het s.s. Malang van Java naar Rotteru vertrok 9 Febr. van Port-Said. T Het s.s. Bezoeki arriveerde 10 Febr. vanJ le Rotterdam. Jlarkiuericiiieii. Oude Tonge, 10 Febr. Granen. Tarwe per 100 kilo f9,a 9,25. f 7,— a 7,15. Rogge f8,10 a 8,25. Erwten f 12.50 8 [b Boonen f Potors f 0. f 4.— a 4. Boter pe Vee. Aar Runderen, 0 nuchtere 1049 Varki Osse: Run Votte Kalv Scha Lami Varl Lichto Zeeuwscb bruine f 4. alles per 6( Granen. Tarwe per f 10,— a Haver per Bruine hooi Zaden. L zaad) f 16, wjjzaad f 1 Vlas. An steen Gron 70 st. en 5' Aardapp' Zeeuwsohe Zeeuwsche Zeeuwsche Fi-iesche cia Poters f 3. Duitsohe i' Weinig a Bieren, 't 6,40 per 10 Vee. Aai 43 Paard Runderen, 543 nuchter of Lammere Geiten. Koeien en Stieren Kalveren PRIJZS Melkkoeien Stieren Graakaiv. Paarden Fok r Slacht Bigge Boter. A« Prjjzen le Voor stukkei Bieren. Kippeneieren In; Commissie Zeeuwse! n Spuisohe Flakkees Geldersol V Friesche Eigenhei Blauwe Bonte IJpolder Andpker s I l Westlan Schoolme Hillegom Bever wij- Friesche Drentsch Brielsche Duitsche Bravos Nieuwe Ac 3 op ,Z: :1 Ht Behuu 3 1871 ï&um :1 op Hut

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2