KIEZERSLIJSTEN. Hester Briendijk, Hester Oriendijk, ll Advertentiën. Huishoudster Te Langezwaag huist nog steeds oen ooievaar op de schuur van een veehouder Jacob, v. d. Mei. Tevergeefs doet men moeite sinjuer Lanbeen in de schuur 'e lokken. Hij verkiest de vrije natuur Goed af geloopen. Men schrijft ons Toen de heer J. van der Sande, arts te Wolvega, Zaterdag in den omtrek van dat dorp per auto zijne patientei bezocht, bevond zich een kuaapje var zes jaar met een slede op den weg. He knaapje de auto ziende ging eerst iel ter zijde, doch wilde, op 't laatste oogen blikken den weg nog oversteken. Voo stoppen was het te laat. Een forscbi ruk aan het stuur deed de auto vat do weg, doch mede door de gladheid pardoes in de sloot rijden. De heer Van der S. sprong tijdig genoeg uit. D< chauffeur was niet zoo vlug, doch kwam er ook best af. Met behulp van eer span paarden en ijlings toegeschoten behulpzame handen was de auto na eer uur weer op het droge, en bleek nie defect, zoodat de reis terstond kon wor den voortgezet. Een jong menschenlevei was gespaard gebleven. Dinsdagmorgen ongeveer 9 uur heefi Elenri Wijnmalen», die met zyn chaf- feur op reis was naar Parijs, het onge luk gehad in een draai van den weg te Veenendaal De Klomp, met het span netje van een op dien weg rijdenc koopman uit Ederveen in aanraking te komen. De koopman is er met eenige schram men afgekomen, maar het paard moest afgemaakt worden. De schade ten be drage van f300 werd door Wijnma len vergoed. De auto is slechts weinig beschadigd. Ten huize van een bewoner van het Hemeltje" onder Spaarnwoude is huis rorking gedaan, naar aanleiding van uitlatingen der kinderen over geld bezit De huiszoeking, die plaats had onder toezicht van den rechter-commissaris door een piar rijksveldwachters, heett. niets opgeleverd. DEJNKT AAN DE die door zwaren mist op het Enkhuizer zand was geloopen, is door twee sleep- booten, geholpen door visschervaartuigen weer vlot gebracht. Zij had geen averij en kon haar reis voorzetten. Te Bellingwolde (Gr.) heeft de heer A. in een hok een kraai en een pas gevangen vos, dio als trouwe makkers samen eten en drinken in alle vriendschap. Mcdedeelingen «lougelingsvereenigingen. f eeMai van Geld- en Fondsenmarït. Marktberichten. Heden overleed in den ouder dom van ruim 79 jaren, onze geliefde Zuster, Tante en aan- behuwd Tante 4861 Uit aller naam L. BRIENDIJK Lcz. Dirksland, 19 Jan. 1911. Heden overleed tot on te diepe droefheid, onze geliefde Tante en Behuwd Tante 4362 M. KASTELEIN en Echtgenoote. WED. L. ROODZANT. K. VAN ES Kz. Dirksland, 19 Jan. 1911* Er BIEDT z!ch aan een bekwame P.G. om met Mei of eerder in dienst te treden. Brieven franco onder no. 4364 Bureau dezer Courant. Tegen 1 MAART as. een 4365 gevraagd, met klein gezin. Adres: WED.T. BREESNEE, Nieuwe Tong Nieuw-Helvoet, bekende in den nacht van i op 2 October van de woning van Spoor aldaar een ruit te hebben stukgemaakt, doordat hij, eenigszins beschonken zijnde er tegen viel. Niemand had het echter gezien. De veldwachter Visser, die rinkelen van glas hoorde, zag beklaagde, die niet erg beschonken was, met Gorzeman daar uit de buurt. De linkerhand van bekl. was be bloed. Beklaagde wilde dit niet betwis'.en het was zeer goed mogelijk dat hij strui kelende, zijn arm uitstrekte en toen de ruit had stukgestooten. Het lidteeken had hij nog, doch aan de rechterhand. Getuige C. Visser, had op eenigen ai stand gezien, dat beklaagde met de linker hand opzettelijk de ruit insloeg. Ook getuige Gorzeman, die de ruit hoorde inslaan, had beklaagde de bebloede linker hand laten zien. Geë scht werd zes weken gevangenisstraf. De rechtbank heeft heden veroordeeld M. v. d. K., A. B, en P. K. allen te Ouddorp, wegens mishandeling van den nachtwaker aldaar, resp. tot drie weken, een maand en een maand gevannisstraf. C. v. d S. 42 jaar en A. v. d. M. 33 jaar, beiden arbeiders te Nieuw-Hel oet, Wegens diefstal van eenige aardapp. len resp. tot een maand en zes weken gevan genisstraf. P. v. S. 51 jaar, arbeider te Stellendam wegens mishandeling tot f 5 boete, subsidiair vijf dagen hechtenis. Uicndiefstat. Beklaagd van diefstal van eenige hectoli ters uien heeft voorts terechtgestaan J. S. 34 jaar, arbeider te Sommelsdijk, die ont kende schuldig te zijn. Wel waren er op zijn land uien gevonden, maar die had hij gelezen op verschillende landerijen, waar ze door de boeren waren achtergelaten. Hij was met dit lezen begonnen negen werk dagen vóór 9 October, den dag waarop de diefstal ondekt werd, en had het werk op Woensdag 5 October geëindigd. Na de uien met behulp zijner vrouw te hebben uitgezocht, en gesorteerd in twee hoopen, een van de groote en een van de kleinste soort, bracht hij ze bij zijrr moeder op zolder, en haalde ze daar weg, nadat ze gedroogd waren. Eerst had hij ze toen iü zijn kelder geborgen, en van daar op zijn land gebracht. Zijn land lag naast dat van Nelis een der bestolenen in den morgen van 9 October was hij nog op zijn land geweest en had er naar zijn groenten ge keken op -het land van Nelis had hij geen voet gezet. Getuige A. Nelis vetklaarde met zijn broer op hun land zg. uienputten te be zitten, hoopen uien, met stroo en aarde overdekt. Op Zondag 9 October zag ge tuige dat twee dier putten gedeeltelijk van aarde en stroo waren ontdaan, terwijl ge tuige uit die putten een drietal hectoliters vermiste. Op het land tot aan de dreef lagen er uien verspreid en ook op het land van beklaagde werden er later gevonden gelijksoortig aan die van getuige, en van dezelfde grootte. K. Nelis, de broer van den vorigen getuige, legde eene gelijke verklaring af. De op beklaagde's land gevonden uieD waren mooi geregeld goed, dat er niet naar uitzag gelezen te zijn. Getuige van den Berg, die op het een eindje verder gelegen land van zijn broer ook een kuil uien had, vermiste daaruit op to October pi m. 3/4 H.L. van eene grootere soortook van deze soort waren er ter terechtzitting aanwezig, geheel ge lijksoortig aan de door getuige vermiste. C. F. Hóssen, directeur der Ambachts school te Middelharnis, die op 9 October van den diefstal hoorde, was in den middag van dien dag met zijn politiehonden Bob en Max eerst naar het land van beklaagde gegaan. Hij vernam daar, dat beklaagde er dit jaar geen uien had verbouwd. Toch zag getuige er uien liggen, benevens stroo. Aan dit stroo gaf getuige de honden »!ucht«, waarna d een klompenspoor volgend, rechtstreeks liepen naar den bewusten uien - kuil, waar ze direct het stroo en de aarde begonnen weg te krabben. Een pair malen had getuige deze proef herhaald, de honden steeds op een ander spoor trachten te brengen, maar aldoor liepen ze langs den zelfden weg naar deqzelfden kuil. Zijn proef vet volgend, had getuige zijn honden gecom mandeerd »vooruit op spoor«. Op dit commando begrijpen de dieren, naar getuige mededeelde, dat ze zich verder van het tooneel mosten verwijderen. Ze waren recht streeks geloopen naar het schuurtje op hel land van van der Velden, van daar den dijk over, benedensdijks tot aan het dorp, waar ze ingevolge afspraak werden tegen gehouden. Inmiddels was een veldwachter gekomen met e n klomp van beklaagde, die toen was aangehouden en op hel raadhuis zat. Na hieraan lucht te hebben genomen, gingen de honden wederom het spoor na tot aan den bewusten kuil. Later waren de honden ook op het raadhuis grweest, waar ook beklaagde was. Zij hadden niet heftig legen dezen gereageerd maar dit bevreemde getuige niet, dewijl een politiehond slechts dan reageert, wan neer men zich verzet. Op uitvoerige wijze zette daarna getuige als deskundige, de gronden uiteen, waarop zijne meening steunde, namelijk dat de persoon, die het laatst was geweest bij den kuil van beklaagde, ook was geweest bij dien van Geert Nelis, en dat ook de persoon die het laatst den klomp gedragen had, bij dien kuil moest zijn geweest. Getuige deelde ten slotte mede, dat het te betreuren viel, dat het onderzoek niet tot het einde was doorgezet, en men de honden tegengehouden had. G. van der Laan getuige-deskundige verklaarde dat uien, als ter terechtzitting aan wezig, onmogelijk leesuien konden wezen een boer laat dergelijke mooie uien nooit op het land liggen. De brigadier der Rijksveldwacht v. Boek hout had bevondeD, dat de ter terechtzitting aanwezige klompen pasten in de sporen op het land, door de honden gevolgd. Getuige kon echter niet uit eigen waarneming ver klaren, dat de klompen op beklaag le waren in beslag genomen. Op den kuil vond ge tuige een zak waarin een gat. De op hei land gevonden uien lagen zoodanig, da het mogelijk was, dat ze stuk voor stuk uit dien zak gevallen waren. Het O. M. waargenomen door mr. W. P. R. Bouman, bracht een woord van dank aan den getuige-deskundige Hossen voor zijn uitvoerig onderzoek in deze, den tijd door hem daarvoor beschikbaar gesteld het rapport deswege door hem uitgebracht en de toelichting daarop dcor hem ter terechtzitting gegeven. Door dit laatste meende het O.M. dat wel de overtuiging zou ziju gevestigd, dat de drager van de klompen de diet was, en door hetgem verder ter zitting was verklaard, dat be klaagde de schuldige was. Geë scht werd 6 maanden gevangenisstraf, J- V., 59 jaar melkboer te Heenvliet, er van beklaagd op 29 September J. van Kapel aldaar met een zeis een wond aan het hoofd en W. van Kapel met datzelf ie werktuig een wond aan den voet te hebben toegebracht, ontkende aan dit misdrijf schul dig te zijn. Hij was dien dag met een kanthakker den sloo.kant aan het schoonmaken, en werd tijdens zijn werkzaamheden gesa-d door de gebroeders Kapel, die daar aan het aardappelrooien waren. Van woorden was het tot daden gekomen, er was eene worsteling ontstaan, waarbij onwillekeu ig de gebroeders door den kanthakker zeer wel konden zijn gewond. Dokter v. Asselt vaD Heenvliet, die de gebroeders had behandeld, verklaarde, dat de hoofdwondjes van den eersten zoowel door een val als door een slag konden zijn veroorzaakt, ook de wond aan den voet van den tweeden achtte getuige niet het gevolg van een hevige slag met een voorwerpwel moest de wond met een scherp voorwerp zijn toegebracht. Laatst genoemde had getuige veertien dagen be handeld. W. van Kapel had gezien, dat beklaagde met de zeis, een soort kantkrabber, sloeg en zijn broer op het hoofd raakte, waarna deze bewusteloos neerviel. Hijzelf had later be merkt aan zijn voet gewond te zijn het bloed liep uit zijn klomp. J. van Kapel verklaarde wel degelijk door beklaagde geslagen te zijn, tengevolge waarvan hij bewusteloos neerzeeg. De vrouw van A. Nelis was getuige geweest van de mishandeling der beide gebroeders. Het O.M. meende, dat, al is deze mis handeling nu niet zoo verschrikkelijk geble ken als zij oogenschijnlijk leek, nochthans bewezen was dat beklaagde J. van Kapel verwonde. Geëischt werd te dier zake f25 boete, subsidiair dertig dagen hechtenis, met vrijspraak van de ten laste gelegde mishandeling van W. van Kapel. De verdediger, mr. W. A. van Traa, achtte ook de mishandeling van den laatsten niet bewezen, en poogde dit op verschillen ie gronden aan te toonen. Pleiter concludeerde tot algeheele vrijspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging, en zeer subsidiair eene lichtere geldboete dan geëischt was Een nest vaste ooievaar, Wijnmalen s auto. De moord te Spaarnwoude. iclioone Gedachten. Wie zijn fouten erkent, geeft geen bewijs van zwakheid, maar van kracht. o Neem de hand aan, die U wordt toege stoken. Wij moeten nooit verzuimen iets slechts weder goed te maken. o De behoefte, die wij gevoelen, om vrien delijk behandeld te worden moet vóór alles ons zelf vriendelijk maken. o Grif genoten weldaden in marmer, maar schrijf beledigingen in zand. o Geloot niet hen, die uw handelingen prijzen, maar hen, die uw gebreken berispen. o Dwing U zelf ongelijk te bekennen, wanneer en waar het ook zij. Posterijen. SOMMELSDIJK Telefoondienst. Kantoren gelegen op minder dan 15 K. M, afstand van het kantoor Sommels dijk, waarmede het tarief van een gewoon Interlokaal gesprek van 3 minuten 20 ct, tarief van een dr.ogend Interlokaal gesprek van 3 minuten 65 ct van toepassing is: Annz-Jacobipolder, Brumisse, Den Bom mel, Dirksland, Dreischor, Geervliet, Goe dereede, Goudswaart, Hellevoetsluis, Me- lissant, Middelharnis, Nieuw Beijerland, Nieuwenhoorn, Nieuwesluis-Heenvliet N eu .we Tonge, Oosterhnd, Oude Tonge, Piershil, Rockanje, Stad aan 't Haringvliet, Stellendam. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In het afgeloopen jaar zijn aan het hulppost en Telegraafkantoor verzonden 839 ont vangen 686 telegrammen en 736 gesprek ken gevoerd. iStir^ehj&esB ailaiid. MIDDELHARNIS. Geboren: Pieter z. v. Klaas Vroegindewei en Anthonia Volwerk; Elizabeth d. v. Johannis Martinus Essebaggers en Cornelia Alida de Qraaff. Ondertrouwd: Gozewijnus vanSliedregt 20 jaar en Geertje Soldaat 20 jaar. Overleden: Een als levenloos aangegeven kind van Jan Looij. €3emenffcl Nieuws. De stoomboot Franeker II", Dierenvriendschap. iierk en School. Officieel Gedeelte. fiioilsdiensloeteningen. Predikbeurten op Zondag 22 Januari 1910. Ned. Hervormde Kerk. Sommelsdijk, voorm. 9,30 uur Ds. Westrik, 's avonds geen dienst. Middelharnis, voorm. 9,30 uur Ds. Bruining, 's avonds geen dienst. Stad aan 't Haringvliet, voorm. 9 en nam. 2 uur Ds. Polhuijs. Den Bommel, voorm. 9,30 uur Ds. Emmen.nam. geen dienst. Langstraat, voorm. 9, nam. 2 en Woensdagavond 6 uur dhr. Hack. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Oude XoDge, namidd. 2 uur Ds. Bruining van Middelharnis. Nieuwe Tonge, voorm. '9,30 en nam. 2 uur Ds. WentiDk. Herkingen, namid. 2 uur Ds. Emmen van Den Bommel, voorm. geen dienst. Dirksland, nam. 2 uur Ds. Westrik van Som melsdijk voorm. geen dienst. Melissant, voorm, 9 en nam. 2 uur Ds. Kroeze. Stellendam, geen opgaaf ontvangen Goedereede, voorm. 9,30 en 'savonds 5,30 uur Ds. P. de Gidts. Ouddorp, voorm. 9,30 Bediening H. Avondmaal nam. 2 uur Nabetrachting en Woensdagavond 6 uur Ds, Van der Kooij, Zondag voor- en na midd. Collecte voor de Chr. School. Gereformeerde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 's avonds 6 uur Ds. Mulder van Gorinohem Stad aan ,t Haringvliet, voorm. 9,30 's avonds 5,30 uur (Cat. Zondag 7.üs. Esselink. Den Bommel, voorm. 9,30, nam. 2 (Cat. Zondag 3 en 4) en 's avonds 5,30 uur leeskerk. Ooltgensplaat, voorin. 9 en 'savonds 8 uur Ds. Dekker. Melissant, voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 6 uur Ds. Marschall van Kateudrecht. nam. Doopsbed Stellendam, voorm. 9,30 en 's avonds 6 uur Ds. Taal. Ouddorp, voorm. 9,30 nam. 2, en Woensdagavond 8 uur Ds. van Duin Oud Gereformeerde Kerk. Ooltgensplaat, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds uur leeskerk. Dirksland, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Melissant, voorm. 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Herkingen, voorm, 9, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Doopsgezinde Kerk. Ouddorp, voorm. 9,30 uur Ds. Róssing. Evangelisatie. Ned. Hervormde Kerk. Middelharnis, voorm. 9,30 en 's avonds c uur dhr. Mulder van Bodegraven. SOMMELSDIJK. Door het Bestuur van de t/vereeniging (ot stichting en instandhou ding van een School met den Bijbel te Som melsdijk is in hare vergadering van jl. Woens dag het bouwen van een school met onder- wijzerswoning aan de laagste inschrijvers gegund MIDDELHARNIS. Naar men ons meedeeld is door den Ker- keraad een tweetal opgemaakt bestaande uit Ds. Bouma te Doorn en Ds. De Jager te Baambrugge. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Donderdagavond trad in de Gerelormeerde Kerk alhier op Ds. Dalhuijzen van Nieuwer- kerk aan den IJsel voor de Christelijke verpleging van krankzinnigen. Bijna 10 gulden werd ge ollecteerd. Na de godsdienstoefening gaven zich nog 14 contribuanten op. Ned. Hervormde Kerk. DIRKSLAND. Gedoopte Kinderen Wilhelmina Jacoba, dochter van A. Melissant en M. I. Bogert. Jasperina, dochter van J. "W. Witvliet en Wil helmina Zoon. Adriana, dochter van M. Pieter van Ast en Lena Noteboom. Pieter, zoon van A.Both en B. van Driel. Leenderl, zoon van L. Tamboer en L. Volard. HERKINGEN. De Heer C. Witvliet, ontvanger der Ned- derv. Kerk hoopt Maandagavond e. k. 23 Jan des avonds van 7 tot 8 uur zitdag te houden in de concistoriekanter. Middelharnis. Vergadering der Jongl. ver. op G. G. Pred. 12: 13b Zondagmiddag van 2 tot 4 uur. Agenda voor a. s. Zondag: voor de pauze Ge loofsbelijdenis art. 33 na de pauzeDe heer- schende Tijdgeest. 6tad aan 't Haringvliet. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Immanuei op Zondagmiddag om 1,45 uur in de consistorie der Ger. Kerk. Stellendam. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. Timotheus Vrijdagsvonds 7 uur in de Ger. Kerk. Vergadering der KnapenvereenigiDg op G. G. Samuel" Donderdagsavonds 7 uur ia de Ger. Kerk. Ouddorp. Vergadering der Jongel. ver. op G. G. „Timo theus" elke Vrijdagavond 7 uur in de Ger. Kerk NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Aartswoud (toezM. van Leeu wen, te Bergum (Fr.). Te Zierikzee,0, Waarden burg te Bruinisse Te Asperen, L. J. van Leeu- weD, te Cothen. Te Kedichem (Z.-H.), P. de Walle, cand. te Leeuwarden. Te Wieringer waard, B. J. Kanis, te Oude-Niedorp ca. Te Helmond, F. W. J. van den Kieboom, te Zalt- bommel. Aangenomen Naar Nieuw-Dordrecht, G H. van Senden, cand. te Zand voort. Naar Genderen (bij Heusden) (toez.), J. R. B. Fevkes, cand. te Dordrecht. Naar Gouda J. E. Bijl, te Rentswoude. Bedankt: Voor Aalst (Bommelerwaard), C. B. Holland, te Den Ham (Overijsel). Voor Oos- terland (toez.), G. H. van Senden, cand. te Zand voort. Voor Oosthuizen (N.-H.j, A. L.Th. van der Ven, te Culemborg. Voor Krewerd (Gr. Sj. de Walle, cand. te Leeuwarden. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Hellevoetsluis, H. Lsnuing, cand te Zweeloo en J. C. Brussaard, te Tien hoven. Drietal: Te Garijp, G. Ch. Aalders, te Tzum- marumS. Huismans, te Anjum en K. Minnema te Oosterzee. Zestal: Te Arnhem (vac. Dr. B. Wielenga), H. A. van Andel, te Baarn. J. Douma te Leiden. G. Elshove, te Bodegraven. W. H. Gispen, te Zwolle. J. H. Landwehr, te Rotterdam, en J. L. Schouten te Watergraafsmeer, verb, bericht. Beroepen: Te Schoondijke, Dr. H. C. Rutgens, prop. te Amsterdam. Te Nijkerk o/d. Veluwe A. Hoeneveld te Charlois. Te Ridderkerk, Dr. H. C. Rutgers prop. te Amsterdam. Te Hete- reu en Randwijk, D. Smallegange, te Brielle. Te Oostburg, Dr. H. O. Rutgers, prop. te Amster dam. Aangenomen: Naar Velp J.Brinkman, te Beilen. Naar Kockengen P. Jukkenekke, te St. Pancras. Bedankt: Voor Nieuw-Amsterdam en Oude Pekela, A. Roiloos, te Ter Apel. Voor Idsken- huizen c.a.N. G. Kerssies te Den Ham. Voor Glanenburg en Westeremden, H. Banning cand te Zweeloo. Voor Baarland, J. Koelewijn te Kruiningen. Scheepstijdingen. TRANSATLANTISCHE LIJNEN Het s. s. Ophir van Rotterdam naar Java ver trok i8 Jan. van Suez. Het s. s. Oranje arriveerde 18 Januari van Ba tavia te Amsterdam. Het s. s. Tantalus vertrok 15 Jan. van Bata via naar Amsterdam. Het s. s. Tambora van Rotterdam naar Java vertrok 17 JaD. van Southampton. Het s. s. Bali van Batavia naar Amsterdam arrizeerde 17 an. te Suez. Het s. s. Rembrandt van Batavia naar Amster dam vertrok 17 Jan. van Port Said. Het s. b. Koning Willem II arriveerde 16 Jan. van Amsterdam te Batavia. Het s. s. Ambon van Amsterdam naar Batavia arriveerde 16 jad. te Padang. Moesten wij ons vorig verslag beginnen met enkele minder goede mededeelingen, di'maal kunnen wij aanvangen met goede berichten. Bij ons ruim, geld herleving op de locale markten algemeen heersohend optimisme. Speciaal Oliewaarden waren zeer vast en ge vraagd, ofschoon de groote strijd nog in zijn vollen gang is. Is het eerste voordeel aan den kant Valt de Koninklijke? Men zou het haast denken. Maar waarschijnlijker is, gezien de overal plaatsvindende verhooging der pe- troleumprijzen, dat uitzicht be.3taa op een komende overeenstemming. De Amerikaansche markt was beslist veel beier van toon. Een prachtige bankslaat, een zeer gunstige handelsbalans een zeer vaste en levendige omzet in diverse obligatie's en zie» bet wordt duidelijk, dat dit de aandeele j markt moet ten goede komen. Thans zal wel t0, uitdrukking moeten komen wat steeds dooi- ons werd beweerd. De economische'oes'anden zijn gezond maar hel euvel schuilde onniid. del ijs in de bedoelingen der markleiders. Wij zijn van meening, dat wie thans koopt en wel met eigen geld at ruim surplus zonder twijfel zijn geduld goed zal beloond zien. Het komt, ons thans voor dat de groote vraagslukken hun oplossing niet alleen naderen maar de oplossing zelve wordt niet meer gevreesd. Of men is geheel voorbereid op eene ongunstige beslissing of het is duidelijk dat billijke eischen moeien worden er kend. Daarom heeft een kalmere stroom gezegevierd en zijn alle overdreven fictoren buiten beschouwing gekomen, omdat alles er op wijst, dat de drang dwingt om vooruil te komen. De Amerikaansche spoorwegen kunnen hun ne bes'ellingen slechts zoolang lerug houden als de veiligheid en hun eigen belang gedoogt. Gezien nu dat men berekend, dal. de Spoor- wegen leeds 3Ü0 mill, dollar len achter zijn in hunne normale bestellingen, dan voelt man wat er eerstdaags uit dien hoek kan los komen zoodra geld voor dit doel beschikbaar kumt, En ziet men daarbij de enorme bedragen in geld die thans voor belegging vrij komen dan kan men veilig rekenen dat de dagen thans geteld zijn waarop de markt zijn sombere zijde liet zien en dat nu de lichtere zijde voor den dag kan komen. Orders worden dagelijks ter Beurze van Rotterdam opgenomen lot 1.30 n.m. legen Middenkoers Amsterdam, indien verlangd, daarna tot geldende koers tegen onze be kende gunstige voorwaarden. Bijzon ere adviezen kunnen onze cliënleele worden verstrekt des Donderdags en des Vrijdags te Oude Tonge. Rotterdam, Gouda, 21 Jan" I9"- Commanditaire Vennootsohap LOKKER, POMPE v. MEERDER VOORT Co in Effecten, Hypotheken, Assurantiën. Telephoon 4495. Middensteiger 7a, bij de Hoofdsteeg Amsterdam, 19 Jan. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in aardappelen, AMSTERDAM. Laagste prijs Hoog9te prijs per Heet. per Hert. Beeuwsche Bonten f 2.80 f 3.70 Blauwen 8.8.50 Spuisolie Eigenheimers 3.60 3.80 Flakkee8che 3.50 3.60 Geldersche Blauwen2.10 2.20 Bonten 0.0.— Friesche Borgers 3.10 3.30 Blauwen2.3.60 Bonten 2.90 3.25 Eigenheimer Poters 2.30 2.50 Blauwe 1.90 2.— Bonte 1.70 1.80 IJpolder ronden 0.0.— Andijker Muizen 0.0.— KI. Muisjes 0.0. Blauwen 0.0. Westlandsche ronden 0.0. Schoolmeesters0.0. Hillegommer zand 0.0.— Bevt-rwijker 4.40 4.60 Friesche Muizen O.0.— Drentsche Eigenheimers, 2 40 2.50 Brielsche 3.60 3.80 Duitsche roode 1 2.50 2.60 Bravos 3.50 4. Wed. v. d. lieer J. v. d. SLUIJÜ, Wed. v. d. Heer J. v. d SLUI.ÏS,

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 4