in de zon6, begrepen tusschen den Bag- dad-spooiweg en de Russisch-Perzische grena, ton noorden van Khanekin, noch eenige onderneming van dien aard te zullen dulden 4e. Duitseh'and erkent, dat het geen politieke belangen in Perzië heeft en alleen commercieele doeleinden nastreeft en dat het zonder een vooraf gaande overeenkomst dienaangaande met Rusland, noch eenigen afstand van grond gebied noih iets andera zal trachten te verkrijgen oi helpen te verkrijgen ten noorden van de lijn over Ispahan-Jezd- Kasrisjiiin-Knakh tot aan de Afgaansche grens. ITALIË. De Iialiaiuische binden publieeeren thans het ontwerp voor een nieuwe kieswet. Hieruit blijkt, dat de regeering vanaigemeen kiesrecht niets wil weten, hoewel het aantal der kiezers belangrijk wordt uitgebreid. De grondslag der kiesgerecbtigbeid blijft een zekere mate van ontwikkeling alle burgers, die kunnen lezen en schrijven zullen het kiesrecht deelachtig worden. Volgens de berekening der regeering zullen er daai door l'/ï h 2 milioen kiezers bijkomen, zoodat het aantal kiesgerechtigden ongeveer 4l/2 millioeu zal bedragen. Daar het percentage der analphabeten in Italië vrij groot is, zal toch nog slechts 13 °/0 van de bevolking het kiesrecht hebben. Sneeuw, aardbevingen, bergstortingen storm en groofe kou wordt uit beel Italië gemeld. De treurigs'e tijdingen bereiken ons echter uit de Abruzzen door een berg- storting zou op de helling van den Mor- rone een geheel dorp van 1700 inwoners zijn verwoest. De berichten zijn nog vaag, maar men vermoedt, dat 150 huizen onder het gewicht bezweken. Waar de sneeuw geen onheil aanbrengt, treedt de storm vernielend op, zooals in de golf van Napels en de kust van Sicilië, waar tal van barken met de elementen een strijd op leven of dood voeren. BULGARIJE. De Kamer ging over tot de verkiezing eener commissie van twaalf leden, die een onderzoek zal instellen naar de beschuldi gingen. tegen een aantal oud-ministers ingebracht. Een door deze commissie op te stellen rapport zal aan de Sobranja worden voorgelegd, waarop besloten zal worden of er reden bestaat de oud-ministers voor een bijzonder gerechtshof te dagen. TURKIJE. De Vali van Yemen meldt, dat een ge vecht plaats had tnsschen Turksche troepen en rebelleu in de sandsjak Fuaz. De rebellen werden op de vlucht geslagen en lieten 63 dooden en 113 gewonden op het slegveld achter. Van de Turksche troepen werden 40 mannen buiten gevecht gesteld. In een gevecht in Gaza Hadja ver loren de opstandelingen 16 dooden en 41 gewonden van de Turksche troepen werd één man gedood. ROEMENIË. Het kabinet treedt, volgens parlementair gebruik, af, na zijn programma verwezen lijkt te heb'jen. Het conservatieve ministerie dat thans aan het bewind komt, zal zijn mandaat bij de aanstaande verkiezingen nog bevestigd moeten zien. Piaaüseiijk tëïeows. Middelhamis. Aan de beurt van aftreding van het bestuur van het Onderling begrafenisfonds zijn de heereu G. v. Ek Az. bestuurslid en L. Kootte Commissaris. Zondagmorgen werd de Nieuwstraat in rep en roer gebracht. Een der buren wilde een bez.ek brengen bij J. Breeman. Doch wie schetst haar sch'ik en verbazing toen zij de deur open deed. Daar zag zij hem hangen Na hulp geroepen te hebbjn sneed men het touw af. Doch toen bleek dat de levensgeesten reeds lang geweken waren en de ongelukkige een eind aan zijn leven had gemaakt. Vrijdagavond 7 uur zal door den heer J. H. Deijs leeraar aan de Ambacht school alhier, eene lezing gehouden worden in de zaal van de Wed. W. Akershoek te Ouddorp. Onderwerp, Vakopleiding in 't algemeen en aan de Ambachtschool. Debat verzocht en gewenscht. Den Bommel. Terwijl B. K. een me feek beladen kruiwagen iu zijn tuin zou brengen, gleed deze van den plank, die toe gang tot dien tuin verleent, met het gevolg dat voennan en voertuig iu den sloot terecht kwamen Voorwaar geen aangename variatie. Daar in de laatste dagen de spiering alhier zo rijkelijk wordt aangevoerd, dienen deze visc'ijes meer tot eisoa, eiing voorde varkens dan wel voor de menschen, G. H,, b- 'ig zijn V nvt penig kin derspeelgoed uit dt ti ''hu ha! t:, veiloor daarbij het evenwn.li'. 'nG-tlde hals- over-kop in het water, zoodat den »redder« door een anderen gered moest worden. Oude Tonge. Hol Kohier no 4 der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten dj. 1910/11, is aan den Ont-, anger ter hand ge.-neld. Dirk-land. Op verschillende plaatsen van ons dorp worden toebereidselen gemaakt tot het b mwen van burgers arbeiderswonin gen. Daar aan dezelve, inzonderheid aan de laatste gróotë behoefte is zal zulks voor menigeen zeker een uitkomst zijn. Aan het personeel der Brandspuit No r wordt kennis gegeven, dat bij onver hoopt uub elien van brand, genoemde spuit het eerst is aangewezen, om uit te rukken. Zij die nog iets te vordeien hebben van de Gemeente, kunnen hunne Nota's voor of op 14 Januari as. ter Secretarie inzenden. ilerkiitgcil. Aan het op heden 11 Jan. te houd n r-xcamen, in de bewaarschool te Middelhari is, ter verkrijging van bewijzen van milit ire bekwaamheid en lichamelijke geoefen lheid, zal vau uit deze gemeente worden deelgenomen door de dienstplichtige lotelingeu P. Mans, L. Melissanl, en C. v. Eek. Tijdens het oef. nen in het springen, onder leiding van Heeren onderoft eiou-n, had de Uiteling P. Mans jl. wi ek het ongeluk zich zoodanig te bezeeren. dal bij zich onder geneeskundige behandeling he, ft moeten steilen en dien tengevolge zijne werkzaamh-den voorloopig neerleggen. Be doelde nge'ukken herhalen zich alhier nog al eens Ook van vorige jaren zijn nog een paar zoodanige gevallen op te geven. Do landerijen publiek aangeboden en in eigendom toebehoorende aan de Wed. E. Kastelein alhier, gelegen in den polder Duiven Waards zijn onderhands verpacht aan de Gebr. Nelisse uit Nieuwe Tonge. Van Maandag op Din-dag 11. overleed ten huize hirer dochter te Nieuwe Tonge een der oudste verpleegden van het Diac. Armbestuur dezer gemeente n.l. de Wed. J. Riedijk van Wageningen. Hu Kohier No. 3 der Bedrijfs- en andere inkomsten is den 24 Dcc, 1,1. in vorderbaar verklaard en den Kijks Ontvan ger te M cldelharnis ter hand gesteld tot invordering. Dit voor belanghebbenden ge publiceerd alwaar zulks gebruikelijk is. Zij die geboren zijn in den jare 1892 en als mannelijk ingezetene alhier wonende zijn, worden door den Burgemeester dezer gemeente verzocht, zich aan te melden voor de loting der Nat. Militie, waarvoor meer bepaaldelijk, gelegenheid bestaat op Woensdag, dat is dus heden 11 Januari. Voor zoover ons bekend is de Com missie voor Nieuwjaarsbedeeling alhier, evenals vorige jaren bezig, gelden te ver zamelen, teneinde weduwen, weezen en som mige anderen geruimen tijd wekelijks een kleine geldelijke bijdrage te kunnen geven als ondersleuning en mede ook als scha devergoeding wegens het verbod van het z. g. d. nieuwjaatswenschen. Melissaut. Donderdagavond a.s. hoopt het Mannekoor »Haleluja alhier met mede werking van zaugvereenigingen uit de nabu rige gemeenten, een uitvoering te geven in de Herv, Kerk alhier. asa^e/omSeis stukken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Post- en Telegraafkantoor te Middeiharnis. Mijnheer de Redacteur 1 In de „Vooruit" van 4 Januari j.l. komt eon ongeteekend stuk voor, onder bovenstaande titel. Nu schaad' het niet dat het stuk ongeteelend is, het is doorziobtig genoeg om te bogrijpon uit welken hoek die wind komt. Al den omslom van het oude Postkantoor ka' ik voorbijgaan, als niets ter zake dienende. De zaak is: er moet een nieuw postkantoor komen en nu is de groote vraag waar. Nu zal toch ieder weldenkend mensch zeggen wel in de kom der GemeenteNeen, zegt „Vooruit", maar aan de stationweg. Hoe de schrijver dat toch aandurft om daar ter pluatse een postkantoor 10 stichten is mij onbegrijpelijk, hot is even onzinnig als te zeg gen er moet daar ter plaatse een nieuw dorp ot stad komen, wij hebben aan ons oude dorp volop genoeg, er zijn al moer monschen iu Middelhamis dan voldoende werk er vooi. Laat „Vooruit" eens zeggen welke nieuwe industrie hier kans van slagen heeftEenige jaren geleden zou hier een groote stoomdrukkerij aan vele handen werk verschaffen, on welk oen armzalig zaaltje is er van overgebleven Weg die groote kapitalen, geen droog brood mee te verdienen. Men kan hier in Middelhamis wel luchtka- steelen, maar geen levensvatbare fabrieken stichten. „Vooruit" zegt, dat het bestuur der posterijen het oog had gevestigd op de stationsweg. Mijn heer de Redacteur ik betwijfel zulks zeer; neon eerst was het oog gevestigd op do panden van Meijer en Kortoweg aan de Voorstraat, dat was een goede keuze. Don Heer Korvink, zegt „Vooruit", wenochte een besluit van den ge meenteraad om tooh vooral het postkantoor in het centrum der gemeente te bouwen, on den Raad was dan ook zoo verstandig in zijtie meerderheid (den staf des drijve s moed,) voor het voorstel Korvink te stemmen. Den Heer Born, zegt „Vooruit", uoomde de Btationsweg de ongelukkigste plaats die men bedenken kan; ja „Vooruit", daar noem ik niets van terug; maar zegt „Vooruit", Born had geen argumenten. Wil „Vooruit" meer argumenten wolnu ik noem argumenten. lo. Dat een postkantoor behoort te staan in de kom der gemeente, maar niet daar buiten aan een weg waar slechts 2 woningen Btaun. 2o, Een terrein dat met recht een poel is genoemd, en naar mijn inzien beter gesehikt i om or een eendenkooi op te richten dan oen postkantoor. 30. De stiohtingskoBten dat zal in de gemeente toch veel voordeeliger zijn aangezien aan de stationsweg alles moet onderheid worden. Al uw geklets, „Vooruit", is volksmisleiding. U weet ook ze-r goed dat een postkantoor behoort in de kom der Gemeente en niet daar buiten en dan op zoo een ongelukkige plaats. Was „Vooruit" vrij in zijn oordeel dan zou men wel iets anders te lezen krijgen, maar al wat zij nu schrijft is noodgedrongen, Om een man te believen. „Voornit" zogl zich te verheugen dat do meest belanghebbende in den Raad geen bezwaar hadden in den Stationsweg laat ik vooruit zeg gen dat ik beter woet! Ze zijn er niet minder op togen als ik, maar er zijn menschen, net als „Vooruit" dio stappen alles over om dien eenen man te helieven. „V ovuit" heelt ook vergeten er bij te sohrijven, dat de Raads'edea Kolff en Van der Koogh, gronden naast die Stationsweg hebben liggen en dus mogelijk persoonlijk belang niet ia buiten gesloten. Voorts geeft „Vooruit" mij den raad dat ik wal bescheidener moet zjjn in mijn optreden en bedenken dat mijne voorspellingen uliijd faüoant zijn uitgekomen. „Voo'uit" heeft zeker op het oog de Ambachts school en de verfraaiing vau het Gemeentehuis? In dat alles houd ik nog voot bij stuk De Ambachtsschool voldoet lang niet aan de ver wachting ik zie die tramwagens vol jongens van naburige gemeenten nooh maar niet uan- komen en hij moet steeds nog kunstmatig in het leven worden gehouden. En het Gemeenteh. heeft veel geld gekost, dat is waar, ou moge ijk h«b ik geen gaode kijk op verfraaiing,muur olgcns roë staat het ten spot. Nu „Voorui ik wil je dan ook z ,*gen hoe verdacht ge d n hoer Korvink ooi raoh te maken, dat, ii ui de Kaud meer mei. geg.. n met de voorsteden van den heer Korvink, do gemeente veel minder geld vermorst zon hebben. En nu „Vooruit", ik hoop op de ingeslagen weg voort te gaan, om volgens mijn recht als lid van de Raad de belangen van alle burgers dor gemeente te bepleiten en mij door niemand en allerminst door Voornit" 'daarin te laten beperken. En nu een vraag aan U mijnheer Benjamin Beomsma. Laat U en ik oens zoo spoodig moge lijk met een lijst de burgerij van Middelhamis afgaan, wie voor de Ring eu wie voor de Stationsweg is, om daar een postkantoor te bouwen en wie de minste handteelceningen krjjgt, geeft honderd gulden aan de armen vuu Middel- harnis, dan kunnen wij eens zien hoe of do ingezeten van Middelhamis godiond zijn vau uw geklets in „Vooruit". En nu ten slotte, laat ik het nu eens plat zeggen „Vooruit" het komt mij voor, dat al uw gebabbel en goklots niots anders is als om onzen Edolaehtbareu Heer Burgemeester te believen on of U nu al do schuld aan mij wil geven door te zeggen dat ik conservatief bon of de schuld woer aan anderen wil geven voor een persoonlijk belaDg, ik keer het precies om, L wil het algemeen belang prijs goven voor oen persoonlijk belang, want waarlijk als uw klets praatjes waar waren, dan behoeft U die grond van onzen Burgemeester niet zoo nan te prijzen want do tijd zal wel loeren wie of goed gezien heeft „Vooruit" of ondorgeteekende. Volgens U wordt die grond goud waard, maar- ik vrees. En nu wil ik U naar mijn bosoheiden meening nog eens goeltn raad geveD. Neemt hot voor de elite van Middelhamis maar niet op, laat die zelf hun vuile wasoh maar schoonmaken, want waarlijk „Vooruit" ik heb het goede met U voor, U meent dat U mot al die gevleide kletspraatjes in „Vooruit" garen zal spinnen, maar ik als geboren te Middelhamis weet beter, ze zullen U uitspuwen gelijk ze het mijnheer W. de Jong hebben gedaan. Luister dus naar mijn raad en tracht nooit weer het onrecht te verdedigen. En al meent nu „Vooruit" dat ze eeu demo cratisch blad bij uitnemendheid is, laat ik haar dan zeggen: de naam moest niet zjjn „Toomt" maar Achteruitwant het blad zou hier te Middelhamis Russische toestanden willen scheppen van den alleenheerscher. En nu hoer Boom?ma zal ik wachten op uw antwoord. J. C. BORN, Middelhamis 10 Januari 1911. Middelhamis, den 7/1 'II. Aan de Redactie van de „Maas en Scheldebode". WelEd. Heeren. In uw blad van 7 Januari 19)1, Eerste blad komt onder gemengde berichten een artikeltje voor over vogels en eleotrische geleiding" Even wilde ik U erop wijzen,dat de voo:stelling, daar in gegeven, ni. i. een zeer foutive is eu eene, die niet bij kan dragen tot ontwikkeling en verlich ting der lezers. Ér wordt ten eerste beweerd dat vogels zittend op een door een levensgevaarlijken stroom doorstroomden draad, deze stroom door het lichaam zonden krijgen en gedood worden. Dit nu is onwaar. Immers maakt het dierlijk lichaam in dat geval geen deel uit van de stroom kring. Wel behoort het dan tot een stuk van de geleiding, maar op zoo'n stuk, waarop de le wet van Kirchhof van toepassing is. De weerstand van het dierlijk lichaam nu, is iu vergelijking met die van de koperen draad zoo groot, dat het gedeelte van den stroom, dat het beestje doorstroomt, het individu geheel geen kwaad 'doet. Wel zou het diertje de volle stroom krijgen, indien het door een koperen of andere geleidende staaf met de aarde verbonden was, omdat dan de stroom door liet lichaam alleen de aarde moest bereiken. Dit is natuurlijk nooit hef geval. Dan staat in het artikel, dat vogels nooit op dergelijke draden zouden neerstrijken. Dit is volkomen onwaarheid, een oplettend waarnemer kan meermalen vogeltjes op de tram geleidings draad zien zitten. De verdere beschouwing over het „merkwaar dig instinct van vogels voor electr. stroomen" vervalt daarmede vanzelf. H. I. L. DENKT AAN DE Posierüen. De Directeur vau het Postkantoor te Sommelsdijk maakt bekend, dat het kan toor 18 Januari a.s. opgenomen wordt in het Telegraaf- en Telefoonverkeer. De Directeur voornoemd G. J. E. MEIJER. Verkoojiing-eii. Op Vrijdag 13 Januari 1911 des voormid- diigs 10 uur te Dirksland op de hofstede Akkerleven, ten verzoeke van den WelEdGeslr. heer Mr. A. Zaaijer van 20 Iepenboomen, voor de borst gemeten 25 tot 90 cM, dik zeer geschikt voor werkhout benevens eene partij gehakt hout. Notaris VAN DER SLUY'S. Zaterdag 14 Januari, afslag 's avonds 6 uur, in het logement van Akershoek te Ouddorp van een zoo goed als nieuw Woonhuis met Rouwschuur, erf en tuin, gunstig gelegen te Ouddorp nabij de Kom der gemeente, om dadelijk te aanvaarden. Notaris VAN SCHOU WEN. Keiueiigd \ieuwM. Een dienstbode verbrand. In eon huis aan de Ooppernicusstraat te 's Gravenhage ontstond Donderdag avond een kleine binnenbrand, welke erns ige gevolgen heeft gehad. De brand ontstond in de woonkamer doordien de dienstbode te dicht bij de kachel stor.d en haar kleeren vlam vatten. Het meisje vluchtte op een baleon, waarna buren haar to hulp snelden en door omwikkeling in een deken, de vlammen doofden. De inmiddels aangerukte brandweer verbond vervolgons de brandwonden, waarna de dienstbode per auto naar het Gemeente ziekenhuis is overgebracht, alwaar zij nog denzelfden avond is overleden. Een paniek bedwongen. Woensdagavond werd in het paleis voor vo'ksvliji te Amsterdam een too- neelv ors filing gegeven, toen op een gegev'n oogenblik achter de parterre iook weid gezien. Enkele menschen snelden naar de nooduitgangen. Anderen maakten aanstalten om inderhaast te volgen, on het geval zou inderdaad ernsiige gevolgen gehad hebbenwant reeds begonnen eenige dames te gillen en men liep verward door elkaar als een in de zaal aanwezige inspecteur van politie, door zijn tegenwoordigheid van geest, de menschen niet had weten in bedwang te houden, 't Was de heer C. Bakker, die, in uniform gekleed, op zijn stoel, in de stalles sprong, en met luider stem de aanwezige heeren aanmaande ten minste zoo galant te zijn eerst om de dames to denken, wat echter niet veel uitwerking had. Toen van toon veranderende, gelastte de inspecteur gebiedend „zitten blijven", daaraan toe voegende dat hij een ieder, die dit bevel niet nakwam, zou doen arresteeren. Dit hielp. En toen ook het tooneelbestuur zoo verstandig was de lichten in de zaal hoog te doen opdraaien en tegelijkertijd zich een paar brandwachten op het tooneel vertoonden, keerde de rust terug en zag men, dat het gevaar niet zoo dreigend was. De inspecteur werd later voor zijn fljnk optreden van vele zijden bedankt. I)e oorzaak van den rook was het smeulen van een balk, welke met het vuur van een der caloriféres der verwar ming in aanraking was gokomen. Dit begin van brpnd was met een halt emmertje water in een seconde gebluacht. De dubbele moord te Spaarndam. Vanwege de Haarlemsche justitie wordt in oveileg met Rijnland, thans de Kolk en omgeving der groote sluizen (onraiddelijk bij de woning, waarin de misdaad plaats had) afgedregd. („O. H. Cl.«) Ss. Prins Willem V. Naar aanleiding van een vraag, waarom in de scheepsberichten nog niets gemeld is van het s.s. „Prins Willen V" van den Koninkljjken West-Indischen Maildienst, op 23 December van Amster dam naar Paramaribo vertrokken, wendde het „N. v. d. D." zich om inlichtingen tot de directie der Maatschappij, Men deelde mede, dat er op het oogenblik nog in het geheet geen reden voor ongerustheid behoeft te zijn. Volgens betekening moet het schip üuessant en dy llebridon gepasseerd zijn, doch bet gebeurt zeer dikwijls dat schepen deze plaatsen passeeren en niet gemeld wordeD. Mist is dan veelal de oorzaak, dat zij niet opgemerkt worden. Thans wordt voor 13 Januari geen bericht over de „Willem V" door de directie verwacht. Novan de Berlin Aan het Scbeveningsohe strand zijn ter hoogte, van het Oranje-Hotel, met een dag tuasehonruim'e aacgespoed, de iu verrogannden staat van ontbinding ver- keerende lijken van eene jonge vrouw en van een forschon man. Door de poli ie zijn de lijken in het duin bedolven. Vermoedelijk zijn de aangespoelden afkom8iig van het vergane schip de Berlin Een gevecht tusschen agenten en kinderdieven. Op 18 November werd te Brooklyn, da voorstad van New-York, een kleine jongen, Guiseppe Longo, op klaarlichten dag van voor den winkel van zijn vader meegetroond door oubekende dieven en sindsdien werd et niets meer van den knaap gehoord. Zijn vader ontving een anoniem schrijven, waarin hem werd gezegd, dat hij zijn kind tegen een losprijs van 15.000 dollar kon terugkrijgen. Door een gelukje werd Dinsdag de plaats bekend, waar de leden v-m de '/Zwarte Hand" den gestolen ki>a»p gevangen hiel den, naar wieu sinds zijn verdwijning tevergeefs door de best getraineerde dectives werd gezocht, 's Morgens ontving de commissaris van politie een kort, maar afdoen anoniem schrijven, waarin werd gemeld, dat de twee gestolen knapen want een dag na Guiseppe werd eveneens de 8-jarige Michel Rizzo gestolen ge vangen werden gehouden in een groot huis in de "East Side" wijk van New-York. Dit gebouw stond reeds vier jaren te kwader uaam en als het brandpunt van alle lagen en listen der «Zwarte Hand" bekend. Drie jaren geleden werd daar de zoon van den eigenaar van de huizenrij, waartoe het I huis in kwestie behoort, gevangen gehouden door de bewoners, tot ziju hoog losgeld betaald was. (Jommissaris Pyrin, kort beraden, riep zij e beste mannetjes, pootige. dappere en schaudere kerels bij zich en deelde hun mede, wal hij vernomen had. Zeven politieagenten, gewapend met levolvers en gummistokken, trokken naar li t huis, waar Guiseppe Longo gevaugen za en hij alleen, want. laterbleek.dat de kleine Rizzo een dag te voren was weggebracht, men wet-t niet waarheen. Bij het gebouw gekomen, gingen drie agenten naar acuteren, om op de biand- 1 oiders te letten terwijl de vier andereu de straatdeur aan de voorzijde binnengingen, Al-v.n waren verkleed a!s landbouwers, om geeu achterdocht te wekken, en de kleine Nicholas Rizzo, een broertje van den nog vermisten knaap, vergezelde hen. De vier mannen doorzochten het gansche huis, klopten overal aan, tot zij op de tweede vei dieping voor eea dichte deur belandden Nicholas Rizzo werd op de schouders van een der agenten getild, zoodat hij door ee stoffig glasruitje, dicht onder de zol dering, kon kijken. De knaap slaakte een gil van vreugde en zeide, dat Guisejipe Longo binnen was. De deur werd ingeduwd, en de agenten vonden nu, behalve den vermisten knaap, nog twee andere kiuderen, een jongetje van twee en een meisje van één jaar. Maar hef geruch', door de agenten en de bevrijde kinderen gemaakt, had de bandieten in het huis gewaarschuwd. Zij wilden vlnchten, maar de politie was hun te snel. Vijf man, die de trap kwamen afstormen, liepen regelrecht in de armen der vier agenten en waren zoo verbluft, dat ze, hoewel allen van geladen wapens voorzien, geboeid konden worden, voor ze goed en wel wisten, wat er eigenlijk ge- neurde. Vier andere leden der "Zwarte Hand" vielen als overrijpe pruimen in handen der di ie agenten, toen zij aan het uiieindeder brandladders bungelden. Van deze waren er twee vrouwen. De bevrijde Guiseppe, dol van vreugde, vertelde nu, hoe op 18 November een langs man, vrij goed gekleed, hem van de straal, had weggelokt, onder voorwendsel, dat zij naar een bioscoop-theater zouden gaan en dat hij daarna oumiddelijk in het hoofd kwartier van de "Zwarte Hand" gevangen werd gezet. Men kan zich de vreugde voorstellen, van Longo's ouders, toen de knaap daar veilig en wel door twee agenten weid te ruggebracht. Het huis wordt echter voor loopig nog streng bewaakt daar men bevreesd is voor wraakneming. D* Overreden door een stoomtram. De stoomtram ZutphenEmmerik heeft Woensdagmorgen te 'sHeerenberg overreden den 15-jarigen arbeider Rulof, die op de in gang zijnde tram wilde springen. Een arm en been werden hem afgeredenhet andere been werd ver splinterd. De toestand van den jongen is ernstig. Maandagavond is te Schiedam de schoenmaker W. J. B. aangereden door een motorwagen van de R. E. T. 51, B. werd aan het hoofd en arm gekwetst en inwendig gekneusdhij is naar het ziekenhuis gebracht. Verdronken. Woensdagnacht is te Koog aan de Zaan bij het waterscheppen de stoker Mazereel, van de oliefabiiek „De Zwaan" te water geraakt en verdronken. Plotseling sterfgeval. De postbode van Weesp op Neder- horst-den-Berg verliet Woensdagmorgen welgemoed met zijn post het kantoor te Weesp. Even buiten de gemeente schijnt hij door een beroerte te zijn overvallen en op den weg in elkaar te zijn gezakt, hij werd daar althans door eenige voor bijgangers dood op den weg liggende gevonden. 32 December. De post iu Zwolle heeft 'tmet „oud en nieuw" zoo druk of zoo vrooiijk? gehad, dat een brief uit die plaats, naar de „Avp". meldt, het poststempel „32/12 '10" droeg! Twee t hanteurs gearresteerd. In den Uatsten tijd kwamen ons bij herhaling b-utale staaltjes van chantage ter oore. De groote moeilijkheid voorde politie is echter de chanteurs opheeter- daad te betrappen, en helaas hebbende daders nog te zeer vrij spel, omdat de slachtoffers meestal om de een of andere reden (schaamte of vrees) nalaten de hulp der politie in te roepen. Zoo kon het gebeuren, dat een eeDVon- dige werkman te Amsterdam in handen van twee chanteurs viel en hem meet dan honderd gulden afhaodig geniaak' werd. Zij maakten gebruik van hetfau* dat het slachtoffer dronken was e° verweten hem in dien toestand onzede lijke handelingen te hebben gepleegd- De man verzekerde „niets uitgehaald te hebben, maar kon niet pertinent ontkennen. De chanteurs gaven voor „van de politie" te zijn, den andere bi) het delict betrokkene te kennen dreigden met het opmaken van proces verbaal.

Maas- en Scheldebode | 1911 | | pagina 2