Advertentien. Scheeren, Haarsnijden en Shampooing - - LoMisÉ Lmrirai, 11 KorM Cl. NOGMAALS STAALPILLEN Pil Blaudi. Kinadroppels vaaDr, de Vrij. Buitenland ENGELAND. NOORWEGEN. OOSTENRIJK. PORTUGAL. SPANJE. CHINA. KRETA Gemengd lieiiws m- SALON VOOR-w J. A. KMPE Zandpad 191 - Middelharnis. ZONDAGS GESLOTEN. wordt U er op gewezen, dat de prima merk »Bonifacius fontein« voor Over- flakkee en Goer.ee uitsluitend ver krijgbaar is bij 4136 F. C. ARMSTRONG- SOMMELSDIJK. Jiiweelen, Goud, Zilver, Horloges, Kralen enx. In-en Vei koop. Eteparee- ren en Vergulden. Te spreken en te ontbieden 4139 Voorstraat A 17, JtllDDELIIARNIS. van Zeilen «V Zoon Tuinlieden te Middelharnis, A. TEEPE, AjoMer, MIDDELHARHIS. L. W. ZAA1JER te Dirksland. de melk niet verkoopeu, ook uiet de biest. Wees voorzichtig met de zieke melk, houd ze apart en vorniotig zo; ze zou kiemen bunnen herat ten, welke ook bij andere diereu de ziekte kon den veroorzaken. Zorg voor een goede aflevering der melk. Koel onmiddelijk de melk af, ook in den winter. Dit geschiede buiten den sta), op een luchtige plaats, in een diepeD bak met zuiver trisch water. Weer vooral de stallucht en andere geurtjes. Laat de bus open om uit te luchten, tot zij woidt vervoerd. Beschut de melk tegen zonnestralen. Ontvangt go de transportkannen teiug, leg ze dan zonder deksel onderste boven op het werk; laat ze zoo liggen tot ze gevuld zullen worden, en spoel ze dan eerst goed uit met zuiver water. Om een bizonder goed botervet te krijgen, is het gewecsoh dikwijls het voeder te mengen, darr er maar weinig voedermiddelen zijn, welke alleen zulk een botervet leveren. Bij gemengd voeder wordt de ongunstige werking van het andere geheel of ton deele opgeheven. Wat den invloed van verschillende voedermiddelen op de stevigheid vun botervet betreft, zij opgemerkt dat weidegras, groene klaver en wortelen een zeer goede werking hebbendat haver, main, tarwezemelen, lijstvoedermeel, raap sesam- en zonnebloemkoeken zachte boter geven oud gras, zuur hooi of hooi van zure grassen, stroo- soorten, bnolgroen en knollen, aardappelen, erwten, wikkon, boenen, palmpit. kokos- en katoenzaad, en zandhoeken harde boter; Bterko voedering met stroo, knolgroen, zuur voeder, aardappelen spoe'ing en pulp, bittere melk. De heer li. M. ICroon, leeraar aan de Rijk?„ veeartsenijschool te Utreoht. zegt Do krachtige voeding met havor in de jeugd geeft later paarden met uithoudingsvern.ogon, die lang dc hun opgedragen taak kunnen vervullen on niet vroeg versleten zijn. Men geve do veulens in het eerste jaar na het spenen, gerust 2 tot 3 K.G. haver per dog." En verder „Hot is een trenrig gezicht, wanneer wij in het late najaar of 's winters de veulens in de weide zien loopen mager en verarmd, omdat zjj bijna uitsluitond aangewezen zijn op het nu zoo weinig voodende bestanddeelen bevattende gras. Haver en hooi„ voedoring mogen dau vooral niet ontbreken". C. B. Uit de praktijk. Er ltwameu vragen tot ons „uit de praktijk''. Wij werden herinnerd aau de belofte van te zijner tijd te zullen vertellen van de resultaten verkregen met het kalimeel op Rijksproefvelden, welke, gelijk bekend is, onder toezicht staan van de Kijkslandbouwleeraren. Hoewel we ons nog best die belofte bewust zijn, kunnen we haar op 't moment nog niet in vervulling doen gaan. Want oificiëele verslagen van proefvelden kwa men ons nog niet onder de oogen. Wat we echter wel kunnen doen is: oververtellen, wat door den heer J. Elerua, Rijkslandbouw)eeraar voor de provincie Drente werd geschreven. Na eerst meegedeeld te hebben, dat kalimeel een kali- nieslstof is, welke verkregen wordt door een be paald kalirijk vulkanisch gesteente zeer fijn te malen, zegt de heer Elema, dat bet ka'.igebalte ongeveer 9 pCt. beloopt, welke kali eebter niet, zooals bij de Stassfurter kalizouten oplosbaar is in water, doch slechts voor plm. een derde deel in zoutzuur, terwijl de rest moet bepaald worden door middel van fluoorwaterstofzuur. Hoewel men dus zeker wel mag aannemeD, dat de kali van het kalimeel minder voor de planten beschikbaar is dan die van de Stassfurter kalizouten, moet de juiste waarde van het kali meel als meststof nog door proeven vastgesteld worden. En blijkbaar hebben ODder toezicht van den heer Elema staande proefvelden hem wel al iets geleerd. Want hij besluit: Niettegenstaande het vele en dikwijls scherpe geschrijf en de groote reclamemakerij voor het kalimeel, zal de praktijk zeer verstandig doen een af wachtende hou ding aan te nemen, het eventueel slechts voor zeer kleine proeven aan te schaffen en deze proeven dan ook nauwkeurig te nemen en steeds één perceel zonder kali ter vergelijking te nemen. Dit advies is des te meer gemotiveerd, wyl de prijs van 1 procent kali uit kalimeel volstrekt niet goedkooper is, dan die van 1 procent in de ruwe Stassfurter kalizouten. Wijl 't aangehaalde advies gewis op eigen er varing des heereu E. berust, meenden we 't heel wel gerechtvaardigd, bier boven te schrijven uit de praktijk. M. De Kerstdagen van dit jaar zullen eene treurige vermaardheid behouden door de vele spoorwegongelukkeu, die er onmidde lijk aan zijn voorafgegaan. Vreeselijk is in het bijzonder het onheil met de Schotland-express. De trein reed met eeu vaart van 60 naijlen, toen hij tegen 2 rangeerende loco motieven botste, die zich op dezelfde lijn bevonden en een heel eind verder werden neergeworpen De machinist en de stokers van deu express zijn gewond. Verscheidene passagiers zijn verbrand, daar de ontplof fing van een gastank de waggons in vlam zette. Van sommige lijken is nog slechts een schouder, een schedel of een ruggegraat over, zoodat ze totaal onherkenbaar zijn, zelfs wat het geslacht betref\ Andere kleinere lichaamsdeelen die gevonden zijn, schijnen er op te wijzen, dat het aantal omgekomenen waarschijnlijk meer dan 9 bedraagt. Men wanhrjopt aar. het behoud der 25 personen, die gewond werden. Reeds zijn 9 verkoolde lijken gevonden. De trein, met. 2 locomotieven er voor, was zeer lang en vervoerde ongeveer 500 passagiers. Het was zeer donker en het ongeluk geschiedde op een afgelegen plek, zoodat er in de eerste oogenbükken weinig hulp geboden kon worden. De defensie-commissie heeft een vlootplan uitgewerkt, dat den aanbouw aanbeveelt vau 8 gepantserde kustverdedigers, zes torpedojagers, veertig torpedobooten, 12 onderzeebnoteii, vier kanonneerbooten, één schip voor het leggen van mijnen, en acht hulpschepen met andere bewapening. HONG 1R1JE. Aartshertog Franz Ferdinand heeft als ver tegenwoordiger van keizer Franz Joseph den 29s Dec., te Boedapest, de Iiongaarsche deligaties ontvangen en de troonrede uitgesproken. De politie te Weeneu heeft een eigenaardige maatregel genomen. In het vervolg zullen in alle bioscoop-theaters de portretten van beruchte misdadigers, waar naar de politie zoekt', vertoond worden en tot een ieder, bij het heengaan, het verzoek gericht worden, de politie eventu eel bij de opsporing van deze individuen behulpzaam te zijn. Het Portugeesche voorloopig bewind heeft reeds in grove lijnen het grondwet- ontwerp gereed, dat het binnen niet al te langen tijd de vergadering hoopt aan te bieden De republiek zal een parlementair karakter krijgen, met eeu rijksbestuur, ge baseerd op het evenwicht der wetgevende eu der uitvoerende macht. De president zal voor den tijd van vijf jaar door de wetgevende macht w rden gelezen en niet onmiddellijk na het verstrijken van zijn presidentschap herkozen kunneu wordeD. Er zal slechts één wetgevende vergade ring zijn, waarvan de leden zullen worden gekozen voor den tijd vau 3 jaar. De minis'ers van Oorlog, Marine, Financiën en Openbare Werken zullen gedurende vastgestelde perioden onafzetbaar zijn, d.w.z. niet door parlementaire nederlagen tot aftreden kunnen worden gedwongen, aan gezien zij, utt hoofJe van hunne functies, geheel buiten de politek van het kabinet geacht worden te staan. De beruchte hangslotwet is door de Spaar,sclie Kamer met 108 tegeu 20 stem men aangenomen. Ziehier den inhoud van de dusgenoemde grendel-wet //Er zal geen enkele nieuwe vereeniging, behoorende tot godsdienstige orden of corporaties, die erkent zijn door de ka- uonnieke wetten, gevestigd worden vóór haar positie in rechten afdoende geregeld is, dan met machtiging van den Minister van Justitie ingjvolge een Koninklijk Besluit. Die machtiging zal niet verleend, worden,, wanneer meer dan een derde deel van de leden der nieuwe vereeniging vreem delingen zijn. Indien een nieuwe wet op de voreenigingeu binnen de twee jaar afge kondigd wordt, zal deze //wet ophouden van kracht te zijn De Kamer-zitting, waarin deze wet aangenomen werd, verdient een aparte aanteekening in de parlementaire annalen. De vergadering duurde onafgebroken den geheelen nacht door. JSIadat al'e amendementen waren geketst, trachtte de premier Cmalejas de beteekenis van de wet zooveel mogelijk te verkleinen en zeid: hij, dat haar aanneming, noodza kelijk was om de onderhandelingen met het Vaticaa» krachtiger te kuimer: voeren. De intregist Salaberij verklaarde, dat hij niets van die vredelievende verzekeringen geloofde. //Wij zijn ouverzoenlijke vijanden// riep hij ten slotte uit. Eindelijk werd te negen uur des morgens tot stemming overgegaan met het bekende resultaat. In verband met de steeds in grooter aantal bij de Chineesche regeeritig inko mende petities, waarin wordt aangedrongen op een spoedige bijeenroeping van het Chineesche parlement en de aankomst te Peking van afgevaardigden der indieners daarvan, heeft de Keizer een dekreet uit gevaardigd, waarhij elke agitatie in zekere parlementaire aangelegenheden ten strengde verboden wordt. De politie te Peking zal ervoor zorg hebben te dragen, dat geen nieuwe agitatoren tot de stad worden toe gelaten en dat zij, die daar r els zijn aangekomen, haar ten spoedigste verlaten. Ook de onderkoning en de gouverneurs der provinciën hebben gelijkluidende bevelen ontvangen. Yolgms telegrammen uit Kanea, te Athene ontvangen, neemt de opwinding onder de Kretenzer bevolking met het uur toe. De protestnota wegens de jongste nota der mogendheden waarin, naar men weet, Turkije's ouaanvechlbare sou- vereiniteit over Kreta werd erkend is reeds in handen der consuls gesteld. Op alle punten van het eilind worden volks vergaderingen gehouden, waarop de wensch wordt geuit, desnoods gewapenderhand en tot het alleruiterste voor een vereeniging met Griekenland te strijden. Verdronken Zaterdagmiddag is te Vlissingen het achtjarig dochtertje van P. al spelende io den kelder van een in aanbouw zijnd huis gevallen. De kelder stond vol water het kind is verdronken. lsie Kerstdag, ,s roorg. kwart voor negen, is uit de Zuid-Willemsvaart te 's Hertogenbosch nabij de Tolbrugstraat opgehaald het drijvende lijk van vrouw Marie PostClemens, wonende Uilen burg, Sinds Zaterdagavond 8 uur werd zij vermist. Wat de oorzaak van dit droevig on geval is, is nog niet met zekerheid te zeggen. De politie stelt hiernaar een on derzoek in. Het lijk is naar het lijkenhuis te Ort- hen overgebracht. De dubbele moord te Spaarndam. Op last der justitie zjjn eenige mans- bovenkloeren (zeer schamele plunje), ge vonden aan den buitenberm in het riet van den weg langs het zijkanaal, op ongeveer 10 minuten gaans van Spaarn dam, daar vandaan gehaald en naar Haarlem gebracht. Intusschen vernemen wij, dat aan die kleeding geen spoor of aanwijzing is, dat die vondst met den moord in verband zou staan. („O. H. Cl") Een zonderlinge knaap. Men meldt ons Een schoolknaap op de Eendracht ta Apeldoorn, die meermalen den zonder lingen wensch had geuit een nacht in de school over te blijven, heelt dit Don derdag j.l. tot groote verontrusting zijuer ouders, beproefd te doen. Toen hij 's avonds nog niet van de school thuis was gekomen hebben de ouders do politie ter hulp geroepen. Een uitgebreid onderzoek begon, tot laat in den nacht, zonder resultaat, toan men ten slotte op de gedachte kwam dat hij nog wel in de rchool kon zijn. En jawel daar vond men hem, rustig, slapende achter de kachel, 's Nachts te drie uur keerde de knaap met zijn ouders huis waarts. De dweperssecte te Almelo. Men meldt uit Almelo aan het „N. v. d. D.", dat van de dwepers met de nieuwe secte aldaar verscheidene door den rechter commissaris in verhoor zijn genomen, ook de z g.n. „zieneres", die na de inhechtenisneming van L. van den eonen „broeder" naar den anderen zwierf om onderdak te krijgen. Na haar verhoor is zij in alle stilte van hier vertrokken. De kinderen van L. zijn door de fa milie liefderijk opgenomen en een broe der van L. zet de zaak voorloopig voort. De familie van vrouw L. zal tegen de „zieneres" een aauklacht indienen bij de Rechtbank. Iiollandsche producten in den vreemde. Dezer dagen in een der Rjjnlandsche steden vertoevend, zag een Hollander met genoegen hoe hoog onze Iiolland sche producten in den vreemde staan aangeschreven. Voor de vitrine van een coufiseurswin- kel. Echte Hollandsche amandelspeeulaas en dito peperkoeken. In een andere zaak worden Hollandsche haring, bokking en dito kaas aangeprezen. Eon fruitwiudel deed inlusschen de deur dicht en overtrof zelfs de Am9ri- kaansche reclame, onze Hollander stond er paf van Hij lasde ontvangst van eene ftjue bezending Hollandsche citroe nen en sinaasappelen. („Geld.") Een monster geboorte Men meldt ons Op 2en Kerstdag werd in het huisge zin van E. Brink te Nieuwpoort, een kindje geboren met twee hoofden. Het eene hoofd staat recht op de schouders, terwijl het andere meer schuin tegen dat hoofd aanzit, en iets lager en kleiner is. Beide hoofden zijn verder normaal en goed gevormd. Het kind heeft slechls enkele minuten geleefd. Een buitengewoon driesten treinrooj is Maandag in den trein van den Missou ri Pacific gepleegd, in de buurt van Kansas City. Een gemaskerde passagier plunderde, geheel in zijn eentje, niet minder dan een honderd medereizigers in de Pullmann Cus, die hij met een revolver in bedwang hield. Hij verwondde een kapitein, de eenige, die tegenstand poogde te bieden. Vau te voren had hij de draad van de noodrem doorgeknipt, en zoo verhinderd, dat de trein tot stilstand werd gebracht. De brutale ronver verliet ongehinderd den trein. Sterke patrouilles met bloedhonden zijn uitgezonden om hem op te sporen. Van schrik gestorven. Em politie-agent te Dordrecht hoorde des nachts een hond hard blaffen, alsmede, het breken van een glasruit. Het geluid seiieen te komen uit den tuin van de wed. L. v. d. W., Sint Jorisweg. Terwijl de ftgent een onderzoek begon in te stellen, kwamen van lieverlede meer personen op het geval af. Besloten werd gezamenlijk tuin en erf te inspecteeren, waarvan men echter eerst kennis wilde geven aan de eigenares. Toen aangebeld werd, gaf een zoon der weduwe ten antwoord, dat zijn moeder van schrik was overleden Ook zij was wakker geworden door het geblaf van den hondze had het raamgor dijn weggeschoven en naar buiten gekeken, waar ze toen den politie-agent bemerkte. Dit had haar zoo doen schrikken, dat ze dood was neergevallen. De eerste kropsla reeds. Als een bijzonderheid kan de //L. Ct.// mtdedeelen, dat de eerste kropsla uit het YVestland (e Leeuwarden is aangevoerd. Gewoonlijk heeft dit in het laats van Januari of begin Februari plaats. Een grappenmaker Een „farceur" heeft dezer dagen te Parijs een kostelijk grap uilgehaald, die tot een aardig tooneeltje in een eafe bij die Place de la Bourse aanleiding heeft gegeveD, Hij plaatste in twee oouranten verschillende advertonties. In de eene wensebte een „deftig, vormogend en beschaafd heer van goed uiterlijk kennis making met een jonge dame, desnoods zonder fortuin". De andere advertentie luidde als volgt: „Een bemiddelde dame uit den deftigen stand wenscht in aan raking te komen met een intelligent, desnoods ongefortuneerd jongmensch, ten einde na nadere kennismaking een hu- weljjk aan te gaan," De adverteerder ontving ongeveer 200 brieven. Op elk daarvan antwoordde hij in zeer hoffe lijke en vriendelijke bewoordingen en verzocht de schrijvers en schrijfsters van de bewuste epistels om een persoonlijk onderhoud. De ontmoeting zou op een bepaalden dag en een bepaald uur in een cafe op de place de la Bourse plaats hebben. Als herkenningsteken had hij allen verzocht een witte roos te dragen, de mannen in het. knoopsgat de dames op bun mantel. Man begrijpt reads welk een zonderlinge verwarring deze kluchtige inval moest stichten. Doch dit seheen den grappen maker nog niet voldoende, 's Avonds daarvoor schreef hij den prefekt van politie een brief, waarin hij hem waar schuwde, dat er een complot tegen de republiek was gesmeed en dat den vol genden dag een aantal samenzweerders, zoowel mannen als vrouwen, elkander zouden ontmoeten in 't cafe X. op de Place de la Bourse,, U kunt ze herken nen" zoo luidde het o.a. „aan hun witte roos, het symbool der roya listen". Dit schrjjven werd opgezonden aan de met de vervolging van politieke misdrijven belaste „brigade", met het bevel, de samenzweerders door recher- ctieurs te laten bespieden. Toen op den bepaalden dag tal van rijtuigen en taxi's voor het cafe op de Place de la Bourse stilhielden, was de eigenaar in zijn nopjes over deze drukke klandizie. Allen, zoowel de dames als de heeren, waren in hun beste pakje gestoken en droegen een witte roos. De dames waren geparfumeerd en elegant gekapt, terwijL ook de heeren net uit 's kappers handen schenen te komen, en te oordelen naar den geur dien ze ver spreidden, flink gebruik gemaakt hadden van haarwasschingen met „eau de Por tugal". Is het te verwonderen, dat, reeds bij het uitstappen van de vijftiende „roos" iedereen, de rechercheur incluis, in li-hen uitbarsten? In dien tusschentijd waren 150 personen aangekomen. De meesten maakten wijselijk „bonne mine a mouvai8 jeu", maar enkele teleurge stelden werden „nijdig* en reden ter- s oud naar hot politie-bureau in de rue Vivienne, waar ze een aanklacht indien den. Doch de commissaris deelde hun mede, dat hier geen overtreding van de wet had plaa's gehad en zond ze heen mei de klassieke verzekering dat er niets aan te doen was. Toch ia het meer dao waarschijnlijk, dat de grappenmaker, die bepaald in een hoekje van het cafe bet vermakelijke schouwspel moet hebben gadegeslagen, indirect tal van huwelijken heelt lot stand gebracht, want veel rozen dragende dames en heeren maakten ken nis en bleven gezellig bijeen. Scheepsramp voor Vlissingen. Iu den nacht van Zaterdag op Zoudag, ongeveer om halt twee, heeft op de reede van Vlissiügen, recht over de Westerha- ven een ernstige scheepsramp plaa's ge had. Tengevolge van stormweer lag dwars voor anker het Belgische vrachtstoom schip „Baltique", van de Compagnie Giani en Muller te Antwerpen, bestemd naar Saaham. Op bovengemeld tijdstip 13 dit vaartuig, dat bemand was met zestien koppen, aangevaren door het van Southampton komende stoomschip „Finland", van de Red Star, op weg naar Antwerpen. Bin nen weinige oogenblikken was het schip in de diepte verdwenen. Zes opvarenden zijn bij deze scheepsramp verdronken, de overigen, waaronder de Belgische loods A. G. A. Willems, uit Vlissiegen, die juist aan boord was gebracht, als mede kapitein Brant en de eerste stuur man Backeljauw zijn door een boot van de „Finland", die direct Btopte.en hulp zond, gered. De namen van de omgekomenen zijn Anton Schroeder, matroos, ongehuwd, Pierre van Crombi ugge, matroos, gehuwd, Frans Mertens, k' k, ongehuwd, Pierre Gjjs, stoker, gehuwd, B-oneslaw Woznid- czyk, stoker, ongehuwd, en Heinrich Bergmann, stoker, ongehuwd. Van den wal af zagen de beide wach ten van de beide loodswezens, doordat van het schip vnurpeilen werdenj opge laten, het ongeluk. Daarop vertrokken uit de haven direct de mo'orreddingboot van de Zuid-Hollandsehe reddiogmaat- schappij en de motorsloep van het Bel gische loodswezen. Laatstgenoemde wist de boot van de „Finland" naar dit stoom schip te brengen, aan boord waarvan de geredden werden opgenomen. Later zijn de kapitein en de le stuurman aan den wal gebracht tot het afleggen van ver klaringen. De reddingsboot heeft tot ongeveer vijf uur rondgekruist, doch niets meer gezien dan wat wrakhout. Door de zorg van den Belgischen consul, den heer J. van Boven, zjjn de geredden met een sleepboot van de „Finland" afgehaald, waarna allen, waaronder ook de kapitein en le stuurman, met den trein van t uir 27 naar Antwerpen vertrokken. Honderden bewogen zich den ganschen dag op den Boulevard. Van het wrak is echter niets te zien dan het topje van den mast. De „Tel." verneemt, dat de „Baltique" in 1883 gebouwd werd en 1.850 (on meet. Een der geredden heeft het volgende medegedeeld Wij lagen voor ai,ker en de équipage sliep, behalve zes man, die nachtdienst deden op de brug. Tegen tien uur voelden we een geweldigen schok, de matrozen zagen de zwarte massa van de „Finland* op ons afkomen en tegen het voorgedeelte van de „Baltique" aanstooten, die onmid dellijk zonk. Een vreeselijke angstkreet weerklonk, want in dit gedeelte sliepen drie stokers, een stuurman eu twee ma trozen. Op hetzelfde oogenblik, dat de ongelukkigen door den schok gewekt werden, verzonken zij in de diepte. Al wie in de gelegenheid was vluchtte naar het dek en klom in de touwen. Wij waren overtuigd dat hef gebeele schip ieder oogenblik kon verdwijnen, en wij wachtten eenige minuten die ons eeuwen toeschenen. (Wij waren eigenlijk verwon derd, dat do „Baltique" zoo langzaam zonk. Intusschen naderde een sloop van de „Finland", die zich weldra aan het zin kende schip meerde. Zoo vlug als wij konden sproDgen wij in de reddingsboot en eenige oogenblikken later bevonden wjj ons behouden aan boord van den steamer „Red Star." Ernstig ongeluk. Te Vuren bij Gorcum heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Schipper Versluis, uit Werkendam, was aan het laveeren. Plotseling ging de fokkemast over, zoo dat de schipper met zijn vrouw en 14- jarig dochtertje overboord werden gewor pen. Schipper Versluis en zijn vrouw konden zich redden, doch het kind zonk in de diepte w g en kon niet worden gered. Nette en zindelijke bediening. Billijk tarief. Abonnementen per kaart 14 nosen per maand. mr Benig adres voor Dames haarwasschen aan huis of op Salon. Specialiteit in Fijneparfnmeriën en Toiletzeepen. De winkel van par/umeriën enz. is afgescheiden van het Salon. Vervaardigt en herstelt alle haar enkunsthaar- werken, als Vlechten, Bandeaux, Toupets, Graftou- ben, Horlogekettingen, Broches enz. enz. 3907 Bieden aan alle soorten van Vruchtboomen, Halfstam Appelen en Peren Hooge en lage leiboomen van allerlei soort. Verder ook voorhanden Goede soorten van Roode en Zwarte Bessen, Frambozen (Hornet- en Superlatief). Voor den bloementuin voorhanden alle soorten van Bolgewassen, vaste planten, Struik en Stamrozen enz. enz. Heesters, Den- en Sierboomen. Haagplantsoen worden voor den minst mogelijken prijs verkocht. 3737 Houden zich aanbevolen voor het aanleggen van tuinen en boomgaarden. Overal te ontbieden. Koopt die nooit anders dan versch bereid, daar oude pillen schadelijk zijn voor de gezond heid. 1000 versche Pillen kosten f 1,50. Beter is 500 pillen te bestellen voórfl,De werking dezer versche pillen is oneindig beter dan de depótpilien en pinkpillen. Op 26 Maart 1897 sohreef Dr. DE VRIJ het Pharmaceutisch Weekblad, dat de Kinadrup pels in vierkante verzegelde flacons tl fl,(nu 75 ot.) verkrijgbaar gesteld niet aan de eisohen voldoen, ookniet de losse daarvoor gebruikt en niet erkendt als z ij n e Kinadruppels, maar uit sluitend de latere China liquida. Deze laatste worden verkoobt in druppelflesehjeB tegen min dere prijs met etiket van 3667 Ook verkrijgbaar gesteld bij den Heer

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2