(jiemeaisd foiesiws. Onlangs overleed te Hoogeveea oen alleenwonend heer, in wiens woning o.t. eene ontelbare menigte wandelstokken, kleedingstnkken, enz. werd aangetroffen. Omtrent dezen zonderling schrijft de „N. Gfron. Ct." nog het volgende Roelf Veningen was een schatrijk ver- vener die het leven van een kluizenaar leidde. Steeds werd hjj door een grooten wachthond bewaakt. Hij was wantrou wend van aard. Uren kon htj zitten pein zen. Hij had een zeer kooplustige zoo niet ziekelijke natuur. Eenige typische staal tjes zijn ons daarvan bekend. Zoo had hel b v. op migrainestiften zeer voorzien. Hij had er eene groote hoeveelheid van in bezit. Indien hjj zich een chambercloak wilde aanschaffen, kocht hij om te beginnen zes stuks. Hij noemde deze „kamer-klo- aks". Als de winter naderde en Menin gen den tijd voor het koopen van een winterjas gekomen achtte, dan kocht hij don gehoolcn dag bodekl mot allo moge lijke goederen. Hij had eenen grooten voorraad pantoffels, hoeden, petten enz., enz. Waarom hij eene reusaclvige hoeveel heid damQ3parasols had, eu echter nim mer eene dime bij zich thuis ontving, zal wel immer een raadsel blijven. Aan het station Groaabeek zijn Vrij. dagavond, bij het rangeersn van een goederentrein, vier wigens uit de rails van een wissel geloopen en gedeeltelijk in elkaar gesohoven. Het ongeval veroorzaakte een kleine ver raging in den loop der treiueu en een v/einig miVeripole Ir-Hde. Te Oosterbout (N.-Br.) buist aan het Oos eind sedert eenigen tijd een man met zijn nog jeugdig dochter'je onder of in een hoop hooi. Voor een paar jaren brandde zijn buis af, waartra bij zijn intrek nam ia een eigengebouwd schuurtje, hetwelk ook dezen zomer in nsch werd gelegd. Het gemeentebes'uur bcod hem wel reeds eene andere woning aan, maar halstarrig weigerd hij die to betrekken. Zijn huis vrouw, dit hondenleven in het hooi moede, heeft manlief verlaten en elders een on derkomen gezocht. Een verwaand heertje ontmoette een bejaarden boer, die heel zjja leven hard gewerkt bad, en wiens rug onder den zwaren arbeid eenigszins gekromd was. Waarom houdt ge je kop niet naar de hoogte, zooals ik, duwde het heertje den landman ioe. Bedaard antwoordde deze „Zie je daar dat korenveld „Nu ja, wat zou dat?'' „Wel, de volle aren zijn allen gelo gen, de leege alleen staan overeind. Zoo is het ook met u. Bezat uw hoofd meer graan Het zou zoo hoog niet staan. De heer Speller, hoofd dor R.-K. school i3 de Gortesteeg, te Haarlem, heeft bij de politie een boekje open gedaan van eenige schooljongensEen gansche reeks van diefstallen hebben de knapen op huu geweien, gepleegd binnen enkele dagen tijds. Zekere W. J. bad een flesch melk ontvreemd van een kar op het Begijn hof C R. een flesch mot pap. De pap had bij opgedronken en de flesch daarna stuk geworpen. Met twee anderen hadden ze 9 bussen doperwten gestolen uit een kist, staande op do Smalle Oudegracht. P. heeft verleden weck Maandag in de lange Veers.raat de kraan van een melkbus opengedraaid en een zak met 10 eieren ontvreemd uit een mand die aan een rijwisi hing. Deze zelfde P. mirkie een cheur in een zak mei mos selen op een wagen in de Zijlstraat, maakte zich van een voorraad meester J en at ze op Met v. 8. stal hij fleschjes bier uit een piklruis van den heer B. en uit het mag izijn van den heer M. op het Spume, alsmede kogelfleschjes van een handwagen op de Parklaan. O) dj Gi'JM'em i'-kt wist S een zak waarin wortelen, open te snijden, de wo-telen waren een grage buit. Deze lijst van brutale streken wordt gesloten, met de raededeeling! dat R. een rijwielaieufel en een oliekannelje roofde vau een rijwiel in de Warmoes straat. Over het treinongeluk te Simpel veld (het vijfde, dat sedert Zaterdag j 1. iu het Zuiden der provincie Limburg en hei tweede, dut sedert dien dag te Sim- peiveid voorkwam) lezen we nog in de L. K: Om half acht Donderdagochtend kwam een uitcircaTO wa'gensbestaandegoederen- trein bet station binnengekropen. De trein reed voorbij het station, daar de tnachi rist don (rein niet km houden, liep op een doode lijn en reed een stootbiok in splinters. De locomotief met den tender rolden den weg al; een pn- wagms mja ver nield. De s oker werd van de ra ichirie ge slingerd, terwijl de machinist Benson uit Maastricht gedood werd. De mate- rieele schade is groot. Het verkeer is gestremd. Met de opruimingswerken is reeds een begin gemaakt. Wij vernemen nog even voor het ter perse gaan van ons blad dat de machi nist van goederentrein 1332 den stoom had afgesloten aan het station, maar het remtoestel kon den langen, zwaren trein niet houden. Vrijdagavond omstreeks half zeven is op het rangeerterrein Rietlanden, bij do Ertskade, een ernstig ongeluk gebeurd. Een man van middelbaren leeftijd, waar van tot nog toe onmogelijk was de indeoiiteit va t ie stellen, is door een goederenwagen totaal vermorzeld. Het hoofd is geheel verbrijzeld, er zijn twee voeten afgereden, terwijl ook de linker arm aan het lijk ontbreekt. Eod broeder van den geneeskundigen dienst, van he zir.iingslokaal Wittenburg, heeft het stoffelijk overschot met de rijwielbrancard vroren sneeuw bedolven, Verschillende personeutieineu staan reeds eenige dagen aan de stations en kunueu uiet vooruil. De passagiers krijgeu gebrek aan levens middelen. De spoorwegarbeiders weigeren de sneeuw op te ruimen omdat zij geen voldoende kleeding bezitten om de lievige koude te kunnen doorstaan. Men heeft nu trrepen voor het werk gerequiieerd. In den omtrek van de Kaspi. clie Zee is het bitter koud. Op de steppen heerscht een temperatuur van 35 gr. Iteaumur. Een groot aantal nomaden met hun paar den en vee zijn doodgevroren. ITALIË. De Paus deelde den kardinalen mede, dat aan de mogendheden, die met den Heiligen Stoel diplomatieke betrekkingen onderhouden, een rondschrijven zou worden gezonden, waarin protest wordt aangetee- kt-nd 'egen het feest ter gelegenheid van den 50-jarigen gedenkdag van de procla matie van Rome als hootdstad van Itaië, TURKIJE. Naar aanleiding der hef Ige aanvallen, die de Turksche regeeriug te verduren heeft gehad, heeft de minister van Oorlog op zijn ministerie alle generaals ontboden, die bevel voeren over de verschillende garnizoenssteden, benevens den directeur der politie, ten einde met die heeren te confereeren over de maatregelen, in geval van volksonlusten te nemen. Dit voorval wordt in de Turksche hoofdstad druk besproken. ZLïD-AFftiKA. De Booren-afgevaardigden van het nieuwe Zuid-Afrikaansche parlement, zul len een'wet voorstellen, waarbij huwelij ken tusschen blanken en kleurlingen verboden worden. De Engelache High Church en de Katholieke geestelijkheid protesteeren tegen het invoeren van een dergelijk verbod, omdat zij, ondanks een verbod van staatswege, toch niet kunnen weigeren blanken en kleurlingen te trouweD, De Hollandscbe kerk hecht echter haar goedkeuring aan het verbod. De regeering doet pogingen, om de Boeren van hun voornemen af te brengen, maar heeft weinig succes daarmee. NÜORI>-A>IERlKA. Taft's boodschap is zelfs ia republi- keiusche kringen koel ontvangen. Vooral betreurt men daarin het gebrek aan elk leidend politiek beginsel. Van belang is de verklaring, dat in bet aanstaande jaar geen tariefhervorming van wolken aard ook zal plaats hebben, hetgeen de demo craten nu juist niet gunstig zal stemmen verder ook Taf,'a aanmaning tot een strenge uitvoering der trust-wetten, waar door hij de financieele kringen tegen zich in het harnaB jaagt. Plaatselijk Sieuws. Sonimcisdijb.* Door den Heer A. I Hoek, welke namens de Commissie sedert eenigen tijd te Sommelsdijk werkzaam is ge- weesltol ophalen-van gelden voor 't »Zieken- huis« alhier is in hare gehouden vergadering op jl. Dinsdag aan den Penningmeester, de Heer J. Timmerman, afgedragen de som van f 260.75. Dank aan de gevers die de Heer Hoek in staat sleide dit bedrag te overhandigen. In diezelfde vergadering werd in plaats van wijlen den Heer A. J. de Graaff, tot Voorzitter benoemd, de Heer Bouman, Burgemeester. AliddellittrniH. Terwijl B. Koper jl. Vrijdag bezig was met hout te hakken, had zij het ongeiuk in haar vinger te hakken, met 't gevolg, dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Zaterdagavond was een vreemdeling zoodanig onder den invloed van steiken drank dat de politie het noodig oordeelde hem in het arrestantenlokaal te brengen. Woensdag en Donderdag zal het bestuur van het Ouderling Begrafenisfonds zitting houden tot het terugbetaling van het batig saldo van de Contributie der leden ten bedrage van f 1 per lid. Wanneer men in aanmerking neemt dat ieder lid f 1.75 per jaar betaald, is dit een zeer voordeelig fonds te noemen. Het kind van G, v. Gelder kreeg een klein zweertje aan 't beentje. Door een of andere oorzaak, was dit doorgegaan, waai door 't beentje op begon te zeilen en bij geneeskundig onderzoek bloedvergil- tigi' g geconstateerd. M? n -/ij voorzichtig met hei openkrabben van puisten. lïuile Tonge. Ter algemeene kennis is ge! acht, dat de jacht op klein wil.!, met uitzondering van die op houtsnippen, in deze provincie wordt gesloten opZa'erdag 31 Dec 1910, met zonsondergang. Zie verder publicatie. Mannelijke persoi m geboren in het jaai 1892 moeten zich tusschen 1 en 31 Januari a.s. ter Secretarie doen inschrijven voor de militie en meer bepaald op Dins dag, 17 Januari 1911, voormiddags van 10 tot 11 uur. Dirkslanri. De laatste suikerbieten zijn v rle ten week naar hunne bestemming ver voerd. Het aantal kilogrammen van dit produkt uit de haven vervoerd bedroeg dit jaar ruim 27 Millioen, Vrijdagmoigen had bij P. J.üver- beeke een kleine schoorsteenbrand plaats. Met eigen hulp was deze spoedig in ziju begin gebluschl. Zij die in 1892 geboren zijn worden opmerkzaam gemaak dat ze zich hebben aan te melden tot inschrijving voor de Nationale Militie hetwelk zal plaais hebben in de maand Januari, meer bepaald op Woensdag 11 Januari, van 9 tot 12 -ure v.m. op het Gemeentehuis. lierkiugen, Dat het meer en meer gevaarlijk wordt in de nabijheid van dorsch- machines te verkeeren, of liever gezegd aan dezelve iets te moeten of te willen doen, is ook wederom j.l. week bewezen. De werkman. A. M. in dienst van C. L, landbouwer onder deze gemeente, willende zich overtuigen of een onderdeel wel goed werkte, bekwam daaibij zoodanig letsel aan een der handen, dal hij zich onder genees kundige hulp moest begeven en daarna geen werk kon verrichten. Een der paarden van J. M. geraakte met het naar huis gaan op 't onverwachts door dartelheid in een vrij diepe sloot. Even onverwachts als het er in was ge- sproi gen, wist het er ook uit te komen. De temperatuur van het water viel zeker niet mee. Zoowel aan paard als aan tuiga ge was niets te bespeuren, Ouddorp, De schipper A. Spelling had deze week het ongeluk om een zwaai.d van zijn blazerschuit te verliezen, op ongeveer de hoogte van het draaivuur West Schou wen. De eventueele vinder zal eene goede belooDing ontvangen. Spijkeuisse. Donderdagavond hield de Geref. Jonged. Ver. haar gewone jaar- lijksche uitdeeling van gemaakte kleeding- stukken. De opkomst, ook van belang stellenden, was in een woord uitstekend, wel een bewijs van waardeering voor den arbeid dier vereenigiug, Ds. Aalberts, welken de leiding der verg. was opgedragen, opende, na gemeenschappelijk gezang, met gebed. Hij las vervolgens voor Te. 103, en wees naar aanleiding daarvan op de Barmhartigheid Gods, die menschen in dienst heeft tot leniging der nood. Daarna werd de secretaresse in de ge legenheid gesteld haar verslag voor te lezen, hetwelk zij geheel in dichtmaat opgesteld had. In de eerste plaats volgde eene op somming der vervaardigde kleeren, tezamen bedragende 136 stuks. De ontvangsten be droegen f96,51 en de uitgaven f 93,72 saldo f2,79. De vereeniging telt 23 leden. Alsnu werden verschillende samenspraken gedaan en met de kinderen enkele liederen gezongen, waarna omstreeks 9 uur de uit deeling begon, terwijl voor dien eenige versnaperingen verstrekt waren. Nadat velen der kleinen vertrokken, en Ds. Aalberts de leiding over droeg aan den Heer Hanne- wijk, werd hel overige van den avond gezellig doorgebracht met voordrachten en eenige zangnummers door »Soh Deo Gloria« ten gehoore gegeven. Uit naam der aanwezigen sprak ouder lmg H. Villerius een woord van dank tot de Jonged. Ver. en sloot de aangename bijeenkomst met dankgebed. Heden is een aanvang gemaakt met het stellen van het nieuwen torenuurwerk dat Vrijdag j 1. arriveerde. Vele maanden waren wij verstoken van het slaan der klok, de tijd werd zooveel mogelijk aangegeven door het 3 maal daags ju,den der bel. I«eiüeeii(eraad. Verslag van liet verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der Gemeente MIDDELHARNfS, ge houden op Vrijdag 9 Dee. j.l. des nam. te 2,30 ure. Aanwezig 9 leden. Afwezig de lieer en J. van der Koogli en J. C. Born, laatstgenoemde met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering en verzoekt de Secretaris de notulen voor te lezen, waarna deze onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is ingekomen stukken. Ie. Van H.H. Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen wijziging Gemeente be grooting 1910. 2e. Van H.H. Ged. Staten een schrijven inhoudende dat zij er in berusten subsidee- ring Armbestuur 1910. 3e. Van H.H. Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen, Suplitoir Hoofdelijken Omslag. 4e. Van H.H. Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen de vastgestelde rekening begrooting 1909. 5e. Van H.H. Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen de overeenkomst met de Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij over eenkomstig het in de vorige vergadering genomen raadsbesluit. Ge. Ee.i schrijven van Mevr. de Wed. van Bergeijk en een schrijven van Mej. Mijs dat zij ontslag vragen als lid van de Com missie der Bewaarschool. Welk ontslag hen eervol wordt verleend. 7e. Een schrijven .van 't bestuur van den polder de Oostplaat Flakkee; dat zij de f200, hun door den raad toegekend aan vaard. 8e. Een schrijven van H. H. Ged. Staten inhoudende dat genoemd College afwijzend beschikt op de reclame van Kwestro en van der Bij, over hun aanslag in den H. 0. 9e. Een schrijven van vernoemd college waarin de gemeente verplicht gesteld in de betaling der kosten voor ouderhoud van krankzinnigverpleging van W. P. de Labij. De Voorzitter deelt hierop de Raad mede, dat door B. en W. eene schikking is ge troffen met den vader van genoemd per soon, welke zich bereid heeft verklaard jaarlijks de helft in de kosten te willen betalen, hetwelk f 150a f 160- bedraagt. Tevens deelt de Voorzitter mede dat door hem op voorstel van den heer Korvink in de vorige vergadering een schrijven is- gericht aan Gebr. Verinaasdoch dat hem tot heden nog geen antwoord daarop door Gebr. Vermaas is gegeven. 10e. Een schrijven van bovengemeld college inhoudende, dat zij hunne goed keuring niet kunnen geven aan do gemeen- tebegrootingen ten tweede op de begroo ting Gasfabriek. Dit schrijven wordt door den Secretaris voorgelezen, inhoudende alsnog eenige wijziging daarin aan te bren gen, namelijk de post buitengewone sub sidie f7200 en de gemeentebegrooting tertig te brengen op f 6000, 0111 dan in verband de winst Gasfabriek dezelfde over te bren gen. Nadat door den Voorzitter in den breeden uiteen gezet is, dat het uiet moge lijk is', word B. en W. door den Raad ge machtigd alsnog een schrijven met de 1100- dige toelichting te richten 0111 de f7200 in de begrooting te handhaven. De Voorzitter deelt nog mede in verband met de nieuw aan te leggen weg, dat door hem aan het Israëlitisch kerkbestuur een schrijven is gericht of het ook genegen is een stukje grond te koopen, waarop een schrijven van genoemd bestuur is terug ontvangen hetwelk door den Secretaris voorgelezen wordt dat zij genegen is iiet te koopen voor den gestelden prijs name lijk f 200, op de vraag aan genoemd kerk bestuur om het te ruilen was nog geen antwoord ingekomen. Na eenige bespreking met den raad hierover werd besloten om genoemd kerkbestuur een voorstel te doen om te ruilen. 11e. Een brief van B. en W. van S0111- melsdijk waarin wordt medegedeeld dat zijn herbenoemd tot lid der gasconnnissie den lieer J. C. de Gast en lot plaatsvervan gend lid den lieer C. Mosterdijk. 12e. Een schrijven van de gaseommissie welke wordt voorgelezen, inhoudende dat de gemeente, indien zij hetzelfde aantal lantaarns tot straatverlichting blijft gebrui ken de gasprijs daarvoor te verminderen, hetwelk de gemeente een voordeeltje aan brengt van f82- waarvoor dan in het vervolg de lantaarns wat vroeger ten diens te kunnen worden gesteld en in 't voorjaar wat langer, hetwelk door den raad wordt goedgekeurd. 13e. Een schrijven van G. van Ek namens de woningbouw-vereeiiiging, hetwelk wordt voorgelezen, en inhield, dat genoemde ver eeniging, tegen aannemelijke voorwaarden van de gemeente 111 erfpacht te krijgen een stuk grond om een 6 a 7 tal eenvou dige woningen te bouwen en wel aan 't eind van den nieuw aangelegden weg, nabij de Donkere weg, n.m. dan twee woningen aan de westzijde en vier aan de oostzijde. Na eenige discussie wordt besloten, dit met liet oog dat een en ander nog nader on derzoek noodig heeft, later definatief te beslissen. Door -den Voorzitter werd in 't midden gebracht, 0111 de grond, indien de raad dit goed vond, hun af te staan tegen 8 cent de vierkanten meter in erfpacht en besloot de raad alsnu in beginsel hun toestemming daaraan te verleenen. 14e. Een schrijven van den Inspecteur der Posterijen, ook dit schrijven wordt dooi den Secretaris voorgelezen hetwelk inhield Dat bet Rijk gezien hebbende het vorig Raadsbesluit, dat zij 't bouwen van een Post- en Telegraafkantoor overliet aan het Rijk en dat tevens de raad een voorstel van den heer Korvink ondersteund door de meerderheid- van den raad, om, als liet mogelijk is het Postkantoor in de kom dei- gemeente te doen bouwen, het Rijk gene gen is aan dien wenseh gehoor te geven als de gemeente bereid is volgens genoemd voorstel om tegen billijke en aannemelijke voorwaarden daarvoor grond af te staan. Wordt als geschikte plaats daarvoor aan gewezen het terrein waar thans het gast huis staat. De Voorzitter stelt den Raad voor daar dit nogal eene zaak is wel ter bespreking waard, 0111 dit aan te houden tot een volgende vergadering. Nadat hier nog eenige onderlinge discussie over plaats had, wordt daartoe besloten. Hierna deelt de Voorzitter mede dat nu aan de orde is den Raad voor te stellen, met 't oog op de gekochte grond voor de nieuwe weg eene geldleening te sluiten en dat door hem desbetreffende een vraag is gericht tot de Levensverzekeriug-Maatsch. Utrecht, dewelke geld af wil staan tegen 4 procent en tegen den koers van 98. Na dat door den Voorzitter is medegedeeld dat voor een en ander de ronde som van f 10.000, daarvoor noodig is, wordt na eenige bespreking B. en W. dooi' den Raad machtiging verleend. Aan de orde is nu benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid voor de gaseommissie wegens aftreding van de heeren: J. van der Blik als lid en J. Korte-, weg als plaatsvervangend lid. Dooi' de Voorzitter worden benoemd als steiuop- nemers de heerenJ. Zaaijer en C. van der Bloot, tot lid word herkozen de heer J. v. d. Slik, tot plaatsvervangend lid word her kozen de heer J. Korteweg. Ten slotte alvorens de vergadering te sluiten vraagt de Voorzitter de Raad toe stemming om de tuintjes welke nu eigen dom der gemeente zijn geworden, aan de zelfde huurders onderhands te verhuren 11a aftrek van de grond welke zij moeten missen, 't welk word goedgekeurd. Door de voorzitter word gevraagt of nog iemand het woord verlangt, waarvan door de heer Van der Baan gebruik word gemaakt, voor stellende om aan Vermeulen welke zich dit najaar nog al geinterseerd heeft bij de suikerpeen, hem daarvoor een gratificatie voor toe te kennen. Door de Voorzitter zal worden onderzocht hoeveel hem daar vroe ger al eens voor is gegeven. En zal hem doch daar de Raad dat ook goed vond ter hand worden gesteld. Nadat door de heer J. Zaaijer nog in 't midden werd gebracht dat hem de gemeente stem zoo ongeregeld ware bezorgt, en waar zoo veel mogelijk verandering zal gebracht worden, word de vergadering gesloten. Ingezonden Stukken. De copie van Ingezonden Stukken, die uiet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.; Arbeidersvereenigt u Iu de „Maas- en Soheldebode" van S Deo. j.l. komen voor een artikel van de Redactie en een ingezonden stuk vau den heer R. brijs, te Den Bommel. In beide artikelen wordt het vereeni- gingaleven der arbeiders bepleit en aangemoedigd. In groote lijnen gee/t de Redactie van de „Maas- aan, hoe het zijn kon en zijn moest op Flakkee: aan de eene zijde de Boerenbond (waarvan op iedere gemeente zeker eene af deeling is), aan de andere zijde de arbeidersbond (waarvan helaas slechts in een paar dorpen nog maar een klein begin te zien is De beer P. Brijs klaagt er over, dat het nog niet bo ert met de arbeidersbond te Den Bom mel. '1 Is jammerMaar, mannen van Den Bom mel, geen moed verloren. Weet wel, dat alle begin moeilijk is; dat gij te kampen hebt voeral tegen onverschilligheid en onwetendheid. Gij zijt thans in ied r geval zoover, dat het bestaan uwer vereeniging een leit is, al lelt ze dan misschien ook weinig ieden. Maar weet wel, dat gij met deze lange winter avonden met die weinige leden zulk een krachtige propaganda kunt voeren O, neen, niet in ru moerige openbare vergaderingen moet gij uw kracht zoeken, maar veeieer in de stillepropagandu. Gij, leden van den bond, gaat twee aan twee eens een avondje praten bij uw medearbeider, die nog geen lid uwer vereeniging is. Bij hem thuis rond de warme kachel, moet gij hem overtuigen van liet nut van uwen bond en wanneer gij hem dan alles hebt uitgelegd, dan zult gij meestal voor gij huiswaarts keert een lid meer in uwen bond hebben. Wantik herhaal het: het is meest de onwetendheid, die velen terug houdt: onbekend maakt onbemind I Voor zoover ik weet bestaan er thans drie arbeidersbonden op Flakkee twee teOude-Tonge en één te Den Bommel. Het begin is er dus, en wanneer bet een weinig opschort, zou Oostelijk Flakkee spoedig georgani seerd zijn. Arbeiders van btad, Ooltgensplaat en Acht huizen wanneer zet gij nu eens den eersten stap I Wat baat u toch het klagen en nogeens klagen wat baat het u te mopperen over uw wiuterloon van 70 heele centen daags, indien gijhetmiddrl om dat te verandereu ongebruikt iaat liggeu. Vereenigt u dan toch 1 De arbeiders van Oude Ton ge en Den Bommel wachten op u. Thans kunnen deze nog zoo weinig doen. Alleen wanneer alle dorpen hun bonden hebbeD, dan kan door gezamenlijk optreden zoo veel worden verbeterd. Vooruit dan toch, arbei- deral Weet gij niet hoe het aan te pakken? Vraag dan toch om steun bjj de besturen der reeds bestaande bonden, of is er dan niemand in uwe gemeenten te vinden, die u helpen wil I Och kom, pak slechts aan en gij zijt er. Ten slotte nog een raad aan de bestaande bonden. Niets is noodlottiger voor een bond dan rust. Actie moet er zijn! Daarom is het zoogoed, dat de besturen der verschillende bonden met elkaar overleggen en besprekingen houden bijv: over het loon, over misstanden bij het aannemen van werk, over de propaganda enz. Nu de tram rijdt kau dat o zoo gemakkelijk. En weet het wel, drie tegelijk kunnen meer dan een af zonderlijk. Dat dan op het eind van dezen winter ieder dorp op Flakkee zijn arbeiderbond hebbe Een arbeider, lid van een bond. Vlssclierij. Mlddelharnis. Van de visscherij is te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen vAnnav, st. A. den Braber I2i5 sPaul Kiuger«, st. H. Langbroek 1200 %refi'koopiiig'eia. Donderdag 15 Dcc. 1910 's nam. 2 uur bij de schuur van de Kinderen Toots aan (lui Ooslachterweg te Oude Tonga, meubilair en verder roerend goed. Notaris VAN ISTËLEN. Op Donderdag 15 December 1910 des na middags één ure te Stellendam aan de Kaai voor een groote partij gezaagd timmer hou1. Deurwaarder GROENENDIJK. 4229 Op Vrijdag 16 December 1910 des namid dags één ure te Smd aan 't Haringvliet aan de Kaai van eene groom partj gezaagd tim merhout. Deurwaaader GROENENDIJK. 4230 Op Vrijdag 16 Decemoer 1910 's voorm. 10 uur, in de Tlaniage De Dolfijn, narijde Haven van Dirksiand, irr den polder Onwaard, van eene partij zeer z-waar wilgen schaarhout (zeer geschikt voor heining- en dainpalen) in 41 koopen, ten verzoeke van den Heer Cr Vrs te Dirksiand. Notaris VAN DER SLUYS. Op Zaterdag 17 December 1910 des voor middags ten tien ure te Den Bommel aan de Kaai van een groote partij gezaagd timmerhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 4231 Op Maandag 19 December 1910 des na middags één uur te Dirksiand aan de flavLtr van eene groo e p tri ij gezaagd timmerhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 4232 Op Dinsdag 20 Decern ïer 1910 dss na middags ée'n uur te Herkingen aan de Kaai van eene groote partij gezaagd timmerhout Deurwaarder GROENENDIJK. 4233 Op Woensdag 21 December 1910, 's nam. balt' 2 uur, te Dirksiand, aan den Ouden dijk, op de hofstede van den Heer D. Sol daat, van plm. 40 esschen en iepenboomen, van 25 tot 50 cM. dik, zeer geschik voor werkhout. No aria VAN DER Cil.TI.l-. Een zonderling. 24 stuks. Zijn tafel en stoelen waren Uit de rails. Een raar heer Een raak antwoord. Jeugdige bandieten. Treinongeluk. Ernstig ongeluk te Amsterdam. 1

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2