Buitenland ENGELAND. DUITSCHLAND. SPANJE. PORTUGAL. TURKIJE. GRIEKENLAND. ROEMENIË. fEaatseiük Atieuws. Oude Tonge. Zij die wenschen deel te nemen aan het onderzoek ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid moe ten zich voor 10 Dec. a.s. ter Secretarie aanmelden. Dirksland. Vrijdag 1.1. tuimelde een knaapje van P. de Jong van den zolder en werd bewusteloos opgenomeD. Goedereede. In den stal van den land bouwer D.L. lag Vrijdagmorgen een 2-jarige vaars dood. Het schijnt voor hem geen groot verlies te zijn, want hij gaf het cadeau aan zijn knechts die het later weder verkochten voor den prijs van 15 gulden. Ouddorp. De vrouw van C. K. is verleden week door de duisternis misleid te water geraakt en moest druipnat naar haar woning terugkeeren. VissclierU. Verkooping'en- Gemengd Hieuws. Burgelüken Hand. iierk en school. ëcheepstydingen. $S ark! berichten. PER TELEGRAAF. produkten. De vierde manier is de beste: hierbij worden poters in kuilen, schuren of zolders bewaard eri in Januari in kist jes of msndjes, maar s.t' eds in duune laag jes uitgespreid op zolders, in verwarmde schuren of op overeenkomstige plaatsen. Ze loopen daar vrij spoedig uit. Om het uitdrogen te voorkomen, laat men tevens in de ruimten eenigen waterdamp ontwik kelen. Het spruiten heeft piaats onder zooveel mogelijk gelijkmatige temperatuur. Staan meerdere manden of kistjes boven elkaar dan is het wensehelijk, om nu en dan de onderste te verplaatsen naar boven en de bovenste naar beneden, opdat de vorming der spruiten gelijkmatig verloopt. Het sprui ten geschied in het donker. Wensehelijk is het meer licht toe te voeren, zooals reeds hier en daar gebleken is. De beschutting speelt bij de vroege aard appelteelt een groote rol. De eenvoudigste is die, waarbij op geregelde afstanden op de akkers losse rieten heiningen zijn aan gebracht, die de aardappels voor de Noor den- -N.0. en N.W.-winden beschutten. Vlak voor deze schuttingen legt men gewoonlijk een z.g. »dekstrook« aan, waarbij het dek materiaal op steunsels ligt ten einde de planten gedurende den nacht voor vorst- schade te vrijwaren. Deze dekstrooken, zoo wel als de eenvoudige schuttingen, die van los riet, tusschen latten samen gekneld, zijn gemaakt geven steeds financieel gun stige resultaten. Op sommige plaatsen wor den de vroegst uitkomende planten met bloempotten bedekt, welke dan denzelfden dienst doen als de dekstrooken. 0. B. De verkiezingsstrijd wordt fel gestreden. Allerlei verkeerde verkiezingspraclijken schijnen in Engeland in te burgeren. De ministers geven een slecht voor beeld, inzonderheid Lloyd George. Vrijdag zijn reeds de eerste beslissingen gevallen. Van het denkbeeld, om de verkiezingen op een dag te houden, is niets gekomen. Men zal dus nog eenige dagen geduld moeten oefenen, eer de totale uitslag vermeld kan worden. Sterk wordt nu reeds betwijfeld, of de liberalen hunne meer derheid zullen kunnen handhaven. Na een beraadslaging van volle twee dagen heeft de Rijksdag het wetsontwerp betreffende de tollen op de rivieren naar eene commissie van 28 leden verwezen. Het Centrum en de conservatieve partij verklaarden zich voor het ontwerp. Daar door is de kans op aanneming natuurlijk groot. Maar zullen de naburige staten ook van hun verzet aflaten Als de wet aangenomen is, zullen er onderhandeÜDgs aangeknoopt worden met Oostenrijk en Nederland, aan welke landen in vroegere jaren gewaarborgd weid vrijdom van rechten op Elbe en Rijn. Onze regeering schijnt vast besloten te zijn, niets op te geven van de door het Rijnscheepvaart- verdrag verzekerde tolvrijheid en een der Oostenrijksche ministers heeft binnenkort in de Delegatie's de mededeeling gedaan dat de regeering absoluut vasthoudt aan den gewaarborgden vrijdom van rechten op de Elbe. Er kan dus nog heel wat water door die rivieren vloeien eer de Duiteche regeering haar wensch vervuld zal zien. De brand in de benzinedepöts te Boxhaven, die sinds Maandagnamiddag voortduurde, is eindelijk 2 Dec. laat in den avond gebluscht. De spaansche Kamer heeft, zonder dat zich een enkele moeilijkheid voordeed, de wet op den arbeid in de mijnen aan genomen, welke werd voorbereid naar aanleiding van de jongste staking te Bilbao en waarbij de maximumwettelijke arbeidsduur wordt vastgesteld op 9 uur voor de ondergrondsche mjjnen en op 9'/j uur voor de open mijnen. De soci alistische leider, Pablo Iglesjas, had respectievelijk 8 en 9 uur voorgesteld. Verscheidene sprekers verklaarden, dat deze wet verder ging dan tot nog toe eenige soortgelijke wet in andere landen, daar zij ook den arbeid in de open mij nen omvat. Een van de eerste wetten, die't nieu we bewind zich haastte uit te vaardigen was die, gevend het recht van staking Daarvan wordt nu naar hartelust ge profiteerd. Dadelijk na de uitvaardiging van bovengenoemde wet is een reeks van stakingen uitgebroken, die alle door be middeling der provisorische regeering tot een voor de stakers voordeelig einde zijn gebracht. Het ziet er dus in de nieuwe repu bliek lang niet rooskleurig uit, want niet alleen de reeds uitgebroken stakin gen verontrusten ons, maar meer nog de op handen zijnde. Alle vakvereenigingen in Lissabon en Oporto zijn bezig stakingen voor te be reiden, en het is eenvoudig een manie onder het volk geworden, om, nu de vruchten van de republiek zich naar zijn zin te lang laten wachten, die nu maar zelf al zijn ze ook maar half rijp te plukken, door meer loon, korter werk tijd, meer rechten en minder plichten te vorderen. Een kritiek geval voor 't nieuwe be wind, dat dit voorzeker 't allerminst ver wacht heeft. Hoe nadeeiigen invloed al die stakin gen op den (handel uitoefenen, behoeft wel geen betoog en bljjkt reeds uit den sterken teruggang van den koers. Arm Portugal De Senaat nam een antwoord op de troonrede aan, zonder de wijzigingen aan te brengen, die door den grootvizier wer den geëischt. Hoewel dit besluit het ontslag der regeering niet tengevolge had, moet men het toch beschouwen als eeu votum van wantrouwen. Uit Athene wordt geseind, dat men een aanslag heeft gewaagd op het leven van Venizelo8. Op den spoorlijn van Tricala naar Volo, waarover men wist, dar. Venizelo3 zon rijden lag op de rails een zwaar blok ijzer. De machinist van den trein voorkwam een ongeluk, door bijtijds te remmen. Daar de weg langs een diep ravijn loopt, zou bij een déraillement de trein waarschijnlijk naar beneden ge stort zijn. Do koning wenschte Venizelos tele grafisch geluk met zijn ontsnapping aan het gavaar. Naar verluidt, is de politie de bedrijvers van den aanslag op het leven van mi nister Venizelos op het spoor. Het zouden door regeeringa-vijanden opgehitste agra riërs zijn. Bij de opening van het parlement las de koning den Troonrede voor, waarin o m. gez°gd wordt, dat de door de re geering aan het parlement voorgestelde wetten een weldadigen invloed zullen uitoefenen op de ontwikkeling van het land. De toestand der financiën is beter dan ooit tevoren. De manoeuvres toon den aan, dat het leger in staat is, ieder oogenblik te beantwoorden aan de groote verwachtingen der natie. Zonder aarze ling erkent de Troonrede het groot-po litiek gewicht van Roemenië's ligging temidden van groote Europeesche belan gen, maar de regeering verwierf zich het vertrouwen en de vriendschap van alle landen en zij is overtuigd, dat de vrede de beste waarborg is voor den bloei van het land. botniui'lsdijk, Dank aan het legaat van wijlen Mr. Scheepers en de milde gift van verschillende inwoners hadden ook de kinderen in de Bewaarschool Maandag j.l, weer een prettig St. Nicolaasfeest. Vroolijk en opgeruimd gingen de kinderen dan ook ieder met een geschenk naar huis. Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Woensdag den je dezer des namiddags ten j ure. Blijkens de laatste Volkstelling be droeg onze gemeente 3141 inwoners. Middelharnis. De dochter van L Auperlee had Maandag het ongeluk dat een ton op haar hand viel waardoor een harer vingers zoo goed als afklemde en geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Maandagmiddag had op het Haring vliet een treurig ongeluk plaats. De 18 jarige dekknecht Hogenboom van Nieuwenhoorn varende op de ^Antoinette* viel (hoe, weet men niet) overboord. On- middelijk hem iets toe te steken was het werk van een oogenblik, 't mocht echter niet baten, hoewel hij het nog vastgreep moest hij het door de sterke stroom weer loslaten, en zag men hem voor men bij hem was in de diepte verdwijnen. Bij publicatie is bekend gemaakt dat jongelingen geboren in het jaar 1892 zich voor de Nationale Militie moeten aan melden ter gemeente secretarie van 1 tot 31 Januari 1911 en wel meer bepaaldelijk op Donderdag 12 Jan, 1911 tusschen 10 en 12 uur. Hij stond niet vast op zijn beenen Maandagavond, en daardoor kwam hij te vallen. Nu, dat gebeurd meer, maar 't kwaadste was, dat hij een bloedende hoofdwond bekwam. Behulpzame menschen brachten C. de B. weer op de beenen en laveerende vervolgde hij zijn weg naar huis. Terwijl den heer C. v. d. Sloot als naar gewoonte Zondagavond ter kerk was gegaan hebben een of meer personen een bezoek gebracht aan zijn woonhuis. Maandagmorgen werd dit al vroeg bekend en sprak men van groolen diefstal. Onmiddelijk hebben we een onderzoek ingesteld en werd ons medegedeeld dat men niet verder was gekomen dan tot in de keuken. Van het stelen van geld of geldswaarde is ons geen sprake. Of men gestoord is geworden of dat men met andere bedoelin gen zich toegang verschafte is natuurlijk onbekend. Het werken met speurhonden, gaf, naar we vernemen, geen resultaat. Het schuren der straten en pleinen zal in deze gemeente plaats hebben op Donderdag 8 December 1910. Op Woensdag 7 December a.s. n.m, 4 uur, zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen die zich daartoe ter Secre - tarie aanmelden. Na eenigen tijd keerde bij het ventje gelukkig het bewustzijn terug en mocht zich den volgenden dag weer onder zijn makkertjes begeven. De landbouwersknecht J. Bechtum, aan den Oudendijk had Zaterdag het onge luk met de rechterhand tusschen de peen- machine te geraken, waarhij hij een zijner vingers zoodanig verwondde, dat door ge neeskundige hulp noodig geoordeeld werd het voorste lid te verwijderen. - De kinderen der Openbare Bewaar school werden bij gelegenheid van St. Nicolaas, Maandagmiddag verblijd met een stuk speelgoed waarmede zij verheugd huiswaarts keerden. llerkingeii. Zij die van de gelegenheid wenschen gebruik te maken om mede te dingen naar een in Jan. af te nemen examen ter verkrijging van een bewijs van militaire geoefendheid moeten zich daartoe voor 10 Dec, ter secretarie aanmelden. Op Sint Nicolaasdag werden de kinde ren in de O. L. School alhier onthaald op speculaas waarvoor het personeel dier school deels uit eigen middelen, en, mede in staat gesteld door een flinke gave van een hun bekende kindervriend van elders had gezorgd. Het zal hun aan den dank der kleinen zeker niet ontbreken. Deze week werden de laatste bieten alsook de laatste peeaarde van de kaai dezer gemeente afgevoerd. Resteerende nog een paar ladingen pulp behoort ook deze en wel de voornaamste drukte van den landbouw tot het verleden. Bij het bestuur der Zondagschool bestaat het voornemen van hare leerlingen een feestje te organiseeren en worden daar toe door rondgaande leden der Meisjesver- eeniging gaven ingezameld. Aan de Landbouwvereeniging >EiIand Goedereede* alhier is een schrijven inge komen van den Heer A. W. Keijzer, over een te houden lezing voor de Centrale Landbouw Onderlinge*. Door Schipper A. Sperling en zijne bemanning zijn de vorige week 1041 K.G. garnalen gevangen. Mlddelharnls. Van de visscherij is te IJmuiden binnengekomen de vischsloepen »Vertrouwen«, st. J. de Waard f 1800 «Middelharnist, st. J. de Korte f 1620 Op Donderdag 8 Dec. 1910, 's avonds half 7 uur, te Dirksland, ter herberge van C. de Bruin, afslag van een huis met schuurtje erf en grond, te Dirksland aan de Paarden marktstraat, kad., Sectie B. nommer 1333, groot 94 centiaren. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 9 December 1910 des namid dags één uur te Middelharnis aan de Kaai van een groote partij gezaagd timmerhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 4203 Op Zaterdag 10 December 1910 des namid dags één uur te Somnielsdijk aan de Kaai van eene groote partij gezaagd timmerhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 4204 Zaterdag 10 Dec. Verpachting voor 7 jaar, ingaande bloot- schoof 1911, van ongeveer 7 Hectaren Bouwland in Kavel 14 van den halspolder onder Stellendam, in 2 perceelen, bij inschrij ving naar de beneficie. Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiterlijk 10 Dec. a.s. bij notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 10 Dec. afslag 's avonds 6 uur, in het logement van Akershoek te Ouddorp van a. 0.39.10 hectare Bouwland in den Piaspolder onder Goedereede b. 1.20.50 hectare Boschland aan den Vijverweg in den polder het Oudeland onder Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Maandag 12 December 1910 des namiddags één uur te Ouddorp van een groote partij gezaagd timmerhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 4205 Op Dinsdag 13 December 1910 des na middags één uur te Goedereede van een groote partij gezaagd timmerhout. Deurwaarder GROENENDIJK. 4206 Op Woensdag 21 December 1910, 's nam. half 2 uur, te Dirksland, aan den Ouden dijk, op de hofstede van den Heer D. Sol daat, van plin. 40 esschen en iepenboomen, van 25 tot 50 cM. dik, zeer geschikt voor werkhout. Notaris VAN DER SLUIJS. Verdronken. Woensdagavond is de schipper H. in de Weerdingermond te water geraakt en verdronken. Zijn lantaarn was even te voren uitgegaan. Gewetensgeld. Men meldt uit Enschede Een stidgenoot ontving dezer dagen een brief, waaraan een muntbiljet van f10 was gevoegd, gestempsld Zwolle Enschede. In dit schrijven werd gemeldt, dat dit geld het bedrag was, dat een half jaar geleden door den verzender werd get ou den in een portemonnaie, die den heer K. werd verloren. Deze had n.l. dadelijk in de courant een advertentie geplaatst met opgave van adres, waar de eerlijke vinder het verloren geld kon terugbren gen. Een verboden vergadering Dezer dagen is, naar mén aan de N. Gt. meldt, een openbare vergadering, welke te Vegtel (N.-Br.) zou plaats hebben en waarin de presidente van den. Nederlandschen Bond van Vrouwenkies recht, mevrouw Van EeghenBoissevaiü over vrouwenkiesrecht zou spreken, door den Burgemeester verboden. Plotseling sterfgeval. De heer A. A. Benders, oud-opziohter der Staatsspoorwegen, zakte Donderdag in het station te Velp, nadat hij een plaatskaart had genomen, plotseling ineen en was binnen enkele oogenblikkeu een lijk. De overledene was 82 jaar. Een verzamelaar. Onlangs overleed te Heerenveen een alleen wonend beer, die allerlei artikelen verzamelde, welke nu in veiling zijn gekomen. Verkocht zijn meer dan 500 wandelstokken, een menigte parapluies, een massa pijpen, mannen- en vrouwen- onderkleederen, harmonica's, kinderspeel goed, ruim 60 zilveren en gouden horloges met kettingen, een scheepslading boeken, kortom, men kan haast niet iets bedenken of het is verkocht. Nieuwe reistarieven. Vanaf 15 December a.s. zullen aan alle stations en reisbureaux van de H. IJ. S. M. zoolang de voorraad strekt, voor het publiek verkrijgbaar zjjn boekjes bevattende inlichtingen betreffende de op 1 Januari 1911 in te voeren nieuwe tarieven voor het vervoer van reizigers, bagage en honden. Deze boekjes kosten 5 cent. Een dood gewaande Eenige dagen geleden, meldt de „O. H. Ct." kreeg de beer G. v. d. B. te Noordwijk bericht dat zijn broer A .v .d. B., die 50 jaar geleden als 17-jarige joDgen diens nam op een schip nog leefde en een klein hotel hield op een plaatst aan de oostkust van Z.-Amerika. De kapitein van het schip, waarop het jougmensch had dienst genomen, had indertijd aan de familie bericht, dat hij overboord was geslagen en verdronken en daarna zijn kist met kleeren overge zonden. Maar nu kwam onlangs een kleinzoon van de zuster van den doodgewaanden matroos met andere matrozen in een herberg op een plaats aan den oostkust van Z.-Amerika. Toen de waard Hollandsch hoorde spreken, vertelde bij ook hollander te zijn en van Noordwijk aikomstig te zijn verder dat hij indertijd gedeserteerd was van zjjn schip. Natuurlijk vroeg hij naar zijn familie te Noordwijk en kreeg tot zijne groote verbazing te hooren, dat de aangesproken matroos een kleinzoon van zijn zuster was. Vreemd intusschen, dat de waard nooit eens iets van zich liet hooren bij de Noord wijksche iamilie. Een gevaarlijk heer. De politie te 's-Gravenhage, waarschuwt tegen een individu, zich veelal noemende Bergman, wonende in de Newtonstraat, die er zich op toelegt zich in te driDgen bij dienstmeisjes die van buiten hier zijn komen dienen haar tracht geld af te zetten en op den verkeerden weg te brengen. Hij ia tamelijk groot, heeft een breed hoofd, stompen neus en donker krullend haar, gaat fatsoenlijk gekleed, loopt veel met een grooten hond en is in den laatsten tijd veel in gezelschap van een oudachtig persoon met grijs haar. Nadere bijzonderheden zijn te vernemeD aan het hoofdbureau van politie afdeeling recherche kamer 14, waar ook zijn portret aanwezig is. Flauw grappig. Een flauwe grappenmaker te Haarlem heeft eenig aansprekers aldaar noodeloos drukte veroorzaakt. Twee hunner kregen het telefonisch verzoek Dinsdagavond om 9 uur bij iemand te komen, teneinde over een be grafenis te spreken. Tusschen ÏO'^ en 11 uur werden drie andere eveneens per telefoon opgeroepen om in een café te komen aan het andere einde der stad, waar zij woonden, teneinde te spreken over het vervoer van een lijk. Noch aan het eene, noch aan het andere adres wist men iets van het tot hen gerichte verzoek af. (,0. H. Ct.") OUDE TONGE. Geboren Josina Adriana d, v. H. Kauff- man en A. M. dc Regter. Bertha d. v. A. de Koning en A. Kooijman. NIEUWE TONGE. Geboren Willem z v. Barend van Noord en Johanna de Gens. Reiniera Jannetje Maria d. v, CarL Griedrich Köhlor en Jaco- mina Jauneke Scheele. OndertrouwdJan van Heemst 22 j. en Neeltje Knops 20 jaar. Overleden Gijsje Lukaart 70 j. gehuwd met Leendert Schilperoort. Joost Holleman 32 jaar gehuwd met Johanna Looij. Elisa beth Koppenaal 71 jaar gehuwd met Leen dert Kats. MELISSANT. Geboren Grietje Marina d. v. Chrisloffel Jan Bijdevaate en Klaartje Tanis. OUDDORP. Geboren: Jacob z. v. Aren Klepper en Martijntje Grinwis. Pieternella d. v. Theo doras Grinwis en van Neeltje 't Mannetje. George z. v. Jan 't Mannetje en Joh. Moerkerlce. Hester Maaike d. v. Cornelus Breen en van Neeltje Leentje Schilpenoort. Teunis z. v. Klaas Tanis en Aagje Tanis. Grietje Neeltje d. van Paulus Breen en Suzanna Petzinger. Elizabet d. v. Hendrik van Hoven en Kaatje Jongste. Adrianus z. v. Daniel Mierop en Arjaantje Nui. Krijn z. v. Willem v. d. Bok en Geertruide Grinwis. Adriaantje d. v. Cornelus Breen en Gieltje Adriaantje de Vogel. Jacomijntje d. v. Wouter Westdijk en Arjaantje Hoogmoed, GetrouwdCornelus van Huizen 33 jaar en Willempje Mastenbroek 24 j. Willem Koole 36 j. en Martijntje Grinwis 27 jaar. Matheus Stapel 19 jaar en Jaiisje van dei- Wende 21 j. Paulus Voogd 35 j. en Neeltje Padmos 31 jaar. Izalc Breen 21 jaar en Krijntje Hameeteman 22 j. OverledenJan Akerslioek 5 w. z. van T. Akershoek en E. v. d. Klooster Adrianus Berkenbosch 69 j. echtgenoot van Cornelia den Engelsman. Dina Witte 79 j. echtgenoote van Jacob Heerschap. Arie landheer 71 j. Krijn Grinwis 71 jaar. weduwnaar van Christien Troost. Maartje Boelaars 2 m. d. v. Mozes Boelaars en Johanna Tanis. Wouter Moerkerke 84 jaar weduwnaar van Johan na Spee. SOMMELSDIJK. Morgen (Woensdagavond) te 6 ure hoopt voor de gemeente op te treden Os. De Gidts van Goedereede, tevens zal eene collecte ge houden worden voor de gemeente Zevenhoven voor het bouwen van een pastorie. MIDDELHARNIS. Donderdagavond 6 uur zal in de Gerf. Kerk optreden Ds. R. de Jager van Baambrugge. Donderdagavond haif zeven zal in de Evangelisatie optreden Ds. Rappard van Randwijk. DIRKSLAND. a.s. Donderdagavond 6 ure hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden Ds Dekking van Monster. De gehouden collecte voor Noodlijdende Kerken en personen, heeft opgebracht f 15,28. HERKIN JEN. De heer J. M. Verboom benoemd hoofd der O. L. School alhier thans onderwijzer te Ouderkerk aan den IJsel heeft voor als nog geen beslis sing genomen van alhier in functie te kunnen treden. Thans is dus de juiste datum nog niet bekend. GOEDEREEDE. De Oogslcollecte voor de Diaconie, alhier heeft opgebracht, f 34.57. .TRANSATLANTISCHE LIJNEN Het s. s. Prins Willem III vertrok 1 Dec. van Paramaribo naar Amsterdam. Het s.s. Groius arriveerde 5 Dec. van Batavia te Amsterdam. Het s. s. Timor arriveerde 4 Dec. van Batavia te Amsterdam. Het s. 3. Koning Willem III van Batavia naar Amsterdam arriveerde 5 Dec. te Suez. Het s.s. Madura van Batavia naar Amsterdam arriveerde 5 Dec. te Suez. Het s.s. Nieuw Amsterdam arriveerde 5 Dec. des voormiddags van Rotterdam te New-York. Het s. s. Rindjani van Rotterdam naar Java arriveerde 4 Dee. te Southampton. Het s.s. Rhipeus arriveerde 5 Dec. van Java te Amsterdam. Oude Tonge, 2 Dec. Granen. Tarwe per 100 kilo f9,70 a 9,80. Haver f8, a 8,10. Rogge f8,25 a 8,50. Erwten f 14.50 a 16. Boonen f 12,50 a 14.Eigenheimers f 3,25 a 3,50. Poters f 1.90 a 2.Bravo's f 0.a 0,Ajuin f 2.75 a 3.20. Peen f 0.— a 0 per 50 Kg. Boter per kilo 1 0,75. Eieren per stuk 7 oont. Botterdam, 5 Deo. Vee. Aangevoerd: Paarden, 0 Veulens, 215 vette Runderen, magere Runderen, 107 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1971 Sohapen en Lammeren, 679 Varkens, O Biggen, X Bokken of Geiten. Alles per kilo. Ossen fan f 0,60 tot 0,76. Runderen 0.62 1» 0,77. Kalveren 0,90 It 1,05. Schapen a a 0,40 V 0,50. Lammeren p. stuk a ,18,- 21,-. Varkens a a 0,52 0,54. a (v. export) a a 0,49 yt 0,51. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kilo f 8,50 a 10,Essexsoorten f 10,50 a 11,50. Ilaver per 100 kilo f 6,50 a 7.—. Overige artikelen niet noemenswaard ter markt. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer circa 3000 Hl. Groote bruine f 3.a 0.Stroogele f 2.25, kleine f,0.— alles per 60 kg. Puike kwaliteit. Zaden. Lijnzaad (voerzaad) f 14,a 15.50, (zaai" zaad) f 16,50 a 18,—. Koolzaad 1 10,50 a 11,—Car" wjjzaad f 12,25 met baal. Handel slap. Vlas. Aangevoerd 7518 steen Blauw 48—56 st. 3700 steen Groningsch 50—60 st.300 steen Holl. Geel 61 st. en 2788 st. wit Zeeuwsch 4751 st. per steen. Aardappelen. Brielsohe kralen f 5.a 5.25. Ze.uwsche eigenhiimers 3,75 a 4, Zeeuwsche Blauwen f3,75 a 4, Zeeuwsche Bonten f 3,50 a 3,76. Priesche eigenheimers f 3,50 a 3,75. Bravo's f 0.— a 0. Duitsche rooden f 2,60 a 2,80. Weinig aanvoer, tamelijk vraag, Eieren. Zeeuwsche f7,20 a 7,40. Overmaasohe f7.60 7,80 per 100 stuks. Rotterdam, 6 Deo. Vee. Aangevoerd 56 Paarden, 1 Veulens, 0 Ezels, 915 magere Runderen, 653 vette Runderen, 224 vette Kalveren 178 nuchtere Kalveren, 60 Graskalveren, 4 Sohapen of Lammeren, 0 Varkens, 281 Biggen, 0 Bokken of Geiten.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2