iodsdienstoefen'mgen. MEDEDEEIIHBEH. Zaterdag 5 November 1910. Behoorende bij No. 1604. Officieel Gedeelte. Ned. Hervormde Kerk. Gereformeerde Kerk. Oud Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. Evangelisatie. Sommelsdijk. Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel. Langstraat, (Gem. Ooltgensplaat.) Ooltgensplaat, Oude Tonge. Nieuwe Tonge. Herkingen. Dirksland. Stellendam. Goedereede. Ouddorp. Jongelingsvereenigingen. Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet. Stellendam. Stichtelijke Overdenking, OP DEZE PETRA. Ouddorp. Met medewerking1 van H.H. Predikanten. Onder Redactie van Ds. A. VAN DER KOOIJ te Ouddorp. Week van 6 -13 November 1910. SOMMELSDIJK. Voorm. 9,30 en nam. 2 uur (Doopsbed.) Ds. Westrik. MIDDELHARNIS. Voorm. 9,30 uur Ds. Bruining. STAD AAN 't HARINGVLIET, orm. 9 en nam. 2 uur Ds Polhuijs. DEN BOMMEL. orm. 9 uur dhr. Hack. LANGSTRAAT. N n. 2 uur dhr. Hack. OOLTGENSPLAAT. Voorm. 9 (Doopsbed.), 's av. 6,30 en Woensdagavond 6,30 uur Ds. Luteijn. OUDE TONGE. Nam. 2 uur Ds. Bruining van Middel- harnis. (Collecte voor noodlijdende gemeenten.) ÏEUWE TONGE. Voorm. 9,30 (Dankuur voor den Oogst) en utn. uur (Doopsb.) Ds. Weutink. HERKINGEN. Voorm, 9 en nam. 2 uur Ds. Addink. DIRKSLAND. Voorm. 9 uur Ds. Bokma van Schiedam. MELISSANT. Voorm. 9 uur Ds, Kroese. STELLENDAM. Voorm. 9,30 en 's av. 6 u. Ds Hoogendijk, GOEDEREEDE. Voorm. 9,30 en 's av. 5,30 uur Ds. de Gidts, OUDDORP. Voorm. 9 (Dankuur voor den Oogst), nam. 2 uur (Doopsbediening) en.Woensdag avond 6 uur Ds. van der Kooij. MIDDELHARNIS. Voorm. 9,30 (voorher. H.-Avondmaal) en 's av. 6 uur dhr. De Boer v. Hoogvliet. STAD AAN 'T HARLNGVLIET. oorm. 9.30 en 's av. 5.30 u. Ds. Esselink. DEN BOMMEL. Voorm. 9 en 's av. 5,30 uur Cat. (Zondag 45,) nam, 2 uur (Dankuur voor den Oogst) Ds. Esselink van Stad aan 't Haringvliet. OOLTGENSPLAAT. 'Voorru. 9 (Dankuur voor den Oogst) en 's av. 6 uur Ds. Dekker. STELLENDAM, voorm. 9.30 (voorb. H.-Avondmaal) en 's av. 6 uur (Dankuur voor't Gewas) Ds. Taal. OUDDORP. Worm. 9, nam. 2 en Woensdagavond 6 uur (Dankstond voor het gewas,) Ds. v. Duin. OOLTGENSPLAAT. oorm. 9, nam. 2 en 's av. 6 u. leeskerk. DIRKSLAND. voorm. 9, nm. 2 en 's av. 6uur dhr. Schot horst van Lunteren. MELISSANT. Voorm. 9, nam. 2 en 's av. 6 u. dhr. Barht van 's-Gravendeel. HERKINGEN. Voorm. 9, nam. 2, 's av. 6 en Woensdag avond 6 uur (Dankuur voor 't Gewas) dhr. Hubrechts van 's Gravenpolder. OUDDORP. Voorm. 9,30 uur Ds. Róssing. Nederl. Hervormde Kerk. MIDDELHARNIS. Voorm. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Beken- kamp van Delft. Nederl. Hervormde Kerk. CatechisatieDonderdag 's morgens van 9,30-10,30 en 10,30-11,80 uur Nam. van 1,30-2,30 uur schoolgaande kinderen. Ned. Hervormde Kerk. Catechisatie Maandagavond van 7-8 en 8-9 Dinsdag vm. van 9-10 en 10-11, nam. 2-3, en 's av. 7-8 en 8-9 Woensdagavond van 7-8 uur. Gereformeerde Kerk. CatechisatieDinsdag van 4-5 uur meis jes beneden 10 jaar; van 5-6 uur jongens beneden 16 jaar van 6-7 uur meisjes boven de 16 jaar van 7-8 uur jongens boven de 16 jaar. Gereformeerde Kerk. Catechisatie Maandag nam. 3 uur jon gens en meisjes van 12-15 jaar, 's avonds 6.30 uur groote jongens Woensdagmiddag 1 uur kinderen, 2 uur groote meisjes. Kerkeraadsvergadering elke 1ste en 8de Dinsdag der maand 's avonds 6,30 ure; Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool „Samuel" vm. 11-12 uur. CatechisatieDinsdag vm. 9-11 uur voor de schoolkinderen; meisjes van 13-18 jaar 1-2 uur; van 18 jaar en daarboven 2-3 uur jongens van 13-18 jaar 3-4 uur 18 jaar en daarboven 6-7 uur 7-8 uur voor gehuwden. Woensdag van 12 uur school kinderen in de Zuidzijde. Gereformeerde Kerk. Kerkeraadsvergadering Woensdagavond. Ned. Herv. Kerk. Catechisatie. Woensdag van 2-3 ure voor de schoolkinderen. Met dank ontvangen van Ds. Addink te Herkingen f2.uit de collecte voor Chr. belangen voor de pastoriebouw in de Langstraat van N. N. uit Oude Tonge f 5. P. M. Hack. Zondagschool, van 4-5 uur. Ned. Hervormde Kerk. Doopvaders die hun kinderen willen gedoopt hebben, kunnen zich vervoegen op Vrijdagavond van 8-9 uur in de Consisto riekamer, die van buiten de gemeente op Zaterdagavond aan de pastorie. De collecte voor het orgel op Woens dag 26 Oct. heeft opgebracht de som van f 34,25. Zondagschool van 2-3 uur voor de meis jes en van 3-4 uur voor de jongens, Catechisatie Dinsdag van 3,30-tot 4,30 schoolkinderen Chr. school, van 6-7 jongens van 12-16 jaar, van 7-8 jongens van 16 jaar en daarboven Donderdag van 1,30- 2,30 meisjes van 12-16 jaar. van 2,30-3,30 van 16 jaar en daarboven, van 3,30-4.30 kinderen in de Openbare school, van 6-7 tweede maal meisjes van 12-16 jaar en van 7-8 van 16 jaar en daarboven, van 8-9 uur cursus personeel voor de zondagschool Vrijdagavond van 6,30-8 uur voor gehuw den. Gereformeerde Kerk. Zondagschool van 1,30-2,30 uur. Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool Nam. van 4-5 ure. CatechisatieMaandag voorm. van 11-12 en nm. 1-2 ure, Dinsdag vm. van 11-12 ure. Catechisaties worden allen weer op den gewonen tijd gehouden. Met attestatie overgekomen nit. Rotterdam Izak Groen. Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool: Nam. 12,30-1,30 uur. Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool Nam. van 12,45-1,45 Catechisatie Maandag en Donderdag. Attestatie gevraagd naar Rhenen door Dirkje Goven en Cornelia Bakker. Gereformeerde Kerk. Kerkei'aadsvergadering iederen eersten Maandag der maand, 's avonds 7 uur. CatechisatieDinsdagavond 6,30-7,30 jongens van 12-16 jaar, 7,30-8,30 meisjes van 12-16 jaar Woensdagmiddag van 1-2 kinderen van 8-12 jaar; Woensdagavond 6,30-7,30 jongens van 16 jaar en ouder, 7,30-8.30 uui' meisjes van 16 jaar en ouder. ZondagschoolVan 1,30-2,30 uur meisjes boven 10 jaar van 2,30-3,30 uur meisjes beneden 10 jaarvan 3,30-4,30 uur jongens. Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte kinderen Vaders. Moeders. Iloopelingen. H. van Veen J. 't Mannetje Marius Jan. P. Voogd M. H. Goekoop Maria KL A. v. Asperen M. Tanis Cornelia S. Tot gemachtigden zijn gekozen de heeren A. van Asperen, Joh. Koeteeuw en J. Lodder. Catechisatie voor de schoolkinderen. Ned. Hervormde Kerk. Catechisatie. Maandagavond van '5-6 jongens van 16-20 jaar; 6-7 gehuwden. Dinsdag vm. van 8.45-10,30 schoolkin- ren, nam. 2-3 meisjes van 12-16 jaar, 3-4 meisjes van 16-20 jaar, 's avonds 5-6 jon gens van 12-16 jaar, 6-7 jongens van 20 jaar enz. Donderdag nam. 3-4 meisjes van 20 j. enz. Lidmaten, die verder onderricht begeeren, worden voorloopig verwacht Maandagavond 6-7 uur. Gereformeerde Kerk. Catechisatie. Dinsdag vm. §,45 school kinderen nam. 2 uur meisjes van 12-16 jaar nam. 3 uur meisjes boven 16 jaar 's avonds 6 uur jongens van 12-16 jaar. 's avonds 7 uur jongens boven de 16 jaar. Doopsgezinde Kerk. Zondagschool: Nam. van 1-2 uur. broek, J. L. van Apeldoorn, te Peize. Naar Hedel, A. E. Enkelaar, cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Oud-Beierland, Dr. J. D. de Lind van Wijngaarden te Putten op de Veluwe. Voor Arnemuiden, (Zeel.) A. E. Enkelaar, cand, te Utrecht. Voor Veendam J L. van Apeldoorn, te Peize. Voor Doesburg (toez.), A. Donszelmann, te Hien en Dodewaard. Gereformeerde Kerk. TweetalTe Vlissingen (vac.-Dr. A. Kuy- per JrT. Perwerda, te Monnikendam en Dr. F W. Grosheide, te Schipluiden. Beroepen: Te Owingeloo, H. Fokkens, cand. te Stadskanaal. Aangenomen: Naar Wolfaartsuijk, G. de Jager, te Bruinisse. Bedankt: Voor Groningen (A), Dr T. Hoekstra, te 's-Hertogenbosch. Voor Witmarsum G. Ch. Aalders te Tzummarum. Doopsgez. Gemeente. BeroepenTe Zwartsluis, M. Huizinga, te Utrecht. Aangenomen: Naar Zwartsluis M. Hui zinga, te Utrecht. Dordrecht. Zondag 30 Oct. kon Ds. Zil- linger Molenaar (modern) niet bevestigd worden door Ds. Keiler (Geref.) wijl de eerste weigerde volgens de vragen van het formulier te antwoorden, maar zich beriep op Art. 27 van 't Reglement op het propo nentsexamen. Daarop zeide Ds. Keiler Collega geeft een antwoord, dat de zonde hem in den mond geeft. En waarom geeft hij dat ant woord 9 Omdat hij weet, dat hij liegt als hij het gebruikelijke antwoord geeft. Door de zonden van ons en onze vaderen zijn er opzieners der gemeente, professoren van Iloogesoholen, die de profetien des Bijbels maken tot menschelijk geschrijf. Dezulken kunnen ook niet gelooven aan Gods onfeil baarheid. Omdat Ds. Molenaar niet loog, acht ik hem hoog. Waar collega niet onomwonden het ant woord kan geven, dat noodig is om dezen dienst te doen voortgaan, wil ik de zaak der bevestiging overlaten aan den Kerke- raad. Voor diens verantwoording kome liet verdere verloop der zaak. De berechting zal niet, lang duren maar wat uw salaris aangaat, ik zal in het ministerie van pre dikanten voorstellen, dat dit u worde uit betaald vanaf heden. Ik sluit nu dezen Dienst en eindig met dankzegging. Vergadering der Jongelingsvereeniging op G. G. »Pred. 12; 13b«, Zondagmiddag van 3-4,45 uur. Agenda voor a.s. Zondagvoor de pauze S. v. 8. Het verbond der werken B, J. B. no. 23, 19de jaargang na de pauzeLet terkunde en Improvisatie. Vergadering der-Jongelingsvereeniging op G. G. „Immanuel" Zondagnamiddag om 1,30 uur in de consistorie der Geref. kerk, Voor de pauzeH. T. inleiding over Hand. 14; 2128, leiddraad no. 38 van't Jongelingsbladna de pauzeA. K. inlei ding art. 4b van Het Program Vergadering der Jongelingsvereeniging op G. G. »Timotheus« Vrijdag des avonds 7 uur in de Geref. Kerk. Vergadering de. Knapenvereen. opG.G. Samuels Donderdag des avonds 7 uur in de Geref. Kerk. En Ik zeg u ook, dat gij zijt Petrus en op deze Petra zal ik mijne ge meente bouwen en de poorten der hel zullen dezelve niet overweldigen. MATTH. 16: 18. Ofschoon de Zone Gods zich in woord en werk deed kennen als de Messias, beschouwden sommigen Hem als Jo hannes den Dooper, anderen als Elia of Jeremia ofeen van de profeten. Maar, toen de Heere aan Zijne discipelen op den man af vroegMaar gij, wie zegt gij dat Ik ben gaf Petrus het goede antwoord Gij zijt de Christus, de Zoon des levenden Gods. Tot deze belijdenis was hij gekomen door de ge nadige openbaring des Vaders, die door Zijnen Geest de oogen van Petrus ge opend had. Zalig kon nu Petras ge- heeten worden, wijl hij door inwendige verlichting den Zone Gods mocht be lijden met het hart. Hierop herinnert Christus Simon Petrus aan zijnen naam. Rotsman genaamd van wege zijne stout moedigheid, heeft Simon ook nu kloek getuigenis afgelegd van zijn geloof. Na deze toespeling op den naam „Petrus", laat de Heere eene belofte volgen voor de discipelen en de kerk van alle eeuwen. Op deze Petra zal ik mijne gemeente bouwen en de poorten der hel zullen dezelve niet overweldigen, dus hooren Petrus en zijne medejongeren zich toe voegen. Een gewichtige belofte. In den strijd met den vorst en het heir der duisiernis, zou Christus niet toelaten dat de over winning verbleef in handen der vijanden. Voorzegd dit woord strijd, het spreekt ook van overwinning. Getuigd wordt van een machtigen kamp, maar de verzekering ontbreekt niet, dat de ge meente der gezaligden door Christus zou blijven staan. Kon zij door eigen kracht bestaan en de overwinning behalen O neen Zonder Hem, die dood en hel heeft overwonnen, kan het volk Gods niet met goed gevolg strijden. Ware het hun overgelaten hun plaats in het koninkrijk Gods te handhaven tegen de duistere machten, geen zegekroon zou hun deel ooit zijn. Zonder Christus kunnen zij niet. Daarom zeide Hij bij Zijn heengaan van deze aarde hun deze belofteIk hen met u al de dagen tot aan de vol eindiging der wereld. Hieruit volgt, dat Christus nooit aan eenig menschenkind kan geven over Zijne gemeente te heerschen om die te beschermen en te bewaren. Zoo heeft dan ook Petrus die macht niet ontvangen, noch zijne opvolgers of zijne navolgers. Och, zoo de Kerk op Petrus had moeten vertrouwen, hoe zou het dan zijn geweest na de drievoudige ver loochening des Heeren door dezen Apos tel? Hoe heeft hij, die zichzelf niet kon staande houden tegen de aanslagen der vijanden, zijne medediscipelen kun nen beschermen De verklaring dezer uitspraak moet in andere richting gezocht worden. En dan blijken de woorden ons duidelijk. Naar hetgeen Paulus schrijft, niemand kan een ander fundament leggen dan hetgeen gelegd is, Jezus Christus, kan niets anders dan Christus de hoeksteen zijn van den tempel des Heeren, van de gemeente Gods. Aldus beduidt dan de belofte des Heeren tot Petrus en alle kinderen Gods gesproken: Gij Petrus heet rots man en gij hebt nu weer stoutmoedig Ned. Hervormde Kerk. Beroepen Te Ter-Apel, en te Callantsoog, F. Ypey, cand. te Ferwerd. AangenomenNaar Garijp (toez.), T. Jonker, te Haskerhome. Naar Noord Vergadering der Jongelingsvereeniging op G. G. „Thimotheus" elke Vrijdagavond 7 uur in de Geref. Kerk.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 9