Openbare Moopinp Attentie s.v.p. Spoed! Spoed! Dorpsweg, Ouddorp. Adverlenliën. HIERHEEN. 17de eiTl8de LIJST Kleermaker halfwas of knecht Gegarandeerd zuiver gemengd Veevoeder ÊieeSetssaisen. Weetyerslag yan Geld- en FoMseumarR A. VAN WEEL. M. VAN WEEL van der Weel en Kinderen. H. S. AALBREGTSE Co. te genaamd Worpssichl" aan de Haai mei erf en open grond te Óude Tonge TILBÏÏKRY JEKKERS, OVERJASSEN, DEKENS, BEDDEN, DOEKEN,' SJAALEN, BONTEN, SPORT HEMDEN, BORSTROKKEN, SCHIPPERS TRUIEN, KOUSEN. O. DE MOOIJ Kz. VEEVOEDER. De heer De Graaff lieeft natuurlijk'niets aan te merken op de rooilijn, die B. en W. zullen geven maar hij merkt wel op, dat de leden van den raad wel een vorkje mee te prikken hebben, wanneer er over betalen gepraat moet worden. De Voorz. zegt, dat'onteigening van den grond heeft plaats gehad tegen een vaste som. Omdat B. en W. weten, dat de raad te beschikken heeft over het geld, daarom brengt hij het nu ter tafel. Na nog eenig heen en weer praten wil de heer De Graaff de zaak tot later aanhouden. Dj Vo rz. zegt dat er zeer veel haast bij zit, want dat de mensehen willen gaan bouwen. Tenslotte vinden allen het' goed morgen voor deze zaak weer bij elkaar te komen na voor af een onderzoek in loco te hebben ingesteld. Schoolboüw. De Voorz. deelt mede, dat in de vorige vergadering m beginsel besloten is 6 lokalen te stichten en het plan voorlopig goedgekeurd, onder voorwaarde dat de distr. schoolopz. er zijn goedkeuring aan zou hechten. Deze maakte echter nogal eenige aanmerkingen. Hij heeft daarom iets anders voorgesteld. Doch eerst moet de Voorz. nog iets anders even inlasschen. Toen hij bij den schoolopziener kwam, werd hém een brief voorgelezen van de schoolcommissie te dezer plaatse, die zooveel inhield als een aanklacht-tegen den raad, d(tt ze den schoolbouw op de lange baan wou schuiven. Hij merkt op, dat die brief eigenlijk niet aan het juiste adres is bezorgd. Als de schoolcommissie van meening is, dat de raad niet werkt, zoo vlug als het moest, moest ze den raad aanspreken maar niet den distr. schoolopziener. Naar aanleiding van het verdere gesprek is een- nieuwe teèkening gemaakt. Afgedacht van den nieuwen bouw, zouden de oude urinoirs verbeterd moeten worden, voordat de nieuwe inrichting daarvoor toegepast zou worden in de nieuwe school. De schoolopziener had er goede verwachting van. De Voorz, vi'ahgt machtiging met een toestel proef te nemen, want als het niet bevalt komt het veel duurder uit, verbetering aan te brengen. De heer De Graaff vraagt naar de kos ten, die, zooals de Voorz. zegt heel gering zijn. Ook deze zaak wordt uitgesteld tot de vergadering van den volgenden dag. De 6 lokalen zullen f 8000 kosten. Tegen het verbouwen van de woning bestaat bezwaar, want daarvoor zal geen rijks subsidie worden gegeven. Als het bestek gemaakt is en de kosten geraamd zullen zijn, zullen de teekeningen opnieuw ter tafel gebracht worden en ver der ter goedkeuring opgezonden worden. Punt 8 van de agenda, benoeming Gemeente-secr. De heer De Graaff weet niet wie er op de aanbeveling zullen voorkomen en ook niet wie de sollicitanten zijn. Alle 44 sollicitanten worden door den Voorz. voorgelezen. Hij vraagt of de heeren nog besprekingen over personen wenschen. Up de voordracht staan le Izak Geelhoed van Arnhem. 2e Leendert de Winter van Loosduinen. Nadat reeds gestemd is en de bus op het punt staat geopend te worden heeft de heer De Graait nog iets te zeggen. Hij wijst er cp, dat onlangs men het er over eens was de betrekking van secretaris en burgemeester te scheiden. De secretaris, die benoemd zal worden, kan ook tot burgemeester benoemd worden. Daarom zag hij graag, dat aan de eerste benoeming de bepaling verbonden werd, dat bij even- tueele benoeming van burgemeester, het secretarisschap verviel. De Voorz. gelooft, dat daar niet op ingegaan kan worden. Op 't oogenbiik is aan de orde benoeming secretaris en de leden van den raad moeten zelf beoordeelen wie ze kiezen. Die de meeste stemmen behaald is de man. De heer De Graaff is het daarmee eens maar handhaaft toch zijn voorstel. De Voorz. merkt op, dat daarmee de keuze aan banden wordt gelegd, 't ls jammer, dat de heer De Graaff er niet mee gekomen is voor er gestemd was. De heer Joppe vindt, dat zoo niet gedaan mag worden. Dè heer De Graaff pleit lang en breed De secretaris gelooft, dat voorstel de heer De Graaf in strijd is met de wet. De heer De Graaff geeft er niet om, of het in strijd is met de wet. Hij acht het in het belang van de gemeente. De Voorz. zegt nogmaals, dat aan de orde is benoeming secretaris. Er is reeds gestemd, dus die er met de meeste uitkomt is het. De heer De Graaff wil zijn voorstel in rondvraag gebracht zien. Het wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen tegen waren de heeren Joppe, Born, Van Beek -en Timmerman, vóór waren de heeren De Graaff, Peekstok en Van Dorsser. De benoeming zal dus onvoorwaardelijk geschieden. Uitgebracht werden 5 stemmen 'op Izak Geelhoed en 2 op J. Bonman, zoodat secretaris van Sommelsdijk is geworden de heer I. Geelhoed van Arnhem. Punt 9 is een adres van de afd. M. harnis e. o. van den Bond van Ned. Ondw Het belang van het onderwijs eischt aan stelling van een schoolarts. Bij gemeente lijke verordening wil ze een schoolarts aangesteld zien. De uitvoerige memorie van toelichting, wordt ongelezen ter zijde gelegd. De heer Joppe zegt, dat ze dan straks wel voedsel en kleeding kunnen geven ook. Daar komt nooit een eind aan Allen zijn er zeer voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Af-en overschrijving van f 580, uitbe taald aan de manschappen van de brand weer. Deze post kan niet betaald worden uit de gewone ontvangsten. De dit jaar verkochte boomen hebben f 871 opgebracht. De Voorz. stelt voor uit deze post de eerste onkosten te betalen. De ontvangst der boomen is buitengewoon, zoo ook de uitgave voor den brand. Hij vraagt mach tiging dit ter goedkeuring aan te vragen aan Ged. Staten. Allen voor Bij de laatste rondvraag vraagt de heer Joppe of er niets aan te doen is, om ongelukken te voorkomen zooals dat van den heer Slis, of er gecii bep. gemaakt kan werden, die het lossen van ijzerwerk op zoo onbedachtzame wijze verbiedt, ol daar vaste uren voor aanwijst. De Voorz. zegt, dat de politie verordening misschien eens kan worden nagezien. Niets meer aan de orde zijnde voor de Openb. vergadering gaat de raad in gehei me zitting over. Verslag van het verhandelde in de Spoedeischende openbareaver- gadering van den Raad dei- gemeente SOMMELSDIJK, op Woensdag 19 October 1910, vm. 11,30 uur. Tegenwoordig zijn alle leden (behalve de heer Joppe) en de tijdelijke secietaris Nijgh. Na opening der vergadering is het vol gende verhandeld I. Nadat de leden de toestand aan de Oranjestraat en den Westelijken Achterweg waren wezen bezichtigen en nadat de Ge meente-architect de noodige inlichtingen had gegeven, wordt bij acclamatie het navolgende besloten De Raad der gemeente Sommelsdijk Overwegende, dat het noodzakelijk is eene verbreeding daar te stellen van de Oranje straat en den Westelijken Achterweg; dat de mogelijkheid, om daartoe te geraken, nu aanwezig is, omdat in het laatst der vorige maand daar ter plaatse een brand heeft gewoed, waardoor onderscheiden aan particulieren toebehoorende panden zijn vernield dat het dus wenschelijk is, eenigen grond van verschillende personen aan te koopen Gelet op de. Gemeentewet Besluit Ten behoeve der gemeente Sommelsdijk aan te koopen van le P. van der Sluijs Az. alhier, ongeveer 6 M! van tie perceelen kadaster Sectie B nummers 427, 1536 en 1537 voor f 400, 2e A. van der Sluijs Az. alhier, onge veer 9 M* van het perceel, kadaster Sectie B nummer 1535 voor f 130, 3e M. J. van Driel alhier, ongeveer 17» M* Van het perceel, kadaster Sectie B num mer 431, voor f 25.— 4e L. Joppe Cs. alhier, ongeveer 5 M' van het perceel, kadaster Sectie B nummer 1443, voor f 100,—; 5e L. van den Broek Sr. alhier, onge veer 24 M" van het perceel,' kadaster Sectie B nummer 2052, voor f 120, alles gelegen in de gemeente Sommelsdijk. t)e kosten van koop en levering voor rekening der gemeente. De koop van grond van C. Joppe Cz. wordt aangehouden. II. Afschrijving over 6 maanden wordt verleend van den aanslag in den Hoofde- lijken omslag van Mej. J. H. C. Versteeg. III. De Gemeente-architect geeft inlich tingen omtrent het nemen van een proef met een olie-urinoir ten opzichte van een urinoir in de school, als stankwerend middel. Waarna tot het nemen dier proef wordt besloten. Vergadering van den Raad der gemeente Stad aan 't Haringvliet op Don derdag den 13 October 1910 des v.m. ten 10 ure. Présant met den Voorz., den Burgemeester, alle leden, uitgezonderd de lieer I. 8cherpenisse, éie zonder kennisgeving afwezig was. Na opening der vergadering worden de notu len der vorige gelezen en onveranderd goedge keurd. Aan de orde le. Ingekomen stukken. a. Mededeeling van Mej. P. J. Braber dat zij de benoeming tot helpster in de nuttige hand werken aan de O. L. School alhier aanneemt. Wordt voor notificatie aangenomen. b. De Voorz. vraagt den Raad Burgemeester en Wethouders te machtigen tot het doen van af- en overschrijven. Wordt toegestaan. c. Naar aanleiding van de mededeeling van den Voorzitter dat Zaterdag 22 dezer, enkele reclames tegen den Hoofd. Ontslag door Ged. Staten zullen worden behandeld, stelt de heer Koert voor een secundus lid aan te wijzen. Hiertoe wordt de Voorz. benoemd. d. Kone missieve van denBond van Nederland- sche Onderwijzers, afdeeling Middelbands met verzoek tot aanstelling van een schoolarts te willen overgaan. Notificatie. e. Benoeming onderwijzer aan do.O. L. School. Met algemeene stemmen wordt benoemd den heer H. C. van Westbrugge van Poortvliet. No. 1 der voordracht. De benoeming wordt geacht in te gaan 1 November a.s. Vervolgens wordt be sloten in de aanstelling op te nemen, dat gedu rende het eerste diensijaar geen verlof zal wor den verleend om elders proelles te geven als mede dat het ontslag minstens 3 maanden van te voren, moet worden aangevraagd. Benoeming onderwijzers herhalingsonder- wijs. Wordt aangesteld het onderwijzend perso neel. ff. Schrijven van den heer H. van der Gijze c. s. houdende verzoek wel tot plaatsing van een lantaarn aan den zeedijk te willen overgaan. Hiertoe word besloten, alsmede één te plaatsen op den achterdijk nabij den z.g.n. „kil". Niets meer te behaudelep zynde sluit de Voorz. de Vergadering. lii^eKOiHlen Mtikiteii. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.,) Sommelsdijk 20 Oct, 1910. M. de R. verzoeke beleefd plaatsing voor on derstaande in uw veel gelezen blad. Deze week stonden op een avond onder het raam van den vergunninghouder G. alhier de heer Gerard S. te stoeien met een paar dames van de waschinrichting. Dat het daarbij nogal wild toeging blijkt hieruit, dat zij tegen de knop van de deur stieten en waarop de daders weg stoven, Onmiddelijk daarop vloog de deur open en kwam de heer G. met grooten ophef af op een drietal geheelonthouders, die daar juist pas seerden. Z') hadden het gedaan en het moest uit wezen, want hij zou ze aan 't mes steken. Zij ware:, daar iederen avond voor zijn deur. Spoedig was zijn vrouw er bij, die heni trachtte binnen te duwen, wat zij echter met een opstop per moest bekoopen. Dat een en ander direct de buren deed uitloopen bij zoo'n tumult in den- laten avond, laat zich denken, Vooral de schul digen, die niet ver af stonden hebben in deze zaak een zeer lage rol gespeeld, daar zij op het dringend verzoek van ondergeteekeude, om aan den heer G. te zeggen, dat zij het gedaan had der, en (m hem dus te kalmeeren, geen gevolg gaven. Een half uur later ongeveer zagen wij de heer Gerard S. bij den heer G. ingaan om excuus te vragen Dit vermoeden wij. Uit deze geschiedenis zien wij weer, wat desterk verhitte verbeelding - doen kan. Wij strijden voor een eerlijke zaak, die reeds veler sympathie heeft. Onze tegenstander heeft het reebt ook op een eerlijke manier tegen ons den stryd te voeren. Maar 's avonds een uitval uit de deur te doen sn met doodsteken en doodschieten te bedreigen dat vinden wij laf. U, Mijnheer de Red. de verzekering gevend, dat wij van deze zaak niets zouden gerept heb ben, als de vergunninghouder G.nadat hij wist wie de ware schuldige waren, ons zijn veront schuldiging was komen aanbieden. Da kend voor de verleende plaatsiuimte. Hoogachtend Uw dienaar, J. van UEE VELDE. VissclicrM. HiddciharniM Van de harit gvisscherii is te Vlaardingen binnengekomen de visch Jeep Voorlichter,st. M. den Brabei met z8 last haring. Arronrïisseiuents-Keelitbiuik. Kamer van strafzaken. Zitting van Dinsdag 18 Oct, M. A., 31 jaar, kaaiwerker, te Stad aan 't Haringvliet, die a'daar op 15 Juni den veldwachter met de vuist een stomp tegen de borst zou hebben gegeven, hoorde ter zake van mishandeling van een ambtenaar f 15 boete, subsidair dertig dagen hech tenis tegen zich eischen. Beklaagde beweerde er zich niets meer van te herinnerende zenuwen hadden dien dag de overhand over hem. Siurgelü^en Wand. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Geboren Lena, d. v. M. van Zielst en J. C. Borgdorff. OUDE TONGE. GeborenWillem z. v. P. Terhoeve en van J. M. de Boet. Overleden: Cornelis Rheedijk oud 73 jaar. MELISSANT. Geboren: Sttffel Adrianus, z. v. Stofiel Broos- hoofd en Jozina Huiz»rWouter Hendrik, z. v. Hendrik Arend Lisseveld en Betje van Poort vliet. üerh en School, Predikbeurten op Zondag 23 Oct. a.s. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. (Dankz. voor deu Oogst) en 's av. Ds. Westrik. Middeiharnis, vm. (Bed. H. Avondmaal) en 's av. Ds.Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. OoltgenBplaat, (Langstraat) vm. en nm. dhr. Hack. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Beuis van Delft. Oude Tonge, nm. Ds. Polhuijs van Stad asn 't Haringvlot. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirkslaud, nm. Ds. Lummers. (afscheidsrede.) Melissant, vm. Ds. Kroese. Stellendam, vm. 9.30 en 's av. 6.30 Ds. Hoogendijk. Goedoreedo, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. on nm Ds. v. d. Kooij. (Collecte voor Chr. Onderwijs.) GEREFORMEERDE KERK. Middeiharnis, vm. (Dankstond voor het gewas) en 's av. Ds Dieiner Erner. pred. te Bussum. Stal aan Haringvliet, vm. en 's av. (Catech. Zondag 5z) Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en 's av. (Cat. Zondag 43) leeBkeik en nm. (voorber. H.-Avondm Ds. Esselink van-J Stad aan 't Haringvliet. (Coll. voor Emer. pred. weduwen en weezen.) Ooltgensplaat, vm. en f's av. Ds. Huismans van Aujum. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddoip, vm. en nm. Ds van Duin. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. nm. en 'sav. leeskerk. Dirksland, vm. (Bed. H. Avondmaal) nm. en 's av. lis van Rhenen van Leiden. Melissant, vm. nm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm. nm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Rössing. EVANGELISATIE. Middeiharnis, vm. en 's av. dhr. Bisschop van Rouwveen. (Vuor uitvoeriger zie men onze Kerkbode.) 8ommeIs<iyk. Door het Bestuur van de Chr. school alhier, is de halve Achterom aange kocht om daarop de sohool te doen verrijzen Naar wjj vernemen is reeds in overleg getreden met een arohiteoc tot hot maken van bestek en teekening. Dat wij van harle deze vooitgang toejuichen, behoeft zeker geen betoog. We hopen dan ook, dat vele ouders die bij den Doop hunne belofte voor God en monscben hebben afgelegd, hun kindereu in de vreeze des Heeren „te doen of te helpen onderwijzen," van deze school zullen gebruik maken. Ooltgensplaat. A.s. Woensdag 26 October zal des avonds ten 6 uur het nieuwe orgel in de Ned. Her». Kerk alhier aan bare bestemming woid"n gewijd en zal de heer van Krieken, organist der Westerkerk te Rotterdam, het dien avond bespelen. ran de 32ste Jaar-Collecte voor de Scholen niet den Bijbel. Transport. .f 48.258.79 Uni gift van N. N.j Tz. postmerk Zierikzee11 2.50 Groningen (h. en H. K.) 11 1.117.95 Holwierde met Krewerd 11 92.- Sappemeer met Foxhol, Kieine- rneer, Westerbroek,Kropswolde, Kolham, Muntendam en Mar- teushoek185.15 Wjsternieland met noordelijk ged. van Saaxumhuizenn 278.25 Arum met Kimswerd 11 88.65 Roornbergum met Kor:ehemmen, Olterterp, Beetslerzwaag, Beeis, Wilgen en Smalle Ea 52.00$ Ferwerd met Hoogebeintum 11 Gaasimeer met Nijehuizum v Hemelum met Bakhuizen, Mirns en Rijsn Oosthem met Abbega en Folsgare// Oosterlittens met Baard, Brits- werd, Wiewerd en Kromwal n B'okzijln Dieren met L mg-Soeren en Span keren 1/ Halle bij Zelbem1/ Heelsum met Doorwerth Kockengen met Spengen, Port- Engen en Laag-Nieuwkoop 11 Opperdoes (G. K.)11 Alulasserdam met Kinderdijk en ged. Elshout (G. en H. K.) Bergschenhoek Gorinehem met Arkel, Arkelsche Dam en Spijk Rboon1/ Woerden met 's Graveslool,Krom wijk, Breeveld, ged. Rietveld en ged. B.-Waarder Krabbedijke met Oostelijk (G. K.)// Middelburgg Hslmond met Nuenen (G. K .11 Aduard met llrokwerd, Oosthum Framum en den Ham 11 Godlinzen domhuizen met Kloosierburen W. ged g O dekerk met Niekerk en Faan S ads Musselkannal Wagenborgenn 't Zandt, met Zijldijk, Leermens, Carsthuizen en Zeerijp 1/ Zuidhorn met Noordhorn u Haulerwijk met ged. Haule, Oos- terwolde en Westerwolde IJyum met Finkum en Ltye De Knype met Langezwaag Warns met Scharl (G.K.) Westerbrok Heemse met Collendoorn, Reeze en DiflelenS Brummel met Hall, Levenheim Cortenover, Oeken,Rhienderen Tonden en Voorstonden .11 Well mei Ammerzonden (G.K.) g Breukeleng Kamerik met Oud-Kamerik en Tee kopn Westbroek met Achtlienhoven 1/ Scbagerburg 'linie bij Briele met Oostvoorne Voorscho'enn IJselmonde g 's-Gravenpolder (G.K.) Meliskerke met Mariënkerke 11 220.05 130,40 25.— 110. 18.30 65.14 70.87$ 128.27 55*80$ 101 82i 13 221 174.79$ 133.— 161.74 103.— 328 87 28.92$ 125.521 15.03 152.S5 115.50 70 75 118.— 124.70 100,90 102 25 91.20 86.96 20 40 32.75 9.31$ 56.05 89.18$ 228.40$ 4.93 82.03 215.50 68.25 5 86 80 89.14$ 229.78$ 13,37 23.42 Totaal van 450 Locale Comilé's 1 54 302.51$ Waar niels staat aangegeven is de Collecte aan de huizen gehouden. Onder de Uaie-collecle te Sappemeer c. a. zijn 18 begrepen uit Martenshoek met Krops wolde en Foxbol. Te Alblasserdam bedroeg de Unie-collecte in de Gerei' Kerk f 119.80 en in de Herv Kerk f54 99$. Te Krabbendijke is in het afgeloopen jaar in de Gert. Kerk behalve de Unie-collecte nog I 394 voor het suppletiefonds gecollec teerd. Op lijst 20 worden ook de nagiften mede gedeeld. R. DERKSEN, Secretaris der Unie. PER TELEGRAAF. Weerbericht van het Koninklijk Ned. Meteorologiich Instituut te De Bilt. Verwachting van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Matige, tot krachtige Noord-oostelijke windgedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, mogelijk nachtvorst, overdag zelfde temperatuur. SetieepslUd liegen. TRANSATLANTISCHE LIJNEN Het s. s. Juliana van Amsterdam naar Java vertrok 19 Oct. van Seuz. Het s. s. Oranje van Amsterdam naar Batavia vertrok 18 Oct. van Southampton. Het s. s. Java van Batavia naar Amsterdam arriveerde 20 Oct. te Genua. Het s. s. Prins Willem I arriveerde 18 Oct van Amsterdam te Paramaribo. Het s. s. Prins Willem IV vertrok 19 Oct. van Paramaribo naar Amsterdam. De afgeloopen week gaf ons over het geheel een opgewekte beurs te zien. Waar de Ameri kaansche markt bij ons steeds de hoofdschotel is en ten slotte de locale markt beheersebt, was het niet te verwonderen, dat de locale markt eenigszins werd verwaarloosd, nu Amerika zoo opgewekt haar aangevangen opwaartsche beweging voortzetten. Toch zal nu de kracht der markt wel eenigs zins worden beproefd, waar de Engelsche Bank haar disconto met een vol procent verhoogde. Hiermede is dan ook het waarschuwend teeken gegeven, om op zijn hoede te zijn. Niet dat er nu reeds gevaar dreigt, doch het kan toch geen kwaad, als men een winst kan maken deze mede te nemen en eens even de markt aan te zien. Wel blijft o. i. de grondtoon goed, maar het ligt voor de hand, indien men de markt niet wil bederven men toch moet matigen in de hausse beweging. Waar een toestand van stilstand wellicht weer voor de deur ligt kan men een Hauwen dag af wachten om er op een weeligen dag weer eens uit te springen. De Oliewaarden verkeerden onder den invlotd van gedwongen verkr open, waardoor Koninklijke terug liepen tot 400. Voorzeker een ongekende lage prijs. Echter kon op dezen prijs herstel niet uit blijven en konden de koersen zich eenigs zins herstellen. Overigens gaf de markt weinig aanleiding tot opmerkingen. Wij voor ons gelooven over het ge heel dat wij langzamerhand zullen voortgaan op den ingeslagen weg, en betere tijden kou.eade zijn, De oogsten zijn in Amerika zeer medege- vallen en als straks de politieke spanning weer achter den rug is, en de zakenmenschen hun tijd weer zullen geven aan de z.ken kan men van alle kanten opleviDg verwachten. Het finan cieren der oogst heeft dit jaar geene moei'ijkhe- den opgeleverd, wat voor een deel het gevolg is geweest dat de industrie momenteel geen eischen aan de Geldmarkt stelde en waar nu de opleving der industrie volgen moet daar gelooven wij, dat, zooals wij reeds vroeger beweerden,deze conjun- stuur zeer gUDstig blijft en waar de beurs voor uit de toestanden disconteert ban men er vast op aan dat betere tijden nog bomende zijn. Rubber en Mijnwaarder waren verlaten. Ta bakken echter gunstigen ODdertoon. Ken stukje mee naar huis nemen is dunkt ons wel te ver antwoorden. Staatsfondsen over het geheel vast. Orders tot aan en verkoop van Effecten wordeu door ons dagelijks uitgevoerd op de bekeude voorwaarden. Middenkoers wordt alleen verzekerd, wanneer orders voor half twee in ons bezit zijn. Overigens kunnen orders tot 2. 30 door ons worden uiige voerd. Rotterdam, 22 Oct. 1910. Commanditaire Vennootschap LOKKER, POMPE v. MEERDER VOORT Co in Effecten, Hypotheken, Assurantiën. Telephoon 4495. Middensteiger 7a, bij de Hoofdsteeg GETROUWD: 4100 NORBARTIJS MOLENAAR en IDA MAAT. Kalamazoo Mich. 125 Noord-Amerika, 19 October '10. Voor de vele bewijzen van belang, stelling, zoowel van hier als van elders ontvangen op ons 25-jarig huwelijks feest, betuigen wij onzen hartelijken dank Den Bommel, 20 Oct. 1910. 4103 GEVRAAGD, bij J. P. BROERE, Oosterstraat 3 Vlaardingen een met of zonder kost. 4098 verkrijgbaar bij tegen den billijken prijs van f7 50 per 80 kg. franco station OUDDORP. 4102 ten overstaan van No'aris J. VAN 1SPELEN te Oude Tonge, en ten ver zoeke van de Erven L. KN AAPE aldaar bij veiling op Woensdag 2 Nov. 1910 en bij afslag op Woensdag 16 Nov. 1910, beide dagen des avonds 6 uur in het logement van dhrn. „VAN DEN BOGAARD Co." te Oude Tonge, van4099 kad. Sectie C. nos. 2052 en 2190 samen groot 2 aren 50 centiarenin 2 koopen en in comoinatie. Grondlasten f 12,04 'sjaars Nadere inlichtingen geeft ge noemde Notaris. TE KOOP een eerste klas gebruikte in den olie zoo goed als nieuw met llerlinzilver gemonteerd, met Hava na bekleed, benevens berlinzilveren HAAHTLIG. Een nieuw JACHT- KARRETJE Je klas model met eseli- doorn paneelen. Een zeer goed UTRECIITSCH WAGENTJE met raampjes bij ei)® 0)® 4096 Rijtuigfabrikant Gemaakte BEDDEZAKKEN en TIJ KEN koopt men voordeelig bij Vraagt de prachtige sorteering Stalen voor VVinterbloesen enz. 4097 Goed en goedkoop 4037 Puik ROGGEBROOD, van eerste kwaliteit rogge gebakken Vj2 cent per K.G. Bij afname van 26 K.G. wordt 25 K.G. berekend, bij W. VAN ES Dirksland.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 4