15de en 16de LIJST 4>lïieiee! Gedeelte. Plaat*elUli ftieiaws. Rechtszaken. Verkooping^esi. Bemeiiffd ft less ws Biirgf lijken Nland. lierk en school. van de 32ste Jaar-Collecte voor de Scholen met den Bijbel. De historie van Portugal was een aaneenschakeling van onlusten, woelin gen, rampen en corruptiesdie van zijn vorstenhuis een reeks van schandalen. Iu 1908 werden Carlos 1 en zijn zoon Louis Philippe vermoord. Manuel II het krachtelooze jongske, was niet bij mach te den ondergang van zijn* huis, die reeds zooveel jaren dreigde te keeren. Of nu de republiek in plaats vao de monarchie genezing zal brengen omtrent de grove misbruiken, die de geheele PorLUgeesche binnenlandsche politiek aa nkleefden? Een verandering van regeoringsvorm is hiertoe niet voldoende. Wat veran deren moet, dat zijn de harten der men- schen, de schandelijke geest van corrup tie, die zelfs tot in de onderste lagen der maatschappij is doorgedrongen. Hoe de Duitsche pers over de nieuwe republiek oordeelt moge blijken uit deze aanhalingen De „Vossische Zeitung" o.a. schrijft: De domheid der Portugeesche bevolking, met haar 80% analphabeten, die natuur lijk het onderscheid tusscLen een monar chie en een republiek niet kenneD, vormt een groot vraagieeken. De conservatieve „Post" De beteekenis van deze revolutie zal ongetwijfeld voor Portugal nieL groot zijn. Portugeezen zijn nu eenmaal Portugeezen de luiheid en omkoopbaarheid der ambtenaren en de domheid van het volk, blijven natuurlijk even groot. Wat Engeland betref;, dit zal evengoed zaken kunnen doen met een omkoopbaar president, als met een zwak koning. DCJITtüCIILAND. Eene goede tijding komt uit Duitseh- land. De vrede op de Duitsche scheeps werven is heisleid. De lock-out zal dus niet toegepast worden. De onderhande lingen hebben zoo'n gunitig verloop ge had, dat Maandag het werk weer hervat is. De voorwaarden, waarop de vrede gesloten werd, luiden in hoofdzaak als volgtDe loonen zullen verhoogd worden met 1 Januari 1911 wordt een kortere arbeidstijd ingesteld, te Hamburg zal niet langer gewerkt worden dan 55 uur per week, in andere plaatsen niet langer dan 56 uur; in verband hiermede word'het uurloon met 1 pfenning verhoogd. ENGELAND. Een dergelijk goed nieuws komt ook uit Engeland, n.l. dat de uitsluiting in de Engelsche katoen-industrie Maandag is geëindigd. Waterschouw. Het Bestuur der Polders loozeude op de haven van Sommelsdijk maakt bekend: dat zij op Dins dag 25 Oct. 1910 schouw zullen houden over weg- en dijkslooten welke overeenkomstig art. 19 der Keur voor deze Polders behooren te zijn ge zuiverd vau alle ruigte, riet en andere daarin groeiende planten, welke behooren te worden af gehakt. Gelasten mitsdien alle Ingelanden en Bruikers te willen zorgen dat hieraan wordt vol- daau ten einde alle bekeuringen overeenkomstig dit art. te voorkomen. Sommelsdijk, 7 Oct. 1910. De Seoretaris, De Dijkgraaf, F. C. ARMSTRONG. K. DB GRAAFF. Sommelsdijk. Zondag werd alhier door de politie aangehouden Jb. S. verdacht van diefstal van juin. Na procesverbaal tegen hem opgemaakt te hebben is hij den volgenden dag met een bevel van voorloopige aan houding naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. De afgerichte politiehonden van den heer Chr. Hossen te Middelharnis bewezen in deze aan de politie goede diensten. Zondag werd H. Vijfhuizen door iemand op het Zandpad onverhoeds met een mes aangevallen en eene zoodanige diepe wonde in den arm toegebracht, dat geneeskundige hulp moest worden inge geroepen. Middelharnis. Woensdag 12 Oct. is het 65 jaar geleden dat J. Sala en Maria Schild in 't huwelijk traden. Deze oude luidjes verkeeren in behoeftige omstandig- heden. Mochten daarom vele ingezetenen er toe medewerken om hun een recht aan gename feestdag te bereiden, Aan J. van Strien Sr. is voor de betoonde hulp en geleden schade bij den j.l. plaats gehad hebbende brand te Som melsdijk door de Assurantie Maatschappij Tiel eene premie uitbetaald van f 5. Heden Dinsdag zijn de eerste visch- sloepen Paul Kruger, st. H. Langbroek en Zeemeeuw, st. J. Boogerman ter schel- vischvangst naar zee vertrokken. Alhier heeft zich een eerste geval van vlekziekte voorgedaan bij een varken van M. v. d. Valk. Onze vroegere dorpsgenoot C, Ree vers, korporaal bij de Vesting Art, Helle- voetsluis word met ingang van 15 Oct. overgeplaatst naar Den Helder om opgeleid te worden tot sergeant. Stad aan 't Haringvliet. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld dat in de maand September j.l. geen aangifte van geboorte of overlijden is gedaan noch ook een huwelijk is gesloten. -Tegen Donderdagmorgen v.m. 10 uur is eene openbare vergadering van den Raad belegd. Op de aanbeveling voor lid der Ge zondheidscommissie komen voor de heeren J. J. Vegter, Inspecteur van de Rotter- damsche Tramwegmaatschappij te Middel harnis en A. Smits, Hoofdopzichter van het waterschap dijkkring Flakkee te den Bom mel. Tot leden der zetters ziju alhier her benoemd de heeren J. Braber en I. Scherpenisse. üirkslatid. Vrijdag geraakte een jonge kneuter van A. van 't Geloof bij het hoe pelen in de Gooi, op eene plaats ruim voorzien van modder. Den jeugd gen L. Koomatt hielp het ventje op den wal. De bietendrager A. v. d. Hoek ver wrikte zoodanig zijn voet over een biet welke onder het dragen van den mand tiel. dat hij daardoor het werk moest staken. Zaterdag viel van den Landbouwer Labeur, een wagen bieten omver, welke alle in de sloot terecht kwamen. De paarden bleven gelukkig op den weg zoodat het ongeval zonder verdere schade afi ep. De lotelingen der lichting 1910 en zij die ter aanvulling bestemd zijn voor 1911, welke lust hebben bij de zeemilitie te dienen kunnen zich voor 1 Nov. a.s. of meer bepaaldelijk 20 Oct. v in. van 9 tot 12 uren op het Gemeentehuis aan melden. Ilerkingcii. Tegen Woensdag e.k. 12 Oct. des nam. 3 uren is een openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente belegd Na de uitgaven met de ontvangsten te hebben vergeleken heeft de vereeniging ^Nationale Feestdag* hare rekening gesloten met een batig said® van 5 cent. De landbouwer R. Bruggeman alhier had zich in dezen tijd evenals zooveel anderen van een tweetal biggen voorzien. Al spoedig bestond er vrees een dezer gauw dood zou gaan. Ook het andere liet de voerage staan. Desniettegenstaande groeide het als kool. Wat bleek later P Het beest had zich zoo vertrouwd weten te maken met de koeien dat deze gerust gingen liggen en toelieten het bigge te zoogen. Om redenen de koeien toch afnamen, had Br. het Diet eerder opgemerkt. Geen zoctemelkskalf dus maar een zoetemelks- varkeD. Zuidlaud. Verbeterd bericht! Tot organist in de Geref. Kerk alhier is door den Kerkeraad als zoodanig aangesteld de hr. S. de Hoog en tot assistent de hr. W. de Vos beiden alhier. Piet was een aardige jongen, een negotiant in merg en been. Had hij een pakje lucifers verkocht een uur ver b. v. en geen meer bij zich, da's niets, den volgenden morgen even gebracht. Na'uurlijk op zijn klompen, al had hij dan een paar groote galen in zijn kouten geloopen, waar zijn moeder een hal ea dag op moest stoppen, da's niets, Piet had veikocht. Piet was o k goedhartig. Eens kreeg moeder een brief dat zus a.s. Zaterdag thuis kwam met haar galant. Wat is dat dacht Piet ï-een galau1* da's zeker haar nieuwen koffjr, ja daaF most je ook voor in de stad wonen voor d e geleerde woorden. Jongen, jongen, ik zal ze eens verrassen 't Is geen kleinigheid van de boot een uur ver met zoon galant te moeten sleepen. 'k Zal hem halen met de hondenkar. Zaterdagavond Piet ontmoet zus bij de boot en stelt haar beminde voor. Piet »en waar is nou je galant Zus iwel hier hebt ge mijn galant I« Pietiik dacht dat het je koffer was Tableau de hond blij dat ie zonder koffer met de kar naar huis kon. Historisch De kwestie te Melissant. In de zitting der rechtbauk van 7 November a s. zal bij gerechtelijke uitwinning ten verzoeke van de Vrije Geref. Gem. te Melissant, publiek verkocht worden de grond waarop de Chr. Ger. Keik aldaar is gebouwd. De Kerk zelf is niet in beslag genomen. De executante heeft den grond ingezet op f 25. (iNed.«) Vrijdag 14 October 's n.m. 5 u. Verpachting voor 10 jaar (1912 tot en met 1921) van de Kappelarijlanden van de gemeente Goedereede gelegen in den Ouden Oosidijk onder Ouddorp groot. 4.4L60 hectare Weiland, in S perceeleri, in het logement //De Gouden Leeuw// te Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Dubbele moord. In hat Silezische dorp Schonhagen zjjn de 52-jarige boer Klein en zijn vrouw door hun knecht vermoord. Toen Klein in de stal bezig was het vee te voederen, sloeg hij hem, vermoedelijk met een stuk ijzer, dood. Daarna begat hij zich in hais en vermoordde ook de boerin, die reeds te bed lag. In een andere ka mer van de hoeve bevonden zich 2 vol wassen doch ers. Haar bond de moorde naar aan handen en voeten en noodzaakt baar, onder bedreiging met den dood, hem te zeggen, waar Klein zijn geld ge borgen had. De oudste dochter had de tegenwoordigheid van geest een plaats ie noemen, die tamelijk ver van de hoeve was verwijderd an, terwijl de moordenaar zich daarheen begaf, wist zij zichzelf en haar zuster los te maken en hulp te halen op eèn naburige hoeve. De moordenaar is echter Diet teruggekeard en men heeft ook nog geen spoor van hem ge vonden. Zijn geheele buit bestaat uit 11 mark, die hij in de woonkamer van het vermoorde ech paar wegnam. Hij was door Klein in dienst genomen op papie ren teruame van Zander Krausa, maar men vermoedt dat die papieren valsch zijn. De vergiftiging te Hoorn. Men schrijft aan de «Tel." Door de politie uit Hoorn is te Haar lem een onderzoek ingesteld bij don heer H., banketbakker, waar de vergiftigde taart die den dood van juffrouw Markus ver oorzaakt heeft, zou zijn vervaardigd. De meesterknecht van den heer H. kon onrniddelijk uitmaken, dat de trart wer kelijk door hern was vervaardigd, na'uur lijk zonder vergif, en dat hij op het ver zoek van den besteller, dien hij ook her kende, had verpakt in een kistje vau de chocoladefabriek Union. Poging tot moord en zelfmoord. In vei band met het gebeurde teHeilo, meldt men aan de »Mid. Crf.", dat bet gezin van De J. afkomstig is uit Hein kenszand. De man was daar bakker. Ten vorigeu jare b/an.ide zijn bakkerij door onbekende ourzaak af, en liet hij een nieuwe bouwen. Einancieele moeilijkheden schijnen hem toen naar Amerika gedreven te hebben zijn vrouw en zes kinderen bleven acli er. Een paar maanden lal er keerde hij terug en ging weer naar Rotterdam, waarhven hij later ook ziju gezin liet komen. In dien tijd had men te Heinkenszand ziju bakkerij verkocht met al wat daarin was. Ook te Rotterdam kou hij zich niet slaande honden en vandaar trok hij naar tieilo. Tijdens de treurige daad daar voorviel, waren de twee oudste kiudeieu bij bun grootvader te Heinkenszand uit logeereu. De vermiste 11 000 gulden. Men herinnert zicbi het geval van den kassierlooper N., die in dienst der firma Moquette te Amsterdam zeide, ziju por tefeuille met f 11,000 "verloren te hebben doch met Zijn broeder gearresteerd werd onder verdenking, zich deze gelden toege eigend te hebben. Beieen mossten na ge- ruimeu tijd in vouranest te hebben geze ten wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten worden. Vrijdagmiddag echter is door de justi tie plotseling een inval gedaan in ds ou derlijke woning der gebr. N., Jonkei straat 84. De beide broeders werden opnieuw gearresteerd en in de woning werd een bedrag van ongeveer f 300 in beslag ge- nomin, waarvan men denkt, dat bet van den diefstal afkomstig is. De inval verwekte in de buurt natuur lijkerwijze nogal opschudding. Nader wordt gemeld De politie was gewaarschuwd door een jonge vrouw die in relatie stond tot een der beide bloeders. Zij had als haar aan deel in den buit gevraagd dnizenl gu-den toen deze haar echter werden geweigerd heeft zij gedreigd met de door de firma Moquette uitgeloofde 500 !e zullen gaan verdienen, door de daders aan te wijzen. Bij deze bedreiging heeft zij het niet ge laten de inval der politie was daarvan het gevolg. Olieslagers te Hijmegen. Olieslagers vloog Zaterdagmiddag 15 min. Hij deed alleen rondvluchten, De maximum-hoogte, die hij bereikte, was 580 M. Het vliegen geschiedde met prach tig weer. Circa 5000 toeschouwers waren op het terrein aanwezig. Alweer een slachtoffer. De Russische vlieger Matieviicb, is Vrijdag te Petersburg, terwijl hij dtel- nam aan een hoogtewedstrijd, van een hoog-'e van 1000 meier naar beneden gestort. Hij werd doodelijk gewond op genomen. Men gelooft niet, dat de mo dici er in zullen slagen hem in het leven te behouden. Waarom toch niet wijzer Vrijdagnamiddag werd een Leidsch student-, die met een motoriijwiel den Haagweg buiten de gemeeute Leiden passeerde, toegesproken door een achttal als heeren gekleede personen, die hem tot hun spel uitaoodigden. De student zeide dat hij geen ge d bij zich had, doch dit was geen bezwaar, een der heeren wilde hem wel geld leenen. En deze was blijkbaar goed bij kas, want toen de student toestemde, betaalde hij hem ƒ100, waarvoor echter de student een schuldbekentenis teekende. De f 100 was echter al heel spoedig weder verloren, en platzak, zooals hij was weggereden, kwam de student in Leiden aan. Eenige uren later kwamen de heeren al aan de woning van het slachtoffer, zoon van een zeer achtenswaardige fa milie, om het geld ^op te eischen. Zij hebben evenwel het geld niet gekregen omdat de uitgeschudde student nu eerst scheeu te begrjjpen, met welke personen hij in aanraking was geweest. Fraude. De heer S., werkzaam bij de Gemeen te Bccretaris te Wa'eigraafbmeer, is, naar men ons meldt, eenige dagen geleden oneervol uit zijne betrekking ontslagen. Het moet n.l. gebleken zijn, dat de heer 8. sinds langen tijd fraude pleegde ten nadeele van de gemeeuie. Donderdagmiddag is bij naar het huÏ9 van bewaring eAms erdam overgebracht. Steenkool boringen in Limburg. De borit g der rijksopsporing van delf stoffen in de gemeen ia Bcesel is thans bij een diep e van 1036 M gestaakt. Tu.-sohen 70U en 1000 M. zijn to aal 12 steen kool la g° n aang trollen, benevens ten 16-ial dunnere stcenkooliaagjos vun min dere beteekenis. E ne iweeco buiing in de gemeente Helden trof de seenkooJ- fonna'ie bij 808 M aan en heef. tot do thans bereikte diepte van 965 M. vier steenkoollagen doorboord. („L K.") Pistool-aanval op een kazerne. Woensdagavond te ongeveer half 9 had een 15 jarige jongen waarschijnlijk in uavolgii g van de revoluiioimairen iu Portugal, het voornemen de in domme lende avondrust gelegou Utrechische ka zernes ie bumbardeeren met ecu floben- pis'ool, waar it hij een schot losie. De niets kwaads vermoedende en in kalme lust verkeerende mili aireti kwa men op het sein van „bombardement'' de kazerne uitanellen en grepen den waarschijnlijk gepiikkelden knaap om hem aan de politie over te levereD. Het vuurwapen is bereids in beslag gent men. („Ceutr.") Levende reclame. Een Amsterdamsche dames-kapper, die haarwater verkoopt, heeft een ori- gineele reclame. In ziju etalagekast zit ten een paar dames met breed uitgol- vend haar met den rug naar hot pu bliek, als levende reclames voor de uit stekende hoedanigheid van het haarwater. Op avontuur uit. Maandagmorgen klom te Heerlen een 3x/a-jarig kereltje parmantig in den trein wuifde het pupliek op het station een minzaam afscheid toe en vertrok in de richten Sittard. Daar stapte hij uit en zwierf er wat rond, tot hij bij het station werd opgemerkt door voorbijgangers, aan wie hij vertelde naar zijn ouders te zoe ken. Gelukkig had zijn afscheid in Heerlen de aandacht getrokken en zoo wist zijn vader de richting, waarin zijn onderne mende spruit gereisd was. 's Avonds ar riveerde deze dan ook in Sittard en nam zijn zoontje van de politie bij wie het onder dak was gebracht, weer mee. Van de lieve vrijheid. Mefuffrouw Z. ia onderwijzeres Ie IJ. Ze heeft eenige maanden geleden haar betrekking aanvaard. Nu is ze wat ingeburgerd, wat inge leefd in haar werk. Haar vrijen tijd is ze nu gaan besteden aan de studie van het Engehcb. Langzaam aan want ze denkt er een paar jaar over te doc-n. Maar Het hoofd der school heetc geen aan 'eke.iing voor eet-ign taal. liet komt aan zijn school niet te pas Dezer dagen komt het hoofd op de juffrouw af. „Juffrouw, U studeert toch riet P U moet niet siudeeren. U moet 's avonds uitgaan; anders kunt U op school Uw weik niet goed doer. U moet niet stu- deeren da', schaadt bet werk op school." De juffrouw gaat met de vermaning naar buis. Mrar waai' most ze op een dorp's a- vonds heet gaan langs de niet verlichte stra'en Ze besluit maar thuis te blijven, 'tis dan toch ook haar eigen tijd, haar eigen vrijheid. Waarom zou ze dan ook niet? Zc studeert weer Engelsch. Evenwel Er ziju behalve het hoofi nog bestuurs leden. Ingelicht door den bovenmeester. Eens gezind met hem. Zo controleeren de juffrouw. Als ze niet uitgaat, komen ze heel vriendelijk vragen, of de juffrouw nog niet uit is geweest. Ze hebben immers voor de jufftouw een vriendin opgezocht. Daar mee kan ze uit gaan. Daarmee moetzeuit. En dan moet ze toch ook naar de naaikrans. Dit is het eersle deel van dezen roman. De titel staat er boven. Bovenstaand stukjo schrijft X. in „De Chr. Onderw." orgaan van de „Unie van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland. 700 slachtoffers. Uit Calcutta wordt aan de „Temps" gemeld Zevenhonderd Brahtnistische pelgrims waren gekampeerd op de oevers van de Ganges, nabij Ayra, toen eensklaps een vloedgolf de rivier deed overstroomen, zoodat allen verdronken. Opstand in een gevangenis. Belichten uit Marakaibo melden, dat gevangenen in de San Carlos gevangenis in opstand zijn gekomen en verscheidene personen gedood hebben, onder wie War den, den broeder van president Gomez. De meeste gevangenm, die voormannen zijn van de Castro-partij, zijn ontvlucht. Men gelooft dat zij binnenkort een re volutionaire bewegiDg zullen op touw zotten. Gevaarlijk speelgoed Aan een der Amsterdamsche politi,- bureaux kwam een man zich beklagen dat hij aan de Nieuwe Brug door een kogel j uit een filbert pis ooi in deu bovenarm iB geraak'. Vet moedelijk heeft hier we. c de een of andere baldadig ;o:k:Ioo3 ge. speeld met speelgoed, dat hij niet ia hauden mocht hebben. Verdrinkinq onder droeve omstandiq. heid. e „Haarl. Ct." meid De bom „K. W. 25 Dg Donde/dag te IJ muiden gereed toi het vertrek. Een groot deel der bemanning verkeerds evenwel onder den invloed van steik-a drank. Zelfs zoo, dat het aanhouden 1 tot eins ige vechtpartijen kwam. Terwijl de bom in de sluizen lug moest reeds de politie aan boord koor a om de orde te herstellen. Hoofuzakeli,ic scheen de bemanning het gemunt 19 hebben op de 34 jarigen Sehevening r J. v. Bee-ien. Naiuuiljjk wilde de schipper met een dergelijke equipage nog niet zee kiezitt, Iu het buitenkanaal weid vastgemaakt, Terwijl de bemanning in de kajuit ?u;, ging genoemde Van Beeleu naar bovn waarvoor weet men nog niet. Een loods van een passeerend schip heeft bij de bom hulpgeroep gehoord. Toen de bemanning gewaarschuwd werd, geloofde zij eerst niet, dat er iemand over boord zou zijn gevallen. Spoedig evenwel kwam men tot de ontdekkiug dat een klomp van J. v. Beelen op bet water bij de bom dreef, terwijl de an dere en zijn jas nog aan boord waren, Het is dus vrij zeker dat de man ovei boord is gevallen. Den volgenden morgen werd zijn lijk opgevisebt. De ongelukkige laat een vrouw en 3 kin deren achter. Ontvluchte Krankzinnigen. Uit het Rjjkskrankzinnigengesticbt Duin-en-Bosch" te CasLicum, zijn naar de Haarl Ct." meldt, Donderdagavond wederom drie verpleegden ontvlucht en wel: Martiuus Druppers, 40 jaar; J.v, Dijk, 16 a 17 jaar en Wouda van der Linden, 30 jaar. Inbrekers betrapt. Opden huizeirygersbergschierhetroom- huis, aan den Leidschen weg te 's Gra- venhage, zijn een paar inbrekers betrapt door een chauffeur. Deze, die een revol ver bij zich had, loste ren schot en dreef zoo de inbrekers die zich in den tuin van het buiten bevonden, in de vertrekken van het gebouw, waarna zij aan de politie zijn overgeleverd. ZUIDLAND. Geboren Jakoba, d. v. W. Buitendijk en K. Dekker. Klaas, z. v. S. van Gijzen en W. Aland. Pieternella, d. v. W. Stoof en P. de Vlaming. Maatje Sara, d. v. A. Jas- perse en J. C. Stoutjesdijk. Pieter, z. v. C. Jongejan en J. de Knegt. GetrouwdJacob Weeda en Hendrika Pieternella van Seventer. OverledenMaartje van der Hoeven, oud 71 jaar. echtgenoot van Arij Quispel. STAD AAN'T HARINGVLIET. Door Burgemeester en Wethouders opgemaakte voordracht voor onderwijzer aan de O. L. School alhier luidt als volgt No. 1. van Westerbrugge, van Poortvliet, No. 2. Vis van Zuid-Beierland. No. 3. Troost van Stellendam. Zondag a.s. zal in de Gereformeerde Kerk alhier, de oogstcollecte gehouden worden. Transport f 40.'514.91f De Leek met Midwolde en Tol- bert107.70 Westeremden 81.— Zevenhuizen (Gron.) 1/ 167.26 Hijlaard met Beers, Mantgum, Schillaard, Weidum, Jorwerd en Huins71.05 Stiens52.61 Wolvega met Oudelemmer Nije- lemmer, Sonnega, De Blesse, Oldeholtwoude, Nijeholtwolde en Ter Idserd59.271 Bergentheim met Bergentheimer- veld 45.80 Gramsbergen met Ane, Anevelde, Anerveen, Engeland en Holtheme -...,// 68.76J Olst (G. K.)7.7Si Gendringen 11 15.92 Haarlooa 148.— Harskamp (gem. Ede)169.66 Kootwijk met Kootwijkerbroek 155.75 Driebergen met Rijzenburg 96. Mijdrecht met Den Hoef, Bozenho- ven en Warverveen 11 102.36 Spakenburg (gem. Bunschoten) (G. K.)41.09 Veenendaal met De Klomp 443.— Weesp met Weespercarspel 11 800.83 Dirksland73.32 Gouda met Broek204.30 's Gravenzande (zonder Hoek van Holland)426.29

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2