Buitenland. DUITSUIILANI). ZWEDEN. FINLAND. RUSLAND. ROIIEME. PORTUGAL. ZUID AFRIKA. Plaatselijk Nieuws. Hommeisdijk. Aan den heer M. W. V. van Bijlevelt alhier, is cp zijn verzoek met ingang van 25 Oct. a.s. wegens ver trek naar Dordrecht eervol ontslag verleend als lid van de Gezondheidscommissie zete lende te Middelhamis. Mitldelliarnis De mi'icien A. Faasse van de lichting 1907 in werkelijken dienst zijnde bij 't Korps Pontenieis te Dordrecht is voor de militairen dienst afgekeurd, Den Bum mei. I er algemeene kennis is gebracht dat de v. Militaire oefeningen zullen aanvangen 5 October a.s. des avonds in een der lokalen van de openbare lage re school No 1 alhier. Ooltgcnsplaat. Bij publicatie is ter openbare kennis gebracht, dat ouders of verzorgers, die hunne kinderen dezen winter het herhalingsonder wijs wenschen te laten volgen, worden verzocht daarvan vóór ió October 1910 aangifte te doen ter secre larie dezer gemeente. Nieuwe Tonge. Donderdag 29 Sept. zal zijn Excellentie de Comissaris der Konin gin onze Gemeente komen bezoeken en om 12 uur des voormiddags zal er gelei genheid bestaan voor Audiëntie voer Col- legies en bijzondere personen. Dirksland. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de Commissaris der Koningin Donderdag 29 Sept onze Gemeente zal bezoeken, en bij die gelegenheid elk een uitgenoodigd wordt, de vlag uit te steken. Ilerkingen. Een kwade week was de nu gepasseerde voor P. de Koning onder deze gemeente. Zijn pas aangekochte big verdronk, n 1. loopende in de mestput van zijn patroon van Prooijen, in een daar aanwezige gierput. Voor zijn stand een ge voelige slag. Gemeenteraad. Vissclierü Posterijen. Verkoopin^en. in een jaar op jaar rijk bemesten hof, vaak weinig of geen vrucht draagt. Men zal derhalve in ieder geval met kunstmeststof fen moeten bijspringen. Kalk is No. 1 bij vruchtboom-bemesting daarna volgen kali, stikstof en phosphor- zuur. Met zeer goede' uitkomsten gebruikten wij per Heet. en paar jaar 1000 —3000 K.G. kalk of, op hoogen lichten grond vooral mergel, 600 K.G. patentkali 300 500 K.G. cilisalpeter en 300600 K.G, slakkenmeel of superphosphaat. Nu rijst de niet onbelangrijke vraag Wanneer zal men de meststoffen aanbren gen Zij, die de laatste jaren begonnen zijn kunstmest in den boomgaard aan te wenden, doen dit veelal in 't voorjaar en in den zomer. Dit nu moeten wij ontraden tenminste om de bemesting in dien tijd geheel te doen geschieden. In gevolge den raad van den Duitschen deskundige Lierke passen wij ze sinds enkele jaren voor een deel toe in 't najaar en dat bevalt ons uitstekend. Daarvoor bestaan goede redenen. Wat de kalk, kalizouten en phosphorzuurmeststoffen "betreft, ieder weet, hoe deze bij een vroegtijdige uit- strooiing het best door de geheele boven laag worden verspreid, zoodat als de groei aanvangt, door de wortels overal reeds pasklaar voedsel kan worden gevonden, terwijl schadelijke stoffen, mede aangebracht den tijd hebben om naar den ondergrond te zakken. Ieder zal dus gereedelijk met een herfst- bemesting van die meststoffen accoord gaan. Maar de stikstofmest, do chili, moet ook deze reeds in 't najaar worden gegeven hoor ik vragen. Ook deze, lezer, voor een deel Ook stikstof toch moet de boom te - zijner beschikking vinden als zijn levenswerkzaamheid weer aanvangt, en dat is reeds in Februari alsdan begint reeds de sapstrooming, derhalve de wortelwerk zaamheid. De wortels moeten dan de tafel gedekt vinden dat wil zeggen in de aardlaag, waar de meeste opnemende worteltjes bevinden, dat is op een diepte van 3050 cM., moeten zij rijkelijk en volledig voedsel vinden, en is dit het geval, dan kunnen zij zich sterk uitbreiden Een kerstbemesting stelt daartoe in staat worden de meststoffen dan goed onderge werkt, dan kunnen zij in Februari tot genoemde diepte zijn doorgedrongen. Ook voor stikstof zorge men dus reeds in 't najaar, straks, als de bladeren van den boom zijn gevallen, en dan zoodra mogelijk. Die stikstof geve men in den vorm van chilisalpeter, om zeker te zijn, dat ze te juister tijd beschikbaar is zwavelzure ammo i iak toch wordt in herfst en winter zeer langzaam in voor de planten opneem bare stikstof omgezeL Hoeveel chili men in 't najaar zal geven Lierke raadt 7a a 7a der benoodigde hoeveelheid aan. Mij dunkt 'U is voldoende om in de eerste behoeften te voorzien en daarmee volstaan wij dan ook, al koesteren wij voor het wegzakken niet zoo'u groote vrees. Dejrest strooien wij in het voorjaar uit na het bloeien, echter ook niet te laat, want dan zou de bemesting niet ten volle doel kun nen treffen. C. B. Naar verluidt, besloot de Algemeene bond van Duitsche raetaalindustrieelen in zijn commisaioneele zitting van 22 September, van 8 October af 60 der arbeiders, d.w.z. ongeveer 420.000 man, uit te sluiteD. Door het toepassen van dezen maat regel wil men den arbeiders in de me taalindustrie beletten, de nog steeds sta kende arbeiders op de Duitsche scheeps werven te steuneD. Bij de thans geëindigde verkiezingen Voor een vijfde deel der Eerste Kamer (in het geheel 33 zetels) won de linker zijde elf, en wonnen de socialisten drie zetels. Een onlangs gehouden buitengewone zitting van den Finschen Landdag heeft doen zien, dat Rusland bjj zijn annexatie plannen te rekenen zal hebben op den tegenstand der Finsche volksvertegen woordiging. Tot vooratter van den Landdag werd gekozen de Jong-Fin Svinhufond,die bij zijn eerste redevoering het volgende verklaarde „Bij den Land dag is ingediend een onwettig ontwerp. Daarop bestaat slechts één antwooid. Het Finsche volk kou overtuigd ziju, dat wij zullen handelen volgens zijn wensciien'' ln de vergadering heerschte geweldige spanning en de woorden van den Talman wekten een geestdriftig applaus. Voor Rusland is dit een mis rekening. De Petersburgsche regeering had gedacht, dat de Landdag zich vrij tam zou toonen, terwijl zij bovendien hoopte, dat de klove tusschen de Finsche partijen den tegenstand zou breken. Van een verwijding dier klove is echter geen sprake tegenover den gemeenscbappe- lijken Russischen vijand hebben de ver schillende partijen zich nauwer aaneen gesloten, zoodat nu geheel Finland een compacte oppositie tegen de Russificeering van Suomi voert. Be Russische regeering beeft den Turkschen gezant te Petersburg, Turkan pasja, verkaart, dat zij niet begrijpt primo, waarom Turkije haar fortificaties aan den iogang vai den Bosphorus ver- 8ti rki secundo, waarom de Tnrksche vloot de havens aan de Zwarte Zee een voor een bezoekten tertio, waarom de Porfe den bouw van de spoorweglijn van Sivaa zoo krachtig bespoedigt. Dit zijn ziken, zoo meent de Russische regrering, die Konstantinopel slechts kunnen scha den, want Rusland kan er moeilijk iets anders in zien dan een demonstratie. Turkan Pasja antwoordde hierop, dat zijn regeering niet alleen de vriendschap met Rusland wenecht te handhaven, maar deze nog hartelijker zou willen doen zijn. Nooit heeft Turkije het behoud van den vrede vuriger verlangd dan op dit oogenblik, a'dus de Turksehe gezant, die intusschen in ge breke bleef, de drie gestelde vragen der Russchischo regee ring rechtsrteeks ie beantwoorden. De besprekingen tu schen de Duitsche en Tsjechische partijen van den Boheem- schen Landdag, om te geraken lot een overeenkomst, zoodat de parlementaire werkzaamheden hervat kunnen worden werden onder leiding van den groot- veldmaarschalk Lobkowitz geopend. De vertegenwoordigers der verschillende par tijen voerden het woord. Ten slotte kwam men overeen dat de Landdag op nieuw bjjeen geroepen moet worden. Koning Manuel heeft ter gelegenheid van de opening der Cortes, de troonred voorgelezen. Hij wees op de goede verstand houding met de buitenlandscherrmgendheden en legde den nadruk op den vasten wil van het kabinet, bet liberale piogramma ten uitvoer te brengen, door het voorstellen van wetten op de congregaties. Hijkonsta- teerde de verbetering van den economische!) en linancieelen toestand van Portugal en kondigde een we svoorstel aan tot helling der douanerechten in goud, in verband m< t den dienst der buitenlandsche leening. De onderhandelingen over hande'sverdragen worden voortgezet. Wetsvoorstellen, de bescherming van den arbeider ten doel hebbend, zullen worden ingediend, sn een bureau van den arbeid zal worden opgericht Van Groot-Nederlaudsch standpunt ge sproken hebben de Kamerverkiezingen in de Zuid-Afrikaansche Unie een zeer teleurstellend verloop gehad. Zelfs de Engelsche imperialistische pers verwachte, dank zij de bekende populariteit der mannen uit den onafnankelijkheidsoorlog, een glans rijke overwinning vau het Buereuelement in werkelijkheid zijn deze verkiezingen eeu bittere nederlaag voor de llollandsche nationalisten geworden. De verkiezingen, die thans plaats hadden waren voorgeschreven door de nieuwe grondwet van 1909, waarbij voor de ver eeuigde Zuid Afrikaansche staten één parle ment verd ingesteld. Van de 121 zetels zijn er bij de jongste verkiezingen 66 aan de nationalistische Boerenpartij ten deel gevallen de Jameson unionisten wonnen 38 zetels; de labour- party vier en de onafhankelijken 13. Zoo wel de labour-party als de onafhankelijken moeten onder de tegenstanders van Botha gerekend worden, zoodat de partijverhouding is 66 tegen 55. Men kan zich gemakkelijk indenken welk een ontgoocheling deze^uitslag moest zijn voor Botha, die zich nog steeds meer of minder een nationalen heid gevoel'. De groote vraag is thans, of Botha den moed zal hebben na dezen teleurstellenden uitslag der verkiezingen zijn positie te bandhaven. Eén zaak staat echter va3teen imperi alis isch kabinet kan bij de tegenwoordige samenstelling der Kamer de regeering onmogelijk aanvaarden. De heer Commissaris der Koningin heeft zijn bezoek aan de verschillende ge meenten gewijzigd en zal nu op Woensdag a.s. aankomen te Sommelsdijk 4'/2uuren te Middelhamis 12.15 uur- Zondag hadden hier drie sterfgeval len plaats namelijk drie kinderen van 5 tot 14 maanden zijn overleden, waarvan twee van de gebroeders S. en W. van Nimwegen. -De zitting van den Militieraad zal voor deze gemeente worden gehouden op Vrijdag den 14 October a.s des voor middags te elf ure te Dirksland. Als een zeldzaamheid meldt men ons dat bij den heer Directeur van het Post kantoor alhier een Goud< n regen voor de tweede maal van 't jaar in vollen bloei staat. Vrijdag viel een kind van L. Hartog in de kaai. De Kapitein Faasse van de stoomboot Onderneming mocht't genoegen hebben 't kind van een wissen dood te redden. Volgens meededeeling vertrekt C Bo- german 8 Oct a.s, met het Gtoomschp Rijndam naar Noord-Amerika om aldaar verbetering van positie te zoeken, Stad aan 't Haringvliet. De lote- ling M, van Dijk, die Vrijdag, bij zijn korps werd afgekeurd, moest gisteren ter her keuring voor Ged. Staten verschijnen, Zaterdag j 1. had de landbouwers knecht S. het ongeluk met een boerenwagen een lantaarnpaal om te rijden. Al het glas werk werd verbrijzeld, de lantaarn zelf werd bijna geheel vernield. Zondag j.l. viel het zoontje van de wedr. W. in de kaai Toegeschoten hulp mocht het gelukken het ventje behouden en wel op het droge te brengen. Met een treurig gezicht en een nat pak keerde het ventje huiswaarts. Het jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der Landweer zal in deze gemeente plaars hebben op V rijdag 18 November 1910 en wel: voor de lichting 1910 des v.m 103/t uur en voor de lichtingen 1904 lot en met 1909 des voormiddags te n '/4 uur. De zitting van dpn Militieraad voor deze gemeente zal w0rden gehouden op Vrijdag, den t4 October a.s. des v.m. te 93A uur, te Dirksland in bet gemeente huis. Maandag 3 Oct. zal een aanvang gemaakt worden met de voorbereiding der Militaire oefeningen in de zaal van het Weeshuis en zoo lang de Cursus strekt elke Maandag en Dinsdag van half 7 tot half 8 ure. Maandag 3 Oct. zal het Militair on derricht een aanvang nemen, in de open bare School en zal vervolgens iederen Maan dag en Dinsdag plaats hebben des 's avonds van 7 tot 9 ure. De zitting voor de Militieraad zal plaatshebben den 14 Oct. a.s. des middags om 12 ure op het Gemeentehuis. Het ongeluk moet maar willen die nen. Den nog jeugdigen T. Wilkens kwam Zondag, slechts nog enkele meters van huis af per fiets in de sloot terecht. Ofschoon er geen wolkje aan de lucht was kwam hij zoodoende toch met een nat Zondags pak binnen. - Donderdag a.s, des nam. tusschen 1 2 en 1 zal alhier ten gemeentehuize vertoeven en Audiëntie verkenen Z. Ex. de Com. der Koningin van Z-Holland. Bij publica'ieis door den Burgemeester den ingezetenen verzocht de vlaggen uit te steken ter eere van den hoogen bezoeker. Het schoonhouden der kaai tijdens de bietencampagne is na gedane heraanbeste ding gegund aan A. Speelman \oorf 40. Een alhier vertoevene logetje bemerkte bij het inkomen onzer gemeente, haar taschje inhoudende een en ander, o.m ook geld, verloren te hebben. Het scheen door eerlijke personen te zijn gevonden, aange zien eenigen tijd daarna haar eigendom aan haar adres werd terug bezorgd. Verslag van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Raad der gemeente Som melsdijk op Vrijdag 23 Septem ber 1910. Aanwezig alle leden De notulen worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Komt aan de orde ingekomen stukken. Een brief van den voorz. van 't college van Ged. Staten waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden de nieuwe verordening op de belasting van haven- en kaaigelden. Een brief van Ged. Staten, dat de wijzi ging in het reglement van orde van den Raad der Gemeente voor kennisgeving is aangenomen. Een brief van den distr. schoolopziener te Dordrecht aan B en W van Sommelsdijk. waaruit blijkt, dat hij spoedig teekening en bestek wil ontvangen. De voorz. vraagt, wie naar aanleiding van 't laatste iets in 't midden wenscht te brengen. De voorz. heeft met den architect den schoolopziener gesproken. Er is wel een teekening gemaakt, die door den Raad is goedgekeurd, maar tevens is er toen over gesproken, dat de stichting van een bijzon dere school in de lucht hing en daardoor zijn de voorbereidende werkzaamheden wat vertraagd. De schoolopziener is onkundig van de omstandigheden en daarom vraagt hij bestek en teekening. Peekstok wil de teekening aan de goed keuring van hoogere autoriteiten onderwor pen zien om dan later te meer op te schieten en vraagt hoe het met Mei zal gaan. De voorz. stelt Peekstok gerust, want de volgende toevoer zal zoo groot niet wezen. Het uitstel is geweest met 't oog op de bijzondere school. Hij zou persoonlijk met de teekening naar mijnheer 'Le Grand wil len gaan 0111 er met hem over te spreken. Wij kunnen hem schriftelijk inlichten of b.v. ook mondeling door den architect over de omstandigheden. Van Dorsser merkt op, dat er een offici eel schrijven gehouden is en hij gelooft, dat het niet officieel gaat, als het in han den gegeven wordt van den architect. Het best zou dus zijn te schrijven. De voorz. acht het beter, dat de architect zijn teekening toelicht. Peekstok is het eens met den voorz. maar ook met Van Dorsser 0111 een schrij ven te richten, waarom een en ander nog niet gekomen is. De voorz. vraagt ten slotte of het alzoo moet gebeuren De Graaff wil bij een begeleidend schrij ven, dat de architect bereid is deze per soonlijk toe te lichten. Allen zijn hier voor. Ingekomen verzoekschrift van de politie J. S. Frederiks 0111 verhooging van of vergoeding in de kosten van zijn kleeding. Een heele lijst wordt voorgelezen, wat hem tegenwoordig een pet, jas, broek enz, enz. kost. Hij vraagt het met het oog op de stijgende prijzen van kleederen en schoeisel Hij komt niet toe met 1' 50. Hij heeft er f 75 noodig en vraagt deze nu nog voor dit jaar. Van Beek vraagt of Zaaijer er ook niet mee kan toekomen. De voorz. zegt dat deze geen klacht heeft ingediend. Als Frederiks verhooging gegeven wordt steekt dat wel wat voor den ander. Peekstok denkt, dat Frederiks meei slijtage zal hebben. De voorz. zegt, dat het niet is tegen te spreken, dat de prijzen der grondstoffen gerezen zijn, maar of dat nu van dien aard is dat de daartoe gestelde som verhoogd moet worden weet hij niet. De Graaff vindt het de plicht vau den Raad voor het tekort te zorgen, Hij mag wel graag zien, dat iemand in zijn functie goed gekleed is. Het was misschien niet zoo erg al kreeg de een wat meer dan de ander. De Voorzitter vindt ook, dat iemand, die dagelijks door de gemeente behoort te loopen, dit niet mag doen met een stuk in zijn broek en vraagt of het idee van De Graaff zou zijn om niet f 25, maar een kleine vergoeding te geven, maar ook Zaaijer wat. De Voorzitter wil Zaaijer buiten beschouwing laten. Joppe stelt voor met f 10 te verhoogen. De Graaff vraagt, of het Dagelijks Be stuur er niet over gedacht heeft. De Voorzitter zegt dat ze het niet eens konden worden. Van Beek wil alleen voor dit jaar ver- hooging geven, want de grondstoffen kun nen weer lager in prijs worden De Graaff merkt op dat ze er dan elk jaar op moeten terugkomen en met de da ling zal hot wel zoo'n vaart niet loopen. Allen zijn voor verhooging. Nu vraagt de Voorzitter of de verhooging nog dit jaar of eerst een volgend jaar zal ingaan. De Graaff wil van f 50, f 60 maken als vaste post. Van Beek wil het als een jaarlijksche gratificatie beschouwen. Tot stemming overgegaan zijnde wordt het voorstel van De Graaff aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor waren De Graaff, Peekstok, Van Dorsser en Timmerman, ter wijl tegen stemden Born, Joppe en Van Beek. De Voorz. vraagt nu machtiging over schrijving post jaarwedde secretaris f 75, omrede Van der Meer wegens buitengewo ne werkzaamheden door het overlijden van den secretaris deze gegeven worden. Een schrijven van den Dir. van het Post kantoor, dat hij gaarne gebruik maakt, van 't waschhuis, doch dat hij als dir. verant woordelijk is voor de toegangen tot het postkantoor en daarom, het woord „ten alle tijde" gaarne zag vervangen door „over dag" dan kan hij 's nachts den toegang afsluiten. Daartegen bestaat geen bezwaar. Een verzoek tot afschrijving van den Hoofd. Omslag. De Voorz. wil dit met ge sloten deuren doen. Niemand maakt echter bezwaar tegen openbare behandeling. De Wed. A. J. de Graaff vraagt onthef fing door het overlijden van haar echtge noot van den Hoofd. Omslag De Voorz. merkt op dat de weduwe nu de salarissen van haar echtgenoot moet derven. Niet alleen de salarissen alleen als Burgemeester en Secretaris van Sommels dijk maar ook als Burgemeester van Nieu we Tonge, laat staan zijn inkomen als suikerpeeagent. Allen zijn er voor 4 mnd. afschrijving te verleenen Mej. A. J. Meijer, onderwijzeres vraagt eveneens ontheffing wegens vertrek 30 April naar Middelhamis. Niemand heeft er op tegen, dat haar aanslag voor 8 mnd. wordt afgeschreven. Nu bespreekt men de grafsteen voor wij len den Burgemeester. Het zal een staan de marmeren glasplaat zijn. De letters zul len met platina bewerkt worden en het geheel zal rusten tegen een hardsteenen plaat en 45 plus 35 is f 80 kosten. De hardsteenen achterplaat kan echter ver vallen en heel gevoeglijk vervangen wor den door een beton. De prijs wordt dan f 20 lager dus f 60. De Graaff merkt op dat de voorletters A. J. ontbreken. Dit zal er nog aan toege voegd worden. De Graaff vraagt of er voor het graf van den Burgemeester ook betaald moet worden, wat de Voorz. bevestigend beant woord. Die f 100 zal de gemeenteontvan ger innen. De Voorz. merkt op, dat ieder zijn vrien den en vijanden heeft en dat ook de vij anden van den overledene indirect aan de steen moeten betalen. Peekstok zegt, dat het wel meer gebeurt dat er geld uit de gemeentekas beschik baar wordt gesteld voor iets, waar niet alle menschen voor zijn Waar de familie, het ontwerpplan van den steen heeft goedgekeurd, wordt met algemeene stemmen besloten op het graf van den Burgemeester voor rekening der gemeente een steen te plaatsen. Nu komt aan de orde begrooting gasfa briek 1911 De toestand is vooruitgaande. Enkele opmerkingen worden gemaakt naar aan leiding van een te benoemen klerk enz. waarna de begrooting met algemeene stem men wordt goedgekeurd De geraamde ont vangsten, zoowel als de uitgaven bedra gen f 41028. Komt aan de orde voorloopige vaststel ling gemeentebegrooting dienstjaar 1911. Van Dorssen vergelijkt de begrooting van dit en het vorig jaar. Die van het laatste is verdeeld in hoofdstukken, de nieuwe niet De Graaff is 't eens met van Dorssen. Hij gelooft niet, dat het de bedoeling der raadsleden is geweest die dingen aldus ge drukt te hebben. Dat diende te wezen zoo als het vorige jaar. Hij gelooft niet dat 't in overeenstemmiug is met verschillende gegevens om het borderel aldus aan te bieden, De Secretaris merkt op, dat het ook zoo altijd in Middelhamis gebeurt. De Graaff zou het een volgend jaar in geen geval zoo wenschen, hoewel de sec. gelooft, dat het op den duur wel bevallen zal. De gewone ontv. bedragea f 30547,70. De gewone uitg. f 30547,70. slot nihil Buitengewone ontvangsten f 2655,89. uitgaven f 2000 Batig slot f 655,89. Totaal ontvangsten f 33203,59. uitgaven f 32547,70. voordeelig slot f 655,89. Aldus wordt de begrooting voorloopig vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt Van Beek of de Voorz onderzoek heeft gedaan naar de kosten van het daar te stellen hekje over zijn woning. Deze bedroegen 30 a f 35 dus voor de gemeentekas een kwestie van f 20. De Graaff blijft bij zijn idee der vorige vergadering. Het zal een jaarlijksch onder houd veroorzaken wat met dien keer niet het geval is. Hij meent dat de gemeente niet op kosten gejaagd mag worden voor zooiets. Dan zou Van Beek het geheel moeten dragen. Van Beek zegt, dat het niet gaat voor hem, maar voor de gemeente. Het is ge beurd, dat den geheelen Zondagmiddag de lantaarn brandde, dat is ook geen voor deel voor de gemeente. Peekstok neemt aan dat het overlast is maar dat heeft ieder wel eens, die beer kon wel wat worden aangevuld Van Dorsser wil de zaak wat omdraai en, de gemeente f 10 en Van Beek de rest omdat die er nog al belang bij heeft, waar voor Van Beek hartelijk bedankt, Van Beek blijft buiten stemming. Allen zijn tegen vervanging van den beer door een hek. De Graaff geeft zijn verwondering te kennen, dat op 't eonvocatiebiljet niet stond de oproeping of benoeming van een sec. Hij vraagt de reden, waarom dat nog niet aan de orde is. Die benoeming moest toch zoo spoedig mogelijk gebeuren. Hij dringt aan op een spoedige benoeming. De Voorz. vraagt, waarom de heer de Graaff daar zoo'n haast mee heeft. Er is nu tooh een secretaris. Er zijn 44 sollici tanten dus er is ruime keus. B. en W. moeten eenige inlichtingen vragen en het onderzoek is geheel afgeloopen dus kunnen B. en W. nog niet met een aanbeveling komen nog veel minder een secr. benoe ming plaats hebben door den Raad. De zaken gaan nu, waarom zit er dan zoo'n haast bijDe Voorz. vraagt eenigen tijd om voldoende inlichtingen te vragen. De Graaff zegt, dat als er eenmaal een burgemeester is, het geval lastiger wordt. Om te staan op een gemakkelijk standpunt, moet er haast mee gemaakt worden. De voorzitter zegt, dat niemand hen bindt. Wie ook burgemeester wordt, de Raad staat altijd op een vrij standpunt. De raad kon benoemen, wie ze wil. Peekstok vindt het goed, dat eerst in lichtingen gevraagd worden, maar hij wil de tijd toch ook zoo kort mogelijk maken, om de sollicitanten, zooals hij zegt, niet zoo lang in 't onzekere te laten. De Graaff vraagt, of de voorz. dan niet kan zeggen binnen hoeveel dagen een secr. benoemd kan worden, waarop de voorzitter zegt zooveel mogelijk met de wensch van de lir De Graaff rekening te zullen houden, maar een bepaalde tijd aangeven is niet mogelijk. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering over elf uur gesloten. MIDDELHARNIS. Van de haringvisscherij is te Vlaardin- gen binnen gekomen de vischsloep Anna st. A. den Braber met 27 last hariDg, DEN BOMMEL. De postbode J. van St. Annaland alhier is als brievenbesteller aangesteld te Mid delhamis. Vrfidag 30 September inzet en Zaterdag 8 Oct. afslag, telken 's avonds 6 uur in het Logement van Akershoek te Ouddorp van een huis, schuur en erf te Ouddorp aan den Dirkdoensweg, kadaster Sectie E. no. 2212,groot 10.70 aren, ter verzoeke van de erven van wijlen den heer Poulus Broekman. Notaris VAN SCHOUWEN,

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2