ïereinfie ferpton Kunnen ^oleveFlirQilLers den prijs, die voor pMe dols nestellen, «Meren? GRIEKENLAND. Vereenigde Vergadering (geopend Se 3 uren.) tot opening van de gewone sitting der Staten-Generaal. Ëteclames, Metledee- iingen enz. De koning herinnerde in zijn toespraak bij de opening van de Nationale Verga dering aan den aigemeenen wenseli om i den constitutioneelen regeeriogsvorm te handhaven, en dankte de kiezers vo ir de vreedzame en onbekrompen wijze, waarop zij van hun rechten gebruik hebben gemaakt, waardoor se voor den nieuwen Kamer den grondel ig hebben gelegd voor de vestiging van een poli ieke orde, meer geschikt voor de verwezen lijking van het nationale ideaal. De debatten in de Nationale Verga dering werden verstoord doordat do revisionisten den eed wiiden afleggen, terwijl de constitutionalistea zich hierte gen verzetten. Do eedstfl iggi'ig werd nu uitgesteld en een debat ontspon zich omtrent Let gezag der vergadering. KUID-AFHIKA. Van de 121 te kiezen parlementsleden zijn reeds g' kozen 52 nationalis es 30 unionisten, 4 leden der arbeiderspartij, 10 onafhankelijke!]. Van 19 kiesdistricten is de uitslag nog niet bekend, maar men voorzie dat het waarschijnlijk resultaat der vci- kiezingeu in het geheele land aldus zal zjjn 66 nationalisten, 38 unionis en, 4 leden der arb idersj a tij19 ooafhanke- lijkcn, waarvan er 9 feitelijk tot de unionisten behooren, NOORD A13ERIKA. De overwinning der democraten inden Amerikaan chen staat Maine, waar de republikeinen sinds dertig jaar aan hei bewind waren, loont duidelijk aaD, dat het. Tatt-regime in de Vereeuigde Staten niet gewild is. In Maine zijn de demo craten bijna over de geheele linie overwin naars. Behalve'ndemocratisehegouvernt ur en twee democratische leden voor he Dongres, werden er 21 deiuocra'en voor den S'aa ssenaat gekozen, die tot nu toe onder zijn 31 ied9n slecht acht democraten telde. Behalve in Maine behaalden de demo craton ook in Arizona, dat eerst kort geleden van territorium tots aat verheven werd, den zege. Van de 52 zetels voor de We gevende Vergadering van dezen staat, kwamen er 28 in handen der de mocratische partij. De leiders der demo craten zijn overtuigd, dat de verkiezingen in Maine en Arizona duidelijk wijzen op een grooten ouikeer onder de kiezers, die eerst in 1912 bij de algemeend ver kiezingen geheel tot zijn recht zal komen. De eenigo persoon, die in de opvatting der republikeinen het democrotisch govaar in Amerika keeren kan, is Roosevelt. MEXICO. Te Vero-Cruz en Chpultepec, de oude burcht der Montezuma's, wappert heden feestelijk de Mi xikauiische driekleur. Het is vandaag een eeuw geleden, sinds de Mexikaansche priester Hidalgo bet kerkklokje van zijn dorpskerk te üolorez begon te luiden, om aan het Mexikaansche volk het sein te geven tot deu opstand tegen Spar je. Maar met het eeuwfeest van den onafhankelijkheidsoorlog verbin den de Mexikanen de viering van den 80steu verj uirdig van president Poifirio Diaz. Hei is geen overdrijving te beweren, dat het in de eerste plaats de populati teit van den president-dictator is, die de feesten, welke thaus onder belangstelling der geheele wereld in de Centraal-Ame- rikaansche republiek gevierd worden, voor Mexiko maakt tot eeu uiting van nationale geestdrif'. Want gal de eenvou dige dorpspastoor door zijn daad den eersten stoot tot de vrijmaking van Mexika bet was eerst president l)iaz, die in de meer dan dertig j tar, dat hij aan het hoofd der republiek stond, haar maakte tot, den best georganiseerden staat van Middel Amerika. van de beide Kamers op Zaterdag 17 September 1910 Jot sluiting van de Killing der De heer Schimmelpennink van der Oye bekleedt den Voorzitterstoel. De Voorzitter laat door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk Besluit van 8 Sept. 1910 No. 24 waarbij den Min. van Binnenlandsche zaken wordt gemachtigd, heden, te drie uren des nam., zich te begeven naar de Vergadering der Staten-Generaal, teneinde in een Vereenigde Vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluite i De Voorzitter benoemt een commissie, die den Min. in het gebouw der Tweede Kamer zal ontvangen en uitleiden. Deze bestaat uit de lieeren van Lams- weerde en van der Feltz van de Eerste Kamer Roessingh, van Doorn, Kooien en Colijn van de Tweede Kamer. Kort daarna treedt de Minister, vooraf gegaan door de Commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Heemskerk, Min. van Binnen landsche Zaken, neemt plaats achter de Ministerstafel en houdt de volgende rede Mijne lieeren Het heeft Hare' Majesteit» de Koningin behaagd mij op te dragen de zitting van de Staten-Generaal in Haren naam te sluiten Verschillende wettelijke voorzieningen kwamen in het afgeloopen zittingsjaar, dank zij Uwe medewerking, tot stand. De som bestemd tot goedmaking van de kosten van een eventueel regentschap werd vast gesteld goedkeuring werd gehecht aan de handelsregelingen met Zweden en Monte negro, aan een te Parijs gesloten inte na tionaal verdrag nopens liet verkeer met automobielen, aan een arbitrageverdrag met Italië en aan de verlenging van de arbi trageverdragen met Engeland en Frankrijk. Maatregelen werden getroffen tot voor ziening in den achterstand bij sommige gerechten de bezwaren waartoe het vroe ger bestaande voorschrift betreffende het onderzoek naar het vaderschap aanleiding gaf, werden opgeheven de drie ontwerpen van wet bestemd te samen de reorganisatie van de rechterlijke inrichting tot stand te brengen, mochten uwe goedkeuring ver werven. In de wet op liet Nederlanderschap en het ingezetenschap werd ten behoeve van in het buitenland wonende Nederlanders eene wijziging gebracht het burgerrechter lijk gedeelte van de kinderwetgeving werd ter voldoening aau de eischen van de prak tijk gewijzigd en aangevuld de bepalingen ter voorkoming van het gebruik van absint werden vastgesteld de wijze waarop door gemeente-ambtenaren zekerheid is te stellen werd geregeld en in nauw verband hiermee werd de gemeente-wet gewijzigd. Een wet kwam tot stand tot wijziging van enkele bepalingen der wet tot regeling van het lager onderwijs, waardoor, in af wachting van eene reorganisatie van het onderwijs in het algemeen, meer steun van rijkswege kan worden verleend tot de instandhouding van het uitgebreid en meer uitgebreid lager onderwijs. Bepalingen tot bescherming van trekhon den mochten uwe goedkeuring verwerven de wet tot voorziening tegen besmettelijke ziekten onderging eene noodige aanvulling eene verhooging van den accijns op het gedistilleerd werd vastgesteld en de bestem ming van de opbrengst dier verhooging voorloopig geregeld een wetsontwep tot aanvulling en wijziging van eenige bepa lingen der landweerwet en een wetsont werp tot wijziging van de wet tot regeling van het militair onderwijs bij de landmacht voor zoover daarbij de opleiding voor den officiersrang en de hoogere vorming van den officier zijn betrokken, mochten Uwe goedkeuring verwerven. In verband met het op 2 Oct. 1909 te Parijs gesloten internationaal verdrag be treffende het verkeer met automobielen werd wijziging gebracht in de motor- en rijwielweteene wet, tot naasting van den spoorweg GoudaSchoonhoven, benevens onderscheidene onteigeningswetten ten behoe ve van den aanleg van nieuwe spoorlijnen kwamen tot stand. Door U werden de gelden toegestaan noodig ter verbetering van de positie van directeuren en commiezen bij de posterijen en telegrafie bepalingen werden vastgelegd tot wering van den Amerikaanschen kruis bessen meeldauw op verschillende punten werd de Ongevallenwet 1901 gewijzigd. Een overeenkomst met de naaml. Venn. Zeehaven en kolenstation Sebang» te Am sterdam betreffende den aankoop van een deel van hare bezittingen op liet eiland Well en daarmee verband houdende rege lingen, werden goedgekeurdten behoeve van de verbetering der haventoestanden te Semarang, alsmede voor den aanleg van stoomtramwegen van Tasikmalaja naar Singaparna en van Kran naar Gempolkerep werden de noodige gelden beschikbaar ge steld, eveneens voor de terugbrenging van het particuliere land Kandanghauer tot het staatsdomein. Eene wet houdende regeling van het Nederlandsche onderdaanschap van de be volking van Nederlandsch-Iiidie kwam tot stand, in verband waarmede tevens ver scheidene wetsbepalingen een wijziging on dergingen. II. M. de Koningin heeft mij opgedragen aan U, mijne lieeren, liaren dank te betui gen voor Uwen ijver en voor uwe toewij ding aan 's lands belang. In naam der Koningin en daartoe door haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten, De Min. wordt door de Commissie uitge leid en nadat deze in de vergaderzaal is teruggekeerd, sluit de Voorz. de Vereenigde Vergadering. PER TELEGRAAF. van de beide Kamers op beden Dinsdag 20 Kept. I9IO De heer Schimmelpenninck van der Oye die den Voorzittersstoel bekleedt, opent, nadat de leden naar de vergaderzaal van de Tweede Kamer zich begeven hebben, de vergadering. De ministers, hoofden van Departemen ten van Algemeen Bestuur en de leden van den Raad van State, vereenigden zich me de in de Vergaderzaal. H. M. de Koningin, kort daarna in het gebouw der Tweede Kamer aangekomen, wordt in de vergaderzaal binnengeleid, neemt plaats op den troon en houdt de volgende rede Mijne Heeren I Het verheugt Mij weder in Uw midden te zijn. Onze betrekkingen met de andere Mo gendheden zijn van den meest vriend-* schappelijken aard. Gelijk te vreezen was, keeft de weer gesteldheid ten vorigen jare op land- en tuinbouw een ongunstigen invloed uitge oefend. Ook thans laat de opbrengst van sommige akker- en tuinbouwgewassen te- wenschen over, doch voor de veehouderij zijn de tijden voordeelig. Ondanks eenige ongunstige omstandig heden was in handel en nijverheid in ver schillende opzichten vooruitgang waar te nemen. Het scheepvaartverkeer nam weder en in niet onbelangrijke mate, toe in het scheepvaartbedrijf waren de uitkomsten van de vrachtvaart ter zee minder ongun stig. De staat der Koloniën geeft in menig opzicht reden tot tevredenheid. De meer geregelde toestanden, die, als gevolg van het in de laatste jaren ten opzichte van de Buitenbezittingen in toepassing gebrachte Regeeringsbeleid, in die streken zijn ont staan, oefenen eene verblijdende werking uit op de ontwikkeling van handel en verkeer, en geven grond om een gestadigen economisehen vooruitgang van dat gebied te verwachten. Zeer betreur Ik dat de cholera in verschillende streken van Ne- derlandsch-Indië slachtoffers eischte. Burgerlijke en militaire landsdienaren zoo hier te lande als in de Koloniën, vervullen hunne taak op een wijze, die lof verdient. Hoewel de loop van 's Rijks middelen niet onbevredigend is, blijft toch ten ge volge van de vele hoogst noodzakelijke nieuwe uitgaven de financieele toestand des Rijks de grootste zorg eischen. Binnenkort zullen de reeds vroeger aan gekondigde ontwerpen tot herziening van het tarief van invoerrechten en tot invoering eener algemeene inkomstenbelasting U be reiken. Tot dekking van het zeer aanzien lijke tekort op den aanstaanden dienst zal de toevlucht moeten worden genomen tot dezelfde tijdelijke maatregelen, als voor het loopende dienstjaar is geschied. Wetsontwerpen ter verzekering van ar beiders tegen geldelijke gevolgen van inva liditeit en ouderdom en tot wijziging der Ongevallenwet 1901, zullen U bereiken. De bij U ingediende wetsontwerpen, als mede die, waarvan de indiening reeds vroeger is toegezegd, zullen veel van Uw tijd en Uwe inspanning eischen. Toch zullen met liet oog op noodig ge bleken voorzieningen daarnevens nog eenige wetsontwerpen aan U worden aangeboden. Een wetsontwerp tot vaststelling van eene eedsformule en van de gevallen, waarin de eed van getuigen in burgerlijke en strafgedingen kan worden vervangen door eene belofte, zal U bereiken. Ook zullen U worden voorgelegd eene herziening van de bepalingen van het Burgerlijk Wet boek omtrent de verbintenis uit onrecht matige daad, alsmede van de Wet op het auteursrecht. Bij de herzieniug der onderwijswetgeving welke naar aanleiding van het rapport der Ineenscliakelings-Commissie zal moeten worden overwogen, zullen de onderwerpen, welke met de jongste wijziging derj Wet op liet lager onderwijs in nauw verband staan, alsmede de wettelijke voorziening inzake het vakonderwijs, het eerst de aan dacht vragen, voor zooveel zulks, zonder het geheel te verbreken, mogelijk blijkt. Indiening van een wetsontwerp tot her ziening der Militiewet 1901 kan spoedig worden tegemoet gezien, terwijl, in ver band daarmede, eene wijziging van enkele bepalingen der Landweerwet, U ter over weging zal worden aangeboden. Een ontwerp van wet betreffende de Landstorm, is in bewerking en zal U eer lang bereiken. In aansluiting aan de verbetering van de Waal, zal, in belang van de Scheep vaart, een aanvang gemaakt worden met de normaliseering der Boveu-Menvede. Ontwerpen worden voorbereid tot bevor dering van de verbetering der afwatering van de provinciën Friesland en Groningen, vau het Meppelerdiep en van de Vecht in Utrecht. Voorstellen tot hervormen van het Bin- uenlandsch Bestuur in Nederlandsch-Idië zijn mede in voorbereiding. Op Uwe toewijding en ijver zal, naar Ik vertrouw, niet te vergeefs een beroep wor den gedaan. Gods zegen ruste op Uw arbeid. Ik verklaar de gewone zitting der Sta ten-Generaal te zijn geopend. Ongecorrigeerd. (20 Cents per regel.) I e lange periode van rust voor bet artikel koffie is gevolgd door een le- vendigen handel met sterk stijgende prijzen. Eerst stegen de prijzen langzaam maar gestadig door, daarna ging de rijzing in sneller tempo, zoodat er in groote 2 maanden eene stijging heeft plaats gevonden, zooals in jaren niet is gekend. De vaste houding van de koffiemarkt moet aan verschillende omstandighe den worden toegeschreven, waaronder het vooruitzicht op kleine oogsten een groote rol speelt. Als noodzakelijk gevolg hebben de groote koffiebranders hunne prijzen van gebrande koffie successievelijk verhoogd en het koffiedrinkend publiek moet dus wel een boogeren prijs be- talen, wil het dezelfde kwaliteit drin- i ken als voorheen. Eigenaardig is, hoe het publiek zich eerst tegen eene prijsverhooging verzet door zich met mindere kwaliteit tevreden te stellen. De echte koffie-drinkers zien echter in, dat zij onverstandig doen en beta len liever wat meer. Maar het geval is dikwijls ook heel anders. De winke lier, dte zijne klanten vreest te ver liezen, tracht ze tot de oude prijzen te leveren en vervalt daardoor in steeds mindere kwaliteit. De huismoeder, welke van stijging der koffieprijzen nog niet hoorde, loopt er onwetend in, maar het duurt niet lang of zij begrijpt, en dan keert zij terug naai de betere kwaliteiten; inplaats van zijne klanten te behouden heelt dan zulk een winkelier juist door zijn angstvallige houding zijne klanten van zich vervreemd «Goedkoop duurkoop« is hier eerst recht van pas, want hoe beter de kwaliteit der koffie, hoe voordeeliger in het gebruik terwijl juist mindere kwaliteiten slecht afschenken en alleen slappe koffie geven, die het publiek ten slotte laat slaan. Koffie wordt echter door VAN NELLE verpakt iu den handel ge bracht. Op dj pakjes staat het merk en juist dat merk geeft de kwaliteit aan, die nooit verandert. Bij stijgende markten wordt de prijs verhoogd, bij dalende markten verlaagd en het publiek heeft daardoor de waarborg, dac het voor den besteden prijs de juiste kwaliteit ontvangt Dezepakjes- koffie is alom bij de winkelieis ver krijgbaar en prijskaarten, met de verschillende merken en prijzen er op. hangen in hunnen winkel, waar door elke vergissing uilgesloten ia i'itialselük Nieuws. ïMiddelliariita. Zaterdag overleed alhier de oudste inwoner den heer C. v. Wijk welke den ouderdom heeft bereikt van circa 99 jaar. De lolelingen welke j.l. Vrijdag ver trokken naar Dordrecht zijn als volgt inge deeld A. faasse, Gren. en jagers, 's Hage. C. van den Hoek en K. J. Meijer, inf, Bergen op Zoom. W. Stuij, inf. Breda. Stad aan 't Haring vliet. Tegen Donderdag 29 September 1910 is opge roepen tot den werkelijken dienst, H. On-, vijn geloot hebbende te Nijmegen \voon- ïchtig alhier Vrijdag j.l. ontstond brand in een hooischelf behoorende a n J. Koolbergen. Hoewel deze schelf geheel afbrande, wist 1 en te veihindeien, dat de andere schelven lie in onmtddehjken nabijheid stonden, toor hei vuur werden aangetast. Tot nog is de oorzaak van den brand onbekend. Laat tarwe snijden. De vonge -veek, was men voor deu landbouwer J. v. li. nog aan het tarwe snijden. Begunstigd 'L>or het mooie weder in de laatste dagen, 011 men hel nog droog binnen krijgt n. Thans doet zich in deze geme< nte n kom 11 tijd reeds het vijfde geval van Tebna Typhoidea voor en wel bij L. v. Dijk. Over de glooing der buitendijken, die deze zomer zijn opgehoogd, is men bezig met gaas spann< n, om hel losraken an de zoden door het zeewater te voor komen. Reeds voor f 2000 gaas is hier oor aangeschaft. Naar we vernemen zijn de lolelingen C \an Sprong en M. v. D.jk, die Vrijdag j.l. ingedeeld zijn, voor den dienst afgekeurd. I hans zullen dus opgeroepen worden No 11 en 12. Den Hommel. Door W. de Graafl alhier is voor f 74.4+ aangenomen om de peeaarde dit najaar van de kaai te ver voeren naar daarvoor aangewezen plaatsen. De inspectie der laudweerverlofgan- g"is van deze gemeente zal worden gehou- d 11 te Oude Tonge op Zaterdag, den 19 November 1910 des vm. 104 ure, De heer A. Woudstra, tijd atnbte- u *ar ter secretarie van Schiedam is thans •veder als zoodanig geplaatst te Sotnmcls- dijk. Onlangs werd bij de wed, M, alhier een jas vermist, waarschijnlijk gestolen, thans erd ze echter op de dorschvloer in de •-chuur teruggevonden 1 Woensdagavond zal er ten huize der wedr. Lokker eene vergadering worden ge houden van arbeiders, die zullen trachten 6' ne arbeidersvereeniging op te richten Of 't lukken zal P Oude Tonge. Door den Bond van vuikerfabrikanten is de weegbrug dezer ge meente No 2 goedgekeurd, Vrijdag j I. waren 50 stuks vee ter markt aangevoerd. De handel was vlug. Het jaarlijksch onderzoek van de in het verlofgangersregisier dezer Gemeente ingeschreven verlofgangers vaD de Landweer zal alhier worden gehouden in de Openbare Lagere School op Zaterdag, den 19 Nov. a.s. Dirkslaild. De navolgende lctelingen der Nationale Militie zijn ingedeeld als volgt J. G B. Kimfnel Grenadiers en Jagers Den Haag H. Knops, Veldarlellerie EEeda. J. Wilkens Veldartellarie Den Haag. De Zangvereeniging Exselcior welke eenigen tijd door afwezigheid van haren Directeur de repetieties staakte hoopt die heden Dinsdag weer voort te zetten. 26 Sept. en volgende dagen zal de gewone inspectie gehoudeu worden over haardsteden en stookplaatsen, Zaterdag t Oct. 's avonds 7 UUr door den heer H. M. Roodzaud de volk bibliotheek geopend worden. In den nacht van Vrijdag op Zater j.l. werd door den landbouwer J. N' N-eu lenhuizen en d ens knecht m Noo-d Oo-ten een prachtigeu vuut waargenomen zijnde in het begin lang# p g, daarna rond, oui weer langwerpig sloite te verdwijnen. Het geheel ga( prachtig vertoontn. Ilerkingen. De loteüngen L. Geb en T. Suu k beide der lichting 19,19 Zaterdag j.l. 17 Sept. te Dordrecht ingef bij de Nat. Militie respectievelijk bij Reg. Infanterie të Delft en het ft Greuadiers en jagers te 's Gravenhage. Als een zeldzaamheid mag wot vermeld dat deze week door C. J. Kaï een varken werd gele.erd aan slager Hu wegende het kollossale gewicht van s ponden. Dat genoemde slager een aai duuje daarvoor moest neertellen zal dezen duuren tijd wel niet behoeven worden gezegd. Op Maandag 26 Sept. des av- om 6 uur zal in de concistoriekamn Ned. Herv. Kerk alhier publiek wor verhuurd 10 tuinen gelegen achter held in den polder Klinkerland. Zie verder publicatie aan het aanplakbord en de v waarden liggende ter inzage ten huize Diakenen der Diaconie der Ned. H Kerk dezer Gemeente, eigenares vanvo noemde tuinen. De leveriog van petroleum ten die dezer Gemeente, voor den a.s. winter gegund aau D. de Bruine voor 8 3c de Luer. De steenkoolen aan A. W. K vink voor 98 cent de H.L. Voor grondvervoer op de kaai ten tijde bietenaauvoer waren geen briefjes ingeko Heden is bij de betrokken ou bericht gekomen de loteling T. Stiuikv den dienst bij de Nat. Militie is afgeke B. en W. dezer gemeente m' bekend eene hera" nbesteding zal pi tiebben van de te vervoeren peegrond de kaai dezer gemeente. Briefjes moe worden ingeleverd ter Secretarie voor V lag 23 Sept. 's morgens 10 ure. In de vergadering van B. en 16. Sept. 1.Ingehouden isE de Boer benoemd tot W. bij de Opeob Werken. Spijkeuisse. Het aantal typhus-lijd breidi zich nog steeds uit. De vorige w '.ijn er weder vier gevallen geconstatee Dit jaar hebben zich uu reeds twintig vallen voorgedaan, gelukkig geen doodelijken afljop. Ueineeiileraad. Verslag van het verhande in de Openbare Raadsver dering der gemeente HERK GEN, gehouden op Vrijdag den 16 Sept. des voorm. ure. Alle leden z,jn aanwezig. Voorz. Mr. Zaaijer, door wieu de vergadering op de bruikelijke wijze wordt geopend. Daarna deu de notulen der vorige vergadering gele onveranderd goedgekeurd en geteekend. Ie aan de 01 de als eerste punt agenda liging vau bet nieuwgekozen raadslid dfb lac. v. d. Velde Jobz. Deze legt staande in vergadering de beide voorgeschreven eeden waarna de voorz. zegt hem nog eenige woor van gelukwenscb te willen toevoegen. Hü wens liem van harte geluk met het lidmaatschap den Kaad en voegt o. m. aan toe, dat hij ho laf getoond zal Wbrde'n hlt'aW'aardig te zijn, bijv zal blijken te zijn een man hit een stuk, bij zich niet zal laten ÏDflueuceeren door a ren en aan allerlei praatjes gehoor geven, de qnautileit in hem zal moeten verliezen le qualiteit, dut getracht zal worden goede menwerking te verkrijgen met Burg. en We lat hij met de leden onderling in het belang gemeente zal blijken werkzaam le zijnen dit ene goede veistandbouding onder elkander gepaard gaan. Opstaande reikt de Voorz. deH v. d. Velde Uzi). de hand en heet hem harte' welkom in het midden der vergadering, waa le Heer v. d. Velde Czn. dank zegt voor tot hem gesprokene. Dan wordt overgegaan tot de benoeming neu Wetb. in de vacature Kastelein. Totst ming met gesloten briefjes overgaande blpe zg'n uitgebracht op den Heer den Boer 3 'leer J. v. d. Velde 1 den Heer Mans 1 e stemmen blanco. De Voorz. verklaart alzoo met meerderh van stemmen te zijn benoemd den Heer J. ■toer die op de vraag van den Voorz, deze noeming aanneemt. Komt ter tafel de behandeling van een d O. Huizer gedaan verzoek eene wouiDg te bou achter de woning van A. SoetemaD. Het advies der Gezondheids-Commissie in wonnen wordt voorgelezen, waaruit blijkt g e«waren bestaan deu bouw te doen doorga De Voorz. adviseert namens B. en W. ev ens tot inwilliging van het verzoek, mita le voorwaarden gesteld door B. en W. wo voldaan. Deze zijn te B. en W. geven de rooi' .an. 2e. Niets mag voor de voorgevel geplaa worden en Se. Ke» straatje breed 1 Meter m voor de woning worden aangebracht ter vooi ming van onzindelijke voetpaden. Op de vraag van den Koer wat Art. 2 (bouwverordening inhoud, antwoord de Voo daarin voorkomt dispentatie kan worden verlt om n.l. van den openbare weg of straat te peD bouwen. De zelfde spreker zegt het niet tegen te wil werken, doch acht het mogelijk deze achter slaande woning een slop zal veroorzaken De heer Mans acht dat zelfs wenschelijk, minste als het goed was bestraat en werd os honden. Ook vraagt den Boer eenige inlichtingomt de scheiding met de daarachter gelegen tn' en bewoners. Of n.l. voor rekening van den wer of gemeenschappelijk b.v. eene schuit' moet worden geplaatst. De Voorz. Dat moeten de eigenaren tussc elkander uitmaken en is buiten het opziobt B. en W. Met algemeene stemmen wordt het voo van B. en W. aangenomen het verzoek tol staan onder de gestelde voorwaarden. Ten slotte wordt op zijn verzoek met in van 1 Dec. eervol ontslag verleend aan T.D h oofd der O. L. School. Op de vraag van den Voorz. of iemand aanwezige ledeD .nog iets in het belang der meente heeft op of aaD te merken vraagt Heer van Kempen of ei ook een termijn i> steld wanneer een hoofd der O. L. School n» worden benoemd. De Voorz. Dit punt der agenda is nu eensii overgehandeld en niet meer aan de orde.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2