f 2de LIJST ft Cieiiieeiiteraaal. Ingezonden Stukken. Posterijen. t/itslag* Aanbesteding-. Herk en School. van de 32ste 3 aar-Collecte voor de Scholen met den Bijbel. WEERBERICHT. Weerbericht van het Koninklijk Ned. MeteorologischInstitnnt te De Bilt. Bur^elliken $(and. Scheepstijdingen. Weetverslag van Geld- en Fondseniam, v -L- -«J - 'I i ll| 11 It! i 'ft -"- voor van febris typhoidea en wel bij zijn zoon Jacob, Dirksland. Woensdag 31 Aug. was het voor onze Gemeente een vroolijke dag. Ter herdenking van de 30 verjaardag onzer geëerbiedigde Konin gin werd op zeer aangename wijze feest gevierd. Reeds vroeg in den morgen, was ons dorp in vlaggentooi gesierd, waarbjj de voorstraat schier gehaei in feestdosch was gehuld. Tegen half tien begaf zie.h het Feestcomité naar het Tramstation om aldaaar het Muziekge zelschap .Apollo" van Nieuwe Tonge af te halen. Een prachtig versierd rijtuig van den Heer A. Vreeswijk bood plaats aan den alom bekenden Directeur Vletter welke het muziek zoude leidde. Aan den ingang van het dorp, lieten de tonen zich hooren, tot aan de smaakvol versierde mu ziektent, waar nog enkele liederen ten beste ge geven werden. Allereerst werd nu een rondgang met vereenigde schoolkinderen gemaakt ofschoon met blij gelaat ,'opgerukt werden zij onder hun lievelijk feestgezang onderweg eenigzins verrast door en regenbuitje. Gelukkig duurde dit niet lang en kwam weldra de zon te voorschijn, waarna vreer vrijer adem werd gehaald. Na afloop der ïonde werden zij in de scholen getracteerd. Intusschen was een groote massa volk op de besn gekomen en begonnen omstreeks 11 uur de volksspelen. Voor eierloopen behaalde de navolgende meis jes prijzen M. de Bruin, J. Zout en Gv van der Ham. Blokjes rapen ook meisjes. 8. Matsingel, S. Lugtenburg, M. Groenendijk, M. Bogerd. H. den Berg en A. van Broekhoven. Kaarshappen voor jongens. P. Vijfhuizen, D. Mooiaard, M. van Dongen en J. Knops. Loopwedstrijd voor jongens met hindernissen. 8. van den Houtsn, B. van Es, M. Brooshoofd D. Mooiaard, Jb. Koenraad, D. Bal, L. Poortvliet, J, 0. Baard en J. Los. Koekhappen duurde kort, deze viel van zelf in den mond. Bij het mastklimmen werd de 1ste prijs ge wonnen door A Vijfhuizen, anderen konden den top niet bereiken. Om half drie werd begonnen met ringrijderij, paarden en rijtuigen waren fraai versierd er waren 21 deelnemers. lste prijs met zilveren wisselbeker werd behaald door Mejuf. L. R. Oosthoek uit Nieuwenhoorn 2e prijs L. van Prooijen te Ooltgensplaat, en de 3e prya Mejuf. van Schouwen van Oude Tonge. lste 2e 3e prijs voor versierde paarden en rij tuigen werden toegekend aan H. Lodder uit Goedereede. J. Mijs uit Oude Tonge en D. Ber- geijk uit Middelharnis. Na afloop ringrijderij werden op het Gemeen tehuis de prijzen uitgereikt. Vervolgens werd door het Zanggezelschap Ex celsior Directeur W. D. Kaat 6 uur eene zeer wel geslaagde uitvoering gegeven bij de Herv. Kerk. welke door een ontzettende massa menschen werd aangehoord. Na afloop hiervan werd zicht baar ontroerd door den Muziekdirecteur den WelEd. Heer Vletter uit Middelharnis, tot deze vereeni ging, inzonderheid tot den Directeur een lofspraak gehouden, welke getuigde van groote bewonde ring over de schoone en zuivere melodiën der Zangkunst, alhier aangehoord. Hierbij werd den Heer Kaat en zijn gezelschap dan ook hartelijk gefeliciteerd met de zoo schoone en edele kunst in slechts zeer korten tijd verworven. Weder- keerig werd hierna door den Heer Kaat een woord van dank tot den Heer Vletter gericht, voor (zijne groote belangstelling in deze ure, be nevens, het gesprokene tot hem waarna het ge zelschap uit een ging, en waagde het te zeggen dit punt wel het mooiste van het programma was. Om 7.30 had nog een concert plaats indemu- 21©kt©Dt De lampionoptocht kwam niet veel van terecht er fcwaB weinig liefhebberij voor. Na nog een poosje te hebben gejuigd en gejubeld maakte tot afscheid een flinke regenbui een einde aan de de zaak en joeg vele huiswaarts hiermede was het feest van 31 Aug. afgeloopen welke den heele dag een kalm verloop had, zoodat geen wanklank werd gehoord. Fa het bepaalde sluitensuur waren op kennis geving van de politie de herbergen in 5 minu ten tijds gesloten. Melissant. Aan deze gemeente is bij Koninklijk besluit een buitengewone sub sidie 'in de kosten van het lager onderwijs voor het jaar 1910 verleend van f1200. Door den gemeenteraad zijn als no. I en 2 op de voordracht ter benoeming van leden voor 's Rijks directe belasting geplaatst de heeren L. van Beek en G. Joppe. De loteüngen C. Makkenze, H. Tie- leman en E. van Zieist, zullen 17 Sept. a.s. des voormiddags 9.45 te Dordrecht worden ingelijfd. Zondag geraakte in een onbewaakt oogenblik het dochter.je van J. G. in den sloot aan den Molendijk. Gelukkig werd dit nog intijds opgemerkt door den vader, die zijn kind spoedig op het droge bracht. De aan den gemeenteraad aangeboden begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1911bedraagt zoowel in ontvang als in uitgaaf f 18331,19. Ouddorp. In de werkplaats van J. Visser is in een onbewaakt oogenblik f24 gestolen uit eene daar hangende jas. De landbouwer T. T. kreeg dezer dagen een slag van een jong paard tegen zijn arm, waardoor hij ernstig bezeerd werd opgenomen. Koninginnedag. Woensdag reeds vroeg in den morgen klonk heel statig en plechtig, na het klokgelui, een prachtig uitgevoerd koraal van den toren door het muziek gezelschap van Stellendam. Vervolgens wer den de kinderen der Openbare en die der Chr. School rijk onthaald in het gebouw der Openbare School. Van leden der feest commissie werden de kinderen der Chr. School geleid, en de kinderen der openbare School door hunne onderwijzers, bij hunne rondgang over het dorp. De Zangvereeniging Halleluja gaf tegen II uur 's morgens enkele stukjes ten gehoore die flink werden uitgevoerd. 's Middags begon een optocht, door ver schillende buurten, vooraan rijk versierde paarden, waarachter een kunstig opgetuigde boot opgesteld op een wagen, rond reed. Daarachter reed eene afdeeling stellende voor de nijverheid. Op deze wagen zag men alles in werkelijkheid uitgevoerd de metse laars hanteerde hun truffels, de smid blaasde de kolen aan en smeedde het ijzer op het aanbeeld, de timmerman en wagenmaker zag men de planken zagen en schaven de kleermaker, bakker en schilder, ieder zag men in hun bedrijf werkzaam. Ook de landbouw kreeg een bescheiden afdeeling. Na dit bedrijf kreeg men een ringrijderij met de fiets. Voor de eerste prijs kwam G. Spée en voor den tweeden j. C, Tanis ss&c-. in aanmerking. Voor het proefrijden over eieren verkreeg W. v. d. Wende de eerste en C. de Ronde de tweede prijs. Alles werd afgewisseld door keurig uitgevoerde muziekstukken, waarvan het Stellendamsch fanfarecorps alle eer heeft gehad. In den loop van den dag werd vanwege de feestcommissie een telegram van geluk- wensching verzonden aan H. M. de Koningin. Een vermakelijk slotnummer van het feestIn den nacht na het Koninginne- feest trad een tot nog toe onbekend mans persoon de woning van B. v. ,W. binnen. Het meereudeel van dal gezin lag in diepe rust terneder. Slechts een flauw schijnend nachtlampje „verspreide haar licht door de woning. Hij vond een stoel, ontkleede zich en stapte het bed in. Doch toen kwam de ontnuch tering. Een heldere vrouwenstem klonk opeens Hè, wat joe hier, je bint abuus jongen.* Aankleeden was het werk van een oogenblik. De vrouw die nog lag te klappertanden van schrik werd toen nog achterna geroepen Je mot 't mar tege geen mense zegge da'k so stomme weest binne. Spykenisse. In het begin dezer week zijn weder een tweetal gevallen van Fefcris Typhoidea geconstateerd. Tot heden had alles een gun§tig verloop. De uitslag van de loting der Nat. Militie is als volgt: 1 B. Rensiok, (ongesch.)2 P. van Kra lingen 3 F. Draak, (brd.)4 P. Visser 5 A. v. d. Stelt6 H. v. d. Meer Czn. 7 Math. Snijder8 K. Dekker 9 D. v. Bodegom 10 H. Mol Pzn. (ongesch.) n J. Rietdijk 12 Jb. de Baan 13 D. v. Sfeensel14 Math. Mol; 15 S. v. Kralin gen 16 B. Hogenboom 17 A. Verzijl, (brd.); 18 G. Keizerwaard 19 P. Speel man; 20 Jn. Hogenboom 21 G, Lankhaar. Verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis op Don derdag 1 Sept. 1910 nam. 2.30 uur. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en ver zoekt de Secretaris de notulen voor te lezen, waarna dezelve onveranderd wordt goedgekeurd Aan de orde is Ingekomen stukken le Een schrijven van HH. Ged. Staten inhou dende goedkeuring vorig raadsbesluit tot aankoop van grond. 2e Een schrijven van HH. Ged. Staten in houdende uittreksel van de bij koninklijk besluit buitengewoon verleende subsidie voor 't Lager onderwijs ten bedrage van f 6125. 3e Vraagt de voorzitter den heer Slis om na der rapport uit jte brengen over die balans die destijds hem niet duidelijk geDoeg was. Doch daar de heer blis daar niet verder aan gedacht had wordt dit aangehouden tot een volgende vergadering. 4e De voori. brengt nu in behandeling de bespreking over de riooleering van de Dieuwe Stationsweg waarover in de vorige vergadering reeds gesproken is, doch de voorz. is toen aan de leden voorgesteld om zich daar eerst persoon lijk mee op de hoogte te stellen. Nadat door den voorz. de richting aangeduid was, hoe de rioo leering te leggen, nl. dezelve in aansluiting te brengen met een zinkput bij de schuur van Gi deon, werd door den heer Slis in 't midden ge bracht dat daar vele bewoners in de Ring nogal dikwijls last hebben van het vuil of het nu niet mogelijk was dit dan tegelijk te doen uitloopen op de sloot in 't Marientjespad. Door den voorz. wordt geantwoord dat dit niet mogelijk was, want den zou men zoodoende weer Vroegere toestanden terugkrijgen. Den heer Kolff brengt (in 't midden dat ook hfj met de gemeentearchitect aldaar die {zaak heeft besproken en _heeft wezen bekijken en is tot de ontdekking gekomen dat de gemeente architect ook van oordeel was dat de bestaand» riooleering die daar achterom in 't geheel niet deugd. Ook heeft spreker gemtrkt dat Gideon niet genegen is zich aan te sluiten bij de rioo leering, Izoodat het ten slotte voor die eene wo ning is die daar staat. Dit vindt spreker wel wat te kras, al die kosten te maken. De heer Korvink zag ook liever deze zaak nog wat uitgesteld. De voorzitter de zaak aldus behandeld ziende wilde nr ook liefst nist verder meer over spreken want nu nam het (den schijn door het gespro kene van den heer Kolff, dat hij, persoonlijk bij die woning betrokken, gebaat zou willen zijn, van de woning voor die woning een riooleering te verkrijgen, en wenscht hier verder over te zwijgen. J Hierna i deelt de voorzitter mede inzake de overdracht van de Tram dat hij in overleg is getreden met den Directeur Ider R. T. M. doch daar :deze tot 15 September afwezig is, zal hij 't na genoemden datum zoo spoedig mogelijk ter hand nemen.) Alsnu steld de voorz. voor over te gaan tot de benoeming van Zetters, daar aan de beurt van aftreding zijn de heeren J.J. Slis jen C. Kolff. Er worden tot stemopnemers benoemd de Heeren Van der Koogh en Van der Sloot. Er worden benoemd tot le |lid C. Kolff, 2e lid J. J. Slis, Se lid J. van der Baan en 4e lid J. Tim- mers. Thans wordt door den voorz. namens B. en W. den Raad machtiging gevraagd tot het ver pachten van het Oostersche spuigors en een ge deelte grond aan den Westhavendijk, en om dan bij wijze van proef het in perceelen te verhuren. Wordt goedgekeurd. Hierbij brengt de heer Van der Baan nog in 't midden, dat die sloot in de Oostplaat nood- zadelijk verbeterd [zon moeten worden, daar de zelve in een slechten toestand verkeerd. De heer Bom is van oordeel dat de huurder daarvoor moet zorgen. De voorzitter zal dienaangaande hetpachtcon- tract nader onderzoeken, hetwelk dat dan wel zal beslissen. Aan de orde is nu gemeenterekening en ver zocht de Commissie daarvan rapport uit te bren gen, alwaar bij monde van Sen heer Kolff aan wordt voldaan. Deze adviseert dat de rekening in orde is bevonden. Alleen een kleine opmer- kiDg hoe doet B. en W. met die achterstallige schulden van den H. O. waar er bij zijn van 2 jaar achteruit. De voorz. antwoord dat dit te genwoordig moeilijker is dan vroeger, daar vroe ger door middel van '.het zenden van soldaten nogal eens schrik zette en men zoo spoedig mo gelijk als men kon betaalde. Doch dat men tegenwoordig op zou moeten treden om de boel te verkoopen en dat daar ook groote moeiiijkhe den aan verbonden zijn. Niettegenstaande dat is de gemeenterekening door de commissie in orde bevonden en werd dezelve voorloopig vastgesteld met esn batig saldo van f 1C00.en uitgaaf f 1204.87'/, en sluit alzoo met een nadeelig saldo van f J204. 87'/, en zal dezelve naar Ged. Staten opgezonden worden. De voorz. deelt mede dat de begrooting burgerlijk armbestuur en weeshuis in handen gesteld is van eene commissie en op de begrooting weeshuis f 1450 en armbestuur f 4300 gebracht, dat is f 500 meer dan op een ander jaar en verzoekt den heer Van der Baan daarvan verslag j uit te brengen, Deze adviseert dat beide in orde (zijn bevonden welke daarna worden vastgesteld. Ten slotte is aan de orde begrooting gasfabriek en stelt de voorz. voor dezelve in handen te stel len eener commissie die tevens de gemeenterek. naziet. Hierna gaat men over tot het benoemen tot leden eener Commissie en worden benoemd J. J. Slis, J. van der Koogh en C. Kolff. Door de voorzitter wordt gezegd dat de zaken die aan de orde zijn hiermede zijn afgeloopen en vraagt wie of er het woord nog verlangd. Den heer Van der Baan, zou gaarne eenige voortgaDg gemaakt zien in het verbeteren van den toestand van de sloot achter den Oostdijk daar er sinds 1902 al aan begonnen is, en men nu 1910 telt. De voorz. zegt hierop dat men dit geleidelijk aan dient te doen, want wilde men dit in korten tijd doen dan zouden er heel wat meer kosten aan verbonden zijn. Ten slotte maakt den heer Van der Baan aan de Voorz. nog bekend dat door kwajongens verscheidene straatsteenen, welke op het eind van den Oost- dijk worden opgebroken, in de kreek worder ge worpen. De voorz. dankt de heer Van der Baan voor zijne mededeeling en zal daar direct notitie van nemen. De vergadering wordt hierna door den voorz. gesloten. VERSLAG van het verliandel- de in de openbare vergadering van den Raad der gemeente 00LT-' GENSPLAATop 1 September 19101' Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedge keurd. De voorz. deelt mede dat in de vorige ver gadering eene commissie is benoemd be staande uit de Heeren J. Jacobs Jzn. J. Donkersloot en J. A. Slis tot het nazien der gemeente-rekening, de rekening der openbare bewaarschool en die van het groot of Algemeen Armbestuur over 1909, en verzoekt de Commissie daarvan rapport uit te brengen. Deze brengt bij monde van den Heer J. Jacobs Jzn. verslag uit en deelt mede, dat zij adviseert tot voorloopige vaststelling van de rekeningen. De Voorzitter stelt dan voor de Gemeen terekening voorloopig vast te stellen de gewone Ontvangsten op f 29555,10$ Uitgaven f 27417.25 alzoo het batig saldo van f 2137.85$ de buitengewone Ontvangsten op f 823.28 Uitgaven op f 323.28 Saldo Nihil. en de rekening der Openbare bewaarschool in Ontvangsten f 872.41 Uitgaven f 873.75$ Alzoo het nadeelig saldo van 1.34$ en de rekening van het Groot of Algemeen Armbestuur in Ontvangsten f 6871.25 Uitgaven f 4353.68$ Alzoo het batig saldo van f 2517.56 waartoe door den raad wordt besloten. De Voorz. zegt den leden der Commissie dank voor de werkzaamheden door hen verricht. Deelt de Voorz. mede, dat door Burge meester en Wethouders is opgemaakt de begrooting der Gemeente en die van de open bare bewaarschool voor het dienstjaar 1911 en dat die in eene nadere vergadering be handeld zullen worden. Komt aan de orde het opmaken van eene voordracht voor 2 leden van het college van zetters, noodig door de periodieke af treding van de heeren A. Hobbel en H. Schilperoort. Na gehouden stemmingen wordt de voor dracht aldus opgemaakt. In de vacature A. Hobbel als le candi- daat A. Hobbel en 2e. candidaat J. A. Slis en in de vacature H. Schilperoot als le. candidaat H. Schilperoort en 2e candidaat J. Donkersloot. Deelt de Voorz. mede dat het gemeente bestuur den Raad voorstelt, Ged. Staten te verzoeken de jaarwedden van de Wet houders te verhoogen eu ran f 60 op f 80 te brengen. Hij wijst er op dat in den laatsten tijd de jaarwedden van den Burg. en Secretaris zijn verhoogd en door de voortdurende toeneming der werkzaamheden het gemeentebestuur zich gerechtigd vindt, dit voorstel aan den Raad te doen. Na rondvraag wordt het zonder nadere bespreking aangenomen. Dan komen aan de orde ingekomen stukken. le. Procesverbaal van het nazien der boeken en kas van den gemeente-ontvan ger en van den administrateur van het Groot of Algemeen Armbestuur waaruit blijkt dat in kas was respectievelijk f 1776,56en f 1654.44. 2e. Missieve van Ged. Staten toezendende liet door hun goedgekeurd besluit tot ver hooging der jaarwedde van de onderwijzeres aan de openbare school No. 2. 3e. Een schrijven van mej. E. Larooij, waarbij zij den Raad dank zegt voor de verhooging harer jaarwedde. 4e. een schrijven van het bestuur der afd. Flakkee van het N. O. Genootschap eveneens dank betuigende voor het besluit van den Raad bedoeld in subs. 3. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Is door Ged. Staten teruggezonden de door den raad vastgestelde verordening tot wijziging der verordening op de brandweer daarbij de opmerking makende, dat perso nen uit Ooltgensplaat niet verplicht kun nen worden hulp te verleenen bij eventu- eelen brand buiten de gemeente. Na eenige bespreking wordt besloten de verordening te wijzigen jn dien zin, dat nu gelezen wordtdat bij brand in de Acht huizen (gem. Den Bommel) de spuit bedient zal worden door personen uit deze gemeente die daartoe mochten bereid zijn. Is ingekomen een schrijven van K. Kievit wonende te Vlaardingen, waarbij hij afschrij ving verzoekt van zijnen aanslag in den Hoofd. Omslag, daar hij 1 Aug. jl. uit deze gemeente is vertrokken. Besloten Wordt hem afschrijving te verleenen voor 5/12 van zijnen aanslag. De Voorz. deelt mede dat de agenda is afgehandeld en hij nu voorstelt de openbare vergadering te sluiten en in geheime zitting over te gaan, waar toe wordt besloten. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Geachte Redactie! Op de voorlaatste vergadering onzer vereeniging introduceerde zich een jonge man, met_verzoek een inzameling voor hem te willen houden. 't Is iemand van omstreeks 25 jaar, klein van gestalte, met donker kneveltje en een pet op 't hoofd. Hij dient zich aan onder de naam van Johannes van den B Tg, zegt uit Duitschland te komen (omstreeks drie weken geleden werden wij uit Ruhrort gewaarschuwd voor eenen Riem- stra, die daar verdwenen was met een bedrag van R. M. 100 uit de kas der Jongel, Vereeniging aldaar) en lid geweest te zijn eener J. V. te Arn hem, van welke vereeniging hij ons ook de namen van voorzitter en secretaris noemde. Voorts zeide hij onderloos te zijn en nu geen nachtverblijf te hebben; het beroep van wagen maker uit te oefenen en meer dan 14 weken werkloos rond te loopen. Wij togen voor een en ander op onderzoek uit, waarbij ons bleek, dat alles bedrog was; zoodat bij op deze wijze door anderer medelijden te wekken met nietsdoen aan den kost komt. Te meer wijzen wij hierop en maken het open baar, omdat hij zich van vele Bijbelteksten be dient. Hij doorkruist het geheele land en meldt zich niet alleen bij Jongel. vereen., maar even eens bij kerksraadsleden, predikanten en leden van kiesvereenigingen. Uit vele ingekomen berichten blijkt ons, dat hij veel succes heeft bij zijn bedrijf, mede door zijn groote bespraaktheid en brutaliteit. Zeer hopen wij, dat door deze publicatie, deze man in zijn werk zal worden gestuit. Men hoede zich dan ook voor hem. U, mijnheer de Redacteur, danken wij voor de verleende plaatsruimte. Hoogacgtend, Jongel. Vereen, op Geref. Grondslag .Mijn zoon, geef Mij uw hart". J. VAN GORCUM, Voorzitter D. F. W. OTTERSBERG, Secretaris Jacob v. Campenstr. 87 Amsterdam, 29 Augustus 1910. P. S. Andere Christelijke bladen worden ver zocht dit stuk over te nemen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. In de vo rige maand werden aan het Rijkstelegraaf- en telefoonkantoor alhier behandeld 117 telegram men en 85 gesprekken. DEN BOMMEL. Op het Hulptelegraafkantoor werden de afgeloopen maand behandeld 93 ge sprekken en 118 telegrammen. NIEUWE TONGE. Door de Ingenieur der telegrafie te 's Gravenhago is tot lijnwerker benoemd voor Nieuwe Tonge en omstreken Th. 0. Rober alhier. Op het hulptelegraafkantoor alhier zijn in de maand Augustus behandeld 100 telegrammen en 73 telefoongesprekken. OOLTGENSPLAAT. De uitslag der aanbesteding voor de benoodigde brandstoffen voor het tijdvak van r Oct. x 91 o tot i Mei x 911 voor deze gemeente, is als volgt: Ingeschreven werd a. Voor de levering van machinaal ge klopte Hollandsche cokes voor de openbare gemeentelijke bewaarschool doïtr L. van Gent Hz. alhier, voor f 0,63 p. HL. H. P. Waling 0,70 H. van Gent Lz 0,60 D. Braber 0,66 b. Voor de levering van k^chd- kolen voor de openbare scholen en de nachtwacht door L. van Gent Hz. alhier, voor f 0,94 p. HL. H. van Gent Lz. 0.94 D. Braber 0^0 C. V oor de levering van de benoodigde ie kwaliteit Engelsche anthraciet, grootte 3 tot 5 a 6 cM. voor het gemeentehuis door L. van Gent Hz. alhier, voor f 2,05 p. HL. H. P. Waling >2,10» H. van Gent Lz. 2,10 D. Braber 2,20 De levering werd aan de laagste in schrijvers gegund. Predikbeurten op Zóndag 4 Sept. a.s. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, (Langstraat) nm. Ds. Polhuijs van Stad aan 't Haringvliet Ooltgensplaat, geen dienst, i'ude Tonge, nm. Ds. Kroesse van Melissant. (Doopsbediening.) Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink tevens (Doopsbediening.) Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, nm. Ds. Addink van HerkiDgeu. Melissant, vm. Ds. Kroese. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. De Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nm. Ds. de Gidti van Goedereede. (Doopsbed.) GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Diemer, Em. predikant te Bassum. Stad aan 't Haringvliet, vm, en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en nm. (Cat, Zondag 35), en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. (voorber. H.-Avondmaal) en nm. Ds. van Duin. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. en av. leeskerk. Dirksland, vm. nm. en 's av. leeskerk. Melissant, vm. nm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm. nm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. RössiDg. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. De Bres, cand. te Utreoh'. (Voor uitvoeriger zie men onze Kerkbode.) Transport f 3.027.45 27.50 23.56^ Ter Apel Oldeboorn met Nes en Akkrum (G. K.) Scbarnegoutum met Loënga, Lut- kewierum en Rienu IJsbrecbtum met Tjalbuizeiu,Tiras en Roodhuisu Zwagerveen met Kollumerzwaag en Veenkloosteru Nijeveen met Kolderveen en Wan- neperveen (G. K.) Bruchemn IJzerloo (gent. Aalten) Wichmond met Vierakker en Hengeloosche Broek u Pull en 't Waal met Hofwijk Zegveld met Zegveldsche Broek (H. K.) Ransdorp met Schellingwoude Durgerdam en Holysloot Groot Ammers (Opperstok) u Giessen-Nieuwkerk met Giessen- Ouderkerk (Bovenkerks) met Peursem en Neder-Slingeland u Heerjansdam met Kijfhoek u Mijnsheerenland (gift) u Nieuwkooptr Sassenheim met Voorhout h Wassernaar u Oude Wetering met Roelofs- Arendsveenu Nieuwe Wetering met Poel en Huigsloot, Wijngaarden met Ruigbroek Oostburg met Zuidztnde Serooskerke (W) (G. K.) Drimmelen 90.— 9.10 134.70 17.85 26.18 106.615 65.66» 35.— 48.75 45.65 86.56' 101.93' 201.— 3.50 146.15 204.— 193.65' 104.25 55.— 30.52' 123.84 48.13 9.60 Totaal van 50 Locale Comités f 4.966.16' Waar niets staat aangegeven ia de Collecte aan de huizen gehouden. R. DLRKSEN. Secretaris der Unie. PER TELEGRAAF. Verwachting van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Matige meest Zuidwestelijke wind zwaar bewolkt, mogelijk regenbuiien, zelfde tem peratuur. SOMMELSDIJK. Geb.Johanna, d. v Jan van Antwerpen, en Janneije Cornelia Kransse Jacob, z. v. Leendert Bruggeman en Adriana Timmer; Kaatje, d. v. Leendert Doornheim en Bastiana Spring vloed; Francina d. v. Simon Frans Koote en Jannetje Stapel; Bastiana, d. v. Peter Daniël v. d. Sluis en Johanna Koote; Elizabet, d.v. Steven Visser en Lena v. d. Nieuwendijk Aart z. v. Jan van Dijk en Annigtje de Jong; Lena Maria Geertruida, d. v. Cornelis van Dongen en Adriaantje KleinKlaas, z. v. Cornelis Vroegindeweij en Maria van BrusselLeendert z. v. Pieter v. d. Meide en Pieternella Verweij. GehuwdKorstiaan Korteweg met Cornelia Johanna van Es; Izak van den Nieuwendijk met Aagtje Dubbel. OverledenCornelia van den Tol, 39 jaar echtgenoote van Jacobus Nelis Marinus Spee oud 92 jaar, weduwnaar van Jacoba Water man. MIDDELHARNIS. GeborenAdam z. v. Maarten Verduin en Jannetje Cornelia AlbrechtsJan, z. v. Aart van den Bos en Jannetje van Dongen. Gehuwd: Jacob van Dijk 36j.cn Willempje van Gelder 24 j. Overleden: Adriaantje Keu velaar 56 j. echt genoote van Simon Pille. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenJohannis, z. v. Pieter Jongekrijg en Neeltje Maliepaard. Overleden Johanna Cornelia Magielsen, oud 4'/, maand, d. v. Cornelis Magielsen en Geerdina Rademakers. NIEUWE TONGE. GeborenTeunis z. v. Hendrik Kats e maaild opzeggen /4 p gn wej Jacoba van Vliet. Jannetje Cornelia d. v. SjaaPSJ met zes maande „ejja_ cob jan van Ziels en Anna van den Tol. opzeggen 4 pCt. 's jaaTS. U(tslaeen s°but' V' Adrianus Vijfhuizen en Martha Ven Vrijdagmorgen van 10— ,epe° ajlerlei Gehuwd: Dingeman Mellissant j.m. ->Boerenleenbank. weer.J"" en Adriaantje van Vliet j.d. tt i. TRANSATLANTISCHE LIJNEN Het s.s. Madura vertrok 27 Aug. van Amster dam naar Java. Het s.s. Ixion arriveerde 26 Aug. van Amster dam te Batavia. Het s.s. Ternate, van Rotterdam naar Java, arriveerde 29 Aug. tePaiUng. Het s.s. Celebes, van Batavia naar Amsterdam vertrok 28 Aug. van Port Said. Het s.B. Bali, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 29 Aug. te Suez. Het s.s. Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 27 Aug. Gibraltar. Veel is er sinds ons vorig verslag niet te vermelden. Niet veel, voor zoover men ■preken kan van .„nieuws". De Amerikaan- sche markt deed over 't geheel een zeer vaste ondergrond zien en geeft thans blij ken, dat wij nog niet mis zagen, toen wij spraken van een gunstige marktpositie d.w.z. de markt kan een stootje verdra gen. Als men ergens zenuwachtig is, dan is het niet, daar waar men den toestand het dichtst bij kan beoordeelen. De Amerikaan ziet ver en ziet ook over de politiek heen. Een oogenblik kunnen wij hierbij stil staan Niet tegen te spreken is, dat _e«n drie dagen "rlaging van de - ""de industrie :L Ja v >Xl

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 4