monade, MÜMïM® Sfldsdienstoefeninflen. MEDEDEELWGEH. Pi mgrijk. i Behoorende bij No. 1584. ENNESSE TUBDAM. Jongelingsvereenigingen. Stichtelijke Overdenking, fde concur- g Lddelharnis iifleLiiiflelioomFROU ABELEN, DOIÏNEE- LNILLE-eil JULIANA BRUIDSUIKERS en traat - SOMMELSDIJK. 10LENS vanaf f 1,75 terfransstraat 55, Rotteraam. Nieuw. luliana-koskjes Vova of teèmaas- en Magazijn Ondpr Redactie van Ds. A. VAN DER KOOIJ te Ouddorp Met medewerking' van H.H. Predikanten. Officieel Gedeelte. Ned. Hervormde Kerk, Gereformeerde Kerk. Oud Gereformeerde Kerk. OOLTGENSPLAAT. DIRKSLAND. Doopsgezinde Kerk. OUDDORP. Evangelisatie. Sommelsdijk. Middelharnis, Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel. Langstraat, (Gem. Ooltgensplaat.) Ned. Herv. Kerk. Ooltgensplaat. Oude Tonge. Nieuwe Tonge. Herkingen. Dirksland. Stellendam. Goedereede. Ouddorp. Middelharnis. Stellendam. Ouddorp. Looft den Heere! 31 Augustus 1910. KEMA DOORNBOS, erkoopt de iti pillen) van T1DDO fa ;id der firma Yiersen geu voor 1.25 per 1000 cenae verzegelde flacona ade Controle van Prof, 1 Roos en Harmens. schillende soorten Aanbevelend reegaata, Aardappelvorken en ters en Schoppen, Rijtuiglan- i. paar. Wagenlantaarns vanaf >r garantie. Kippengaas vanai hoog 8, 1.20 M. 11 ct., 1.50 ct. met hoeveelheid korting He kleuren. Hein- en Stekel gewicht, Asphaltpapier prima M. per rol vanlö M. f 1.30, Kilo f6,50, 150 Kilo f7,50, >nd 20 ct., 100 pond 60 ct., Hor- og, 1 M. lang 20 ct. p. M. Interc. 3S6S. iestelllngen it Tram of Schip bezorgd. snt per ons. Neemt ailen proef. Aanbevelend i# am paatm MIDDELHARNIS. 3er U ze smaakt met lage prijzenvlugge. 3784 |6 Hang' 26. bnkasten, BureauxBuf- egels, alsmede Rietmat-, \ussenstoelen, Fauteuils, 3507 age prijzen. BANe 18—86 |den naam gedreven, ren bestaande zaak. TT j -R D T TE HPAM Wpek van 28 Aug. 4 Sept. 1910. SOMMELSDIJK. Voorin. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Westrik, MIDDELHARNIS. Vooj-m. 9,30 en nam. 2 uur (Doopsbed.) Ds. Bruining. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voorm. 9 en nam. 2 uur Ds. Polhuijs. DEN BOMMEL. Yoot'm. 9 uur Ds. Emmen. LANGSTRAAT. Nam. 2 uur Ds. Emmen van Den Bommel. OOLTGENSPLAAT. Voqrm. 9 en 's av. (3 uur Ds. Bokma v^n Schiedam. OUDE TONGE. Nain. 2 uur Ds. Addink van Herkingen. NIEUWE TONGE. Voorm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. Wentink. HERKINGEN. Voorm. 9,30 uur Ds. De Stoppellaar van Vlaardingen. DIRKSLAND. Voorin. 9 en nam 2 uur Ds. Lammers. (Collecte voor de Christelijke school.) MELISSANT. Voorm. 9,30 uur Ds. Kroese. STELLENDAM. Voorm. 9,30 en 's av. 6 u. Ds. Hoogendijk. GOEDEREEDE. Voorm. 9,30 uur (DoopsbJ Ds. De Gidts. (Collecte voor noodlijdende kerken en personen;) OUDDORP. Voorm. 9 en nam. 2 uur Ds. Van der Kooij. MIDDELHARNIS. Voorm. 9,30 en 's av. 0 uur dhr. De Boer van Hoogvliet, STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voorm. 9,30 en 's av, 5,30 uur leeskerk. I)EN BOMMEL. Voorm. 9, nam. 2 (Cat. Zondag 34), (Col lecte hulpbehoevende kerken) en 's av. 5,30 uur leeskerk. OOLTGENSPLAAT. Voorm. 9 en 's av. 6 uur Ds. Dekker. STELLENDAM. Voorm. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. Taal. OUDDORP. Voorm. 9 en nam. 2 uur leeskerk. Voorm. 9,30 en 's av. 6 uur leeskerk. Voorm. 9, nm. 2 en's av. 6 uur leeskerk. MELISSANT. Voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. HERKINGEN. Voorm. 9, nam. 2, en 's av. 5.45 uur leeskerk. Voorm. 9 uur Ds. Rössing. Neder l. Hervormde Kerk. MIDDELHARNIS. Voorm. 9,30 en 's av. 6 uur Ds. Rappard van Randwijk. Nederl. Hervormde Kerk. Een oud gebruik werd dezer dagen afgeschaft. Sinds 1806 namelijk, wordt Zondags na kerktijd, wanneer er 's middags geen gods dienstoefening is, met een busje de gemeente rondgegaan tot ontvangst der giften bestemd voor de armen. Dit nu is op Zondag afgeschaft en zal vanaf heden in proef Maandags geschieden. Moge deze verandering gunstig werken Catechisatie Donderdag 's morgens van 9,30-10,30 en 10,30-11,30 uur Nam. van 1,30-2,30 uur schoolgaande kinderen, Ned. Hervormde Kerk. Geen catechisatie. Gereformeerde Kerk. Kevkeraadsvergadering elke 1ste en 3de Dinsdag der maand 's avonds 6,30 ure. Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool „Samuel" vm, 11-12 uur. CatechisatieDinsdag vm. 9-11 uur voor de schoolkinderen. Gereformeerde Kerk. Kevkeraadsvergadering Woensdagavond. Geen catechisatie. Geen zondagschool. Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte kinderen Vaders Moeders Doopelingen J. de Vos A. Hartmans Izak Jacob A. Hokke M. de Vos Cornelis P. Verkerk M. van Kempen (1 err it M. Breeman M. Wielhouwer Johannes W. Kamp L. van (lent Willem J. Huijer J. van Zanten Neeltje J. Duim N. Raap ïeunis 1.. Dorsman J. Breeman Petrus Joh. D. Wittekoek I). Born Willem A. Leijdens A. van Dam Pieter Zondagschool van 3-4 uur. Gereformeerde Kerk. Gedoopte kinderen Vaders. Moeders. Doopelingen. P. Crezee A. W. v. Graafeiland Benjamin Zondagschool van 1,80-2,30 uur. Ned. Hervormde Kerk Zondagschool Nam. van 4-5 ure. Catechisatie Maandag voorm. van 11-12 en nm. 1-2 ure, Dinsdag vm. van 11-12 ure. Ned. Hervormde Kerk. De jl. Zondag gehouden collecte voor de Pastoriebouw in de Langstraat heeft f 40.opgebracht. ZondagschoolNamiddag van 4-5 uur voor de kleine kinderenvan 6-7 uur voor de grootere in de Openbare school. Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool: Nam. 12,30-1,30 uur. Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool Nam. van 12.45-1,45 uur. CatechisatieDinsdag vm. van 10,30- 11,30 uur voor de schoolkinderen. Gereformeerde Kerk. Kevkeraadsvergadering iederen eersten Maandag der maand, s avonds 7 uur. ZondagschoolVan 1,30-2,80 uur meisjes boven 10 jaar van 2,30-3,30 uur meisjes beneden 10 jaarvan 3,30-4,30 uur jongens. Catechisatie: Woensdagmiddag van 1-2 uur kinderen van 8-12 jaar. Ned. Hervormde Kerk. Geen catechisatie. Ned. Hervormde Kerk. Geen catechisatie. Gereformeerde Kerk. Geen catechisatie. Doopsgezinde Kerk. Zondagschool: Nam. van 1-2 uur. Ned. Hervormde Kerk. Beroepen Te Heerenveen, I). Sijpkens te Krommenie. Te Zwartsluis (toez.), 1'. Stegeuga, te Garderen. Te Ameide eu Tienhoven, P. van Toorn te Sprang. Te üuderkerke aan den Ysel, D. Th Keek, te Zuilichem. Te Braked (Geld.) en te Ysel- muiden, P. Zandt, te Loou-op-Zand. Aangenomen Naar Vorden (Geld.), J. U. Helders, te Glanerburg. Naar Rhenen J. M. Lammers, te Dirksland. Naar Nijega en Elaliuizen, H. H. Kolkmeijer, cand. te Soest. Bedankt: Voor Doetichem, G. G. J. ISlee- ker, te Ouderkerk aan den Amstel. Voor Glanerburg H. A. C. Snetlilage, te Hoender- loo. Voor Midwolde en De Leek (toez.), D. Sijpkens, te Kroinenie. Voor Rijssen (toez.), Dr. J D. de Lind van Wijngaarden te Putten op de Veluwe. Voor Zegveld, L. van Mastrigt, te Barneveld. Gereformeerde Kerk. Tweetal: Te 's-Gravemoer (N.-Br.), II. N. Boukema, te Neede en C A. van Nood, te Blokzijl. Drietal Te Oosterend (Texel), E. Bos man, tc Valthermond 11. Brouwer, te Lut- jegast, en J. Visser, te Hijum. BeroepenTe 's-Gravemoer, C. A. van Nood, te Blokzijl Te Oesterbierum, F. Wiersma, te Engwierum. Te Breda, A. Roorda, tc Oude-Pekela. BedanktVoor Baarland, J. Meijer, te Bierum (Gr.). Chr. Geref. Kerk. TweetalTe Groningen, P. de Groot, te Noordeloos en II. Visser, te Veenendaal. Vergadering der Jongelingsvereeniging oj) G. G. »Pred. 12: 13b«, Zondagmiddag van 3-4,45 uur in de Chr. School. Agenda voor a.s. Zondagvoor de pauze S. v. S. de leer van liet Verbond B. J. B. no. 19, 19de Jaargang; na de pauze Ons Program art. 14. Vergadering der Ktiapenvereeniging, Zondagmiddag van 3-4 uur. Vergadering der Jongelingsvereeniging op G. G. »Timotlieus« Zondagmiddag 1,30 uur in de Geref. Kerk. Vergadering der Jongelingsvereeniging op G. G. „Thimotlieus" elke Vrijdagavond 7 uur in de Geref. Kerk. Looft den Heere, want Hij is goed. Psalm 136: la. Looft den Heere Zingt de eere van uwen Schepper en Onderhouder. Prijst den Naam van Hem, die al wat is heeft gemaakt en in stand houdt. Geef dankzegging aan dien God, die al wat leeft den adem gegeven heeft. Vertel den lof van Hem, die u tot heden toe het leven blijft schenken. Looft den Heere over alle Zijne daden. Hij is waardig uw lof en uw dank, want Hij is goed. Aanzie Zijne goedheid verspreid over alle Zijne werken. In het groote en in het kleine van het heelal wordt open baar Zijne goedheid. Door die barmhartigheid blijft de zon op- en ondergaan, duurt de afwisseling der jaargetijden voort, daalt de regen neder. Van den Heere komen zegen en voorspoed, geluk en welvaart, alle goede gaven af. En is ramp en onspoed, ongeluk eu tegenslag ons deel blijkt ook dan niet de goedheid des Heeren Als in uw huis of werk of bezit het niet gaat naar uw wensch is dit dan in tegen spraak met de goedheid des Heeren. Welk recht op een leven in welstand heeft de mensch Immers geen. Eenmaal uit het Para dijs gebannen, bewoont hij den aard bodem, staande onder den vloek over de zonde uitgesproken. Daarom, wie den Heere zal loven vanwege Zijne goedheid, moet eerst kennen en belijden, hoe hij voor al zijn werken en ijveren in dit leven, niet meer doet dan zijn plicht en alzoo de belooning met een eeuwig leven nog niet verdiend heeft. En ook, dat geheel het bestaan een daad van de genade Gods is. Het is de goedheid des Heeren, waardoor wij leven. Van God alleen is het geschied, dat wij in een Christen land en niet in het blinde heidendom verkeeren. Gelijk den Joden eenmaal werd geschonken het voorrecht 0111 de woorden Gods te hebben, zoo is het in onze dagen met ons. Gelegenheid bestaat het Bijbelboek te onderzoeken, vrij en veilig, en op te gaan onder de prediking der Waarheid naar de Schriften. Bij deze onschatbare weldaad van den Heere voegt zich nog de zegen van te mogen wonen in Nederland, een plekje grond, waar tot heden rampen, als in menig ander land verwoesting aanbrachten, niet zijn voorgekomen. Niet de braafheid en deugdzaamheid en vreeze voor. Gods Wet, maar de goedheid des Heeren, beschermt ons. E11 als wij nu weldra herdenken den geboortedag onzer geliefde Vorstinne, dan zullen wij gedenken de goedheid van Hem, die ook hierin zich genadig en barmhartig heeft willen toonen. Als jonge loot uit den ouden Oranje stam heeft de Heere den weg voor spoedig gemaakt van onze Koninginne. Het drievoudig snoer eens de ont binding nabij is nog niet verbroken. God-Oranje-Nederland is door de goed heid des Heeren nog een heerlijke band. Wie* dus Oranje en Nederland zegt zal in de eerste plaats den Naam des Heeren noemen. Van den Heere alleen is de vereeniging van Oranje en Neder land eenmaal bestuurd en wordt nog behouden. Zoo mogen wij nu roemen in Zijne weldaden, ziende op ons Vorstelijk huis, hoe allen voor en met elkander zijn gespaard. Roemen mogen wij, ziende, hoe de troon nog de eenheid des volks zichtbaar doet worden. Dat dan gebeden worde om de voort zetting der goedheid Gods over het huis der Vorstinne tot in lengte van dagen. Smeeking worde gedaan, opdat onze Koninginne nog steeds ontvange wat noodig is voor haar bestuur over ens volk en voor haar bestuurd worden door den Koning der koningen. Looft den Heere, want Hij is goed. God werkt door middelen, daarom zal Hij geprezen worden. I11 alle dingen moet aanschouwd Gods hand. Zal dan de blijdschap over het be wind onzer Koninginne recht zijn. God de Heere zal als de gever en bewerker van dat alles erkend worden. Bij het herdenken van de goedheid onzer Vorstinne mag niet vergeten worden de goedheid des Heeren. Naar het woord van Paulus worde ook op dien aanstaanden feestdag niet vergeten God te danken. Daar kan van geen rechte feestvreugde sprake zijn, als des Heeren goedheid niet gedacht wordt. Daarom wordt het den waren Christen zoo menigmaal ónmogelijk ge maakt de weldaden des Heeren te ge denken, als God de Heere niet als gever van ook deze goede genadegift de eere ontvangt, die Hem toekomt. En zij staan en vallen met het Woord huns GodsMen moet Gode meer ge hoorzaam zijn dan den menschen. Niettemin klinkt het in hunne harten Looft den Heere, want Hij is goed. E11 moeten hunne oogen aanschouwen de daden der menschen, die des Heeren lof niet bezingen, maar de ijdelheid najagen, och, hunne gebeden ver menigvuldigen zich voor zoodanigen. Pleitend op de goedheid des Heeren, smeeken zij de gunst af, dat ook die harten zich eenmaal mogen verblijden in den Heere. Zoo breke de dag eens aan, dat gansch Nederland 0111 den troon der ons dierbare Vorstinne geschaard en voor den troon der genade uitroepe en jubele Looft den Heere, want Hij is goed. Door Hem is het snoer God-Oranje- Nederland bewaard. Door Hem zijn de vijanden van dat verbond verslagen. Door Hem zijn wij niet naar onze zonden bezocht. Onze dierbare Koningin ve/jaart! Een onvergetelijke dag toen de blijde tij ding door liet land zichspoe 1de; Den Koning is een dochtertje geboren. lil

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 9