7 7 Siecfames, Mededee lingen ems. \-jsOL z: I 7 1j 7T lAnnnn.onVionlnMn n <11 n 11 *1» lr It» in «Juli I <11 Ju O r aan don AT/innd. Oool-oliUron komnon I n^U. .•if*J„« A _1_ I hoe lang zoO moeilijker wordt. Daarvan weet men op een dorp mee te praten en daarvan weet men in de stad mee te pra ten. Als men als dorpeling de stad bezocht duizelt men van al dat gewoel en gejaag der stadbewoners. Ons hoofd raakt geheel in de war. Men ziet veel en toch niets. Het eene heeft pas onze belangstelling ge wekt of iets anders vraagt onze aandacht. Dat is om te duizelen. En nu ziet men dat stadsleven nog slechts aan den buitenkant. Men rilt er van als men eens aan de mogelijkheid denkt, van zelf dat drukke gejaagde, zenuwverslappende leven eens te moeten mede maken Men jaagt elkander. De concurrentie doet den menschen leven in een voordurende spanning, in een toe stand, die men bedwelming zou kunnen noemen. Op geestelijk gebied is het even zoo gesteld. Ais Christen moet men zich aan dien toestand kunnen onttrekken, maar dan is ook eea eerste vereischte dat men nuchter en wakende is, dat men zich ont houdt van alles wat ons nuchter zijn in gevaar kan brengen. En dit is voor ons een der redenen, waarom wij ons onthouden van alles wat. bedwelmt. Ieder weet, dat wij dan in hoofdzaak bedoelen het onthouden van »alcohok, de vloeistof, die een gering, maar niet te min gevaarlijk bestanddeel is van sterken drank bier en wijn. Deze alcohol (welke naam letterlijk wil zeggen zde booze geest*heeft een prikkelende en opwekkende werking. Dat deze prikkeling en opwekking vaak te ver gaat, behoef ik hier niet nader aan te toonen. Daar getuigen helaas onze krank- zingengestichten en gevangenissen van. Nu brengt de tijd mee, dat vele menschen ver langend uitzien naar iets opwekkends. Men wil wel eens voor een poosje zijn gejaagd leven vergeten. Men heeft, als reactie op zijn zvvaren arbeid behoefte aan snelwerkend genot, snelwer kend, omdat men geen tijd heeft lang te genieten. De rijken nu zoeken dit vaak bij een glas wijn en bedwelmen zich op een fatsoenlijke manier, de armen grijpen naar een glas brandewijn. In ons land al leen wordt er op die manier tachtig milüoen gulden over den blak gesmeten. En was het dit nog maar alleen. Doch daarvoor koopt men zich allerlei ellende, daarvoor koopt men schand voor zijn familie, lompen voor vrouw en kinderen en op den duur een ellendig lichaam. Daar voor laat men zijn medeburgers, die niet mee doen aan het brengen van offers aan Bachus, hooge belastingen op te brengen voor het onder houden van rechters, gevangenisen en krank zinnigengestichten, wat alles veel meer kost dan de drankaccijns op brengt. Niet, dat al het bovengenoemde in een »droog ge legd Nederlands zou gemist kunnen worden maar de ervaring in Amerika heeft toch geleerd, dat er met de verdwijning van al cohol uit het land, veel gevangenissen en krankzinnigengestichten kunnen worden af gebroken. S. J. v. d. V. Wordt vervolgd. (20 Cents per regel.) ^_eri.AU£ E.QR5T- LOMG-en KEEiAwiooEninssrt, t Prijs per flacon van 230 gram f 1.-, van 550 gram f 2,- en van 1000 gram f 3,50. II oe grooter flacon hoe voordeeliger dus! Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depot L. AKKER, ROTTERDAM. PlaatselUk Meows. Middelharnis. Dinsdagavond had K. Schellius het ongeluk dat een der wielen van de dorschmachine hem over zijn been ging. Nadat de man thuis was gebracht bleek bij geneeskundig onderzoek dat een beentje in dat lichaamsdeel stuk gereden was. Donderdagavond reed het zoontje van C. Pijl met zijn fiets over het Vingeling en had aldaar het ongeluk met zijn fiets in de Kaai te tuimelen. Door spoedig toegeschoten hulp Was hij weldra op de kant en na eenigen tijd dreggens had men ook de fiets er uit, in zijn val had hij zijn hoofd nog bezeerd op een aldaar liggende balk. Heden Vrijdagmorgen werd op den Oostdijk een kind overreden van M. v, d. Slik. Ernstig verwond werd het kind opge nomen, en was geneeskundige hulp nood zakelijk. Oude Tonge. Aanbesteding op Maan dag 29 Aug. aanstaande v.m. 11 uur van het verbreeden en uitdiepen der watering bij Th. van der Bol. Aan de milicien verlofganger A. van Peperstraten is een vergoeding toegekend van f 0,50 voor eiken dag dat hij onder de wapenen zal verblijven. Dirksland. De tarweoogst kan hier als geëindigd worden beschouwd. Het weer heeft hiertoe ten beste medegewerkt zoodat het graan mooi droog is binnengezameld. 6,15—7 78 Een groote hoeveelheid is reeds gedor- schen. Het beschot hoewel uiteenloopende is bevredigend en bedraagt gemiddeld 20 Mud per Gemet, over de qualiteit valt ook niet te klagen. De Rijkskeuring voor Dekhengsten voor Dirksland en omstreken zal gehouden worden 22 October a.s. Er is hier ruime vraag naar school meesters (geen onderwijzers.) Men besteed f 4 per Heet. Naar men zegt worden ze gekocht tot verbruik voor zetgoed elders Herkingen. Het feestprogramma voor de op 30 Aug. a.s. te houden feestelijk heden luidt als volgt Vin. 9 uur Ontvangst Schoolkinderen. 2. 9.30-^10 uur Optocht 2. 10 11 Tractatie. Nam. 1 uur Opstelling Optocht. 2> 1,302,30 uur Optocht versierde fietsen. 2. 2,303 Zanguitvoering. 34,30 Ringrijden fietsen. 'sAv.5,306,15 2. Aardappelrapeu. 2> Tonnetje kruien. Concert. 8,30 Opstelling lampion tocht. 910 s-t Lampionoptocht. 10 11 Concert. Een en ander met muziek, waarvoor Oos- terlands fanfare is aangezocht. De verkooping der tarwe, van den Heer P. Snijders alhier die door deurwaar der Groenendijk was gepubliceerd en zeker om voor hem ongelukkige redenen stellig zou doorgegaan zijn, is door een groot aantal personen door menschlievendheid gedreven, voorkomen. Zondag is hij de Gebr. Keijzer alhier een zoogenaamde harmelijn gevangen in een klem. Het dier had om los te komen een begin gemaakt een zijner pooten af te vreten. Reeds waren Eer en daar eeuige kippen dood in het hok gevonden, hoogstwaar schijnlijk door dit soort gedierte afgemaakt. Het Kohier No. 2 der Personeele Belastingen is den 17 Aug. j.l. invorder baar verklaard en den Rijksontvanger te Middelharnis ter hand gesteld. De Ant. Rev. Kiesv. >Groen van Prinsterer<£ alhier, stelde met bijna algemeene stemmen, in haar gehouden vergadering op Donderdagavond j.l. tot candidaat voor lid van den Gemeenteraad den Heer Jacob v. d. Velde Joh.zoon. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend dat het Kohier No 2 op Bedrijf en andere inkomsten op 4 Aug. den Rijks Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. .Helissant. Tegen Dinsdag a.s. des voormiddags 10 ure is een openbare ver gadering van den gemeenteraad belegd. Het kohier No. 2 der personeele belasting, dienstjaar 1910, is aan den ont vanger ter invordering ter hand gesteld. De verlofgangers M. P. van Ast, J. Wielaard, M. Kleijnenberg, C. van de Klun- dert, en A. Knops, zijn opgeroepen om 5 Sept. a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. Deze week werd onze gemeente be zocht door een luitenant van het leger, tot het nemen van maatregelen in verband met het in October a.s. te geven militair onderricht. Gpddorp. Dinsdag waren alhier twee kleine jongens de haven uitgevaren met een roeiboot. Toen zij weer na geruimen tijd terug wilden keeren, belette hun dat de sterke stroom, waardoor zij het Brouwers- havensche gat uitdreven. Gelukkig dat dit werd opgemerkt door de schipper A. Bezuijen, die daarop heD met een blazer- schuit achterna voer en ze veilig aan boord opnam. Zuidland. Het dochtertje van den hr. S, L. kwam gisteren zoodanig met haar fiets te vallen, dat zij eerst bewusteloos was en na een naburig zijnde woning te zijn binnengedragen weer bijkwam, waarna ze naar de ouderlijke woning werd getrans- porteert. Daar bleek na onderzoek dat zij inwendig haar voetgevricht ernstig had beleedigd, en geneeskundige hulp nood zakelijk was. De Eokvereeniging »Auröre« te Abbenbroek welke eene colectie van 10 stuks melkvee inzond naar de landbouw tentoonstelling te Woerden had het genoegen zich van deze moeite beloond te zien door den eersten prijs van f ioo te ontvangen benevens de zilveren medaille van H. M. de Koningin. Verleden jaar mocht deze vereeniging den .eersten prijs verwerven en de zilveren Medaille van H. M. de Kpningin moeder op de Landbouwtentoonstelling te Gouda, veorwaar een niet te versmaden douceurtje en een bewijs-dat deze FokvereeDiging goede koeien onder zich heeft. Verleden week arriveerde alhier het pijporgel bestemd voor de Geref, Kerk alhier. Na opgesteld te zijn zal het naar wij vernemen Woensdag 14 of Donderdag 15 September ingewijd worden door den heer K. van Riet onderwijzer in Solo-zang en organist der Westerkerk te Rotterdam. Uiterlijk te beoordeelen zal het orgel een sieraad voor de Geref. Kerk worden, a.s. Zondag hoopt onze vroegere predi kant Ds. H. A. van Andel van Baarn hier in de Geref. Kerk in de bediening des Woords voor te gaan. Spijkenisse. De raad onzer gemeente besloot Woensdag j.l. de kermis voor dit jaar te schorsen, terwijl werd aangenomen in een volgende vergadering over afschaf fing te beraadslagen. Ciieiiieeiiteraad. Vergadering van den Baad der gemeente Stad aan 't Haringvliet op Maandag den 22sten Aug. 1910. De Burgemeester opent de Vergadering. Al de raadsleden zijn aanwezig. De waarnemende Secretaris leest de notulen die onveranderd worden vastgesteld. De notulen der vorige vergadering worden na eene kleine opmerking gewijzigd. De Burgemeester deelt mede dat bij Konink lijk Besluit f 2900 subsidie verleend is voor O. L. Onderwijs. Aan B. en W. wordt machtiging verleend tot aanschaffing van een Kokosmat ten behoeve van de Secretarie. Besloten wordt om met I Sept. de helft dei- jaarwedde in te houden van Mejufïr. J. Vis, ter oorzake van langdurige ziekte, en in haar plaats een tijdelijke helpster voor de nuttige handwerken aan te stellen, waarom B. en W. machtiging wordt verleend sollicitanten voor die betrekking op te roepen tegen een jaarwedde van f 100. Ingekomen een verzoek van den Heer G. van Wageningen, Gemeente-opzichter om verhoo ging van jaarwedde wegens meerdere werk zaamheden. Besloten wordt deze met ingang van 1 Jan. a.s. met f 10 te verhoogen. Bij acclamatie wordt besloten in plaats van de lederen emmers bij de brandspuit in gebruik, 10 zinken emmers aan te schaffen tot den prijs van 60 h 65 cent per stuk. Voor de vacante betrekking van klokkenist hadden zich drie sollicitanten aangeboden nl. de H.H. J. Huiser Fzn, waarn. klokkenist, C. Knape en H. Borgdorff. Met algem. stemmen werd benoemd de Heer J. Huiser Fzn. met ingang van I Aug, j.l. Door den Burgemeester worden 3 leden be noemd om de rekening van 1909 en de Be grooting van 1911 na te zien. Besloten werd aan de Nieuwe Kade enkele hoognoodige herstellingen te doen verrichten. Aan B. en W. wordt voorts toegestaan enkele af- en overschrijvingen te regelen. Hierna ging de vergadering over in geheime zitting. fosterijen. MIDDELHARNIS. Heden Vrijdag is er op de Zandpad in de plaats van den aldaar staande brievenbus een grootere bus ge plaatst voor brieven en drukwerk. lerkoogiingeii. Maandag 29 Augustus afslag 'sm. 4.30 uur van een goed onderhouden, op gunstigen stand gelegen Woonhuis gevolgen, geschikt voor Winkelhuis, te Stellendam aan de Voorstraat, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 7 September 1910 's avonds 6 uur te Dirksland, ter herberge van G. de Bruin veiling van 1.66.10 H.A. (3 G. 185 E. V. Maat) Bouwland, te Dirksland, aan den Smallen Blokweg, kad. Sectie C nommer 585 in 2 perceelen en in combinatie. Notaris VAN DEE SLUYS. Op Woensdag 14 September 1910's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van C. de Bruin, afslag van 1.66.10 H. A. (3 G. 185 E. V. Maat) Bouwland, te Dirksland in pol der Dirksland, aan den Smallen Blokweg, kad. Sectie C nommer 585 in 2 perceelen en in combinatie. Notaris VAN DEE SLUYS. ^emeii^d üieuws. Oefentochten. Tijdens sterke branding en krachtige W.N.-W.-wind, gingen Zaterdag beide booten der N.- en Z.-H. Redding Mij. op Texel in zee. Prachtig werd door de branding gemanoeuvreerd, waar toen met den sleepzak en het reservoir voor olie- storfing werd gewerkt. Niet alleen het afsteken van het strand, doch ook de landing slaagde geheel naar wensch, zoodat die oefentochten tot de best geslaagde mogen gerekend worden. ('/Hbl.//) Een schaakwedstrijd op zee. Eenige pasagiers van het s.s. "Rem brandt, van de Stoomvaartmaatschappij Nederland hebben, meldt het Vad., per draadlooze teiegraphie, met de achteraan- komen Engelsche boot „Morea" van de „PeninsularandOrientSteam-navigation" op een afstand van ongeveer 160 K.M. in den Indischen Üoceaan schaakwed strijd gehouden. Na 'n gevecht van circa 21/2 dag is ten slotte na 70 zetten de partij door deu Engelschman gewonnen zeer ten spijt van de Hollanders, die goed spel te zien gaven. Het vermiste meisje uit Oosterbeek. Men meldt uit Oosterbeek aan De Tijd Vrijdag kwam een reiziger in ansich- kaarten alhier bij de politie met de mede- deeling dat bij op reis in den Achterhoek een meisje had gezien, waarvan hij ver moedde, dat zij de vermiste Theodora Kraak zou zijn geweest, daar zij geheel met het van haar gegeven signalement en het portret overeen kwam. Door den officier van justitie is onmid- delijk werk gemaakt, om bet meisje, in dien dit verhaal waarheid bevat, op te sporen. Een aantal telegrammen werden door hem naar de verschillende burge meesters aldaar gezonden. Op dit oogen- blik is nog niets naders bekend. Een luchtschip voor ons land De Duitsche correspondent van het „Hbl." heeft met de Parse val een lucht reis gemaakt. Hij schrijft daarover in zijn blad en meldt daarbij. Ben ik wel onderricht dan zou ook het legerbestuur in Nederland de wen schelijkheid ingezien hebben van het aanschaffen van een luchtschip en zullen tergelegener tijd voorstellen in dien geest ingediend worden. En om meteen nog een nieuwtje mee te deelen, dat op ons land betrekking heefi er bestaat veel kans, dat ook Nederlanders weldra in eigen lucht en op eigen bodem een luchtschip zullen zien De Parseves-Gesellschaft bouwt thans een luchtschip, bestemd voor de Brussel- sche tentoonstelling. Komt dit schip nog tijdig gereed in de maand September dan is de heer Stelling van plan een reis te ondernemen van Brussel naar Den Haag. Het mes. Te Zuid-Beierland heeft een 23-jarige landbouwer zijn moeder met een oies in deu buik gesmken, en haar een levens gevaarlijke woud toegebracht. Een merkwaardig diertje. Een der boekbinders onzer binderij Van Bladel - zoo meldt het Huisgezin" had indertijd een rups gevangen en deze in een lucifersdoosje geborgen, waar het beestje zich weldra inspon iu een bedje van fijn gaas, om na zijn wonder baarlijke metamorphose, dat groote en geheimzinnige raadsel in de natuur, straks als vlindertje in een praehtkleedje gedost, te zweven en te vliegen over de aarde. Het beestje heeft thans in zijn eng celletje tussehen dunne donkerbruine muurtjes opgesloten het wonder zijner verandering van kruipend gedierte in zwevend vlindertje, totaal verschillend in gedaante van zijn vroegeren staat, beleefd, en is dezer dagen als vlindertje, te voortchijn gekomen. Maar een allermerkwaardigst verschijn sel bij dit vlindertje, een zoogenaamd uiltje is thans dat het overdag op zwerf tocht uitgaat en vrij rondvladdert, wie weet waarheen maar zonder man- keeren eiken avond weer naar zijn luci fersdoosje dat op een kast in de huis kamer staat teruggekeert, om daar den nacht door te brengen. Kon door een deskundige het diertje worden geobser veerd, wie weet welke interessante ont dekkingen hier te doen zouden zijn met betrekking tot het leven dezer beestjes. Aan toeval kan hier niet worden gedacht want reeds zeven dagen achtereen volgt het trouw deze levenswijze. We hebben er ons zelf van overtuigd. Kon het spreken .het zou beslist den mensch die zich zoo druk maakt met de vlieg kunst, toeroepen „Volg mijn methode, als ge kunt! Straks was ik, evenals gij aan de aarde gekluisterd, en nu, kijk me nu eens daar ga ik, hoor En met een zwierig gefladder, met meer succes dan Icarus gaat het de proeven zijner kuust vertoonen. Afschuwelijke misdaad te Renkum. Dinsdag heeft te Reukum een afschuwelijk misdrijf plaats gehad. De 13 jarige Adriana Pulle was 's middags om 2 uur naar het op 200 M. afstand van de ouderlijke woning gelegen bosch gegaan om denappels te zoeken. In den laatsten lijd bleef het kind wel eens meer iets langer uit, doch ditmaal was zij tegen den avond nog niet terug. Ongeveer 7 uur werden de ouders zoo onge rust, dat zij van het uitblijven van hun meisje aan de politie kennis gaven en met buren en kinderen in het bosch gingen zoeken. De ongerustheid der ouders bleek helaas niet ongegrond. Te 9 uur werd in het Keijenbergsche bosch het lijk van het meisje gevonden, in zittende houding tegen een boom, op enkele meters afstand van een der vele wandelpaden waarmede het Keijenbergsche bosch is doorsneden. Het kind bleek met een band van haar broek geworgd en het lijkje droeg de dui delijke kenteekenen, dat het tevoren op laaghartige wijze was verkracht. Om het kind het schreeuwen te beletten, had de moordenaar het iets in den mond gestopt. Op eenigen afstand lagen haar zak met dennenappels en haar beide klompjes. De veldwachter Den Otter trachtte in het om half 10 nog warme lichaam de levens geesten op te wekken, doch tevergeefs. Onmiddelijk werd een uitgebreid onder zoek ingesteld door politie en marechaussee uit Wageningen. Verschillende aanhoudin gen werden gedaan, doch er was geen spoor van den dader te vinden. Terwijl het lijkje naar de ouderlijke woning werd gebracht werd het terrein waar het misdrijf plaats heeft gehad door mare chaussees bewaakt, om alles zooveel mogelijk in den toestand te laten als waarin het zich bij het vinden van het lijkje bevond. Woensdagmiddag tegen 4 uur kwam de Haagsche rechersche-inspecteur de heer Van Aaltz, met de drie politiehonden Marre, 'Lhcie en Lotte te Wageningen aan. Uit het speuren dezer honden is tot nog toe niet veel positiefs gebleken, daar niets van den dader afkomstig op de plaats van de misdaad achtergelaten was en bovendien het terrein teveel beloopen was. Een paar gearresteerde landloopers wer den weer losgelaten, nadat de Justitie hen ondervraagd had. Daarentegen schijnen de vermoedens ver sterkt tegen zekere Van R een steenfa brieksarbeider te Renkum, die door enkele moet gezien zijn, komende uit het boch, terwijl eea pet van Van R,, door alle drie honden tussehen andere petten en hoeden werd uitgehaald, nadat men ze eerst aan de onderkleeren van het slachtoffer had laten ruiken. Dr. Kersten onderzocht den verdachte en huiszoeking werd bij hem gedaan, waar verschillende voorwerpen werden in beslag genomen. Het onderzoek duurt tot 's avonds elf uur nog voort. Voorts komen er nog geregeld allerlei vage mededeelingen. Zoo schijnt het dat een buurmeisje van het vermoorde meisje eenige aanwijzing heeft gedaan. Zij moet verklaard hebben, dat eenige dagen op denzelfden tijd in de bos- schen is opgemerkt een heer met witten stroohoed, zwart costuum en gekleurd vest, die kinderen aansprak. Een stalhouderszoon uit Wageningen, die Maandagmiddag per rijtuig den Keyen- berg passeerde, vertelde dat hij plotseling een man uit het bosch zag komen, gekleed in het grijs met grijze pet. Hiervan is aan de justitie mededeeling gedaan. Het vermoorde meisje heet Adriana Augustina Eanstina Pulle. Ze is een doch tertje uit een gezin van 6 kinderen. Het microscopisch en scheikundig onderzoek van het lijkje wordt, volgens de »N. Arnh. Ct.« bemoeilijkt door de overigens te waardeeren poging van den veldwachter om de levens geesten van het slachtoffer nog op te wek ken. Na de schouwing is het lijk naar Arnhem vervoerd. Hetzelfde blad doet de bovenvermelde mededeeling, dat het vermoorde meisje den laatsten tijd wel eens meer iets lang uitbleef en voegt hieraan toe Teneinde het justitieel onderzoek niet te bemoeilijken, kunnen we vooralsnog in ver band hiermede geen nadere mededeelingen doen. Men heeft echter hoop den dader uit te vinden. Btir^eluiteii Stand. MIDDELHAENIS. Geboren Neeltje d. v. Gbristiaan Vermaas en Jacoua van den Ouden. OndertrouwdWouter Brulnsel 24 j. te Dirksland en Lena Noordijk 23 jaar. MELISSANT Geboren Johannis z. van Leendert Sieling en Sare van der BaanGilsia d. v Arend Peekstok en Adriana Prins. Overleden: Cornelia Saarloos, 70 j. wed. van Simon van Groningen. üerk en School. Predikbeurten op Zondag 28 Aug. a.s. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. en 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en nm. (Doopsbed.) Ds. Bruining. Stad aan 'C Haringvliet, vm. en nm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, (Langstraat) nm. Ds. Emmen van Bommel Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Bokma van Sohiedam. Oude Tonge, nm. Ds. Addink van Herkingen. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink. Herkingen, vm. Ds. De Stoppellaar van Vlaar- dingen. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. (Colleote voor de Christelijke sohool.) Melissant, vm. Ds. Kroese. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. (Doopsbed.) Ds. de Gidts. (Col leote voor noodlijdende kerken en personen.) Ouddorp, vm. en nm. Ds. Van der Kooij. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. De Boer van Hoogvliet. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. leeskerk. Den Bommel, vm. en nm. 2 (Cat. Zondag 34), (Collecie hulpbehoevende kerken) en 's av. leeskerk, Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nm. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. en nv. leeskerk. Dirksland, vm. nm. en 's av. leeskerk. Melissant, vm. nm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm. nm. en 'b av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Rappard van Randwijk. (Voor uitvoeriger zie men onze Kerkbode.) SOMMELSDIJK. Dinsdagavond weid een daartoe samengeroepen vergadering gehouden in de Zondagschool ten einde een bestuur te kiezen voor een op te richten school met den Bijbel alhier. De vergadering slaagde iu alle opzichten. Een diiinitief bestuur werd gekozen, en besloten met lijsten te circuleeren om te trachten met spoed te kunnen bouwen. Staande de vergadering werd, behoudens belangrjke toezeggingen voor f700 aan vrijwillige bijdiagen geteekend. Moge de Heere deze zwakke pogingen zegenen, opdat de jeugd worde opgevoed" overeenkomslig den eed bij den doop alge - legd. HERKINGEN. Krachtens Art. 53 der Onderwijswet is aan deze gemeente een subsiedi uit 's Rijkskas toegekend groot f8,75. Scheepstyclisigen. TRANSATLANTISCHE LIJNEN Het s. s. Ophir arriveerde 22 Aug. te Rotter dam van Java. Het s, s. Solo arriveerde 23 Aug. van Rotter dam te Batavia. Het s. s. Koningin Wilhelmina van Amsterdam naar Batavia arriveerde 23 Aug te Port-Said. Het s. s. Koning Willem III van Batavia naar Amsterdam arriveerde 23 Aug. te Genua. Het s, s. Potsdam vertrok 23 Aug van New-York naar Rotterdam. 7

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 4