-ir mt SCHIETOEFENINGEN INBiCHTINGhN zeurige stem van Betfe Mees vertellen «Ach dokter, we hebben allemaal süraf acht dagen geen koek op ons brood. Aa'ltje' is uitgeweest en die heeft een pakje takak gekocht Niet om te rooken moet u nooit gelooven neen, zo0 slecht benne we niet. Maar niewaar we benne bijkans allemaal getrouwd geweest -- en uou zitten we hier zoo alleenig, zoo zonder man, nou, toen had don we Betjo gevraagd om een pakkie tabak mee te brengeD, ziet u. Weerb Meteor -t. den door alle bladen druk gecommenta rieerd, waartoe wel eenige aanleiding bestaat, als men zich wil herinneren, hoe Warm Taft door zijn tegenstander van heden, door Roosevelt zelf, werd aanbe volen als president, als zijnde een man, die als niemand anders zijn, Roosevelt's gezichtpunten deelde. De voornaamste oorzaken der meenings- geschillen worden gezocht inhet aan vaarden door president Taft van de raadgevingen der heeren Aldrich, Cannon en audere reactionnaire leiders de wet ten van Ballinger, minister van Binnen landsche Zaken, die aan financieele on dernemingen aan den staat behooreude terreinen beoogen te verschaffen (Roose velt breekt die wetten vierkanraf, terwijl Taft daaromtrent een algeheel stilzwij gen in acht neemt) en ten slotte Roo- sevélt's nederlaag ter zake van zijn candi- daatstelung als tijdelijk voorzitter der conventie van de RepubÜkeinsche partij. Om al die redenen gelooft men te New-York, dat Roosevelt met Taft ge broken heelt, al is hieromtrent tot das verre nog niets officieels medegedeeld. Hoe gaat het toch met Abdoel Hamid den Bloedige De angst verteert, hemhij is nog even bang voor zijn leven als indertijd op Jildis; deze mau, die aan de wreed heid van Nero herinnert, is niet minder afhartig. Zoo zijn die ellendige menschen, en zoo moeten ze versleten worden. Denkc ge, dat Abdoel zich aan bet raa i durft vertoonen 6 en denken aanHjj vreesd nog altijd, dat een kogel hem zal neerleggen. Die kogelvrees is zijn manie; daarom durft hij den tuin niet in. Eu naar een bovenverdieping van zijn huis waagt hij zich evenmin, daar hij beducht is, dat zijn vijanden de trap achter hem in brand zullen steken. Tegen die vijanden kan de ongelukkige niet op; zij zijn onzichtbaar enongrijp baarhet is een heirleger van bloedige schimmen, die hij in zijn schrikwekkende visioenen uit, zijn landhuis omringen. De dokter vermaant hem, om flinke wandelingen te maken hij zal het echter niet doen hij is ais een ter dood ver oordeelde, die den beul ziet en den strop. Het is eigenlijk geen leven een arme bedelaar heei'k het nog beter dan deze ongelukkige. Hij komt niet uit zijn kieeren mager en gebogen sluipt hij dag en nacht door zijn kamers, totdat hij op een kanapee neervalt, om wat te sluimeren. Eenige verademing geeft hem het vervaardigen van huisraad. Vroeger heelt hij namelijk het vak van meubelmaker geleerd, en nu pas heeft hij een kast afgeleverd, die om haren werkelijk artistieker» vorm geroemd wordt. Hij zou die graag willen verkoopen niet om het geld, maar om te toon'en, dat hij nog wat kan. Maar men wil de kast niet weg sturen hij zou er immers ergens een mededee- ling aan zijne vrienden in kunnen verstoppen. Hij snakt naar nieuws, maar krijgt niets te hooren hij mag zelfs geen kranten lezen. Onlangs heeft hij tweehonderd pond geboden voor een paar kranten, die hij in handen van een bewaker zag, maar kon ze niet krijgen. Officieel fSedeelte. van het fort Hoek van Holland 4e Distrikt. Volgens meedeeling van den minister van Oorlog zal op 35 en zoonoodig op 36 Aug. a.s. een schietoefening worden gehouden van het fort Hoek van Holland. Er zal gevuurd worden met kanonnen van zwaar en middel matig kaliher (34 en 15 cM.I in de ware richting W. ten Z., waarbij onveilig wordt gemaakt een tector gevormd door liet fort. Eene lijn in de richting van .een roode vlag op het vuurpeiltoeslel naoij den Zuiddam en eene lijn in de ware richting W. N. W. van het fort. Ue afstand wordt 9000 M. van het fort, ter weerzijden van den Waterweg wor den posten met roode vlaggetjes geplaatst wel ke hel publiek waarschuwen, dit terrein te vermijden. Op de dagen dat gevuurd wordt zal van het, fort een roode vlag waaien, die 3 uur voor het begin der oefeningen halt- stoks en één uur voor de oefening geheel voorgeheschen wordt. (Zie verder Ned St.Crt. No. 318 303. Middeiharnis 18 Aug. 1910. De Bur emeester, ULBO J. MIJS. welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der gemeente Middelhui nis brengen ter Openbare kennis dat hei verzoek van Klaas Vermaas Zonen, om op hef perceel, kadastraal bekend Sectie B No. 3873 een Gasmotor te mogen plaatsen door hen is ingewi ligd. Middeiharnis 17 Aug. 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MIJS. i.wnKUKKivc; 's Rijks directe belastingen. De Burgemeester der Gemeente Middeiharnis maakt bekend dat de kohieren No. 2 en sb der personeele belasting ae kwartaal over het dienstjaar 1910 invorderbaar verklaard op den i7 dezer aan den Ontvanger is ter hand ge steld en dat ieder daarop voorkomende belas tingt-chuldige verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Middeiharnis 19 Apgustus 1910. De Burgemeester, ULBO J. MIJS. Pi&Mselijli Meow**. 8oniiiiuis«iijk. Cornelia van den Tol, huisvrouw van jb. Nelis, welke verleden week in den kelder viel, is tengevolge dien va) overleden. Eene vergoeding van f0,50 per dag is toegekend aan den milicien verlofganger C. van DoDgen, wegens opkomst onder de wapenen. Middelhsirnie. Zaterdag had de koop man C. Vogelaar, terwijl hij een fietstochtje maakte, het ongeluk met zijn fiets in een moddersloot terecht te komen. Na zich er uitgewerkt te hebben, moest hij de reis op een voor hem niet aangename wijze huiswaarts zetten. Zaterdag had de schippersknecht A, de Waard het ongeluk zoodanig met zijn hand bekneld te raken tusschen een valluik, dat hij zich ernstig verwondde en geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Zaterdagavond viel het zoontje van G. O. op't Hoofd in de haven. Door spoedig toegeschoten hulp was hij weldra op 't droge. Tusschen Zaterdag en Zondag is van den Lanwbouwer J. Vroegindewei op de klampenmeet van den heer J. Knöps een zak lostarwe ontvreemd. De eigenaar zou gaarne zijn koornzak terug hebben. Zondag had de zoon van K. Buth het. ongeluk zoodanig te vallen dat hij zijn arm ernstig bezeerde. Bij geneeskundig onderzoek bleek deze gekneusd te zijn. Stad aan 't Haringvliet. In het huis Wijk B. No. 93, bewoond door de Wed. A. Braber is zo Augustus jl. de besmettelijke ziekte Febris Typhoidea door den geneesheer geweken verklaard. Het zoontje van M. Arensman kreeg de vorige week spelenderwijs een stukje h ut in de keei, waarvan hij zooveel last en daarop volgende benauwdheid ondervond, dat de dokter moest ontboden worden wien het gelukken mocht het gevaarlijk voorwerp te verwijderen. De heer Joh. Huizer Fzn. alhier is door den Raad benoemd tot klokkenist op een jaarwedde van f 18. Het Kohier No 2 der belastingen op bedrijfs- en andere inkomsten voor 1910- 1911 is aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Stad aan 't Haringvliet maken bekend ie dat de RekeniDg van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1909 ge- durerfde 14 dagen van 23 Aug. toe en met den 5 den Sept. a.s. ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld 2e dal de begrooting van de inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1911 van 23 Aug. tot den dag der behan deling in den Raad ter Gemeente- Secretarie voor ieder ter inzage ligt. Oude Tonge Ter algemeene kennis is gebracht de publicatie omtrent de najaars keuringen van dekhengsten. (Zie verder aanplakbord.) Nieuwe Tonge. Zaterdagavond om streeks half negen ure ontstond alhier een begin van brand bij den Bakker L. de B,, door dat den haak brak, waar de lamp aan hing in de winkel, in een oogenblik tijd stond de geheele wmkel zoo ernstig in den brand dat de vlammen de voordeur uitsloegen, aangezien er juist veel volk op de straat was, werd er met vereende kracht zoowel emmers water aangebracht dat het mocht gelukken, den brand spoedig meester te worden. Dirksiand. De Heer C. M. Grevenstuk is gekozen tot lid van de üranjecommtssie. Het officieel Feestprogramma is thans vastgesteld als volgt v.m. 9 30 ure Rondgang schoolkinderen v.m. 11 ure Rondgang versierde paarden n.m. 1.30 Volksspelen, n.m. 2.30 Ringrijderij n.m. 6Uitvoering Zangv. >Eselsior« n.m. 7.30 Concert Na afloop lampionoptocht. Aan de ringrijderij kan worden deelge nomen door versierde paarden, met idem tweewielige rijtuigen van alle plaatsen. Daarvoor worden beschikbaar gesteld een wisselbeker door den Heer Burgemeester van Uirksland, benevens 3 andere prijzen. Voo r de mooist versierde paarden met versierde rijtuigen eveneens drie prijzen. Inleggeld is f 1.50. Ieder deelnemer ont vangt een Reglement. Aanmelding uiterlijk op Zaterdag 27 Augustus a.s. in het Hotel Brooshooft, in het Hotel de Bruin, of bij den heer J. Rooij. Zooals reeds gemeld is zal het muziek gezelschap »Apollo« van Nieuwe Tonge het feest opluisteren. Voor de te houden optocht met versierde paarden alsmede voor volksipthn zullen prijzen worden uitgeloofd. Deelnemers met versierde paarden kunnen z'ch wenden tot J. U.Nieuwenhuize molenaar, en voor volksspelen tot D. Gestel Pz tot 27 Augustus. Van Koppelman zijn Zondagnacht de banden zijner fiets stuk gesneden. Dit zullen zeker geen vrienden van hem gedaan hebben. -T' Van den vrachtrijder C. den Hollander raakte nabij Melissant een span paarden los van den wagen en gingen op hol. Aan den Staakweg werden zij gegrepen en tot staan gebracht. Met een weinig schade liep het ongeval af. Zij die wenschen in te schrijven naar de levering van steenkolen en petroleum, dienst 1910/11, moeten hunne biljetten ter Secretarie inleveren voor of op Zaterdag 27 Aug. a.s. De inschrijving zal ook gelden voor het Alg. Armbestuur en zal loopen van 1 Sept. 19101 Sept. 1911. Ilcrkingen. Op Donderdag e.k. des avonds ten zeven ure, hoopt de Antire". Kiesv. »Groen van Piinsterer« ter herberge Van der Velde te vergaderen tot het stellen eener candidaat voor lid van den Gemeen teraad in de vacature wijlen den heer E. Kastelein. Officieel is aan de publieke aanplak- plaats bekend gemaakt dat de verkiez-ng voor een lid van den Raad in de vacature wijlen den heer E. Kastelein zal plaats hebben op 29 Aug. a.s. en dat formulieren tot aangifte van den 22 Aug. ter Secretarie dezer gemeente verkrijgbaar zijn. Bij het af breken eener stelling had de metselaarsknecht A. H. alhier, het on- geluk dat eeu beitel hem in het oog viel met zoodanig gevolg, dat hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten steilen. Het afweiden der naëtting van den Zeedijk polder »Oud-Herkingen,« waarvoor inschrijvingsbiljetten waren ingeleverd, is gegund aan den hoogsten inschrijver nl. J. van der Velde. Geheel op het onverwachts kantelde een wagen beladen met los hooi van den heer D. Wittekoek in de sloot. Hoewel baas en knecht tijdig nog van de wagen konden springen, kwam een kleine jongen die op de lading zat, zoodanig op den grond aan de overzijde der sloot terecht, als gevolg daarvan een opgezet gelaat. Hoogst gevaarlijk is het kinderen op derge lijke gevaarlijke wegen op beladen voertui gen mede te nemen. Wonderlijk genoeg liep het ditmaal nogal vrij goed af. De stalhoudersknechf van den heer J. van Putten alhier, die op een draf een paard zou laten drinken, kwam hiermede te vallen doordat het paard struikelde. Het paard liet zich gemakkelijk oprichten en had voor zoover bekend geen letsel. De geleider bezeerde een been in die mate, dat hij kreupel zich naar huis kon begeven. De landbouwer C. L. onder deze gemeente, willende den weg passeeren met een zijner beste paarden, vond jl. week deze versperd doordat de werklieden van den polder Battenoord deze hadden open gebroken tot reparatie aan den waterafvoer of sluis. Bij de poging om toch voorbij te komen geraakte het paard daarin zoo danig, dat gevreesd werd hem zonder gebre ken niet daaruit te zullen krijgen. Mei vereenigde krachten wist men het beest er toch zonder letsel uit te halen, wat den eigenaar stellig aangenaam zal zijn geweest, Tot tijdelijk Boekhouder van het Diaconie Armbestuur der Ned. Herv. Kerk. alhier is benoemd de admmisteerende Dia ken J. Kalle. De vacature was ontstaan door het overlijden van den Heer E. Kas telein die voorheen daarmede was belast. Ouddorp. Verleden week zijn van hier te velde staande tarwe en gerst belangrijke, hoeveelheid aren afgesneden uit roofzucht Tot rectificatie aan ons vorig bericht aangaande de aflevering van vlas, zijn mede gedeeld, dat de daaringenoemde getallen te laag zijn opgegeven. De opbrengsten beliepen per gemet berekend vanaf 3600 Kilo's tot 2700 K.G. De hoofdzakelijke inhoud van dat bericht vervalt dus hiermede. Het voorloopig programma der feest commissie tot uitvoering op 31 Aug.-bevat o.a. Een optocht met paarden en een optocht voorstellende de Landbouw in haar bedrijf en een ringrijderij met versierde fietsen. Ook de visscherij zal in den optocht deelnemen. Spijkenisse. Vrijdagmiddag geraakte het 4-jarig dochtertje van den arbeider P. Aling al spelende met andere kinderen in het »Spui«. Door een dier kameraadjes werd de moeder gewaarschuwd, die ijlings toesnelde en zag dat haar kind reeds enkele meters weggedreven was. Zij nam een in de nabijheid staande mestriek, en kon het kind aan haar hoed vasthouden. Met behulp van anderen werd het kind toen uit het water gehaald, en van droge kieeren voorzieD, was ze weer spoedig op streek. Ook Maandagmiddag deed zich een dergelijk geval voor. Nu betrof 't een 7 jarig jongetje van den arbeider A. Ptetdijk, welke op onbekende wijze in de zgn boezem viel. Hij moet er reeds eenigen tijd ingelegen hebben alvorens hij werd opgemerkt, toen spoedde zich de Heer C, A. Hogenboom naar de bewuste plaats, en haalde hem uit 't water. De drenkeling was geheel buiten kennis, en geruimen tijd werden pogingen gedaan de ademhaling op te wekken, ook met behulp van Dr. Both. Na eenigen tijd kwam hij bij, zoodat het gevaar nu als geweken kan worden beschouwd. Verboopin^en. Op Woensdag, 3-J. Aug. 1910, des n.m. 3 u. in het Hotel Hanson te SommelsdijkAf slag van de bouwhoeve met landerijen de halve Maan// in den p lder het Oadeland te Sommelsdijk kad. Sectie B. nrs. 3306 tot en met 3314, samen groot 8 26.40 heet. (20 gent. 119£ roeden Sommelsdijksche maat) in 7 perceelen, combinatiën en massa, ten verzoeke van den heer H. G. van den Berg te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 24 Aug. 1910 's av. 6 uur alslag van een huis, schuur en ert aan de Sialionsweg te Oude Tonge voor dhr. Jan Les aldaar de //Wed. G. Kaniers Zn.//te Oude Tonge. Notaris VAN iSPELEN. Maandag 29 Augustus afslag 'sm 4.30 uur van een goed onderhouden, op gunstigen stand gelegen Woonhuis gevolgen, geschikt voor Winkelhuis, te Stellendam aan de Voorsiraat, in het logement van Troostte Stellendam. Notaris'VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 7 September 1910 's avonds 6 uur te Dirksiand, ter herberge van O. de Bruin veiling van 1.66.10 H.A. (3 G. 185 R. V. Maat) Bouwland, te Dirksiand, aan den Smallen Biokweg, kad. Sectie C nommrr 585 in 3 perceelen en in combinatie. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 14 September 1910's avonds 6 uur te Dirksiand ter herberge van C. de Bruin, afslag van 1.66.10 H.Y. (3 G. 185 R. V. Maat) Bouwland, re Dirksiand inpol der Dirksiand, aan den Smallen Biokweg, kad. Sectie Cnommer 585 in 2 perceelen en in combinatie. Notaris VAN DER SLUYS. tfenrienftd Hieuws. Om zijn kind te redden. Te Schaik was landbouwer M. v. d. Linden met een zijner familieleden bezig een muur af te breken, toen deze op eeu onverwacht oogenblik kwam te vallen. Zijn zwager waarschuwde hen nog bijtijds, doch Van der Linden, ziende dat een zijner kinderen zich onder den vallenden muur begaf, sprong eensklaps toe om zijn kiud te redden. Doch de muur bedolf beiden. Van der Linden werd zwaar gewond doch zijn kind, geheel bedolven onder de steen massa werd niet gedeerd. Woensdag is Van der Linden aan ztjne bekomen ver wondingen overleden. ("H. Gt Een luchtverschijnsel. Uit Papendrecht wordt aan de DCD. geschreven Vrijdagavond ongeveer kwart voor tien werd hier een zelden voorkomend luchtver schijnsel waargenomen. Terwijl de maan onder den rand van een donkere regenwolk doorscheen, werd aan den tegenovergestel- den kant van het luchtruim beginnende in het Zuidwesten een geelwitte lichtboog beschreven, die, irr 't Noordwesten eindi gende, ongeveer drie minuten in zijn geheel zichtbaar bleef. 7 De hoogte van dezen maanregeuboog bedroeg ongeveer 35 gr. Haarlemsche Lotelingen. Donderdagavond voerden een achttal brooddronken lotelingen afkeurenswaardige handelingen uit op het Houtplein te Haar lem, zooals molesteeren van reizigers van de electrische tram enz., toen een stalhou dersknecht passeerde met een rist moede paarden om naar het land te brengen. Dadelijk moest het achterste paard het ontgelden, maar plotseling sloeg het ach teruit en trof een der onverlaten tegen de borst, die tegen den grond smakte en meteen nuchter van den schrik was. Hij werd door ziju kameraads opgeholpen en in een heel audere stemming gingeu ze verder. Even later liepen een drietal lotelingen in beschonken toestand op de Brouwers vaart aldaar. Een hunner was overgelukkig, dat hij een hoog nummer getrokken had riep uit«Leve de vrijheid» en sprong meteen in de vaart. Zijn kameraden bracb ten hem op den wal. (O. H. C) Een Walvisch op de kust. Het van Hamburg te TJmuiden binnenge komen stoomschip "Apollo» rapporteerde, naar de «O. H. C.» meldt, op eenige mijlen van IJmuiden een levende walvisch te zijn gepasseerd. Het dier ging op pl.m, 100 M. afstand voor het schip over. Het pakje tabak. 't Was in 't Besjeshuis te Nergenshuizen. Tusschen twee haakjes, is dit geen delicate manier om nieuwsgierigen van de wijs te brengen Dus, in 't Besjeshuis in Ner genshuizen was hetEen enorme opschudding. De dokter die even naar 'n patiënt, kwam kijken, merkte het dadelijk, daar was iets niet in den haak. De kwelletjes kefteD met haar mummel mondjes als nijdige hondjes, maar alles achter gesloten deuren. En 't waren alleen stukjes ruziëg gepraat, uie de Dr. opving. Jij hebt net zoo goed meegedaan. Jij hebt 't verzonnen.; De heler is zoo goed as de steler, zeg ik maar. Menseh, leg niet te klessen, jij hebt ook meegeroken. Eventjes maar maar zij had het toch gekocht. En de dokter, nieuwsgierig als alle oh pardon als niet alle manneD, ging naar binnen. Ais 'n troep ouwe kippen op 't ver- schjjuen van een jachthond, vlogen ze uiteen, met 'n gekakel van «Och, mijn heer de dokter". „Mjjnheer de dokter, as 't een effikfc van uwes goedheid is De deur sloeg dicht en we hoorden de Och d'r steekt, eigenlijk niks achter maar zooals ik zei, we benne allemaal getrouwd geweest toen hebben we de tabak op one kooltje vim? in de test relegd om te versmeulen, ziet u, we wouen allemaal nog zoo graag eens nietwaar een mensch is maar een menscti en tabakslucht dat ruikt naar mannen, hé nou daarom hebben we het gedaan. Anders niks mijnheer, gerust niet, en en we worden wel zwaar gestraftacht dagen geen koek. («Vad".) Er leelijk ingeloopen. Men meldt aan „De Maasb," In de omgeving van Sittard had dezer dagen een zeldzaam voorval plaats, waar aan nu ruchtbaarheid begint te komen en waarin iedereen, behalve de patient, de grootste pret heeft. Het geval zit zóó. Een boerenzoon had voor eenigen tijd van een meneer uit het Haagje een toterg- btiefje gekocht. En of het zoo zijn moest de eerste maai, .dat het boertje in de loterij speelde, was de fortuin hem gun stig geweest, ten minste als hij den Ha genaar geliefde te gelooven, die hem g| sooedig kwam meededeelen, dat er op het nummer van zijn cliënt een ferme prijs was gevallen. Tegen bijbetaling van zooveel marken, zou meneer wel zorgen dat zijn cliënt zoo spoedig mogelijk in het bezit kwam van den gewonnen prijs, Doch ons boertje, ook niet van vandaag of gisteren, ging niet aanstonds op het verzoek in,, maar noodigde den fortuin brenger uit, op dien dag en dat uur de verlangde marken te komen opstrijken, De slimme bedrieger liet evenwel op den aangegeven dag op zich wachten weshalve de rijkspolitie met de leiten op de hoogte gesteld, onverrichtezake kon afmarcheeren. Men dacht niet meer aan den Hagenaar, toen, enkele dagen geleden de colporteur plots in de boerenwoning verscheen. Huisgenooten hielden het manneke aan den praat, en in een mini mum van tijd was de veldwachter gewaar schuwd, die piekfijn vermomd in de kamer verscheen, wachtende op de dingen die komen zouden. De Hagenaar doet opniew uitleggingen en bepaalde den prijs op 50 Mrk De eigenaar van het lot liet zien ten slotte ompraten en telde den bedrieger het geld voor. Doch nau we'jjks waren de marken in zijn broek zak gedeponeerd, of de veldwachter maakte zich bekend, arresteerde den op lichter en gaf het slimme boertje, die zijn rol zoo uitstekend had gespeeld, zijn duiten terug. Een tram-tooneeltje. »Leo» schrijft in de »Tel.» De tram is bijna vol. Er zitten in Amsterdammers, met on verschillige gewoonte gezichten, een Duit- scher, in een schr ikkelijk groen pak, met een grijzen knapzak op den rug; zijn vrouw, broodmager en een mal-klein Tirolerhoedje op kanarie-gele haren dragend, drie begroeubrilde Engelschen met voeten, die overal tegelijk zijn, twee gebruinde Amerikanen, met camera's, en voorts een zwaargebouwde juflrouw uit de binnenlanden van Nederland, met een jongetje van een jaar of vijf bij zich. Waar zij zit, is de rij vol. Aan den overkant in de stekende, helle zon, zijn nog twee plaatsen open. Komen twee Frar.schen binnen, een heer en een dame allebei geschminkt en onge meen geurend Daar exotischen parfum. Ze gaan zitten op de twee eenige open plaatsen. Maar: «Oh la la Qu'il fait chaud par ice komt. gilJerig-luid de Erancaise. "Attends, je vais déménagerZe staat op wil naast de provinciaalsche gaan zitten „Retirez vo'us un tout petit peu, s'il vous plait, madame?" Mama spert onmetelijke oogen op, grin nikt onnoozel, maar wordt boozig, als ze ziet, dat de militante vreemdelinge haar wil op zij duwen, blijkbaar niets afwetend van onze tramteglementen „Me lieve mins, van je koeterwaslsch verstaan ik geen stom woord, maar je mot nau assieblieft niet zoo an me pulleke. Wat mot je eigenlijk? „Mais reiizez-vous done un peul herhaalt dringend de Erancaise, met ver klarende gebaren. »un tont petit peuk "Toeoitipeu je zusterIk kan niet opschikke, mins! Kijk dan wat daarstaht, vier en-twintig plaatse zes op iedere bank kan je dan niet leze?» En nijdigjes-grommeiend«Toepitiepeu, wat zeg je me daar van 1» De Erancaise blijft duwen en dringen. Een Amerikaan, galant, zal helpen »I say, m'arne» tot de provinciaalsche //you are told to go a little aside »Hoor hèm gilt nu de belaagde juf" frouw, overstuur van drift. »Die magere Indiaan met ook 'n duit in 't zakkie doeD, Vrijt kast ningscb Hotel, diefstal; van wi< kantore tend ui De van deil Nade Hoet druk 1 bediene aan de gelegen bereikt kantoor Een I ployeerl terwijl I M. Z I handlarl niets diende I kans g kast m het zil'l alleen d dat de ook zi Duifscbl Een de poll verzeke geheel hebben zoek gr sprake zichzelf Geboi brugge f Maarter Geh Noordij jm. 29 Witvl et Geboi Kanlers Gehu j Mijs jd. Verw Woenst Mees bewolkt buien, I ST. Dooi Sollicita van hel een Sal is tijdel worden

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2