Ac i I I 33 ui.'- J li 10 Ooltgensplaat. Plaatselijk Mieuws. &teEiieng"d Nieuws. ilurg-eiytien Nianti. f Ondei IZAüK Ondei Haarlem iCnRT'i' i I 111 'If I ill If '•11 is i if i Dat lil li '1\ II *Y> Goedereede. 1 Pieter Bakelaar 2 Jocob Hugo van Eijk B Jan Grin wis 4 Pieter Heerschap 5 Jan van Heest 6 Dimmen Hoekman (te klein) 7 Aren Kleijn 8 Maarten Lokker (gebr.) 9 .Tan Orgers 10 Maarten Tanis 11 Adam Troost 12 Cornelis Troost 13 Jan Troost 14 Leendert Troost 15 Teunis v. d. Wende 16 JanWittte Ouddorp. 1 Jan Willem Bakelaar. 2 Leendert van der Bok. 3 Human Bosland (Brd.) 4 Govert Breea Jacbz. 5 Govert Breen Cz. 6 Cornelis van Erkelens 7 Hendrikus Heerschap 8 Jacob Heerschap 9 Dirk Hoek (Brd.) 10 Jaeobns van 't Geloof 11 Jacob Grinwis 12 Pieter Groenendijk 13 Hubertus Anihonie v. d. Kemp 14 Dirk Klepper 15 Kommer Klepper 16 Willem Klein 17 Pieter Jacob Knape 18 Huibert Mastenbroek 19 Jacob Corn. Mierop 20 Jan Mierop 21 Marinus Johannes Poldermans 22 Cornelia Sperling 23 Jacob Tanis 24 Pieter Tanis 25 Paulus Tanis 26 Pauius Verduin (Brd.) 27 Pieter Verdnin 28 Evert Verhage 29 Dingeman Vlietland (Brd.) Den Dommel. 1 Anthonij Brijs 2 Jan Jacob van Eek 3 Joost Fluit 4 Leendert Hardendood 5 Arend Holleman 6 Pieter Hendrik Huijer gebr. 7 Johannes Quirinus Jacobs bd. 8 Cornelis Bastiaan Jongeling 9 Jan Kievit 10 Hendrik Lokker 11 Mattheus Melissant 12 Hendrik Jan van der Meijde 13 Anthonij Meijer bd. 14 Marinus Mijs 15 Mattheus van der Plaat 16 Leendetr van Prooijen 17 Pieter Quist 18 Johannes Reinhoud 19 Pieter Andries Stolk 20 Hendrik Ternoeve bd. 21 Arend Vermaat 22 Jacobus Adr.de Weerd gêbr. 23 Cornelis van der Welle 3 5 6 8 1 7 16 9 14 15 2 12 11 4 13 10 12 13 24 22 3 18 1 9 21 28 19 8 20 27 11 17 29 15 2 5 25 14 23 6 7 26 16 4 19 17 5 9 18 12 3 23 13 6 10 22 7 4 1 2 8 16 21 11 14 15 20 Koenraad Jacobus de Bruin 15 Cornelis Buscop 6 Mattheus Leonardus Ceulemans 5 Jan Dorsman 30 Jacob Duijn 10 6 Hendrik van Everdink gebrek 18 7 Hendrik van Gent 19 8 Pieter Cornelus van Gent Deonisius Huijsman Dirk Kerp 11 Jan Kieviet 12 Arie Kloet 1 2 3 4 P 9 10 bd. 13 Jacob Marinus Korteweg 14 Arend Kreeft 15 Anthonij Kroon 16 Arend Laijdens 17 Pieter Mastenbroek 18 Jan Frank Metaal 19 Pieter Jobannis Nattekaas 20 Adrianus van Nieuwaal 21 Gijsbertus van Nieuwaal 22 Jacob Paasse 23 Jacob .Raap 24 Leendert de Ruiter 25 Jacobus Snauw 26 Jacob Troost 27 Pieter Troost 28 Willem Bastiaan de Vos 29 Johannes de Waal 30 Ansen Waling 31 Adam Zwagers bd. 13 28 16 26 29 23 17 2 22 8 12 1 31 3 14 24 7 4 gebr. 21 25 20 gebr. 11 9 27 Oude Tonge. 3 4 5 6 1 Jacobus Willem Arends 20 2 Johannes Petrus van Es 14 Laurentius Esser 30 Dingeman Fluit 32 Teunis Fluit 6 Adrianus Simon de Gast (gebr.) 8 7 Willem Goemaat 19 8 Jan Cornelis Hagens (brd.) 26 9 Dirk van der Jacht brd. 27 10 Hendrik Kievit 29 11 Mariu8 Kievit gebr. 24 12 Cornelis de Korte 7 13 Johannes Th. E. Lambert 28 14 Eduard Les 15 15 Gerrit de Looze 2 16 Cristoffel Maliepaard 18 17 Pieter Munters 17 18 Jan Jacob Mijs 5 19 Marinus van Noord 13 20 Willem van Noord 1 21 Anthonij Osseweijer 12 22 Cornelis Osseweijer 16 23 Jaeobns Osseweijer 11 24 Adrianus C. A. Overbeeke 21 25 Jacob Simoüse gebr. 9 26 Karei Arie Verweij 22 27 Arie van Vliet brd. 23 28 Izaak van der Vliet 10 29 Marinus Willem de Vos 3 30 Leon de Winter brd. 31 31 Leonardus Corn, de Wit 4 32 Arie van Zoest 25 Middelharnis. Den Heer G. L. Born is Woensdag te 's Hage geslaagd voor het Notarieel examen ie gedeelte. Dinsdag had het zoontje van H. v. der Wende al spelende het ongeluk te vallen, wat ten gevolge Rad dat het kind het sleutelbeen brak. Dinsdag had, naar men ons meedeelt, de heer V. d. B, hier woonachtig toen hij een fietstoertje maakte, het ongeluk met zijn fiets tegen een aankomend voertuig aan te rijden met 't gevolg dat. zijn fiets genoegzaam heelemaal stuk was. De berijder der fiets bracht 't er gelukkig goed af. Te veel aan Bachus geofferd Een der lotelingen van Sommelsdijk vtas Donderdag middag zoodanig bedwelmd door den drank dat hij op de Zandpad 't loopen opgaf De vrouw va'n A, v. der .S met medelijden vervuld nam hem in haar woning, hem den tijd gevende om uit te rusten en tot zich zelf te komen. Ontsporing der tram. Heden Vrijdag morgen had weder een ontsporing plaats na bij het station. Toen de tram richting Oolt- gensplaat van 't Hoofd kwam reed de Iocomorief voorbij het wisse!de derde waggon geraakte daardoor buiten spoor, waardoor de achteras en wielen braken. Na een kleine vertraging konden beide richtingen vertrekken en is men begonnen de ontspoorde waggon weder in 't gereeds te brengen. Stad aan 't Haringvliet. Toen de schippersknecht X deze week aan het hij- schen was, had hij het ongeluk uit te glij den, waardoor hij met het hoofd op een kist terecht kwam. Hierdoor ontstond zoon groote wonde, dat geneeskundige hulp dadelijk moest worden ingeroepen. Maandag werd door het zoontje van den opzichter C. Magielsen den eerste steen gelegd, voor de nieuw te bouwen opzich terswoning. De subsidie groot f 1050 die van gemeentewege aan het Algemeen Arm- bestunr is toegekend, is deze week door H. H. Ged. Staten goedgekeurd. De brandspuiten die de vorige week geprobeerd zijn, zijn allen in orde bevonden. Burgemeester en Wethouders alhier roepen sollicitanten op naar de vacante - betrekking van klokkenist op een jaarwedde van f 18. Sollicitatie's in te zenden voor of op 17 dezer. Dirksland. De dag der loting voor de Notionale Militie liep, op een kleine uitzon dering na, goed af. Een persoon uit Her- kingen werd een kleine wonde aan de hand toegebracht. Dinsdagavond vergaderde de Oranje commissie teneinde het te houden Konin- ginnefeest op 31 Aug. te organiseeren. Hiertoe is het Muziekkorps »ApolIo« van Nieuwe Tonge uitgenoodigd. De graanoogst is heden in vollen gang. Het gebruik der Machine wordt meer en meer in toepassing gebracht wat, zooals te begrijpen valt, het werk bekort. De handel in wortelen heeft reeds ook een aanvang genomen. Vrijdag werden de eerste op de kaai aangevoerd. Melissant Het Kohier No z der be- lastings op bedrijfs- en andere inkomsten voor 1910-1911, is aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld, In deze gemeente zal op het sta tions emplacement een weegbrug worden geplaats. Ouddorp. De huisvrouw van W. Akers- hoek had Woensdag het ongeluk om te struikelen, waardoor zij haar been brak. Lotingsdag en sterken drank Woens dag nog laat in den avond was het alhier zeer rumoerig op het dorp. Eenige jonge lieden, onder invloed van sterken drank zijnde, zouden het geduld der politie alhier eens op de proef stellen, door een geza- melijk rumoer teweeg te "brengen. Toen de politie genoodzaakt was hen te verwijderen, begon het rumoer een bedenkelijk karakter te vertoonen. Met messen gewapend gingen zij toen de politie te lijf, die daarop ge noodzaakt werd, handtastelijk op te treden. Van een en ander is door de politie proces verbaal opgemaakt. Spijkenisse. Op initiatief van haar Eere-Voorz. Ds, Van Duine nam de afd. Spijkenisse van het Chr. Nat. Werkl. Verb, met algemeene stemmen een voorstel aan om den Gemeenteraad een adres aan te bieden om over te gaan f;ot afschaffing der kermis, welke in Sept. altijd gehouden wordt. Aan de besturen van alle corporaties alhier zal raede-onderteekening van het adres verzocht worden, teneinde meer invloed op den Raad te kunnen uitoefenen. Voor 't groote deel is het bestuur onzer gemeente vrijzinnig, maar ook onder-hen worden er enkelen gevonden die voor afêchaffing zijn, zoodat er wel eenige grond is dat het voor stel zal worden ingewilligd. De loting voor de Nationale Militie zal voor deze gemeente en het naburige Hekelingen den zóen dezer maand alhier plaats hebben. ¥eriiooping-eii. Woensdag 17 Augustus 1910 's av. 6 uur veiling van een kuis, schuur en erf aan de Stationsweg, te Oude Tonge voor dhr. Jan Les aldaar, bij //Wed. G. Kanters Zn.//te Oude Tonge. Notaris VAN ISFELEN. Op Woendag 17 Aug. 1910 des n.m. 3 u. in het Hotel Hanson te Sommelsdijk Inzet van de bouwhoeve met landerijen //de halve Maan// in den polder het Ondeland te Som- meldijk, kad. Sectie B. nrs. 2206 tot en met 2214, samen groot 8.26.40 heet. (20 gem. 119 J roeden Sommelsdijksche maat) in 7 perceelen, ten verzoeke van den heer li. G. van den Berg te Sommelsdijk. Notaris VAN BÜUREN. Donderdag 18 Augustus nam. 2 uurter herberge van G. Smits te Stad aan' t Haring vliet. Verkoop van te veld staande aardappelen in den Brienenpolder. Deurwaarder GROE NENDIJK. 3933 Vrijdag 19 Augustus, 's n.m. 9 uur 70 perceelen Klaver 2de slag, in de Adriana Eendracht en Halspolder onder Stellendam, in het logement van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 20 Augustas 's avonds 6 uur Veiling en afslag in èène Zitting van een Huis, Schuur, erf en tuin, aan den Kelderweg, in den polder het Oudeland te Ouddorp, groot, 0.80.70. hectare, in het logement van Akers- hoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag, 24 Aug. 1910, des n.m. 3 u. in het Hotel Hanson te Sommelsdijk Af slag van de bouwhoeve met landerijen //de halve Maan// in den p lder het Oudeland te Sommelsdijk kad. Sectie B. nrs. 2206 tot en met 2214, samen gjroot 8 26.40 heet. (20 gem. 119| roeden Sommelsdijksche maat) in 7 perceelen, combinatiën en massa, ten verzoeke van den heer 11. G. van den Berg te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 24 Aug. 1910 's av. 6 uur afslag van een huis, schuur en erf aan de Stationsweg te Oude Tonge voor dhr. Jan Les aldaar de //Wed. G. Kanters Zn.// te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. De oudste vrouw der wereld. Eenigen tijd ge'eden bevatten de bladen het bericht, dat in Posen een vrouw woonde, die beweerde, de oudste mensch der wereld te zijn. Deze vrouw, Marja Dutkiewitz, noemt als baar datum van geboorte 21 ^Februari 1785, en haar papieren wijzen uit, dat die opgave juist is zoodat de vrouw nu 125 jaar oud is. Men is er nu echter achte^ gekomen, dat er een vrouw bestaat, die nog 10 maanden ouder is dan de bovengenoemde. Deze alleroudste vrouw heet Baba Vasilika en woont in het kleine Bulgaarsche dorp Pavelsko, waar zij in Mei van het jaar 1784 geboren werd. Haar ge boorte-acte wordt in het archief van een na burig klooster bewaard. Zij is een boerendoch ter en werkte tot voor korten tijd nog op het veld, Meer dan honderd jaar lan^ heeft, zij geregeld op den akker gewerkt. De oude Baba is reeds lang weduwe in een huisje, dicht bij zijn moeder, woont haar zoon Theo- door, die, getrouw aan de tradities der fami lie ook den akker bebouwt en den leeftijd van 100 jaar bereikt, heett. Hij is niet zoo sterk als zijn moeder, maar kan toch nog zijn werk doen. Van de oude Baba wordt verhaald dat zij nog goed zien en hooren kan en nu en dan nog een kleine wandeling maakt. Zij heeft meer dan 100 kleinzonen, achterklein zonen en achter-acuter-kleinzonen en is in Bulgarije in zekeren zin een beroemdheid, naar wie men van heinde en ver toegaat om haar te zien. --Berooving. Door de Haagsche politie zijn aange houden en ter beschikking van de justitie gesteld, drie beruehte personen, onder wie de bekende Jan de Graaf, die in den nacht van Zaterdag op Zondag op het Spui een kleermaker hebben beroofd en mishandeld. De man liep dien nacht omstreeks een uur, na verschillende herbergen te heb ben bezocht, met zijn weekgeld in zijn vestzak. Op het Spui werd hij door het drietal aangesproken en om geld gevraagd. Om moeilijkheden te voorkomen, wilde hij hun iets geven, doch toen zij zagen waar hij zijn geld had, namen zij hem alles af en gaven hem nog een pak slaag op den koop toe. De commissaris van politie in de 2e afdeeling liet, toen aangifte van de be- rooving was gedaan, het drietal, dat reeds langen tijd de omgeving van het Spui onveilig maakte, opsporen en thans zijn zij voorloopig in bet huis van bewaring. De politie heeft nog een vierden persoon aangehouden, verdacht van me deplichtigheid aan de berooving van een kleermaker, in den nacht van Zaterdag op Zondag. Thans is de heele beruchte „club van Jan de Graaf", die het win keiiers en publiek in de omgeving van het Spui, vooral op den laten avond, zeer lastig maakte en waarover herhaal delijk bij de politie klachten inkwamen, achter slot en grendel. Ook de vierde is ter beschikking gesteld van. de justitie en in het Huis van Bewaring opgesloten. Vreeselijke vergissing. Een meisje, wonende aan de Zwartsen- buurt te Sneek, gaf een jonger meisje uit een kopje te drinken in de meening verkeerende, dat er zich koffie in bevond. In werkelijkheid bleek het echter jacht- water te bevatten. Da inmiddels ontboden geneesheer kon slechts den dood van het kind, dat uit het kopje gedronken had, constateeren. Fruit Naar men ons uit de Betuwe schrijft, zijn de openbare verpachtingen van appel en pereboomgaarden thans in vollen gang De prijzen, welke besteed worden, zijn gemiddeld voor peren f 8.50 a 6, voor appels 4 a 5 50 per H.L. op 't bout noten deden 3 a 3.50 De prijzen zijn zeer hoog, daar 't gewas in de meeste boomgaarden klein en misgroeid is. Op enkele veilingen van fruit in deze streek, 0. a. te Eist, worden appels uit Italië aangevoerd, daar de vraag het aanbod verre overtreft. Ook Zwitserland heeft, naar de laatste berichten, een groot en oaooi gewas. Voor'den arbeidenden stand is, afgescheiden nog van de geldelijke nadeelen, die de eigenaar lijdt, die schaarschte aan winterfruit zeer te be treuren, daar bonderden plukkers nu we ken achtereen een groot dagloon moeten missen. Droef. Zondagmiddag stond te Heerlen, op een uithoek van het terrein, waar de R. K. Mijnwerkeredag gehouden werd, een 8-jarig jongetje bij een zeer mak paard, dat voor een bierkar gespannen was. Plotseling sloeg het paard op holhet kind viel en een rad der bierkar ging dwars ovej het onderlijf. De kleine be kwam zware inwendige kneuzingen en stierf eenige oogenblikken later. Vechtpartijen. Zondagavond hebben te Zevenbergen een paar vechtpartijen plaats gehad. Ze kere D., uit Terheijden, liep bij een dezer zulke ernstige messneden op, dat terstond de H. sacramenten moesten worden toe gediend. Men vreest voor zijn leven, Smokkelarij. Zondagmorgen is de commissaris van politie te Maastricht, vergezeld van onge veer veertig rijksambtenaren, dedistilleer- derij De Engel" aldaar binnengedrongen. In de distilleerderij werd een geheime leiding ontdekt, waardoor is gesmokkeld of kon gesmokkeld worden. Procesvesbaal is opgemaakt. Chorela. Officieel is thans vastgesteld dat de opvarende van het te ÏJmuiden aapgekomen stoomschip //Louga* aan cholera is overleden. In quarantaine- Hets.s. '/République«, cargadoor de firma F. Drugharn Lim., dat Donderdagmorgen te 9.45 van Petersburg den Nieuwen Wa terweg binnenliep, wordt te Maasluis 'n quarantaine gehouden, daar een stoker, bij inspectie der equipage ongesteld bleek te zijn onder verdachte verschijnselen. De inspecteur van het geueeskundig Staatstoezicht is gewaarschuwd. Volgens de statistieken van Dr. Rein bedraagt het aantal sterfgevallen aan cho lera in Rusland dit jaar reeds 57.000 tegen 28.000 in 1909 en 17.000 in 1908. Bij Ekaterinoslof zijn van de 18 mijn werkers die een lijkdienst bijwoonden, 15 aan cholera bezweken. Als een voerbehoed- middel tegen de ziekte hadden zij afkook sel van mest gedronken 1 Dinsdag zijn in Odessa wederom zeven nieuwe gevallen van pest geconstateerd. Het gemeentebestuur, overtuigd, dat de ziekte door ratten word t verspreid, betaalt than^ 15 centen voor elke doode rat. Er heerscht in Zuid-Rusland bij de cholera- pest- en typhus-epidemieën nu al sinds een paar weken groote hitte. Te Odessa wijst de thermometer soms 98 6 gr. F. in de schaduw aan en 137.4 gr. in de zon; 84.2 gr. in de schaduw is de laagste temperatuur De hitte is vooral ondragelijk, omdat de nacht geen verkoe ling aanbrengtmen heeft dan alleen een vochtiger atmosfeer, iets als een algemeen dampbad. In die omstandigheden is het geen won der, dat de rijen der geneesbeeren en ver plegers. die tegen de besmettelijke ziekten strijden, aanhoudend werden gedund, en men zou geen raad weten als niet de me dische studenten der hoogescholen van Odessa, Kief en Charkof hun zomervaean tie er aan hadden gegeven, om te helpen strijden tegen de cholera-epidemie, die erger is dan men er sinds jaren heeft beleefd. Bij het zwemmen verdronken. Men meldt uit Veenendaal aan het nHbl, Dinsdagmorgen te 9 uur is de jongeheer Johan Goedegebuure bij het zwemmen in de vaart jammerlijk verdronken. Na veel vergeefsche pogingen werd de ongelukkige eerst na drie kwartier oggehaald, zoodat de aanwezige heer G. van Leeuwen, student in de medicijnen en de ontboden geneesheer G. J. Kets slechts den dood konden con stateeren. Het jongmensch had in de vorige week nog met lof eindexamen afgelegd H. B. school met 5-jarigen cursus en was hier toevallig met zijn moeder bij familie te logeeren. Het geval wekt veel deelneming. In Veenendaal ontbreekt een zweminrichting. Sleepboot gezonken. De zeelichter Donau, van de Hamburg- Amerikalijn, die omstreeks 4 uur Don derdagmiddag de rivier deMaas opstoomde zou ter hoogte van boei 12 opgepikt worden door de sleepbooten Ceres en Rio, van de Internationale Sleepdienetmaat- schappij, kantoorhoudende in de Maas straat. De sleepboot Rio moest van achteren aan de Donau vastmaken en, terwijl zij dit deed, kwam zij dwars te liggen, kreeg herhaaldelijk water over od zonk. De Kapitein H. Boelhouwer en de machinist C. G. Kaasjager, van de Rio, beiden woonachtig in de Boorogaardetraat, die het ongeluk zagen aankomen, spron gen in de Maas. Eerstgenoemde greep een hem toegeworpen boei en werd gered, laatstgenoemde werd met een hem toe gestoken haak uit het water gehaald. De dekkneeht, de 18-jarig J. de Graaf, van den Lagen Westzeedijk no 29710, die eveneens in de Maas sprong verdween in de diepte en verdronk. Zijn lijk is niet gevonden. Het ongeval werd door het publiek op den Heuvel in spanning gadegeslagen. A. Berger, ploegbaas van de Westl. stoomtrom te Monster, is, zoo. meldt de Res. Bode, Woensdag door de directie ontslagen met behoud van 8 dagen loon. De oorzaak daarvan is, dat de heer Berger weigerde 2 4 uren achtereen dienst te doen. Hij beriep zich daarbij op artikel 50 van het tramwegreglement, hetwelk voorschrijft, dat beambten, wier werkzaamheden op de veiligheid van het verkeer van invloed kunnen zijn, geen langeren diensttijd dan 16 achtereen volgende uren mogen hebben. De zaak is nu in handen van den raad van toezicht op de spoorwegen. - Tengevolge van bet eten van champignons werd, zoo meldt de Res. Bode, de familie B. aan het Kanaal in Den Haag Woensdagavond hevig ongesteld. In allerijl werd dr. Ruys ge roepen, die in de nabijheid woont. Hij constateerde verschijnselen van hevige vergiftiging. Een der zoons, een 13-jarige knaap, bleek niet meer te red den hij overleed spoedig daarna. De overige leden van het huisgezin, dat uit 5 personen bestond, zijn door het toe dienen van tegengift gered. Hun toestand is echter nog bedenkelijk. De twee dienstboden hebben niet van de champignons gegeten. Een schildpad. In een veld haver van den landbouwer Roemeling te Oostwolde (Oldambt) werd Dinsdagmiddag door de arbeiders eeue levende schildpad gevangen. Het dier, dat de grootte van een Hinken vuist beeft, is waarschijnlijk een zoetwater of moerasschild pad. Het bovenste schild is pra.chtig getee- kena, zeshoekige figuren van zwart bruine strepen. üerk en School. Predikbeurten op Zondag 14 Aug. a.s\ NËDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, v.m. en 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. dhr. Koote, Godsdienstonder wijzer te Rotterdam. Stad aan 't Haringvliet, vm. Ds. Polhujjs. Den Bommel, vm. en nm. (Doop) Ds. Emmen. Ooltgensplaat, (Langstraat) vm.en nm. dhr. Hack. Oottgensplaat, nm. Ds. Wentink van N. Tonge. Oude Tonge, nm. Ds. Polhuis van Stad aan 't Haringvliet. Nieuwe Tonge, vm. Ds. Wentink. Herkingen, vm. en nm. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nm. (Doopsb.) Ds. Lammers. Melissant, vm. Ds. Kroese. Stellendam, 's av. Ds. v. d. Koojj v. Ouddorp. Goedereede, vm. Ds. de Gidts Ouddorp, vm. en inn. Ds. van der Kooij. GEREFORMEERDE KERK. /Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Raman, Em. pred. te Doom. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. l)en Bommel, vm. en nm. (Cat. Zondag 32) (Muandeljjksche ooll. voor de School) en's av. Ds. Aolberts van Spijkenisse. Ooltgensplaat, vm. (voorb. H. Avondm.) en's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. (hod. H. Avondmaal) en 'sav. (Dankz) Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nm. Ds. van Duin. OUD-GEREFORMEERDE TCRmr, Ooltgensplaat, vuj. en av. leeskerk. Dirksland, vm. nm. en 'a av. Ds. Kievit van Aagtekerke. Melissant, vm. urn. en 's av. dhr. D. Barht van 's Gravendeel. Herkingen, vm. nm. en 's av. dhr. Hubrechts van 's Gravenpolder. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, geen dieast. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. on 's av. dhr. Vroegindewei. (Voor uitvoerigor zie men onze Kerkbode.) SOMMELSDIJK. De heer J. C. v. Gent Onderwijzer aan de O. L. School alhier slaagde Dinsdag j.l. voor Acte Engelsch. MIDDELHARNIS. Geboren Kaatje, d. v. Arend Kranse en Fransje Vroegindeweij. Cornelis Ma rinus. z. v. Jacob Koert en Maria Mar- garetha Koert. Ondertrouwd: Jacob van Dijk 36 j. en Wiliempje van Gelder 23 j. GehuwdLeendert Koster 25 j. te Katwijk en 24 j' a Overledei te Sommele Cock. Wl Weerberic jleteorolo Verwacht Zaterdagavo Zwakke westelijke w eDkele regef Zelfde tei IScl TRAl Het s.s. T arriveerde M Het s. s. "Vc riveerde 8 A Het s. s. G vertrok 8. A Het s. s. B Vork naar R Het s. s. P Amsterdam Het s. 9. 8: riveerde 4 A Het s. s. Bt riveerde 4 A Het s.s. Ti naar Rotterd Het 8. s. Kc Batavia, arri l Het s. s. AA veerde 10 Ai Het s.s. fl terdam te H Het s.s. O riveerde 10 I Toen wij meening ov< over de An$ wij zoowel onze bijzondj dat de Am en wij verti opgevolgd, volkomen factoren, d simistische plaatsen, bl te hebben, beziet, dan de Markt toekomst. De Oog tegen vallenc geweest. D terwijl Amei saldi besch is van Ame de invoer o De moeiljj ging zullen schitterend geen bijkot komen vers Dat de o blijkt uit burgemeestcj werd, all d tische part vermocht Men ziet h factoren, d| markt eeni| zich moeilij in gedacht Dit wil niet weer dat ditgvai gelooven w De locali De Geldmi niet de koe om in de zakken lang de rubberir De Taba toch aanlei oogst 1910 betere kwa Dit brengt versterking dat van te broeders z op de rubt De Oliën hersteld, dat zij geh Seheepv; volge van Beleggini gezocht en een goede fondsen, di geleden h< geldmarkt. Orders v voor half damsche b koers word tot half dr aanvragen gen verstri beleggingfi aan en vei Rotter LOKKER, in Eff Telephoon SOMMELS MlDDELH Eenige Ouddorp T 1=7=- vvv>.r x

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 4