Oodsdienstnef eningen. MEOEDEELIIfiEH. Zaterdag 13 Augustus 1910. Behoorende bij No. 1580 Onder Redactie van Ds. A. VAN DER KOOIJ te Ouddorp. Met medewerking van H.H. Predikanten. Officieel Gedeelte. Week van 14 21 Aug. 1910. Ned. Hervormde Kerk. Gereformeerde Kerk. Oud Gereformeerde Kerk. Doopsgezinde Kerk. OUDDORP. Evangelisatie. Sommelsdijk. Middelharnis. Stad aan 't Haringvliet. Den Bommel. Langstraat, (Gem Ooltgensplaat.) Ned. Herv. Kerk. Ooltgensplaat. Oude Tonge. Nieuwe Tonge. Herkingen. Dirksland. Stellendam. Goedereede. Ouddorp. De Synode der Ned. Herv. Kerk over de Borromaeus- encycliek. Jongelingsvereenigingen. Middelharnis. Stellendam. SOMMELSDIJK. Voorm. 9,30 en 's av. (3 uur Ds. Westrilc. MIDDELHARNIS. Voorm. 9,30 uur dhr. Koote, Godsdienst onderwijzer te Rotterdam. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voorm. 9 uur Ds. Pollnüjs. DEN HOMMEL. Voorm. 9 en nam. 2 u. (Doop) Ds. Emmen. LANGSTRAAT. Voorm. 9 en nam. 2 uur dhr. Hack. OOLTGENSPLAAT. Nam. 2 uur Ds. Wentink van N.-Tonge. OUDE TONGE. Nam. 2 uur Ds. Polhuis van Stad aan 't Haringvliet. NIEUWE TONGE. Voorm. 9,30 uur Ds. Wentink. HERRINGEN. Voorm. 9,30 en nam 2 uur Ds. Addink. DIRKSLAND. Voorm. 9 en nam. 2 uur Ds. Lammers. (Doopsbediening.) MELISSANT. Voorm. 9,30 uur Ds. Kroese. STELLENDAM. 's Avonds 6 u. Ds., v. d. Kooij v. Ouddorp. GOEDEREEDE. Voorm. 9,30 uur Ds. De Gidts. OUDDORP. Voorm. 9 en nam. 2 uur Ds. v. d. Kooij. MIDDELHARNIS. Voorm. 9,30 en 'sav. 6 uur Ds. Raman, Emer.-pred. te Doorn. STAD AAN 't HARINGVLIET. Voorm. 9,30 en 's av. 5,30 Ds. Esselink. DEN BOMMEL. Voorm. 9 en nam. 2 (Cat. Zondag 32) (Maandelijksche coll. voor de School) en 's av. 5,30 uur Ds. Aalberts van Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT. Voorm. 9 (voorber. H.-Avondmaal) en 's av. 6 uur Ds. Dekker. STELLENDAM. Voorm. 9,30 (bed. H.-Avondm.) en 's av. 6 uur (Dankz.) Ds. Taal. OUDDORP. Voorm. 9 en nam. 2 uur Ds. van Duin. HERRINGEN. Voorm. 9, nam. 2, en 's av. 5.45 uur dhr Hubrechts van 's-Gravenpolder. OOLTGENSPLAAT. Voorm. 9,30 en 's av. 6 uur leeskerk. DIRKSLAND. Voorm. 9, nm. 2 en 's av. 6 uur leeskerk. MELISSANT. Voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur dhr. D. Barht van 's-Gravendeel. Geen dienst. Nederl. Hervormde Kerk. MIDDELHARNIS. Voorm. 9,30 en 's av. 6 uur dhr Vroegin- dewei. Nederl. Hervormde Kerk. Catechisatie Donderdag 's morgens van 9,30-10,30 en 10,30-11,30 uur Nam. van 1,30-2,30 uur schoolgaande kinderen. Ned. Hervormde Kerk. Geen catechisatie. Gereformeerde Kerk. Kerkeraadsvergadering elke 1ste en 3de Dinsdag der maand 's avonds 6,30 ure. Ned. Hervormde Kerk. Geen zondagschool. Geen catechisatie. Gereformeerde Kerk. Kerkeraadsvergadering Woensdagavond. Geen catechisatie. Zondagschool van 4-5 ure. Ned. Hervormd3 Kerlc. Zondagschool van 3-4 uur. Gereformeerde Kerk. Zondagschool van 1,30-2,30 uur. Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte kinderen Vaders Moeders Doopelingen Leend. Holleman Kaatje v. Noord Jan Johannis Jonker Dirkje Kievit Hendrik Job Duijm P. Voerman Abram Johannis Slinger A. Notenboom A. C. Joh. B. Beijer M. J. v. d. Veer Simon L. A. Mooijaart Kr. Abresch Johanna W. Maliepaard N. v. d. Ouden Baaltje A. de Leeuw C. Scliouwenaar Adriana Huivelijksinzegening van Cornelis de Graaf en Krijntje Mijs op Woensdag 17 Augustus a s. des nam. 2,30 ure door Ds. Luteijn van Aalst. Zondagschool Nam. van 4-5 ure. Catechisatie Maandag voorm. van 11-12 en nm. 1-2 ure, Dinsdag vm. van 11-12 ure. Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte kinderen Vaders. Moeders. Doopelingen. W. Tieleman C. N. v. d. Broek A. M. C. L. Timmer A. Muije Marinus L. Klapmuts L. van Eek Jan H. Klapmuts C. van den Hoek Marinus •J. P. de Wilde A. T. v. Scheuwen M. P. S. de Geus J. van Alphen Gerretje H. Sneep A. L. Verweij A. P. W. Attestatie gevraagd naar Noord-Amerika door Anna van der Groef ZondagschoolNamiddag van 4-5 uur voor de kleine kinderen van 6-7 uur voor de grootore in de Openbare school. Ned. Hervormde Kerk. Zondagschool: Nam. 12,30-1,30 uur. Zondagschool Nam. van 12,45-1.45 uur. CatechisatieDinsdag vm. van 10,30- 11,30 uur voor de schoolkinderen. Gereformeerde Kerk. Kerkeraadsvergadering iederen eersten Maandag der maand, 's avonds 7 uur. Zondagschool Van 1,30-2,30 uur meisjes boven 10 jaar van 2,30-3,30 uur meisjes beneden 10 jaar; van 3,30-4,30 uur jongens. Catechisatie: Woensdagmiddag van 1-2 uur kinderen van 8-12 jaar. Catechisatie voor de schoolkinderen. Ned. Hervormde Kerk. Gedoopte kinderen Vaders. Moeders. Doopelingen. L. Verliage A. Groenendijk Grietje Kr. Meijer C. Hoek Jannetje A. Heerschap M. Witte Kommertje J. Breen M. Akershook Leendert J. Verduijn K. Warnet Jacob J. Tanis A. Tanis Elizabeth Catechisatie op de gewone uren, alleen "voor schoolkinderen. Gereformeerde Kerk. Geen catechisatie. Doopsgezinde Kerk. Geen zondagschool. Nod. Hervormde Kerk. Beroepen Te Vlaardingen, G. van Dijk Azn., te Nieuwolda Te Leerdam, J. J. van Ingen, te Woubrugge Te Midwolde en Leek (toez.), D. S pij kens te Krommenie. Te Vorchten (toez.), J. C. Loor, cand. te Utrecht. Te Terwispel, H. J. Engelkes, te VVieringerwaard. Te Glanerburg, H. A. C. Snetblage, te Hoenderloo. Te Har- melen, J, Bavesloot, te Tuil en 't Waal. Te Oudemirdum c.a., N. Warmoltz, te Hazerswoude. TeNijegaH. H Kolkmeyer, cand. te Soest. Te Donkerbroek en Haule S. Cuperus, te Ureterp. Te Haulerwijk (toez.), H. W. te Winkel, cand. te Scheve- n ingen. Aangenomen Naar Arnhem, A. Drost Azn., te Loenen aan de Vecht. Naar Tiel E. J. v. d. Brugh, te Westwoud. Naar Maassluis L. J. S. Crousaz, te Garijp (Fr Naar Hagestein, A. v. Griethuyzen, te Langerak bez. de Lek. Bedankt Voor Gouda, Dr. G. A. Wum- kes, te Sneek. Voor Ouwerkerk in Dui- veland, A. Groeneveld, te Noord-Zijpe. Voor Ursem, J. P. de Graaff, te Jisp (N.-H.), Voor Hasselt, J. P. Paauwe. te Bennekom. Voor Longerhouw c.a., J. Hoekstra, te Burum. Gereformeerde Kerk. TweetalTe Katendrecht, C. Lindeboom te Gorinchem en C. B. Schoemakers, te Alphen aan de Rijn. Drietal Te Coevorden, H. te Velde, te Zwartsluis, J. v. Haeringcn Kz., te Hoek van Holland en D. Steenhuis, te Uirum. Beroepen Te Waarder, A. Roorda te Oude-Pekela. Te Langerak bez. de Lek J. Steffens, te Hijlaard. Te Nieuwe Pekela iron.), J. Briiikman, te Beilen. Te Oust- wedde, A. de Boer, te Grijpskerk. Te Me- liskerke, A. H. Nieboer, te Lollum. Te Pur- merend, J. C. Rullmann, te Garijp. Te Baarland, J. Meijer Jr., te Bierum. Te Scharnegoutum, N. G. Kerssies, te Den Ham. Aangenomen Naar Nijmegen, R. Sme ding, te Yselmonde. Naar Oostkapelle, C, J. de Kruijter, cand. te Middelburg. Bedankt Voor Breda, J. Schoonhoven te Schorpenzeel. Voor 2e Exloormond, P II. de Jonge, te Sleeuwijk. Voor Wons c,a., F. Wiersma, te Engwierum. Voor Roo- descliool, J Koelewijn, te Kruiningen. Voor Koevorden, J. Thijs, te Zuidbroek (Gron.). Oud-Geref. Kerk. Beroepen Te Grand Rapids (Mich. N. A.). A. .Janse, te Ter Neuzen. - Te Barne- veld A Janse, te Ter-Neuzen. Doopsgez. Gemeente. Beroepen Te Giethoorn, P. M. Heringa, te Warns. Aangenomen Naar Zuthen R. Schuur- sma, te Westzaan. De Algemeene Synode der Nederl. Herv. Kerk. vergadert te 's-Gravenhage, gevolg geven aan eigen diep gevoelde behoefte en den drang der Kerk om zich uit te spreken naar aanleiding van de encycliek »Editae Salpe« deelend in de verontwaardiging, onder Protestanten en zelfs R.-Katholieken openbaar geworden over dit pauselijk ge schrift, waarin lasterlijke woorden worden gebezigd ten opzichte van de helden der hervorming, de vorsten en volkeren der 16e eeuw, ons geestelijk voorgeslacht, onder wie ook de Nederlandsehe belijders en martelaren en de Edele voorzaten van ons geëerbiedigd Vorstenhuis een eerste plaats innemen overtuigd, dat in die woorden het oordeel wordt weergegeven, vanRoomsch-Katholieke zijde geveld over alles wat den Protestanten heilig is, en dat daarin duidelijk aan het licht treedt, dat Rome de vijand is van en een voortdurend gevaar voor het behoud van de onschatbare voorrechten, op elk levens gebied door de Reformatie den volkeren geschonken overwegend, dat die woorden niet zijn teruggenomen, noch herroepen evenwel in aanmerking nemend, dat of gebrek aan historiekennis öf welbewust verkrachten van geschiedkundige en godsdienstige waar heid die aantijgingen in de pen gaf acht het niet noodlg aan de encycliek zelve verder eenig woord te verspillenmaar gevoelt zich door hare openbaarmaking gedrongen om nevens eenigen dank aan God, met volle overtuiging hulde en dank te brengen aan de edele mannen en vrouwen, die eerbiedwaardig in hunne grootheid, door de kracht des geloofs, tot den prijs van hun goed, vrijheid en leven aan de Christenheid den sohat hergaven van het Evangelie van Gods genade en der rechtvaardigheid uit het geloof en de vrijheid verwierven om dat Evangelie te belijden en God naar Zijn Woord en de inspraak des gewetens te dienen acht zich geroepen getuigenis af te leggen van haar vast geloof, dat de eer dier mannen en vrouwen wel kan worden aangerand, maar niet verduisterd spreekt hare trouw uit aan het Vorstenhuis van Oranje, waarin zij een waarborg vindt voor het behoud van Protestantsche rechten en vo®rrechten en wekt alle leden der Ned. Herv. Kerk op, om in dezen tijd, waarin Rome met steeds grooter aanmachtiging optreedt, met woord en daad krachtig en waardig te strijden voor het heerlijk goed van geloof en vrijheid en met beslistheid zich te scharen achter de groote Hervor mers, door blijmoedige belijdenis van het Evangelie van Jezus Christus en door hei ligen levenswandel. KORT VERSLAG der Geref. Ker ken in de classis Brielle, gehouden te Ilellevoetsluis, op Woensdag 3 Augustus 11)10. 1. Ds. Dekker opent de vergadering, laat Psalm 891 zingen en gaat, na het lezen van Psalm 84, voor in gebed. 2. Uit het onderzoek der geloofsbrieven blijkt, dat alle kerken behalve Melissant vertegenwoordigd zijn. Aan een viertal diakenen wordt keurstem verleend. 3. Het moderamen bestaat nit. Ds. Dek ker, praeses, Ds. Taal, assessor, Ds. van Duin, scriba. 4. De notulen der vorige vergadering wordt gelezen en goedgekeurd. 5. Ingekomen stukken Schrijven van den Scriba der laatstge houden partic. Synode van Z.-Holland (Zuid) dat de classis Brielle is aangewezen voor de saamroeping in de eventueele partic. Synode voornoemd. Idem van een echtpaar te Middelharnis, doorgezonden naar den Kerkeraad aldaar. Idem van Ds. Delfos. 6. Ds. van Lummel brengt rapport uit van de laatstgehouden partic. Synode. Naar aanleiding hiervan worden enkele regelin gen getroffen o.a. dat de kerk van Helle- voetsluis met de saamroeping van de e.v. partic. Synode in Z.-Holland (Zuid) is belast. Als plaats van saamkomst wordt Helle- voetsluis gekozen. 7. Ds. Esselink rapporteert namens de commissie voor de herziening van het clas- sicale quotum. Aan de commissie wordt opgedragen hare desbetreffende voorstellen tijdig ter kennis van de belanghebbende kerken te brengen voor behandeling op de komende classicale vergadering. 8. Pauze, Verschillende gelden worden geind. 9. 't Onderzoek naar art. 41 D. K. O. levert niets bizonders op. 10. De volgende deputaten worden be noemd Actuarius en CorrespondentDs. v. Duin, Sec. Ds. Kok, Quaestor Ds. Mol, Sec. Ds. Esselink. Kas hulpbehoevende studenten Ds. Kok, Sec. Ds. van Duin. Hulpbehoevende kerken, emer. predikan ten Ds. Esselink en Ds. Mol en ouderling P. van den Berg van Spijkenisse. Niet ontkomen Kerken en Zending Ds. Kok, Sec. Ds. van Lummel. Examina, buitengew. vergaderingDs. van Lummel, Mol en Smallegange. Approbatie pred. attestende kerken Nieuw-Heivoet en Zuidland. Consulentscliap en vacature-dienstDs. Kok en Ds. van Lummel. Toezicht op oefenaarsDs. Esselink en ouderling J. C. Borgdorff. Theol. School en Vrije Univ.Ds. Esse link, sec. Ds. van Duin. Prov. Weeshuis ouderlingen -J. C. Borg dorff, sec. P. Borgdorff. Informatiebureau Ds. Aalberts en Ds. Mol. Kerkvisitatie Ring A, Ds. Esselink en Ds. Dekker, sec. Ds. Taal Ring B, Ds. Aalberts en Ds. Mol, sec. Ds. Smallegange. 11. De vacature-diensten wordt aldus geregeld Den Bommel October, Ds. Dekker, Nov. Ds. Taal. MiddelharnisOctober, Ds. Mol. Rockanje September, Ds. van Duin, Oct. Ds. Esselink. Tints Sept. Ds. Kok, OctoberDs. van Lummel. 12. Aan de Kerkvisitatoren van ring A wordt verzocht bizondere aandacht te schenken aan de kerk van Melissant. 13. Nadat Psalm 119 17 is gezongen, gaat Ds. Taal voor in dankzegging. Namens de Classis, W. E, v. DUIN, Scriba. Vergadering der Jongelingsvereeniging op G. G. »Pred. 12: 13b«, Zondagmiddag van 3-4,45 uur in de Chr. School. Agenda voor a.s. Zondagvoor de pauze Gewijde Geschiedenis, na de pauze Vader- landsche Geschiedenis. Vergadering der Knapenvereeniging, Zondagmiddag van 3-4 uur. Vergadering der Jongelingsvereeniging op G G. »Timotheus« Zondagmiddag 1,30 uur in de Geref. Kerk.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 11