Officieel Gedeelte. Gemeenteraad. ff Posterijen. Rechtszaken. Verft ooping-en- zullen doen, opdat deze een andere houding zal aannemen en de twistzaaiende tactiek zal nalaten. Aan het verzoek van president Madriz in bovengenoemde nota circulaire is reeds voldaan door de regeering van Mexico, Gemeente Rekening. Burgemeester en Wethouders der gemeente Middelharnis brengen ter Openbare kennis dat de Rekening van de uitkomsten en uit gaven der Gemeente over bet dienstjaar 1909 is overge|egd aan den raad, Eu gedurende veertien dagen van den 30sten Juli 1910 tot en met den 12den Augustus aanstaande ter gemeente-secretarie voor een ieder Ier lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Middelharnis 30 Juli 1910. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MI.TS. a®Iaafsei||fe AI feu w*. Middelharnis. Vrijdagmiddag viel de schipper J. Schippers in de haven, zijn zoon spoedig het onheil ziende sprong er bij en bracht zijn vader behouden aan boord. Vrijdagavond werd in de zaal van K. J. Meijer een huis geveild van de erven van de Wed.J J. Buth, 't welk bij opbod opbracht de som van f n8o door H. v. Beek alhier. Zondagmiddag viel een hit in de haven den heer G. van Kassei die het beest wilde grijpen viel er eveneens bij. De Gebr. van 't Hoft spoeden zich naar de plaats des onheils en hadden het genoegen beiden behouden op den kant te halen. Zondagavond was een persoon welke te veel aan Bachus had geofferd 't spoor bijster geraakt en in de watering beneden den Oudendijk terecht gekomen. Na verschei dene keeren heen en weer door het water geploeterd te hebben, kwamen eenige per sonen hem ter hulp en wisten hem door middel van een eind touw, dat zij om hem heen wierpen op den kant te trekken en vervolgens in zijn woning te brengen. Naar men ons meedeeld is tegen M. A. door de politie procesverbaal opgemaakt wegens dronkenschap. Stad aan 't Haringvliet. In deze gemeente zijn in het huis, wijk B nummer 93 twee gevallen besmettelijke ziekte, van Febiis Typhoidea geconstateerd. De alphabetische naamlijst der lote- lingen bevat de volgende namen. J. Borg- dorft. M. Braber. H. Fris. L. Huizer, J. A. Feekstob C. J. de Ruiter. W. v. d. Valk. N. A. Voogd. A. Vroegindeweij. D. Vroegindeweij. en A. M. Westdijk. Toen Mej. K. deze week naar den kelder ging, had zij het ongeluk te vallen, waardoor zij haar arm brak. Geneeskundige hulp moest dadelijk worden ingeroepen. Het ontslag van den heer Burge meester als secretaris is d. d. 28 Juli door HH. Ged. Staten goedgekeurd. Den Dom Hiel. Het verhoogen en het verzwaren van de Molenpolderschendijk zal deze week in gereedheid komen. Belanghebbenden worden er op gewe zen dat door den Commissaris der Ko ningin de loting voor de lichting 1911 voor deze gemeente nader is bepaald op Vrijdag iz Aug. ten 11/2 uur des n.m. te Oude Tonge, dus niet om io1/^ uur. Nieuwe Toilge. Donderdagavond 4 Augs. zal het muziekgezelschap »Apollo« in een daarvoor in te richten tent een concert geven. Oude Tonge. Door den Burgemeester is tegen Donderdag a.s. v.m. een openbare vergadering van den Raad belegd. Aanbesteding van het vervoer van zand en keien op Donderdag den 4 Aug. 1910 v.m. 10 uur. Dirksland Steeds meer en meer gaan de Landbouwers zich toeleggen hun land te draineeren, om zoodoende de greppels te doen vervalleD. Zeer zeker zien ze hierin een aanmerkelijk voordeel daar het benoo- digd matrieël hiervoor goedkoop verkrijgbaar is. Het beste adres vindt men iedere week in dit blad. De echlgenoote van M. van 't Hof zal per dag 50 cent worden toegekend gedu rende haar man onder de wapenen moet verkeeren. De Weduwe Lugthart had Maandag terwijl zij met haar waschgoed bezig was, het ongeval door een misgreep haar pink te breken en moest heelkundige hulp daar voor inroepen. De Heer H. de Haas van Dorser slaagde verleden week voor.het Examen van Gemeente Secretaris. Ouddorp. Bij den Burgemeester dezer gemeente werd in den loop dezer week aangifte gedaan dat aan het Noordei strand alhier een flesch is gevonden waarin zich een adreskaartje bevond vermeldende den naam van Adolphe Van der Velde te Brussel, en waarop met potlood in het Frasch geschreven stood aPrière de retournet ea carte ci-jointré en faisante connaitre l'endroit ou 1 elle sest e'cIore«. Aan dat verzoek is door den Burgemeester voldaan. Zaterdagmiddag had de landbouwer J. Tanis toen hij in een drassige weide een voer hooi aan het Iaden was, het ongeluk toen de paarden doorliepen, dat hij van de wagen aftuimelde en tusschen de paarden op den grond terecht kwatia. Met gebroken arm werd hij opgenomen. Vergadering van den Raad der gemeente Midtielharuig op Vrijdag den 29sten Juli des n.m. te 2.30 ure. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer J. Zaaijer. i>e Voorzitter opent de vergadering en stelt de Raad voor, daar üe Secretaris afwezig is, dat de heer Vermeulen 't Secretarie waar zal nemen, hetwelk wordt goedgevonden. Hierna verzoekt de Voorz. de waarnemend Secretaris den heer Vermeulen dat hij de notu len voorleest. Na veoriezing worden dezeive met eene kleine opmerking goeügekeuid. Aan de orde is nu: Ingekomen stukkeu. Ie. -Een schrijven van de Comm. tier Kon. inhoudende goedkeuring verlof van den Voorz. ingaande 31 Juli tot en met 10 Augustus-, Ze. Van H. H. Ged. St.goed gekeurd terug ont vangen aankoop grond. 3e. Van hetzelfde College. Goedgekeurd terug ontvangenHoeken en kas van uen Gemeente O ntvanger. 4e. Een schrijven van den heer Smids Hoofd der school inhoudende dankbetuiging voor het ontvangen cadeau, üe voorzitter deeid den raad mede om de kosten hiervan te vinden uit de onvoorziene uitgaven. 5e. Wordt door ii en W. aangeboden de tekening 1909, welke sluit met een nadeeiig saldo van f 204,87. De voorzitter steld den raad voor hiervoor een Commissie te benoemen en gaat men over tct stemming. Gekozen worden tut le iiu C Koiif. 2e iid D. ölis. 3e. lid T. Schilperpord. 6e. Rekening Weeshuis en burgerlijk armbestuur. De voorzitter verzoekt de Commissie «laar van verslag uit te Drengen, en wordt hier aan bij monde van den heer J. v der baan voldaan, en alles in orde bevonden. Hierop deeid de voorzitter mede dat de reke ning Weeshuis sluit met een batig saldo van f68.32 en die van het armbestuur met een batig saldo van f'57.401/,. Aan de orde is nu aankoop van grond. De voorzitter deelt mede in verband met het bespro kene over aankoop van grondjen de vorige verga dering dat hem gebleken is dat de grond waarvan eigenaar- is den üeer K. J. Meyer, te verkrijgen is tegen de som van f 4250, eu dat dezelfde te aanvaarden is met kerstmis aanstaande. Hiermede vereenigt zich de raad en zal een volgende verga dering daar nog nadere mededeelingen over gedaan worden. Als nu wordt door den voorzitter medegedeeld dat door L. buurveld is gevraagd een gedeelte van het soldatenplein in erfpacht te krygen en steit de voorzitter den raad voor hem dit te geven tegen 4 cent de M2. Waartoe wordt besloten. Hierna maakt de voorzitter den raad bekend dat hij de vorige week met een deskundige een onderzoek heeft ingesteld naar de kosten van beharding zandpad om zoo mogelijk aan veler verlangen te kunnen voldoen om de bewoners van het zandpad te bevryden van de stoiplaag doch na onderzoek is hem gebleken dat de kosten zoude bedragen f 5000. En hoewel de voorzitter gaarne die stofpiaag zou weg zien, wilde hij liefst dit plan eerst nog nader te overwegen. Verder deeid de voorzitter mee dat het han gende geschil tusschen het bestuur polder Oost plaat en het dagelij ksch bestuur tot overeen stemming is gekomen, er zal hiervan in een volgende vergadering een voorstel worden ge daan. Thans deeid de voorz. der raad mede dat het noodig zal zijn wegens bebouwing van de stati onsweg dat aldaar een rioleering word aangebracht waarvan de kosten zoo wat zullen bedragen f350 na eenige bespreking hierover steld de voorzitter de heeren gemeenteraadsleden voor zelf eens persoonlyk hiervan zich op de hoogte te stellen on dan in een volgende vergadering daar nader over te spreken. Hiermede word ingestemd. Daar de punten van de agenda hiermede ten einde zyn vraagt de voorzitter of een der heeren nog het woord verlangt. Een wilde hiervan gebruik gemaakt, ten eersten door den heer D. Slis, welke vraagt of er, wat de toestand van den oosthavendijk betreft, niet eenige verbetering kan worden aangebracht door de zeilde (met het oog op het rijden de suikerbieten van 't najaar) een eindweegs te begrinten. Hy zou gaarne zien dat daar aan gevolg worde gegeven. Hierop antwoord de voorzitter dat het voorste gedeelte alreeds met pui en steeuen is aangevuld en dat hy verder zal onderzoeken wat er aan gedaan kan worden. Ook de heer C. v. der Sloot vraagt het woord en vraagt ook mede namens een lid van de Ned. Herv. Kerk welke hem dezer dagen daarover sprak of men niet op de hoogte gesteld mag worden aangaande datgene dat door wijlen C. de Vries aan de kerkelijke armen vermaakt is onder toezicht van de gemeente enz. De voorzitter antwoordde dat hy voor 't oogenblik niet weet in hoeverre hiervan mededeelingen moge worden gedaan doch dat hy dit nader zal onderzoeken. Daar er niets meer aan de orde is, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in de Openbare vergadering van den Raad der gemeente Ooltgensplaat, op Don derdag 28 Juli nam. 2 uur. Voorzitter J. G. van Patten, Burgemeester. Afwezig de heer L. van Nieuwenhuizen. De Voorz. opent de vergadering en stelt aan de orde het lezen der notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd worden vastgesteld. Alvorens tot de werkzaamheden over te gaan, deelt de Voorz. mede, dat door hem verlof is aangevraagd en verkregen om zich vanaf 2 tot 18 Augustus a.s buiten de gemeente te mogen begeven. Ingediend werden thans: le. De gemeenterekening over 1909. 2e. De rekening der Openbare gemeentelijke Bewaarschool. 3e. De rekening van het Groot Algemeen Armbestuur, welke in onderzoek werden gegeven van een Commissie bestaande uit de heeren Donkersloot, Jacobs en Slis, welke zich tot dat onderzoek bereid verklaarden. Door den Voorz. wordt ingeleid een voorstel van B. en W. om de vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein welke nu mogen zijn 1 op de 250 inwoners, te doen inkrimpen en H. M. de Koningin te verzoekeh dit te maken 1 op de 300 inwoners. Er zijn er thans 10; er mogen er 11 zijn, doch met deze inkrimping zouden er dan slechts 9 mogen zijn. Dit heeft echter dan geen invloed op die 10, doch bij ver andering of sterving zal het worden ingekrompen. De heer Jacobs bestrijdt het voorstel van B. en W. Hy persoonlijk is voor drankbestrijding, doeh hij vindt het treurig, als er een vergun ninghouder sterft, dan de weduwe of kinderen direct, zonder broodwinning zouden zitten door deze bepaling. Hij stelt voor 1 op de. 276 inwo ners, waar ook den heer Slis zich uitspreekt. De heer Van Weel is tegen elke inkrimping en ziet er de noodzaak niet van in. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen en dat van Jacobs met algemeene stemmen aan genomen, zoodat de 10 vergunningen zullen blijven. Besloten wordt de nieuwe straat aan de Wees pad Julianastraat te doeD heeten, terwijl thans ook definitief wordt uitgemaakt, dat de straat loopende van de Weespad tot de Brandvaat Stooistraat zal heeten, omdat deze ook wel eens Slikstraat wordt genoemd en men hieromtrent in het onzekere verkeert. dhr. Van Weel stelt voor van al de straten een tableau te doen opmaken en dit den Raad voor te leggen ter beslissing en goede regeling, waartoe wordt besloten. Thans komt in behandeling de verordening op de brandweer, welke gewijzigd is moeten worden door de spuit te Achthuizen. Nu men hem toch moet wijzigen stelt de voorzitter voor hem maar geheel te wijzigen waar zulks noodig blijkt. Na artikelsgewijze bespreking Wordt deze verordening vastgesteld. Komt in behandeling een schrijven der afd. Ooltgensplaat van de vereeniging „Het Groene Kruis.* Hierin wordt medegedeeld dat men zal trachten in deze gemeente wijkverpleging te krijgen door een pleegzuster aan te stellen. Dit zal pl.ro. f750 per jaar kosten. Men zal op f450 subsidie ongeveer kunnen rekenen. De vraag is thans aan den Raad met het oog op het groote nut van wijkverpleging, om eene jaarlijksche subsidie van de gemeente en Groot Algemeen Armbestuur. B. eu W. stellen voor van de gemeente f150 en van het Armbestuur f150 te geven. 1 e voor zitter verdedigt dit voorsrei. dhr. Van Weel vraagt of de gemeentefinanciën deze groote uitgaaf wettigen, welke de voorzitter bevestigend beantwoord. Na eene langdurige dis cussie wordt het voorstel van B. en W. met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Ingekomen stukken: a. Eene missieve van het Rijk dat vergunning wordt verleend aan K. van Ree Jr. om eene zink put achter zijne woning te maken, met dien verstande, dat er jaarlijks 25 cent wordt betaald als bewijs dat de grond eigendom van den Staat is. b. Eene missieve van den Inspecteur der Rijks- veldwacht, meldende dat de Rijksveldwachter K. Kievit 1 Augustus a.s. wordt overgeplaatst. c. Eene missieve van Ged. Staten, goedkeurend terugzendende de kohieren op den Hoofdelyken Omslag en hondenbelasting. d. Ebd schrijven van de commissie der grint wegen met de begrootiDg van 1911. e. Een schrijven van de afd.Ooltgensplaatsder vereeniging „Het Groene Kruis", dank betuigende voor het gebruik der Raadzaal voor de lezing van Mej. Van Hulst. f. Een schrijven van den Ingenieur der Post en Telegraphie te 's Gravenhage omtrent de schei geleiding van het Kantoor naar de telegram besteller; dit is eigendom der gemeente en moet dus door de gemeente hersteld worden, 't welk zal geschieden aangezien dezelve stuk is. g. Eene missieve van de afd. OostFlakkee der Hollaudsche Maatschappij van Landbouw, om weder eene subsidie il f10 te mogen ontvangen voor de keuring van jong fokvee, waartoe werd besloten. De vorige ingekomen stukken werden allen voor kennisgeving aangenomen. h. Eenige bezwaren tegen de aanslagen in de hondenbelasting; besloten werd D. Braber f2 ont heffing te verleenen. Van Oostenbrugge, P. J. Hobbel en C. Rommelse de helft ontheffing te verleenen. i. Een schrijven van Mej. Larooy, onderwijzeres aan de openbare school no. 2 alhier, om vergoe ding te mogen ontvangen voor de uren die zij les geeft in de nuttige handwerken,aangezien zij hiervoor een acte bezit en niets er voor geniet en toch 8 uren per week meer les geeft als hare mannelijke collega's. j. Idem een schrijven van de Afd. Goeree en. Overflakkee van het Onderwijzers-Genootschap over dezelfde kwestie met een memorie van toe lichting, de billijkheid van Mej. Larooy's vraag betoogende. B. en W. stellen voor haar föO verhooging te geven. Donkersloot stelt voor f25. Slis bespreekt dat het onderwijzerswerk in de Langstraat ontzettend vermoeiend is. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Thans stelt de voorzitter aan de orde de kwestie van het ophalen der beer. Zoolang de vicaliën in de slooten geworpen wordt krijgt men deze nooit goed. Verbiedt men de menschen dit, dan moet men ook iets geven waar men het laten kan. De voorzitter oppert het plan een dichte kar te laten maken en den gemeentereiniger C. v. d. Veer te doen ophalen,'t welk volgens schat ting pl.m. f400 per jaar zal kosten. Veel wordt hierover gedisouseerdalgemeen is men er voor dat verandering moet komen, doch hoe? dhr. Van Weel dankt B. en W. voor het aan pakken van dit plan en verzoekt ernstig te onderzoeken hoe hierin goed kan worden voorzien en ernstig Btudie er van te willen maken en dan met een afgerond plan toor den dag te komen, waartoe wordt besloten. By de rondvraag neemt de heer Donkersloot het woord over de nieuwe rioleering. Volgens zijn inzien is deze slecht geslaagd, want enkele tuintjes enz. staan onder water eu in de kerk- gracht en aohterwegsloten is bijna geen water. De voorzitter antwoordt het juist uitstekend voldoet doch dat er een schoftje gemaakt moet worden en dan alzoo in orde zal zijn. Er wordt veel lawaai over gemaakt doch de zaak beteekend niets. dhr. Jacobs vraagt of bij Hoogmoed men door den dam niet een riool mag brengen, waarop de voorzitter antwoordt dit particulier eigendom is en men het heeft gevraagd doch het is geweigerd, waarna de voorzitter de vergadering te half zes ure sluit. Vergadering der Gemeenteraad van Herkingen, gehouden op Donderdag 28 Juli, IX des voorm. 10 uur. Afwezig door ziekte E. Kastelein. Door afwezigheid van den Burgemeester, tijdelijk met het voorzitterschap belast de Heer A. Munters. Deze opent de vergadering en verzocht voor lezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Alsnu neemt de Heer den Boer gezeten in de wethouderszetel het woord en vraagt of ook nog inlichtingen omtrent een en ander zijn te verschaffen, zoo niet, brengt hij verslag uit van de resultaten verkregen door de bespreking en, door hem, als daartoe gemachtigd, gehouden met den Heer van Overbeeke. Hoofdzaak is een door laatsgenoemde geteekend zegeltje, hetgeen de Heer den Boer den Secr. verzocht den raad voor te lezen. Hiertoe wordt evenwel nog niet overgegaan. Voorts neemt den Boer de teekening der nieuw te maken straat ter hand, en treedt in gesprek onderling met de overige leden over dit ontworpen plan. Keijzer: Was den Heer van Overbeeke nog al inschikkelijk. BoerJawel, hij was zelf zeer inschikkelijk. Onderwijl duurt het contróleeren der teekening voort en blijkt daaruit dat H.Snijder potten voor riooleering zullen worden verschaft mits deze zelf te laten leggen waarover verschil ontstaat. Mans: Hoe doet men dat voor de strook grond van C. v. d. Velde, is dat niet een soortelijk geval. Boer: Daar is niets aan te doen er moet voor gezorgd worden. Keijzer Wat de heer Snijder aangaat, moet billijk daarmede worden gehandeld. Over het bestraten van het oprei ontstaat verschil van inzicht wat betreft de breedte en zegt den Heer den Boer dit te willen overlaten aan het Dag. Best. om naar goedvinden te handelen. De Heer Keijzer stelt dit liever maar vast in den Raadsvergadering. v. d. VeldeIk kan mij zeer goed bij het plan neerleggen. KeijzerWe kunnen toch het ontwerp contróleeren. v. d. VeldeAls U bewijzen kunt leveren dat het niet goed is ga ik daarmede accoord. KeijzerWe zijn er toch voor gekomen om het te bespreken. De Heer v. d. Velde meent dat het bedoelde punt geen bezwaar oplevert en met het oog op Keijzers gesprokene verklaart hij niets tegen het ontwerp te willen inbrengen. Volgt nu voorlezing eener op zegel ingezonden verklaring van den Heer van Overbeeke dat hij de strook grond op den weg langs zijn tuin en woning gelegen voor publieke weg of straat wil afstaan onder voorwaarde twee voldoende trappen worden gemaakt voor behoorlijken uitgang. Deze voorwaarden worden aangenomen. Boer: Hoe denken de leden en over om b.v. de beer en trappen van beton te maken. Aaneen gemaakt zal dat zeker héél sterk worden. KeijzerHet is uitstekend als het goed gebeurt. Er komt evenwel nog al veel reperatie aan en Ik zou willen dat een tijd lang daarvoor werd ingestaan. Met steen is het met het oog op vorst en aandrang van den weg zeker niet aan te raden. Kempen: Kan het ook niet geschieden met losse stukken beton, dat gebeurt wel een3 meer. MansIs hierover ook door den metselaar v. d. Velde geen advies gegeven. Den Boer verdedigt het betonwerk mits het goed wordt vervaardigd. KeijzerHoever strekt die beer wel die dan gemaakt moet worden. Boer Dat loopt tot even voorbij het poortje van Overbeeke. Deze zegt dat ook de kosten zijn opgegeven waaruit blijkt het in steen het goedkoopst is, aangezien een hoeveelheid waalklinkers over zullen blijven en die daaraan gebruikt kunnen worden. MansDe heining van den Heer A. W- Keijzer is toch ook van beton. Keijzer Bij ondervinding weet Ik het niet maar het kan ook slecht afgewerkt worden en acht daarom het dragen van de.risico geruimen tijd wenschelijk. De heer v. d. Velde betuigt hieraan zijn instemming en zegt voor den overschot klinkers wel eens een plaats zal gevonden worden om ze te verbruiken. De heer van Kempen is ook voorstander van beton. Volgens zijn beste weten gebeurt het dat voor spoorwegen het ook reeds gebruikt wordt. Een bewijs dat het ook bestandbaar schijnt te zijn. De Toorz. leest daarna iets uit de opgemaakte Begrooting u. 1. de kosten van beton en steen voor de le maken beer en trappen, waarna zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen met beton te werken onder voorwaarde tot Maart de risico gedragen moet worden door den aannemer dezer werkzaamheden. Ook de Burgemeester had een advies achter gelaten beton het doelmatigst zou zijn. Den Boer: Is er nu nog iets voor deze vergadering. MansKan nu ook al begonnen worden met aardewerk. BoerEr is begrooting van opgemaakt en de kosten geraamd op f 100. Algemeen achten de leden deze som te hoog en meenen het niet bestaan kan dat die som zal verwerkt worden. De heer Keijzer zegt deze werkzaamheden het best aanbesteed kunnen worden. Den Boer gelooft dat dit een onmogelijkheid zal blijken. De Heer Mans merkt op dat er wel volk voor te krijgen zal zijn om dit werk aan te nemen. Den Boer vreest als het niet in daggeld gebeurt verwarring het gevolg zal zijn. Er is reeds gezegd door van Eek, met hec oog op het vervoeren van den grond, hij niet genegen is voor geheel de gemeente Herkingen te werken waarop ten antwoord is gegeven hij het zeker gaarne omgekeerd zag geheel de gemeente Herkingen voor hem. Hij verzocht daarom dan ook dat het loon zal worden vastgesteld en overigens de zaak goed te regelen. De Heer v. d. Velde houdt het daarvoor dat de loonen moeten zijn evenredig aan dat der gemeentewerklieden en hoewel geen vol doende begrooting aanwezig is, spoedig beginnen wenschelijk is. De Boer: Het kan morgen reeds, mits het de bewoners kenbaar worde gemaakt, in ver band met het rijden met wagens enz. Nogmaals over het loon sprekend worden B. en W. gemachtigd het loon zoo noodig te verhoogen. Verwacht wordt dat het niet zoo lang zat duren. De Heer v. d. Velde vraagt of ook hei zand rijden zal aanbesteed worden of niet. De Heer Keijzer zegt dat 't werk door Doorn hein en Witvliet zeer goed kan geschieden. Upgemerkt wordt deze in de haven hooren te blijven, waardoor de Heer v. d. Velde aanleiding meent te vinden te verzoeken ook daar wel mee te willen opschieten. De Heer Keijzer hoopt B. en W. het geen beleediging zuilen achten, wanneer mocht blijken het werk in de straat niet voldoende voortgezet wordt dan door den Raad zal worden ingegrepen. Den boer zegt daarom morgen reeds te willen beginnen. Keijzer: Van middag nog, dat is dit wel mogelijk. BoerDe buizen voor den dam zijn niet aan wezig, daar kan dus over worden geschreven. Wat de overige buizen aangaat deelt de Secr. mede van 25 centimeters niet voorradig zijn maar wei van 30 centimeters wat een verschil in kosten maakt van f 1.50. Wordt nog na eenige discusie besloten het zand ook in daggeld te doen aanvoeren, en wel op advies van den Secr. eerst het zand en vervolgens het andere werk. Het kan dan op de kaai bekwaam worden tot gebruik. Volgens zijn advies zou bij aanneming van het zand aanvoeren, men de kans beloopen er geen geleidelijke voortgang met het werk plaats vond. Den boerDan wil Witvliet met Munters daar zeker wel eens toezien, heb je mij noodig dan ben ik ook bereid. MansU bent er nu eenmaal in betrokken BoerAls oudste lid tenminste is dat mijn plicht. Ook wordt nog de dikte van den betonnen beer besproken en het al of niet gebruiken van landvesten. v. d. VeldeIk zou het wel goed vinden wanneer de heele begrooting werd voorgelezen. Voor zoover het smids werk betreft word daarna een greep uit de begr. gedaan en door den voorz. voorgelezen. Dan vragen ook nog de Heeren v. d. Velde en Keijzer wat men zal doen met mogelijke trapjes respectievelijk bij v. d. Velde en Snijders woningen rechts en links aan het oprei gelegen. Keijzer oordeelt indien noodig deze ook daar voor rekening der gemeente aan te bren gen. v. d. Velde: Doet men het bij den een, is het billijk het bij den anderen ook te doen. Bij de besprekingen over de geheele som, geraamd op f2100 die deze straat zal kosten, merken verschillende leden op de raming wel te hoog zal blijken. Zij erkennen het zeer moeilijk gaat een juiste opgaaf te doen. De Seor. deelt in verband hiermede mee de Heer L. v. d. Velde geen kans zag het te doen en de opgaaf ten slotte door hem zelf is gedaan. Als opzichter bij het werk wordt eenparig besloten de Heer L. v. d. Velde metselaar alhier te verzoeken die volgens de Secretaris kon meedeelen zich daartoe bereid verklaarde. Over het al of niet plaatsen eener heining van ijzer of waarvan dan ook zal in een volgende vergadering worden gehandeld. Opgaaf kan dan aanwezig zijn en met de bestraating gelijkelijk worden afgehandeld. Niets meer te behandelen zijnde sluit de voorz. de vergadering. Vergadering van den raad der gemeente Ouddorp, gehouden op Donderdag 28 Juli v.m. 10 uur. Aanwezig alle leden. Opening der vergadering door den Voorz. op gebruikelyke wyze. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken 1. Missive van H. H. Ged. Staten dezer Pro vincie inhoudende de bepaling der Rijksbijdrage tot vergoeding in de kosten voor het herhalinga- onderwijs. 2. Missive van Z. Ex. de Minister van water- staaf waarin afwijzend wordt beschikt op de gemaakte verordsning betrekking hebbende op het wachthuis der R. T. M. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. 3e. Af- en overschrijving op de gemeente-begroo ting dienst 1910. 4. Aanbieding van de gemeenterekening dienst 1909 alsmede de begrooting voor het dienstjaar 1911. De rekening van bet Algemeen Armbestuur dienst 1909 en de begrooting voor het dienstjaar 1911 wordt eveneens aan de Raad voorgelegd. Op voorstel van den Voorzitter wordt eene commis sie benoemd, belast tot het nazien dier Rekeningen Deze commissie bestaat uit deH. H. J. C. Lod der, J. Mastenbroek en T. Hameeteman. 5. Door B. en W. werd een voordracht opge maakt voor liet college van zetters wegens perio dieke aftreding der heeren J. C. Lodder eu T. Hameeteman. Voor de vacature J. C. Lodder werd als No. 1 geplaata J. C. L. en J. Mierop als No. 2. Voor de vacature T. Hameeteman werd als No. 1 geplaatst T. Hameeteman en H. Tanis als No 2. G. Adres van L. Mastenbroek (straatveger en lantaarnopsteker) inhoudende het verzoek aan den Raad om hem verhooging van tractement toe te kennen. Wordt besloten het bedrag van f 40 op f 75 te brengen. 7. Wordt toestemming verleend tot verbou wing van het paardenstal van Dr. Orucq. 8. Wordt besloten den havenmeester verhoo ging van jaarwedde te geven in den vorm van een gratificatie, groot f 25. 9. Wordt vastgesteld der datum 13 Aug.'s na middags half twee voor de commissie tot nazien der gemeenterekeningen en 20 Aug. namiddags 3 uur voor de Reclame commissie Hoofdelijken omslag. Niets meer ter behandeling zijnde sloot de Voorzitter de vergadering. DEN BOMMEL. Aan het hulptelegraaf kantoor zijn deze maand behandeld 43 gesprekken en 52 telegrammen. NIEUWE TONGE. Aan het hulptele- graaf en telefoonkantoor alhier, werden gedurende de maand Juli behandeld 27 telegrammen en 32 telefoongesprekken. RIJKSPOSTSPAARBANK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaar bankboekjes, uitgegeven in de maand Aug. en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rente bijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Poste rijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Vacantie.) Zitting van Vrijdag 29 Juli. Uitspraak. Heden werd het volgende vonnis gewe zen De moord te Middelharnis. Laurens E., 19 jaar, bouwknecht, wegens moord op de 31 -jarige Anna Gootjes, op de hofstede van den landbouwer Th. v. d. Bol, onder Middelharnis, alwaar beiden werkzaam waren, tot zeven jaren gevangenisstraf, conform den eisch. Op Vrijdag 5 Augustus 1910 des avonds 7 uur in de zaal van den beer K. J. Meijer te Middelharnis Afslag van het huis met erf aan de Noordzijde van den Ring te Middel harnis, kad. Sectie B. nr. 2268, ten verzoeke van de Erven van de Wed. Johs. Buth te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 5 Aug. 1910 's av. 6 uur achter de woning van den Edel Achtb. heer J.Mijs Dz. aan den Westachterweg te Oude Tonge. Verkoop van ee'nig meubelair en een partij afbraak Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 6 Augustus, 's avonds 6 uur, af slag van 2 perceelen Bouwland onder Oud dorp in de polders het Oudeland en Oude Oostdijk, om te aanvaarden blootschoof 1910, in het logement van Akershoek te Ouddorp Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 10 A.ug. 1910, des n.m. 2 uur., in het koffiehuis van L. van Kempen, te OoltgensplaatEigenheimer aardappelen, in den Anna Wilhelminapolder en in den polder het Oudeland, voor de Wed. J. v. d. Tol en Adr. JacobsLuzerne en roode klavers, 2e snede, in den Noordpelder en in den Weipolder, voor P. Korteweg Dz. Joh. van Kempen en B. Orezee, alles onder Ooltgensplaat. Notaris Mr. A. J. C. VAN WEEL. Op Donderdag 11 Augustus 1910 des avonds 7 uur in de zaal van den heer K. J- Meijer te Middelharnis Aardappelen (Eigen heimers) in de polders de Oostplaat en het Oudeland te Middelharnis ten verzoeke van den beer Dingeman Slis, te Middelharnis en anderen. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 17 Augustus 1910 's av. 6 uur veiling van een huis, schuur en erf aan de Stationsweg, te Oude Tonge voor dhr. Jan Les aldaar, bij //Wed. G. Kanters Zn.* 'e Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Woendag 17 Aug. 1910 des n.m. 3 B> in het Hotel Hanson te Sommelsdijk: Inw' Tan de bouwhoeve met landerijen //de hal"

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2