wat hij antwoordde, en zijn oplossing van het raadsel luidde »zij leiden allebei (n.l. de brug en de jenever) naar het armen huis, naar het gekkenhuis en naar het kerkhof.* Men zegt dat de drankverkooper geen vroolijk gezicht zette, toen hij den prijs uitbetaalde. En ook dat hij nooit meer door mid del van een prijsvraag zijn waar heeft be kend gemaakt. EEN MERKWAARDIGE VOLKS STEMMING. Voor minder dan een eeuw was ZWEDEN het meest dronken land van ons werelddeel. Bijna ieder huis was een brandewijnsto kerij. Immers in het jaar 1829 telde men er 17 3124 huisbranderijen over het gansche land verstrooid. En het drankverbruik be droeg er 46 Liter per hoofd. Maar reeds had in 1819 de negentien jarige student in de godgeleerdheid, Per Wieselgron, de eerste gehéelonthouders- verecniging opgericht en zoo een aanvang gemaakt met het werk der drankbestrijding dat hij tot zijn dood toe (in 1877) met kracht bleef voortzetten. Of het vrucht droeg Maar door den persoonlijken arbeid der drankbestrijders en door den krachtigen steun der wet is langzamerhand in Zweden een gansch andere toestand ingetreden. Het aantal aangesloten geheelonthoudersbedraagt er bijna een half millioen. Het hoofdelijk drankgebruik daalde met yele schommelin gen tot 7 Liter. Bij de verkiezingen voor den Rijksdag in 1908 werden niet minder dan 86 geheelonthouders tot vertegen woordigers gekozen. En het zou waarlijk geen wonder zijn, indien Zweden het eerste land in Europa was, dat door een verbods- wet de bedwelmende dranken geheel uit bande. Over deze zaak is namelijk door het gansche land een proefstemming gehouden waarvan de uitslag onlangs weid openbaar gemaakt. Aangaande deze proefstemming deelen wij hier en ander mee. Men zal zich herinneren, wat in den zomer van 1909 de bladen verhaalden van de groote werkstaking in Zweden (4 Aug. tot 6 Sept.) De leiders dezer beweging kozen beslist partij tegen den drank. »Arbeiders zoo luidde het reeds in de dagen der voorbereiding, »koopt geen brandewijn of andere nuttelooze dingen Koopt inplaats daarvan brood en meel Droog brood duurt lang. Leeft van brood, zout en water totdat de overwinning is behaaldDe geheelonthoudersvereeniging wendden zich toen tot de overheid met het verzoek, om gedurende de dagen van de staking alcoholverbod in te voeren. De Regeering ging hierop in en verbood van 5 Aug. af bijna in 't geheele land den verkoop van brandewijn en ten deele ook dien van gegiste dranken. De ervaring opgedaan in de stakingsweken was èèn groot pleit tegen den bedwelmenden drank, 't Was opmerkelijk hoe volgens ambtelijke opgaven het aantal misdrijven verminderde. Moordaanslagen, aanranding van het gezag, diefstallen het daalde eensklaps tot de helft of minder dan de helft van dezelfde maand een jaar vroeger. En nauwelijks was het alcoholverbod weder opgeheven, of daar steeg het aantal onmiddelijk. Met het oog op deze gunstige werking van het drankverbod besloot de Unie van Zweedsche geheelonthoudersvereenigingen, een proefstemming te houden door het geheele land en tot alle mannen en vrou wen boven de achttien jaren de vraag te richten, hoe zij oordeelen over het verbod. Reeds in November 1909 werd een aanvang gemaakt met deze stemming. "Van tijd tot tijd werd van een of andere ge meente of provincie de uitslag openbaar gemaakt. Eindelijk is nu de gansche stem ming afgeloopen. En nu blijkt uit de cijfers, hoe gunstig de openbare meening in Zweden gestemd is voor uitbanning van den bedwelmenden drank. Het aantal inwoners van genoemd land ontloopt dat van ons vaderland niet bij zonder veel. Personen boven de achttien jaren waren er 3.387.964. De stemopne- mers hebben evenwel een groot aantal meer dan een millioen niet kunnen bereiken. Dat neemt niet weg, dat toch nog 1.845.249 inwoners d.i. 54% zich hebben uitgesproken voor alcoholverbod terwijl er slechts 16.471 stemmen tegen worden uitgebracht. En dat de verbodsbeweging ook onder de hoogst geplaatsten haar aanhangers vindt, blijkt wel hieruit dat Zwedens Kroon prins, beslist geheelonthouder, zich in een voordracht uitsprak ten gunste van alge meen alcoholverbod. Wij zullen, na zoo gunstigen afloop der proefstemming, wel meer van de zaak hooren. STEEDS VOORUIT! Zoover het mij bekend is hebben tot op heden minstens twintig gemeenten een dankbaar gebruik gemaakt van het vijfjaar lijks recht het maximum aantal vergunnin gen te verlagen. Daarmede zijn ongeveer 150 vergunningen vervallen d.w.z. 150 plaatsen minder in de toekomst waar velen lichamelijk en geestelijk gedood worden. Een verblijdend verschijnsel is het, dat, zoo niet de geheele overheid, dan toch een groot deel doordrongen begint te worden van het nut van onzen strijd. De nieuwe Burgemeeeter van Arnhem toonde in de laatste Raadsvergadering, dat ook hij goed op de hoogte is met den vooruitgang, dien wij maken. Zijn Edelachtbare, zou het een stap achteruit noemen zoo de Raad besliste, dat in de cantine van het abattoir alcoholische drank geschonken mochten worden. S. J. v. d. V. Plaatselijk Meiaws. Sommelsdijk.* Het aantal inzendingen oproepingsvraag van Gebr. Bervoets te Rotterdam, voor eenige maanden ook in ons blad geadverteerd bedroeg 16373, waar van 4528 aan de gestelde eisschen voldeden. De mooiste inzendingen worden geëtaleerd, waarbij dan tevens de officieele opgave. Een kijkje te nemen is wel aan te bevelen Zooals uit het aantal inzendingen blijkt en vooral het groote aantal goede is deze prijsvraag'een groot succes voor die firma geweest en hebben ze daarom ook het aantal prijzen flink vermeerderd en van 39 op 115 stuks. De uitslag is als volgt Rotterdam en omstr. 48 prijz. en 2685 diploma's Zwolle 14 1 611 Sneek 17 486 Apeldoorn 9 403 Kampen 6 167 Enschede 11 t v 231 1 Delft 10 1 269 De Jury bestond uit de Heeren Joh. Prins. Leeraar M. O, Handteekenen en Perspectief te Rotterdam, Jan H. Henkes. Directeur van de Rotterdamsche Boek Kunstdruk kerij, en J. Breithaupt. Kunstphotograaf den Haag. Middelharnis. Maandag had J. v. d. Meide het ongeluk met op musschen te schieten om dezelve van zijn koren te ver wijderen, dat een gedeelte van het schot in zijn hand ging en hij genoodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen. De miliciens van de lichting 19025 J. Wielaard P. v. d. Kooij A. de Waard L. Vroegindewei Lz, welks diensttijd bij de militie verstreken is worden in den loop van dit jaar bij de Landweer ingedeeld. Zaterdag viel het zoontje van K. Verhage in de Kaai door spoedig toege schoten hulp was hij weldra op den kant, en kwam hij met den schrik en een nat pak er af. Maandagmiddag stortte een gedeelte van een schuur van I. Peeman in elkander waardoor de opeengestapelde brandstof Briqueten over de mestkaai verspreid lagen. Stad aan 't Haringvliet. Onze dorps genoot G. Esseiink deed de vorige week met goed gevolg het overgangse xamen naar de 6e Klasse van het Geref. Gymnasium te Kampen. Bij enkele landbouwers, waar men met het delven der vroege aardappels een aanvang had genomen, vond men dat er op sommige plaatsen al kwaad in dit product was. Tegen 12 September zijn opgeroepen om onder de wapenen te komen de miliciens F. Westdijk, W. Kardux. J. van Biert J. van Rossum, L. Braber, J. G. Born en A. van Duiningen. Dinsdag had mej. J. R. het ongeluk het kind van A. v. N. om te rijden. Behalve eenige verwondingen aan het hoofd van het kind, is dit ongeval nog tamelijk goed afgeloopen. Aan den heer Burgemeester alhier is verlof verleend om van 17 Juli tot 14 Augustus zich buiten de gemeente op te houden. De vorige week is door Burgemeester en Wethouders besloten, dat het wekelijksch straatschuren voor onbepaalden tijd niet behoeft plaats te hebben. Oude Tonge. Ter algemeene kennis is gebracht de publicatie voor de aangifte voor de bevolkingsregisters. De milicien L. v. d. Bogaard enE. v. Loon zijn bestemd om op 1 Aug. a.s. over te gaan naar de Landweer. Heden slaagde voor 't eindxamen der Landbouwschool te Wageningen de Heer W. J. Arends van hier. Dirksland. Indien men in het Land bouwbedrijf niet teleurgesteld wordt bestaat er kans op een vrij goede en vroege oogst. De gewassen staan voor het meerendeel prachtig te velde. Uien en vooral erwten laten veel te wenschen over. Reeds is een begin gemaakt met het vlasplukken. Onze dorpsgenoot E. Stolk is eenige dagen geleden aangesteld als agent van Politie te Amsterdam. Gegadigden kunnen inschrijven naar het vervoer van peeaarde liggende aan de oostkant der haven. Inschrijvingsbiljetten moeten voor Donderdag 14 Juli ingekomen zijn bij den Gemeentearchitect die ook inlichtingen verstrekt. Zie verder aanplakbord. Herkingen. B. en W. dezer gemeente hebben bij publicatie bekend gemaakt, dat bij hen is ingekomen een opschrift, van het verzoek door Johannis van Putten, logementhouder alhier, aan Ged. Staten gedaan om nl. in het zuidoostelijk gedeelte van zijn woning aan logeergasten, sterken drank in het klein te mogen verkoopen. Een ieder is bevoegd bezwaren in te brengen zoo die mochten aanwezig zijn. Het zoontje van J. M. alhier vermaakte zich Maandagavond j.l. met slootje springen en was werkelijk zoover gevorderd dat hij de overkant wist te bereiken. De tweede maal was hij minder gelukkig. Het gevolg was dat hij toen midden in een vrij diepe sloot kopje onder ging. Een der aanwezige speelmakker gelukte het hem de hand te reiken en op het drooge te helpen. Ia deze gemeente is ook een geval van mazelen voorgekomen. Voor zoover ons bekend niet van ernstigen aard. Heden Maandagavond 11 Juli werd alhier op het gemeentehuis eeue vergade ring gehouden door de vereeniging „Natio nale Feestdag" teneinde een en ander te regelen toor het binnenkort te houden Koninginnefeest. Ouddorp. Het Bestuur der Cichorijfabriek j.Ceres« het dezer dagen per publicatie weten, dat de Zaadstokken uit de ter velde staande Cichorij geheel uit den grond ge trokken moeten worden. Ter waarschuwingToen Maan dagavond de 12 jarige Joh. L. T.z. den hit van de Broodbakker J. Vink in de weide bracht, viel hij onderweg van het beest af, met het treurig gevolg dat hij een arm brak. K. S. had verleden week het ongeluk fusscheiF de messen van een maaimach'ne te geraaken, waardoor zijne hand ernstig werd verwond en thans onder geneeskundige behandeling is. Jac. M. kreeg dezer dagen een hevige slag van een jong paard tegen zijn been. Hoewel ernstig bezeerd is hij toch onder geen geneeskundige behandeling. Eindelijk toch in de slootP. v. d. Bok al een en andermaal in Jillesweg van de fiets gevallen zijnde, viel voor de derde keer weer van zijn fiets rolde pardoes de sloot in. L. B. had het ongeluk van zijn fiets te vallen, doordat hij achrerna werd gezet van een hond. Verwond reed hij weer verder. Ingezonden stukken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelij kheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur In de „Vooruit" van 2 Juli komt een inge zonden stuk voorover de gemeenteraadsverkiezing in onze gemeentevergun me naar aanleiding daarvan eenige opmerkingen te piaatsan in uw blad. Volgens dat stuk zal er Zaterdag a.s. een stemming moeten plaats hebben tusschen een in de gemeente onbekend (beter niet-bestaand)en een geacht individu. Dat is toch van inzender gewis een grove vergissing, want bij geen enkele ver kiezing heeft men gefingeerde candidaten. Er is hier een woordje vergeten in den naam van den eersten candidaat en de inzender zelf zegt heel vergoelijkend: de beste breister laat wel eens een steekje vallen, zelfs betreurt hij het, dat de onderteekenaars zich niet goed met den naam op de hoogte gesteld hebben. Ik geef het hem graag toe, dat het jammer is, maar nu de zaak eenmaal zoo staat, kunnen zich twee gevallen voordoen. a. De candidaatstelling is ongeldig en dan is Redert rechtstreeks gekozen. b. Uit den opgegeven naam en het adres is de indentiteit van den candidaat voldoende vast gesteld, en schrijven authoriteiten eene verkiezing uit. De verkiezing heeft dan natuurlijk plaats tus schen twee bekende individuen nl. F. den Eer- zamen Pz. wonende te Goedereede no. 8 en W. Redert, wonende te Goedereede (Havenhoofd. Slechts een onnoozel individu kon het zoo voor stellen, alsof het gaan zou tusschen een onbekend en geacht individu. Met dank voor de verleende plaatsruimte, ver blijf ik, M. de R. EEN INDIVIDU. De Schiedamsche nog steviger in den knel. Aan Redactie van Maas en schelderode In Vooruit van 19 Juni schrijft de Inspecteur van H. A. V. bank te Schiedam een artikelje waarin hij mij beschuldigd iemand te zijn van geringe ontwikkeling en voorts de Regering woor den in den mond legt die ze niet heeft gezegd nog bedoeld Het stuk luidde als volgt: Geachte Redactie! Beleefd verzoek ik UEd. opname van het onder staande H.H. Landbouwers! Naar aanleiding een ingezonden stuk van den heer A. W. Keizer te Melissant, onderwerp „On derlinge Landbouwverzekering", dato 17 dezer wensch ik nog iets toe te voegen. O. a. het schijnt dat de heer A. W. Keizer een zéér geringe ont wikkeling bezit ten opzichte de Wet op het arbeidscontract die 1 Februari 1910 in werking is getreden. Ware dit wel het geval, dan zou de heer Keizer zijne collega's juist aanraden, zich wèl te ver zekeren bij de H. A. V. Bank te Schiedam en niet bij de Centrale Landbouw-Onderlinge. Immers uit de Eerste Kamerverslagen van 1 en 10 Februari is duidelijk gebleken dat de regeering niet voor nemens is een verplichte landbouwongevallen- verzekering in te voeren, zoodat het derhalve dwaas zou zijn om zich aan te sluiten bij de Centrale Landbouw-Onderlinge of de Tuinbouw- Onderlinge. Door u aan te sluiten bij de Land bouw-Onderlinge ontlast gij de Industrie en legt gij u een zware belasting op uwe schouders en door U aan te sluiten bij de Onderlinge Land bouwverzekering, die geadministreerd wordt door de H. A. V. Bank te Schiedam voldoet gij aan de Wettelijke verplichting die voor niet verzeker den zeer groote schade tengevolge kan hvbien. Wat de heer Keizer aanhaalt over die mislei dende circulaire die door mij is uitgegeven op de Beurs te Dirksland, daar verwijs ik u landbouwers tot het lezen van het avondblad „De Vooruit" van 1.1. Woensdag 22 Juni. En hiermede, mijnheer Keizer, wensch ik U niet meer mede te deelen en geloof ik, dat U niet vergeten zal, U tegen „die zoogenaamde Onderlinge", zooals U onze Maatschappij ook wel eens noemt, geschreven heeft. Bij voorbaat dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. HERWEIJER, Inspecteur H. A. V. Bank p. a. Hotel D. Hanson Sommelsdijk 21 Juni 1910. Naar aanleiding daarvan zond ik aan dat blad volgend antwoord. Geachte Redactie. Zoo zachjesaan krijg ik mijn handen vol met de „Schiedamsche"en dat in dezen drukken bes. sentfjdl Doch ik zal er toch maar een half uurtje afnemen, want hoe meer er geschreven wordt over de Schiedamsche, des te duidelijker wordt het aan de landbouwers, dat de H. A. V. Bank niet de belangen van den landbouw op het oog heeft. De Heer J. Herweijer schrijft, dat „hetschijnt, dat de Heer A. W. Keijzer een zèèr geringe ontwikkeling bezit ten opzichte der wet op het arbeidscontract, die 1 Februari 1910 in werking is getredenDit is volkomen juist, want ik wist niets en weet nog niets trouwens niemand weet iets-) van die wet van 1 Pebr. 1910 eenvoudig -hieromomdat die wet niet be staat, wel bestaat er een wet van 1 Februari 1909. De Heer Herwijer is dus met de jaartallen in de war trouwens h(j blykt ook overigens niet te best op de hoogte te zijn met de parlementaire historie. Het is namelijk niet waar, mijnheer de Redacteur dat uit de verslagen van de Eerste Kamer van 1 en 10 Februari duidelijk is gebleken dat de Regeering niet voornemens is een verplichte landbouw- ongevallen verzekering in te voeren zoodat het der halve dwaas zou zijn om zich aan te sluiten bjj de Centrale laudbouw-onderlinge of de Tuinbouw- Onderlinge. Het tegengestelde is juist waar en ik zal dit be- Wijzen door de eigen woorden van Minister Talma in de Eerste Kamer gesproken, aan te halen. De minister zeide: „Toen kwamen de mannen die in den tuinbouw de ongevallen-verzekering ter had namen en tevens op het gebied van den landbouw„daarvoor propa ganda maken. Ik heb mij toen afgevraagd, welke de korste xoeg ivas om de landbouie-ongevallenverze kering tot stand te brengen. Ik heb gemeend deze dat die mannen doen wat zij kunnen en wij hen door de wetgeving steunen. Wanneer die mannen er bijvoorbeeld in slagen om de boerenbevolking wezelijk voor deze zaak w arm te maken, wat is dan eenvoudiger dan den landbouw op te nemen in de ongevallenwet en daarbij te bepalen, dat zij die bij een erkende onderlinge vereeniging aangesloten zijn, er buiten blijven. Menzoudus kunnen bepalen, dat zij, die aangesloten waren bij een erkende onderlinge vereeniging, buiten de wet blijven, en dat de overigen krachtens de wet bij de Rijksverzekeringsbank zouden zijn aangesloten. De laatsten zouden dan wat meer administratiekosten te betalen hebben. Die oplos sing zou men aan de zaak kunnen geven zonder heel veel wettelijken omslag. Nu spreekt het vanzell, dat wij ons moeten vergewissen, dat die organisatie, waarmede wij te maken hebben, goed op pooten staat en goed werk, m. a. w. dat de belangen van de arbeiders op behoorlijke wijze beschermd en gewaarborgd zijn. Indien nu de mannen die deze zaak drijven na mijn mededeeling dat ik hen wil steunen, zeggen, dat ik hen op deze of gene wijze moet steunen, zal ik daaraan alle aandacht schenken. Het is mij niet te doen om die menschen te steu nen, evenmin om de Rijksverzekeringsbank of om de Tuinbouw-Onderlinge, volstrekt niet, het is mij alleen te doen om op de eenvoudigste en meest doeltreffende wijze den landbouwarbeiders een uitkee- ring bij ongevallen te bezorgen. Ik heb gemeend dat op de meest officieele wijze in een Regerings- stuk, te moeten verklaren en te moeten aankon digen dat ik die menschen aanspoorde op den inge slagen weg voort te gaan". Ook heeft de minister nog gezegd in de Eerste Kamer „In het Yoorloopig Verslag was gezegd, dat er een verschil van meening was omtrent het be leid ten opzichte van de landbouwongevallen- verzekering tusschen den afgetreden directeur- generaal van landbouw, den Heer Lovink, en mij en naar aanleiding daarvan heb ik gezegd, dat er geen sprake van zulk een meeningsverscbil was en dat ik het stelsel van den Heer Lovink accepteerde. Iemand, die dat stuk leest moet dat lezen als een antwoord op het Voorloopig Verslag, en een ieder, die dat leest, weet ook, dat ik op dat oogen blik openlijk uitsprak.dat naar mjjn meening de taktiek die door Bestuur derv Onderlinge" in over leg met den Heer Lovink werd gevolgdde juiste was en door mij zou worden gesteund door op het geschik te oogenblik met een voorstel tot invoering der verplich ting te komen. Wanneer dat zou moeten geschieden, stond echter voor mij op dat oogenblik nog niet vast, en staat thans voor mij nog niet vast. De lezers jzien dus, dat de minister gezegd heeft, dat hij de Onderlinge zal steunen door... op het geschikte oogenblik met een voorstel tot' invoering der verplichting (dat is een wet) te komen. Wat de Heer Herweijer schrijft is dus onwaar. Eerst betrapten wij de Directie van het Bijkantoor Rotterdam van de Schiedamsche op een fout (en wat een groote I) en nu moeten wij den Heer Herweijer er op wijzen, dat hij de woorden van den minister geheel op hun hoofd zet. Waarlfjk, nu houdt alles op. Waar moet het heen, mijnheer de Redacteur, als iemand gaat vertellen dat de Regeering iets zegt, wat zij in werkelijkheid niet zegt, alleen met de bedoeling om voor eigen zaken te kunnen spreken. Want dat bedoelen de Heeren van de Schiedamsche. Een tweede groote fout maakt de Heer Herweijer als hij schrijft: „Door U aan te sluiten bij de Landbouw-Onderlinge ontlast gij de Industrie I". Waar haalt de heer H. dat vandaan Wij hebben niets te maken met de industrie. Welk voordeel heeft de industrie er van als de landbouwers hun knechts steunen bij landbouwongevallen. Het is zuivere fantasie, maar geen mooie fantasie, want de Heer H. bêdoelt er mede van de Landbouw-Onderlinge iets leelijks te zeggen. Als de landbouwers mijn verkeerde voorstelling maar gelooven, denkt de heer H, zekerdan zullen zij zich wel bij de Schiedamsche aansluiten". Gelukkig, mijnheer de Redacteur, bestaat er nog een pers, waardoor wij de zaken recht kunnen zetten. Ten slotte want ik kan niet aan het schrij ven blijven nog deze opmerking: De Landbouw-Onderlinge is gesticht door en voor de landbouwers; is geheel in handen van de landbouwers, die daarin alles te zeggen hebben bij de Landbouw-Onderlinge is het Bestuur geheel in handen van de landbouwers, die maar 6611 doel hebben: het landbouwbedrijf zoo weinig mogelijk ie belasten. De Heeren van de Schiedamsche, die niets met den landbouw te maken hebbenwillen zooveel mogelijk geld verdienen aan de landbouwers en dat kan alleen als zij de landbouwers meer laten betalen dan noodig is. De Landbouw-Onderlinge werkt voor deportemon- naie van de landbouwers, de Schiedamsche werkt v. or de portemonnaie van de heeren aandeelhouders. Het laatste is op zichzelf geen schande, doch men moet er rond voor uitkomen. Mijn vakgenooten, mijn mede-landbouwers moeten nu zelf maar uitmaken welke portemon naie hun 't naast aan het hart ligt. Bij voorbaat dank voor de plaatsing Uw dn. A. W. KEIJZER. Secr. der PI. Ong. Commissie voor Overflakkee Melissant i Juli 1910. ^erkoopln^en. Op Woensdag 13 Juli 1910 des namid dags 2 uur in de zaal van den Heer K. J. Meijer te Middelharnis Erwten in den Van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUEEN. Op Woensdag 13 Juli 1910 des namiddags 6 uur te Middelharnis aan de Kaai van nieuw gezaagd timmerhout, als pLnken, schroten, lallen, ribben, palen enz. Deurwaarder GROE NENDIJK. 3884. Op Donderdag 14 Juli 1910 des namiddags 2 uur te Melissant op het dorp van Elf zeer goede werkpaarden. BetaliDg 1 December 1910. Deurwaarder GROENENDIJK. 3884. Op Donderdag 14 Juli 1910 des namiddags 5.30 uur te Melissant op het dorp van een groote partij timmerhout, waaronder vele ge ploegde en geschaafde planken. Deurwaarder GROENENDIJK. 3884. Op Vrijdag 15 Juli 1910 des n»middac,s 5.30 uur te Herkingen aan de Kaai ran een groote partij timmerhout, waaronder veleee ploegde en geschaafde planken. Deurwaar.L" GROENENDIJK. 3334 r Op Vrijdag 15 Juli 1910 des namiddag 5.30 uur te Sommelsdijk aan de Kaai Van een groote partij timmerhout, als planken schroten, latteoribben, palen enz. Deurwaai-' der GROENENDIJK. 3334 Op Vrijdag 15 Juli 1910 des avonds 6* uur in de zaal van den Heer K. J. Meijer te Middelharnis Witte Monarch Tarwe in de polders de Oost plaat en de West,plaat het Oudeland te Middelharnis en Sommels- dijk ten verzoeke van de Heeren J. D. ije" Graaf en Jacob Ktiops te Middelharnis No taris VAN BUUREN. Op Zaterdag 16 Juli 1910 des namiddag 5.30 uur te Nieuwe-Tonge aan den Noord- lands--hendijk nabij het caié van J. C. Kievit Van eene groote part(j timmerhout, als plan- ken, schroten, latten, ribbon, palen ent Deurwaarder GROENENDIJK. Op Zaterdag 16 Juli des avonds 6 uur t( Ouddorp in het Logement van Akershoek A. verkooping van 25 perceelen tarwe, erw! ten en rogge onder Ouddorp en Goedereede, B. Verhuring bij inschrijving voor het SeL zoen 1911 van 1.69.45. H. A. bouwland te Ouddorp in het Oude Nteuwland. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 19 Juli des namiddags 4.30 uur te Nieuwe Tonge in bet logement van T.H, Iiolleman van Tarwe, Haver en rogge te velde onder Oude Tonge en Nieuwe Tonge. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 19 Juli 1910 des namiddags 2 uur in de zaal van den heer K. J. Meijer te Middelharnis Tarwe en Haver in den van Pallandpolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 20 Juli 1910's avonds 6.30 uur verkoop van: Rogge en haver in het Oude sieedje van den Magdalenapolder te Oude Tonge voor dhr. Johs. Mijs Dz. Tarwe (witte monarch) n.den Paarden beul aldaar voor dhr. Th. van Vugt, haver aan den Kolfwe» in het Oudeland aldaar voor Mej. de Wed! H. Bruinse en tarwe en haver aan den le Groe- neweg in het Oudeland aldaar voor dhr. J, Les, bij A. T. Waare Zn. te Oude Tonge, Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 20 Juli 1910 's nam. on geveer 5 uur te Dirksland, ter herberge vap P. Brooshoofd van het hooigras, wassende op het Kraaijensteinsche Gors, liggende langs de Buitenhaven van Dirksland, in 4 perceelen en in combinatie. Notaris VAN DER SLUIJS, Op Woensdag 20 Juli 1910 's nam. 3 uur te Dirksland ter herberge van P. Brooshooft van verscheidene perceelen tarwe, haver, en erwten. Breeder bij biljet omschreven. //Notaris VAN DER SLUYS// Op Donderdag 21 Juli 1910, des namiddags 2 uur, in het koffiehuis van J. Vreeswijk te Ooltgensplaat, diverse perceelen rogge tarwe, erwten en haver te velde, in den polder Den Bommel, te Den Bommel en in de polders het Oudeland, de Galathee, Weipolder en Anna Wilhelminapolder onder Ooltgensplaat, Notaris Mr. A. J. C. VAN WEEL. Op Donderdag 21 Juli 1910 des namiddags 2 uur te Stad aan 't Haringvliet in het lo gement van G. Smits aldaar van wintertarwe en haver in den Brienenpolder. Deurwaarder GROENENDIJK. 3884. Op Woensdag 27 Juli des voormiddags uur te Stellendam in het Logement van Troost van 152 pereeelen Tarwe, Haver en erwten in de Adriana Eendracht, Hals en Grooten Zuiderpolders. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 29 Juli 1910 des avonds 7 uur in de zaai van den heer K. J.Meijer te MiddelharnisInzet van het huis met erf aan de Noordzijde van den Ring te Middel harnis, kad. Sectie B. nr 2268, ten verzoeke van de Erven van de Wed. Johs Euth te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Zaterdag 30 Juli 1910, des namiddags 3 uur in de zaal van den heer K. J. Meijer te Middelharnis Haver, enz. in den polder //de Oostplaat// te Middelharnis, ten verzoeke van den heer Dingeman Slis te Middelharnis en anderen. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 5 Augustus 1910 des avonds 1 uur in de zaal van den heer K. J. Meijer te Middelharnis Afslag van het huis met erf aan de Noordzijde van den Ring te Middel harnis, kad. Sectie B. nr. 2268, ten verzoeke van de Erven van de Wed. Johs. Buth te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op nader te bepalen dagen in de maand Au gustus 1910 inzet en afslag van de nog nieuwe bouwhoeve „de Halve Maan" met boomgaard bouw-en weiland, zeer gunstig gelegen tusschen de gemeenten Bommelsdyk en Dirksland aan den Oudelandschen dijk, in den polder hetOudeiand te Sommelsdijk, groot 8,26.40 heet. (20 gem. 119'/> roeden öommeldijksche maat) in perceelen en combinatiën, ter verzoeke van den Heer H. G. van den Berg te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. fwemeiiKd Nieuws. Droevig, Te Amsterdam ia Vrijdagmorgen de hoofdagent van politie A. S., die bezig was zijn nieuwe woning in te richten aan de Brouwersgracht 280, uit het raam op straat gevallen. Hij werd voor dood opgenomen. De ongelukkige laat een groot gezin na. Onverwacht rijk. Te Haarlemmermeer werd een bedelaar, welke juist in een slaapstede vertoefde, verrast met een erfenisje van f5000. (Ned") Zoo jong nog Te Zijldijk, gemeente Het Zandt (Gron.), is Vrijdag een zeven jarige jongen van W. H. onder een beladen hooiwagen geraakt en op de plaats dood gebleven. Een onbetrouwbare kellner. Naar de „'s-H. Ct." verneemt, heeft namen coupé, voortzet ontspin n joflers n en zich gen b stokte h lander Dit hij te bekoorli met has Behalve zich in met de mann. I Beide tot het I roisters,1)

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2