artikel 2 van de grondwet in te trekken, met name het besluit, waarbij aan alle andere kerkgenootschappen dan het Roomsch Katholieke, openbare godsdienst oefening wordt verboden. KRETA. Het Reu er-agentschap verneemt, dat de conculs der beschermende mogendhe den gisteren aan het uitvoerende Kreten- zer-bestuur een laatste gemeenschappe lijke nota hebben overhandigd, meldende dat, wanneer de Kretenzer-regeering aan Muzelmaneche afvaardigden niet veroor loofd om deel te nemen aan de werk zaamheden der Nationale Vergadering, wanneer deze bijeen komt, da mogend heden krachtige maatregelen zullen nemen, zooals die door omstandigheden zullen worden voorgeschreven. Officieel Gedeelte. INVORDERING 's Rijks directe belastingen. De Burgemeester der Gemeente Middelhar- nis maakt bekend dat twee kohieren No. 4 en 5 der belasting op bedrijf en andere inkomsten over het dienstjaar i9io invorderbaar verklaard op den 9 Juni 1910 aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag op den bij den wet bepaalden voet te voldoen. Middelharnis il Juni 1910. De Burgemeester, L. KOKVINK. L. B. IPiaataelIlk Siewt. Somiuelsdijk. Bij Kod. besluit van 2 Juni j.l. is aan C. Snoep krachlens Artt. 4d, 6, 9a en b der burgeiijke pensioenwet een bijdrage toegekend van ƒ534's jaars. De smidsleerling J. V. d. Waal ver wondde Maandag zijn hand zoodanig aan een ijzeren plaat, dat geneeskundige hulp moest verleend worden. Mddelharnis. Op Zaterdag 18 Juni a.s. zal de gewone Jaariijksche coliecte langs de huizen worden gehouden tot ondersteuning van het londs voor den ge- wapenden dienst in de Nederlanden. De verlolgangers ''er Landweer die in den loop van bet jaar 1910 aanspraak hebben op ontslag uit den dienst bij de Landweer zijn verplicht de hun van Rijks wege verstrekte wapenen en goederen in te leveren te Middelharnis in de bewaarschool op Vrijdag den 2 2sten Juli 1910 des voornnddags om 9.30 uur. Zaterdagavond had de fietsrijder H. Krijger het ongeluk met zijn fiets nabij het schoolplein door de suelle vlucht omver te slaan waardoor zijn fiets op verschillende plaatsen stuk was en hij zich nog al ernstig bezeerde. Den Heer Veerman Posiconducteur op de tiam is met ingang van 16 Juni benoemd tot Conducteur bij de brieven malen. Zaterdagmorgen had de Timmermans knecht P. Snijder het ongeluk toen hij naar zijn werk reed onderweg met de heele zaak in de sloot te tuimelen. Na zich er uitgewerkt te hebben heeft hij zich te Stad aan 't Haringvliet van drooge kleeren voorzien. Stad aan 't Haringvliet. Den land bouwer G. van Loon trof het ongeluk, dat van hem een paard op een paal sprong, met het gevolg dat de dood intrad. Onze dorpsgenoot de heer A. Wagner thans ambtenaar ter Secretarie alhier is met ingang van 21 dezer benoemd tot adjunct commies ter Secretarie te Haar lemmermeer. Den Bommel. De afgeloopen week is door eenige personen onder deze gemeente een Ooievaar gezien. De heer A. Woudstra, klerk ter Secretarie te Sommelsdijk is benoemd tot tijdelijk Ambtenaar ler Secretarie te Schie dam. Oude Tonge. Op Zaterdag, 18 Juni a.s. namiddags 6 uur zal ter polderskamer worden verkocht het grasgewas van den Spuidijk en van den Molendijk. Het Typhusgeval voorkomende in Wijk A no. 18 is met doodelijken afloop geëindigd. De collecte voor het fonds van den gewapenden dieDSt zal worden gehouden op Zaterdag den 18 Juni a.s, Donderdag j.l. stond de machine kamer van de motor van Oomens in brand, door spoedig toegeschoten hulp werd het gebluscht en liep dit ongeval met eenige schade af. Nieuwe Tonge. Vrijdagavond kwam de knecht van den landbouwer L S, door het dorp rijden om een jong paard te leeren in de ring gekomen zijnde reden zij tegen een boom. Ontniddelijk daarop geraakte het paard en de karos in de Kerkgracht, met vereende hulp ën krach kwam alles alweder op de kant, en bestond er geen andere schade als het stuk snijden van het tuig. Dirksland. De brandspuiten no 1 en 3 tijdelijk geplaatst in het karhok op den Straatdijk zullen op Donderdag, den 16 Juni a.s. des avonds 7 uur worden gepro beerd. De vorige week had J van Gulik, werkzaam aan den zeedijk met het vervoer van grond het ongeluk zich zoodanig aan den voet te kwetsen dat geneeskundige hulp noodig was, en daardoor den arbeid op moest geven. Donderdag 16 Juni des avonds om 7 ure zullen de Brandspuiten No. 1 en No. 3 oude en kleine spuit geprobeerd worden staande in het Karhok op den Straatdijk. Belanghebbenden worden opmerkzaam gemaakt op bepaalden tijd alsdaD present te zijn. Het visschen met den hengel schijnt dezen zomer beter te zullen gaan dan de vorige. De oudbrievenbesteller van der Heide ving Zaterdagmorgen in ongeveer 4 uren tijd 22 pond visch waaronder een snoek van 5 pond. Herhangen. Zaterdag j.l. gebeurde het een kind van M. Oom^ van Oude Tonge alhier uit de wagen van zijn oom bakker Fluit te vallen, wat tengevolge had de wagen hem niet dwars, maar zijdelings over zijn been ging. Yocr zoover ons bekend liep dit ongeval overigens vrij goed af, A. K. werkzaam bij den landbouwer P. v. Prooien onder deze gemeente had zich een fiets aangeschaft en zou nu maar direct van wal steken. Hij verzocht tenmin ste zijn geleiders hem los te laten en reed pardoes in een diepe sloot zoodat hij aan de andere kant druipnat te voorschijn kwam en de fiets met een en ander van den bodem moest worden opgehaald waarna hij met de fiets aan de hand huiswaarts kon keeren. Gesneenferaad. Vergadering van den Raad der gemeente Den Bommel op Maandag den 13en Juni 1910 des nam 4 ure. Voorz. de heer J. C. Borgdorff, Wethouder. Aanwezig alle leden. Nadat de vergadering met gebed is geopend, worden de notulen der vorige onveranderd goed gekeurd. Is aan de orde. 1. Beëedigiug van het nieuw benoemde lid W. J. Rosmolen. De heer RosmoleD legt de by de gemeentewet vereischte eeden af in handen v/d. Voorz. terwijl de laatste hem geluk wenscht met zijne benoemiDg, waarvoor de heer Rosmolen dank zegt. 2. Ingekomen Stukken. a. Ged. Staten zenden nieuwe voorschriften voor begrootingen en rekeningen. b. Gezondheidscommiaie Middelharnis doet toekomen de begrooting voor 1911. c. De maatschappij voor Gemeente-krediet be richt de geldleemng te wïllen aangaan tegen 4 De stukken genoemd onder a en b. worden voor kennisgeving aangenomen. 3. Deelt de Voorz. mede dat er monster stoelen zijn gearriveerd vpor de Raadzaal en hoewel hij er niet om heeft gevraagd zijn ze toch gezonden. De heer Van "Weel stelt voor bij De Boer uit Rotterdam ook een monster te bestellen, hetgeen wordt goedgevonden. 4. Zegt de Voorz. dat de punten op agenda voor de openbare vergadering zijn afgehandeld en stelt thans voor tot behandeling van Suppleto- rie hoofdenlijken omslag in geheime zitting over te gaan. De heer Van Weel vraagt evenwel het woord en wei naar aanleiding van het gesprokene over de grint beneden den Molendijk en welbij de Gereformeerde Kerk. De heer Borgdorff zegt den heer Van Weel thans nogmaals te willen inlichten en deelt mede,, dat er een poos geleden peeaarde bij de z. g. bazar is gebracht om den dijk op te knap pen. Aangezien de toestand daar gevaarlijk werd is aan den dijkgraaf verlof gevraagd en deze stond toe dat het pad werd opgeknapt. Gedu rende de vele regens werd evenwel dit pad on-, begaanbaar zoodat de Burgemeester daar grint verzocht. Nu begrijp ik. steeds niet waarom de heer Van Weel daar op terug komt, daar toch B. en W. belast zijn met het instandhou den van straten wegen en voetpaden. De heer Van Weel vraagt wanneer het besluit is genomen om die grint daar te brengen en vraagt of de kas daar wel tegen kan. De heer Jan Mijs begrijpt niet hoe dat de Burgemeester toestemming heeft kunnen geven, aarde enz. daar heen te brengen en dan nog waar de Wethouders en de Ambachtsheer zoomin als de Burgemeester er iets over te zeggen heb ben voor dat werk is de Grintwegcommissie Middelharnis Ooltgensplaat en dan nog hoe komt het dat en de gemeentegrint binnen de poort der kerk is gebracht. Thans vraagt de heer' Van Weel het woord, de Voorzitter deelt echter mede niet aan te houden en zal eerst de heer Mijs inlichtingen geven en zegt dat binnen de poorten der kerk geen grint is gegooid maar die er gebracht is was aangekocht. Wat evenwel het pad betreft de dokter had er over geklaagd en de Voorzitter zegt dat die menschen daar net zoo goed recht hebben om netjes te wonen als deBurgemeester die aan de Voorstraat woont. De heer Jan Mijs zegt dat er fatsoenlijke goede paden waren en de gemeente daar niet behoefde in te grijpen. De heer Van Weel vraagt nog eens in welke B. en W.-vergadering is besloten daar te begrin- ten enz., dit zoude hij gaarne weten en dan nog willen die menschen die daar wonen verbetering, dan moeten die huizenverhuurders er maar voor zorgen. (De Voorz. verzoekt den heer Van Weel kort te zyn.) Hij kan het niet begrijpen en zegt dat de heer V. d. Kreeken hem erg uit de hand valt en betreurd het, dat die zelf met zoo'n voor stel kwam, evenwel hij geloofd het nog niet en vraagt nogmaals datum in welke vergadering het is besloten. De heer Buth vraagt 't woord en deelt mede hoe hij eens gezien heeft, hoe den dijk werd opgeknapt, met planken en zware palen. De heer Van Weel zegt, dat men daar niets mee te maken heeft en dat de grintwegeommissie dal gedaan heeft, zoodat het gezegde van den heer Buth hier niet te pas komt. Thans zegt de Voorz. dat men hier geen pro paganda behoeft te maken en dat de kosten maar f28 zullen bedragen. (De heer Van Weel denkt dat het wel wat meer zal zijn, enfin die rekeningen komen toch open baar). De Voorz. verzoekt den heer Tan Weel hem te laten uitspreken, en deelt nog mede dat Smits hier een en ander zoo gezegd had aan gaande het paadje. De heer Van Weel vraagt of Smits hier de baas is en de zaak beheert en zegt thans een voorstel te maken of dat de gemeente de grint enz. moet betalen De heer Jacobs wil gaarne wachten tot den Burgemeester thuis komt en zal zich thans buiten stemming houden. Dit vinden alle leden goed, terwijl de heer Van Weel nog vraagt dan in de eerste vergadering na 15 Augustus (dan is het verlof van den Burgemeester om) er een punt van behandeling van te doen maken. De Voorz. zegt dat men toch niet kan hande len als de Burgemeester dan niet terug is, waar op de heer van Weel mededeeld, dat de zaak dan wel op een andere plaats terecht zal komen als men aan verdagen gaat. Thans niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. deze verga dering. Ingezonden Stukken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijDwordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Zieke Kiezers Natuurlijk zijn er in ons eiland verschillende Kiezers, die door ziekte als anderzins, evenals steller dezes niet in staat zijn bij de a.s. ver kiezing hun stem uit te brengen. Maar er zijn helaas ook lauwe kiezers, die hoewel voor de partij zijnde, allicht deuken Ach in Flakkee komen wij er toch wel. Tot dezulken kom ik met een beleefd verzoek om nu eens trouw ter stembus te willen opgaan ter aanvulling van diegenen, die daarvan ver stoken zijn, en hunne stem uit te brengen op onze met ons eiland door en door bekende Can- didaten, de Heeren H. Cl). VEQTEL en C. WARNAEB. U Mijnheer de Redacteur bij voorbaat mijnen dank. K. Sommelsdijk, Juni 1910. WIE HEEFT ER PLAATS Bijna tweehonderd kinderen wachten. Zij wach ten stil verlangend, of er wellicht voor hen een plaatsje gevonoen zal worden buiten. O, wat zouden ze het heerlijk vinden, als ze eens voor een week of drie, vier de stad uit mochten 1 We hebben ze weer voor ons gezien de bleeke, zwakke scholieren van onze Christelijke volksscholen in de groole steden. Wie ze gezien heeft, hoopt en bidt, dat er evenals verleden jaar vele Christenen zullen gevonden worden in de gezonde streken van ons vaderland, die hun huis willen openstellen om één of meer kinderen gastvrij te ontvangen. Het aantal aanvragen is ditmaal zoo groot, dat wij het zouden willen uitbazuinen naar alle steden, dorpen en vlekken, aan de zee en bij de bosschen: „komt gij, die de barmhartigheid Gods hebt leeren kennen, komt, toont Uwe barmhartigheid jegens het zwakke schoolkind. Stelt Uwe huizen open en ontvangt onze kinderen. Vreest niet, dat ze wellicht besmetting zullen brengen in Uw huis. Alle kinderen worden eerst door ons gezien, daarna door onzen dokter onderzocht. Geen kind wordt uitgezonden, waarvan niet verklaard kan worden, dat het geenerlei gevaar oplevert voor zijne omgeving. Laat U ook niet afhouden door de gedachten, dat de kinderen, die we uitzenden, wellicht lastig of ongehoorzaam zullen zijn. Lees slechts ons jaarverslag en g(j zult zien welke gunstige rapporten uit de ontvangende gezinnen over hen inkwamen. Alleen die kinderen komen dan ook slechts voor uitzending in aanmerking, waarvan het hoofd der school gunstige verklaring kan afleggen omtrent de vraag, of het kind gehoorzaam is, eerlijk en oprecht. SteltdusUwe vrees ter zijde en opent Uw huis voor onze kinderen. Verleden jaar vonden wij plaats voor meer dan honderd. Wij vragen nu voor bijna dubbel zooveel. Denkt nu niet: een ander zal het wel doen. Want dan zullen wij dit jaar" velen moeten afwijzen. Weik een bittere telenrstelling zou dat voor velen zjjD. Nu leeft bij hen nog de stille hoop, dat ze ook eens naar buiten mogen gaan. „Ben je wel eens de stad uit geweest?, Nog nooit, mijnheer Dat antwoord ontvingen we uit veler mond. Verlangende kinderoogen zien thans tot U op, ze vragen U vriendelijk:" Hebt gij niet een plaatsje voor mij in Uw huis? Laat hen toch niet vragend staan. Ze hebben het zoo noodig eens voor een poosje buiten te zijn. De ouders kunnen het huu niet geven, al willen ze ook nog zoo graag. Hoort dan naar de driLgende bede, die U tegenklinkt uit kindermond „Wilt gjj ons niet b(j U ontvangen voor een poos Wie op die vraag een bevestigend antwoord wil geven, wende zich tot onzen Secretaris, den Heer G. Muys, Isten Hugo de Grootstraat 8 te Amsterdam. Deze zal gaarne alle gewenschte inlichtigen verschaifeD. Het Bestuur van Vaeantie-Buiten", J. Th. R. aOHRKUDER, voorz. Nic. Maesstraat 84 F. LOTTINGA, vice-voorz. Nassaukade 81. G. MUYS. seci. 1ste Hugo de Grootstraat 8 J. V. D. SLUIS, vice-secr. Van Woudsraat. 2T K. V. D. BERG. Ie penningm. Brederodestraatl J. KLOPPER, 2e penningm. Ie Helmerstraat 195 H. A. SHOLTZ, alg, adj unck. Go v. Flinckstraat .191 Verknopingen. Woensdag 15 Juni 1910, 's avonds 6,30 uur verkoop van dertien meeden Roosen- daalscbe Boode klavers om 2 maal te maaien in den polder Oudeland aan de Blauwe Pannenweg te Oude Tonge, voor den heer P. R. de Wit te Oude Tonge bij A. T. Waare Zn. aldaar. Nolaris VAN ISPE- LEN. Donderdag 16 Juni 1910, 'snamiddags 2 uur, in het Hotel Hobbel te Ooltgensplaat Boode en lucerne klavers, om eens te maaien, in 17 koopen, in de polders hel Oude- land en Weipolder onder Ooltgensplaat voor Adr. Jaeoss, W. Buth, P. Korteweg Dz. A. Noordijk B. Cre2ee en Jobs van Kempen en Grasgewas en naëtting, van Weipolderscbe dijk en kaden, en van kaden en Weien in het Bietveld onder Ooltgensplaat. Nolaris Mr. A. J. C. VAN WEEL. Op Donderdag 16 Juni 1910, 's nam. uur te Dirksland, ter herberge van P. Broosboolt, van verscheidene, perceelen Lucerneklavers. Breeder bij biljet omschreven. Notaris VAN DEB SLUIS. Op Donderdag den 16 Juni 1910, v.m. 10^ uur ter herberge van Gerrit Smits te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van den beer P. S. Overwater. Benlmeester van de Heerlijkheid Stad aan 't Haringvliet van Boode en Lucerne Klavers in den Brienen- polder en van Hooigras in den Brienenpolder, Onde Stadsehe Zeedijk, Nieuwe Stadsche Zeedijk en Gors. Nog zullen alsdan worden verkocht ten verzoeke van den beer Jan Melissant Az. te den Bommel, ruim 50 aren of 365 putsche roeden Boode Klavers in den polder Den Bommel. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 16 Juni 1910, des avonds 7 uur in het Hoièl Spee te Sommelsdijk Boode- 'en Lucerne Klavers in het Oude land van SommelsdLjk in den z.g. aZwarten- hoek// ten verzoeke van L. Nelisse Az. te Nieuwe Ttnge in den Weipolder te Som melsdijk, ten verzoeke van Adrianus Verbiest te Sommelsdijk en in Oud-Kraaier te Melis sant ten verzoeke van J. C. Joppe Iz. te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 16 Juni 1910 's avonds 6 uur veiling en op Donderdag 23 Juni 's avonds 6 uur afslag van Diverse huizen tuin en erven aan de Voorstraat, Kerkring,Stations weg en Luchtbal te Oude Tonge, voor Mej. M. H. Pulleman. bij Wed. G. Kanters Zn. aldaar. Notaris VAN 1SPELËN. Woensdag 16 Juni 's voorm. 9 uur. 76 perceelen Klaver- en grasgewas in de Adri- ana-, Eendraehts-, Woutrina- en Halspolder onder Stellendam, in het logement van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 17 Juni 1910 's nam. half 2 uur te Stellendam, ter herberge van E. Troost, verkooping van hooigras en verpach ting van naweide, in den Kroningspolder, onder Stellendam. Breeder bij biljet omschre ven. Net iris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 30 Juni 1910's nam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, veiling van 22,55,25 H.A. (30 Gem. 295 B. S. Maat.) Vroon Bouwland, te Sommelsdijk, nabij Dirksland, in polder Oude Plaat, in den hoek van het Korteweegje en den Oude- landsehen Dijk, in perceelen en in combina- natiën. Breeder omschreven bij Notitie, die na 18 Juni 1910 gratis verkrijgbaar is ten kantore van Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 7 Juli 1910 's nam. 3 uur te Dirksland ter herberge van O. de Bruin, afslag van 12,55,25 H.A. (30 Gem. 295 B. S. Maat) Vroon Bouwland, te Sommelsdijk, nabij Dirksland, in polder Oude Plaat in den hoek van het Korteweegje en den Oudeland schen Dijk in perceelen en in combinatiën- Notaris VAN DER SLUIJS. Gemengd Nieuws. Overreden. Te Oosterhout, aan het Oosteind, is Vrijdag een 2-jarig meisje van B. door een schorswagen uit Dongen overreden. Na een kwartier lijdeus overleed het kind. Wijziging van straf. De Koningin heeft gunstig beschikt op het verzoek van Mr. M. J. N. Spaargaren om gratie voor het meisje dat zich in het Warenhuis te's Graven hage schuldig had gemaakt aan diefstal en veroordeeld was tot gevangenisstraf. Deze straf is door H. M. veranderd in eene geldboete. Een rijke Zomer Men meldt onsDe natuur heeft nu in een paar weken wonderen verricht, want er is verbazend veel gegroeid. De boeren in de Krimpenerwaard zijn al druk met den hooibouw begonnen en de oogst beloofd overvloedig te zijn. Gras is er ook volop en alle andere veldvruchten staan er prachtig bij, wat dat aangaat gaan we een rijken zomer tegemoet. In Friesland is den hooioogst in vollen gang. Zelden werd. zoo vroeg met maaien begonnen, en dank zij het gunstige weer der laatste weken belooft de opbrengst overvloedig te worden. De grasverhurin gen waren weer druk bezocht en de prijzen vrjjwel gelijk aan 't vorige jaar, met dit verschil, dat het meeste land nu tweemaal zooveel geeft als in 1909. Niet alleen lijkt het met den hooioogst goed, doch ook de prijzen van het vee blijven steeds hoog of gaan nog telkens hooger. Jonge lammeren steeds groote vraag tegen flinke prijzen. Vooral varkens en ïd 't bijzonder jonge biggen worden ongekend duur verkocht. Hoewel de boter en kaas lang zoo duur niet is als in de winter maanden, blijven de prijzen toch nog bij het middelmatige, en de melkopbrengsf is natuurlijk met de volle grasrjjke weiden boven het gemiddelde. Zag menig vee houder het vorige jaar de toekomst zorgelijk in, thans staat heter best voor en geeft God in rijke mate Zijn zegen. Een oud Jacoba-potje. Bij het maken der fundamenten voor een nieuw gebouw op de plaats waar tot voor kort de Groningsche kook- en huishoudschool heeft gestaan is een merk waardige vondst gedaan. De werklieden hebben daar een zoogenaamd Jacoba van Beierenpotje gevonden, drie meter onder den grond. Het is uit begin der 15e eeuw alkomstig. („P. Gron. Cf."). Kostbare schilderijen op reis. Een eigenaardig voorval, dat eenigszins doer, denken aan het vervoer van de door Napoleon geroofde schilderijen naar ons land na den slag van Waterloo, heeft, meldt het VadDonderdag bijna onopgemerkt bier te lande plaats gehad. De Regeering had nl. goedgevonden dat eenige belangrijke schilderijen van 17e eeuwsche Zuid-Nederlandsche mees ters uit onze Rijksverzamelingen waar onder zeer kostbare doeken tijdelijk aan de Belgische RegeeriDg en onder hare volle aansprakelijkheid, werden afgestaan ter plaatsing op de tentoon stelling van oude en nieuwe Zuid-Ne derlandsche kunst, die in Mueée du Cinquantenaire te Brussel wordt gehou den, ter gelegenheid van de wereld tentoonstelling aldaar. Iets dergelijks dus als de hier te lande in 1908 gehouden Rembrandt tentoonstelling. Het vervoer ven deze doeken,inzon derheid stukken van Rubens en Anthony van Dijck, waarvan sommigen een waarde van ettelijke tonnen gouds vertegenwoordigen, had onder de g-ootst mogelijke voorzorgen p'aats. De schilderijen, behoorlijk verpakt, waren geladen in een goederenwagen van de Brussel express. In de voor dit doel gere8erveerden goederenwagen na men ter bewaking plaats de heeren J. A.Frederiks, directeur der Nederlandsche afdeeling, de heer E. W. Moes, onder directeur van het Rijksmuseum, de heer W. Martin, directeur van het Maurits- huis, en de heer Schmidt Degener, dir. van het Museum Boymans. Deze heeren moeten steeds bij de schilderijen tegen woordig zijn. Zij haddon voorts tot hunne beschikking in den goederenwagen bij zich vier marechassées, die aan de grens werden afgelost en vervangen door vier Belgische gendarmes. De vergelijking met 1815 gaat dus in zooverre niet op, dat thans het ver voer met. de meest nauwlettende zorg geschiedde en onder geleide van de verant woordelijke deskundigen. Voegen wij hier nog aan toe, dat de collectie voor eenige miilioenen verzekerd is, en dat de kosten der niet geringe verzekeringspremie, zoowel voor het verblijf te Brussel als voor het ver voet heen en terug, gedragen worden door de Belgische Regeering. Bedreiging tegen den burgemeester van Amsterdam. Dezer dagen heeft de burgemeester van Amsterdam, Jhr. Röell, een dreigbrief ontvangen, waarin hem werd aange maand, op een bepaalden dag en uur, iemand op den Dam te zenden, die den schrijver f 100 moest ter hand stellen. Indien aan het schrijven geen gevolg werd gegeven, zoo stond er, zou er eeu misdrijt gebeuren, waarvan het gezin des burgemeesters het slachtoffer zou worden. 'c Is der politie gelukt, de schrijvers 't bleken er twee te zijn in handen tekrijgeü. 't Zijn twee bekende landloo- pers. Zij werden gearresteerd op bet oogenblik, toen zij zich i. b. aan een van de poliriebureau's kwamen aanmel den om gratis nachtverblijf. Zij zijn op last van den officier van justitie naar het huis van bewaring gevoerd en daar ingesloten. („N. v. d. Verdronken. In de buurtschap Slagharen bij A mbt- Hardenber is bij het zwemmen in de Schuinesloot de 17-jarige W S., bakkers knecht aldaar, verdronken. De 18-jarige schippersknecht B. Schuitema te Wei werd is bij het baden verdronken. Te Stadskanaal is de 20-jarige bediende van den heer P. Grol bij het baden verdronken. De 65-jarige laidbouwer E. teN. Schoonebeek is in de Eems geraakt en verdronken. Vrijdagmiddag begaf zich een 20- jarige jonge man, werkzaam aan de ijzergieterij „Sallandia" te Zwolle in het schaftuur in het Zwarte Water onmid dellijk bij de fabriek, om er te zwemmen. Hoewel goed zwemmer zonk hij plotseling in de diepte wegmen heeft hem niet meer kunnen reddeD. Het lijk is reeds opgevischt. Te Locheiq is Vrijdagmorgen de heer H. bij het baden verdronken. Vrijdagmidd ag waren eenige werk lieden der scheepswerf Dordrecht van de firma Bijvoet, op de Staart te Dordrecht, tijdens schafttijd gaan zwemmen. Een hunner, de 17 jarige M., is daa' bij door den sterken stroom medegesleurd od in de Merwede verdronken. („D. Ct.") Vrijdag is te Aarlanderveen bij het zwemmen verdronken de 20-jarige wagenmakersknecht P. W. Vrijdagavond heeft de politie uit het buiten-lJ te Amsterdam het lijk opgehaald van een heer, v. E., wiens kleederen men aan den Waterlandschen dijk had gevonden. Het lijk is naar Durgerdam gebracht en herkend. -Te Slagharen is bij het zwemmen verdronken C. Wester, oud 18 jaar. Men meldt ons uit Piershil De veertien-jarige D. R., alhier is Vrijdagavond bij het zwemmen jammer lijk verdronken. Een oude stad in Rusland opgegraven. Ongeveer 20 K. M. van Zarazin aan de Wolga heeft men puinhoopen van een oude stad uit de 14e eeuw opgegraven. De munten die er gevonden zijn duiden op den tijd van de Ghans. Het tijdperk de Ghans begint met den inval der Mon golen in 1222. D& H alley-kom eet is voor de bewoners van Midden en West-Europa een teleurstelling geweest, maar in de meer bij den Evenaar liggende landen was zij, blijkens de nu langzamer hand van alle kanten inkomende berichten een indrukwekkende verschijning. Zoo is zij in de eerste week van Mei op Midden- en Oost-Java prachtig te zien geweest. In Aden aan den ingang van de Roode Zee is ze des morgeus halfvijf op 19 Mei waargenomen, als eeu reusachtige schijn werper, teiwijl hier hoogstens het schijnsel met een schijn van staart gezien kou worden, heeft men daar den kop van de komeet gezien. In Mahé in den West-Indischen Oceaan kon men verschillends nachten achtereen het hemellichaam waarnemen, den 17en Mei bereikte de staart een lengte van 90 graden en strekte dus over den hal ven hemel uit, terwijl de kern zich nog onder den horizon bevond. Op het eiland St. Thomas, in West-In- dië, moet de staart zelfs over tweederde deel van den nachthemel gereikt hebben. Ook in Paramaribo is zij goed te zien geweest en heeft zij nog al ontsteltenis

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 6