Abdijsiroop f Zaterdag 11 Juni 1910. No, 1562. Twee Bladen en Zondagsblad. IN HOCSIGNO WSES Officieel «edeelte. Tuin- en Landbouw. Voor SioJ en Huis. Uit de Pers. Reclames, ifiededee- linffen enz. Een doorn in 't oog Pfiaatseiigh Nieuws. fng-ezonden. (Jitslag- Verhooping-. Uitslag- Aanbesteding:. Dit nummer bestaat uit ma elïT Stemming ter verkiezing van twee leden van Provinciale Staten. De Burgemeester der gemeente Sommelsdijk brengt ter openbare kennis dat op Woensdag den 15 Juni a. s. van des 's morgens 8 tot des s avonds 5 uren, de stemming zal geschieden ter vervulling van twee plaatsen in de Provinciale Staten van Zuid-Holland voor het kiesdistrict Middelharnis, waartoe deze Gemeente behoort. De candidaten in Alphabetische volgorde zijn Heijkoop A. W. Koogh van der J. Schouwen van P. Vegtel H. Ch. Warnaer C. Tevens wordt de aandacht gevestigd op Art. 128 van het Wetboek,van strafrecht luidende Hij die zich opzettelijk voor een ander uit gevende aan een krachtens Wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Sommelsdijk 8 Juni 1910. De Burgemeester voornoemd DE GRAAFF. Overwinning bij Waterloo. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Sommelsdijk herinneren de ingezetenen aan den dankdag ol de godsdienstige viering van de Overwinning bij Waterloo, die volgens het be paalde bij Koninklijk besluit idit jaar behoort plaats te hebben op Zondag den 19den Junia.s. Sommelsdijk, den 8 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders, De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Ter visie ligging. Opgaven van Candidaten. De Burgemeester der Gemeente Middelharnis maakt bekend dat de bij hem ingediende opga ren van Candidaten voor de op heden gehouden verkiezing ter vervulling van twee plaatsen in de Provinciale Staten van, Zuid-Holland even als het door hem opgemaakte Procesverbaal van sluiting der Candidaten, lijst ter Gemeentesec retarie voor een ieder ter inzage liggen. Dat af schriften dier stukken aangeplakt er tegen be taling der kosten verkrijgbaar zijn. Middelharnis, 7 Juni 1910. De Burgemeester TJLBO J. MIJS. Verslag van den toestand der Oeineente. Burgemeester en Wethouder» der Gemeente Ooltgensplaat maken bekeDd, dat het door hen aan den Raad gedaan verslag van den toestand der Gemeente over het vorige jaar, tegen betaling der kosten ter Gemeentesecretarie verkrijgbaar is gesteld. Ooltgensplaat den 6 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, A. HOBBEL. JOH. VAN PUTTEN. BIJENEELT Voor den imker komt nu de gezelligste tijd, de zwermtijd. Hier en daar waar het gewin goed is geweest en dientengevolge de koloniën zich voorspoedig hebben ontwikkeld, is reeds een zweim uitgevlogen, maar de meeste kan men nog verwachten. De imker die nu en dan zjjn volken inspecteert, (hoe minder men dit overigens doet, deB te beter) ziet steeds meer het oogenblik naderbij komen de koningin, en de bevruchte, oude moederbij, met een deel van het volk de woning verlaat: dat i3 de toiir ol 6('omzwerm. De imker ziet eerst hoe darrenbroed wordt aan gezet en -daarna de grootere koninginnecellen worden opgebouwd in deze laatste worden door de koningin eitjes gelegd, waaruit zich de konin klijke larven ontwikkelen, die extra voedsel ont vangen; eindelijk worden de koninginnecellen verzegeld en dan wanneer dus weldra een mededingster naar den troon kan te voorschijn komen komt de zwerm met zijn koningin af. Dit geschied op een mooien dag, bjj guns ig weer althans. Meestal als men goed aoht geeft, is des morgeus wel te zien, dat het gebeuren zal er zijn verschillende teekenen. Wij noemen er eenige: de bjjen ziet men tnsscben 9 en 11 meestal vèörliggen of hangen, nietegenstaande er ruimte genoeg in den korf is, trotseerende de zonnehitte om een uur of 10 vliegen de darren alde bijen kunnen plotseling het vliegen verminderen of ophouden; tehuiskeerende bijen gaan niet naar binnen, maar voegen zich bij de andere vdör de woning; plotseling gaan de vöörliggende bijen naar binnen om zich met honig vol te zuigen, 't Is goed deze teekenen, te kennen de beginner vooral wordt zoo licht door een zwerm verrast, la de zwerm afgevlogen en de bijenstal dus met een volk vermeerderd, (wanneer n. 1. de zwermerniet van door" is gegaan, maar behoorlijk is geschepten in een anderen korf of kast is overgebracht) dan is de moederstok, achtergelaten in de oorspron kelijke woning, moederloos, 't Duurt eohter niet lang, want uit de dikwijls talrijke koninginne cellen, komt spoedig een Dieuwe koningin. En reeds op den 7en, 9en, lien of lSden dag na den vöórzwerm kan, bij gunstig weer en behoorlijke dracht een nazwerm worden verwacht. Dejonge pas geboren koningin moet al weder plaats maken voor een opvolgster, die 's avonds te voren van uit haar cel een kwa-kwa-kwa I laat hooren, om te onderzoeken of reeds een prinses haar is voor gegaan en als koningin in de woning aanwezig is. Is dit het geval, dan wordt door deze het geroep met tuut-tuut-tuut! beantwoord. Hoort de imker dit geroep, op een stillen avond kan hij het op eenige meters van den stal duide lijk vernemen dan zegt hij„Morgen kemt •i) bij goed weer, een zwerm". Wordt alleen van Uit den korf het kwa kwa kwa gehoord, niet be antwoord door het tuut tuut-tuut, dan is het eerste geluid afkomstig van de eerste jonge koningin, me dan haar cel verbreekt en haar wieg verlaat. Zq beproeft dan haar zusters in de andere konin ginnecellen te dooden, maar dit wordt haar door ue bijen, wanneer deze althans nog willen zwermen, belet. Eieren laten zich best conserveeren in waterglas: ®P 10 L. water 1 Liter waterglas. Men doe het l-v. in een' Keui9chen pot, wassche de eieren goed schoon en alsdan kan men gerust eenige dagen na elkaar inleggen. Bjj het koken springen de eieren, maar men kan het uitkoken voorko men door, vóór de eieren in 't kokende water te doen, aan het stompe eind een gaatje in de schaal te prikken. Na maanden zijn de eieren nog als kersversch en zijn uitstekend als spiegeleieren enz. te gebruiken. Zwavel nu uw wijnstok en niet of sleohts bij hooge noodzakelijkheid na den bloei; 't is uit stekend tegen het „wit". Doe het eohter niet met gezuiverde, maar met ongezuiverde zwavel, want anders zoudt ge later het arsenicum (ver giftig!) niet van de trossen kunnen verwijderen, 't Zwavelen geschiedt met een handblaasbalg, 's morgens vroeg, als de druiven van den dauw vochtig zijn. Iemand raadt tegen luis in de boomen het een voudige middel aan eiken avond besproeien met water, met behulp van den pulverisateur (sprenkelaar); na vele vergeefsohe middelen wbb hij door dit middel in ééne week van de luis af. Eieren, onder een broedhen gelegd, komen vaak zeer ongelijk uit. Om te weten of er in de nog niet uitgekomen eieren levende kuikens zitten, legge men ze in lauw water; is het water tot rust gekomen, dan kan men aan het schom melen de eieren met levende kuikens herkennen. Merkt men geen schommelen op, dan is er geen leven in het ei. De goede eieren kan men, indien daartoe in de gelegenheid, onder een andere broedende hen leggen. Het Med. Weekbl. verteld, dat vliegen tot de verbreiding van den typhus-bacil kunnen bjj dragenin 't gezin van een burgemeester in een Duitsche plaats waren alle vrouwelijke leden achtereenvolgens door typhus aangetast, zeer waarschijnlijk door de vliegen, die daar in huis talrijk waren. Zorgvuldige reinheid is tegeu dit baciüendragende ongedierte het beste middel. En voorts doode men de vliegen als er nog niet vele zijn, want ze vermenigvuldigen zich op schrikbarende wij zehet heet ;dat elk vrouwe lijk exemplaar bijna 2 millioen eitjes legt Laten wij deze gevaarlijks infectie-overbrengers niet ontzien. Als kinderen zich een buil vallen of stooten, leg er een eompresje van Blaolie op en de buil verdwijnt I Ze krijgen dan ook geen blauwe plek ken. Ter overdenking: Iedereen is de zoon zijner werken. Wat „haast" is, is nog niet half. De wensch verstoort het geluk. Hij is niet rjjk, die niet tevreden is. Als de rozen bloeien, zingt de nachtegaal. Eerzucht eu geluk loo- pen elkander mis. Wij zagen als voordeelen van het koken en verwarmen met gas het volgende opgesomd Aanschaffen en opbrengen van brandstof, kolen, enz. is niet meer noodig. Aanmaken en onder houd van het vuur vervalt. Geen asch, stof en roet; daardoor'makkelijker schoonhouden van keuken en keukengereedschap. Het onafhankelijk zijn van den trek van den schoorsteen en van het weer. Direct te gebruiken op alle tijden en makkelijk te regeleneen kachel kan te fel en niet fel genoeg branden. Uit het voorgaande volgt besparing van tijd en arbeid. Het vervallen van een te warme keuken in den zomer door het moeten stoken der keukenkachel. Het gemak, dat comforen etc. overal aangebracht kunnen worden. Onoordeelkundig gebruik van gas kan duur wordenal brandt de vlam heel klein dan moet bij een goed gesteld comfoor, de kleur der vlam blauw zijn met groene kern en mogen lichtende of gele punten niet te zien zijn; de vlam moet den bodem der pan of ketel raken en een ronde schijf vormen, waarvan de middellijnbedraagt van den bodemlaat, om het water aan de kook te maken, de vlam niet aan alle kanten buiten de ketel uitspelen, dit geeft een groot gasverbruik en veel warmteverlies. Kosten-vergelijking tusschen gas en eenige vloeibare brandstoffen: Zijn de prijzen van ben zine, spiritus, petroleum, en gas respectievelijk 27 et.24, 15 en 8 ;ct. per K. G.dan zijn de kosten om 1 L. water te kookenvan benzine 0. 54 ct.van spiritus 0. 66, van petroleum 0.45 ct.van gas 0.25 ct. Een paar recepten1. Rasp kort vóór het eten melige, koude aardappelen, doe er kookend water of vleeBOhnat bij, roer het tot een dikke pap, verdun deze met warmen room, voeg er iets zout bij, laat dan, al roerend, de soep 1015 minuten koken. Ra gezeefd te zijn, wordt ze met geroosterde broodjes opgediend. 2. Wilt ge een goedkoope aardappeltaart, kluts dan een half pond suiker met 4 eierdooiers, schuimig, doe er de geraspte schil van 1 citroen,een pond geraspte aardappelen, wat zout en eindelijk het stijve wit der vier eieren bijzorg voor een middel matige warmte. Recept om gelubbig te zijn Neem een kop vol opgeruimdheid, Met eeu lepel goeden moed, Daags twee lepels zelfbeheersching, Waar ge een weinig kalmte in doet, Twiatig droppels geest van vreugde, Met een poeder levenszoet, En wat balsem van vertroosting, 'tls een raad als goud zoo goed. Vindt ge dan in dit receptje, Uwen wensch nog niet vervuld, Neem dan voor het allerlaatste Nog een pleister van geduld, OBSERVATOR. froelstra's succes. Mr. Troelstra heeft zonder tegenspraak sncces gehad. Maar succes niet tegenover Dr Kuyper niet tegenover de antirev. partij niet tegen over de Christelijke coalitie. In al deze opzichten verloor hij zijn spel totaal Succes had hij echter tegenover de Liberalen. Hij kreeg deze ook thans weer aan zijn snoer. Toen mr. Troelstra zijn enquête voorstel indiende, dacht niemand aan de mogelijkheid dat nagenoeg heel de Linkerzijde er voor zou stemmen. De Liberalen hadden het voorstel niet willen indienen. Zoo iets was hun toen nog te min. Maar Troelstra greep de koe bij de horens en diende het voorstel in. En toen kwamen de Liberalen van lieverlede onder de bekoring van die >moedigev daad. Odachten zij, wat zou het toch aller heerlijkst zijn, als we op die Wijs Dr. Kuyper en zijn partij doodelijk treffen en heel de Coalitie demoraliseeren en uiteen slaan konden i Dat denkbeeld was al te verlokkelijk om er niet mee mede te gaan. En zoo gingen ze met Troelstia mee. »Door dik en dun.-t Zij hebben hem gevolgd »tot in de woestijn.-c En daar staan ze nu. Socialisten en Liberalen samen. Het spel is verloren. In dat opzicht zijn ze lotgenooten. Maar Troelstra heeft dan althans nog deze voldoening, dat hij door deze cam pagne nog weer meer geworden isde leider der Linkerzijde. Doch de Liberalen hebben geen enkele •voldoening. In Troelstra's schande deelen ze mee. Maar niet in zijn glorie. Integendeel, die maakt hun schande nog grooter De machtelooze woede der liberale organen als bijv.' N. Bott. Cour., Han delsblad en Vaderland laat zich dan ook uitnemend verklaren. »St. Crt.« Welk Christendom Op den politieken landdag te Stadska naal, moet volgens het verslag der bladen, door Dr. Roessingh zijn gezegd»Het Christendom is geen wiegelied, geen politie- stok, maar een strijdzang, een vrijheidslied, een verlossingslied. Uitnemend doctor. We zijn het met u volkomen eens. Alleen maar een vraag. Welk Christendom bedoelt ge Christendom is tegenwoordig zulk een rekbaar begrip. Bedoeld ge soms het Christendom van den modernen en liberaal P Maar daar is juist de kern uit weggenomen. Dat is een psleis zonder koning, een lichaam zonder ziel. De groote gestalte van den Christus als Gods Zoon en Zaligmaker is daaruit geheel verdwenen. Alleen het Christendom met den Chris tus als Hoofd en Koning maakt waarlijk vrij. Daardoor wordt verlossing gebracht. Maar het Christendom van links, dat Christendom boven geloofsverdeeldheid, heb ben we nog nooit als vrijheidslied en ver lossingshymne hooren zingen. Wat heeft dat z.g, moderde Christendom tot dusverre gedaan. Zeker strijdzang was het, maar dan altijd tot dusverre tegenover de belijders van den Chiistus aangeheven. Dat ondervinden we nog telkens. ■>Hüver\ en Vechtbode.i (20 Cents per Regel.) eene voortdu rende er gernis is het, wan neer ie mand aan de borst of longen lijdt. Wanneer de lijders de AB DIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, aanwenden is die ergernis spoedig gewe ken en zal een volkomen ge nezing intreden. Prijs per flacon van 230 gram f 1.—,van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoevoordeeliger dus. Verkrijgbaar bij alle Drogis ten. Apothekers en de bekende verkoopers. Centraal-Depöt L. I. AKKER ROTTERDAM. Sommelsdijk. Op aanstaande Dinsdag 's avonds 7 uur hoopt in de Zondagschool alhier op te treden Ds Klomp. Ned. Herv. Pred. te Wassenaar tot |)»t houden van een politieke rede onderwerp, de beteekenis der verkiezing voor de Prov, Staten. Intree vrij. Debat vrij. De navolgende verlofgangers in de verlofgangersregiaters alhier ingeschreven moeten op Donderdag 23 Juni a.s. des n.m. 3Y2 urei aan insPectie te Middel harnis deelnemen. L. v. d. Waal, K. H. Schippers, J. C. Buurveld, F. A. Buijs, M. Blok, B. Kransse, P. Slui, A. Springvloed, C. Kieviet, A. Breur, M. v, d. Veer, A. Kattestaart, H. Kattestaart, J. J. Groenendijk J. v. d. Baan, C. Hanson, H. Snoep, M. van Brussel, R. Zeevaarder, A. Troost, Joh. v. d. Nieuwendijk, J. Kransse, A. van Aalst, L. Breeman, en J. Wielhouwer. De collecte voor den gewapenden dienst zal gehouden worden op Zaterdag 18 Juni a.s. Terwijl het schafttijd was brachten de kinderen van den waschbaas in de Stoom- wascherij alhier de mangel in beweging waarbij een 3 jarig knaapje zich zoodanig aan een der handjes kwetste dat genees kundige hulp noodzakelijk was. Middelharnis Den Heer van der Velde, thans tijdelijk Rijkshavenmeester van de Tramweg haven en buiten haven is tegen 1 Juli a.s. benoemd tot Rijkshaven - meester der beide havens. Stad aan 't Haringvliet. De inspectie van de in het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven verlofgangers der Militie te land, zal worden gehouden te Middelharnis op Donderdag 23 Juni 1910 des namiddags te 3 ure. Voor de ijk en herijk der maten en gewichten zal voor dit jaar zitting worden gehouden in de Openbare School alhier op Dinsdag 14 Juni des voormiddags van 912 uur en des nm. van 13 uur. Alhier is bij een varken vlekziekte geconstateerd. Het dier is aan de ziekie overleden. M. K. alhier, die te Buitensluis met een paard was voor de markt, had het ongeluk dat zijn paard schrikte voor den tram, een tweetal personen die voor het dier weken, kwamen onder één der wagens waardoor één een been brak en den ander ernstige verwondingen opliep. Toen de scholier J. B. verleden week op een bruggetje stond had een zijner kameraden de aardigheid den jongen een duw te geven, waardoor hij met het hoofd in de modder kwam. Door spoedig toege schoten hulp van een arbeider werd hij van een wissen dood gered. Den Bommel.* Op Maandag 13 dezer hoopt alhier, tot het houden van een politieke rede op te treden den Weled, heer H. Ch. Vegtel van 's Gravenhage. Onderwerp: Waarom rechtse, Entrijvrij. Debat vrij. Een 11 jarig meisje geraakte Maandag avond door eigen roekeloosheid in een sloot. Gelukkig wist ze zich zelf op het droge te werken en kon met een nat pak huiswaarts. Woensdag jl. verveerde de Bom- melsche boot naar de Buitensluissche markt een 80 tal paarden. Een 30 tal werden 's avonds weer alhier ontscheept. C. F. kreeg Dinsdag jl. een zooda nige klap van een paard tegen zijn hand dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Maandag gedurende het onweder sloeg de bliksem in een schuurtje van den heer Koert van Stad aan 't Haringvliet, het vuur scheen echter spoedig uttgedoofd te zijn, terwijl er hier en daar brandplek- ken merkbaar waren. Ooltgensplaat/ Op Maandag 13 Juni a.s. zal alhier optreden tot het ho uden van een politieke rede Ds Klomp te Wassenaar. Onderwerp: De beteekenis der verkiezing voor de Prov. Staten. Entree vrijdebat vrij. Deze week werd op de Secretarie dezer gemeente een door de openstaande ramen binnen gevlogen postduif gevangen hebbende a. aan de rechterpoot een nikkel of zilver ringetje met de letters. A. D, %40i b. linkerpoot een guta percha ring etje waarop 3021 M. en op de vleugels gestempeld, F. G. O. Fluiter Tilburg. J. 1. Woensdagmorgen kwam de landbouwer P. van Rossum tot de ontdek king dat een Jaarlings beestje van hem dood in de wei lag. Of zulks geschied is door het Dinsdagavond gewoed hebbende onweer of iets anders is ons niet bekend. Oude Tonge. Door de Gemeentepo litie van Sommelsdijk is procesverbaal opgemaakt tegen D. K. wegens openbaie dronkenschap. In plaats van Ds. van Dolder zijn alhier op de voordracht geplaatst voor lid der Gezondsheidscommissie Dr. W. J. Arends en H. W. Parree. Nieuwe Tonge.* Niet a.s. Maandag Ds. Klomp, maar Dinsdag d.av. hoopt den Wel Edele Heer H. Ch. Vegtel alhier op te treden. Entree vrij. Debat vrij. Bij den landbouwer C. V. heeft een kip een ei gelegd met een staart van 8 centimeter. Door de groote warmte liggen velen visschen in de kreek van den polder Dui- venwaard dood, de snoeken waren met een kweekhaak te vangen. Dirksland. Door den Logementhouder C. de Bruin is bij den Raad een verzoek schrift ingediend tot den verkoop van ster ken drank in het klein. Door overname van dit logement (de Koophandel) ligt het vergunningsrecht tijde lijk stil, en moet dit opnieuw worden aan gevraagd. Van at 7 tot 21 Junia.s, kunnen bezwaren hiertegen worden inge bracht. Dinsdagavond hield door het schoons weer uitgelokt de Zangvereeniging Exelsior, hare Repatieties in de open lucht bij de Kerk. Vele toeschouwers verleenden hierbij hunne aandacht. Kenners der Zang prezen den nog jeugdigen Directeur, welke in z'oon korten tijd sedert deze VereenigiDg is op gericht zulke vorderingen met de leden aan deze schoone kunst had gemaakt. De nieuwe aardappelen groeien bui tengewoon hard met dit warme weder, doch de oude niet minder. Bij den Heer K. van Pelt is er een te zien waaraan 2 scheuten elk precies van 1,50 Meter lang. Wel een zeldzaamheid dus. Melissant. Tegen Maandag 13 Juni a.s. des voórm. 10 uur is een openbare vergadering van den Raad belegd. A. v. d. Sluis en G. Bakker hadden de vorige week het geluk, dat op hun lot de hoogste prijs, zijnde twee eerste klas paarden, der Dirkslandsche verloting viel. het voorbereidend militair onderricht hebben zich 31 jongelieden aangemeld. De loteling P. Keur is voor den dienst afgekeurd, zoodat nu aan de beurt van oproeping is H. v. Rossen. Bij publiekatie is bekend gemaakt, dat alle vorderingen over 1909, ten latte van het Rijk, de Provincie of de gemeente voor den 1 Juli a.s. bij de bevoegde autoriteiten moeten worden ingeleverd. Stellendam. Deze week had een kind van Ph. v. O. het ongeluk een flesch met azijnextract uit te gieten. Doordat het kind er in ging zitten brandde het zich ernstig aan het vocht. Denzelfden dag trok een kind van P, S. een pan kokende melk om, zoodat het eenige brandwonden bekwam. Ouddorp. De herijk van maten en gewichten zal op Dinsdag 21 Juni 's mor gens 10 12 uur en 's middags van 1 2 uur plaats hebben in de Openbare School en den daaraan volgende dag van 9 12 uur in het zelfde gebouw. Zuidland. j.l. Woensdagavond sloeg bij een kort doch hevig onweder de blik sem in den toren der gemeente. Een groot gedeelte der leienbedekking werd van den toren afgeworpen, terwijl van binnen nog al eenige schade aan het hout en bintwerk werd aangebracht, gelukkig echter zonder brand te veroorzaken. Dit is nu reeds de derde maal in ongeveer 21 jaren tijd dat een zelfde ongeval plaars heeft. Spjjkenisse. Dinsdagavond (wij mel den in 't vorig blad abusievelijk Woensdag. Verslag.) had eene verg. plaats van arbeiders en huisvaders, waar gesproken werd over de te hooge prijzen van het brood in verhouding tot andere plaatsen. De verg. werd geopend door den Heer M. Masten broek welke in een kort inleidend woord het doel der verg. uiteenzette. Van eene coöperatieve bakkerij werd met geen woord gerept, maar de leider stelde den aanwezigen voor met de bakkerspatroons in overleg te treden om voorals nog tot vermindering te komen bij afwijzing van het voorstel zou door een bakker uit Pernis het brood worden hier gebracht voor lageren prijs. De verg. nam hiermede anoniem genoegen. De uitslag der conferentie zou a.s. Maandag bekend gemaakt worden. Officieus hebben wij vernomen dat de gezamelijke bakkerspa troons niet op het voorstel ingaan, maar voorloopij* de tarieven zullen handhaven. We zijn heusch nieuwsgierig hoe dit conflict al afloopen. „EFFATHA", Christ. Doofstommen-Instituut gevestigd to Dordrecht. Open uwen mond voor den stomme. Spbxukem 31: 8. Onder verwijzing naar dit woord der Schrift wees Prof. Lindeboom bij het openen van ds 18e jaarvergadering van „Effatha" deze vereeniging op hare roeping om door het land te doen weer klinken: „Christenen, vergeet toch uwe doofstom me kinderen niet; ze zijn gedoopt in den naam van een Drieënig Godzorgt, dat ze worden geplaatst in eene stichting, waar het Woord Gods zijn vrijen loop heeft en «lies beheerscht". Nu, nog driDgerder dan in 1906, moeten wij, Christenen, het elkander toeroepen: Vergeet toch uwe doofstomme kinderen niet Vergeet ze niet in uw gebed I Vergeet niet, waar ze als gedoopte kinderen behooren onderwezen te worden I Maar vergeet ook niet, dat wij als Christenen verplicht zijn, voorsoovcr wij dat kunnen, mee te zorgen, dat „Effatha" kan blijven bestaan. En dat bestaan wordt bedreigd, ernstig bedreigd. Sloot de vorige win§t- en verliesrekening met een tekort van ƒ2094. 55, nu is er alle reden voor de vrees dat het nadeelig saldo dit jaar nog grooter zal zfjn. Ieder begrijpt, dat het zoo niet kan, zoo niet mag gaan. Het nadeelig moet voor een batig saldo plaats maken, want de taak der Vereeniging moet, kan en zal nog omvangrijker worden. Als wij eene bijdrage, die wij kunnen geven, nu weigeren, dan zullen we daardoor voor een deel mede bijdragen, dat onze doofstommen worden gezonden naar inrichtingen waar het Woord Gods niet alles beheerscht. Dat mogen wy, dat kunnen wij niet voor onze verantwoording nemen. Christenen in Nederland, doet dan allen, wat gfj kunt. Zendt uwe eigene bijdragen, geeftu op als lid, wekt anderen op I Tracht op Jongelings- en JongedochtersVereenigingen busjes voor onze ongelukkigen gepiaats te krijgen. Houdt op brui loften een collecte voor Effatha! En zijn er in iedere stad en in ieder dorp van ons land niet 2 dames of 2 meisjes te vinden die om Christus wil mee willen werken, dat naast vorming voor de maatschappij onze doofstommen bekend worden gemaakt met den weg der zaligheid? Zijn erin iedere plaats van ons land niet 2 zulke te vinden, die samen in hunne gemeente eens bij de Christenen willen rondgaan, om giften en leden voor Effatha te verkrijgen Ons dunkt, die zfjn er wel. Laat het dan niet op anderen aan komen, maar als gij deze bede Om hulp leest, steekt dan zelfs dadelijk de handen uit de mouwen, en verblijdt met het resultaat van uwen arbeid den Penningmeester W. L. B. DEN BLAAUWEN. Antonie Duyckstraat 49. Het, de vorige week geveilde land, (kavel 40 Eendrachtspolder) werd bij af- slag afgemijnd door den heer Visser voor 16600. Aanbesteding materieel voor de Dijkring Flakkee« Inschrijvers waren Jan Roskamp Sliedrecht 7270 G. Dekker ƒ7240 W. Hokke ƒ7127 De levering werd gegund aan den laagsten inschrijver.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 3