(ill «le Fer§. Buitenland. Brankbestrijdin^. Officieel <fwecl<f?eSae. Plaatselijk JWieifiws. Geiaeenïeraail Posterijen. l'erkooping'eii- kunnen nieuwe besmettingen voorkomen. Juist de onopgemerkte besmettingen zijn zoo gevaarlijk gebleken: le omdat de eigenaar der struiken zich van geen gevaar bewust was en dus ook aan geen bestrijdingsmaatregelen dacht en 2e omdat de be smetting met de aan de twijgen, zittende winter- sporen van de meeldauwzwam zoo verbazend lieftig blijkt te zijn. Het zwamweefsel wemelt n.l. van zwamvruchten welke alle het volgend voorjaar sporen voortbrengen. Het is dus van 't hoogste belang, dat zoowel des zomers als des winters alle besmette scheuten, worden verwijderd en verbrand. Het komt vaak voor dat in den winter sehenteinden, die den vorigen zomer door bladluizen waren aangetast, op het oog moeilijE te onderscheiden zijn van scheuttoppen, die door den Amerik. meeldauw zijn aangetast. In dat ge val doet men het best aide verdachte, bruine top pen af te snijden en te verbranden. Hetis beter tien toppen te snijden dan één te weinig. Al wat men afsujjdt of afknipt verzamelt men in een emmer opdat niets op den grond valle en al die takjes en topjes worden verbrand of in kokend water geworpen, want dit ia de eenige manier, waarop de zwam gedood kan worden. Men moet voorts zeer groote voorzichtigheid betrachten bij het aanschaffen van kru isbessen- struiken of stekken uit andere tuinen of kweeke- rijen, en koope deze alleen van handelaars, die daarbij een door het Hoofd van den Phytopatholo - glschen dienst (te Wageningen) afgegeven certifi caat kunnen voegen. Ten slotte houde men alle verzendingsfusten slechts op een bepaalde plaats in den tuin,,zoo mogelijk in of bij de loods, en men late al zjjn vruchten alleen plukken in uitslui tend daarvoor bestemde plukmandeu, waarvan men zeker weet dat zij geen ziektekiemen kun nen bevatten, omdat zij nooit buiten den tuin komen. C. B. Een triomf. Het bezoek van de Koninklijke familie aan de hoofdstad is een ware triomf geweest. Het gold Amsterdam, waar èn anarchisme én socialisme hun tenten hebben opgeslagen en waar in de onderwijzerswereld der open bare school de hoofdmacht van het anti nationale verzet zetelt. Indien zich ergens een anti-nationale stemming had kunnen lucht geven, dan wel in Amsterdam. En wat bleek nu Dit,dat de over-over- groote meerderheid van het publiekdat niet alleen van de grachten en hoofdstraten en uit de villa's maar evenzoo uit alle sloppen en stegen was saamgestrooind slechts door één leuze, en dat wel door de leuze voor Oranje, bezield was, en genoten heeft, inniger dan ooit een volksmassa genieten kon, in de tegenwoordigheid van het Koninklijk gezin. Het was èèn jubel al die dagen lang. Eén uiting van geestdrift. Blijdschap stond op aller gelaat te lezen. Van gedwongen fraai igheid geen sprake. Het was één, steeds aangroeiende, vreugdeuiting. Geheel opge- dwongen, opkomend uit 't hart. Dat de kleine Prinses, nu ze voor 't eerst in de hoofdstad kwam, dien jubeltoon verlevendigde zien we daarbij niet voorbij. Maar juist in dit enthousiasme voor Prinses Juliana sprak niet anders dan de geestdrift voor het Oranjehuis. Niet om haar lieftal ligheid, niet om haar kind-zijn, maar om den waarborg in haar ons van God gegeven dat straks aan geen vreemden heerscher de Kroon zou toekomen, steeg aller vreugde ten top. Dat Koninklijk kind was een pand. Een pand van Gods trouwe, een pand van de toekomst van ons vaderland, een pand van het standhouden van den band tusschen Nederland en Oranje. En het is het bezit van dit kostelijk pand, dat al het volk buiten zichzelf van vreugde deed zijn. Zoo ziet men, hoe onbeduidend, zelf in het cemtrum van deonvaderlandsche machten de anti-nationale actie is. Ze heeft op het volk geen vat. Ze gaat buiten den breeden volksstroom om. Als alles zwijgt, is ze sterk in het lawaai dat ze maakt. Maar nauwelijks begint het volk zich te roeren, en te uiten, of heel die actie verstomt, en uit het hart des volks rijst een lied der eere op, dat roemt in ons volksgeluk. Lieb' Vaterland, kannst rullig sein (»De Standaard.<c) DENEMARKEN. De Deensche koning had met den afgevaardigden van het Folketing Klaua Berntsen een onderhoud, dat een uur duurde, over den binnenlandschen poli- tieken toestand. Zooals onze lezers weten, bestaat in Denemarken, tengevolge der laatste verkiezingen, een ministrieele crisis. De oud-premier Christensen, die zich in staat van beschuldiging bevindt, heelt bij de verkiezingen feitelijk de overwin ning behaald, maar zoolang het proces- Christensen hangende is, kan de oude staatsman moeilijk als kabinetsformateur optreden. Claus Berntsen gaf den koning als zijn gevoelen te kennen, dat men het vormen van een nieuw kabinet moet wachten, totdat het proces ten einde is. Daarop verzocht de koning den premier Zahle, het ontslag van het kabi net weder in te trekken, hetgeen dan ook geschiedde. Zahle heeft echter verklaard, dat het ministerie nogmaals zijn ontslag zal indienen, zoodra de Rijksdag, nadat het rijksgerechtshof uitspraak gedaan zal hebben in het proces tegen den gewezen minister-president Christensen en den gewezen minister Berg, wederom bijeen komt. SPANJE. De strijd tusschen de Spaansche regee ring en het Spaansche episcopaat heeft tengevolge gehad, dat minister Canalejas bevolen heeft, dat zonder verwijl de religieuse congregaties de voorschriften moeten opvolgen, die in vroegere jaren gegeven zijn. Het meerendeel dezer voorschriften werd niet meer in practijk gebracht. De congregationisten moeten zich laten inschrijven bjj de stedelijke prefecten en tevens aantoonen, dat zij goedkeuring ontvangen hebben van de kerkelijke overheid. Kloosterlingen, die op indus trieel gebied werkzaam zijn, zullen voort aan de gewone bedrijfsbelastingen moeten betalen. HONGARIJE De telegrammen die, voor zoover bekend, den uitslag der Hongaarsche verkiezingen melden, duiden voldoende aan dat de overwinning der regeering zoo goed als zeker is. Khuen Hedorvary triomfeert en voor Hongarije bestaat weer de kans op normale toestanden. De uitslag der verkiezingen overtreft de stoutste verwachtingen der regeerings- partij, die nu met een flinke meerderheid in het nieuwe parlement zal komen. De clericale volkspartij is in den strijd vrijwel ondergegaan. Yan de Justh-par tij zijn wel de voormannen allen gekozen, maar de partij zelf is aanzienlijk zwakker geworden, evenals die van Kossuth. Met betrekking tot de kiesrechthervorming kan men nu reeds vaststellen, dat de regeeringsmeerderheid grootendeels be staat uit aanhangers van Tiza, die eigen lijk vroeger de liberale partij uitmaakten, zoodat een kiesrechthervorming in democratischen zin wel niet zal tot stand komen. TÜRKIJË. De opstand in Albanië' is nu waarschijnlijk zijn laatste phase ingetreden. Althans volgens een telegram uit Konstaniinopel aan de //Erkf Ztg.'/ rukte Donderdag Mahmoed Sjefket Pasja, de Turksche minister van oorlog, Djakoma, binnen. Djakoma, tusschen lpek en Prizren gelegen, was de laatste dagen het middel punt van het Albaansche verzet. Er was een aanzienlijke Albaansche strijdmacht gelegerd, waartegen de Porte, zooals men zich herinnert, niet minder dan veertig bataljons afzond. Het is te verwachten, dat thans de tegenstand der Albaneezen wel spoedig geheel gebroken zal zijn. KRETA. De onderhandelingen van Turkije met •'de beschermende mogendheden, betreffende Kreta, zijn afgeloopen en het resultaat daarvan is, dat het tegenwoordige status quo gehandhaafd blijft, met deze beperking, dat de mogendheden beloofden, 't uitvoe rend comité op Kreta te zullen dwingen, de Mohammedaansche leden van de Natio nale Vergadering, tot de zittingen toe te laten, zonder dat zij den eed van trouw aan den koning van Griekenland behoeven af te leggen en de rechten van de Moham medaansche geestelijken waarborgen alsme de, dat de sultan als kalief in het gebed genoemd wordt. De definitieve oplossing van de Kreta- kwestie is daardoor opnieuw uitgesteld. CHINA. De consuls der Europeesche mogendheden hebben de in Nanking wonende buitenlan ders aaugeraden, uit de stad te vertrekken. Te Nanking zijn plakkaten aangeplakt, die het volk opruien de vreemdelingen van leven en eigendom te berooven. Door j>Enkrateia«, Bond van Prot. Chr. Drankbestrijdersvereenigingen, werd op i Juni j.l. een vergadering gehouden te Utrecht. Van het daar behandelde volgt hier een en ander. Ten eerste werd besloten, naar aanleiding van een artikel in het Algemeen Handels blad over de naleving van de Drankwet, bij de N. C. A. (Nationale Commissie tegen het Alcoholisme) aanhangig te maken een punt van behandeling waarin aangedron gen wordt op maatregelen tot het verkrijgen van meer wijken waarin geen vergunningen worden verleend en op vermindering van het aantal drinkgelegenheden op den open baren weg ten tweede het punt Onderzoek naar het drankgebruik onder Spoor- en Tram wegpersoneel en de houding die de Directies aannemen tegenover beambten die misbruik maken van bedwelmende dranken, ook wanneer zij ontslagen zijn maar, door geheelonthouding, hun leven trachten te beteren. Met het oog op de reeds bij de NC. A. aanhangig gemaakte onderwerpen j>Een verbondswet voorlndië* en «Alcoholverbod in de cantine« worden commissies beuoemd. Uit ingekomen mededeelingen bleek, dat op het a.s. Chr. Nat. Zendingsfeest, door Ds. A. J. Montijn uit Haarlem gesproken zal worden over een onderwerp verband houdende met de Zending en het Alcolis- me. Van de financiën van het Congres werd rekening en verantwoording gedaan. De nog niet verkochte Congresverslagen zullen verzonden worden aan de aangesloten ver- eenigingen. De Bond heeft voorts besloten op zich te Demen de regeling van een wijdingssa menkomst, tej houden vóór de opening van het Internationaal Congres tegen het Al coholisme in 1911 te 's Gravenhage, in een der Prot. Kerkgebouwen in den omtrek van het Gebouw waar het Congres plaats heeften de leiding van een samenkomst van Prot, Christelijke Drankbestrijders uit alle landen der wereld. De uren voor deze samenkomsten zullen zoo gekozen worden dat ze geen afbreuk doen aan de Con gres werkzaamheden. Ten slotte verdient nog vermeld te worden het besluit, genomen naar aanleiding van een iugekomen schrijven van de Re dactie van een der Christelijke bladen, om te trachten meer invloed te oefenen op de Christelijke pers in het belang van de drank bestrijding. De Secret, v. Enkrateia. LANDWEER Inlevering van KijkHgoedereii BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Sommelsdijk maken bij deze bekend,dat de in het verloi'gangersregister dezer Gemeente ingeschreven verlofgangers der Landweer, die in den luop van het jaar 1910 aanspraak kunnen doen gelden op ontslag uit den dienst bij de Landweer op grond van het laatste lid van artikel 31 der Landweerwet verplicht zijn, de hun van Rijkswege verstrekte wapenen, voorwerpen van ledergoed, kleeding en uitrustingstukkeu, reglementen en diensvoorschriften in te leveren te M.ddelharnis in de Bewaarschool, op Vrijdag 22 Juli, 1910 v.ni. 9,30 uur Daar de verlofgangers moeten inleveren alle voorwerpen, welke zij hetzij bij hun vroeger korps hetzij bi] de Landweer hebben ontvangen, kunnen zij bij de inlevering verschijnen in Burgerklee- ding. Zie voor nadere wetsbepalingen waarop voorts de aandacht wordt gevestigd, het aanplakbord. Sommelsdijk, den 2 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Waterschap, Dijkring Ftakkee. BEKENDMAKING. Het bestuur van het waterschap De Dijkring Flakkee geef bij deze aan belanhebbenden kennis dat de afkondiging van de door hen in d.d. 13 Mei afgekondigde Keur op het dijkbeheer van bet Waterschap wordt ingetrokken waardoor ook de ter viesie ligging der keur word opgeschort. Middelharnis 3 Juni 1910. Het bestuur van het waterschap De Dijkring Flakkee. De Secretaris, De Voorzitter, C. J. H. v. d. BROEK. K. P. ROODZANT. INRICHTINGEN, welke gevaar schade of hinder kannen veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Middelharnis brengen ter openbare ken nis dat ter Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Klaas Vermaas en Zonen alhier om vergunning tot het plaatsen van een gasmotor in een der achterste lokalen van hun pakhuis gelegen aan het einde der Nieuwstaart. kadstraal in Sectie B. No. 2872. Op Vrijdag den 17 Juni 1910 des voormiddags te elf uren zal op het raadhuis gelegenheid be staan om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zy die bezwaren hebben, kunnen gedurende 3 dagen voor het bovengemeld tijdstip op de Secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden word er op gevestigt dat volgens de bestaande Jurisprusdentie met tot beroep gerechtigt zijn zij die niet overeenkomstig Art. 7 der Hinder wet op den bovenbepaalden dag voor het gemeente bestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Middelharnis 3 Juni 1910. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MIJS. Sommelsdijk. Door de Gemeentepolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen D. K. uit Oude Tonge wegens openbare dronken schap. Terwijl L. Edewaard in het land op een paard wou springen, begon het paard te steigeren waardoor hij in den greppel kwam te vallen en toen van het paard een zoodanige slag kreeg dat zijn been werd stuk geslagen. Aanstaande Dinsdag 14 Juni 's avonds 7 uur hoopt. D.V. in de Zon dagschool op te treden Da- J. G. Klomp Ned. Herv. pred. te Wassenaar met het onderwerp 2 De beteekenis der verkiezing voor de Prov. Staten. Debat vrij, toegang vrij. Aan de Gem. Gasfabriek van Mid. en Som. is een 2 maanden lange proef genomen oen des Zondags van 6 uur v.m. tot 6 uur n.m. geen gas te maken, deze kan als geslaagd beschouwd wprden, Zoo- dat een groot gedeelte van het jaar op Zondagen wordt stop gezet. Een goede verbetering voor het stokerij-personeel. Middelharnis. Het onderzoek der verlof gangers bij de Nat. Militie te Land zal voor deze gemeente plaats hebben op 23 Juni 1910 namiddags 3 Va uur op het kerkplein. Alhier hebben zich 17 Jongelingen aangemeld om deel te nemen aan het voor bereidend Militair onderricht. Zaterdag viel een kind van C. J. in de Sommelsdijksche haven, daar spoedig hulp aanwezig was had men het kind weldra op het droge. Den Bommel. Bij A. van Zanten heeft een duif 2 kippeneieren uitgebroed. Voorwaar een zeldzaamheid. Den 18 Juni a.s. zal er evenals vorige jaren eenê collecte gehouden worden voor het fonds van den Gewapendenj dienst. De collecte zal geschieden langs de huizender inwoners. Zondag geraakte een paard op het gors van een brug in een sloot, en was na een poos daarin te hebben gelegen, dood. Na vele inspanning slaagde men er in het cadaver op den wal te trekken. Ooltgensplaat. Door den Heer Vrees wijk Rijksveearts te Oude Tonge werden dezer dagen voor de Vereenniging >De Voorzorg« alhier 84 varkens geënt tegen de gevreesde vlekziekte. Onze vroegere dorpsgenoot H. C. Me taal vertrekt a.s. Zaterdag per stoomschip >Oranje« van uit Amsterdam naar Nederl. Oost-Indie voor den lijd van 6 jaren, als korporaal bij de vesting artillerie. Oude Tonge. De milicien-verlofgangers D. de Looze, G. v. Noord en M. Dierckx zijn tegen 12 Sept. a.s. voor herhalings oefeningen onder de wapenen geroepen. Voor den curcus voorbereidend militair onderricht voor den a.s. winter hebben zich 25 deelnemers aangemeld. Tegen D. v. S. alhier is procesver baal opgemaakt wegens het rijden met een geladen wagen door de Voorstraat. Nieuwe Tonge.* Aanstaande Maandag 13 Juni hoopt D.V. op te treden Ds- J. G. Klomp Ned. Herv. predikant te Wassenaar met liet onderwerp »De betee kenis der verkiezing voor de Prov. Staten. Debat vrij, toegang vrij. Dirksland. De heer L. v. d. Linden legde Vrijdag 1.1. te Utrecht met gunstig gevolg het Artsexamen af. Door de Oranjecommissie, is den inge zetenen aangekondigd, dat den 3 1 Aug. a.s. tot een feestdag te willen maken. Tot dien einde wordt ieders medewerking gevraagd om naar vermogen een geldelijke bijdrage te willen schenken, tot slaging van het doel. De Heer A. van Hoften heeft zich disponibel gesteld, binnen eenige dagen daarvoor aan de woningen aan te kloppen. Naar wij uit goeden bron vernemen zal door de directie der R.T.M. bij de haven een Brugwachterswoning gebouwd wordrn. Wie Zondag de Godsdienstoefening heeft bijgewoond en gedacht heeft het orgel bespeeld werd door den gewonen organist heeft het mis gehad. Niet Vis zelf maar diens 1 o-jarig zoon tje liet daar zelfstandig de muziekloonen hooren en wie zal zeggen dat het niet best ging. Die kan er dus nog pleizier van hebben, Herkingen. Het Bestuur van den pol der j>Oud-Herkingen« zal op Woensdag 15 Juni a.s. des morgens fo ure, in het openbaar ten Gemeentehuize verpachten, het gras groeiende aan den Zeedijk van genoemden polder om te maaien. Meedere inlichtingen verschaffen gaarne de Voorz. C. v. d. Velde alhier en J. C. de Gast (Secr.) te Sommelsdijk Op Zaterdag 18 Juni e. k. zal langs de huizen de collecte worden gehouden voor het fonds, tot aanmoediging en ondersteu ning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. Ouddorp. De Landbouwvereeniging *Ouddorp« heeft Zaterdagavond 1.1. weer vergaderd om het plan van een te bouwen meelfabriek nogmaals te bespreken. Daar er geen voldoende eenstemmigheid in de vergadering heersche omtrent de oprichting eener fabriek, werd het onder werp niet afgehandeld. Spykenisse. De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben a.s. week op 15 en 16 Juni. De landbouwer A Braat van Hekeling en, kwam Maandagmiddag pi. m. z uur met flinke vaart om den hoek van de Voorstraat fietsen terwijl van uit die straat de timmerman L. Kolpa kwam aanrijden, eveneens per fiets. Doordat zij elkander niet zagen on- stond een botsing, met dit gevolg dat Kolpa's voorwiel geheel verbogen werd, terwijl de fiets van Braat geen leisel bekwam. A.s. Woensdagavond zal in zaal van den heer L. var. Bodegom eeue vergade ring gehouden worden van ^arbeiders en huisvaders* zooals de oproeping aan geeft. Doel is besprekingen te houden omtrent de oprichting eener Coöperatieve broodbak kerij, omdat, volgens de omschrijving van het publicatie-biljet, het brood hier per K.G. 2 cent duurder is dan in andere omliggende plaatsen, en het door de bakkers alhier willekeurig op dien prijs gehouden wordt. Of er ook eeu spreker zal optreden wordt niet vermeld, 't Zal o. i. nog wel eenigen tijd duren eer een Coöperatieve bakkerij opgericht zal worden. Vergadering van den Baad der gemeente Ooltgensplaat, op Maandag den öen Juni des nam. 2 ure. Afwezig wegens ongesteldheid den Heer Van Noordt. De Voorzitter, de Burgemeester opende de ver gadering. Na deze opening legde den heer J. A. Slis nieuwgekozen lid in de vacature wijlen den heer P. van Prooijeu in handen van den Voorz. de volgens de wet vereisehte eeden af. De Voorz. feliciteerd den heer Slis met het vertrouwen iu hem gesteld, waarvoor de heer Slis dank zegt, ook den leden voor hunne feli citatie. De notulen worden voorgelezen en op verzoek van den heer Jacobs wordt er nog iets aan toe gevoegd, waarna vastgesteld. Ingekomen stukken: a. Eene missieve van het Waterschap „De Dijkring Flakkee" inhoudende dat er hunnerzijds geen bezwaar bestaat tot het verstraten der Slikdijk, hetwelk dan ook reeds door B. en W. is uitgevoerd. b. Eene missive van Ged. Staten, meldende dat de Rijksbijdrage in de kosten van het Her- halingsonderwijs voor deze gemeente over het jaar 1909 is gesteld op f 73,80. c. Wordt ingediend het verslag van den toe stand der gemeente over 1909, welk verslag wordt ter visiegelegd, en voor alle leden ter inzage is verkrijgbaar. Alle deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Door B. en W. wordt een voorstel ingediend tot het bestraten van een hoek van de nieuwe kaai op de 81uische haven. De Voorz. ligt dit voorstel breed toe. Vele oude keien zijn uit de straten uit de gemeente afgekeurd, doch kunnen daar nog uitstekend dienst doen. De kosten zullen te samen bedragen plm. f 160; Druk wordt over deze kwestie gesproken, dsn heer Hobbel ia niet erg met dit voorstel ingeno men, hij wensuhte liever de mestkaai binnen de kom wat vergroot zien, hetgeen echter bestreden wordt als zijnde niet zoo gemakkelijk te kunnen. Het voorstel van B. en W. wordt echter na breede discussie met algemeene stemmen aange nomen. Door den Voorz. wordt thans in besprekiug gebracht het bouwplan van den heerB. K. Bree- maD. Toestemming tot den bouw op de grond bij de oude kazerne is reeds gegeven, doch thans bij de aanvrage van de rooilijn ontstond verschil. De Voorz. zag gaarne dat Breeman 2 Meter van den publieke weg terugsprong met deze bouvr dat zoude zeer mooi zijn en bijna alle gebouwen op de Weespad zijn zoo gezet, en de grond is niet verloren want zeer goed kan ze benut worden, dus er is voor Breeman geen schade in. De Raad is echter in zijn meerderheid tegen dit voorstel althans Hobbel, Jacobs, Donkersloot en Van Weel spreken zich alzoo uit. De drie eerstgenoemden willen de oude rooilijn houden doch den Heer Van Weel wilde dat hij b.v. een 50 c. M. terug ging opdat hij een stoepje of straatje met goot op zijn eigen grond maakte. Besloten wordt aan B. en W. het over te laten hoe te handelen. Den Heer Jacobs vraagt dan de Voorz. in ge- heime zitting wil overgaan of er nog niet wat keislag besteld moet worden voor den weg naai de 81uische haven, want wil men de weg goed houden dan zal het alzoo moeten gehandeld worden. Algemeen wordt goedgevonden zulks te doen waarna de Voorz. de openbare vergade ring sluit en gaat men over in comité generaal. NIEUWE TONGE. Aau het hulp tele graafkantoor zijn gedurende den maand Mei behandeld 99 telegrammen en 88 gesprekken. Op Woensdag 8 Juni a.s. des avonds 6 uur: een huis en gevolgen te Goedereede, aan de Kerkstraat ten verzoeke van den heer P. de Vos, in het logement de Gouden Leeuw// te Goedereede. Notaris VAN SCHOU WEN. Op Woensdag 8 Juni i9to 's natn. 3 uur te Stellendam ter herberge van F. Troost, afslag van 8.77.20 H.A. (19 G. 30 R. V. Maat) Bouwland, te Stellendam, zijnde de 40ste kavel van den Eendrachts- polder, kad. Sectie C. nummers 53, 54, 55, en 56. fn perceelen en in combinatiën, breeder omschreven bij biljet, dat na 15 Mei a.s. te verkrijgen is. Notaris VAN DER SLUIJS. Op nader te bepalen datums in Juni 1910 van 12.55.25 H. A. (30 Gem. 295 R. S. maat) Vroon Bouwland te Sommels dijk in den polder Oude Plaat, nabij Dirksland aan het Korteweegje en den Oudelandschen dijk, kad. Sectie D. nommers 374, 375, 376, 4o6, 410, 411, 632,638 en 645, in perceelen e» in combinatiën. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag, 8 Juni 1910, des avonds 7 uur in de zaal van den Heer Meijer te Middelharnis. Roode en Lucernekiavers (om 2 keer te maaien) in den polder de Oostplaat te Middelharnis, in 12 perceelen, ten verzoeke van den Heer Ding. Slis aldaar en Roode klavers en Kantgras in den polder Oud- Kraaijestein ie Sommelsdijk, in 5 perceelen, ten verzoeke van den Heer Dimmen Joppe aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag, 8 Juni 1910 des avonds 7 uur in de zaal van den Heer Meijer te Mid delharnis. Roode en Lucerne klavers, in de Oostplaat te Middelharnis ten verzoeke van den lieer Ding. Slis te Middelharnis inden polder Oud-Kraaijeslein Sommelsdijk voor den Heer Dimmen Joppe aldaar, in de z. g. Galgeweidjes aldaar van Mej. de Wed. L. van Driel, aldaar, in het Oudeland van Middel harnis voor den Heer J. C. van Oostende, aldaar. Breeder bij biljetten omschreven No taris VAN BUUREN. Op Donderdag, 9 Juni 191U des avondsï uu r ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet: Roode en Lucerne klaversin de polders de Oude en de Nieuwe Stad te 5 ad aan '1 Haringvliet ten verzoeke van Mej Wed. W. Braber, Iz. Scherpenisse en Mars. van Dijk te S;ad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 10 Juni, 's avonds 6 uur. Onder scheidene perceelen Lucerne en Roode Klavers en grasgewas onder Ouddorp en Goedereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Maandag 13 Juni 1910, des namid dags 2 uur, ter herberge van Wed. D. Rood- zanl te MiddelharnisRoode en Lucerne Klavers in den Van Pallandtspolder te Mid delharnis. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 15 Juni 1910, 's avonds 6,80 uur verkoop van dertien meeden Roosen- daalsche Roode klavers om 2 maal te maaien in den polder Oudeland aan de Blauwe Pannen weg te Oude Tonge, voor den heer P. K. de Wit te Oude Tonge bij A. T. Waafe 8t Zn. aldaar. Notaris VAN ISPE- LEN. Donderdag 10 Juni 1910, 'snamiddags 2 uur, in het iloiel Hobbel le Ooltgensplaat Roode en lucerne klavers, om eens te maaien, in 17 koopen,in de polders het Oude land en Weipolder onder Oollgensplaat voor Adr. Jacobs, W. Buth, P. Korteweg Dz. A. Noordijk B. Crezee en Jobs van Kempen en Grasgewas en naëtting, van Weipoklersche dijk en kaden, en van kaden en Weien in het Rietveld onder Ooltgensplaat. Notaris Mr. A. J. C. VAN WEEL. Op Donderdag 16 Juni 1910, 's nam. 2 uur te Dirksland, ter herberge van P- Brooshoott, van verscheidene perceelen Lucernekiavers. Breeder bij biljet ontschreven. Notaris VAN DER SLUIS. Donderdag 16 Juni 1910 's avonds 6 uur veiling en op Donderdag 23 Juni 's avonds 6 uur afslag van Diverse huizen tuin en erven aan de Voorstraat, Kerkring,Stations weg en Luchtbal te Oude Tonge, voor Mej. M. H. Pulleman. bij Wed. G. Kanters Zn. aldaar. Notaris VAN 1SPELEN. Op Vrijdag 17 Juni 1910 's nam. half 2 uur te Stellendam, ter herberge van E Troost, verkooping van hooigras en verpach ting van naweide, in den Kroningspolder, onder Stellendam. Breeder bij biljet omschre ven. Notaris VAN DER SLUIJS. Woensdag 22 Juni 's voorm. 9 uur.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2