B I SPANJE. RUSLAND. HONGARIJE. CHINA. MAROKKO. Stad aan 't Haringvliet. De 8-jarige Dirksland. De herijk der maten en ge wichten zal plaats hebben 17 en 18 Juni van 9 tot 12 en van 1 tot 3 uur in een der lokalen van de Openbare School Stellendam. Aan den heer I.. C. van der Velde is op zijn verzoek met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verleent als opzichter dezer gemeente en in diens plaats benoemd den heer D. v. d. Broek. Dirksland. Wegens ingetrokken bed gaat den Heer K. de Jong, ambtenaar het Post- en Telegraafkantoor alhier naar Rotterdam, doch gaat 29 Mei in gelijke betrekking naar Aiphen aan] Rijn. Verknopingen. Uitslag- VerAooping, nul 124,21 II 136,4 144 159 172,1 Sta Dit -SSS.„M..j i m - 111. K<- t - Lf- 5? - IE HI U-\ .Op Vrjjdag 20 dezer des namiddags om 1 uur is het lijk des Konings bijgezet. Uit Madrid wordt bericht, dat de Spaansche vrouwen over het algemeen grooien invloed op do jongste verkiezingen nebben uitgeoefend. Zij trokken in talrijke groepen door de straten en sleepten de kiezers, goedschiks of kwaadschiks mede naar de verkiezingslokalen. De commissie uit de Doema, die het wetsontwerp over Finland in onderzoek heeft, stelde de volgende wijziging voor De duur van het inmdaat der Fiasehe leden van den Rijksraad wordt van negen op drie jaar gebraoht, en het aantal Finsohe leden van den Rijksdag op twee in plaats van één. Daarentegen wordt het aantal der Finsche leden van da Doema van vijf tot vier verminderd, daar de vertegenwoordiger der Russische be volking in Finland geschrapt wordt. TURKIJE. De Kamer betuigde haar instemming met do overeenkomst tusscheu do Porte eu Rusland gesloten, waarbij het oude twistgeding over de rente d9r schadeloos stelling, door Turkije aan Rusland verschuldigd, als een gevolg van den oorlog van 1877, onderworpen wordt aan het hof van arbitrage ie 's Gravenhage. In de laatste dagen schijnen de kansen der regeeringspartij bij de aanstaande verkiezingen voor het Hongaareche par lement er aanmerkelijk beter op geworden te- zijn. Mea verwacht vooral dat de aanhangors van Tisza succes zullen heb ben, terwijl de partij van Lucacs, die voor een radicale kiesrechthervorming is, voortdurend meer terrein verliest, wat vooral daaraan te wijten is, dat men in Oostenrijk die kiesrechthervorming met alle kracht aanbeveelt. De premier, Khuen Hedervary, staat tegenover het kiesrechtvraagstuk vrij onverschillig; hij beschouwt het als een eerste noodzakeljjkheid, een nieuw regle ment van orde voor het parlement te scheppen om voortaan onmogelijk te ma ken, datiedere parlementaire meerderheid, al is die nog zoo sterk, weerloos komt te staan tegenover een paar obstructio- nisten. De strijd gaat dan ook in hoofdzaak tegen de partij van Julius von Justh, die er geen geheim van maakt, dat hij het obstructiemiddel in het nieuwe parlement weer hoopt toe te passen. Volgens berichten uit Peking, zijn in Yuencüow onlusteu uitgebroken. De biu- nenlandsche missie in China werd ver nield. Het Reutoragentsehap verneemt, dat de binnenlandsche missie te Londen een kabelgram ontving, hetweik deze be- riohteu bevestigt. Het zendingsstation in Vuonchow stond onder leiding van de Wurtembsrgsche Liebenzell Missie. De positie van den Marokkaanacheu sultan Moeley Hafii is opnieuw zeer bedreigd. Wederom is de onrustige Hayaina-stam, die sinds Moeley tlafia aan de regeering is, nog nimmer de wapenen heeft neergelegd, het centrum van den tegenstand. In vereeniging met twee andere stam men hebben de Hyaina's de mehalla van den sultan zware verliezen toegebracht. Alle hulptroepen, die Moeley JEIafid nog tot zijn beschikking had, hebben Fez ver laten, zoodat de hoofstad van alle ver dediging ontbloot is. m Ook de vertegenwoordigers der Euro- peesohe mogendheden bij het Marokkaan- sche hof, overtuigd van het gevaarlijke van den toestand, hebben maatregelen genomen om op alles voorbereid te zijd. Ui&atseiiuik Aieuw». fsoiiiunTsdijk. De loteling Stoffel Kastelein van de lichting 1909, welke den 18 dezer bij de Militie werd ingelijfd, is voor den dienst afgekeurd. Door Servaas Kievit is een postduif gevangen gemerkt 1755/10. Nederlaodsche postduivenvereeniging. Eene vergoeding van f0,30 per dag is toegekend aan Ph. Vuifhuize, wegens het verblijf onder de wapenen van zijn zoon Hendrik, loteling der lichting 1910. Middellmrsiis. De milicien G. v. den Berg welke de vorige week ingedeeld is bij deInt. te Bergen op Zoom is afgekeurd voor den Militairen dienst. Vrijdag vielen de zoontjes van Joh. Z. en J. Boeter in de Kaai welke beiden door spoedig toegeschoten hulp uit het water werden gehaald. Maandag had D. Hauson uit Som- melsdijk het ongeluk op de tramboot door een luik naar beneden te vallen waardoor hij zijn been ernstig bezeerde. Maandagavond reed de zoon van Notaris van Buuren met zijn fieis in de sloot bij het station. Daar spoedig hulp op kwam dagen trok men fiets en rijder op de kant zoodat hij er met de schrik en een nat pak er af kwam. Maandagmorgen was D. de Hias bezig een mestkalf op een kar te laden, toen het dier in de kar stond gaf het ge noemd persoon met zijn kop zoo'n stomp tegen zijn lichaam dat hij achterover van de kar viel, en het kalf er ook weer at sprong, en op hem terecht kwam waardoor hij zich nog al ernstig bezeerde. Moord te Middciharnis. Reeds langen lijd boterde het niet tus- schen de 30 jarige dienstbode Gootjes en den knecht Esser, beide van Oude Tonge en dienstbaar bij den heer D. Bel onder deze gemeente. Zij wat plagerig van aard, hij wat op vliegend driftig. 't Was Maandagavond omstreeks 6 uur, toen voornoemde Esser bezig was in den tuin, om tusschen de haag de verschillende vuiltjes weg te halen, wat hij met een schrepel niet doen kou en daarom een mes gebruikte. Toen hij daarmede bezig was kwam de dienstbode hht op de haag hangende wasch- goed halen en schijnt er, wat reeds meer gebeurd was, een woordenwisseling te zijn ontstaan, waarop zij hem verweet een dief te zijn die sigaren van de baas steelde Daardoor in woede onistoken nam hij het mes uit zijn rechter- in zijn linkerhand over en gaf haar een klap die haar tegen den grond deed buitelen. Naar de moordenaar beweerd, moet zij zich toen hebben verweerd wat natuurlijk is en heeft hij toen in woede haar ver schillende meststeken bij en in het hart toegebracht, waardoor de dood als onmid dellijk intrad. Daarna begat hij zich naar de vrouw (Ouitep haar was niemand thuis) eu zeide de meid te hebben gedood. Deze, dit niet voor ernstig aannemende, ging kijken en zag ia nog eenige stuiptrek kingen als bewijs dat het een feit was. Onmiddellijk werd daarop een dicht in de buurt zijnde arbeider geroepen die ter stond de Politie en den Dokter waarschuwde welke vlug arriveerden. De moordenaar is daarop even verder aan den dijk gaan zitten huilen en heelt daar het mes. waar de doodelijke steek mee was volbracht, in den zich daarbij bevin denden sloot gewovpeu, om even later terug te komen en in de Welput te springen. Met behulp van daarbij zijnde personen is hij er uitgehaald, van droge kleeren voorzien en onder bewaking gesteld van de justitie die sinds was gearriveerd en hem in verhoor nam. De dokter kon niet anders als den dood constateeren. Onmiddellijk werden maatregelen genomen om het lijk te kisten, dat dan ook heden morgen 4 uur reeds te Middelharnis arri veerde en half zes per boot werd vervoerd naar Rotterdam. Ongeveer 5 uur arriveerde ook de moor denaar, die geboeid naar de strafgevangenis te Rotterdam met dezelfde gelegenheid werd vervoerd en begeleid door Brigade-Com mandant en Rijksveldwachter. De moordenaar heeft alles bekend naar men vermeend en gelijk hierboven vermeld. Een en ander was spoedig in de gemeente bekend en bracht dan ook veel volks op de beeD, B.M. viel iii de Molendijkschekreek, door spoedig toegetreden hulp werd hij op het drooge gebracht. Naar wij vernemen is besloten den O.S. Zeedijk vanaf A. van den Tol te begrinteD. Dit is voorwaar een heele verbe tering. Door AJ. is een postduif gevangen waarvan het ringetje aan de poot was gemerkt: Merxus Anvers 53591®. Aan den O.S, Zeedijk is een levende zeehond gestrand, men deelt mee dat het dier gevangen werd door den politiehond van L. van Antwerpen. Tegen Donderdagmorgen half tien is door den Burgemeester eene openbare raadsvergadering uitgeschreven. Den Rommel. De loteling der lichting 1910 F. v. d. Plaat is ingedeeld geworden bij het regiment Grenadiers en jagers 3e bat. ie cornp. den Haag. Dijkgraaf en gezworens van de polders loozende door den Bommel, maken bekend dat de rekeningen over 1909 en de begrootingen voor 1910 gedurende 14 dagen en wel van 23 Mei j.l. tot 5 Juni d. a. v. op de Polderkamer ter inzage liggen, van des v.m. 9 tot des n.m. 4 ure. Voor de te houdeu landbouwtelling is alsnog aangewezen de heer E. D. Piquillet alhier. Oude Tonge. Het Kohier No 2 der Personeele belasting over het belastingjaar 1910 is aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Naar men verneemt is door Ds. van Dolder alhier ontslag aangevraagd als lid der Gezondsheidscommissie zetelende te Middelharuis. Ter algemeene kennis is gebracht dat het onderzoek van verlofgangers zal worden gehouden in de bewaarschool alhier op Donderdag, 23 Juni 1910, v.m 10 uur. De milicien verlofgangers G. Fiuit, C. J van Dongen, L. Hameete en W. M. Fase zijn tegen 16 Augustus a.s. voor herb, oefeningen onder de wapenen geroe pen. Nieuwe Tonge. Maandagmorgen reed de knecht van de molenaar alhier, met kar en hit langs de Battenoorsche dijk, bij een grindbak schrok den hit, door die schok ging een streng los, en reed zoo nog een eindje door tot op laatst de kar geheel omsloeg al hoe wel hij zijn arm nog al ernstig be zeerde, liep al het andere nog al wel af. Het jaarlijks onderzoek voor Militaire verlofgangers zal plaats hebben, voor deze Gemeente 24 Juni des nam. 4 uur op het plein bij de kerk. Door publicatie is ter algemeene kennis gebracht, dat alle mestvaalten en bakken in de kom der Gemeente voor 27 Mei moeten zijn opgeruimd en alle sloppen, en dergelijke naar behooren mede moeien worden opgemaakt. De Coöperatieve Broodbakkerij en gebiuiksiereeniging Volharding* verkreeg dezer dagen de Koninklijk goedgekeurde Statuten. Ilerkimgcn In haar vergadering gehouden Maandagavond j I. besloot de Ant. Rev. Kiesv. sGroen van Prinsterer* alhier bij aclamatie de candidatuur der Heeren, Vegtel en Warnaer beiden aftredende leden der Prov. Staten, te hernieuwen. In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer L. v. Zevenbergen lid van het Bestuur der A, R. Kiesv alhier is gekozen deD Heer A, Soeteman. De Heer Ab. Munters Jzn. zeer zeker daartoe benoemd, heeft deze week c-en begin gemaakt, met zich aan de huizen der ingezetenen te presenteeren om opname te doen voor de lelling van varkens kippen koeien enz. Aan den heer C. Slis alhier is toe gestaan, de in 1910 voor de gemeente benoodigde grint te mogen varen. Deze week werd Diploma A. voor Stenografie, Systeem Biënts Balt, uitgereikt aan M. van der Vlugt Fz. alhier. (loedereede. Aan den landweer-mili- cienverlofgaoger D. Hoek alhier is op zijn verzoek eene geldelijke vergoeding ad. f 1.10 daags toegekend. De heer C. A. Vogel, sinds jaren lid van den Raad dezer gemeente, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd. In de plaats van den heer I. van Eijk is tot lid der Commissie tot weriDg van schoolverzuim in deze gemeente gekozen de heer C. van Heemst Hzn. Tot Wethouder dezer gemeente is in de plaats van den heer G. Joppe benoemd de heer TLodder Gzn Onder deze gemeente is nedergekomen eene ballon met instrumenten, vanwege het Meteorologisch Instituut te Uccle in den Halleynacht opgelaten. Aan het vinden is volgens bijgaande circulaire 15 francs be looning verbonden. Ouddorp. Verleden week werd door L. Hameeteman een kleine luchtballon gevonden. Zij bleek herkomstig te zijn uit België en was voorzien van zelf registreerende meteorologische instrumenten, Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat in de weervischerij, tegenover den kleine Zuiderpolder, eene steur is ge vangen, wegende 250 pond. $»emeesifera&(S. Verslag van het verhandelde, in de Openbare Raadsvergadering der [Ge meente ilerkiugen, gehouden l.l Maandag 23 Mei des voorm. 11 ure. Afwezig de Heer J. v. Kempen. De Voorz. opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen. Op de gebruikelijke vraag van den Voorz., of een ot meer der leden daarop iets beeft aau te merken, zegt de Heer Mans niets daaruit vernomen te hebben dat op zekere voorwaarden de sluitingsproef der spuikolk was verlengd geworden. Hij meent ook besproken is niet meer met 2 of 3 personen geregeld, maar op vakken, en dan met meer mensehen te werken. De Voorz. antw. bij zieh in dien geest heeft uitgesproken dat blijkens de nu voorgenomen en basioten regelingen van werkzaamheden niet te bevredigen, den Raad ten allen tijde met een ander jvoorstel dienaangaande kan komen, waar mede n. eu W. dan ook zeer zeker zullen reke ning houden. De Voorz. merkt gelijktijdig ook nog op dat het niet mogelijk is al het besprokene in de notuien op te nemen. Er is n.l. in die 2 uren der vorige vergadering zooveel gesprokeD. Hij zelf beeft o. a, voor zoover hij zich herinnert wel een kwartier daarover aan 't woord geweest. Stenographie zou dan volgens, ZEd. beslist noodig zijn. Na nog eenige discussie onderling, over de mogelijkheid van onderhandelen met den Heer van Overbeeke, in verband met de nieuw te leg gen straat, wat den Heer Mans ook had verwacht uit de notulen te vernemen, wijl het in de vorige vergadering ook was besproken, worden de no tulen goedgekeurd en geteekend. Alsnu volgt mededeeling der navolgende inge komen Stukken. 1. Missive van H. H. Ged. Staten, inhoudende de goedkeuring der in de vorige vergadering ge wijzigde tlouwverordering. 2. idem van gemeld college eene houdende kennisgeving van voorgemelde wijziging voor zoover dezs de Gemeentewet betreit. 3. idem eene goedgekeurd terugzendend het Kohier H. Omslag dienst 1910. 1. idem eene goedkeuring verleeneud aan het genomen Raadsbesluit tot aankoop der Elisebeth- straat. Komt ter tafel de door B. en W. opge maakte voordracht ter benoeming van een onder wijzer aan de O. Ij. School alhier, waarop als No. 1 is geplaatst de Heer J. v. Loon van Dirks land, tijdelijk onderwijzer alhier en No. 2. L. Breiif van Nieuwe Tonge. Na gehouden stemming bleek met algemeene steramen te zijn benoemd de Heer J. v. Loon, Ten slotte worden nog eenige af- en overschrij vingen gedaan, een en anchr ten bedrage van f 910.— op de Begrooting 1909. Dit was noodig geworden, teneinde de nieuwe straat te kunnen leggen zonder eene geidïeening aan te gaan. Op de vraag van den Voorz. of een der leden nog iets heeft waarvoor hy het woord verlangt, geeft de Heer den Boer eenige aanwijzing hoe de bewuste straat het best. aan te leggen. Ten eerste de straat niet direct na aanleg te bestraten aangezien dat niet doelmatig zal werken, en ten tweede vooral goed toe te zien dat den dam of Ingang gemaakt wordt dat niet ieder oogsnblik reparatie's zullen noodig zijn. De Vooz. merkt op de bespreking daarvan thans niet aan de orde is, en zegt nog niet met de teekeuing der straat klaar te zijn. In eik geval zal het plan van II. en W. den Raad worden voorgelegd. Ook de Heer v. d. Velde zegt. het niet aangaat nadere besprekingen le doen om redenen den Raad niet voltallig is en het niet op de agenda heeft gestaan De Heer v. d. Velde vraagt den Voorz. eens te willen nazien de riooleering der zoogenaamde Zwarte pad. Hij meent die wel wat. te laag is gelegd. In elk geval ze z tten thans, blijkbaar verstopt. Ook de heer Keijzer zegt zulks te hebben opgemerkt. De voorz. zegt, het aan een onder zoek te zullen onderwerpen en gelooft dat uit. doen der aangrenzende sloot noodig zal blijken. De heer den Boer verzoekt B. en W. voortgang te urakeD, met het plaaisen van het nu eenmaal gemaakte nieuwe hek der algemeene begraafplaats wat eveneens door den voorz. wordt toegezegd. Niels meer te behandelen zijnde sluit de voorz. de vergadering. Ongecorrigeerd. Ingezonden Stukken. De copie vau Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijo, wordtniet teruggegeven.) (Builen verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur HOE STAAT HET MET DE LANDBOUW- ONGEVALLENVERZEKER1NG f IV. Met het schrijven van dit artikeltje hebben wij eenigen tijd gewacht, omdat wij eerst eens wilden afwachten welk resultaat de eerste pogin gen, om tot aansluiting te komen, zouden hebben. Nu sedert 1 Jariuari 1910 de Landbouw-Onder linge in werking is getreden en er alzoo eene ervaring van 4 maanden is, kunnen wij met meer l'eiteu kennis deze verzekering bekijken. En dan willen wij maar dadelijk voorop stellen dat zij die meenden, dat de vrijwillige verzekering wel onder de landbouwers zou sauslaan, inderdaad goed hebben gezien. Er waren er ook, die er een zwaar hoold over hadden die dachten, dat zonder dwang van de regeering men zelfs niet een» een begin zou kunnen maken. De ervariDg heeft evenwel anders geleerd. Het onderstaand tabelletje geeft een overzicht van het aantal landbouwers dat op 1 Mei hij de Landbouw-Onderlinge was aangesloten 671 landb. 118ö landb. 781 landb. 79 landb. 210 landb. 1848 landb. 728 landb. 298 landb. 96 landb. totaal 5876. In de provincie Groningen. Friesland Drenthe Overijsel Utrecht Noord Holland Zuid-Holland Zeeland Noord-Brabant Deze landbouwers keeren gezaamelijk aan jaar loon uit de volgende bedragen In Groningen f. 12.121.361. 1.212.136,— Friesland 2.155.366. Drenthe. 576.790 Overysel. 116.169, Utrecht 246.680,— Noord-Holland 1.944.138, Zuid-Holland 1,174.138,— Zeeland 850*433, Noord-Brabant 220.937, totaal f. 8. 498. 315.— ot bijna 8'/, millioen gld. Stellen wij nu, dat iedere landarbeider gemid deld verdient f.350.— per jaar, dan wordt het jaarloon van f. 8. 498,315. uitgekeerd aan ruim 24000 arbeiders, ws mogen gerust zeggen 25000, zoodat deze arbeiders op dit oogenbiik geheel verzekerd zijn, precies als de arbeiders in de Industrie. Het aantal landarbeiders bedraagt ongeveer 400.000, zoodat er nog zeer velen buiten de verzekering blijven, maar het aanvankelijk succes geeft hoop, dat spoedig voor meerdere arbeiders zal wordin gezorgd. Het meest kenmerkende van den geheelen toestand is, dat de 5876 landbouwers zich zonder wettelyken dwang hebben aangesloten. En wat zyn nu do lasten? Omdat men niet vooruit weet hoeveel ongevallen er zullen geschieden, weet men ook niet vooruit hoe hoog de onxosten zullen zijo. Wel weet men, dat deze onderlinge Organisatie goedkooper zal zijn dan iedere andere. Bij de Landbouw-Onderlinge zijn geen commis sarissen en aandeelhouders die een dividend moeten hebben ;o .k zijn er geen iojpecteu rs, agen ten en al die andere personen, die eene verzeke ringsmaatschappij noodwendig moet bezitten, zal zij in leven kunnen blijven, maar die haar dan e«k zwaar belasten. De Landbouw-Onderlinge heeft alleen eene administratie, die in zeer hooge mate ontlast wordt door het werk, dat de Plautselgke Ongevallen Commissies doen. Juist doordat deze Commissies met zeer weinig onkosten kunnen werken daarom kan de geheele administratie op zeer goedkoope wijze gevoerd worden. Het onderlinge eijsteem zooals dat is uitgewerkt in de Landbouw-Onder- inge, heeft twee zeer groote voordeelen boven elk ander sijsteem 1. Wordt er voof de ongevallen niet meer betaald dan de werkeiijke onkosten van die ongevallen, en 2. ziju de administiatiekosten zoo geiing mo gelijk. De uitkomsten van de verzekering zullen dit dan ook wel bewijzen. Dit neemt niet weg, dat er dan toch betaald zal moeten worden, ai is het dan niet zoovesl In het wetsontwerp door de regeering in 1905 ingediend, worden als premies genoemd de bedra gen vau f2,8 f.3,8 en f. 4,7 per f. 100 jaailoon voor de meest gevaarlijken bedrijven wordt de hoogste, voor de minst gevaarlijke de laagste premie gevraagd: de meeste bedrijven zullen vermoedeifjk wei valien in de midden klasse met eene premie van f. 3,8. Deze premies zijn lang niet malsch. Ze moesten evenwel zoo hoog worden berekend, omdat de regeering zich voorstelde de uilvoering van de latidbouw-ongevallenwet op te dragen aan de Rijksverzekeringsbank, waaraan dan uit den aard der zaak en met het oog op het groote aantal landbouwbedrijven, ongetwijfeld weder honderden en honderden ambtenaren zouden mosten worden verbonden. Waar bij de Landbouw-Onderlinge met heel wat minder personeel wordt gewerkt, waar de controle door middel van de plaatselijke Onge vallen-Commissies heel wat nauwkeuriger zal kunnen worden gevoerd, daar ligt het voor de hand dat met minder onkosten zal worden gewerkt. De Landbouw-onderlinge meent dan ook, met groote waarschijnlijkheid, dat metf. 150. jaar loon alle onkosten zullen kunnen gedekt worden verwacht wordt, dat van die f'. 1,50 nog wel wat zal overschieten. Des te beter, want dan wordt de verzekering nog goedkooper. Kan men met f. 1. volstaan, dan worden de f. 0,50, die overschieten, teruggegeven of een deel er van wordt in een reservefonds gestort, al naar de algemeene vergadering beslist. Die f 1.50 is dus geen vaste premie, maar eene voorschot premie. Het kan natuurlijk ook gebeuren dat de f 1.50 opgaan of dat er nog iets bij moet maar als dit zoo is, dan weet men ook, dat het niet goedkooper kan. De 5876 landbouwers, die bij de Landbouw Onderlinge zijn aangeslotenen gezamenlijk bijna 8 en een half millioen gulden aan loon ultkeeren, hebben nu ongeveer met elkaar reeds ge3tort 83000 x f 1. 5o t 127.400 aan voorschot premie. Dit is een mooi bedrag, waar van heel wat uitkeeringen kunnen gedaan wor den. Vraagt men nu, wat de nog niet aangesloten landbouwers moeten doen, dan ligt het antwoord voor de hand zich zoo spoedig mogelijk aansluiten want le. Helpen zij daardoor hun knechts als een ODgeval hun treft; zy voldoen dus aan een moreele plicht 2e. doen zij dit op de goedkoopste wijze, en 3e. bevorderen zij daardoor, dat de wet voor de ongevallen-verzekering in den landbouw zoo danig kan worden, dat deze wet voor w renbedrljf geschikt is. Het belang vau den knechts zoowel .i i van de landbouwers eischt dhs aansluitin ti Landbouw-Onderlinge. "bijl Ala het on» gelukt is de lsndbouwer. onze beschouwingen tot aansluiting te htl gebracht, dan is ons werk zeer zeker niet teloos geweest. De landbouw Onderling I'osierüen. Op Woensdag 1 Juni a.s. 's namiddag uur, te Goedereede in de Kerkstraat j verzoeke Tan den heer P. de Vosnieubiij goederen. Notaris VAN SCHOUWEN, Op Woensdagen 1 en 8 Juni a.s. df 6 uureen huis en gevolgen te Goederee, aan de Kerkstraat ten verzoeke van den! P. de Vos, in het logement //de Goy Leeuw// te Goedereede. Notaris VAN SCHfl WEN. Op Woensdag 1 Juni 191 o 's nam, 3 te Stellendam, ter herberge van J. G. KdJ veiling en op Woensdag 8 Junji 1910 'si®j uur te Stellendam ter htrberge van Troost, afslag van 8 77.20 H A. (i 9G.I R. V. Maat) Bouwland, te Stellend; zijnde de 40ste kavel van lleu Eendtacl; polder, kad. Sectie C. nu miners 53,5,^ eu 56. In perceelen en In combinati breeder omschreven bij biljet, dat ca Mei a.s. te verkrijgen is. Notaris VAN Dï| SLUIJS. Op Donderdag 2 Juni pfslag 's nau dags 4 uur in het logement »de Goud leeuw* te Goedereede van 2 woonhuis schuur en erf te Goederee le, Bouwland de polders, Nieuw-Oostdijk aldaar en p! polders, weiland en boscihakhout infl Oudeland te Ouddorp. Notaris Y;| SCHOUWEN. Op nader te bepalen 1910 van 12.55.25 H. A, (30Gem.1i R. S. maat) Vroon Bouwland te Somutt dijk in den polder Oude Plaat, n| Dirksland aan het Kort^weegje en Oudelandschen dijk, kad. Sectie D. nomsS 374, 375, 376, 406, 4"i 411,632(1^ en 645, in perceelen er in combica;| Notaris VAN DER SLUJS. OUDDORP, Uitslag "an de verkoop bij inzet, van Bouw er Weiland vac Erven van wijlen den taer P. Kaptiju Ouddorp. ie Koop 0,85,30 HA. bouwlandii de Groeneweg, f1960. P. Voogd. 2e 0,85,30 H.A. aai de Groenen f520 P. Voogd. je 0,95,60 H.A. in len Nieuweno: f2260 Kt. Westhoeve. 4e 0,85,80 H.A. ii den polder Oude Nieuwetand, f870 P. Voogd, j 5e 0,78,80 H.A. ii den polder Oudeland, nabij den Bieedenweg, ft W. Koole. 6e 0,84,90 H.A. weiland genat: Krabbeland, f1560 L, d. Wende. 7e 0,56,80 H.A Bbuwland genat: de Blokken f770 M. Heerschap 8e 1,12,90 H A, genaamd de BIoll f1850, C. Bosland. 9e 1,00,70 H.A. Bouwland genaacj Keulen f1720 P. Maste broek. datums Uitslag' Aanbesteding MIDDELHAKNIS. Mamdag had dei besteding plaats van een le bouwen woonifl voor rekening van den heer M- Gideon I de zaal van den heer Bennemeer, ingtuch'j ven werd voor Timmerwerk. P. Meijer Middelharnis A. v.d. l)oel Sommeisdijk Joh. Mosselman Middelharnis M. v. Putten Werkingen J.Spee Sommeisdijk G. v. Kikxoord Metselwerk. Gebr. le Gomte Sommeisdijk G. Pijl Midlelbarnis G. Buurveld Stnidswerk. C. West plate Middelharnis Wed. Nieuwland J.v. Strieën Geur. Nieuwland A. G. But 11 C. Ti'eleman Sommeisdijk Verlwerk. K. de Koning Middelharnis H. v. d. Wende 11 K. v. d. Sluis G. Dorsman v. der Spaan Melissunt f 143"! 1851-1 u 11 1291 ïeisf 1191 1101I 1121 1101 300 297 197 244 214 Ulemengd Ileuws Onweer. Bij een kort, doch hevig onwetLh s Woensdag te Heereveen woedde* wetj de 22 jarige veenarbeider Hendrik go., te Sibculo, nabij het veenkanaal, v veld door den bliksem getroffen e- onmiddelijk gedood. Verscheidene ar ders waren in het veld bezig. „1 Bij een zeer hevig on weder sloeg G dagmiddag te Bergevk de bliksem h twee plaatsen iD. In een geval "(j18 j geen brand, doch de boerderij Berkman op het Eikereind ging 106 ,(j geheelen inboedel in vlammen op. het geld kon men niet meer Donderdagmorgen ontlastte zion üiusdi sée te Belgisch manier kwam. ontsnapt Merxpla z.g. boej Hij g oud 27 bij Gen huwd 1 op zak besloot Belgisch hem W brachtei ten en 10.38 u In de verschei hij zeer ging zot met he geD. Te aandach trekken verder ling me het no hoofd n den we De 1 vreeseli noodren wacktp stopte, zoeken meter spoor li aan he durend nu, da hoofd van da Terwijl en trai leggen Eesche; men d waarm ste ter oordeel het ga de on| en ble was Dc Door even uit ai Essche eu na voerd. gewor in de heeft ding 22 de Godsq worde heeft forme dag aan opnie gestel lidma de Bezv rende raad. Geld- ontsl >-'a

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2