Zaterdag 14 Mei 1910. No, 1554. Drie Bladen en Zondagsblad. Voor Mms en MoJ. Binnenland. fiecMsaken. Uitspraak, IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat uit Z ij die zich nu abonneeren, ont vangen de nog in deze maand verschijnende nummers gratis. Ons Zondagsblad bevat heden de keurige platen "ie Van den Toren. 2e Een zonnig plekje. 3e Een spannend oogenblik op de everjacht. 4e De eerste bloemen. 5e Martveld Ooitgensplaat. 6e Praatjes bij plaatjes om te kleu ren. Wegens de invallende feestdagen zal ons aan staande Woensdagnuinnaer NIET ver schijnen. „Rust roest". Dit geldt ook voor de menschelijke machine. Een groot deel, de doktoren beweren zells het overgroote deel der menschen, roesten verroestdoor gebrek aan beweging. Bij drommen komen die stumpers de spreekkamer van onze --gene6sheeren en geneesdames binnen, verroest, p-verstyfd, verschrompeld of vergaan op kantoor- krue of studeeretoel. Er uit, moeten zeDe lucht in, de vrije, heerlijke, goddelijke natuur in m-t haar gezondheid en lichaam-stalende zuurstof! Jtn beweging moeten ze hebben, die menschen, beweging zöö, dat èn spieren èn zenuwen worden ingespannen. En daarom wandelen veel wandelen. Levertraan is buitengewoon nuttig zegt Dr O, O. in alle gevalien, waarin een persoon eet overvloedige voeding noodig heeft dus voor het grootste deel der kinderen, de bloedarmoedigen, de kiierachtigen, de bleekzuchten en al de zwakken van eiken ouderdom. De lichte, omberkieverige levertraan is beter dan de bruinede laatste wordt bereid bij den terugkeer der vischvangst van levers, welke in staat van ontbinding ver- keeren; de eerste van levers, ter plaatse zelf behandeld. Een eenvondig middel om de traan in te nemen, is haar in een glas halfvol water te gieten en alles dapper uit te drinken. Op deze wijze merkt men niet eens den smaak van het geneesmiddel op. Versch geverfde vloeren moet men, aleer ze in gebruik te nemen, eerst eenige malen met koud water dweilen; de verf blijft dan mooier en langer goed. Scheuren en naden in vloeren, die men dicht wil maken, giet men vol met een dunne ^gipgbrij. Kalkvlekken in vloeren wrijft men IS met hooiofstroo en daarna wryft men de plekken met azijn op een wollen lap. RECEPT: Zie hier een raad, waarbij ge u wél bevinden zult, Sn die u dienstig is in alle omstandigheden Stilzwijgendheid, zooveel genoeg is,voor 't verleden. En voor 't toekomende zeer veel voorzichtigheid Tot dagelijksch gebruik als pillen toebereid. OBSEVATOR. Onze visschers. Oate visschers maken zich wederom op om naar het hooge Noorden te stevenen en de, door ons geliefde, Hollandsche hariDg te vangen. Nu kom ook ik wederom met het vrien delijk en dringend verzoek tot de Christenen in ons vaderland om mij van christelijke lectuur te voorzien, opdat deze daar onder hen kan worden verspreid. De predikanien Ds. Oosten van Scheve- ningen en Ds. van der Velden van Kralingen die in dezen zomer onder onze visschers hopen te arbeiden zullen zich zeer verblij den als zij in de gelegenheid zijn velen goede geschriften onder hen uit te deelsn en bovenal onze visschers zelf, die zoo gaarne wat hebben te lezen op hunne lange tochten over de groote wateren. Verleden jaar werden vier kisten vol naar Lerwick verzonden, doch er was nog veel te weinig om aan al de aanvragen te vol doen. Er is daar een uitnemende gelegenheid voor verspreiding van goede lectuur onder vele duizenden onzer landgenooten uit meer dan 2oo plaatsen afkomstig. Bijbels en Testamenten, Psalmboekjes, Godgeleerde en stichtelijke werken preeken- bundels, christelijke verhalen en Tijdschrif ten, boeken over degeschiedenis en bovenal traktaten, het is alles welkom. Nieuwe boeken zijn goed doch oude evenzeer. Laat ieder zich beijveren om iets voor onze visschers te doen en mij zoo spoedig ■hogelijk en vooral niet later dan 27 Mei Wat toezenaen. Heeft men soms in zijn boe kenschat niets dat geschikt is, nu dan wil in gaarne eene gave in geld ontvangen, en zal deze goed besteden. Onze br. Ds. v. d. Valk is van ons heen gegaan. Hij rust nu van zijn arbeid, ook van zijn arbeid onder onze visschers. Vele toezendingen op dit ons verzoek mogen het ewijs leveren dat iets van zijne liefde voor onze visschers in het hart van Neerlands christenen woont en men deze noodige en gezegende arbeid ook na zijn dood wenscht voort te zetten. S. T. GOSLINGA Pred. te Schiedam. Ph&aiseBtJfe MIeiiws. Mirfdeiharnis. De centrale vrijzinnige kiesvereeniging in dit district heeft tot candsdaten van de Provinciale Staten gesteld de leeren J. v. d. Koogh, te Middelharnis en P. v. Schouwen, te Oude Tonge. Door den heer L. Boon is een post duif gevaDgen met een zilveren ring gemerkt. 09 508 Laurier. B. R. D. X. Een elasstieke ring gemerkt 724. De herijk van maten en gewichten zal dit jaar worden gehouden in de bewaar school alhier op Woensdag. Donderdag. Vrijdag 1 2. en 3 Juni Voormiddags van 9 12 en namiddags van 1 tot 4 uur. Woensdag voer de vischsloep »Paul Kruger* st, H. Langbroek in de Noordzee, tusschen Ijmuiden en Nieuwdiup tegeneen berm, met 't. gevolg dat hij 't anker en kabel verloor. Verder liep 't een en ander gelukkig goed af. Stad aan 't Haringvliet. Naar men verneemt zal het bouwen van de villa tenname van Mej. Wed, W. van Ettinger niet plaats vinden Met de herstelling van de kaai is een aanvang genomen, terwijl heden een hei machine is aangekomen, om hetdamwant in den grond te heien. Naar men meedeelt is tijdens het afbreken van de schuur L. Soldaat in den grond gevonden een steen waarin een sierlijk meisjeshoofd is uitgehouwen. De jaarwedde van den amtenaar van ilen Burgerlijken stand is vastgesteld op f 55, terwijl de bezoldiging per huwelijk op f 2 is vastgesteld Den landbouwer A. Braber Bz. trof het ongeluk, dat, aan hem een koe aan hersensziekte stierf. Naar men verneemt heeft K. Vroeg- indeweij het verrijden van de grint naar de bestemde wegen aangenomen. Ooitgensplaat, Woensdag j. 1. des avonds viel het zesjarig zoontje van B. D. in de volle met water gevulde brandvaat al hier en was reeds tot in het midden gedreven, de aldaar aanwezig zijnde ambachtslieden hadden echter niets bemerkt en zoude het ventje verdronken zijn zoo niet de zoon van den landbouwer K. met het rijtuig voorbij reed en de kleine uit zijn benarde toestand redde. Naar men verneemt zal door de af- deeling Ooitgensplaat Het groene Kruis op het Gemeentehuis alhier in de loop van 14 dagen in eene Openbare Vergadering op treden Mej. van Hulst ten einde een lezing te houden over Wijkverpleging. Oude Tonge. In deze gemeente is met de uitvoering der landbouwtelling belast P. Baart gemeente-veldwachter alhier. Ter algemeene kennis is gebracht dat jongelieden van 16-24 jaar kunnen deel nemen aan "het voorbereidend militair on derricht voor' den aanstaanden wintercurcus. De aanmelding moet voor 1 Juni e. k. ter Secretarie geschieden. Maandag j.l. raakte de knecht van J. M. Fabert manufacturier alhier door het schrikken van den hit in de sloot. Aan de manufacturen was nog al eenige schade veroorzaakt en, de hit liet er het leven bij. Ter algemeene kennis is gebracht dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden in een der lokalen der O. L. School op Donderdag en Vrijdag 9 en 10 Juni a.s. des v.m. van 9-12 en desD.m. van 1-4 uur, en op Zaterdag 11 Juni a,s. des v.m. van 8-n uur. IHrksiand. Bij den raad is een verzoek schrift ingekomen tot het oprichten eener broodbakkerij Wijk Gelderschenaijk Sec B. No. 1681. (ter Secetarie) Woensdag 25 Mei n.m. 3 ure kunnen bezwaren hiertegen worden ingebracht. Alelissant. A. v. d. S. had deze week het ongeluk bij een in aanbouw zijnd huis een steen, welke van een stelling viel, op het hoofd te krijgen, waardoor een gapende wond ontstond en geneeskundige hulp nood zakelijk was. De rekeningen van de polders Roxenis- se, Cabrièllina en Oud Melissant liggen ten kantore van de Secretarissen M. en H Kooij voor belanghebbenden ter inzage. Aan den landweerplichtige N. M. is vergunning verleend om zich te vestigen in Noord-Amerika. Goedereede. De landweer milicienver- lofganger D. Hoek dezer gemeente heeft zich tot den betrokken Minister gewend tot het bekomen eener geldelijke vergoeding. Uit het in den Nieuwen Waterweg aan den grond gevaren stoomschip „Dus- seldorf'' is door al de van hier en uit Ouddorp en Stellendam er heen gevaren blazerschuiten haver en olie ingenomen. Dinsdagnamiddag kwam het stoomschip vlot. Bij den heer Burgemeester alhier is aangifte gedaan dat door iemand, gaande naar het tramstation onder deze gemeente een pakje effecten is verloren. Tot heden is daaromtrent niets naders beketid. Ongeveer 9 mijlen N. N, W. van het vuurschip „Maas" is door de beman ning der' blazerschuit G. O. 27 een zwem gordel opgepikt, gemerkt »Prz. Fr. Wil helm.* De gordel is vermoedelijk herkomstig van een Duitsch schip. Ouddorp. De vroege veldgewassen op de zandgronden alhier hebben, door de nachtvorsten der vorige week nog al veel geleden, zoodat ook deze de koesterende stralen der lente nog van noode hebben Nog een krasse oude tnan. De 94- jarigen S. Bezuijen zag men dezer dagen nog als eeo jongere zijn werk verrichten in zijn tuin. Zoo iets is wel vermeldlngs waardig. demeenteraad. Verslag van het verhandelde in de Openbare Raadsvergadering der ge meente Herkingen op Vrij dag j.l. des 'svoorm. 930 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorz. M. C. Zaaijer. Op gebruikelijke wijze opent de Voorz. de ver gadering. De notulen worden voorgelezen, onver anderd goedgekeurd en geteekend. Aan de orde zijn Mededeeiing Ingekomen Stuk ken. Ie. Missive van H. H. Ged. Staten, goedgekeurd terugzendend de wijziging der Begrooting 1909. 2e. idem eene goedkeuring verleenend aan de vaststelling Suplituur Koh. Hoofd. Omslag 1909. 3e. idem eene berichtende de onvangst der wijziging aangebracht in de Politie Verordening. 4e. idem eene toezendende een uittreksel van uitkeeringen aan de gemeente over de 3 eerste kwartalen 1910 elk kwartaal groot f212. Wordt voorgelezen procesverbaal van opening der boeken en kas van den Gemeente Ontvan ger waaruit blijkt alies in de beste orde was be vonden. In kas was de som van f126,83. In de Armen kas was de som van f 622,21. Eveneens wordt voorgelezen het verslag van B. en Weth. betreffende de Woningwet. Het verslag der Gemeente over het jaar 1909 wordt voor de leden ter Secretarie ter lezing neergelegd. Alle deze stukkeD worden voor kennisgeving aaangenomen. Is nu aau de orde benoeming stembureau voor de a.s. verkiezing van leden der Prov. Staten Ten vorige jaren hadden zitting de Heeren Mun ters, Mans en V. d. Velde. Tot stemming overgaande worden na herhaalde stemming, herstemming en tot tweede lid zelfs nog bij loting benoesad de Heeren Munters, waarn. Voorz. Mans, 1ste lid, Den Koer 2de lid en tot 4de lid Kastelein. Allen nemen hnn benoeming aan en worden bij monde van den Voorz. alle overige leden tot plaatsvervangende leden en plaatsvervanger Voorz. benoemd. Dan zegt de Voorz. i3 aau de beurt de behan deling van het in de vorige vergadering aange houden voorstel van B. en W. om n. 1. de sluitings proef met de spuikolk nog een jaar voort te zetten, Voorz. Verlangt iemand nog het woord hierover Den Boer Het is mij niet mogelijk door pijn in den mond veei te spreken dus zal het aau andere overlateD. Keijzer. Ik sta nog op hetzelfde standpunt als de vorige keer, de spui openen en de haven bij werken. Ook de Heer Mans, zegt er voor te zijn te spui te openen. De Heer van Kempen vind dat met handen arbeid dezen zomer de haven vrij goed was doch met het najaar is achteruitgegaan. Onder deze besprekingen onder de leden onderling wordt de secretaris elders geroepen en schorst de Voorz. dientengevolge even de vergadering. Ka diens binnenkomen begint den Heer <en Boer met te zeggen het een zoowel als het ander kostbaar zal zjjn. De Heer V. d. Velde voegt hieraan toereke ning moet worden gehouden hiermede nl. dat het een buitenhaven betreft, en die nooit zonder belangrijke kosten in orde kan worden gehouden. Genoemde heer vraagt den Voorz. of het ook niet mogelijk was een proef te nemen met ineens de haven op diepte te brengen en dan te spuien. De Voorz. acht schijnbaar het oogenblik ge komen de verschillend» bezwaren te weerleggen en het voorstel van B. en W. te verdedigen. Z. E. d. bespreekt met verschillende gegevens in de band de haventoestand, en doet uitkomen dat het te doen is om in 't voorstel der gemeente werkzaam te zijn. Het komt hem voor de haven in goed bevarende toestand verkeert. Zijne meening wordt nog verstrekt door verschillende adviesen daaromtrent ingewonnen. De financieele zijde is ook bevredigend. In 1908 is aan kaai en haven uitgegeven ruim f 515, en in 1908 ruim f 677. Kon op deze wijze worden voortgegaan, bespaarde men nog jaarlijks f50 van uitdiepen der spuikolk zoodat dus met handenarbeid geen geld meer wordt uitgegeven, en dus de grootere reperaties door de spui veroorzaakt, zullen achterwege blij ven en dus worden bespaard. Vandaar hfl het voorstel aanemelyk acht. Er is toch niets tegen, zijns inziens de proef voort te zetten. Blijkt het dan nog niet goed te werken volgens het inzicht der leden kan een ander voorstel toch ten allen tijde worden gedaan. De Heer Keijzer is het niet eens, met die inge wonnen adviesen, nl. die van De Korte. Deze heeft in bijzijn van de Heeren Huizer en Lokker juist het tegenovergesteld hem betuigd. Hat is dus een leugenachtig rapport. De voorz. verzoekt deze uitdrukking niet te gebruiken. De Boer vind de berekening der onkosten van het vorige jaar ook niet juist. Er is nl. aan de kaai niets gebeurd, en kost de haven dus alleen de genoemde som. Voorz. Daar was ook niets aan te doen. De Heer Keijzer zegt andermaal niet met de manier van werken tevreden te zijn. De heele burgerij is ook daarover ontstemd. Den Boer, laat ai die rapporten nu maar liggen. Ik heb daar ook het mijne al van gezegd. De Voorz. raad den leden het inwinnen van adviesen geheel alleen maar over te laten aan B en W. Daar is men wat voorzichtiger met zich uit te spreken. Daar tegenover staat dat op alle andere plaatsen het met praatjes wordt af gemaakt. De heer V. d. Velde vind ook er te ongeregeld werd gewerkt. De Voorz. zegt zorg te dragen het werk goed wordt uitgevoerd. De oude boot is versleten en zal dus binnenkort een voorstel worden gedaan een nieuwe grootere aan te schaffen. Deze kan met laag water worden geladen ;en met hoog Water worden gelost, en worden de bezwaren van omslachtig werken daardoor ondervangen. De Heer Keijzer blijft er bij het in 't voorjaar te doen zoo niet dan maar niets er aan' te doen. Den Heer Den Boer verzoekt op te schieten anders komt men nooit klaar. Keijzer. Het is niet om TT tegen te werken Voorz. Ik vertrouw dat U in 't belang der ge meente wil werken en ik hoop dat TJ dat ook van mij vertrouwd. Voorz. ja zeker. Keijzer ik zou willen dat tweemaal per jaar met een ploegje volk dat geld werd verwerkt. Dat zou aiede nut doen. Voorz. Dat ia zeer lastig. Als door hoogen waterstand niet kan gewerkt worden loopendan nog meer dan 2 of 3 man voor rekening der Gemeente. Verschillende leden deelen die bezwaren met. Als bij een boer niet wordt gewerkt, wordt ook geen betaling gegeven. De Boer zegt alles nauw na te zullen kijken, daar moet op worden gerekend. Onder de bespre king wordt alleen de nadruk gelegd op de manier van werken en worden als van zelfs de werklie-, den der gemeente wat hun vlijt enz. betreft- daarbuiten gehouden. Alleen dit wordt opge merkt dat dan een man genoeg was, en dat deze altijd zyn werk kon vinden. Het voorstel om de proef voor onbepaaiden tijd te verlengen, wordt met algemeene stemmen aangenomen, met de opmerking van den heer Mans, deze hoopt zooals besproken is zal gewerkt worden. De Voorzitter Het voorstel is tegen of voor verlenging der proef voor onbepaaiden tijd. Gaat het niet naar den zin der Raad kan met een ander voorstel voor den dag worden gekomen. Komt ter tafel de overneming der Elisabeth- straat voor rekening der gemeente. De Voorz. zegt, dat deze in het stadium is gekomen de akte van overdracht deze maand zal passeeren. B. en W. hebben daartoe een hoofdsom bepaald, A fl.om vorm aan deze zaak te geven De prijs is wel gering, doch dat doet niets terzake. Het is de leden bekend, de straat zal worden 7 meter breed, en dat de daarwonende boeren de materialen kosteloos zullen bijrijden. B. en W. hebben een begrooting gemaakt van de wijze van beharding op zeven manieren en komt het hnn voor het voordeeligst te doen met waalsteen. Er zijn daarvoor noodig 80.000 stuks 4 t'IS per 1000, wat met de aanlegkosten en rioleering zal kosten ongeveer f 2000. Er zal geen leenipg daar voor moeten plaats hebben, aangezien van het kasgeld kan worden aangekocht de steen en het overige zal worden bezuinigd op de begrooting 1910, zoodat met het aanschaffen eener boot zal moeten gewacht worden. De heer Den Boer vraagt op welke wijze de straat zal worden aangelegd en hoe of het staat met da grond van Overbeeke. De Voorz. zegt het nu nog maar gaat of met steen de weg zal worden behard. Een pader ontworpen plan is er nog niet gemaakt. Bij aan neming om tot steenbeharding over te gaan kunnen die worden aangekocht en een begin worden gemaakt met het rijden daarvan. Wat Overbeeke aangaat, zegt de Voorz. herhaaldelijk met deze te hebben gesproken met het bekende resultaat, niet toe te geven aan het verzoek van B. en W. de grond gratis af te staan. De Heeren Van Kempen, Mans en Keijzer vragen den Voorz. nog eens met den Heer Overbeeke te spreken of hij niet bereid zou zijn, al was het tegen ver goeding, de grond af te staar.. De heerOverbeek toch heeft minder belang bij de straat dan wel andere persoDen die daarin zijn betrokken. De Voorz. met den heer Kastelein zijn van meening de beer Keijzer dat beter kan probeeren. De heer V. d. Velde merkt op, dat het een onmogelijkheid zal blijken, n.l. om vergoeding te geven, aangezien het is overgedragen onder beding allen het voor niet zullen geven. Algemeen vind men het jammer voor de strpat, dat deze zaak zich niet voordoet. Er zal, zoo niet wordt overeengekomen, toch een steenen beer of iets dergelijks moeten worden gemaakt. De heer Van der Velde vraagt,of de leverantie der steen niet zonder schade door ingezetenen kan worden gedaan. Die zitten ook voor hunne lasten. VoorzitterIk zal daarnaar een onderzoek in stellen. Hierna wordt algemeen goedgevonden de straat 7 meter breed te bestraten, en R. en W. gemach tigd, steen te koapen. Op de vraag van den Voorz, ol een der leden nog iets heeft op of aan te merken, vraagt de heer Keijzer hoe of het komt, eenige bewoners op den Molendijk zelf voor waterafvoer moeten zorg dragen, terwijl de gemeente achter de Klisabethstraat en bij W. Lokker de buizen heb ben gelegd. De Voorz. antwoord dit hoofdriolen zijn, en 'het geval door Keijzer bedoeld, bij Bestman e.a., het menagewater geld, waarvoor bij gemeentelijke verordening zinkputten moeten zijn voor reke ning der eigenaren. Ten slotte vraagt den Voorz. den heer Den Boer een «n ander over de eeds kwestie in da vorige vergadering door hem ter sprake gebracht. De Voorz. zegt, bij onderzoek is gebleken totaal niets van deze zaak waar is, zoodat dus een blaam wordt geworpen op een ambtenaar. De heer Den Boer zegt onvoorzichtig te hebben gehandeld om op zulke onbetrouwbare mede- deelingen af te gaan. Le Voorz. vraagt of dat hem nu spijt, waarop bevestigend wordt geant- woordt. De VoorzitterHet doet mij genoegen u rui terlijk bekend dat gij vergaloppeerd hebt, en ik raad dan Raad voorts aan, indien een amb tenaar op een of andere manier zich komt te misgaan, dit niet direct op de publieke markt te brengen, doch hetzij in besloten vergadering of met den Voorz. te bespreken. Het zjjn ook menschen als alie andere. Het is nu reeds moeilijk vacante plaatsen ver vuld te krijgen, en gaat men met zulke hande lingen voort, wordt het daarmede niet beter. Daarna gaat de vergadering over in geheime zitting ter behandeling van het Koh. H. Omslag. IsigejEosiciea fttukkea. De copie van Ingezonden Stukken, die niht geplaatst zijD, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Geachte redacteur! plaats alsjeblieft, van weinig [gewicht In uw door arm en rijk gelezen blad, dit [romme'gedicht. Voor ruimte en moeite, bij voorbaat mijn daDk Beginnen we dan maar al is 't zonder klank. Ais je geld hebt, zet u neer! Hebt gij 't niet, maak reohtsomkeer Geen dwaas idee van slijters en tapper Maar nochtans, laat je niet knippen door dio [kappers. Dus daarom gezorgddes Zondags gesloten Dat zou zeker niet één huismoeder verdroten. Kroegen zijn roofvogels, spinnen verslindende [dieren "Waar weinig meer te hooren is, dan vloeken en [tieren Waarom dus gewacht met Zondags te sluiten Want drinkers die zijn niet graag buiten En als men dit kwaad nu bevordert op Zondag Verwekt toch zeker bij links weer gelach. Het doet mij besluiten die Heeren van rechts Maken voor de verkiezing zeer veel geklets Maar moeten ze voor hun beginsel uitkomen Dan is het niets anders, dan omzien en schromen En maken in ieders voorstel van dien aard Een voorwendsel vast hun beginsel niet waard Joris Goedbloed wil van geen verandering weten En denkt zonder Zonddagssluiten toch te eten Liever fooh gestapt over geweten en eer Dan de geboden te volgen van onzen Koning [en Heer Moet dat zoo blijveD, 0 edele Heeren Dan zal ik bij verkiezing mijn zak laten keeren En breng dan mijn stem uit op mannen met [gevoel Die zich niet storen aan 't moderne gewoel Dan hopen we te zeilen, door rivieren en plas Als onze leiders maar letten op 't groote [Kompas Ze brengen ons zeker aan veiligen ree Als ze maar denken om des burgers wel en wee 'k Maak nu een einde aan al dat gekladder En raad steeds den Baad, schei uit met 't [gefladder Want het is koren voor modernen gemalen Die zullen dit steeds blijven verhalen: „Al zijn ze de baas. ze kunnen niet regeeren En stemt daarom toch nooit geen Anti's heeren" Dus daarom nooit gevraagd van wie kwam [het voorstel Dat ligt in de raad tot verbetering wel. Maar ziet op de zaak. ais zoodanig, mijn heeren Gij zult er zeker niet moeilijker om regeeron Volg dus den weg van geweten en hart 'k Weet zeker dat je dan iedereen tart. EEK BECHTSCHE. Arrondlssements-Bechtbanlt. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 10 Mei, Een gevangenisstraf van 1 maand werd geëischt tegen H. B., 36 jaar, visscher te Zwartevvaal niet verschenen die van de Vlaardmgsche postboot een kaas zou hebben weggenomen. Een geldboete van f15 subs. 30 dagen hechtenis tegen K. M„ 19 jaar, veldarbeid- sler te Stad a/t Haringvliet, die op .9 Augustus 1909 J. W, v. Rossum zou hebben geslagen. Een geldboete van f25 subs. 30 dagen hechtenis tegen J. C. O., 20 jaar, veldar- beider te Oude Tonge, die in den nacht van 3 op 4 Februari den veldwachter W. v. Rooijen zöü hebben beleedigd. Uitspraken over 14 dagen. L. V., 57 jaar, wagenmakersbaas te Den Bommel, wegens poging tot zware mis handeling (het lossen van revolverschoten op de conducteur der Bommelsche Boot) tot 1 jaar gevangestraf. De eisch was 3 jaar. WlssclierU- 9&fddelhamis> De volgende vischsloep- pen zijn te Ijmuiden binnen gekomen, met een besomming van «Prinses Julianas, st. Jac. v. d. Hoek f 520 «Voorlichter«, st. M. den Braber 470 «Burgemeester Mijs» st. L. Koster Sr. 4x0 «Johanna Hendrika», st. H. Jordaan 335 «Paul Krugers, st. H. Langbroek 370 I «Zeemeeuw», st. J. de Koning 35° «Anna st. J. Boogeiman 4ö° Halslag AaaaSjeslectiBig. DIEKSLAND. Dinsdagavond is aanbesteed de Coöperatieve broqdbakkerij //Volharding.// De uitslag voor het timmerwerk is C. Snijder Pz. Oude Tonge t 745,50 j P. Snijder Cz. Oude Tonge 798, D. den Roijen Oude Tonge 740,- P. Meijer Middelharnis 776,94 J. Both Dirksland 853, H. M. Boodzand Dirksland 826, Metselwerk. Gebs. le Cornte Sommelsdijk 11218,50 O. Pijl Middelharnis 1200, C. v. d. Schenk Dirksland 1460, Smidswerk. D. Kimmel Dirksland f 249,40 C. Bogerman Dirksland 214,45 F. Nieuwland Dirksland 11 227,40 Verfwerk P. van Dongen Dirksland 140, Margeliji&e $laud. MIDDELHARNIS. Geboren: Arie z- v. Joost Boeter en Lijntje Brinkman; Marinus z. v. Joco'o Cornelis Al- bregts en Sara Peeman Lena Pieternella, d. v. Jan Smit en Aren/je Wielaard Femma Petronella d. v. Cornells Adrianus Tiemens en Petronella Mentben. Ondertrouwd Abram Zaaier 25 jaar en Maartje van den Berg 21 jaar. Arend Koud- ijzer 26 jaar en Leentje de Gast 26 jaar. Lieven Braber 26 jaar en Johanna Fhilippina Noordijk 21 jaar. Gehuwd Ewoud v. cl. Velde 27 jaar en Lena Schellevis 25 jaar. Overleden: Pieternella duist 74jaareckt- genoote van Hendrik Helmstrijd. OOLTGENSPLAAT. GeborenKommertje d' v. Pietsr Troost en Janna Vermaat. Gehuwd: Joris Hoogenboom jm. oud 27 jaar en Bertha Dijkers jd. 31 jaar. OverledenPetronella Albertha Francisea Kink oud 41 jaar, Euhigenoote van Jacobus Boets. Elisabeth Maria Gootjes oud 9 mnd. NIEUWE TONGE. Geboren Marinus, z. v. Leendert Timmer en Adriana Muije Gerritje, d. v. Simon de Geus en Jannetje van Alphen Gerrit, z. v. Adrianus Cornelis Oomens en Adriana Jaco- ba Pulleman Jan, z. v. Teunis de Jong en Bouwdewijna Mijs Dina Marijtje, d. v. Ma rinus Buth en Anna J&comina van der Mast. GehnwdArie Visbeen, jm. 23 jaar en Maria van Aplhen jd. 20 jaar Jan Overdorp jm. 43 jaar en Leenlje Mosselman jd. 29 jaar. Overleden Maatjq den Engelsman 59 jaar gehuwd met Pieter van den Houten. OUDE TONGE. GeborenJan z. v. L. Holleman en K. van Noord; Dirkje Elizabeth, d. v. J. Los en A. Tijl. Overleden Poulina Plamete oud 68 jaar, weduwe van B. de Korte. MELISSANT. Ondertrouwd: Balten van der Mast 24jm. jaar en Leentje Sarelse 21 jaar jd. Getrouwd Cornelis van Beek 26 jaar jm. en Cornelia Doornheim 22 jd. Bi er li en school. PERNIS De School der Vereeniging «De Bijbei op do Schools te Pernis (hoold de heer R- Medema) moet worden vergroot met twee loka len. De vorige week heeft de aanbesteding plaats gehad. Het timmerwerk is aangenomen door den heer B. Ruizeveld de Winter en het messelwerk door den heer J. de Winter Kz. De totale aannemingssom bedraagd f6282.50. GOEDÊREEDE Heden slaagde onze dorpsge noot, de heer L. Troost Pzn. voor het exsnmen Akte Lager Onderwijs.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 3