SCHIP VIERMANSK4R Uitslag Verloting. Koffiehuis ItHIELIUIT OUDDORP AdvertentiëH. Dankbetuiging! fseiïieeaateraasï. I DIES SNIJDERS, DIENSTBODE dienstbode Eerfst-Ba&pzaad Middeiliarnis. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen, met een besomming van Sommelsdijk Laatsle Buslichting. Zo merdienst 1910. Richting Rotterdam v.rn. 8.28 en 11.48 n.m. 2.35 0118.58. LEENTJE MOSSELMAN Ad. 3f MARIA VAN PRO0IJEN 50-jarige Eclitvereenigiiig M. V'sbeenCz., Melissant Brood-. Besciiuit- en 4 Stellendam en Omstreken f. BOEKHOVEH te SoneMüt en Omgeving n. EOOUiK Verslag uaa het verhandelde in de open bare vergadering van den Baad der Gemeente Hiddelharnia, op Woensdag 27 April 1910, des nam. 2 uur Aanwezig 10 leden, afwezig de heer Kolff raet kennisgeving. De Vooiv. opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen van de vorige verga dering voor te lezen, waarna deze worden goed gekeurd. Hierna deelt de Vooiz. den Raad mede dat er destijds een schrijven gericht is door B. en \V aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk om hun bijdrage waarover in de vorige vergadering was gesproken, te verhoogen, doch het antwoord vau de Diaconie luidde, dat er geen mogelijkheid bestaat de bijdrage te verhoogen. 2e. Reclame van O. N. van der Mark, aan gaande geheele vrijstelling van den H. Omslag, daarvan op grond dat hij te Sommelsdijk woon achtig is. De Voorz. steld den Raad voor, daar hij werk zaam is op het station der tram alhier, daarop afwijzend te beschikken wat door den Raad wordt goedgekeurd. 3e. Een schrijven van G. L. van Kassei, dat bij zijn benoeming tot Sasmeester heeft aange nomen. 4e. Een brief van H. H. Ged. Staten, inhou deude goedkeuring wijziging Gemeentebegrooting 1910. 5e. Procesverbaal van de boekeu en kas van den Gemeente-Ontvanger, welke in orde wordt bevonden. 6e. Verslag van de Commissie der Gasfabriek De Voorz. steld voor eene commissie te benoe men die in een volgende vergadering daarvan verslag over zullen uitbrengen en verzocht den Raad over te gaan tot stemming van leden dier commissie. Benoemd als stemopnemers de Hee ren J. Zaaijer en J. C. Bom. Gekozen worden als 1ste lid J. J. Slis, 2de lid J. v. d. Koogh, 3de lid L. Koryiuk. Hierna deelt de Voorz. mede, dat er tusschen de gemeente en het bestuur een verschil bestaat over de kosten van onderhoud der watering van de Johannispolder door de Oostplaat, wat door den Voorz. in den breede uiteengezet wordt en dat het recht aan de zyöe der gerueeute is. En daar dat verschil nog nooit eigenlijk is besproken, acht de Voorz. om tot een goede oplossing te geraken, indien men het niet eens kan worden, daarover een rechtskundig advies in te winnen. Nadat de Voorzitter geëindigd had hierover te spreken, vroeg de heer Van der Baan het woord en zeideDaar de Voorz. in 't begin ook nog gesproken had over de waterverplaatsing van die polder volgens de acte, daar bij opmaking in 1902 dezer acte geen sprake van was geweest. Door den Voorz. wordt die acte voorgelezen waaruit bleek dat de gemeente het recht heeft de uitwatering van den Johannispolder te ver leggen, indien het hun goeddunkt. Nadat door verschillende leden hierover nog werd gesproken, steld de Voorz. den Raad voor B. en W. te machtigen om met het Bestuur van dezen polder in overeenstemming te komen, waartoe wordt besloten. De Voorz. deelt nu mede, dat is ingekomen een adres van de Bouwvereeniging.ditschrijven wordt door den Secretaris voorgelezen, wat in hooidzaak inhield, de Raad zijn steun en hulp te verzoeken om voorschotten te bekomen om woningen te bou wen. Dit wordt door den Voorz. nader uiteengezet, dat zulk een verzoek hier voor den Raad wel iets nieuws, dooh dat- zoodanige verzoeken op verschillende plaatsen in ons land al zijn voor gekomen on hooidzakelijk zijn oorsprong heeft in de Woningwet. Het Kijk geeft een voorschot daarvoor aan de gemeente en deze weer aan de houwvereenlging. Dat geid wordt afgestaan tegen eene rente van 4'/IOO Zulke te bouwen wonin gen mogen niet gezel uit concurrentie en beneden de marktprijs niet verhuurd worden, en wordt dit voorschot verstrekt voor den tijd van 50jaar, De Voorz. vraagt den Raad ot zij in beginsel mee kan gaan, om hun steun daaraan te verhe nen, en steld hen tevens in de gelegenheid daar over van gedachten te wisselen. De heer Korvink vraagt of die vereeniging reeds bestaat en hoe oi de statuten daarvan zijn. De Voorz. i De vereeniging bestaat, doch de koninklijke goedkeuring moet nog volgen, maar dat het de vereeniging alvast te doen was om den steun der Raad te verkrijgen, omdat aan de ko ninklijke goedkeuring nogal eenige kosten en tijd verbonden is. De heer Korvink; Het zal er van afhangen, hoe of die vereeniging zal werken en daar dit. voorstel den Raad zoo onverwachts bereikt, was hij. er voor dit voorstel aan te houden tot eene volgende vergadering, alwaar de Voorz. indien de Raad dit wil, niei tegen is. De heer Van der Baan is van meening, dat indien het doorgaat dat die vereeniging daar gaat bouwen, het hun evenals Boeter en Stapel o zoo zal afschrikken en dat volgens zijn meening de woningnood niet zoo groot is, daar het met de visscherij in den laatsten tijd ook niet zoo voor- deelig gaat. De Voorz.: De hb. Boeter en Stapel hebben destijds ook onderzocht om op dezelfde manier te bouwen, doch toen het hun bleek, dat zij op die manier nooit eigenaar konden worden,hebben zij daarvan afgezien. Nadat nog door den heer Zaaijer in 't midden was gebracht, dat hij er in beginsel voor wa?, altijd als de ouderwijzers uitsluitend onderwij- zerswoningen bouwden en ook die andere veree niging van de drukkerij uitsluitend woningen bouwden voor hun personeel, toch in geen geval woningen voor particulieren. Nadat nog een en ander besproken werd, be sloot men deze zaak in een volgende vergadering nader te bespreken. De Voorz. deelt mede dat door B. en VV.het gemeenteverslag over 1909 rondgedeeld zal wor den en dat er wegens bijzondere uitgaven die er hebben plaats gehad, eenige af en overschrijvin gen van sommige posten moet plaats hebben, waartoe wordt besloten. De Voorz. steld den Raad voor, over te gaan tot stemming van leden voor het stembureau voor de stemming die in 't vervolg plaats moet hebben voor de Brov. Staten. Gekozen worden als 1ste lid D. Slis, 2de lid L. Korvink, 3de lid J. v. d. Koogh. Verder deelt de Voorz. mede dat er nog een stemming plaats moet hebben voor een lid van de commissie tot Wering van schoolverzuim, daar aan de beurt van aftreding is de heer Tim- mers en steld op de voordracht den heer J.Tim- mers en M. Gideon. Gekozen wordt de heer Timmers. Ten slotte is aan de orde behandeling Hoofde- lijken Omslag, welke de Voorz. noodig acht, deze met gesloten deuren te behandelen en gaat de openbare vergadering in geheime zitting over. van den Raad der gemeente gehouden op Woensdag voorm. 10 uur. Verslag Ouddorp, 27 April Aanwezig aile ledeo. OpeniDg der vergadering door den Voorzitter, de Burgemeester, met gebed. De notulen der vorige vergadering werden door den Secretaris g-lezen waarna deze onveranderd werden vastgesteld. Ter behandeling. Ingekomen stukken. Ie. Een missive van H. H. Ged. Staten dezer Provincie, daarbij terugzendende de goedgekeurde kohieren van Hoofdelijken omslag en honden belasting. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 2e. Een schrijven van 't zelfde college aan gaande eene af- en overschrijving op de Genu e •- tebegrootiug, dienst 1910. Aangenomen als boven. 3e. Door den Voorzitter werd daarna een verzoekschrift gelezen, hetwelk door enkele in gezetenen dezer gemeente gericht was aan den Raad. De inbond daarvan kwam hierop neer „dat zij aan den Raad verzichten om terug te komen op de gecomen beslissing, omtrent het voorstel van T. Haineeteinan gedaan in de ver gadering van 10 Maart 11. L'oor hem was voorge steld om het aantal vergunningen met 3 te doen de Voorzitter er op dat het in dezen geen voorstel heef vernemen uit den verminderen. Daar dat voorstel nu tot leed van ondergeteekenden was verworpen, zagen zij gaarne, dat de Raad in deD geest der ingezetenen handelde en wederom het voorstel in behandeling mocht nemen. Hierna las de Voorzitter nog een verzoekschrift voor van de firma Akershoek alhier. Deze had van de circulatie van bovengenoemd adres ver nomen, en verzocht thans den Raad om indien geest niet te besluiten De voorzitter leid dit onderwerp in, door te zeggen, dat in een vorige Raadszitting lang en breed over dat onderwerp is gesproken en dat de beslissing is genomen na ernstig beraad. B en W. hebben dan ook deze morgen dit schrij ven als onderweru hunner bespreking genomen en uit den boezem van dat college is er dan ook geen voorstel te verwachten, om wederom terug te komen op het besluit. En daar uit den boezem der Raad geen voorstel ontvangen iszoojkunnen wij voorstellen om dit schrijven voor notificatie aan te nemen. •Vervolgens doet de Voorzitter nog meededee- liog van eene bijgehouden statistiek omtrent het, gebruik van sterkeu drank alhier. De ve gende cijfers toouen aan dat het gebruik van sterken drank gestadig afneemt. In 1905 bedroeg het gebruik per hoofd: 6,11 L. 1906 6,25 1907 6,50 1908 6,50 1909 5,50 Nogmaals wijst dagelijks bestuur eerst moet hij het voorstel boezem der Raadsleden. J. Mastenbro.k spreekt zijn meening uit door te zeggen, dat het drankgebruik er niet door verminderen zal, maar integendeel clandistine drankverkoap in de hand zal werken, en de eer baarheid aan wegen en voetpaden zal vermin deren doordat zij drinkgelegenbeden zullen zoe ken. T. Hameetemau is niet van zijne meening af te brengen; hij beweert dat juist het aantal vergunningen verlaagd moet worden om de drankzonde te beteugelen. Om aan zijn meening kracht bij te zetten ontvangt hij van den Voorzitter verlof om uit een tijdschrift enkele zinnen voor te lezen, verder zegt hij, daar de drankwet ons in gelegenheid btelt om de drankzonde te beteugelen, wij haar ons ten nutte moeten maken KI. Voogd zegt, dat de drank ons nooit ten zegen kan zyn, wij moeten haar bestrijden door eene bepaling te maken. J. 0. Lodder Het Raadsbesluit van de vorige keer ls goedgekeurd, verder meent hij, dat door vermindering van vergunningen het drankmis bruik eerst zal aanvangen op ontzaggelijke wijze T. Hameeteman: Wij moeten hier bij vooral het oog hebben op het 'belang der gemeente en op geen persoonlijke belangen. KI. Voogd spreekt nogmaals bij meaning uit dat het drankgebruik moet worden tegen gegaan De Voorzitter vraagt of nog iemand in verband met deze zaak een voorstel heeft te doen, ja of nc-en, T. Hameeteman geeft te kennen, dat hij thans wil voorstellen om het getal vergunningen op te brengen, men benadeeld hierdoor niemand De Voorzitter zegt, dat men wel die personen benadeeld want bij eventueele verkoop van hun ne zaken zullen deze in waarde zeer verminderen T. Hameeteman zegt dat zulks weer persoonlijke belangen zijn, en dat daarvoor de gemeentebe langen niet mogen worden opgeofferd, J. C. Lodder acht zulks als gemis aan naasten liefde. KI. Voogd. Ik zou het als een zegen beschou wen indien het drankgebruik wera beperkt. J. Mastenbroek mernt dat het aangegeven middel niet zal baten. De Voorzitter sluit thans de discussie waarna onmièdeljjk J. 0. Lodder voorsteld om hetaantal vergunningen niet hooger te laten komen dan tot 10 omreden er reeds is gefluisterd, dat er by het strand een vergunning zou worden gevraagd en daarom de bepaling er dat er in die betrokken wijk geen ve gunning wordt toegestaan. In den zelfden geest was de meening van KI. Voogd, daarom steunde hij onmiddelijk dat voorstel. Alzoo waren er 2 voorstelleneen van T. Ha meeteman om bet aantal vergunningen te doen inkrimpen tot 6 en een om ze niet hooger te laten steigeu dan tot 10. Beide voorstellen in stemming zijnde gebracht, werd het voorstel van J.C. LodJer en KI. Voogd aangenomen met 5 stemmen voor en 2 tegen n.l. die van T. Ha meeteman en H.Tanis waarmee van zelf met het omgekeerde aantal stemmen het voorstel van T. Hameeteman was verworpen. Vervolgens wordt het verslag van den toestand der Gemeente ter visie gelegden daarna werd deze vergadering geëindigd met de vaststelling van de kohieren der schoolgeldheffing voor de leerlingen dc-r Openbare School no. 1 en 2. ïssclierij. Burgemeester Mijs« st. L. Koster Sr. 535 «Prinses Julianas, st. Jac. v. d. Hoek 530 «Hendrika Adriana« st. J. Boogerman 490 «Middeiharnis«, st. J. de Korte. f 48O «Paul Krugers, st. H. Langbroek 475 «Johanna Hendrikas, st. H. Jordaan 400 «Zeemeeuw®, st. J. de Koning f 25e »Voorlichter«, st. M. den Braber 230 Pos erfjen. Richting Ouddorp en Ooltgenplaat v.tn.~6.n en 909 n m. 3.15 en 6.45 Middelharnis. Laatste Buslichting in verband met de invoering van den Zomer dienst. Richting Rotterdam v.rn. 8.29 en ir.51 n.m. 2.36 en 8.55. Richting Ouddorp en Ooltgensplaat v m. 6 en 8 59 n.m. 3 5 en 6 35. De bus aan het Zandpad wordt gelicht v.m. 7.45 en 11.30 r.m. 2 en 8.45. Ciesneng-cl Nieuws. Een moedige redding. Vrij lagavond geraakte een halfbeachon- ien man in het Kanaal fe 's-Gravenhage, )e sergeant der grenadiers Berlott, die zich tot redding gekleed fe water begaf, werd door den drenkeling zoodanig vasigegrepen, dat beiden dreigden te verdrinken. Slechts met gebruik van geweld was het den redder mogelijk zich van hem te bevrijden en kon met behulp van een toegeworpen touw den man, geheel ontnuchterd aan den wal brengen. („N G.u) Fietsongeluh. Een 14-jarig meisje te Borne dal zich Donderdagmiddag op den Hongelo schenweg zonder hulp in 'c fietsrijder oefende, is daarbjj tegen een voorbijko men te wagen gereden, met het gevolg, dat zij er ender geraakte. Levenloos werd zij naar huis gebracht. Beide beenen verbrijzeld. Maandag werd in de Oosterburgerstraat te Amsterdam een meisje, A. P. genaamd wonende Oostenburgerm ddenstraat, roo d.nig door een tram aangereden, dat haar bide beenen werden verbrijzeld. Per brancard werd ze naar het Id. L. Vrouwegasthuis vervoerd. Hoe Engelschen reizen Z iterdagmiddag zou, naar telegraphisch was gemeld, Alkmaar bezocht worden door een dertigtal Engelschen ln een café aan de Friesche brug was de bovenzaal als tearoom ingericht. Tegen vijf uur kwamen twee auto's om den hoek snorren, en reden met zeer groote snelheid hit café voar-bii, hoewel daar a's herkenningsteekeu de Engelsche vlag was uitgestoken. Toevall'g stond iemand buiten, die de reizigers waarschuwde, tiet gezelschap slipte daarna uit en ge ruikte de thee en de sandwiches met de gebruikelijke biscuit. Zeven auto's waren 's ochtends uit. Rot terdam ver!rokken," de auderen hadden de twee niet kunnen volgen en moesten nog komen. De aangekomen' n hadtien Den Haag, Leiden, Haarlem en Alkmaar in één dag gezien(P), vonden de steden mooi en de omstreken schoon en zouden dien d.tg nog Hoorn, Edam, Volendatn en Am-ter dam bezichtigen, waar ze 's avoids om negen uur dan zouden dineeren. Wat zullen die menschen veel van Ne derland kunnen vertellen, wanueer ze weer thuis zijn gekomen aldus de Alkm. Ct. Een nestje in een brievenbus. Het is bekend, dat sommige vogelsoorten o. a, meezen, op eigenaardige plaatsen hun nestjes bouwen Z ro heeft nu een vogelen- paar zijn nest gebouwd in de brievenbus van de villa, Oud Groevenbeek te Putten. Namens den lieer Van Schermbeek, eige naar der villa, is den postbode verzocht blieven enz. voorloopig niet in de bus te doen. Hbl Ergerlijk. Ontleend aan het Grafisch Weekblad. Treurig is he. voorzeker wanneer wij vernemen dat een ot ander vakgenoot voor 25 jarige trouwen dienst beloond wordt met een ruststoel eenig9 zakjes boonen ot wat dau ook, omdat daarin steekt een zekere bespotting of onver schilligheid van den patroon. Treuriger nog wanneer een dergelijke dag geheel ongemerkt voorbijgaat. Maar wel hot allertreurigste kwam dezer dagen aan 't licht. t Vorig jaar kregen de firma Holdert Co., Keizersgracht ie Amsteidam, een aantal gezellen ontslag wegens slapte. Onder hen waren een 3 lal, die, wegens 25 jarigen trouwen dienst een gouden horloge hadden gekregen. Een hunner een arme sfakker was de vorige week om geld verlegen. Wat nood liet gouden klokje naar „ooine Jan", dan was bij gered. Vol moed ging de man naar de Bank van Ljening in de hoop een f20 ol f 25 te ontvangen. Hoe moedeloos keerde hij echter in zijn woning terug; hij had slechts i 2.50 kunnen bemach tig en want hot klokje was van KOPER Schande Een humaan patroon. Toen dezer dagen de schoenfabriek dar fiima B. de Vries Zonen, in de Rustenburgers'raat te Amsterdam was afgebrand, vreesde het personeel, dat het broodeloos zou worden. Aangenaam werd het dus verrast door een schrijven van den patroon., dat hij gedurenie deeerse maanden z tl voortgaan het loon uit ie betalen, en her werk zoo spoedig mogelijk zal worden hervat. („Tel.") igsirg'eüjke Niand. HERRINGEN. Geboren. Abra. d v Jan van der Wende en ohanna Lena v d Velde. Ondertrouwd: Aart Willem Soe'eman j. m. 30 j. en Leen'je de Boon j. d. (Dirksland) 23j. MELISSANT. Ondertrouwd: Cornells van Beek. 24 j. j. m e.n Cornelia Doorheim. 22 j. j. d Getrouwd: Cornells van der Werf. 2Ój.j,m Willemina de Bonte 23 j. j. d. Overleden: Willem Kievit, 36 j. weduwn. van Cornelia van Oord. Sierk en scliooi. STELLENDAM. Deze week slaagden Ie Rotterdam voor onderwijzer de betren K. A. de Leeuw en M. Troost cn verleden week J. A. van Dongen. Van de ls'e voorbereidende klasse der Itijks-Normaallsss n le Middelharnis gingen K. C. Kievit en A. de Leeuw over naar de 2e voorb-klasse, terwijl A. F Touw en M. J van Dongen van de 2e naar de 3e klasse verhoogd werden. DIRKSLAND* Bij de Oud-Geref. gemeente alhier werd Donderdagavond met algemeene stemmen tot Herder en Leeraar beroepen Ds. Kersten van Rotterdam. ^cheep«!ij(!ii5sen. TRANSATLANTISCHE LIJNEN Het s.s. Rindjani van Rotterdam naar Java. arriveerde 24 April te Southampton. Het p.3. Grotius arriveerde 25 April te Amster dam van Batavia. Het s.s. Timor arriveerde 23 April van Am sterdam, te Batavia. Het s.s. Celebes, van Amsterdam naar Bata via, vertrok 24 April van Suez.. Het s.s. Koning Willem I arriveerde 24 April van Amsterdam te Batavia. Het s.s. Wilis, van Rotterdam naar J >va, ar riveerde 26 April te Port Said. Het s.s. Malang, van Java naar Rotterdam, vertrok 25 April te Batavia. Het s.s. Rijndam vertrok 26 April van New- Yrok, naar Rotterdam. Hot s.s. Bali arriveerde 26 April vrn Bata- te Amsterdam. Het s.s. Biliton van Batavia naar Amsterdam, atriveerde 25 Anril te Suez. Het 8 8. Ixion, arriveerde 23 April van Amsterdam te Batavia. Het s.s. Rindjani van Rotterdam naar Java veDrok 26 April van Soulhamton. Het s.s. Wilis, van Rotterdam naar Java vertrok 27 April van Suez. Het s.s. Willem III. van Batavia naar Amsterdam, 'voriok 27 April van Port Taid Het s.s. Tabanan van Rotterdam naar Java, arriveerde ?7 April te Padang. Getr ouwd JAN OVERDORP Cz. en die mede namens wederzijdsche fami lie hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling hij hun huwelijk ondervonden. 3706 Nieuwe Tonge, 28 April 1910. vff Zoo de Heere wil en zij leveu tl< Iff hopen onze geliefde Ouders §J< •I BASTIAAN'HOLSTER AZ $t m m ti en op Woensdag 4 Mei hunne te herdenken. 3701 Hunne dankbare kinderen en kleinkinderen. i860 Nieuwe Tonge 1910 Heden overleed, tot ons leed wezen welke 44 jaren de familie Roodzant trouw en eerlijk heeft gediend. 3708 JOH, ROODZANT Jz. Dirksland, 27 April 1910. Hiermede kunnen wij niet nalaten onzen oprechten dank over te brengen aan het Korps Rijksveldwacht der Brigade Sommelsdijk voor de eer en de hooge waardeering aan hun Vader, den heer C SNOEP, bij het verlaten van zijn ambt bewezen. 3704 Zijn dankbare Kinderen. gevraagd. Goed kunnende werken en die een burgerpot kan koken. 3702 Franco brieven Westlandsch loge ment, Boerenvischmarktl2R tterdam. F. SIMONS. Wegens ziekte der tegenwoordige wordt terstond of met Mei een flinke gevraagd bij A. land. C. LOKKER. Dirks- 3689. Tandarts .1. A. Th. van Rijswijk- de Jong (Mousing) zal wegens verhuizing, na 3 Mei te consulteeren wezen 3703 MAiJRtTS WEU 35 (2e huis van af de Van Oldenbarne- veldstraat) ROTTER DAM. Wegens invallenden Hemelvaart- dag zal de BEURS op Woensdag gehouden worden. 3709 P. JBROOSHOOFT. Te koop aangeboden een in goeden staat bevindend ijzeren groot 72 ton met inventaris. Te bevragen bij K. VAN DIJK Den Bommel. 3710 Te koop een zoo goed als nieuwe Collings patent as, met ramen, en een Viermanskar voor hit. 3713 Te bevragen by B. KRUIK, Wa genmaker, Ooltgensplaat. Aan onderstaand adres alle soorten, RIJWIE LEN, BANDEN en ONDERDEELEN verkrijgbaar. De SOLAR wordt u voor f6,50 franco onder rem bours toegezonden. Merk RADIA model Solar voor f6.50; voor zelfaansteker extra 55 ct. 3683 Aanbevelend, Ilij deze deel ik U mede, dat ik vanaf 1 Mei a.s. mijne heb overgedaan aan den heer M. BRABER. Dankende voor het ruim schoots gem ten vertrouwen gedurende 17 jaren, beveel ik mijn opvolger be- leeid aan. A. A, iKOON. Naar aanleiding van bovenstaande beveel ik mij beleefd bij ieder aan. Het zal mijn streven zijn op dezelfde wijze voort te gaan als mijn voor ganger, U belovende eene nette en zorgvuldige bediening. 3711 Aanbevelend, SB. IBMABKR. Middelharnis, 29 April 1910. Te koop twee paar zware gekost hebbende 217 en 195 gulden, au voor 180 en 105 gulden. Adresonder no 3705 Bureau van dit Blad Bij de op heden plaats gehad heb bende Verloting van Paarden. Run deren, Varkens, Fietsen, Landbouw gereedschappen, enz. te Sommelsdijk zijn de hoofdprijzen gevallen op on- derstaande nummers: 1603 10060 12315 14677 11861 5528 5584 1390 7800 11033 8459 2906 3508 en voorts op 5390 5127 5224 5360 5267 4563 3188 7593 12629 4657 2521 6590 5023 2806 12521 2334 2805 3528 2959 9756 721 2824 10998 8308 7516 6151 7261 533 5210 7476 5750 746 14692 7892 14015 11424 9445 3425 2163 6038 5434 12913 9482 5852 3864 1343 10250 745 10424 4930 7027 6356 14587 7354 6208 7795 8850 11488 7073 10886 5576 8001 2394 10816 787 5218 12417 761 2587 4172 8563 12059 12070 6997 11032 5252 8052 11281 8226 11811 5142 549 758 1850 8453 14904 4169 Namens de Commissie J. TIMMERS, Voorzitter. S. ZEEDIJK, Secretaris. Sommelsdijk 27 April 1910. 3712 11 H. Landbouwers die 3094 willen zaaien, kunnen hetzelve komen bezichtigen en inlichtingen en voor waarden bekomen bij P. VAN DEN DOEL, Landbouwer te Oude Tonge. Aan de ingezetenen van heb ik het genoegen te berichten, dat ik bet van den Heer J. GEBRAAD bij het Station alhier heb overgenomen, om met 1 Mei a.s. te aanvaarden. Beleefd beveel ik mij in de gunst aan. Mijnerzijds zal niets onbeproefd worden gelaten om mijne bezoekers zoo reëel en netjes mogelijk te bedie nen. J. C, WITTEKOEK. Stellendam, April 1910. 3093 Binnen enkele dagen ver schijnt bij den Uitgever VAN in 3 kleuren gedrukt, naar officieele bronnen bewerkt door Deze Kaart is voor bet toeristen verkeer in Ouddorp, dat al meer en meer in omvang toeneemt, bepaald onmisbaar. Alle beharde en niet beharde we gen, voetpaden, gebouwen, duinen en wateringen worden daarop nauw gezet aangegeven, tot zells de lengte in Meters. prtf s J O 25 in Etuiƒ0,35

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 4