f 12 uiten land. Officieel fwedeelte. Fosferajess. Uitslag Aanbe§SetIiiig-. &eii!ciigrl Nieuws. iierk en school. Leestafel. Marktberichten. i V- J RUITSCHLAND. Da Berlijusehe arbeiders en arbeidge- vers zijn tot een acooord gekomen. Dagen, weken lang is da spanning zoo hevig geweest, dat zelfs de optimis ten vrees koesterden voor een aigemeene staking. De Berlijners hebben getoond, prakti sche menschen te zijn. De werkgevers zagen in, dat de eischen der werklieden niet buitensporig waren en dat hun vraag naar loonsverhooging niet onrede lijk was. Immers, zoo werd gezegd, wezen de tabellen uit dat do prijzen der levensmiddelen in de laa'ste 5 jaren zeer gestegen waren. Terwijl de indirecte belastingen nog zwaarder dan vroeger op het volk drukten. Sinds 1906 was ergeen loonsverhooging gegeven. Berlijn is niet bemind onder de andere Duitsche steden. Doch in dit geval heett zij haar zusteren bewezen, hooger te staan op sociaal-politiek gebied dan aile te sa&m. 't Spreekt van zelf, dat ook de andere steden tot een vergelijk koineD. Wanneer? Tot de een of de ander zoo sterk neêr gebeukt is, dat men gedwongen wordt na heel veel verliezen geleden te hebben een scheidsrechterlijke uitspraak in te roepen of slechte condiiie's voet- s'oots te moeten aanvaarden. PRUISEN. De commissie voor de kiesrechtwet uit het Herrenhaus beëindigde d9 tweede lezing van het kiesrechtwetsontwerp, Het voorstel volgens hetwelk bij toe komstige kieswetswijziging een meerder heid van tweederden in beide Kamers noodzakelijk zou zijn, en waartegen zou da zijde der regeeriug bezwaar was ge maakt, werd afgewezen. Voor de derde lezing werden nieuwe bepalingen aangenomen betreffende de z g. „Kulturtriiger", zoodat men feitelijk weder tot het regeeringsvoorstel is te ruggekeerd. De overige artikelen werden in hoofd zaak volgens de besluiten van de eerste lezing aangenomen. RUSLAND. Terwijl een commissie der Doema tevergeefs onderhandelde om den Rijks raad en Doema tot overeenstemming te brengen inzake het opnieuw toestaan van voor den bouw van oorlogsschepen die nende gelden die in de begrooting ge schrapt werden heeft de minister van Financiën dezen tijd gebruikt om eenige posten van ontvangsten op de begtooting te wijzigen. De minister kan dientenge volge den voorzitter der Doema mede- deelen dat daar deze sommen, die 12'/2 miilioen bedragen op de begrooting ge plaatst werden, de begrooiing zonder tekort zal sluiten al worden ook de geschrapte credieten wederom hersteld. FINLAND. Dank zij Deensche en Engelsche tus- schenkomst is de strooming aan het Russische hof voor Finland veel gunsti ger geworden. Ook de keizerin-moeder zou de partij van het Finsche volk op gendmen hebben, terwijl de tsaar betreurt dat de Fransche kwestie zooveel stof opgeworpen heeft. Zijn de inlichtingen van zeker Ber- lijnsche blad geloofwaardig dan zou het wetsvoorstel, betreffende Finland, dat thans door een Doemacommissie bestu deerd wordt vooreerst niet in behandeling komen. Op aandringen van den tsaar, zal Stolypin trachten de kwestie op de lange baan te schuiven en den toestand voorloopig bij het oude te lateD. TURKIJE. De Turksehe kroonprins Joessoef Jz- zedin-Effendi, zal een reis door Europa ondernemen. Het pari iment te Konstan- tinopel heeft te dien einde 6000 Turk- sch ponden toegestaan. Dit op den voorgrond treden van den troonopvolger is geheel met de oude zeden der Turken in strijd. Nooit was het aan het Ottomaansehe hof gewoonte dat de kroonprins zich op eenigerlei wijze met de politiek des lands inliet. OOSTENRIJK. De Kamer van Afgevaardigden heeft na een discussie, die twee dagen di urde, het wetsontwerp over de rechtspositie der staatsbeambten naar de commissie verwe zen. Een groot aantal sprekers protesteerde tegen de beperking van het recht van vereeniging der beambten. De miuister van Binnenlandsche Zaken antweorde, dat het onmogelijk is te regeerea, als onder de staatsbeambten geen tucht hsersch'. Hjj kan niet dulden, dat de beambten den staat bestrijden of leden zijn van vereenigingen, wier doel het is de discipline te ondermijnen. SERVIË. De overstroomingen in Servië zijn van zeer ernstigen aard. Er zijn meer dan tweehonderd menschen verdronken. Het water stijgd nog voort durend en staat op sommige plaatsen twee meter en zelfs meer hoog op de velden. Te Kragujevacstaan allefabrieken en ook de kazerze onder water. De spoorlijnen zijn wegens den hoogen waterstand onbruikbaar, Het stadje Sche- modjsa en verscheidene dorpen in den omtrek van deze plaats zijn door hevige wolkbreuken geteisterd, en bij na geheel verwoest. Het verkeer op de straatwegen tusschen tal van plaatsen is geheel ge stremd. Eu nog altijd wast de Morawa, zijrivier van den Donau, zoodat men nog meer onheilen vrees*. Thans wordt de schade reeds op 12 miilioen francs ge raamd. Eerste Generale Schouw. DIJKGRAAF en GEZWORENS van den Polders St. CLiristoffel onder Sommelsdijk maken bekend dat zij op Dinsdag 3 Mei 1910 zullen doen eene aigemeene Schouw over dijken, wegen, voetpadeD, slooten, hekken zijlen, dammen en verder over al dat gene waarover Schouw behoort te geschieden. Sommelsdjjk den 22 April 1910. De Secretaris, De Dijkgraaf, A. J. DE GRAAFF. K. DE GKAAFF. Bekendmaking. De Burgemeester van Middelharnis brengt ter kennis dat de raad dezer gemeente op 27 April 1910 'a namiddags 2 ure openbaar zal vergaderen. Middelharnis 25 April 1910. De Burgemeester, ULBO J. MIJs. PlaaiselUii A'leuirs. Sommelsdijk. Tengevolge van het afkeuren van den loteling W. Troost, ligt aan de beurt van oproeping de loteling H. van Rixkoort. Terwijl de landbouwer P. Kievit Dz. op den achterweg alhier bezig was met het laten draven van een paard, sloeg het dier naar hem. Om den slag te ontwijken maakte hij een zijsprong, waardoor hij zijn been brak en geneeskundige hulp voor hem moest worden ingeroepen. Door het rollen van een ton, sloeg een span paarden van den bedrijfboer L. Oorbeek, bespannen voor een wagen, achter de Kaai alhier op hol. De beesten renden de Voorstraat over, het Oranjestraatje door en vervolgens den Westelijken Achterweg op, alwaar zij staande werden gehouden. Gelukkig liep alles zonder ongelukken en averij af. De lotelingen van de lichting 1910 Ant. Visser, H. Vijfhuizen, Lieven Schol en de lotelingen van de lichting 1909 Stoffel Kastelein, zijn tegen den 18 Mei a s. opgeroepen om bij de Militie te worden ingelijfd. Door den metselaar Cor. Korteweg alhier is van den heer D. Meijer te Leiden het perceel bouwgrond aan den Langenweg alhier aangekocht. Voor liefhebbers van bouwen is dit een mooi terrein. Schipper G. In 't Veld alhier domicili- eerende is bij Alkmaar in het Noordhol- landsche kanaal aangevaren en gezonken. Opvarende zijn gered. Het schip en deszelfs inhoud bestaande uit aardappelen is naar men verneemt niet verzekerd zoodat dit voor de betrokkenen vooral de schipper, een zware slag is. Middelliarnis. Maandag kwam de landbouwer J. C. B. tot ontdekking dat van hem een koe dood in stal lag, na geslacht te zijn bleek dat het cadaver vernietigd moest wordeD. Zaterdagavond zal er ter gelegenheid van de verjaardag der Prinses door de Muziekvereeniging »Sempre Crescendo* een muziekopiocht worden gegeveD. "Uit goede bron vernemen wij dat Ds Bruining onlangs verblijd werd met de ontvangst van f. 1080 van de Zangvereeni- ging xOns genoegen-i, te Oolgensplaat en dezer dagen nog weer van de Christelijke Zangvereeniging ^Excelsior*, uit de zelfde gemeente met een gift van f 5.25, beide giften voor de nagelaten betrekkingen van de verongelukte sloep »Luctor et Emergoi Den Bommel. Aan den landweerverlof ganger G. Rommelse is op zijn verzoek f 1 per dag vergoeding toegekend zoolang hij onder de wapenen is geweest. In de vacature als raadslid van den heer J. Mijs Dzn. zijn Maandag candidaat gesteld de heeren W. J. Rosmolen en C. van Vliet. Door den raad dezer geraeele is besloten den telefoonhouder fr 5 vergoeding toe te kennnen, daar thans de spreekzaal is geopend. Door den loteling Huijsmans is aan den minister van Oorlog vergoeding gevraagd voor den tijd dat hij onder de wapenen zal moeten komen. Zaterdag a.s. zullen niet minder dan een 10 tal personen naar Noord-Amerika vertrekken. De Emigratie naar het nieuwe werelddeel wordt hoe langer hoe grooter. Aan den milicien verlofgatiger C. Kievit is thans verlof verleend om zich tot ix Mei 1911 in Amerika te vestigen. En aan den landweerverlofganger P. Kar- dux is opnieuw verlof verleend om zich tot 1 Mei 1911 in Londen te vestigen, Bij de op 19 April j.l. gehouden verhuring van de wegen in de polder de Tille, was de hoogste inschrijver de heer P, van Weel voor de som van f33. per jaar en voor de jaren 1910, 1911 en 191 2. Donderdagavond werd door den Rijksveldwachter Piquillet twee personen opgeborgen in het arrestantenlokaal. Beiden verkeerden onder den invloed van sterken drank. Naar men verneemt is proces verbaal opgemaakt. Voor het in dit najaar te houden Militair onderwijs hebben zich een 25 tal personen aangegeven. De landweerverlofganger J. Bakelaar is opgeroepen om 9 Mei a.s. onder de wapenen te komen. Oude Tonge. Aan de landweerverlofgan ger L. A. van Es, Th. Kik, J. Los, J. C. Schouwenaar, F. M, Tuns, A. Los en A. Tijl is eeDe geldelijke vergoeding toegekend voor het verblijf onder de wapenen voor herh. oefeningen. Dezer dagen sloeg een hit van den landbouwer W. onder deze gemeente op holde voerman C. W. kwam er met eenige kwetsuren aan hoofd en handen af. Ter aigemeene kennis is gebracht de beschrijving voor de belasiing op Bedrijls en andere inkomsten. Zie verder pub icatie. Zondag j.l. brandde op de hoeve van Mej. de Wed. A van Es alhier een stroo klamp afdoor spoedig toegeschoten huip werd het gebluscht eu erger voorkomen. Naar men verneemt dekt assurantie de schade. Bij den landbouwer de Haas van Dorsser onder deze gemeente staat een veid tulpen in vollen bloei, dit levert een heel mooi gezicht op. Een koe van den landbouwer P. C van Kempen, alhier wierp dezer dagen een kalf dat het kolossale gewicht had van 140 pond, Dirksland. »Wat een mooie bloinme daar net achter de Burgemeester he.l wat zou men dat toch weze.« Aldus een oud moedertje van om de 70. i-Wel dat zijn tulpen die in bloei staan van Karei den Hollander 't is heusch een prachtig gezicht zoo in de verte* Het moedertje»zukke dingen zag je vroeger nooit he 't is tegenwoordig alle dag wat nieuws, dat komt zeker ook al door dien trem.« »'t Zou best kunnen zegt de aangespro kene.-r Ouddorp. Maandag is er weer een buis van de waterleiding der R. T. M. Jek ge sprongen. Het water drong met geweld door een grondlaag van ruim 3l/2 M. naar boven. Naar men verneemt zal er hier aan het strand, door eene Haagsche onderneming een inrichting worden geplaatst, alwaar de badgasten naar de eischen des tijds bediend kurmen worden. De zoon van D, M, had dezer dagen het ongeluk op het buitenwerk zijnde onder Melissant, met kokend water zich zoodanig te branden, dat hij niet in staat was zijne werkzaamheden te verrichten. Het kind van de Wed. P. H. had Donderdag het ongeluk in de nabij gelegen brandsloot té vallen. Door toegesnelde hulp werd het op het drooge gebracht. (Te laat ontvangen voor het vorig nummer) DIRKSLAND. Den heer K. de Jong, ambtenaar aan het Post en Telegraafkantoor alhier wordt met 1 Juni a.s. overgeplaatst naar het Telegraafkantoor te Rotterdam. Vcrfcooifiiig-esi Op Woensdag 27 April 1910, 's avonds 5 uur te Stellendam voor bet Café //Tram- zicht// aan den Langenweg van meubilaire en andere goed ren, ten verzoeke van den Heer Jn. Gebraad. Notaris VAN DEE SLUIJS. Op Donderdag 28 April 1910 des avonds 7 uur in bet Hotel Spee te Sommelsdijk: Afslag van de huizen met_ schuurtje en erf aan den Duboelen Eing te Sommelsdijk en achter uitkomende aan den Oostelijken Ach- lerweg aldaar Seciie B nr 320, 1943, 1914 en 1945 groot 2 aren 65 centiaren. In twee perceelen en in eomoinatie. Ten verzoeke van den Heer P. Kastelein J zn. ie Sommelsdijk. Notaris VAN BUUEEN. MIDDEL HAENIS. Maandag had de aanbe steding plaals van een villa voor rekening van Zijne Edelachtbaren beer U. J. Mijsinde zaal van den heer Bennemeer, waarvan de uitslag ia als volgt Timmerwerk. O. A. Lambert Oude Tonge f 3972. O. Snijder 1/ n f 3650. P. Meijer Middelharnis f 3512. A v. d. Doel Sommelsdijk f 3098,74 Metselwerk, G. Buurveld Middelharnis f 4599. C. Pijl 1/ f 3440. A. Dijkers 11 f 3457. Gebr. Le Com'e Simmelsdijk f 2926,50 L. Buurveld Middelharnis f 2906. Smids- en L00dgieterswerk. Gebr. Nieuwland Middelharnis A. J. Velders Hellevoetsluis C. Tieleman C. Wes plate A. A. C. But C. Vis J. v. Striejen J. v. Striejen Sommelsdijk Middelharnis 498. 479. 458. 445. 395. 394. 390. 324,99 Sommelsdijk Middelharnis In Massa. Ooltgensplaat f 10,500. Oude Tonge f tl u f 11 11 f Den Bommel f 9,999. 9,990. 9,980. 9.858. 6,923. 11. de Euiler C. Snijder D. de Eooijen P. Snijders Cz. J. Both Gebr. La Com'e Sommelsdijk f De begrooiing was Timmerwerk f 3040. Metselwerk f 2850. Smids- en Loodgieterswerk f 377. Het. werk is aan de laagste inschrijvers gegund. NIEUWE TONGE. Met de gehouden aan besteding van het rijden van grind voor de gemeente is het laagste ingeschreven door A. van Alphen Jz. voor de som van 95 cent per Kujike Meter dewelke liet is gegund. DIEKSLAND. Uitslag der gedeetelijk te demp n Gooi. Ingeschreven is door C. A. de Later S'eilendam f 2498.00 C. Tieleman Melissant f 2525. Goudswaart Co. Sommelsdijk f 2581. A. v O istenbrugge S'eilendam f 2600. D. Eoodzand Dirksland f 2721. O. v. d. Schenk n f 2730. A. Dijkers Middelharnis f 2750. A. Lodder Az. Oud-Beierland f 2890, M. v. Kassei Middelharnis f 3150. Jacob Both Dirksland f 3648. Jan Both Den Bommel f 3652. Het werk is gegund aan De verschillende werkzaamheden er aan vallen alien ten deel aan de ingezetenen alhier. Een ernstige waarschuwing voor meisjes die eene betrekking zoeken. Van hooggeachte en eerbiedwaardige zijde wordt aau de Tijd uit's Gravenhage de volgende ware gO;ohiedeM8 medegedeeld B een jong meisje, had geBob even op ee.o adverteuii 3 iu het „Nieuwsblad voor Nederland", waarbij „in een gesloten zaak een meisje ter bediening'* gevraagd werd. Het antwoord was, dat men na goede informaties verkregen te h-bben, besloten had haar te nemen. Zij uio.st er op rekenen, dat zij veol en druk wer k zou hebben. Aan het adres, een gesloten huis gekomen, werd haar door mevrouw zelve de deur geopend. Mevrouw was allervriendelijkst en vroeg of zij wei wist waarvoor zij gekomen was en wei goed bedienen kon. „O ja, mevrouw antwoordde zij, verheugd zoo'n goede meesteres te krijgen, „ik ka 1 mijn werk."|Zij werd nu naar haarslaapkanrer gebrachr, want het was al iaat in den avond. Dea volgenden morgen was er niemand, die haar wektezij ontwaakte eerst laat in den morgen en van her drukke werk, hetwelk van haar zou gevorderd worden, bemerkto zij ook in den loop van den dag niets. Don geheelen tijd mocht zij voor ziohzelf besteden. En'st tegen den avond gingen het argelooze meisje de oogen open en bespeurde zij tot haar ontzetting waar zij was aangeland eu welke diensten van haar zouden gevorderd worden. Zij speelde geducht op en verklaarde oumiddelijk te willen vertrekken, eene verklariug, welke door hare lotgenooten en haar „mevrouw" met schaterlachen werd ontvan gen. Het meisje begreep toen dat het haur alleen door list zou gelukkon, uit hare onwaardige omgeving te ontvluohteu. Zjj wendde daartoe oen middel aan, dat gelukte, maar dut toeh veel te gevaarlijk en te onzeker is, om in dergelijke gevallen algemeen aanbeveling te verdienen. Nadat zij den eersten avond door krachtig verzet had bewerkt, dat zij met rust word gelaten, deed zij den tweeden dag alsof zij gezind was zioh in haar lot te sohikken. Zij zonderde zich af met een bezoeker, wiens voorkomen haar vertrouwen inboezemde. Zoodra zij met dezen alleen was, verhaalde zij hem op welke sohande- lijke wijzo zij in het huis gelokt was en hoe men van hare onervarenheid misbruik had gemrakt. Zij viel voor den haar geheel vreemdon bezoeker op de knieën en smeekte hom onder een vloed van tranen haar behu'pzaam te zijn, om aan het vreeselijk lot, hetwelk haar wachtte, te ontkomen. Gelukkig waren bij den jongen man, tot wien zij zioh gericht had al getuigde zijne tegenwoordigheid daar ter plaatse tegen hem nog niot alle betere gevoelens uiigebluseht. Hij had medelijden met baar en beloofden oamiddelijk de politie te gaan waarsohuwen. Nog geen half uur daarna traden twee rechor- eheurs het huis binnen, welke zonder veel omhaal van woorden vorderden, dat het bedoelde meisje aan hen zou worden uitgeleverd. Vol vrougde maakte het meisje zich gereed en ging met hun mede naar het bureau. Daar verteldo zij de toedracht der zaak er werd getelephoneerd naar de St. Anna Stichting in de Mariastraat (Bozuidenhout) en daar verblijft zij nu, tot de duiues van de R. K. Vereeniging tot bescherming van meisjes eene betrekking voor haar gevonden hebben. Wij meenden, eindigt het blad, aan dit verhaal openbaarheid te moeten geveD, om nog oons door oen sterk sprekend voorbeeld te doen uitkomen, hoe gevaarlijk het is zonder deugdelijke information iu to gaan op schoonschijnende aanbiedingen in advortentien. Zeker is het, dat veel vrouwen en meisjes, vooral op deze wijze reeds ongelukkig geworden, in het diepste verderf zijn gestort. Brandstichting en bedreiging daarmee. Züerdag is te Laag-Sosren aangehou den en gevankelijk naar Arnhem over gebracht de 21-jarige bieekor A. R. verdacht van brandstichting en schrifte lijke bedreiging daarmee. Een politieagent mishandeld. Twee personen, die Zondagnacht door den agent van politie Jan Kok op den Nieuwendijk te Amsterdam werden aangemaand geen nachtrumoer te maken, vielen dezen in de Enge Kapensteeg aan. De agent werd tegen den grond geworpen en ernstig mishandeld. Hij kreeg kwet suren in het gezicht en vermoedelijk een gebroken pols. In het binnengasthuis is hem hulp verleend. De aanvallers werden door burgers naar het polietiebureau gebracht. Honderd twee jaar oud Dinsdag 19 April, bereikte mevr. de wed. JeroDimus Hartogensis geb. DeeD te 's-Hertogenbosch den hoogen leeftijd van 102 jaar. De oude Dame mag zioh verheugen in een tamelijk goede gezond heid. Europa en Amerika draadloos ver bonden. Zaterdag zal door Marconi's maat schappij de draadlooze 'telegraafdienst tusschen Europa en Amerika worden geopend. Slachtoffers van het moderne verkeer. Vrijdagavond, omstreeks 5 uur, werden, op het spoorweg-emplacement te Utrecht ter hoogte van de Jerennebrug, drie wegwerkers aangereden door den sneltrein 106, die om 5 5 uur aan het Centraal station moet arriveeren. Een van hen, de ploegbaas v. d. B., was oogenblikkeljjk een lijk. Een tweede werd ernstig aan den arm verwond, terwijl de derde aan het hoofd werd gekwetst, zoodat hij naar de rijksklinie ken moest gebracht worden. Op de steenfabriek der heeren Campagne te Heilouw (Haaften) geraakte Vrijdagavond- de werkman Van Horsen onder de locomotief. Hij was zoo hevig gewond, da', vóór hulp van een genees heer kon worden verleend, de dood reeds was binnengetreden. De man, 30 jaar oud Iaat een weduwe) mot één kind achter. Kaartspel in den trein. Toen Vrijdagmiddag een trein Amsterdam te Lsiden aau het station! aankwam, stapte een reiziger uit, dij bij de politie een klacht indiende tegegl dtia pe/sonen.die hem tusschen HaarleJ en Leiden met kaartspel een bedrag yJ t 100 ..fnandig hadden gemaakt. Uiteet™ ingesteld onderzoek bleek, dat een dei drie mannen werkelijk een som van flOj bij zich had, 't welk bij eerlijk ®6| kaartspel meende gewonnen te hebbec Van het geval werd procesverbaal opgemaakt. Zeppelin naar Brussel. Graaf Zeppelin moot voornemens zyJ begin Mei mot zijn bestuurbare ballot vanFriedrichshaven naar'Brussel tereizeo De reis zal plaats hebben in twee gedeel ten de eerste van Friedrichshaven ovei Bazel, Straatsburg, Sarreburg, Urvil|f| waar de graaf den keizer en de keizeri die dan aldaar op hun kasteel vertoevet zal begroeten naar Metz de tweede vat* hier over Luxemburg eu Luik naai Brussel. De graaf is voornemens eenige daget in de Belgische hoofdstad te blijven et daarna weder door het luchtruim ovei Keulen en Liannover naar Berlijn te gaatl waar hij de vliegweek van johannisthal (einde Mei) hoopt bjj te wonen. De correspondentie van „L'Auto" tel Friedrichshaven, die dit bericht aan zjjj blad seint, zegt er bij, voor de juistheidj er van in te staan. Er is alleen nog niei beslist of de „Zeppelin III" dan wel dal nieuwe „Zeppelin" welke dezer daget j gereedkom', voor don tocht zal wordeim4[ gekozen. I UtirgeiySie stand. ÖUDE TONGE. Geb Pieternella d. v. D. Joehems en W.l M. Stam. Johanna Erancina d. v. J. van Erkell en van W* Kievit. Gehuwd J. P. Nieuwland j. m. 22 jaarj en^P. Kosten j. d .25. j. U Overleden: Jacomijna von den Doe! ou 1 72 j. echt. van P. Bezemer. Adam Polleman| oud 57 j. echtg. van M. Krouwer. Hendriks Poots oud 78 j. echtg. van Aart van der! Heiden. DIEKSLAND. Geboren Trijmje d. v. Johannis Leune en Johanna llcndrina Boks. Andries z. y, Jacob Stolk en Agatha Doornheim. Willempjei d. v. Cornells Johannis Goedegeouur L en Neeltje de Zout. Anna Cornelia d. v. Adrianus Johannis Lugthart en Hille- j gonda Cornelia Kattestaart. Leendert z. v,1 Cornelis van der Ham en Jannetj Koppjnaal. Hendrik z. v. Steve 1 Tam joer en Leentje van der Wekke. Onder rouwd :Aart Willem Soetenvm j. m. 30 j. en Deentje de Eoon j. d. 23 j. Jacob Both j. m. 28 j. en Wilhednina Kaslander 1- d. 23 j. SOMMELSDIJK. De leerlingen d-. Rijksnormaalschool te Middelharnis M. B.' van As, K. Pen en C. E. Schelle vis alhier zijn respectievelijk overgegaan van de ie naar de 2e, van de 2e naar de 3e en van de 3e naar de 4e klasse terwijl de leerlin gen W. Nijgh en H. Pen van de ienaar de 2e voorbereidende klasse zijn overge gaan. OUDDORP. De heer J. Boldewijn van Staphorst is als Onderwijzer benoemd aan de Chr. School alhier. Ontvangen een prachtige gedenkplaat ter gelegenheid van den geboortedag van Prinses Juliana ze zijn 45 bij 60 cM. en gedrukt op fijn glanzend kunstdrukpapier. Tengevolge van vele bestellingen van Gemeenten, Feestcommissies, Schoolhoofd, werkgevers enz. konden de uitgevers den prijs laag stellen. We bevelen die uitgave met 'toog vooral op 30 Apr. met groote waardeering voor 't keurige werk, zeer gaarne aan. Een echte Oranjeplaat met Koning Willem III, Koningin Emma, Hertog Hendrik, Juliana enz. zeer artistiek uitgevoerd en voor lagen prijs, zooals we zeiden. Correspondentieblad van den Bond v. Antirev. propag. clubs. Inhoudsopgave Uw wil geschie de. Poli iek overzicht. Uit vroeger tijden. Wet en openbaar onderwijs. Liberalistische economie Wie zijn de grootste domooren. Onze Leestafel. Correspondentie. Uit een ander blijkt van hoe groot nut dit maandblad is voor zijn lezers en raden kennismaking aan. Oude Tonge, 22 April. Granen. Tarwe per 100 kilo f8,25 a 8,75. Haver f 7,75 a 8,.Rogge f 7,80 a 8,.Gerst f0.— «0.— Boonen f a Eigenheimers f 1,90 a 2,—. Bonte f 1.30 a 1.40. Erwten f 9.75 a 11,10. Ajuin f 0.60 a 0.—. Peen f 0.40 a 0.— per Hi. Boter per kilo f 0,60. Eieren per stuk 3 oent. Botterdam, 25 April. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 324 vette Runderen, magere Runderen, 262 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 142 Schapen en Lammeren, 546 Varkens, 0 Biggen, 1 Bokken of Geiten. Alles per kilo. van f 0,60 0,60 tot 0,73. 0,73. 1,25. 0,59. 0,-. 0,58. 0,57. Ossen Runderen Vette Kalveren 0,95 Schapen 0,49 Lammeren 0, Varkens 0,54 Liohte (v. export) 0,54 Granen. (BinneniandBche.) Tarwe per 100 kilo f 8,a 9,50. Haver per 100 kilo f 6,50 a 7,25. Rogge per 100 kilo f 0,a 0, Bruine Boonen per Hl. f 8,a 12,50. Erwten per Hl. gf 9.a 12. Zaden. Koolzaad f 10.70 a 11.— per Hl. Ljjnzaad f 18,a per HL Karwjjzaad f 15.25 a met baal. Aardappelen. Zeeuwsohe Eigenheimers f 2.— a Geldersohe blauwe f 2,50 a 2,70. bij bij f 2 SOr S'

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2