Buitenland. Gemeenteraad. het grooter daar bij het onderzoek ook de wor- teldeelen mede moesten worden gewogen; de grond met onkruid is daaraan rijker dan die zonder.Als nadeelen van bet onkruid noemen we nog ze dragen bij tot de ontwikkeling en verspreiding van insecten, wormen en zwammen ze bemoeilijken de bewerking van den grond, alsook het oogstenze doen de produkten lang zamer drogen bemoeilijken de reiniging van het zaad en verminderen, bij onvoldoende zuivering de marktwaarde van het produkt. De lijst is groot genoeg dunkt me. C. B. BIJENTEELT. II P r J®* - Velerzijds hoorde men de laatste weken de vraag: „Hoe zou 't komen, dat er dit voorjaar zooveel doode byen, veel meer dan anders, vöör de korven gevonden worden?" „Zou het ook kunnen koj_en", vroegen sommigen, „van de voedering met gedenatureerde suiker Wij kun- hierop geruststellend antwoorden: het verschijn sel vindt zijn naatuurlijke oorzaak allereerst in den ongunstigen zomer van 1909 en voorts in het zacbte nawinterweer, dat we gehad hebben. De bijen hebben in ds campagne van 't vorige jaar weinig kunnen verrichten en waren dienten gevolge minder spoedig afgeleefd; wij gingen dan ook met zeer veel oude bijen den winter in, die anders, onder gewone omstandigheden, vöör den winter reeds stierven. Toen kwamen al vroeg de zonnige dagen, waarop het bijenvolkje kon uitvliegenook de oude bijen, opgemonterd door de suikervoedering, vlogen uit, maar ach, heur dagen waren spoedig geteld en zoo vielen er velen van haar dood voor den bijenstal. Was het winterweer guur geweest, dan zou men de cadavers op de bodemplank gevondeD, maar nu trokken de stervenden naar buiten. De gevoederde suiker heeft er dus geen schuld aan. „Waarom haalden vele volken de gedenatureerde suiker niet op; zij scheen toch aan de bijen niet te bevallen", zoo is er geklaagd. Ook deze klacht is ongegrond. Door de late ontvangst der suiker is deze te laat aan de bijen toegediend, zy zaten reeds in het winternest en waren bovendien tengevolge der geleden ellende traag vele vol ken zullen van de suiker, welke reukloos is, en onder in den korf werd geplaatst, in heur win ternest niets hebben gemerkt; men had ze door den korf hier en daar met wat honig te besme ren, naar de suiker den weg moeten wijzen. Wie als wij, lossen bouw uitoefent en gedaan had, als wij, n. 1. de suikeroplossing van boven in een voederballon had toegediend, zou ook de onder vinding hebben opgedaan, datde bijen watgretig in ongelooflijk korten tijd de suiker vermeester den Onze bijen hebben er prachtig op overwinterd, 't Is trouwens bij proefnemingen elders duidelijk gebleken, dat de gedenatureerde suiker, als wintervoedsel aan de byen verstrekt, niet bet minste nadeel berokkende. Ook in het voorjaar gevoederd, doet die suiker aan de bijen geen kwaad alleen schijnt de peper welke er aan is toegevoegd, het volkje wat steeklustiger en ook ietwat zwermlustiger te maken. Ook dit voor jaar stelde de RegeeriDg weer accijnsvrije suiker beschikbaar wegens gebrek aan voederhonig, maar volgende voorjaren zal dit wel niet plaats hebben. Suikervoedering in 't voorjaar is ook niet gewenscht: als onderhoudsvoeder is suiker goed, maar 't is een te eenzijdig voedsel, om te kunnen dienen als drijfvoeder dit dient ter ont wikkeling der bij, ook andere stoffen, als eiwit en bevatteD. Is het weer guur, kunnen de bijen vet te geen stuifmeel bekomen en heeft men een goeden voeder honig (wacht.u voogden z. g. Chili- honig welke meest uit suiker met een kleurije en een geurtje bestaat!), klep dan dooier en wit van een ei, vermeng hiermee pond suiker, neem 1 lepel van dit mengsel en 3 iepels lauwe melk, en voeder hiermee uw volken, door den korf op den kop te plaatsen en èèn lepel voor de raten te gieten; die boeveelheid is dus berekend voor 4 volken. Geef den volgenden avond aan elk volkje 1 2 ons dun suikerwater den derden avond weer het krachtvjjgr, en zoo, naar behoefte om den anderen avondEen kostelijk voertje in noodl Maar 't maakt de bijen zeer steeklustig. PRUISEN. liet Pruisisch kiesrcchtontwcrp wordt nu in het Heerenhuis behandeld. Bij de debatten verklaarde alle sprekers, dat het ontwerp, zooals het door het Huis van afgevaardigden geredigeerd werd, onaanneembaar is. Verder legden zij er den nadruk op, dat het onmogelijk is voor Pruisen een zelfde systeem van kiesrecht in te voeren, als voor den Rijksdag in gebruik is. Nadat de minister van Binnenlandsche Zaken, von Moltke, de hoop uitgesproken had, dat de debatten in het Hoogerhuis verbeteringen mochten aanbrengen, die met de ontwikkeling van het kiesrecht gelijken tred houden, werd besloten het ontwerp naar een commisie van twintig leden te verwijzen. Da Pruisische regeering wenscht, dat de kwestie der scheepstollen nu nog in den Rijksdag behandeld en afgedaan zal worden. Het Seniorencouvent heeft zich echter daartegen verklaard. Men gelooft niet, dat het mogelijk zal zijn, de bezwaren van Holland en Oostenrijk tegen de tollen op Rijn en Elbe uit den weg te ruimen. ENGELAND. De tweede en de derde veto-motie zijn door het Lagerhuis met groote meerderheid 'aangenomen. Bij het einde der zitting, verklaarde Asqinth, onder oorverdoovend gejuich der ministerieelen, dat, indien het Hoogerhuis de strekking der veto-moties niet aanvaardt, de regeering onmiddelijk aan den Kroon zal mededeelen, dat stappen gedaan moeten worden, opdat de denkbeelden, in de nota neergelegd, wet worden. Indien de regeering van den Kroon geen waarborgen ontvangt, dat dit geschied, zal zij of haar ontslag aanbieden, óf het parlement ontbinden. (Luiden bijval bij de ministerieelen). OOSTENRIJK. De Voorzitter der Kamer wilde allereerst behandeld zien de eerste lezing van het wetsontwerp, waarbij aan de regeering wordt toegestaan een leening ten bedrage van 182 milioen kronen te sluiten. In den loop der besprekingen over het ontwerp tot het sluiten van een nieuwe leening, zeide de minister, dat het deficit der begrooting niet het gevolg is van de legeruitgaven, maar van den toestand der buitenlandsche politiek. De leening heeft ten doel, die gelden in de staatskas terug te brengen, welke werden voorgeschoten voor krijgskundige maatregelen, en voor verbeteringen van het leger, die noodig was toen bij de annexatie van Bosnië ouri'>gsge.vaar dreigde. De uitgaven voor de nieuwe Dreadnought's, zijn in deze leening niet inbegrepen. Met het oog op den toestand der geldmarkt, raad de minister de aaneming van het ontwerp aan. SPANJE. De koning ondertcekende het besluit waarbij de beide Kamers voor ontbonden worden verklaard. De nieuwe verkiezingen hebben plaats op 8 en op 22 Meide bijeenkomst der nieuwe Cortes zal op 15 Juni plaats vinden. RUSLAND. Een Moskouer bind publiceert het sensationeele bericht, dat de mannen, die ijveren voor he; tot stand komen van het groote kanaal tusschen de Oostzee en do zwarte zee, de som van 15 millioen roebel bestemd hebben om leden van de Doe ara om te koopen, omdat deze hun plan in de hand zuilen werken. BELGIË De afdeelisigen der Kamer kwa men bijeen om uet donane-welsontwerp der regeering te bespreking, ingediend als antwoord op de verhooging der Fran sche douane-tarieven. De miuister van Financiën verklaarde „Wij willen gewapend zijn, teneinde naderhand met Frankrijk te kunnen onderhandelen". Het practisch gevolg der stemmingen, uitgebracht door de verschillende secties, is, dat over het wetsontwerp niét zal kunnen worden gostemd vóór het einde dezer zittingsperiode. NOORD-AMER1KA. De trambeambten te Philadelphia stemden heden ten gunste van het aannemen der voorstellen ter bijlegging van het geschil van de tramwegmaat schappij, en besloten de staking te beëindigen. AUSTRALIË. Nu de uitslag der verkiezingen bekend is, blijkt, dat de arbeiderspartij 18 zetels gewonnen heeft en met de onafhankelijke liberalen een meerderheid van 19 zetels in het nieuwe parlement heeft. CHINA. In de provincie Hunan heefteen zeer ernstig oproer plaats gehad. Drie missies werden vernield en het paleis van den gouveneur in brand gestoken. Het Duitsche consulaat en de douane-kantoren zijn verlaten. De vreem delingen zochten een toevlucht op een koopvaardijs'oomer. Er zijn drie Eagolsche kanonneerbooten naar Cnangsba op weg. Berichten omtrent het verlies van menschenlevens zijn nog niet ontvangen. JAPAN. Een schip met een lading van 130 ton dynamiet is op de reede van Kobe in de lucht gevlogen, in de stad en het omliggende veld groote verwoestingen aangericht. Er zijn een groot aantal gewonden. Officieel Gedeelte. Beschrijving voor de Belasting op Bedrijft- en andere Inkomsten. Burgemeester en Wethouders der gemeente Somtuelsdijfe. Gelet op artikel 13, gl, eerste zinsnede, en artikel 19, 7 der Wet van den 2den October 1893 (Staatsblad No. 149); Brengen biermede ter algemeane kennis dat door den Heer Commissaris der Koningin in deze Provincie is bepaald dat met de uitreiking van de beschrijvingabiljetten voor da belasting op bedrijfs- en andere inkomsten,over het dienstjaar 1910 1911 een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 2den Mei aanstaande en dat de aanslagregeling voor dit j'aar den lsten October 1910 moet zijn t.en einde gebracht; terwijl de regeling van aanslagen welke niet uit de beschrij ving voortvloeien of die om eene andere reden zijn aangehouden moeten worden moet zijn afge- loopen binnen een maand nadat de Commissie van AanBlag of bat College van Zetter door den Voorzitter daartoe zal zijn opgeroepen. Men zie voor enkele der voornaamste verplich tingen ten opzichte der heffing van bovenbedoelde belasting, het aanplakbord. Voorts wordt nog bijzonder gewezen op dein art. 12, g 2, 2e lid, 1°. d, aan de ingezeten van het Kijk verleende bevoegdheid, om zich bij de aanstaande beschrijving de uitreiking van een beschrijvingsbiljet B te verzekeren door voor of op 15 Mei a. s. bet verzoek daartoe schriftelijk te richten tot den Ontvanger der .directe belas tingen over hunne woonplaats. Sommelsdijk, den 12 April 1910. Burgemeester en Wethouder voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester. J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Bekendmaking. GENERALE 8CH0U W. Over de polders de Oost en Westplaten fiakkee onder Middelharnis en Sommelsdijk op Vrijdag 29 April 1910. Dijkgraaf en Gezworens van voor noemde polders brengen ter kennisvan eigenaren en gebruikers van landen en Gemeente polders dat op voorschreven dag des namiddags ten 2 uur de bovengenoemde schouwing zal plaats hebben over de wateringen toedrachten dijk en wegslooten zylen dammen en bekken enz. Gelasten mitsdien een ieder die zulks aangaat, te zorgen dat de afkeuringen in goede orde zijn, de hekkens op de dammen geplaats en van namen voorzien de weg en scheidslooten op behoorlijke diepte en breedte gebracht en wijders alles in goede orde worde opgeleverd een en ander overeenkomstig de keuren dezer polders. Middelharnis 16 April 1910. Het bestuur van de polders de Oost en West- platen. fiakkee De Secretaris, De Voorzitter. J.M v PAASSEN, K. de GRAAFF Bekendmaking. SCHOUW, BRUGGEN, HEKKEN, ENZ. Op Woensdag 4 Mei 1910. Het bestuur vau den polder het Oudeland van Middelharnis maakt bij dezen bekend dat bet op Woensdag 4 Mei 1910 zal doen een Generale, schouw, over de in deze polder gelegen dyken en hekken en mitsdien alle eigenaren landen in dezen polder om te zorgen dat bruggen en dammen aan dijken en wegen met bekwame bekkens en vleuken zijn afgesloten en op deze hekkens aan de wegzijde de eerste letters van naam en voornaam zijn geplaatst van de eigenaar van het land duidelijk zichtbaar in olieverf de letters niet kleiner dan 5 centimeters waartoe eigenaren zijn verplicht schouwbaar op te leveren ingevolge Art. 2 van het keur of Politie reglement vanj dezen, 1896. Goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland d.d. 11 Augustus 1908, afgekondigd 28September 1908 en is hiervan afkondiging geschied waar bet behoort. Middelharnis 13 April 1910. De Voorzitter De Secretaris JC. v OOSTEN DE, NIJC H. Bekendmaking. WATERSCHAP, DIJKRING, FLAKKEE: Het bestuur van bet waterschap de dijkring llakkee maakt ingevolge Art. 9 tot en met 13 der wet van 20 Juli.(Staatsblad no 139) ter uitvoering van Art. 191 der Grondwet bekend dat door H. H. Ged. Staten Zuid Holla ,d d. d. 12 April 1910 is goedgekeurd de Keur op het dijkbeheer van bet Waterschap de dijkring fiakkee eu dat binnen 30 dagen na dien datum tegen deze beslissing in beroep kan worden gekomen Hare Majesteit de KoniDgin. Het bestuur vestigt de aandacht vaa adressanten op de circulaire van II. Ged. Staten van Zuid Holland d.d. 13 October 1902 no 26 (Prov. blad no 119) behelzende dat adressen van beroep niet rechtstreeks aan Hare Majesteit Ko ningin maar door tusschenkomst van den Com missaris der Koningin moet worden ingediend. Middelharnis 15 April 1910. Het bestuur van het waterschap de dijkring fiakkee,. De Secretaris De Voorzitter C.J.H. v d BROEK, K. P. ROOLZAND. S^IaatnelijR Rfieiiws. Sommelsdijk, Eene vergoeding van f.o.óo per dag is loekend aan de verlof gangers L, Schol en P. Ver olme wegens opkomst onder de wapenen. Door den landbouwer C. Joppe Cz. alhier zijn aan den hooidijk bij de zooge naamde »heggetjes« een 25 tal groote bedden met tulpen aangelegd. Deze staan thans prachtig te bloeien. Voor liefhebbers van bloemen is het wel de moeite waard om er eens een kijkje te gaan nemen. De verlofgangers C. van Lente, T. v. d. Doel, H. Vroegindewei, A. Zaaier. F. Kievit C. v. Donge K. F. Ié Comte en N. Bunik zijn tegen 5 Sept. a.s. in werkelijken dienst opgeroepen. Middelharnis. Onze dorpsgenoot de heer P. Knops Jz. te s-Gravenhage geslaagd voor het examen mondeling gedeelte voor Ge meente Secretaris. Een buitenkansje. Door A. Witvliet is van den heer J, Wittekoek een oude sabel gekocht voor 50 cent, daar genoemde persoon hem daarvoor afstond, denkende het een waardeloos ding was. Doch door A. Witvliet werd het verkocht voor 10 gulden. De milicien I. Rooij is tegen 19 Juni opgeroepen onder de wapen te komen bij het Reg. Gren. en Jagers te's Gravenhage om op genoemden datum in zijn garnizoen aanwezig te zijn. Zaterdagavond ging aan Rottenburg een paard op hol van den landbouwer P. Kastelein na dat het dier een heel eind tot nabij het station was voortgerend werd het door daar aan wezige personen gekeerd en ten slotte gegrepen waarna het in de weide werd gebracht. J 1. Vrijdag geraakte de gisthandelaar den heer Vredenbrecht uit Schiedam aan Rottenburg met zijn hit en kar in de sloot, Hij was genoodzaakt hulp te laten halen, en werd de heele zaak door den Vrachtrijder Noordijk met een paard op den kant getrok ken. Maandagavond had de smidsknecht A. W. het ongeluk met een vlijmscherp mes dwars door zijn hand te steken waardoor hij zich zoo ernstig verwondde, dat genees kundige hulp noodzakelijk was. Door den visscher P. Verburg is op de vischsloep »Noordstc« st. A. Jongejan een postdu;f gevangen gemerkt N. U. S. 113. Stad aai» 't Haringvliet. De lotelingen C, L. van Sprang en R. Arensman is medegedeeld dat zij, tengevolge van het afkeuren der lotelingen A. Kreeft en C. van den Boogert, thans aan de beurt van oproeping zijn. A.s. Woensdag zal op het plein van de O. L School verkooping worden gehouden van huishoudelijke artikelen. Openbare kennisgeving is gedaan, dat de Zitdag, te houden den 2en Zaterdag in Mei, zal gesteld worden op den 3en Zaterdag, op de gewone uren, en zu'ks met het oog op het vertrek van den heer Rijks ontvanger te Oude Tonge. Den B0111 mei. De heer J. Mijs Dz. heeft ontslag genomen als raadslid dezer gemeente, zoodat eene buitengewone vacature ontstaat. De heer Mijs had zitting tot Sept. 1911. De bode G. B. van deze gemeente op Rotterdam had het ongeluk van de Stoomboot »KoniDgin Wilhelminac in het water te valleD, Gelukkig wist men hem spoedig uit zijn benarde positie te bevrijden, zoodat hij het er met den schrik en een Dat pak afbracht. Tegen de voorloopig opgemaakte kiezerslijst zijn bezwaren ingebracht, twee door C. Fokker, en een door P. Bakelaar Wz, C. Driesse, L. Meijer Jz, A, van Zanten, M. Koert Mz. Jan Mooijaart, J. BoumaD en C, van Vliet. Oude Tonge. Naar men verneemt is de milicien C. Osseweijer alhier voor den Militairen dienst afgekeurd. De lotelingen P. van Markensteijn en G. Pulleman zullen 18 Mei a.s. worden ingelijfd. De verlofganger J. Hartman is tegen 12 Sept. a.s. voorjj herh. oefeningen onder de wapenen geroepen. Ter algemeene kennis is gebracht dal tol cn me', den 2 uien Apri' a.s, voor een ieder ter inzage is nedergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten verkrijg baar gesteld verzoeken om verbetering der kiezerslijst ingediend door A. Bierbooms en J. de Berg. Nieuwe Toilge. Zaterdag middag kwam J. van V. aan den dijk op de fiets aanrijden. Kort bij zijn woning draaide juist een los loopende hit voor zijn rijwiel. Om dat mis te gaan kwam* hij tegen een telegraafpaal terecht, waardoor hij zich nog al bezeerde en zijn rijwiel ernstig was gehavend. Dirksland. Het gunstig weer van de laatste dagen hetwelk veel invloed gaf op de weide en in korten tijd veel gras voortbracht deed enkele veehouders reeds besluiten hun jong vee daarin te doen, wat zeker vergeleken met andere jaren vroeg genoemd mag worden. Het Hotel Vroegindewei op de Kaai krijgt «en nieuwen bewoner met name C. de Bruin. De vorige week slaagde L. J. Labeur voor het eerste gedeelte vau het Secreta- riscxamen. Het besluur der Gemeenteuitwa tering alhier brengt ter kennis dat op alle los en laadplaatsen van Suikerbieten aan de haven het bestaand tarief Kadegeld is verhoogd van 1 Cent tot 2 cent per ton. Het Bestuur vaa dm Polder Dirks- land maakt bekend dat van af 1 Mei tot November d.a.v. alle ingangen aan lande reien behoorlijk moeien zijn afgesloten en voorzien van duidelijke namen der huurders en pachters. Naar we uit goede bron vernemen zal in de prijs der steenkolen van den Bond voor het jaar 1910 geen verandering gebracht worden, en blijven zoo die thans is. Ilerkiugeil. Verbeterd bericht. In het vorige nummer is abuisievelijk vermeld een afschrift Kohier H. Omslag 1910 gedurende S maanden ter visie zou liggen ter Gem. Secretarie alhier, dit moet zijn van het aanvullingskohier dienst 1909. De jonge juffrouw Gr. Eelderink uit deze gemeente is j.l. week geslaagd bij het examen om te worden geplaatst inde 2de klasse der Normaalschool te Apeldoorn. Ouders of verzorgers van kinderen, waarvan het voornemen bestaat ze te willen geplaatst zien op de O. L. School alhier d.d. 2 Mei|e.k. worden beleefd verzocht hunne aanvrage daarvoor tijdig te doen n.l. voor 21 Apil a.s, IN MEMORIAM. Dezer dagen ontving de^Kerkeraad der Ned, Herv. Gemeente alhier de treurige lijding dat te zijnen huize te Dordrecht overleed de WelEerw. Heer Gerrit Ar noldus Slagmoten, in leven predikant aldaa^, in den nog zoo jeugdigen ouderdom van 36 jaren. Zijn twaalfjarige Evangeliebediening nam een aanvang in deze zijne eerste gemeente in het jaar 1898 en diende vervolgens de gemeenten Hedel en Dordrecht Zijn naam zal voorzeker in deze Gemeente in gedach tenis blijven. Sterke de Heere zijn zoo zwaar beproefde weduwe en kinderen. Stellendam Trouwlustig i In deze. gemeente zijn in 1910 reeds 7 huwelijken voltrokken, terwijl weder twee paartjes in ondertrouw zijn opgenomen. £)e milicien verlofganger Nicolaas van den Nieuwendijk der lichting 1907 is tegen 8 Augustus a s. in werkelijken dienst opgeroepen naar zijne garnizoensplaats Go- rinchem. Als bijzonderheid zij gemeld, dat zich in deze gemeente geene Landweer verlofgangers bevinden van de lichtingen 1905, 1906 en 1909. Goedereede. Door den heer J. de Vries is een verzoek om verbetering van de kiezerrlijst aangevraagd. In de plaats van den loteling J. Orgers, die voor Heeren Gedeputeerde Staten is afgekeurd, is ter inlijving bij de Nationale Miliiie opgeroepen de loteliug P. Westdijk, De aangifle van kinderen tot toelating als leerlingen der O. L School alhier moet door ouders of voogden geschieden bij de commissie van toezicht op het L. O op Zaterdag, 23 April a.s. des nam. van 12 tot 1 uur. De milicien verlofganger Pieter Breen der lichting 1904 is tegen 12 September a.s. in werkelijken dienst opgeroepen naar zijne garnizoensplaats Breda en de landweer- verlofgangers P. Witte lichting 1906 tegen 9 Mei naar zijn.garnizoen Helievoetsluis. Aan den milicien Joh. Bruggeman dezer gemeente der lichting 1905, vertoe vende in Paterson, is op zijn verzoek tot 1 Augustus 1911 uitstel van opkomst onder de wapenen verleend. Ouddorp. Ondanks de minder gunstige structuur van den bodem zijn de landbou wers thans druk bezig met het zaaien van suikerbieten. Ook hier zullen proeven worden genomen om het bietenzaad in een oplossing van koperfitriool te dompe len om alzoo te trachten het insect, dat de kiemplant aantast te vernietigen. Als nu maar niet door verkeërde toe passing, het middel erger zal zijn als de kwaal. Men zij op zijn hoedeDezer dagen liep alhier in den Oostdijk een per soon rond welke z.g. »lootjeSc ter verkoop aanbood. Bij nader onderzoek is gebleken, «lat dc"e loten geheel waardeloos zijn, Verslag van den Raad der Gemeente Den Bommel gehouden op Vrijdag 15 April jl., des nm. 930 are. Voorzitter ile heer J. C. Borgdorff, Wethouder. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met gebed worden de notulen der vorige onveranderd goedgekeurd en geteekend. Is aan de orde le. Een missive van den Kantoorhouder, waar bij hij verzoekt om eenige vergoeding voor licht enz. nu de spreekzaal is geopend. Na eenige discussie wordt besloten hem f15 per jaar toe te kennen. 2e. Opname boeken en kas van den Gemeente ontvanger. De Voorzitter deelt mede dat boeken en kas van den Gemeente-ontvanger zyn opgenomen en dat nog in bas was f 142.07'/, hetgeen in orde bleek te zyn, terwijl, aangezien de kas dus weinig bedroeg een kasgeldleening van p.l.m. f1500 is aangegaan. 3e. Eene missive van H. H. Ged. Staten, waar bij terug wordt gezonden een af-en overschrijven op den dienst van 1909. 4e. Rekening gezondheids-commissie 1909. Wordt besloten voor kennisgeving aan te nemen daar B. en W. haar hebben in orde bevonden. 5e. Brandspuit. De Voorzitter deelt mede dat hy onlangs de Burgemeester van Ooltgensplaat bad gesproken, die hem het volgende mededeelde, dat bij P.O. van den Bemden een brandspuit is geplaatst welke bij een eventueel voorkomenden brand de bewoners van Achthuizen of Langstraat kan helpen, haar te bestrijden, en dat de gemeente Den Bommel daarvan ook buiten haar kom mag gebruik maken. De heer Van Weel vraagt of dat de gemeente nog wat moet kosten, waarop de Voorzitter ontkennend antwoord geeft, terwijl hij verder mededeeling doet, dat B. en W. reeds een kleine regeling hebben gemaakt, hoe ver die spuit dan zou mogen komen. Nadat hierover nog wordt gediscuseerd wordt besloten het aanbod der gemeente Ooltgensplaat aan te nemen. 6e. Geldleening Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat pogingen zyn in J 't werk gesteld om eene geldleening voor het B. A. aan te gaan, welke evenwel zijn mislukt, zoo dat hij zich thans genoodzaakt ziet het den heeren mede te deelen. De heeren J. D. Mijs en Van Weel stellen thans voor dat nogmaals moet geprobeert worden om gelden te verkrijgen, hetgeen de overige leden goedkeuren. 7e. De Verordening op de heffing van leges wordt, wat eenige punten betreft, gewijzigd. 8e. Deelt de Voorzitter mede dat thans niets meer aan de orde is en vraagt, of iemand nog het woord wenscht te voeren of in het belang der gemeente iets heeft te zeggen. Daar hiervan geen gebruik wordt gemaakt, sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat men over in geheime zitting. Poslei'Uen. Lijst van onbekende brieven over de ie helft April 1910. t] Uit Middelharnis Directeur der Stoomtimmerfabriek Breda. Verknopingen- Op Woensdag 20 April 1910 des namid dags 5 ure te Stad aan 't Haringvliet op bet schoolplein van meubilaire goederen. 3674. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Donderdag 21 April 1910 des avonds 7 uur in het Hotel Spee to Sommelsdijk. Inzet van de huizen met schuurtje en erf aan den Dubbelen Ring te Sommelsdijk en achter uitkomende aan de Oosielijken Achterweg, aldaar, Sectie B nrs 320. 1943, 1944 en 1945 groot 2 aren 65 centiaren. In twee perceelen ten verzoeke van den Heer P. Kastelein J zn. te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 27 April 1910, 's avonds 5 uur te Stellendam voor het Café //Tram- zicht// aan den Ltngenweg van meubilaire en andere goed-ren, ten verzoeke van den«| Heer Jn. Gebraad. Notaris VAN DERSLUIJ8, Op Donderdig 28 April 1910 des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk: Afslag van de buizen met schuurtje en erf aan den Dubbelen Ring te Sommelsdijk en achter ui komende aan den Oostelijken Ach- lerweg aldaar Sectie B nr 320, 1943, 1914 en 1945 groot 2 aren 65 centiaren. In twee perceelen en in combinatie. Ten verzoeke van den Heer P. Kastelein J zn. te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Gemengd üieiiws. Gruwelijke verminking Tc Roermond is Vrijdagnamiddag tusschen vrouw D. en vrouw Tb. zoo'n hevige twist ontstaan, dat eerstgenoemde vrouw Th. met een mes het linkeroog uitstak. Een kerkhof gesloten. Op last van Gedepudeerde Staten van Noord-Brabant moet do begraafplaats bij de R. K. Kerk der Parochie van den H. Lambertus, te Wouw, binnen zes maanden worden geslo en. Aanleiding daartoe is een klacht van de Gezond heidscommissie te Bergen-op-Zoom, die reeds sinds twee jaren aangedrongen heeft op verbetering van den op en om dat kerk bes'taaudea toestand, maar al haar pogingen op onwil of onmacht der daarbjj betrokken besturen heeft zien afsluiten. Kerkbrand. In de R.-K. Kerk te Wouw is Vrijdag avond brand uitgebroken, vermoedelijk door het omvallen van een kaars op het altaarhet vuur schijnt lang gesmeuld te hebben. Bij het 'ontdekken jvan den brand kon men de kerk niet binnen dringen wegens den rook, doch door het inslaan van eenige ruiten wist de brandweer de plaats, waar de brand woedde, te bereiken en het vuur spoedig1 te bedwingen. Een zijaltaar ia giheel- afgebrand, Verzekering dekt de schade. Een goede vangst. Woensdag in den laten avond werd, zo° meldt de D. Ct.t door de politie te Dordrecht in een logement aangehouden een persoon, die daar onder een valschen naam intrek had genomen en door ziju vreemd gedrag nogal de aandacht trok. üe politie daarvan onderricht, stelde terstond een onderzoek in, waarbij die persoon haar meededeelde op verzoek van een predikant te Antwerpen een op in eei was uitgel baas voor Grat f 7„75 Boonen Bonte f 0.60 Bote Vee. Runde: 1 nu, 666 Yii Vette Lichte Gra- Tarwe Haver Rogge Bruine Erwte: Zad' Lijnza Karwj Aar Gelder Zeeuw Zeeuw Veel Vlas. Bteen 30—4f per st( Eter 3,80 Vee 51 Runde 1304 of La Geiten Kal Bot Prjjze Voor

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2