6. Aan het departement van land bouw, nijverheid en handel worden de nota's, bedoeld in het vermelde sub 8 van de bovenstaande voor- schritten ter inzage gezonden. Buitenland Officieel Gedeelte. Flaistseiyfe Aieuw§. Gemeenteraad. Verkoopingeii llfftlag' Aanbesteding. G. van Ntmwegen 141. 1 Gemengd Nieuws. mede van de gevallen, waarin gunni- g heeft plaats gehad op een n i e t- N e derlandsche inschrijving, terwijl het verschil ten nadeele van denNe- derlandschen inschrijver minder dan 5 pet. bedroeg en op een Ne- rh-rlttndsehe inschrijving terwijl be doeld verschil meer dan 5 pet bo droeg. Die opgaven worden gecoin bineerd door het departement van landbouw, nijverheid en handel aan elk der andere departementen ter voorlichting medegedeeld. ENGELAND. In Eugelsche parlementaire krin geil wacht men spoedig de stemming over de veto-voorstellen in het Lagerhuis. In den loop der debatten verklaarde minister Churchill in het Lagerhuis, dat zoolang tie begrooting niet aangenomen was, men tevergeefs op den koning of op de kiezers een beroep zou doen om aan het vetorecht der lords een einde te maken. Na de aanneming der veto-motiën zou de regeeriug met de afwerking der begrooting beginnen, zonder acht te geven op de ge volgen. Churchill besloot met de volgende woor den «Sinds de Lords hun veto-recht hebben misbruikt om eu recht van de kroon aan te randen, en om op de bevoegdheid van het Lagerhuis inbreuk te maken, is hei noodzakelijk, dat de kroon en het Lagerhuis vereenigd optreden de balans der Constitutie iu evenwicht herstellen, en voor goed het recht van veto der Lords beperken." (Luide toejuichingen bij de ministerieelen.) DENEMARKEN. Het LsuidsUiiug heeft de siaatsbe- grooting voor 1910/11 met 26 stemmen aangenomen 31 afgevaardigden onthielden zich van stemming. De begrootiug is daar mede voor den Deenschen Rijksdag afge handeld. HONGARIJE. Over den politieken toestand in Hongarije is de minister-president, wiens gelaat nog tengevolge van de vechtpartij in de Hongaarsche Kamer, op 21 Maart bepleisterd is, en die ook nog pijn onder liet rechter oog heeft, optimistisch gestemd en deukt, dat Hij de hem opgedragen taak, iu Hongarije, n.l. een geregelde gang van zaken te herstellen, ten uitvoer kan bren gen. Zijn optimisme gaat evenwel niet zoover, dat hij onmiddellijk op een absolute meerderheid voor zijne nationale pari ij re kent. Ook te Weenen rekent men daarop niet, maar zou men tevreden zijn met een betrekkelijke meerderheid van de partij van 1867, de Ausgleich-partij, die zich met de voormalige vrienden van de coalitie tot een nieuwe sterke regeeringsparfij zou kannen verbinden, waarin de fiactie van 1867 de meerderheid had. Men deukt dat men met de tot dusver gevolgde taktiek het resul taat bereikt heeft, dat de uiterste linkerzijde geen aaneengesloten partij meer is, -en een groot gedeelte dezer partij, zij het ook onder voorbehoud, als gouvernementeel kan gelden, ITALIË. Het bezoek vau den Duitschen rijkskanselier te Rome heeft er on getwijfeld toe bijgedragen, de verstand houding tusschen Duitschland en Italië te verbeteren. Men bemerkt dit aan de uitingen van de Italiaansche pers. De „Tribuna" constateert, dat de teis van den rijkskanselier, von Bethman llollweg, bet ijs voor goed gebroken heef'. De Duitsche pers begint thans de beteekeDia van Italië voor den Driebond naar waarde te schatten, en den weg te banen voor een iatellectueele toenadering tusschen beide volken. In de geestelijke kringen heeft 't bezoek van von Bethman Hollweg een gunstigen indruk gemaakt. De Vaticaansche corre spondent van de „Stampa" vestigt bijzon der de aandacht op de grooleharielijkheid, waarmede de Duitsche rijkskanselier en de kardinaal-secretaris des Pa.usen, Merry del Yal, elkaar begroetten. Zijn onderhoud met den rijkskanselier liet den indruk achter, dat het onder het bewind van von Bethman Hollweg niet moeilijk zou vallen, do tusschen Rome en Beriijn hangende kwesties uit den weg ie ruimen. Italië heeft weer een nieuw kabinet. Het vorige is na een regeering van 100 dagen heengegaan, 't Is een heel getob geweest een nieuw stel minis ters saam te krijgen. De definitieve lijst is nu echter gepubliceerd. Luzzatti is minister-president. GRIEKENLAND. De Koning van Griekenland heeft de nieuwe zitting van het Grieksche Parle ment met een troonrede geopend. Een koninklijke boodschap. De Koning werd goed ontvangen. Toen de Koning de zitting zaal binnentrad, werd hij met stormachtige toejuichingen begroet. De voorlezing van de koninklijke boodschap werd met een kreet Meve de Koning" begroet. Na het vertrek van den smrerein verklaarde Dragoerais, dat de koninklijke boodsshap een werk is van nationale verzoening. SERVIË. De Servische pers is zeer slecht te spreke» over de ontvangst, die Koning Peter te St. Petersburg teu deel geval len is. Niet alleen was de toast van den tsaar zeer koel, evenals alle formaliteiten, die het bezoek van den vorst medebracht, maar zelfs zou de tsaar koning Peter bedenkelijk aangeraden hebben zijn waar digheid neder te leggeD. De Servische koning bood zijn gastheer de eereteekenen van den door hem zeif ingestelde orde van Karageorge aan. De Btaar wees deze ouderscheiding van de hand met de bemerking, dat deze zelfde orde geschonken was aan twee officieren, die, zooals algemeen bekend waB, aandeel hadden gehad aan den moord op het Servische vorstenpaar. Bekendmaking. Kerkvoogden der Herv. Kerk te Sominelsdijk maken bekenddat zij op Woensdag 6 April 1910 zitting zullen houden van des avond 7 tot 8 ure, tot het afgeven van stembriefjes ter ver kiezing van twee Notabelen welke dit jaar moe ten aftreden; en op Donderdag 7 April 1910dts avonds van 6 tot 8 ure tot bet in ontvanguemen van de gehaalde stembriefjes, terwijl de stembus dadelijk na atloop daarvan zal worden geopend. Kerkvoogden voornoemd, C. J. MOSTERDIJK, Voorzitter. F. O. ARMSTRONG, Boekhouder. Uitslag Voorjaars-Iiengsteii- keuringen. De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie Zuid-Holland, Gelet op art. 10 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1901 (Staatsblad no. 204), ge wijzigd bij Koninklijk Besluit van 6 November 1906 (Staatsblad no. 278), iu verband met art. 10 der Wet op de Paardenfokkerij 1901, Maken bekend: dat bij de in Februari 1910 gehouden keurin gen in dit gewest door de Algemeene Keurings commissie zijn afgekeurd de volgende hengsten: „Ualibeau" eigenaar den heer J. Warnaer, Me- iissanten zjjn goedgekeurd de volgende heng sten: „Togo" en „Albert ex Jean de Corbair" beiden van den heer J. Warnaer Melissant en „Rembrandt" eigenaar den heer J. A. Slis Oolt- gensplaat. Waarschuwing. Houders vau hengsten en merriën worden herinnerd aan de volgende strafbepalingen der wet op de Paardenfokkerij 1901: „Tot dekking van merriën mogen behalve wanneer de nenget en de merrie tijdens de dekking en de 10 voorafgaande dagen aan denzelfden persoon iu vollen eigendom toebehoorenenkel hengsten gebruikt worden die zijn goedgekeurd voorjjde provincie waarin de," dekking geschiedt. Bij overtreding wordt de houder vau den hengst met ten hoogste honderd gulden, die van de merrie met ten hoogste vijftig gulden gestraft insgelijks wordt met hoogstens vijftig gulden gestraft hy die in het opeuoaar een hengst tot dekking aanbeveelt ot aanbiedt die daartoe niet mag worden gebruikt. Het is, tenzij met vergun ning van den Minister van Landbouw, Nijverheid en handei, op straffe van hoogstens vijftig gulden verboden op het erf waar een goedgekeurde hengst tegen betaling van dekking beschikbaar is een afgekeurden of een ongekeurden hengst van 2jaren ol ouder te houden. Bij herhaling van overtreden wordt het maxi mum der gestelde straffen verdubbeld. Iedere houder van een goedgekeurden hengst is op straff van hoogstens f 10 (bij herhaling f 20) verplicht le. het keuringsbewijs op aanvrage te vertoonen aan alle ambtenaren der Rijks-en gemeentepolitie aan den Secretaris der Provinciale Regelingscom missie (voor Zuid Holland de Heer J. H. VAN DER TORKEN te Gouda) en aan den houder van eene merrie die deze weuscht te laten dekken 2e. aan den houder van de merrie, nadat deze heelt afgeslagen, een nauwkeurig ingevuld dcitbe- wijs te geven 3e. de hem verstrekte deklijst of deklijsten nauwkeurig in te vullen en deze tusschen 1 en 15 December 1910 franco terug te zenden aan den Secretaris der Provinciale Regelingscommissie. leder die het goedkeuringsmerk der hengsten (voor deze provincie de letters Z. H. op den linkervoorhoef) opzettelijk vervaischt of vaische- lijk plaatst, wordt gestraft inet ten hoogste één jaar gevangenisstraf." 's QRAVENHAGE, 22 Februari 1910. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PAT1JN, Voorzitter. F. TA VENRAAT, Griffier. Keur of politieverordening. Het bestuur vau den polder „8t Christoffel" onder Spmmelsdijk maakt bekend dat de ontwor pen Keur of Politieverordening voor dezen polder gedurende 30 dagen, en wel van den le April tot eu met den 30 April aanstaande, in den Doele te Sommelsdjjk, ter inzage van belanghebbenden zal worden nedergelegd, en dat bezwaren tegen dat ontwerp b(j het Bestuur schriftelijk kunnen wor den ingebracht vöör den 25 April 1910. Sommelsdijk, den 29 Maart 1910. De Secretaris, De Voorzitter, A, J. DE GRAAFF K. DE GRAAFF WAARSCHUWING tegen het lokken van Nederlandsche Werklieden naar DUITSCHLAND. De BURGEMEESTER d^r gemeente Middelhar nis waarschuwt tegen de berichten in de Nieuwsbladen of daartoe uitgezonden agenten, die soms met verstrekking van reisgeld voor de heen reis, ten behoeve van industrieele ondernemingen Nederlandsche werklieden naar Duitschland lok ken. Bij hunne aankomst te dier plaatse toch is herhaaldelijk gebleken, dat zij daar niet gebruikt kunnen worden. Het is daarom geraden, dat die werklieden, alvorens op zulke berichten en voorspiegelingen der agenten af te gaan, öf zelf öf door tusschen- komst van den Burgemeester hunner woonplaats, zich tot den Nederlandschen Consul in die streek, waar die ondernemingen zich bevinden, om in lichtingen wenden, omtrent de vooruitzichten in het bekomen van werk, de loonen en de huur prijzen der woningen aldaar. Wie dit nalaat, stelt zich bloot aan groote Teleurstelling en Schade. Middelharnis den 1 April 1910. De Burgemeester voornoemd, ULBO J. MIJ8. Somnielstlijk.* Gisteren had den heer Korvink alhier het ongeluk terwijl hij bij zijn familie te Melissant was, dat hij uit gleed van een zeer laag trapje, eu door den val zijn been brak. Dit is de derde keer reeds dat hem dit ongeval overkomt. Men kan zich de ont steltenis van zijn huisgenooten voorstellen t'ien hij h:er tvrd ffiuLgebracht. Bij het wegruimen van straatkeiën aan de Kaai alhier, verwondde Jb. Knape zich zoodanig aan de hand dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, Verleden week viel hel g jarig zoontje van Jb. Nelis van den ruim drie meter hoogen zolder. Met een weinig letsel liep den val vrij goed af. Middelharnis. Door de politie word een onderzoek gedaan daar er van den heer Hossen verscheidene postduiven ver in st worden. Bij den landbouwer A. v. d. Tol onder deze gemeente is besmettelijke ziekte Miltvuur onder het vee. Door K, Koning is een postduif ge- Vangen gemerkt Anvers 08 - 16680 Stad aan 't Haringvliet Bij den burgemeester is mededeeling gedaan dat zijn aangedreven gevonden eenige telefoon palen. Inlichtingen worden verstrekt. Opgeroepen om voor Herhalings oefeningen onder de wapenen te komen de verlofgangers J. Malipaard Jz. 5 Sopt Adrs. Mehard Jz. 5 Sept.; Joh. van Rossumjz. 12 Sept.; L. Braber Mz. 1 2 Sept,J.G. Born 1 2 Sept. Door den heer üistrictsveearts Fl.v.v. is verklaard dat de besmetting van het slachthuis van A.J. van der Pijl door het aan miltvuur gestorven iund van A. van d. a Tol, is geweken. Den Bommel. Ter algemeene kennis is gebracht dat de jongelieden tusschen 16 24 jaar, die aan de wapenoefeningen willen deelnemen zich voor 1 Juni a.s, moeten aangeven ter Gemeente-Secretarie van des v.m. 912 uur. In het laatst van deze maand zullen een 10 tal personen naar Amerika emigree- ren tene inde le trachten aldaar hunne maat schappelijke positie le verbeteren. In deze gemeente is men druk bezig met het ophoogeu der zeewerende dijken voor de dijkring flabkee. Voor vele men- schen een aardig buitenkansje om wat te verdien eD, Ter algemeene kennis is gebracht hoe en op welke wijze de laudweerplichtige hunne adressen om ontheffing van dienst en om geldelijke vergoeding moeten inklee- den. Door Th. J. Segers is bij Burgemees ter en Wethouder vergunning aangevraagd om eene slachterij op te richten. Reclames daartegen moeten binnen 14 dagen aan genoemd College worden kenbaar gemaakt. Op de kiezerslijst 1910/11 dezer ge meente komen voor 255 kiezers voor Ka mer en Staten en 187 voor de Gemeenteraad. OoUgeuspiaat. Bij de j.l. Woensdag gehouden verkiezing voor een lid van d *11 Gemeenteraad (vac, P. van Prooien) werden drie can 'idaten ingeleverd en wel de Heeren, Ant. Mijs Gz. (lib.) J. A. Slis (lib.) A. van den Tol. Az. (Antirev.). M j M. Holleman alhier, behaalde heden het Diploma in het knippen en naaien aan kostuumschool vaD Mej. Ch Conteot-Duiisch Damstraat, Amsterdam. Ouile Tonge. Een aan tuberculose lijdend rund van B. Rosmolen is door het Rijk overgenomen. Alhier is een bouwvereeniging opge richt onder den naam van »De goede hoop« waarvan tot Voorzitter is gekozen, dhr. G C. van Schouweu en tot Secretaris, dhr. M. Wittekoek. De landweerverlofgangers D, van Nieuwenhuijzen en M. Bezemer zijn voor herhalingsoefeningen opgeroepen tegeD 8 Aug. a s. Het door W. de Berg gevonden horloge bleek het eigendom te zijn van J. van der Bol van Oollgensplaat, waaraan de eerlijke vinder het heeft teruggegeven. Ter algemeene kennis is gebracht, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk de Provincie en de Gemeente over het dienstjaar 19O9 vóór den laatsten Juni moeten zijn ingediend, daar zij anders voor verjaard en vernield worden gehouden. De milicien-verlofganger W. L. J. Heestermans is tegen 16 Aug. a s. voor herh.oefeningen onder de wapenen geroepen. Nieuwe Tonge. De geruch'en als dat A. C. Oomens zijn huis op Battenoord zou hebben verkocht, zijn gebleken onwaar te zijn. Dirk-land. Burgemeester en Wethou ders zijn voornemens 20 April aanti-bt ste den een gedeeltelijke demping der Gooi met Hoofdriool en bijkomende werken. Eene aanwijzing derzelve zal 14 April plaats hebben. - Zondag j 1. zouden de kinderen van A Vreeswijk een toertje gaan doen met de sportkar. Nog maar een klein eindje op weg en daar tuimelde de kar met twee opziitenden in een moddersloot, waar ze niet zoo spoedig uit zouden gekomen zijn, wanneer A. Lugthart die juist daar passeerde hun niet ofschoon met een modderpak er uit had gehaald. Ratten van 1 Kilogram zwaar behooren zeker wel tot de zeldzaamheden. Zoo'n exemplaar werd dezer dagen C. H, van der Heiden (van ouds bekend als vogelopzetler) toegezonden, om te worden opgezet. Sedert een paar dagen is hier de komeet Halley te zien (ofschoon de echte nog niet hoor.) Wat toch echter is het geval Een kip van W. Kardux op de Straatdijk bracht een ei te voorschijn bestaande alleen uit ceu prachtig gele dooier waar aan verbonden een sierlijke witte staart van precies 25 c.M lang. 't Geheel was heusch aardig om te zien, en deed willekeurig deQken aan een staartster. £»telleii<lam De milicien-verlofgan ger Pieter Jansen dezer gemeente der lich ting 1903 is tegen 4 Juli as. opgeroepen naar zijne garnizoensplaats Hellevoetsluis, tot het houden van hethalingsoefeniDgep. Di milicien Aodries van Oosten- brugge heeft zich per request tot den heer Minister van Oorlog gewend om uitstel van opkomst onder te wapenen tot medio Augustus a.s. lioedereede. De zeemilicien-verlofgan- ger Jb. Tanis der lichting 1908 is tegen 27 April a.s. in wcrkelijken dienst opge roepen tot het houden van herhalingsoefe ningen. Als bijzonderheid zij gemeld dat de vorige week reeds eenige paarden in het weiland onder deze gemeente liepen te grazen. De zeevisscherij begint zich meer en meer uit te breiden. Hedenmorgen zijn opnieuw een vijftal blazerschuiten ter zee vangst uitgeze ld. De vorige week werd door de blazerschuit G.O 27 ruim f 100. aan versche visch besomd. Spoedeischende vergadering van den Gemeenteraad van Soiuuielsdijk op Zaterdagdm 2 April 1910 des vm. 11 uur. Afwezig de Burgemeester wegens ziekte. Voorzitter de heer J. Timmerman Mzn., Wet houder. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer Van Dorsser. I. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd en geteekend. XI. Komen ter tafel Ingekomen stukken i a.Eene missive van heeren Get.Staten,daarbij terugzendende een door hen goedgekeurd Raads besluit, zynde een af- en overschrijving op het dienstjaar 19J9. b. Een schrijven van den heer A. A. Mijs,dat hij zijne herbenoeming als lid der Schoolcom missie aanneemt. III. Benoemiog 4de helpster bewaar- en hand- werkschool in de vacature Mej. Van Es. De Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen 4 Sollicitanten en wel van K. van den Broek O. Troost Jd.; T. E. Ruitenberg en T. Dubbeld. Nadat tot stemming overgegaan is, blijkt te zijn benoemd K. van den Broek, die van de be noeming kennis gegeven zal worden. IV. Verzoek van Mej. M. L. de Graaff om vergoeding van schade aan haar huis berokkend met den bouw van het nieuwe Postkantoor. De onkosten zijn door een deskundige begroot op f 25,—. Nadat hierover nog eenige discussie heeft piaats gehad word met eenparige stemmen besloten haar ƒ12,50 uit de gemeentekas te doen geworden. Nadat dit punt is afgehandeld en men nu toch over het Postkantoor spreekt zegt de heer K.de Graaff, dat met de stichting van bovengenoemd gebouw, hij ook eene kleine schadevergoeding z. i. heeft te vorderen, hetwelk hij nader toelicht. De Voorzitter stelt voor, hem die schade te vergoeden, hetgeen met algemeene stemmen wordt aangenomen. (De heer De Graaff blijft buiten stemming. V. Verzoek Steven Visser meer toelage voor het opruimen van de vuilnis in de gemeente. De Voorzitter leest de daarop betrekking heb benden brief van Visser voor, die daarbij te kennen geeft gaarne ƒ1,50 per week vergoeding te willen ontvangen. Nadat hierover druk is gediscuaeerd wordt met algemeene stemmen besloten om Visser voor de vraag te plaatsen of bij voor de aangenomen som wil blijven, en zoo niet, hem in overweging te geven alsdan tegen Juli a.s. zijn ontslag te nemen. VI. Af- en oyeracbsijving dienst 1909. Eenige af- en overschrijvingen op de begroo ting voor 1909 wordt toegestaan. VII. Deelt de Voorzitter mede dat den 31 Maart j.l. de kas van de Gemeenteontvanger is opgenomen en in orde bevonden, VIII. Aan de orde is de berekening van de erfpacht van de uit te geven grond in den Ach terom. Wordt besloten met het oog op de te maken kosten van eventueel te bouwen woningen op voornoemde grond de erfpacht te verhoogen met X'/, cent per M' en alzoo te brengen op 7'/iCent per M"; zullende dit aan verzoekers om de grond worden meegedeeld. IX. Hondenbelasting 1910. De Voorz. stelt voor de verordening op de heffing van belasting op de honden in dien geest le wijzen der door buiten deze gemeente in wijk C. wonende landbouwer, voor een hond, welke voor waakhond gebruikt wordt, geen belasting behoeft te worden betaald, met dien verstande dat van 2 honden er echter voor 1 moet worden betaald. Diens overeenkomst wordt besloten. X. Nadat door den Voorzitter gevraagd is of nog een van de leden wat in het midden heeft te brengen, vraagd de heer K. de Graaff strenger politietoezicht voor het neerwerpen van papieren in deze gemeente op straten en wegen. De voorzitter zegt hem het gevraagde toe. Thans niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van het verhandelde in den Raad der gemeente üstad a/h Haring vliet op Donderdag 31 Maart 1910, des n.m. 2 ure. Present met den Voorzitter, den Burgemeester alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen eu onveranderd goedgekeurd. Aan de ordeIngekomen stukken. le. Verslag over 1909 der Vereeniging Ambachts school te Middelharnis. 2e Kennisgeving van de aanneming der her benoeming tot lid der Commissie tot Weering van Schoolverzuim, door L. Braber Bz. 3e. Mededeeling dat het Hulptelefoonkantoor der intercommunale, werd geopend met ingang van 30 Maart 1910. 4e. Een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten, met terugzenden van een Raadsbesluit model B. tot wijziging der begrooting 1910. Deze 4 miisieveu worden voor notificatie aan genomen. 5e. Een schrijven van den Heer Drrecteur- Generaal der Posterijen en Telegraphie houdende mededeeling dat eene jaarwedde van de telefoon kantoorhoudster groot f150 noodig wordt geacht, Wordt besloten met ingang van 1 April die jaarwedde op dat bedrag vast te stellen. 6e. Missieve van H. H. Gedeputeerde Staten met terugzending van het besluit van den Raad tot het aangaan van een geldleening, met verzoek in dat besluit alleen te vermelden, dat rente en aflossing uii de gewone middelen der gemeente zullen worden voldaan, en mits i;n te laten vervallen de wooiden „en zoo noodig uit de bui tengewone". Op voorstel van den Voorzitter wo: dt besloten hieraan te voldoen, en bovendien het bedrag der aan te gane geldleening met f 800, te vertuoièn en derhalve te stellen op f 6000 en zulk in ver band met het leggen van eenige cementenbuizen in een dam die ligt door de sloot, loopende van het spui naar de haven. 7e. Geloofsbrief van het nieuwbenoemde raads lid L. braber Bz. De Voorzitter vraagt den Heeren J. Koert M-. en I. Seherpenisse met het onderzoek daarvan i8 mogen belasten, wat toegezegd wordt. De Commi-sie rapporteert, dat de geloofsbrief met zijne bijlagen in orde ij en adviseert tut' toelating. Hiertoe wordt bij aclamatie besloten. 8e. Isalsnu aan de ordeVoordrachtBenoemi Zetters. Uitgebracht worden op den Heer C. Arti.,. inaa APz. 3 stemmen en op den Heer J. Kotri Mz. 3 stemmen. Bij loling wordt uitgewezen dat op devoordraclu zullen geplaatst worden no 1 J. Koert Mz. en uo 2 O. Arensman APz. Hi-rna stelt de Voorzitter voor, voor rekening der gemeente over te nemen een broeikas, bij <i« woniüg van het hoofd der O.L. School tegen ver goeding aan de Wed. W. van Ettingen van f 20, onder beding dat het onderhoud voor rekening van het hoofd der school zal komen. Wordt toe besloten. Nietsuieerjte behandelen zijnde, wordt de ver- gadering gesloten. Maandag 11 April 's nam. 2 uur, len ver. zoeke en op bet weitlje bij de hofstede Vau den beer Dirk Voogd P.z. te Ouddorp, em partij Slaghooi, en ten verzoeke van den Hter K. Kaptein c.s.'te Ouddorp op hun bouwwoning aan de Weststraat, 2 paarden en landbouw- gereedschappen notaris VAN SCHOUWEN Ooltgensplaat. Bij de jl. Donderdag gehouden aanbesteding tot het bouwen van een Ziekenhuis alhier, werd ingeschrevm als volgt Timmerweik. Begrooting f1250, Job. Korteweg f 1173.— L. Dorsman J. de Ruiter 143^- Metselwerk. Begrooting f 1380. A, Oosters f 1320.— W. v. d. Welle 1539.— J. van Ree 1670. K. van Ree Jz. 1725.— Schilderswerk. Begrooting f 170. L. Dorsman f 97. W. J. Donkersloot Lz. 137.50 Smidswerk. Begrooting f 200. C. Francoise f 264.70 C. D. Birkhofi 274.70 Allen inschrijvers wonende alhier. Door Joh. Korteweg werd nog in mass? ingeschreven voor f 3226. Odddorp. Uitslag van verhuring van Tuingrond bij het buitengoed >Duinluslt voor den tijd van één jaar. Perc. 1 groot 270 roeden a f 76.— per gemet, E. Witte. Perc. 2 groot 1 gemet en 61 roeden a f 70.per gemet, C. Pijl. Perc. 3 groot 247 roeden a f 75.— .per gemet, W. Koole. De dood wenkt ieder uur. Te Veenendaal gevoelde het veertien jarig zoontje van den brievenbesteller A. v. M. zich niet wel en hij ging daarom naar den dokter. Gp den terugweg liep bij plotseling een winkel binnen en viel aldaar dood neder. Een nieuw postkantoor. Donderdagmorgen is het nieuwe post kantoor aan de Nieuwe Markt te Zwolle iu gebruik gesteld, 't Is van binnen zoovel voor de ambtenaren als voor het publiek zeer ruim en doelmatig inge richt. Lijk aangespoeld. Achter den zeedijk te Uithuizen is een lijk aangespoeld, dat in vergevorderdeu staat vau ontbinding verkeerde, zoodat het terstond moest worden gekist en ter aarde bet'eld. Op het lijk werden gevon den een gouden ring, gemerkt C K U/12 '05, een Duitsch marineboekje ten name van Fridrich Johaun Wilhelm Lehmen- sich, geb. 24 Apiil 1877 te Bremen, eeu stunrmans- ot bootmansfluitje en enkele lossd papieren nog, we>ke voorwerpen zijn gedeponeerd ter secretarie der ge meente Uithuizen. Ontsporing voorkomen. Te Hoogeveen heeft meD getracht de stoomtram te doen ontsporen, door stuk ken hout op de rails te leggen. Twee pjrsonen te Nieweroord, die daarvan verJracht worden, zijn naar de gevan genis te Asson overgebracht. Aan de gevolgen overleden. De 70 jarige landbouwer M. J. ten Oierik op Zeldam kreeg Maandagmor gen 1.1. een zoo hevige trap van zjjn paard tegen het onderlijf, dat hij Donderdag aan de gevolgen daarvan overleed. De Prins Willem II. De directie van de Koninklijke West-Iodischen Mail deelt ons het vol gende mede „Naar leiding van de berichten, welke wij uit Lorient en Nantes ontvingen, betreffende het vinden van aangespoelde voorwerpen, afkomstig van ons stoom schip Prins Willem II, werd dooi ons aan kapitein P, C. van der Graa opgedragen, ter plaatse een onderzoek in te Btellen. Dit onderzoek heeft thans plaats gevon den en heeft ons de overtuiging geschon ken, dat de Prins Willem II, na op 23 Januari j. 1. Ouessant gepasseerd te zijn, gebleven is in den orkaan, die vau 23-29 Januari met hevige kracht gewoel heeft. De oorzaak van de ramp is ons niet bekend,

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2