mm bladT Zaterdag 19 Maart 1910. No, 1538. Drie Bladen en Zondagsblad. Belangrijke dalums. «Officieel Gedeelte. Uit de Pers Uitslag Aanbesteding. Uitslag- Aerkooping. Koekbeoordeeling. Gemengd Hieuws. lierk en school. IN HOC SKrNO WSES Dit nummer bestaat nit 23 Maartter visielegging en ver- krijgbaar&telling der voorloopige kie zerslijst en bijbehoorende lijsten. 23 Maart tot en met 15 April: gelegenheid tot reclame. Tot 21 April ter visielegging en verkrijgbaarstelliug der reclames. Voor 15 Meidifinitieve vaststelling der kiezerslijst VERZOEKSCHRIFTEN ter bekomen van jacht- en visch- akteu. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Sommelsdijk maken bekend, dat ter Gemeente secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn blanco ver- boekschriften ter bekomingjvan jacht-en viechakten en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij metéén vischtuig voor het nieuwe seizoen' aanvangende 1 Juli aanstaande en eindigende 80 Juni het volgende jaar, en noodigen belang hebbenden uit hunne aanvragen ter bekoming dier akten en vergunningen, zooveel mogelijk, vóór den lsten Juni e. k. ter Secretarie in te dienen. Sommelsdjjk, den 17den Maart 1910 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMEKMAN. DE GRAAFF. BEKENDMAKING. HET BESTUUR van het Waterschap De Oude Polders loozende op de haven van Middeiharnis, maakt bekend dat de rekening over 1909 en de begrooting voor 1910 gedurende 14 dagen vanaf 17 dezer ter inzage van ingelanden zijn neerge legd ten kantore van den Secretaris. Middeiharnis, 16 Maart 1910. Voorzitter Secretaris J. VAN DER KOOGH NIJGH BEKENDMAKING. HET BESTUUR van den Polder het Oudeland van Middelharuis maakt bekend dat de rekening over 1909 en de begrooting voor 1910 gedurende 14 dagen van af 17 dezer ter inzage van Ingelan den zijn neergelegd teu kantore van den Secre taris. Middeiharnis 16 Maart 1910. Voorzitter Secretaris J. C. VAN OOSTENDE.N1J QH. Absolute neutraliteit. Het onderwerp van den dag. Vergaderingen hier, melings daar, ter bespreking van deze gewichtige quaesüe. be vooistelling, die de voorstanders en pleitbezorgers van *'t standpunt der abso lute souvereiniteit geven, komt op 't vol gende neer r. De openbare onderwijzer op school kan absoluut neutraal zijn, omdat hij pae dagoog is. Het is ODpaedagogisch de weeke kinder hersentjes van 't kind met kerkelijke dogma's en politieke stellingen le kwenen. Zwijgen is tegenover 't kind in vele geval len meer paedagogrsch dan spreken. z. De neutraliteit op de openbare school moet absoluut zijn, en zich derhalve ook uitstrekken tot de neutraliteit ten opzichte van het koningschap. De school behoort noch aan de Kerk, noch aan de Overheid, maar aan het Kind. Het Kind is van na ture nog neutraal. Deze neutraliteit móet geëerbiedigd. Het kind mag in geen enkele richting gestuurd. Op de openbare school mogen gten marionetten worden gekweekt. Het kind moet later zelf kiezen lusschen de onderscheidene kerkelijke en polotieke richtingen. 3» Duiten dö school ia de onderwijzer geen paedagoog. Daar mag hij zich open baren, zooais hij is als liberaal, vrijzinnig- democraat, anarchist, natuurlijk ook als anar chist van de daad. Buiten de school is hij even vrij als ieder ander burger. Het valt zeker niet moeilijk om de obsurditeit dezer stellingen in 't licht te stellen, tGodsdienst is niet in de eerste plaats zaak van weten maar van geweten. Alle goede predapogiek concentreert zich bovenal om t geweteD. Juisi omdat de onderwijzer paedagoog, moet de religie 'tt zuurdesem van zijn onderwijs zijn, En geen leeftijd is zoo geschikt voor de vorming van het gewe.en als die van het kiud z. Ook is het kind allerminst neutraal. De berekenende man en vrouw der wereld mogen neutraliteit voorwenden, 't kind k'est, en steekt ztjn gedachten nooit onder stoelen of banken. 3. Elk onderwijzer, die dagelijks met net kind omgaat, heeft iets van het kind. de liberaal, de vrijzinnig-democraat, socialist de anarchist, is in de school geen geestelijk eunuch. Hij moge kinder- fcrs.ctjes te zwak rel enen voor kerkelijke dogtna 's voor zijn liberale, vrijzinnig-de mocratische, socialistische, anarchistische leerstellingen zal hij de zwakke kinderher- sentjes spoedig sterk genoeg rekenen. (Leidenaar) Gestadige wasdom. Wij lezen in »De Standaarde Het »Unie«-verslag van dit jaar is vooral interessant door de tabel die er is bijge- gevoegd van den wasdom onzer vrije scho len. In 1857 begonnen we met 57 scholen. In 1890 was dit getal gestegen tot 488. In 1900 was het geklommen tot 618. En nu in 1910 begonnen we op 15 Januari met 985 scholen. Men ziet, het duizental zal spoedig zijn bereikt, Deze 985 scholen, waar natuurlijk de R.-Kath. scholen niet ondtr zijn opgeno men, worden nu reeds bezocht door 1^3. 310 kinderen. Hooiden en onderwijzers vormen reeds een aantal van 985 plus 3167. Samem 4152. De winst van dit jaar was 44 nieuwe scholen. Het vorig jaar 33, In 1907 was er een toeneming van 58, en in 1906 zelfs van 62, blijkbaar onder de werking van de nieuwe Schoolwet. Door elkander gerekend, was de wasdom deze laatste jaren een 50 scholen per jaa-, Plaatselijk nieuws. Middeiharnis. Naar wij uit goede bron vernemen, is Ds. Bruining dezer dagen grootelijks verrast door eene gift van f93,10 om als extra gave uit te deelen aan de 13 huisgezinnen van den vorongelukten vichssloep „Luctor et Emergo." Van de Z.Ew. on bekende Christel. Visschersvereeniging te Vlaardingen moet Z.E.w. eerst een schriftelijk verzoek hebben ontvangen of Z.Ew. bereid zou zijn om eene gift te ontvangen voor boven genoemd doel. Daarna werd Z.Ew. met dezen- ding van f 93,10 verblijd, zijnde f 4,83 van een feestavond van patrimonium f 10,uit de kas der Vereeniging zelf, f76,23V2 bijeen verzameld dooi de leden dier Vereeniging en 2,031/2 van de schiet- en Schermvereeniging Wilhelm Teil." Z.Ew. heeft zich met blijdschap reeds van die onverwachte en ongedachte opdracht gekweten, en met bewogen doch ook met dankbare harten moesten die 13 gezinnen een gelijk deel hebben ontvangen. Naast God den vriendelijke onbekende gevers hartelijk dankgezegd namens de verblijdden, Van de 12 lotelingen welke op 12 Maart te Dordrecht zijn ingedeeld zijn er S afgekeurd M. Mans inf. Deft. A. Kos ter, A. Nipius, en J. v. Dongen inf. Breda. Naar men onsmeedeeld zal op Woen- dag 23 Maart in de concertzaal van Meijer door Mr. Fiedeldy Dop uit Amsterdam een lezing worden gehouden ten doel hebbende uat de bakkers op dit eiland zich aanslui ten om een bakkersvereeniging tot stand te helpen breDgen. Stad aan 't Haringvliet. Naar wij uit goede bron vernemen is de heer J. Koert Mz. benoemd tot lid van de Tiend co- missie in dit district. Ter vervulling van de vacature ont- siaan door het overlijden van den heer A. Braber Pz. in den raad zijn opgegeven als condidaten de heeren L. Braber Bz. en E. H. de Ruiter. Den Landbouwer L. Braber J.Lz. trof deze week het ongeluk dat een paard van hem stierf, De lotelingen C.van den Boogert en A. Kreeft zijn beiden voor den dienst bij de nationale Militie afgekeurd. Een jongetje van Bazen had het onge luk met de hand lusschen een bietensnijder te geraken en dat l-chaamsdeel zoodanig te verwonden dat geneeskundige hulp moest wordtn ingeroepen. De schippersknecht D. Kardux had het ongeluk van het dek van den motcr van C. J. G. in het ruim te vallen, ten gevolge waarvan hij zich zeer ernstig bezeerde. F. v. d. V. had zijn varken verkocht met het doei het den anderen morgen te leveren. Groot was zijn schrik echter toen hij dien morgen tot de ontdekking kwam dat zijn varken dood in het hok lag. Voor waar een schadepost. Den Bommel. De Heer H. C. van -Rossum beeft ontslag genomen als Secretaris der Commissie tot wering van Schoolverzuim. De heer Arend Jongeling is opnieuw herbenoemd als voorzitter der leerplichtcommissie. Bij den landbouwer W. J. Rosmolen wierp een koe een kalf van 154 halve kilo's. Ollde Tonge. Naar men verneemt heeft dhr. A. T. Waare alhier zijn huis staande aan de Voorstraat A no 25 onderhands verkocht aan dhr. L. Koster alhier. Tegen 11 April as. zijn de land weerverlofgangers J. Bos, M. Fiuit, L v. Bouwelen, Th. Kik, J. C. Schouwenaar voor herh, oefeningen onder de wapenen geroepen. Dii'ksland. Als nagifte voor de 24 Februari gehouden Zanguitvoering alhier is voor den Heer Koudijzer uit Middei harnis van een milden gever^ nog f 4 ingekomen. Dirkslands burgers schijnen voor die blinde lieden nog al oog en hart te hebben. Ook de Zangvereeniging is hierdoor zeer verblijd en is dien gever dankbaar. De Collecte steeg hiermede tot f 22,78- De rekening der inkomsten en uit gaven van den Polder Dirksland, over 1909 en begrooting 1910 ligt voor ingelanden van af 16 tot en met 30 Maart, bij den Penningmeester ter inzage. Gegadigden welke willen inschrijven naar Peenaarde liggende aan de Oost en Westzijde der haven kunnen dit doen, tot 23 Maart a.s. bij den Voorzitter van het Waterschap den Heer G. Bosschieter, Begin dezer week viel de knecht van een schipper welke hier zand loste van het dek in het ruim. Daar de gevolgen nog al ernstig schenen, werd geneeskundige ontboden. Naar men verneemt is het geval echter niet ongunstig. Door den vleeschhouwer Luijendijk werd dezer dtgeu een beest door de ge meente rondgeleid van niet minder dan 1086 Kg. gewicht. Het dier was gekocht op de tentoonstelling te Rotterdam en bekroond met de 2de prijs en zal nu als paaschconsumptie dienen. Ilerkitigen. Dezer dagon had een jon getje van schipper K. Verschoor het ongeluk in de volle kaai met water te geraken. Zijn moeder die dit tijdig opmerkte smaakte het genoegen na de eerste onderdomping hem te grijpen en alzoo van een wissen dood te reddeD. Uit goede bronnen vernemen wij dat de loteling Langeweg van uit deze gemeente vertrokken en te Leiden ingedeeld bij de Infanterie, is afgekeurd. Nieuwe Tonge. De Milicien S. J. van Driel die j.l Zaterdag was ingedeelt is voor den dienst afgekenrd onder voorbehoud dat hij nog bij Ged Staten moet herkeurt worden. Meiissant. In deze gemeente wordt een ophaler der asch en vuilnis gevraagd tegen een belooning van f 75 's jaars. Sóilicita- tie's moeten voor Dinsdag 22 dezer ter gemeentesecretarie worden ingeleverd. Stellendam.* Op Maandag 21 Maart a.s. des namiddags één ure zal aan de Kaai alhier in het openbaar én bij opbod worden verkocht eene groote partij baddingc, lot— delen, achterdelen, amerik. grenen planken, schroten, ribbeD, latten, enz. GoecTereede. Op Dinsdag 22 Maart a.s. des voormiddags tien ure zal in deze gemeente publiek worden verkocht eene groote partij timmerhout, w o. palen, ribben badd.ngs, vlotdelen, Amerik. grenen planken, schroten, latten enz. De plaatselijke naaivereen. »Doicas« alhier heeft eene j ladijksche uitdeeling aan behoeltigen gehouden. In totaal werd een 107 tal kleedmgstukken uitgereikt, welke voor zeker e-ne welkome verrassing wareD. Niet aliedaagsch De heer Adr. van Heest alhier heeft den dag mogen herdenken, dat hij gedurende een 60 ai jaren bij de familie Breen alhier is werkzaam gtweest. Nog steeds neemt de jubilaris zijne functie als tuinier geregeld en met nauwgezette plichtsbetrachting waar. Ten kantore van den Secretaris al hier is de lijst der stemgerechtigde ingelan den van den polder De Generale Dijkage* van Stellendam ter visie gelegd van 11 tot 25 Maart e.k. De lotel ngen A. Brinkman en J. de Geus der lichting 1910 zijn respectievelijk ingedeeld bij het korps Grenadiers te 's Gravenhage en het Korps Torpedisten te Brielle, terwijl de loteling J. Kievit der lichting 1909 is ingedeeld bij de Vesting- Artillerie te 's Gravenhage. Ouddot'p. Op Dinsdag 22 Maart a.s. des namiddags half twee zal in deze ge meente cp een nader te bepalen weide of erf in het openbaar en bij opbod worden verkocht eene groote partij timmerhoDt, als baddings, vlotdelen, achlerdeelen, amer, grenen planken, schroten, ribben, latten, enz. Het zoontje van K. H. had deze week l et ongeluk toen hij in een stal met het vastzetten van een koe bezig was, dat hem een eindje van zijn vinger afklemde. WegeDS de geringe deelneme zal het tegen Pinkster-Maandag alhier uilgeschreven muziekconcours niet doorgaan. Spijkenis&c. Woensdag geraakte het 4 jarig zoontje van den eierhandelaar A, Z. in een bij het huis liggende sloot, zonder dat het door iemand werd opgemerkt. De wisselwachter W. v. Dijk schijnt toch ze ker onraad bespeurd te hebben, want hij liep van 't station der stoomtram, hetwelk aan bovengeroemde sloot grenst, en zag de kleine, welke er reeds eenigen lijd moet ingelegen hebben, liggen en haalde hem op het droge om het de verschrikte moeder terug te brengen. Gelukkig had de jonge drenkeling in 't geheel geen letsel bekomen, Rechtbanken, Arrondissements-l&echtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 15 Maart. Mishandeling. Voortgezet werd de behandeling der zaak tegen J. C. S., 19 jaar, schoenmaker te Rockanje, verdacht van mishandeling van Jacobus Mand. Beklaagde bleef bij zijn ontkentenis. Nadat nog enkele getuigen waren gehoord vond het O. M. waargenomen deer mr. W. P. R. Bouman, dat wettig en overtuigend bewezen was de mishandeling, beklaagde ten laste gelegd. Gerequireerd werd 3 maanden gevangenistraf. Wat er met een »spuit* van den Staat der Nederlanden ka 11 gebeuren. De 31-jarige landbouwer J. S., wonende te Melissant, had geld te vorderen van zijn collega M„ die hem in plaats van geld een pand gaf, n.l. een geweer van den Staat der Nederlanden, model '95. Maar nu wilde het geval dat M. »speksie« moest maken, hoewel hij zijn schuld nog niet voldaan had. Toen hij het geweer terug ging vragen, wilde S. het niet afgeven, zonder dat betaling der schuld was voor afgegaan, zoodat M. naar de »speksie« ging, zonder zijn «spuit*. Dat hij een ge voelige reprimande kreeg, valt te begrijpen maar noch erger was 't met S. gesteld, die zich vervolgd zag door niemand minder dan den Staat der Nederlanden. En toen S. vanmiddag zich voor de rechtbank kwam verantwoorden, zag hij het bewuste geweer als stuk van overtui ging staan, heel vreemd in een rechtzaal waar slechts één veldwachter met een barsch gezicht voldoende is om een over volle tribune in bedwang te houden S. verklaarde stellig in de meening te hebben verkeerd, dat als hij een schuld te vorderen had van iemand, hij recht had een geleend stuk goed als pand te houden. Het O. M. waargenomen door W, P. R. Bouman, geloofde niets van beklaagdes verweer en requireerde 6 weken gevange nisstraf. Naar de heer S. ons mededeeld is tegen N. M P. G. en Lena C. M een aanklacht ingediend wegens meineed en tegen N. M. een aanklacht wegens valsche aangifte van een strafbaar feit. Uitspraken. A K., 19 jaar, J. R., 17 jaar en G. v. N., 18 jaar, allen bouwknecht te Ooltgens- plaat, wegens diefstal, ieder tot 7 dagen gevangenisstraf. J. C. N., 3 1 jaar, koopman te Ooltgens- plaat, wegens heling tot 4 maanden gevan genisstraf. L. J., 29 jaar, gemeenteveldwachter te Ooltgensplaat, wegens mishandeling tot f 25 boete, subs. 30 dageu hechtenis. Aanbesteding" GOEÜEREEDE. Door den landbouwer J. L, Koese is alhier aanbesteed het metselwerk eener te stiuhten bouwsehuur. Hoogste inschrijver was de heer A. Later alhier ad f 404,50, laagste inschrijver de heer P. Maat ad f885, wiert de uitvoering van 't werk is gegund. Oude Tonge. Uitslag aanbesteding ver voer grint. Perc. I J. Barnat voor f 0,45 p. M3 Perc. II J. G. Munters f0,34*» Perc. Ill L. Salie f0,525» Perc. IV J G. Munters f 0,42s Perc. V A. Schouwenaar» f0,55 Perc. VI A. Schouwenaar fo,8o Perc. VIIJ. Barnat f0,46 Perc. VIII J. G. Munters f 0,60 Perc. IX J. G. Munters fo,8o Perc. X J. G. Munters f o,8o Perc. XI A, Schouwenaar» f 0.50 Perc. XII J G. Munters f0,32 Perc. Xllf J. G. Munters f0,30 - In het Hotel //de Gouden Leeuw// had heden de afslag plaats van een woonhuis en erf, toebeboorende aan den heer J. Troost c. b. alhier. Het pand werd afgemijnd door den heer J. Kareis, schilder alhier, op f 1830. RUI H PUTNAM. Willem de Zwijger, Prins van Oranje, in zijn leven en werken voor Nederland bewerkt door Dr. Nijhoff. Nieuwe uitgave door A. H. P. DE Blaauw, Leeraar v. d. Geschied, a. d. Cadettenschool te Alkmaar. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Compleet in 10 afl. a f 0.25compleet geb. f 2.90. We ontvingen van deze nieuwe druk de ie afl. die er keurig uitziet. Het werk zal voorzien zijn van 32 platen en we twijfelen niet of velen onzer lezers zullen nader kennis willen maken met die groote figuur, waarover wij reeds op de schoolbanken zooveel hoorden, en die het volk den eerenaam van Vader des Vaderlands® toekenden. We zouden het wel in ieders bezit wenschen. Later hopen we, bij het verschijnen van de volgende afleveringen, op dit werk nog wel eens terug te komen. Stoomschip >Prins Willem lli De directie van den Koninkl. West- Indischen Maildienst, te Amsterdam, heeft bericht ontvangen, door bemiddeling van het Ministerie van Buiten!. Zaken van den vice-consul van Nederland te Lorient, dat in zee, nabij Belle-luie, aan de West kust van Frankrijk, werd opgevischt een reddigsboei, met opscrift „Prins Willem II", Amsterdam, zoomede een sloepriem van hetzelfde schip. Voorts werd op het eilandje Hnodie, in de nabijheid van Belle-lsle gelegen, gevonden een zwart bord, waarop met witte letters gesahilderd „Roercomman do. Indien gecommandeerd wordt bak boord uit I stuurboord uit I Welk bord behoord tot den inventaris van een der schepen van den West-Indischen Mail dienst. De directie vreest thans ook het ergste. De Passagierslijst van het stoomschip „Prins Willem II", gezagvoerder J. W. v. Slooten. is als volgtE. Reichsel, W. N. Sevenocks en eohlg., R. C. Tyson, S. D. F. Th. Bout, N. J, Bijl, echtg en 3 kinde ren, F. Stempel, H. Hörelmann, R. Rade- bach. A. v. Kregten, F. Vogler. De bemanning van het sehip bestaat uit 36 a 38 koppen. Een kunststuk. Te Zaandam heeit men het kuntstuk volvoerd om een 70,000 K.G. zware petroleumtank, van 17 M. diameter, 11 M. hoogte en eon inhoud van 2500 kub. M. die op een te zwakke fundeering was gebouwd, in zijn geheel te verplaatsen en te brengen op een vooraf imorde gebrachte fundeering. Ten einde dit te kunnen bewerkstel ligen werd nadat de nieuwe iundeering gereed was, werd de gevormde kom met water gevuld. Vooraf was ge zorgd, dat alle openingen in de tank goed gesloten waren. De tank, gedragen door het water en met takels in evenwicfrt gehouden, werd op deze wijze gemakkelijk verplaatsbaar. Teen het gevaarte precies boven de nieuwe fundeering was gebracht werden de kranen geopend en liet men er zooveel water in loopen, dat het door eigen zwaarte op da nieuwe fundeering vastgezet werd. Het werk, dat verricht werd door do aannemersfirma J. en D. Eilmann te Zaandam, vorderde niet meer dan 3 uur tijde. („Hbl De Vesuvius aan 't werk. Uit Napels wordt b richt dat de vuur spuwende berg de Vesuvius, voor het eerst na de hevige uitbarsting in April 1906, weder teekenen van werkzaamheid begint te vertoon en. In den nacht van" Zondag op Maandag wierp de berg kleine hoeveelheden asch en staenen uit en de berggidsen hebben verklaard, dat zij onderaardsch gerommel hebben gehoord. Burgerluie Stand. MIDDELHARNIS. Geboren Arend Jacob, z. v. Pieter Adri- aan van Buuren en Calbarina Adolfina de Graaff. Pieter z. v. Jacob Aupperleè en Jaco- mina Verbiest. Overleden: Marinus Van Eek 78 j. geh. met Prancina Tiggelman. OOLTGENSPLAAT. Geboren Maria Alarda Caiharina en Jo hanna Quizina dochters vin Cornelis Gerar- dus Puiker en Joanna Boets. Wouter z. v. Adrianus Remus en Johanna Berkhout. Jo hanna d. v. Jan van Nimwegen en Krfjntje van Veer. Overleden Johanna Quizina Puiker oud 2 dagen. OUDE TONGE. GeborenCornelis z. v. P. Both on N. Holleman Maria Elisabeth d. v. J. v. Sohijndel en J. Polle man. Maria d. v. L. Bouwens en Chr. KooijmaD. Overleden: Adriana Jaooba Hamelink oud 5 jaar. Gehuwd: A. J. v. d. Vliet j. m. 23 jaar en M. Kuaape. j. d. 22 jaar. M. P. Vreeswijk j. m. 26 jaar en J. Mosselman j. d. 29 jaar. L. de Leeuw j. m. 22 jaar en 8. Osseweijor j. d. 20 jaar. L. Lodder j. m. 22 jaar en W. Lof j. d. 23 jaar. HERRINGEN, Geboren: Johanna d. v. Joliannis Willem de Geus en Arendje van Dam. Herman Keimpje z. v. Tija Duim en Anna Topma. Ondertrouwd: Johannis Ohristiaan Ver- kruisse (den Haag) j. m. 24 j. en Arendje Kareis j. d. 29 j. GehuwdArie Cornelis Heemis (Nieuwe Tonge) j, ra. 26 j. en Cornelia Scherpenisse j. d. 28 j. MELISSANT. Geboren Grieta. d. van Jacobus van der Groef en Johanna Oorbeek. Ondertrouwd Jan Huibert Tieleman. 24 j.j.m. en Grietje Maria Bijdevaate. 26 j.j.d. ZUIDLAND. Geboren: Jan Marie, z. v. T. van der Voer en C. Pille. Dirk z. v. P. Sohmahl en M. J. Wilden- boer. Neeltje Willempje, d. v. A. Kranenborg en W. N. Romeijo. Rebekka Adriana, d. v. M. Snijders en M. van Rjj. Johannes z. v. J. v an Eersel en F. Diephout. Gehuwd: Jaoob Veoht en Sophia Lerie. SOMMELSDIJK Bii het gehouden examen voor de eerste klasse der Rijksnoireaalschool te Middolhavnia, staagden uit dere gemeente de dames P. W. Nijgh, en A. J. Joppe en voor de eerste voorbereidende klasse dier school de leerlingen der Openbare School alhier E. Thiel- man en IC. J. C. Frederiks. STAD AAN 't HARINGVLIET. Tot lid van het Bestuur de Christelijke Sohoolvereeniging is in de plaats van dhr. G. J. Sterk, gekozen de heer J. Trommel Mz. De heer L. Braber Bz. heeft zijne herbenoe ming tot lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim aangenomen. DIRKSLAND. Tot de voorbereidonde 1ste klasse der Normaalschool zijn toegelaten J. Penning A. van Loo en M. Brooshoofd.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 3