Buitenland. Officieel ©edeelte. PlaaiselyK fllieawa. ingezonden stukken. WeB*koopiii@;eii- Aanl>e§tecliBig* Posteryen. (*eineng<l Aieuws. (,N. R. 0.«) Gesmolten hout. ENGELAND. Bij öe debatten over de begrooting van Marine verklaarde Mc. Kenua, dat de regeering alle pogingen in liet werk stelt om den aanbouw van vier Dreadnoughts voor Maart 1912 ten einde te brengen. Na verders besprekingen werd bet ontwerp aangenomen. PRUISEN. De kiesrechlcominissie van het Huis van Afgevaardigden heeft in tweede lezing het Kiesrechtontwerp aangenomen met 15 stemmen van de conservatieven en het centrum; ld stemmen werden tegen uitge bracht. DUITSCIILAND De Duitsehe Rijksdag heeft tot zijn voorzitter gekozen in de plaats van graaf Stolberg, graaf Von Schwerin-Löwitz. Hij ook heeft in het leger gediend en vele veldslagen meegemaakt. Maar hij ziet er meer als kamergeleeide dan als militair uit. Graaf Schwerin is een zeer gezien ma», van groote bekwaamheid. Hoe hij als voor zitter zal zijn het moet nog blijken. In den Rijksdag is gevraagd een proef station voor de luchtscheepvaart te Drie drichshaven. De minister zeidenk aan de kosten. Wie weet, of zuik een station wel noodig is en er zullen milJioeuen mee gemoeid zijn. Toch werd een motie aan genomen waarin op het bouwen van zulk een station wordt aangedrongen. Ter sprake kwam ook nog de positie der Duitsehe zeevisscherij. Deze komt niet weinig in 't gedrang door buiteniandsche conourrentie, zoodat men aandrong op be schermende maatregelen. FINLAND. Tot precident van den Finschen Land dag werd de Jong-Din Svinhufoud, tot eersten vice-precident de sociaaldemocraat Tanner, tot tweeden vici-precident de Zweed Sederholm gekozen. De sociaal-democraten hielden zich hij de stemming voor president en tweeden vice-precident cuiten stemming. GRIEKENLAND. De premier Dragnemis diende bij de Kamer een motie in, strekkende tot herzie ning van de" grondwet. De vorige premier opperde daarop de meeniug, dat het bijeen roepen van eeue Nationale Vergadering, om de grondwet te herzien, de bestaande grondwet schendt, maar voegde hij er bij als gij eene Nationale Vergadering wilt roep haar dan zoo spoedig mogelijk hijeen. Theotokis nam daarop het woord en zeide, dat de leiders der militaire beweging een macht in het leven hadden geroepen, die buiten de constitutie alles onder haar invloed wist te krijgen. Deze toestand kon niet langer zoo voortduren. Het was noodzakelijk dat het land zijn politiek leven verandert in vernieuwt. De Kamer nam met 120 tegen 11 stemmen eene motie aan betreffende grondwets aanzieniDg. De Nationale Ver gadering Komt op 14 September bijeen. NOORD-AMERiKA. In het Waterval-gebergte (Staat Washington) zijn twee ingesneeuwde trei nen onder eene lawine bedolven. Door eene reddingsbrigade zijn nog een groot aantal menseiit-ii gered, maar minstens een Cü tal bij dit ongeval om het leven gekomen. Dij een bot-ing van twee trei nen in de spom weg nnnel onder den Hudson, van den umlcrgrondspoorweg te New-Y'irk, werden gisteren 15 personen zwaar gewond. De remmen van een trein weigerden, zoolat deze inliep op een ande ren trein, die aan liet eindstation stond te wachten. Een ernstiger ramp werd ver meden, door eua pas uiilangs aangebrachte veiligheidsinrichtiug, die het in elkaar schuiven der wagens voorkomt. Groote overstoomiiigcn en on rustbarende stijging van het rivierpijl, die groote schade veroorzaken, worden ook uit de Vereeuigde Staten gemeld, in verschei dene steden langs de Hudson staan geheele stadswijken ouder water. De bloeiende plaatsjes aan de zijrivieren van de Hudson loopen echter nog meer gevaar, daar de dalen hier nauwer zijn. Duizenden menschen zijn reeds uit hunne onbewoonbare huizen verdreven. Het geheele Mohawk-dal gelijkt opeen woedende bergstroom, die al het werk van menschenhanden vernield. MAROKKO. Generaal Mounicr rukte den 28en Februari uit tegen de Kasbah Merchuch. Den Isten Maart overviel hij de dorpen, waarin zich de moordenaars van den lui tenant Meau gelegerd hadden, en bracht hun aanzienlijke verliezen toe. De Franschen hadden twee dooden en dertien gewonden. PERZIË. De miiiistrieelc crises is beëindigd en de ministers blijven in hun ambt. Het program van het kabinet zal wor den vastgesteld in samenwerking met de afgevaardigden der Medjliss, de Nationale Raad, tot welk instelling in 1906 door den sjah toestemming werd gegeven, SAN MARINO. In het zeer kleine republiekje San Mari no (gelegen in Italië) zijn ernstige troebelen uilgebroken. Drie honderd boeren onte vreden over voorgenomen hervorming V' plunderen het regeeriugspaleis.-Oarabiuiers herstelden de orde. BRAZILIË De presidentieel» verkiezingen in Brazilië hadden tot resultaat, dat generaal Ilermes de Fonseca werd gekozeD. Zijn tegencandidsat, de advocaat Barboca, die op het oogenbiik het ambt van vice-president bekleed, zou duizenden stemmen in de minderheid gebleven zijn. Ganeiaal Hermes de Fonseca is zes-en derlig jaar oud, en was van 1906 tot 1908 minister van Oorlog. Gemeenteraadsvergadering. De Burgemeester der Gemeente Sommelsdijk maakt bekend, dat een Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Donderdag, den io Maart. 1910 des voormiddags ten 9 ufe- Sommelsdijk, den 7 Maart 1910 De Burgemeester, DE GRAAFF. Burgemeester en Wethouders van Sommelsdijk roepen op sollicitanten voor 4e helpster aan de Bewaarschool en bij de nuttige handwerken aldaar Vereischten zijn goed met kinderen te kunnen omgaan eenige bedrevenheid inhet breien enniet beneden den 14 jarigen leeftijd. Zich voor 15 Maart schrifielijk aantemelden bij het hoofd der Bewaarschool alwaar uaderinlich- tingen zijn te verkrijgen. Sommelsdijk 7 Maart 1910. De Burgemeester, DE GRAAFF INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen ver oorzaken. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sommelsdylc breDgen ten openbare kennis, dat ter Gemeentesecretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Jacobus Michielsen, wonende ta Middeiharais om vergunning tot het oprichten van eene lompenbergplaats op het perceel kada straal b kend in sectie B, No, 1725. Op Zaterdag, den 19 e Maart 1910, des voormid dags te 11 uren zal inhet gemeentehuis alhier gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben kunnen gedurende drie dagen voor het bovenge melde tijdstip, op de Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrif turen. Sommelsdijk, den 5e Maart 1910. Burgemeester «n Wethouders voornoemd, Be Wethouder De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. LANDWEER. District No. 31. Oproeping onder de wapenen tot het houden van oefeningen in 1910. De Burgemeester van Sommelsdijk maakt be kend, dat de in het Landweer-verlofgangers re gister dezer Gemeente ingeschreven dienstplich tigen der Landweer, behoorende tot de hieronder genoemde lichtingen en wapans, bij deze, voor den tijd van zes dagen, krachtens artikel 11 der Landweerwef, in 1910 tot het houden van oeteningen onder de wapenen worden geroepen, en dat zij zich daartoe moeten aanmelden op den dag, op het uur en op de plaats, in den hieron der vermelden staat aangegeven achter het wapen of het onderdeel van het wapen, waartoe zij behooren. Infanterie lichtingen 1905, 1906. 1908, en 1909. 9 Mei v.m. 9.38 (Tramstation) Hellevoetsluis. Vestiug-Artillilerie 1905, 1906, 1908, en 1909. 37e Compagnie 11 April v.m. 11.39 (Artillerie Kazerne.Hellevoetsluis. Pontonniers 1905, 1906, 1908, en 1909, lste Com pagnie 25 Juli. 2de Compagnie 8 Augustus, vóór 12 uur middag of zoo spoedig mogelijk daarna. Pontonuiers-Kazerne te Dordrecht. Zie voor nadere bijzonderheden aan 't Aan plakbord. Sommelsdijk, den lsteu Maart 1910 De Burgemeester voornoemd, DE GRAAF. MiiitleUianiis. Vrijdag had G. Onder- delinde het ongeluk van een paard fe vallen waardoor hij zijn been zoo ernstig bezeerde dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Met de uitvoering van de Volkskin derzang is er een fancy-fair gehouden, ten bate van de Vtsschers Wed. en Weezen, welke netto heeft opgebracht de som van 18,02 v2. Stad aan 't Haringvliet. Zij die wenschen in te schrijven naar het verrijden van 248 M3 grint naar de bestemde wegen, moeten hunne biljetten Zaterdagmorgen a.s. voor tien uur bij den Burgemeester alhier inleveren. In de plaats van den heer W. van Ettinger is door het College van Regenten van het Weeshuis tot Secretaris Boekhou der benoemd de heer E. H. de Ruiter. Naar men mededeeid is de toestand van het kind van J.R. dat de vorige week Woensdag werd overreden, thans nog al bevredigend. Wij hopen dat het aan de ouders moge behouden blijven. Alhier zijn 41 verzoeken ingekomen om op de kiezerslijst 1910/11 geplaatst te worden. Den Bommel. Door den waarnemend Burgemeester zijn Zaterdag des avonds half zes opgeroepen alle geaffecteerden der spuiter). Alle opgekomen personen werden f 0 10 vergoeding uitgereikt. Naar verluidt wil men de brandweer beter organiseerep. De 3-jarige stier der vereeniging »Den BommeU heeft op de keuring eene prijs van f 100 behaald. De levering van de grint voor de Commissie van beheer der gemeenschap pelijke grintweg Den BommelOude Tonge Middeiharais welke alhier werd aanbe- s'eed is gegund aan den heer A. de Blok van Nijmegen voor de som van f 1.82 per kubieke Meter. Het dochtertje van K. K. had het ongeluk onder een wagen te geraken van A. J. de Weerd. Jan Donkersloot, die medereed, mocht het genoegen smaken, de kleine nog intijds er onder uit te halen. Met een kleine kwetsuur aan de hand van D. liep dit ongeval goed af. De kleine bezeerde nogal. De loteling der lichting 1910 A. Kreeft is opgeroepen om in Mei a s. te woi den ingelijft, en de milicien A. Tichelman is opgeroepen om in Sepienbet a.s. onder de wapens te komeD. Door de miliciens C. Kieviet en C.' Reinhout zal aan de bevoegde macht toe stemming worden gevraagd om naar Ame rika te mogen vertrekken, om aldaar te trachten, hunne positie te verbeteren. Oude Toilge Ter algemeene kernis is gebracht dat kostwinners die dit jaar voor heih, oefeningen onder de wapenen moeten komen hun verzoek om vergoeding of ont heffing zoo spoedig mogelijk moeten in dienen. Dirksland. Voor den bouw van de Coöperatieve Broodbakkerij is den grond reeds aangekocht. Binnen korten tijd hoopt men te beginnen met de oprichting derzelve. Dezer dagen werd aan den President van het Mannenkoor dooi iemand die onbe kend wenscht te blijven nog f 5.0a over handigd tot verhoogingj der Colle t ten bate van den blinden Koudijzer, tijdens d 1. 1. 24 Februari gehr uden Zanguitvoering alhier. Hei'kiugeii. J.l. week kreeg de landbouw- knecht Jac. Kievit, ouder deze gemeente wonende geheel op het onverwacht, een klap van een paard, staande op den stal, met het gevolg, dat hij voorloopig van de werkzaamheden moest afzien. De rekening van het dieusljaar 1909 der N>d. Herv Keik alhier ligt gedurende 8 dagen van af 7 lot en met 14 Maart hij den Pres.-Kerkvoogd L. v. d. Velde Ier m age. -- Op Woensdagavond a.s. zal in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier met nog eenige zitplaatsen worden verhuurd een tu:n groot 41 '/2 roeden in huur geweest bij M. Slis. De pacht bedraagd per j«ar 25 cent de roede. Stellendam** Van Heeren Gedeputeer de Staten dezer provincie is goedgekeurd te rug ontvagen het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienstjaar 1910. Goedereede. Op het verzoek van drn loteling Francois Tanis der lichting 1910, oin alsnog bij de Zee-Militie te worden ingelijfd, is afwijzend beschikt Door schipper W. Redert Pzn. alhier z ijn van het wrak van het Engelsche schip Renowns reeds twee masten verwijderd. Den derden mast heeft men laten staan als baken in zee. Het raadsbesluit, om het Post - en Telegraafkantoor alhier voor f 1005. 's jaars aan het Rijk te verhuren is goedge keurd van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie terug ontvangen. Wegens steike daling der garnalen- prijzen is reeds bij enkele schippers het voornemen gerijpt, om spoedig een aanvang te rnakea, met de zeevisscherij. De zeemilicien A. van Heemst der lichting 1908 is tegen 27 Aprii a. s. in werkelijkeu dienst opgeroepen aan boord van Hr. Ms. Schorpioen te Hellevoetsluis tot het houden van herhalingsoefeningen. Ouddorp** Onder deze gemeente is het geroep van de koekoek, den lentebode, reeds vernomen. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijD, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur Verleen mij s.v.p. een kleine plaats in uw veelgelezen blad voor onderstaande. Er bestaat hier op Stad een gewoonte onder de arbeiders een oude gewoonte, welke als zij nog niet bestond, nooit zou komen. En al is hij nu oud, daarom nog niet goed Want alle arbeiders zou ik wel durven zeggen volgen haar met tegenzin. En geen wonder, een arbeider vordient in den winter 80 cent per dag, von 's morgens half zeven bij den buiton- beer tot 's avonds kwart over vijfbij de dorp- boeren van 's morgens zeven tot 'g avonds vijf uur. Maar weldra is het Maart of 's morgens gaat een arbeider volgens die oude gewoonte een half uur vroeger en 20 Maart gaan alle arbei ders van 's morgens zes tot 's avonds zes uur voor het zelfde loon, dat hij des winters ont- vaugt, dus ook vour 80 e«ut, dus nu kan een ieder begrijpen dat het tegen een ieders zin is die dat moet doenmeer uren werken en geen geld, en üaar wordt wel eens over gepraat maar daar blijft het bij. Ea die gewoonten wou ik, zelf arbeider zijnde afschaffen en wek alle arbeiders op, daaraan mede te helpen, en een boer kan bet niet vergen om voor niets te werken, want 's winters moe ten die 80 oenten ook zuur verdiend worden. Daarom eer het 20 Maart is laten wij als arbei ders zamen komen, al is het voorloopig Zater dagavond op de Kaai, om daar eens samen over te spreken, en dan kunnen wij gemakkelijk die oude gewoonte, die sleohte gewoonte afschaf fe i. Mijn dank voor do verleendo plaatsruimte. Stad aan 't Haringvliet Maart 1910. H. Op Donderdag 10 Maart bij inzet en op Donderdag 17 Maart bij afslag, telkens 's a- vonds 5 uur te Goedereede in het Logement //de Gouden Leeuw// Van een woonhuis en erf te Goedereede aan de Zuidzijde van de Pieierstraat. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 10 Maart 1910, te Stellendam ter herberge van F. Troost veiling en Op Donderdag 17 Maart 1910, te Stellen dam ter herberge van E. Troost, afslag van Een huis met schuur, erf en grond te Stellendam, aan de Voorstraat en uitkomend aan den Achterweg, kad, Sectie B no. 981. groot 1 Are 73 centiaren, ten verzoeke van Mejnflr. de Wed. C. Visser, Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdsg 11 Maart 1910, 's avonds half 7 uur, te Dirksland, ter herberge van M. J. Brcebhooft, afslag van Huizen met erf en grond, te Dirksland. aan '1 eind van den Straatdijk, kad. Sectie 15 n 81. 1053. 1054 en 1055, tez. groot 1 are 24 een iaren, in 2 peroeelen en in combinatie ten ver/.o ke van M j. de Wed. A Lo >sbroek uRoltordam, Notaris VAN DER SLUIS. Op Diusdart 15 Maart, 1910 des namiddags ten 1 ure te Mtddelharnis aan (lc Kaai van een gioote pirtij nieuw gezaagd timmer hout. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 16 Maart 1910 des namid dags ten twee ure te Sommelsdijk aan de Kaai van een groote partij nieuw gezaagd timmerhout. Déurw.arder GROENENDIJK. Op Donderdag 17 Maart 1910 des namid dags ten t wee ure te S ad aan '1 Haringvliet aan de K iat voor een groote piriij nieuw gezaagd timmerhout. Deurwaarder GROENEN DIJK. Op Woensdag 23 Maart 's voor til ddags 9 uur te Stellendam aan den Piaatweg op de HofsLede //Hdszigi// van 13 paardenj 38 siuks Hoornvee, varkens, kippen, 2 Karnhon den, mestput en landjougereedsciluppen ten vei zoek e van de erfgenamen van wijlen niej. de wed. J. K. van Oostenbrugge. Notaris VAN SCHOUWEN. Oude Tonge. De leverantie van het benoodigde hout en palen voor de polders en de gemeente is gegund aaü C van Eek alhier. Burgemeester en Wethouders en Dijkgraaf en gezworens van de polders het Oudeland Oostende en Molenpolder onder Onde Tonge, zullen op Woensdag 16 Maart a.s. v. ui. 11 uur bij inschrijving aanbeste den 'het vervoeren van de benoodigde grint van de kaai naar de verschillende wegen. STAD AAN 't HARINGVLIET Gedu rende de maand Februari werden ten hulptelegraafkantore alhier verhandeld verzonden 118, en ontvangen 90 tele grammen. Gestrande schepen. Gisternacht is op het llamburgerzand, naar uit Delfzeil wordt gemeld het rjalk- schip //Nieuwe Zorg", schipper Havinga, gestrand. De bemanning is gered. Een onrtouwe brievenbesteller. De brievenbesteller H. v. d. VV. te Oos wold (Oldambt) is eergisteren in zijn betrekking geschorst, verdacht van verduis tering van poststukken. Deze postbeambte die gehuwd en vader van twee kindereu is, maakte in den laatsten tijd veel mis bruik van sterken drank. Uit een oude vaas. t' Is deze week gebeurd op de wee kmark te Groningen. De koopman I. van Dam had de vorige week een inboedel gekocht. Er behoorden o.a. twee vaasjes toe, waarvan een gescheurd was. Voor dit stelletje werd den koopman 20 ct, op de markt geboden. Hij wilde een kwartje hebben. De koop giDg niet door. Maar bij het opladen der goederen tegen het eind der markt brak een der vaasjes en in het zand van het vaasje lag een muntbiljet van f 40. Groote vreugde bij den koopman. Groote teleurstelling bij de drie weezen ook marktmenschen, die de vorige week met den inboedel deze vaasjes hadden verkocht. („Pr. Gr. Ct.), Van den vermisten Zeisterjongen is nog steeds niets gevondeD. He; in de buurt gevonden rijwiel, dat men aanvmkc- 1 ijk met de vermissing in verband bracht, bleek te zijn van een persoon, die hierme de niets heeft (e maken. Met 25 man is Dinsdag een derde speurtocht gehouden iu de richting van Soest en de Lage Vuursche. De tocht heeft echter geen resultaat opgeleverd. Dubbele moordaanslag Te Meliek zijn Zondagavond de kleer maker v. H. door een messteek aan den hals en de landbouwer L. door een revolverschot ia hec reehterbovenbeeu levensgevaarlijk verwond. De verinuede- lijko dader van beide feiten, de land bouwer O., ia naar de gevaagenis te Roermond overgebracht. Lenteboden. Donderdagmiddag zijn te Tiel de eerste zwaluwen aangekomen. De ooievaar van het Huis Zolen heeft Maandag zijn oude nest betrokken. Twee dorpen bedolven. Reeds seinde ons Reuter de eerste berichten over de catastrophe, waarbjj twee dorpen in den Amerikaansehen staat Idaho onder een lawine bedolven werden. De «Daily Mail" geeft van de ramp het volgend relaas Achttien kilometers in het rond werd Zondagnacht het geraas der lawine ge hoord, die het dorp Mace met een hon derdtal van zijn bewoners en vijftig werklieden van de „Northern Pacific Railway" in de sneeuw bedolf. Toen het bericht van de ramp in de stad Wallace, die op een afstand van zeven of acht kilometer afstand van de plaats des onheils ligt, bekend werd, begon men onmtddelijk dc klokken to luiden om de bevolking op te roepon, en hulp te brengen aan de slachtoffer. Toen zij ter plaatse aankwamen, vonden zij het dal, waarin het dorp Alace gelegen i-t, .01 een hoogte van tien, en overeen afstand van twee mijlen, gevuld met sneeuw, rotsblókken en boomstammi-D. De law ine was omstreeks middernach toen at.0 bewo ers in diepe rust waren, over het dorp neergekomen. Gedurende verscheidene dagen had een warme wind, die men in het land „Chi nook" noemt, door de Roc.kv Mountains gewaaid. Zaterdag ging, de wind over in regen. De gewone factoren dus, die een lawine voorbereiden. De bewoners van Alace waren voor geen onheil beducht.Ten onrechte rekende zij er op, dat een tegen de berghelling gelegen bosch iedere afschuiving van SDeeuw zou beletten. Zij moesten met huu ieven hun overma'ig ver trouwen boeten. Toen de lawinen in het dorp neersloeg liad zij een weg over driehonderd meter afgelegd. Haar ktacht moet verschrikkelijk gewe.-st zijn. Alles sleurde zij mede groote massa's rotsblokkeu en de zwaarste pijnboomen. Geheel 't dorp werp onder de sneeuw bedolven. De huizen, de spoor wagens, die tot verblijf strekten aan de spoor werkers, alles werd verpletterd. De eerste reddingsbrigade die uit Wallace aankwam, slaagde er in, met veel moeite, een vijf en twintig personen te redden. Het juiste cijfer dergenen, die bij de ramp het leven verloren, kan nog niet genoemd worden. Zeker gaat het ver boven de honderd. Belangrijk hooger zal het zijn, indien het gerucht bevestigd wordt, dat ook het „Standard-Hotel" nabij Alace gelegen, waarin op het oogen biik, dat de ramp plaats had, driehonderd reizigers verblijf hielden, door de lawine bedolven werd. Weinige uien nadat deze ramp het dorp Alace verwoeste, storte zich ook een lawine neer over het in de nabijheid gelegen kleine stadje Burke. De bewoners van Burke hadden reeds vernomen, welk vreeselijk lot Alace getroffen had, en het meerendeel, der bevolking verliet in allereil haar woonplaatsen. Toch verloren ook te Burke meer dan 60 personen het leveD. Een zware reis van de <Mauretania De ontzaglijke transatlantische „Cun- ardliner" de „Mauretania" die Zaterdag te New York is aangekomen, heeft den zwaarsten overtoch achter den rug, dien het vaartuig sinds zijn indienststelliug heeft te boeken. Het weder was zoo buitengewoon slecht dat het zeekasteel den uit Liverpool meegenomen loods te Queenstown niet aan land kon zetten, maar hem naar Amerika moest meenemen. Dit was de vijfde on vrijwillige reis van den loods over den „grooten haringvijver" sinds 15 jareD. De snelheid van het schip moest, met het oog op de veiligheid, een geheelen nacht tot zeven knoopen worden vermin derd. Toen later weer met volle snelheid werd gestoomd, werd een anker van 10. 000 pond met vjjftig vademen ankerket ting en een stuk van de verschansing door de ontzaglijke golven losgerukt en over boord gesmeten. Reeds jonge musschen In een der stadsplansoeneu te Hoorn zijn Maandag reeds een paar jonge musschen gezien. („N, R. C.) Ongehuwde moeder. Dinsdag is een dienstbode teVeenen- daal ten huize van de familie, bij wien zij diende, moeder geworden. Desniettemin deed zij haar werk geregeld. Zij had haar kind in de bedstede verstopt. Men kreeg vermoeden en vond de jonggeborene dood. De moeder is aangehouden, het lijkje vau het kind ia ter schouwing opgezonden naar Arnhem. Treurig ongeval. Een soldaat, die zijn ouderste Naaldwijk zou bezoeken, geraakte Zaterdagavond bij het overstappen te Poeldijk onder de tram, omdat zijn sabel, toen hij van de nog in beweging zijnde tram afsprong, achter de treeplank bleef haken, zoodat zijn een been afgereden en het andere zwaar gekneusd werd. De ongelukkige is naar het Ziekenhuis te Den Haag vervoerd, waar hij is overleden. Doodeenvoudig een curiositeit van het laboratorium, die evenwel heel spoedig een hoogst belangrijke toepassing zou kunnen hebben, zegt het „Journal des Brevets". Want het is door zeer eer- oudig n weinig kostbare procédés mogelijk hout te smelten. Van dit product wordt reeds gebruik gemaakt om druk letters te maken van groote afmeting zooals b. v. worden gebruikt voor aanplakbiljetten. Wijl het mogelijk is aan het te smelten hout antiseptische middelen toe te voegen, die een onbepaald tijdsbestaan er aan verzekeren, kan men rekenen op een meer en meer groot en veelvuldig gebruik. Luchtballon. Vrijdagmiddag dreef oostelijk van Amers foort een ballon in de richting N.N.W. Door

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2