Uienzaad. Jaapjespeen. Advertentien. Schoenmaker, flicke dienstbode WINKELBEDIENDE Collega's I ^8 Op 12 Maart a.s. hopen onze j|£ J-8 geliefde ouders ;i| P. TAN DONGEN *Jg den dag te herdenken, waarop j»« tS zij voor 25 Jaren door den echt werden verbonden. 3515 |p Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden EclUgenoot Vader Behuwd-en Grootvader den heer P. VAN PROOIJEN, betuigen wij .hiermede onzen liarlelij- ken dank. Terstond gevraagd een vergevor derd halfwas, of halfwas schoenmaker liefst van het platteland, P.G. met kost en inwoning. 3521 Loon naar bekwaamheid. J. Knöps - - Dirksland. Er biedt zich aan, om terstond in dienst te treden een beneden 20 jaar, ook goed kunnende melken. Brieven franco onder No. 3487 aan 't Bureau van dit blad. H. J. C. Van Der SNOEK in Kolo niale waren te Oude Tonge, vraagt tegen 1 Mei aanstaande een kunnende lezen, schrijven en rekenen en met een paard omgaan. Eenige bekendheid met het vak strekt tot aanbeveling. Aanbiedingen Persoonlijk of per brief. 3416 TE KOOP aangeboden nog 3518 SOOOO K G. (rose) te bevragen bij G. VAN KEM PEN, Landbouwer Den Bommel. Nieuw Zeeuwsch. Eigen teeld a f O.per Kilogram. L, HOBBEL, Uienzaaflteler, Ooltgensplaat. het door den heer Moerland gesprokene te ver eenigen. Daarop wordt op het adres eenparig afwijzend beschikt, waarvan adressant kennis zal worden gegeven. Alsnu geeft de voorz. het woord aan den heer Moerland ter toelichting van het door hem ontworpen rioleeringsplan. De beer Moerland geeft daarop toelichting aan de leden inzake het door hem overgelegde plan en deelt mede, dat de kosten tot uitvoering zijn begroot op f3500 Verder deelt de heer Moerland mede, dat de Molenkade niet onder het plan is begrepen, aan gezien eerst onteigening van gronden zou moeten plaats hebben. De heer Moerland wenscht uit gemaakt te zien of de raad zich in principe met het plan kan vereenigen, daarbij er op wijzende dat toch algameene verbetering noodigza! worden geacht. Daarop wordt éénparig goedgevonden, om tot rioleering over te gaan en voor waterververscbii g den toestaDd aan den Molenkade te verbeteren, zoodra de financieele toestand der gemeente zulks toelaat. In verband met dit besluit zal een schrijven worden gericht aan den heer C. A. Vogel te Goe dereede en aan het Bestuur van den polder „De Generale Dijkage van Stellendam", behelzende de vraag, of zfj kunnen goedvinden, dat van ge meentewege in de sloot aan de Molenkade cou pures worden gemaakt, om aldaar voor water verversching schotbalken te plaatsen. Met het oog op het rioleeringsplan zal de grond afkomende van de gemeentelijke peekaden, voor de gemeente behouden worden. De heer Van Seters herinnert eraan, dat de bewoners van den Nieuwen Weg nog geen be scheid hebben ontvangen op hun adres om ver betering van verlichting. Zal in de volgende vergadering in behandeling genomen worden. De heer Holleman geeft te kennen, dat ook het adres van de Visschersvereeniging alhier, daarby aandringende op vergrooting der baven, nog niet in behaudoling is genomen. Ook hierop zal worden geattendeerd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorz. deze vergadering. Ingezonden MHkken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur Mag ik U s. v.p. nog eens een plaatsje in Uw blad verzoeken voor het onderstaande. Hierbij kan ik U mededeelen, dat ik een vol doend aantal betuigingen van instemming heb ontvangen, zoodat het oprichten van een Bak- kersvereenigiDg van dien kant geen bezwaar oplevert. We zouden dus reeds vergadering kunnen houden. Gaarne had ik echter voor die eerste vergadering een spreker. Ik ben daarom in correspondentie getreden met den Secretaris van de Nederlandsche Brood, Koek-en Banketbakkers- bond. Zoodra ik geslaagd ben, zal ik door middel van dit blad mededeelen, waar en wanneer wij zullen vergaderen. Laat ieder belanghebbende ondertusschen in zijn omgeviDg leden zien aan te brengen. Hoe meer leden, hoe meer kans van slagen. Inmiddels dank ik U voor de plaatsing. P. D. HOLLEMAN. Stellendam, 3 Maart 1910. Wisscherij. Aflddelliarnls. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen, met een besomming van sTeodora Emerentia» st. J. v. d. Hoek f 870 K$eciiis»akeEi- Axrondisseisacnts-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 1 Maart. Een hazen-Idylle. Drie jonge bouwknechts van Ooltgensplaat hadden op 27 December in de gaten gekregen, dat een buurman tal van wilde hazen had geschoten en die in den tuin achter z'n woning had neergelegd. Ze waren tuk op die boutjes en samen spraken ze af wat van die haasjes weg te nemen. Maar ze moesten eerst een adres hebben om hun roofbuit kwijt te raken en dat adres vonden ze. 's Middags klommen ze alle drie over de heining in den tuin, waar de hazen hingen. Toen ze op weg naar den op- kooper waren, hadden ze zeven malsche haasj es bij zich. Dat het prachtige dieren waren bleek toen de opkooper er f 10.50 voor gaf. Dat was een lekker sommetje geld En de jongens hadden daar genoeg van geprofiteerd. Ze waren nu door den zuren appel heengebeten en beslo ten nu ook nog wat paardenhaar weg te nemen. Aan dien rooftocht deed de derde jongen niet mee. Het pakje paardenhaar bracht slechts fo,%7 OP De drie jongens stonden Dinsdag terecht. Ze waren A. K., 19 jaar, J. R., 17 jaar en G. van N., 18 jaar. Zij bekenden. De vader van den jeugdigen R. verklaarde, dat zijn zoon steeds een oppassende jongen is geweest. Ook de veldwachter verklaarde, dat de drie jongens niet ongunstig bekend stonden. Gerequireerd werd voor K. 3 maanden, voor R. 6 weken en voor Van N. 1 maand gevan genisstraf. De verdediger mr. A. van der Spek vond gevangenisstraf bier niet op haar plaats. De jongens hebben in de zitting een fatsoenlijke houding aangenomen en zij leken meer op kinderen dan op dieven. Als niet voor alle drie de beklaagden de gevangenisstraf kan worden vermeden, dan vroeg pl. voor R. toch zeker geen oplegging van gevangenis ot tucht huisstraf, maar oplegging van een geldboete. De Heler. J. C. N., 33 jaar, koopman te Ooltgensplaat, zou de in de vorige zaak bedoelde hazen hebben opgekocht. Beklaagde zei, niet geweten hebben dat ze gestolen waren. Wel hadden de jongens verteld, dat een buurman veel hazen had geschoten, maar beklaagde had gemeend dat de jongens daarmee bedoeld hadden dat er veel hazen in 't land waren. De jongens verklaarden, dat beklaagde wel degelijk geweten heeft dat de hazen en het paardenhaar gestolen waren. Eisch6 maanden gevangenisstraf. Mishandeling van een gemeente veldwachter. Terecht stond L. 29 jaar, gemeente- en onbezoldigd Rijksveldwachter beklaagd in den laten avond van 6 November te Ooltgensplaat P. Duim met zijn sabel een klap te hebben gegeven op den linkerschouder en op het achterhoofd, waardoor Duim een ernstig bloe dende verwonding had bekomen. Beklaagde zei, dat hij surveileerde toen Duim aankwam met twee vrienden. Zij riepenWe hebben toch goede veldwachters J. is een goede vent Beklaagde had zich omgedraaid en wilde teruggaan, toen Duim plotseling met gebalde vuist voor hem stond onder den uitroep: Denkie, dat ik voor de politie op den loop ga I Ik snijd ze nog veel liever aan riemen. Beklaagde had Duim toen een slag met de tabel gegeven Duim was v.-egge'copen en beklaagde had hem achtervolgd en had hem nog een slag toegebracht. Beklaagde zei den hcclcn avond al tq zijn gesard door Duim. Getuige Duim, door den president ernstig gewezen op het gewicht van zijn verklaring en na er ook op te zijn gewezen toch vooral de waarheid te zeggen, verklaarde nu dat hij niets geroepen had en dat hij onverwachts een sabelhouw kreeg. Getuige was hard naar huis gehold en had daar een groote wond in het achterhoofd geconstateerd. Nauwelijks was hij binnen of hij hoorde de stem van den veldwachter Duim, doe open, of ik hak de deur open Getuige verklaarde, dat de veldwachter hem, toen hij get. de deur had geopend, vreeselijk had uitgescholden. Getuige was bang voor den veldwachter en had hem na de mishandeling beloofd nooit meer herrie te zullen schoppen in 't dorp, want getuige gaf toe, dat hij den heelen avond iuihruchtig was geweest en had gezongen, terwijl hij wist dat dit verboden was. Getuige was naar den dokter te Den Bommel gegaan en niet naar zijn arts te Ooltgensplaat, nomdau, zoo zei getuige, ïde dokter te Ooltgensplaat al eens een inwoner van 't dorp had verbonden, die ook een sabelhouw van de politie had gehad. De dokter had volgens get. bij die gelegenheid gezegd»0, dat is maar een schrammetje Duim had twee weken niet kunnen werken en geruimen tijd pas na het voorgevallene had hij van de mishandeling aangifte gedaan. Dr. H. v. d. Meer van den Bommel had op het hoofd van Duim een wond van 4 c.M. lengte gevonden. Beklaagde zegt die wond niet te hebben veroorzaakt, getuige is, volgens den beklaagde, op den grintweg gevallen. Dit achtte dokter v. d. Meer onmogelijk. Veel meer is voor de dokter aannemelijk, dat de wond door een sabelhouw was ontstaan. De getuige A. Kagchelland verklaarde, dat Duim niets had gezegd tegen den veldwachter en dat deze hem zonder noodzaak plotseling had geslagen. Ook verklaarde deze getuige, die met Duim uit was, dat Duim niet gescholden of gesard had. De getuige J. Remis verklaarde in gelijken geest. Getuige beweerde pertinent dat Duim niets gezegd had en dat de veldwachter zonder noodzaak had geslagen. De moeder van Duim verklaarde dat haar zoon dien avond was komen binnenstormen met een bloedende verwonding. Op haar vraagkind hoe kom je daaraan had haar zoon gezegd dat heeft de veldwachter gedaan »Wat heb je uitgevoerd had moeder weer gevraagd. uNiks», had Duim gezegd, m'n twee kameraads waren er bij In den vooravond heb ik wat gezongen.» Op de vraag waarom haar zoon de zaak niet had aangegeven, antwoordde de moeder dat ze veel te benauwd was geen recht te krijgen daar ze bij den burgemeester had geklaagd, die gezegd had »Q, daar is niets aan te doen 1» Getuige Frans Nout had Duim hard ioopende gezien, achtervolgd door beklaagde met getrok ken sabel. Getuige had den veldwachter hooren roepenSta of ik schietGetuige had Duim zien vallen en kort daarop slaande bewegingen gezien door beklaagde. Getuige kon niet zeggen of beklaagde geraakt had. Het O M., waargenomen door m. VV. F. R. Bouwman, vond de feiten bewezen. Van zelfver dediging was hier volgens Z.E A. geen sprake. Uit de verklaringen staat vast, dat beklaagde heeft geslagen en de aard van de wond is ook bekend. Tot op zekere hoogte zijn die feiten verklaarbaar, ware het niet dat beklaagde volgens het O. M. zich op een allerzonderlingste wijze in de rechtzaal heeft voorgedaan" Andere veldwachters zouden zeer zeker bij de relletjes al met geweld zijn opgetreden. Beklaagde heeft dat niet gedaan, is kalm gebleven heeft zijn drift beteugeld en daarom kon het O. M. best aannemen dat boklaagde's geduld eindelijk was uitgeput toen hij de jongens joelend zag aankomen. Maar laat beklaagde daar voor uit komen zei het O.M. Ook het naloopen van Duim en het aan de deur kloppen wees op een geprikkelde gemoedsstemming bij beklaagde in dat is alles te verklaren door de loomlooze drift bij beklaagde door al dat sarren ontstaan. Z.Ed A. wilde beklaagde niet onmogelijk maken hoewel beklaagde niet voor de waarheid is uitgekomen, wat het O.M. betreurde. Gerequireerd werd f 25 boete, subsidiair 30 dagen hechtenis. Uitspraken over 14 dagen. Vrijgesproken werden: P. Z. 27 jaar spekslager te Middelharnis beklaagd geweest van mishandeling. PosterUen. NIEUWE TONGE. Aan het hulp-tele graafkantoor zijn in de maand Februari behanbelt 158 telegrammen en 24.Z telefoon gesprekken, RIJKSPOSTSPAARBANK. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaar bankboekjes, uitgegeven in de maand Maari en waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en rente bijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Poste rijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan de kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Uigsiag Verkoopiiig* OOLTGEHSPLAAT. Heden Maandag werd ten Raadhuize alhier publiek bij afslag verkocht het oude Weeshuis met kazerne en erf gelegen aan het Weespad alhier. Dit gebouw met erf werd by de veiling verleden week ingezet door L. Dorsman Jz. op f3300, thans werd het niet gemijnd dus liep aan. Terzelfder tyd en plaats werd afgeslagen het z. g. n. Kooimanshuisje. Dit werd verleden week ingezet door W. J. Donkersloot Hz. op ƒ240 en thans gemynd door J. van Data op ƒ340. Perc. I f21608, pete. II f 44 perc. III f 24.50, Door J. P. de Hosson Rotterdam. Perc. I f234.17 pcrc. II f32.48 Perc. III f 24.80 Door J. A Verlooij Rotterdam. Perc. I f 195.23 Perc. lil f19 30. Door P. de Lange te Deventer. Perc I f20275. USslag' rlanbesledin^. Ooltgensblaat. J.l. Woensdag werd ten Raadhuize alhier door B. en W aanbesteed de levering van de benoodigde schoolbehoefte voor deze gemeente voor 1910. Ingeschreven werd als volgt door de firma Meilink te Zutfen Perc. I f181.14. perc. II f46.19. perc III f 3608, Door W. J Dniikerslbo' Hz. Oo'genspksL ^emengci \ienwe. Brand door het hemelvuur. Bij Van der 8»aay te Druten is Donderdag de biiksem ïngeslagt n Hui en inboedel verbrandden. AUea whs verzekerd. Bij --en buurviouw ontstond evenzeer brand, deze werd echter gebluecht. Een vreemd lichaam in hel oog". Zoo heet de dokieisterm in 't algemeeD voor allerlei vuiltjes, die een monsehelijk oog wel eens treffenlooo.ootiefsintels. splinters van gloeiend smeedijzers en t. q. Maar stellig is er nog nooit een geneesheer geweest, die een zoo gew ldig «vreemd lichaam« in het oog heeti moeien verwijderen als een onzer chirur gen dezer dagen tot taak werd gesteld Hij word 's toaebts uit zijn bed geroepen „tot verwijdering van een vreemd lichaam uit 't oog van 'n inlander zooals hem door de telefoon werd gemeld. Den chirurg bevreemdde het, dat daar zoo'n haast bij was, maar kwam toch direct Eu wat zag hij Eeu inlander, die door een geweerloop keek, met dien verstande, dat de loop met het achtereind 12 centimeier in de oogholte zat in schuinsche richting naar beneden, zonder dat dus de hersens geraakt waren. De ongelukkige had een voorlaadgeweer, of liever, alleen den loop er van geladen, en de lading met een lucifertje bij het zundgat ontstoken. De linkerhand, waarmee bij den loop voor zijn rechteroog richte, kon den terug stoot niet bedwingen, en de loop, bet oog verbrijzelend, drong in het hoofd door. De familieleden van den domoren schutter trachiten den loop uit de wond te balen draaiden en keerden het ding, :ot dat de hiken, waarmee het oud roest vroeger aan de kolf had gezeten, net dwars achter de verbrijzelde beenderen kwamen en toen was 't uit. De arme kerel liep met den loop in zijn oog, en deze steuendo in de hand naar Soerabaja naar 't stad ver band. <?en taaie' dat moet gezegd De operateur zaagde met veel moeite het „vreemde lichaam" uit, dat een belangwekkendtoevoegsel is geworden van zijn chirurgiscne verzameling. Aldus bet »Soerab Nwb!d.« Hoog water in Biel Buitenland. Voor de derde maal binnen een maand tijds heeft de "spoor in het Moezeldal ten gevolge van hoog water tusschen Audel en Zeltingen den dienst moeten staken. Bij Mehring is als gevolg van de zware regens, een grondverschuiving geweest. De spoorweg is er door bedolven. De Saar is buiten hare oevers getreden en heeft de beuedenstad te Saarburg onder water gezet. Water in Maas en Waal. Zaterdag is te Dreumel een vergadering geho den van polderbesturen onder voorzitterschap van den dijkgraaf, den heer P. de Leeuw te Alien. Besloten is in deu haehelijken toestand van heel Maas en Waal althans de drie laags! gelegen polders Wamel, Alten en Dreumel zooveel mogelijk te beschermen tegen den opdringenden vijand, het water. Daartoe zal een kisting geslagen worden op de waterkeeriag tusschen Leeuwen en Wamel. Deze djjk is ongeveer drie kwartier lang en loopt van den Wamel- schcn Hoogenweg tot de Rijkswetering Het is vooral het kwelwater, dat met geweld door en onder de dijken van de Maas en de Waal de polders binnendringt. Voor doorbraak van den Ruff'enschen dijk is men niet meer zoo bevreesd. De dijkgraaf en de dijkopzichter van Maas en Waal hebben hem met palen, planken, grond en takkenbossen zoodanig versterkt, dat hij, menscheljjkerwijze gesproken, niet. zal bezwijken zoolang de wind maar laag blijft. De Haagsclie politiehond. De gemeentelijke politiehond „Marre» heeft in den nacht van 26 op 27 Febru ari j.i. ie 's Gravenhage wederom een s'aahje van buitengewoue waakzaamheid gegeven. In dien nacht te circa 4 uur surveil leerde zijn geleider de agent Sjaarda, met hem op de stoomtrambaan tusschen Laan van Meerdervoort en het park Zorgvliet, toen de hond opeens uitichoot en een eind verder opsprong tegen bet hooge hek. dat dit park omsluit. Zijn geleider koD door de duisternis daarbinnen niets zien, doch overtuigd dat er onraad moest zijn, voorzag hij zich van de hulp van een collega en hielpen zij elkander zoomede den hond over het hooge met prikkeldraad voorziene hek. Weldra stieten zij op twee zakken, die op den grond lagen, waarvan één met visch en één met vischtuig gevuld bleek. Overuigd dat vischstroopers aan den gang waren geweest, werd „Marre" nu 'o'gEh'eü en twdH den k*rel« ge commandeerd. De hond, thans in zijn element schoot als een pijl uit den boog vooruit. Weldra werd een woedend ge blaf vernomen en daarop in de duisternis afgaande, ontdekten de politiemannen 3 personen, die door den hond in bedwang werden gehouden en hou ziende, den agenten toeriepen den bond toch terug te roepen, daar zij toch begrepen, dat geen ontkomen meer mogelijk wa\ De Btroopers lieten zich nu kalm arresteeren. Dc vermiste Zeister jongen. We kunnen met zekerheid mededeelen, dat de persoon, die te Beverwijk was gezien en die in verband met den vermis ten knaap werd genoemd, niet helminste met deze zauk io maken heeft. De wow p'aata vau dez n man is bij de poli' ie bekend. Omtrent den bij Biaru gevonden city-bag, aan welke vondst waaide werd gehecht, te meer waar zich daarin een adios zou hebben bevonden, kan gemeld worden, dat deze toch niet de gesignaleerde kan zijn. Het z.g.n. adres was eev rec'.arae-papie". De onder Hilversum gevonden kleede reu bleken niet van de knaap te zijn. In verband moe hot bericht, dat in Apeldoorn en Barneveld ecu jongen is gezien, wiens signalement overeen zou komen met dat van den vermisten knaap kunnen we melden, dat uit eeu door de Zeisfer-politie ingrsteld onderzoek bleek dat, ook deze aanwijzing geen licht heeft gebracht in de zaak van den vermisten J. v. d. Wiel. (U. D.) Te water. To Waddiüxveeo bij Gouda had een ongeluk plaa's, dat treurige gevolgen had kunDen hebben. Terwijl het 14-jarige meisje S. een emmer water wilde scheppen uit de Gouwe, viel hot te water. Dit werd opgemerkt door haar 13-jarig zusje, dat haar moeder waarschuwde. Deze snelde ijlings toe en sprong te water om haar kind te redden. Maar gelukkig, dat er fpoedig eenige personen met bootjes te hulp kwamen ter redding, anders waren moeder en kind verdronken. Toen beiden op het droge waren gebracht werden met groote moeite de levensgeesten bij het kind weer opgewekt. De Prins Willem 11 Hoewel de direcde van den Kon. W.IndischenMaildienst te Amsterdam nog immer zonder bericht omtrent de „Prins Willem II", blijft zij alsnog waarschijnlijk achten, dat het vaartuig hulpeloos op zee ronddrijft met defect aan machine of schroef .en er zij u nog voor vele maanden voldoende levensmiddelen aan boord. Het st. „Prins Willem V" van den Koninklijkeu West Indischen Maildienst arriveerde 21 dezer te Paramaribo. Van den „Prins Willem II" was nie:s gezien. De „Prins Willem IV", uitgezonden om te zoeken, is nog niet teruggekeerd Treinvcrtr aging. Zondagmorgen brak te Eckteld een der excentriekstangen van de locomotief van den eersten trein uit de richting Arnhem. Met een half uur vertraging kwam de trein te Tiel, waar een nieuwe herstelling moest plaats hebben. De reizigers nsar Amsterdam misken de aans'uiting te Geldermalsen. iltirg-eriijiie Kiaiifi MIDDELHARNIS. GeborenPietcr, z. v. Barend Eaasse en Jannetje Koster. Simon, z. v. Wouter Buth en Elizabeth Nipius, Pieter z. v. Cornelis Boeter on Burgje de Ruiter. Aren, z. v. Jan van Groningen en Neeltje van dor Koop. Cornelia Hendrika, d. v. Jan Wielaard en Maaike Maria Tink. Jacob, z. v. Marinus Diiesee en Willempje Sehol. Gehuwd: Jan Jacob van 't Uoff oud 35 jaar en Pieternella Christina Smitshoek oud 25 jaar. Johannis Vis van Heemst 39 jaar en Anna Cornelia Zaaijer 30j ar. Overleden: Arendje Buecop 76 jaar, eohtg. van Jacob Pceman. OUDE TONGE. Geboren Jansje. d. v. W. Los en W. Koert. Adriaantje, d. v. L. van der Veer en M. Polder Gerardus, z v. R. Pollemans en P. Tuns. Overleden Andries Pulleman oud 88 jaar weduwnaar van P. B. Birkhoff NIEUWE TONGE. Geboren Adriaantje d. v. Adriauus Bakelaar en Wilhelmin* Okker. Jacob z. v. Willem Versepnt en Jannetje Haameete. Ondertrouwd: David de Jong jm. 26 jaar en Maatje Haameete jd. 24 jaar. Jacob Johaunis Noteboom jm. 25 jaar en Pieternella Braborjd. 26 jaar. Gehuwd Willem Cornelis Luijendijk jm. 26 j. en Hester Wiihelmina Zeedijk jd. 26 j. Cornelis de Wo'ff jm. 24 j on Barbara Holster jd- 22 i. OverledenLijntje Breeman 77 j. gehuwd met Adriauus Butb. OOLTGENPLAAT. Geboren Lena d. v. Cornelis van Gent en van Willemtje Johanna Wielhouwer. Neeltje Maria d v. Adrianus Bakelaar en van Adriaantje van Gurp. Overleden Maria Hendrika Leohner jd. oud 53 j. Wouterina Hokke oud 72 jaar, weduwe van Cornelis Hotting. DIRKSLAND. GeborenElisabeth Cornelia d. v. Jan Keur en Elisabeth Cornelia van Oostenbrugge. Jaoob z. v. Jan Keur en Elisabeth Cornelia van Oostenbrugge. Aren, z. v. Aren Marinus Prins en Neeltje van der Groef. Gehuwd: Daniel Vjjfhuizen jm. 21 jaar en Sara Magdalena Ghijsels jd. 23 jaar. Overleden: Gerrit Slis, oud 79 jaar weduwn. van Lena Bruinsel. MELISSANT. GeboreuLeendert z. v. Belje Both en Eva Grootenboer. HERKINGEN. Ondertrouwd: Alio Cornelis Lfeomes jm. 27 j van Niouwe Tonge en Cornelia Scherp enisse jd. oud 28 Gehuwd: Leunis Heijblom jm. 22 j. en Leentje Sophia Yenema jd. 20j. OUDDORP. Goboron Jan z. v. Jan Meijor en Maartjo Mejjer. Willem z. v. Kommer Akershoek er Klaasje Gtinwis. Neoltjo Cornelia d. v. JohaniiH vsu Dam en Pioterlje Voogd. Willem Geercs z. v. Honry van Hcnink en J. A. Gouswantd. Johanna d. v. Maarten Tanis, en Susanna Brees. Abraham z. v. Leendert Akershoek en Mu'ia Roor. Dimmen z. v Leendert Troost en Jannofje van dor Wonde. Marlijutje Hosterd d. v. Marinus Witte en Willempje Karei. Pieterljo d. v. Cornelis Bukelaar eu Jannetje Klein. Grietje d. v Jai Meijer en Co nelia de Jong. Johanna d. v. Klaas Sandifort en Jaoomijmje B island. Jun Johannis z. v. Dimmen Komtebedde on Adriaantje de Mooij. Jan Loendert z. van Johannis Meijer en Ariaantje Hoek. Overleden Jannetje TaDis 86 j. echtgenoote van Jen de Vogel. Jan de Vogel 86 j. weduwnaar van Jannetje Tanis- Cornelis Hameetemau 76 j. echtgenoote v. Klaat-je Tanis. gfierk en schooi. MIDDELHARNIS, Door den Kerkeraad is in hare vergadering 24 Februari het volgende tweetal alphabeiisch gesteld Ds. Mulder van Ede en Ds. Smeding van IJselmonde. Met welk tweetal Woensdag 2 Maart onder leiding van den geachten Consulent Ds. Esselink van Stad aan 't Haringvliet is gekozen den Wel. Eerw Heer Ds. Mulder van Ede met bijaa algemeene stem men en door den Kerkeraad beroepen. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Voor eene benoeming tot hoofd der O. L, School alhier hebben zich niet minder dan 24 sollicitanten aangemeld. - Tot voorzitter der Commissie tot wering van schoolverzuim is in de plaats van wijlen deu heer W. van Ettinger ge kozen de heer E, H. de Ruiter lid dier commissie, terwijl de heer M. Kaptein zijn herbenoeming tot lid der commissie heeft aangenomen. GOEDEREEDE. Onze vroegere dorps genoot de heer F. den Eerzamen Fzn. is g:plaats onder No. 1 op eene voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de School voor meer U. L. O. ze klasse C te Rotterdam. Tfg EN Jg ARINA BOTH gj. «-SB Hunne dankbare Kinderen Sr» •j® Behuwd- eu Kleinkinderen, gi* >H Dir Island, 3 Maart 1910. Wed P. VAN PROOIJEN Mui. b. MIJS-Van Prooijkn. ANXH. MUS. G. P. MIJS. 3504 Ooltgensplaat 1 Maart 1910

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 4