Buitenland. Drankbcstryding. officieel Gedeelte. Plaatselijk aiieuws. Gemeenteraad. Ingezonden stukken. Verft oopingen. Gemengd Sieaws. wijswet niet - spreekt over godsdienstige »ncutraliteit«. »Wel wil de wet, dat de openbare onderwijzers zijn onderwijs dienst baar makende aan de ontwikkeling van de verstandelijke vermogens der kinderen en hunne opleiding tot alle christelijke en maat schappelijke deugden in acht neme den eerbied verschuldigd aan de godsdienstige begrippen van andersdenkenden* En politieke «neutraliteit* wil de wet allerminst. Kort krachtig en kras spreken Burg. en Weth. uit dat zij verlangen dat de open bare onderwijzers op de school zullen wek ken en onderhouden>eerbied voor het hoofd van den Staat en gehechtheid aan het koninklijk stamhuis* Zij zeggen'. »De overheid mag niet dul den dat in de van harentwege bestuurde school de kinderen geleid worden tot on verschilligheid ten aanzien van hetgeen den roem van 's lands geschiedenis uitge maakt en ten aanzien van het grondwette lijk Hoofd van den Staat Hebben onderwijzers bezwaar in dien nationalen geest de kinderen te onderwijzen dan moeten dezulken bedenkenzdat hun plaats niet is op de overheidsschooU Burg. ea Wet". zullen dan ook niet aarzelen om onderwijzers die niet in den aangegeven geest willen werkzaam zijn, uit de school te doen verwijderen. Daarbij zullen zij ook letten op het open baar mondeling of schriftelijk optreden van een onderwijzer buiten de school, Immers logisch redeneeren Burg. en Weth.»wij kunnen niet aannemen, ,dat een onderwijzer in de school zal handelen in strijd met hetgeen hij buiten de scho >1 in het openbaar verdedigt. Dat is de eenige weg om aan het anti nationaal optreden der Bondsmannen een einde te maken. Kortweg den eisch te stellenop de Overheidsschool moet gegeven worden een onderwijs in nationalen geest. De onderwijzer die zulks niet wil ga heen. Doet hij dit niet dan dwinge men hem tot heengaan. Tegenover de consebuentie gesteld. Dien kant moet het uit ter wille van ons volk en vaderland. De Hilver en Vechtbode. Volkomen opgehelderd. Er liepen sinds eenigen tijd van die geheimzinnige geruchten. Zoo men ze grijpen wilde, dan waren ze weer verdwenen, om straks opnieuw te komen. Men sprak zoowat van een dreigbrief van den Duitschen Keizer aan onze Koningin. De mogelijkheid dat Duitsland te eeniger tijd ons land zou bezetten was lang niet onwaarschijnlijk Rond en open werd niets verteld. Alles was in een nevel van geheimzinnig heid gehuld. En natuurlijk kwam in dien nevel ook zoo nu en dan de figuur van Dr. Kuyper. Dat moest dan in verband staan met de lotgevallen van onze gezant Van Heeckeren in Zweden. Een jaar of vijf hing zoo'n nevel over ons land. De zaak is nu opgelost. De heer Van Heeckeren is nu niet meer gezanthij is nu alleen kamerlid. In de Eerste Kamer kwam de zaak weer ter sprake. Spreek nu met ronde woorden, sprak de Minister. Duid het nu maar precies aan. En toen kwam dit duidelijk en besliste antwoord van den Ministerdeze verklaring «dat H. M. de Koningin nooit of te nimmer van Z. M. den Duitschen Keizer noch een brief, noch een telegram, noch een nota, noch eenig schrijven hoegenaamd betreffende de militaire verdediging van ons vaderland in het algemeen, noch omtrent eenige in verband daarmede staande zaak, ontvangen heeftdat nimmer door H. M. de Koningin eenig gesprek met den Duit schen Keizer hierover is gesproken, dat H. M. de Koningin nooit benaderd is door een derden persoon om in opdracht van den Keizer met Haar dii onderwerp te bespreken op een wijze als door den heer Van Heeckeren verondersteld.» Alle nevelen zijn weggevaagd, De praatjes zijn verhuisd naar het rijk der fabelen. FRANKRIJK. Een pijnlijken tegenslag hebben de Franschen in hun Congo-gebied ondervon den, een geheele colonne, meer dan 100 man sterk, is in een hinderlaag gevallen en in de pan gehakt. De landstreek Waddai, waar dit voorviel, behoort niet tot de Fransche koloniën, maar valt onder de Fransche invloedsfeer. Het land heeft een oppervlakte van niet minder dan 400.000 vierkante mijlen. Over Waddai is nog slechts weinig bekend. De Fransche officier Bourreau was de eerste Europeaan, die het land binnendrong. Eerst een halfjaar geleden bereikte hij de hoofdstad Abechr, waar sinds dien een Fransche bezetting achterbleef. Het échec aan de Franschen toegebracht, is waarsshijnlijk een wraakneming der in boorlingen, die voor eenige weken in een gevecht met Fransche tirailleurs, zware verliezen leden. Op listige wijze hebben de inboorlingen de Fransche colonne in een sinds lang voorbereide hinderlaag gelokt. De sultan van Massaliet uoodigde in het begin van dit jaar do te Abechr ver blijf houdende Fransche troepen nit, tot een bezoek aan zijn hoofdstad. Niets kwaads vermoedend, rukte daarop de kapitein FiegeDshuh, aan het hoofd van 109 man schappen, naar Massaliet op. Op drie dagmarschen ten zuidwesten van Abechr, werd de legerafdeeling van Fiegen- shuh plotseling overvallen. De soldaten bevonden zich in eennauwepas. De vijanden, die in een dicht en doornig struikgewas verborgen lag, kon de colonne decimee^en, zonder dat deze iets tot haar verdediging doen kon. Slechts acht tiraleurs ontkwamen aan de slachting en konden de tijding van het treurig lot, dat hun kameraden getroffen had, naar Abechr overbrengen. FRANKRIJK en MAROKKO. De Minister vac Buitenlandsche Zaken weigert de middelen te omschrijven, waar door de regeering besloten heeft Moeley Hafid te dwingen tot een antwoord inzake de tractaten te Parijs gesloten. Het staat vast, dat het ministerie besloten is een eind te maken aan het dralen van den sultan. RUSLAND. De gezondheidstoestand van den tsaritsa gaat er niet op vooruit en men vreest voor zeer ernstige dingen. De prog nose der geneesheeren luidt geenszins gun stig. De keizerin lijdt aan zenuw- en hartaaudoeuingen en heeft soms de ver schrikkelijkste pijnen en krampen. Soms is haar toestand vrij goed zoo goed zelfs dat zij bij de ontvangst van hooggeplaatste personen tegenwoordig kan zijD. Dan volgt echter spoedig een geweldigen aanval. CANADA. Tusschen Canada en Duits clilaud is een tol vrede tot stand gekomen. Urt Ottawa worden de bepalingen van het nieuwe handelsverdrag geseind, die ais volgt luiden Duitschland eischt niet meer dezelfde rechten die Engeland in Canada geniet Canada staat Duitschland hetzelfde tarief toe als andere mogendheden waardoor de 33 1/3 °/0 die tot nu toe als surplus op Duilsche waren geheven werd, afgeschaft wordt In plaats van het nu gesloten voorloopig verdrag komt een overeenkomst op dezelf de leest geschoeid als het Fransch-Cana- deesche tractaat De opbrengst van het surplus bedroeg vau 19031910 260 milioen mark, waar door de Duitsche invoer van 280 tot 150 mihoen daalde. GRIEKENLAND. Een aanstaande burger-oorlog behoort geenzins tot de onmogelijkheden. Het Helleensche koninkrijk staat aan den vooravond van een crisis. De beweging tegen de militaire liga is èn onder de zee officieren èu ondar da bevolking zoo om vangrijk geworden dat de koning wellicht de kans schoon zal zien om door een coup d'ètat weer meester te worden van den toestand. In de dezer dagen gehouden Kamer zitting bleek dat de drie groote mannen van Griekenland. Dragoemis, Theotokis en ïthalljs, het met elkander eens geworden zijn dat het zoo laDger niet gaat, en dat er iets gedaan moet worden om tot den normalen toestand terug te keeren. De strijd tegen de liga zal worden aangebonden en met alle kracht worden doorgezet. Daar toe is noodig dat Dragoemis in wiens kabinet de twee kopstukken der liga zit ting hebben zijn ontslag neemt, wat vol gens de laatste berichten uit Athene aan de //Petit Parisian// dan ook zoo goed a^s zeker is. Rhallys die dat ambt in voor Griekenland hachelijk omstandigheden meer bekleed heeft zal waarschijnlijk een soort dictatuur aanvaarden en de brug vormen waarover Theotokis de eenige man die op 'n parlementaire meerderheid zou kun nen rekenen de regeering weer kan aanvaar den. De kwestie blijft echter of de liga, vertrouwend op haar macht niet een tegen weer zal bieden die de onrust in het land nog grooler maakt. De bevelen aan de vloot om de munitie te deponeeren en zich van de Attische kusten te verwijderen, wijzen er op dat de liga de vloot wil uitschakelen uit den loop der dingen. Ge steund door de vloot zou de koning het terrorisme van de soldatesca ten onder kunnen brengen zonder de medewerking van de vloot echter hebben de militaire frondeurs de hoogste troeven in handen. AARDBEVING OP KRETA. K a n e a, 18 Febr, Om 6 u, 30 min. hedenochtend werd hier een hevig golvende en verticale aardbeving gevoeld, die veer tien seconden aanhieldde spits van een minaret viel omlaag, wat oorzaak was, dat de koepel van de moskee instortte. Ook talrijke muren zijn ingestort en vele huizen ziju beschadigd. Uit de omstreken komen berichten van aangerichte schade. Te Varipetro zijn zes inwoners gered, die onder de puinboopen van een ingestort huis bedolven waren. PERZIË. Perzië komt langzamerhand onder voogdij van Rusland en Engeland, die, zooals bekend een overeenkomst besloten hebben waarbij de wederzijdsche invloeds sfeer is vastgesteld en die elkaar blijkbaar in de Perzische aangelegenheid steunen Thans wordt weer uit St. Petersburg ge meld dat beide mogendheden aan de Per zische regeering een gemeenshappelijke nota gezonden hebben van den volgenden inhoud De Russische regeering en de Eogelsche regeering zijn bereid Perzië elk een leeniug van 4 millioeu roebel te bezorgen. Daar voor verkrijgen Engeland en Rusland binnen hun invloedssfeer 't zitsluitend recht militaire insitucteurs te benoemen en de spoorwegen aan te leggen. Rusland eiseht bovenden de concessie voor de scheepvaart op het Urmia-meer wat niet enkel van commercieel maar ook van strategisch belang is Tegen veler verwach ting in bevat de nota uiet de voorwaarden van een tinantieele contrfiie van de be>de Europeesche staten zoodat het nog de vra3g blijft of de leening nuttig voor Perzië bssteed zal worden. Natuurlijk slaat men in Duitsland met Argusoogen het optreden van Engeland en Rusland in Perzië gade. Gedenkt den Sabbatdag Onlangs las ik in het getuigenis van een gevangenisprediker, dat waard is in herin nering te worden bewaard. Meer dan 20 jaren achtereen had hij geregeld gevangenen in hun kerker bezccht, en hij verzekert dat zij, eenmaal tot bezinning gekomen, voor het meerdendeei aich hadden te beschuldigen vanwege hun verwaarloozing van den rustdag en wezen op hun ontheiliging van dien dag en op de drinkgewoonten daarmee verbon den als op de voornaamste oorzaken van hun ondergang. De ontwijding van den rustdag leide hen voort, van schrede tot schrede, op den weg van misdaad, die uitliep In de gevangenis en menigwerf op het scha vot. Hij had in bezit een groot aantal brieven van gevangenen en veroordeelden, die daarin verklaarden dat zij ontheiliging van den rustdag beschouwden als de groote oorzaak van hun ondergang. Vele moorde naars heeft hij naar de strafplaats geleid, en negen van de tien, die inzicht gekregen hadden in hun waren toestand, noemden hun verwaarloozing van den rustdag als de hoofdoorzaak van hun afval van God. v. L. /De WereldstrijdJ Rekening. Dijkgraaf en gezworene van de polders de Oost- en Westpiaat Flakkee onder Middelharnis en Sommelsdijk brengen by deze ter algemeene kennis aan belanghebbende ingelanden dezer pol ders dat de lijst van slem gerechtigde ingelanden de rekeniDg over het dienstjaar 1909 en de be grooting voor het dienstjaar 1910 door hen zijn opgenomen en opgemaakt en dat dezelfde gedu rende veertien dagen van af heden lot den 8 den Maart a.s. ter visie liggen ten kantore van den secretaris jdier polders. Middelharnis, 19 Febr. 1910. Het bestuur vau de polders de Oost- en West- plaat Flakkee. De Secretaris, De Voorzitter. VAN PAA8SES.K. DE QRAAFF. Middelharnis. Zondagavoud zijn door baldadigen z groote winkelruiten ingegooit bij J. Visser op de Westdijk. Door de politie is een onderzoek ingesteld. IlerkiugeH. Met de reeds genoemde H. Kievit der vorige lichting zullen ook den 12den Maart te Dordrecht worden ingedeeld bij de Nat Millde lotelingen P. v. Mourik. en J. C. Hochem. Als een bijzonderheid zij gemeld dat een kip van den Heer J. Speelman alhier 9 dagen achtereen legde waarvan z dien dagen zelf z per dag n 1. vroeg in den morgen en vrij laat des avonds. Zulke kippen zijn dus hun voeder waard. De bietencampagne. Alhier worden door heeren landbouwers veel bietenland verhuurd aan den Heer de Bruin te Zeven bergen, welke dan ook de hoogste prijs per iooo Kilo uitlooft. Stad aan 't Haringvliet. Vrijdagavond gaf de ZaDgvereeniging van den heer P. Die penhorst in vereeniging met die uit Som melsdijk eene ex'ra uitvoering in het lokaal der Bijzondere School. Een groot aantal belangstellenden maakte dien gezelligen avond mede. Den Rommel. Belanghebbenden wor den er op gewezen dat zij die voor de herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen hunne requesten tijdig aan de bevoegde macht in moeten zenden om voor vergoeding in aanmerking te komen. Het dochterije van C. B. had het ongeluk in een beerput te vallen. Gelukkig wist men haar er spoedig uit te helpen. Gedurende een tijd dat de burgemees ter afwezig is zal deze functie worden waargenomen door den heer J, C. Borg- dorff, wethouder alhier. - Zaterdagmiddag omstreeks halfdrie ontspoorde tusschen deze gemeente en Oude Tonge de Tram. Persoonlijke ODgelukken kwamen niet voor. £/ene belemmering van het verkeer vond plaats. Oude Tonge. Tusschen 16 en 31 Mei 1910 zullen worden ingelijfd de lotelingen G. Pulleman en- P. van MarkensteijD. De lotelingen E. Stander M. v, d. Jagt en A. de Boed zullen tusschen 16 en 30 Sept. worden ingelijfd. Ter algemeene kennis is gebracht dat vanaf 1 Maart tot 31 Maart a.s. ter Secretarie ter inzage ligt een uittreksel uit den ligger der wegen, die tot toegang dienen naar een spoorwegstation of naar een plein vóór een station in verband met den aanleg der spoorweglijnen op dit eiland. Zie verder publicatie. Oirksland. Door den rijksveldwachter Elenbaas alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen A v. d. Klundert te Melissant wegens overtreding" der drankwet. De eerste Miliciens zullen zich 12 Maart a.s. van hier moeten begeven om te wordvn ingelijfd. Den Heer A. Zaaier legde de vorige week met gunstig gevolg te Leiden het Doctoraalexamen af. E-u alleen wonend oud man G. Slis genaamd, vond men Zaterdagmorgen dood op zijn bed liggen, Stellendam. De lotelingen P. B e- mond en J, A. van Donge dezer gemeente der lichüug 1910 zullen in het tijdvak van 16 31 Mei a.s. bij de Militie ingelijfd worden. Guedereede. Met aanvankelijk 16 leden is alhier eene muziekvereenigirig opgericht onder den naam »Apoilo«, Tot Directeur Ls benoemd de Heer F. van der Wende Tzn, alhier. De loteling G. Tanis dezer gemeente der lichting 1910 zal in het tijdvak van tó 31 Mei a.s. bij de Militie worden ingelijfd. In het hotel »De Gouden Leeuw* hoopt voor de vereenigiDg »Aurora« alhier als spreker op te treden de Heer Henri Dekking. Bij den Heer J. Lodder Czn alhier ont stond dezer dagen door onbekende oorzaak een schoorsteenbrand. Met behulp üvan zout en water is de brand spoedig gebluscht. In het tijdvak van 16 tot 30 Sept. a.s. zal de loteling Francois Tanis dezer gemeente van de lichting 1910 bij de Militie te land ingelijfd worden. Spijkenisse. Als bijzonderheid kan wor den medegedeeld dat in den tuin van den heer A. v. Bodegom tusschen de aardbei- planten een spreeuweneitje is gevonden. Vroege lente Verslag van den Baad der Gemeente Goederecde, gehouden op Vrijdag 18 Febr. jldes nm. 3 ure. Afwezig de heer C. A. Vogel. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en ge teekend. Wordt voorlezing gedaan van eeDe misgive van Heeren Gedeputeerde Stateu dezer provincie, daarbij toezendende een uittreksel uit een door hun college ontworpen aanvulling van den Ligger der in deze provincie gelegen wegen, dienende tot toegang naar een spoorwegstation ol' naar eon plein vóór een station, welke aanvulling noodig is geworden tengevolge van den aanleg der tramlijnen de R. T. M. op dit eiland. Een en ander zal vanaf 1 Maart a.s. gedurende dertig dagen ter gemeentesecretarie ter visie worden gelegd, waarvan bij publioatie en bii advertentie in de Staats-oouraut kennis zal worden gegeven. Wordt goedgevonden, hot besluit tot verhuring van het Post- en Telegraafkantoor aan het Rrjk dd. 17 Januari j.l. iu te trekken. Wo dt voorlezing gedaan van eene missive van den Heer Inspecteur der Posterjjeu en Telegrafie te 's-Gravenhage, daarbij toezeudeude een ontwerp-overecnkomst tot wederiuhuring van post- en telegraafgebouw voor een termijn van 10 jaren, ÏDgaaDde 16 Deoember 1909 en eindi gende 15 December 1919 tegen een huurprijs van ƒ1005 in het jaar. Dit ontwerp-overeenkomst wordt eenparig goedgevonden, en zal ter goedkeuring aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie worden ingezonden. Wordt voorlezing gedaan Tan een schrijven van den beer G. Joppe alhier, houdende mede- deeling dat hij wegens zijn vertrek uit deze gemeente ontslag neemt als Wethouder en Raadslid met ingang van 1 Maart a.s. De Voorzitter dankt met welwillende bewoor dingen den heer Joppe voor zijne bemoeiingen als Raadslid en Wethouder, daarbij da hoop uitsprekende, dat het hem en zjju gezin in de nieuwe woonplaats naar wonsoh moge guaa en hjj steeds alhier iu aangename herinnering moge blijven. In verband met de a.s. verkiezing van twee leden voor de Prov. Staten worden bij monde van den Voorzitter tot leden van het stembureau benoemd de Heeren P. Troost (Voorzitter) L. van der Wende en C. A. Vogel (leden) en de overige raadsleden tot plaatsvervangers, terwijl voor de verkiezing van een raadslid te voor ziening in de vacature Joppe tot leden vau het Stembureau bij monde van den Burgemeester worden benoemd tot Voorzitter de Heer J. L. Bossohieter, en tot leden de Heeren D. Breen en J. Koeteeuw. De overige leden worden als plaatsvervangers aangewezen. Ten slotte tvordt na eenige besprokingen goedgevonden, om één der lokalen der Gemeen telijken Bewaarschool dienstbaar te stellen voor de Muziekvereeniging „Apollo", zulks tot we- deropzeggens toe. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voor zitter deze vergadering. i isscherU. MIDDELHARNIS. L. Koster Jr., stuurman op de vischsloep Noordster" heeft als zoodanig bedankt ei is in zijn plaats tot stuurman aangesteld Abraham Jongejan. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur Wil s. v.p. onderstaande plaatsen in uw blad. Den 3e Juli 1103 vroeg Ik in de Maas een plaatsje, om te spreken over de oprichting van een vereeniging van Bakkerspatroons. Hiervan is toen niets gekomen. Dezer dagen zijn evenwel eenige bakkers tot mü gekomen, om over hetzelfde plan te spreken Daar ik het groote nut van zoo'n vereeniging in zie, heb ik mij dadelijk bereid verklaart. Om overtuigd te worden van het groote voordeel van vereenigingen, lette men maar eens op de kracht die uitgaat van b. groote vereenigingen als de steenkolen peenfabrikantentrusts. Aansluiting van alle bakkers is beslist nood zakelijk. Daarom verzoek ik alle bakkers op ons eiland, aan dit plan mede te doen. Wie met dit doel inetemt, verzoek ik even een briefkaart of naamkaartje aan ondergeleekende te zendeD. Ik ben dan voornemens te Middelharnis eene vergadering te beleggen. Nu de tram rijdt, kan die gemakkelijk bezocht worden. Daarom alle geschillen op zjj gezet en alle eendrachtelijk toegetreden. Ontvang M. de R., mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, P. D. HOLLEMAN. Stellendam, Februari 1910. Woensdag S3 Februari 's nam. 5 uur ver pachting bij inschrijving voor het seizoen 1910 van 76 perceelen Hooiland in de Adriana-, Eendracbts- en Molspolders onder Stellendam' in het logement van F. Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 23 Februari 1910 des voor middags 9,30 uur, ten verzoeke en aan de bouwschuur van den Heer Jacob Verhage aan het Nieuwdorp te Middelharnis: 7 paarden, hoornvee, landbouwwerktuigen en gereed schappen, mest en een smaakvolle nieuwe soliede karos en een partij kippen en hanen Notaris VAN BUUEEN. Woensdag 23 Februari 1910 's n.m. 2J uur, voor den Heer B. van Vugt, verkoop van 6 jarig hakhout in den Moerweide aan den Donkeren weg in het Noordland te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Donderd/g 24 Februari 1910 voorm. 10 uur op de hofstede aan de blauwpannenweg te Oude Tonge, van 8 paarden, 28 stuks hoornvee, 2 schapen 7 loopvarkens, Landbouw gereedschappen, hooi en stroo enz. ten ver zoeke van Mej. de wed. H.vanEck Wittekoek te Oude Tonge Notaris Mr. A. J. C. VAN WEEL. Op Donderdag 24 Februari 1910 des n.m. 3 uur ter berberge van G. Smits te Stad aan 't HaringvlietAfslag van een huis met schuur erf en tuin aan de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet, kad. nummers: 986 en 988, samen groot 5 aren en 58 centiaren, ten ver zoeke van de Erven van Mej. de Wed. F. Diepenhorst te Stad aan 't Haringvliet. Nota ris VAN BUUREN. Vrijdag 25 Februari 's rm. 9 uur 6 paarden, 16 stuks hoornvee, varkens, bouw-»n melk- gereedschap, eenige huishoudelijke inboedel enz. op de hofstede //Stadwijk// te Goedereede, ten verzoeke van den heer G. Joppe. Notaris VAN SCHOUWEN. Maandag 28 Februari 1910, des nam. 2 uur, op het Gemeentehuis te Ooltgensplaat A afslag voor het Groot of Algemeen Arm bestuur aldaar afslag, van het zoogenaamde //Oudeweeshuis// met erf aan het weespad te Ooltgensplaat, kad. sectie A. No 1590 groot 5 Aren 90 centiaren en B voor H. van Ros- sum Sr. aldaar, afslag van het zoogenaamde, //kooimanshuisje!/ te Ooltgensplaat, kad. sectie A No. 1528 en 1529, groot 88 c A. Notaris Mr. A. J. C VAN WEEL. Op Woensdag, 2 Maart 1910, des voorm. half tien uur aan het Kortcweegje te Sommels dijk 7 paarden, en landbouwwerktuigen en gereedschappen ten verzoeke van Corn. Ede- waard, aldaar Notaris VAN BUUREN. Woensdag 2 Maart: verhuring bij insohrij- ving naar de beneficie," voor 8 jaar, dadelijk ingaande, van 17.60;30 11.A. (88 Gemeten, 100 Roeden Voornschc maal). Bouwiand, in den Wo ilrinapolder onder Stellendam, in 3 perceelen, ten verzoeke van den heer Jb. Meijer As. Inschrijvingsbiljetten moeten uiter lijk 2 Maart a.s. worden ingeleverd ten kan tore van Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 2 Maart 1910, voorm. 9,30 uur op het Gemeentehuis te Ooltgensplaat, verhu ring voor drie jaren 1910, 1911 en 1912 van Dijken, gorzen, wegen, visscherijen en bijenvucht der Ambachtsheerlijkheid Sint Adolphsland (gemeente Ooltgensplaat en den Bommel). Notaris Mr. A. J. C. VAN WEEL. Op Vrijdag 4 Maart 1910, 's avonds half 7 uur, te Dirksland, ter herberge van M. J. Brooshooft, veiling en Op Vrijdag 11 Maart 1910, 's avonds half 7 uur, te Dirksland, ter herberge van M. J. Brooshooft, afslag van Huizen met erf en grond, te Dirksland. aan 't eind van den Straatdijk, kad. Seotie Bn 81. 1053. 1054 en 1055, tez. groot 1 ara 24 centiaren, in 2 perceelen en in combinatie ten verzoeke van Mej. de Wed. A. Loosbroek te Rotterdam, Notaris VAN DER SLUTS. Verdronken. Door een hevigen rukwind sloeg gisteren in de „Groote Die "(polder De Waard" in Noord-Holland) de sohuit om van den visecher P. Het. De man is verdronken. Hij waa ongehuwd. De >Prins Willem De „Scheopv." meldt: Vrijdag werden in Londen reeds 90 guineas herverzekering betaald op het nog niet te Paramaribo aangekomen stoomschip „Prins Willem II". Het „Hbl." heeft naar aanleiding van bet uit big ven van tijding aangaande de „Prins Willem II" een onderhoud gehad met twee stuurlieden van de route naar West-Indië, die de Kon. West-Indisohen Maildienst nemen, heeft afgelegd. Een vrij algemeeue opinie onder deskundigen is, dat de Prins Willem II" machineaohadeheeft gekregen en hulpeloos rond drijft. De route nu, dia de schepen van den West-Indischen Maildienst afleggen, is zeer weioig bevaren, waardoor de kans op ontmoeting gering is. Het gebeurt toch meermalen, dat schepen, van dezelfde lijn de reis Onessant Para maribo (ongeveer 16 dagen)afleggen, zon der een ander schip te ontmoeten. Intusschen is de route der schepen van den K. W, I. M. een der mooiste routes in het zeewezen. Door bet diepe water bestaat er geen gevaar voor stranding. Na bet passeeren der Azoren komt men

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2