Oplichting door huwelijksadvertentie. Door de draadlooze telegrafie gered. Naar Palestina Prins Hendrik moe een uituoodiging gekregen hebben to. een reis naar Palestina. Het Vaderl. meldt n.L: Bijna verdronken. Een standbeeld van Koning Willem II. Zij beteren zichnaar 't schijnt, de Hagenaars Verdronken. Taai leven. Noodlottige vergissing. Gruwelijk wreed Barnsteen. Vreeselijk. Is die ook van U 9 Een wonder der liefde. Verzekeren op het leven en tegêrf Nemen Gelden h deposito tegen een Predikbeurten op Zondag 13 Febr. a.s. zijn wil in een toestand kan komen, waardoor liij in nood verkeert, orediet moet maken, dit by een coöperatieve niet verleend wordt als een gunst, docli als een recht. Propaganda dus voor de coöperatie. En vooral stille propaganda doet by coöperatie veel nut. Daarmee ondervangt men veel opgeworpen en gezochte bezwaren, doch kan vooral gunstig werken bij het veel voorkomend achteraf wroe ten en verdaohtmaken. Doch één algemeen op geworpen beschuldiging wenscht spreker nader te bezien. Dikwijls toch wordt ons, coöperatoren verweten, dat ons doel is den z. g.n. midden stand dood te drukkeu. Afgezien nog' van ver schillende andere oorzaken, die dit op hun ge weten hebben, is deze achteruitgang niet het doel der ccoperatie, evenmin als hei'f doel van het zich snel ontwikkelende moderne verkeer was, den stand der jagertjes en trekschuitschippertjea dood te drukken. Zeer zeker breDgt iedere wereld beweging voor sommige groepen verandering, soms ook wei persoonlijke achteruitgang teweeg. Doch steeds staat op den voorgrond het algemeen belang. En waar de coöperatie als maatschapelijk verschijnsel, zeer zeker een revolutionaire als evolutionaire strekking heeft, kan toch niet wor den ontkent, dat hos groot het verschil; in denkwijze en gevoelsleven der menschen onderling is, het goede dat de coöperatie voor miiioenen reeds tot stand gebracht heett, altijd als prikkel voor iede- kan en zal dienen, om daarvan ook de vruchten in Dirksland te oogsten. Met een krachtige opwekking tot deelname aan de beweging te dezer plaatse, eindigde spreker zijn met aandacht aangehoorde rede onder luid applaus. Daarna werden door den spreker lichtbeelden vertoond, allen betrekking hebbende op coöperatie. Aanschouwelijk werd de vergadering voorgesteld het zeker bescheiden begin der pioniers van Rochdale, met als resultaat de reusachtige gebou wen en fabrieken der Engelsche coöperaties. Even eens de groote vlucht der coöperatie in België en Duitschland, terwijl ook uit ons land verschil lende kiekjes blijk gaven van den snellen groei, die ook hier te lande de coöperatieve beweging heeft. Met een woord van dank aan den spreker, sloot de voorzitter de zeer drnk bezochte vergadering. Melissaut. De uitslag der gehouden stemming voor een- lid van den gemeente raad is als volgt aantal uitgebrachte stem men 184, van onwaarde 2, hiervan verkreeg de Heer L. Sieling 93 en de Heer J. A. van Nieuwenhuijzeu 89 stemmen, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Dinsdagmiddag bracht het muziekge zelschap een serenade aan den oudstrijder B. Koring' ter gelegenheid van diens 98sten verjaardag. Donderdagavond gaf de zangvereeni- ging z-Hallelujas met medewerking van de zangvereenigingen van Dirksland en Som- melsdijk, alhier eene uitvoering. De opkomst was zeer bevredigend, terwijl de entree's en collecten f r2.40 opbrachten die gedeeltelijk werden afgedra gen aan de Herv. Kerk, en aan het Ker kelijk armbestuur. De Heer D. D, Kastelein heeft ont slag genomen als lid van den gemeenteraad. Ouddorp. Door de Maatschappij tot redding van schipbreukelingen is aan den heer W. Akershoek alhier, die voor deze maatschappij als vertegenwoordiger optreed f 100 ter hand gesteld, om deze uit te reiken aan schipper G. Tanis en zijn mak kers, te Goedereede, die in den nacht van 27 Januari hun moed hebben betoond tot redding der bemanning van den gestrande driemast schoener j>Renowz.« Donderdag was alhier onder de wal de visseherschuit B.R.Ü. 118 welke te zwaar was geladen met mosselen. Bij het lichten dezer lading, brak de top der mast. Met eigen hulp hebben zij de terugreis nog kunnen volbr engeD. llsgclserij, BSirMelhamts. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen, met een besomming van iZeemeeuw«, st. J. de Koning f 1655 nHendrika Adriana« st. J. Boogerman 800 sTeodora Emerentia« st. J. v. d. Hoek 2200 Posterijen* SomnieSstlijb. Het nieuwe Postkantoor alhier, hetgeen Woensdag voor het publiek zal worden opengesteld, zal geopend zijn op werkdagen van 8 v.m. r n.m.2 n.m. 3.30 n.m. 6 n.m. 7.30 n.m. Op Zon- en Feestdagen van 8 v.tn. to v.m. Voor Rijksverzekeringsbank, Postwissels en Kwitantiën alleen op werkdagen van 8 v.m. r n.m.2 330 n.m. Het Postkantoor zal bediend worden door den heer Porluijs Harreman klerk der posterijen te Middelharnis. Den Hommel, De Postbode J. van St. AnDaland is thans aangewezen om dienst te doen als Postconducteur op de omnibus halte Den Bommel naar deze gemeente. Door Postbode P. Bakelaar wordt 's morgens eene vroege bestelling van brie ven enz. gedaan richting Achthuizen en Zuidzijde. Voorwaar eene groote verbetering voor die aldaar wonende personen. Geenengtl ftieuws. De Arnsterdamsche politie heeft aan gehouden zekere G. B., die een juffrouw- op de volgende wijze heeft opgelicht. Hij plaatste in verschillende bladen advertenties waarin trouwlustige nette dames door een rijken boerenzoon Jen huweljjk werden gevraagd. Daarbij kwam rog de geruststellende mededeeling, dat op geld niet zou worden gelet. Een juf frouw schreef daarop met het gevolg dat zij met den steller in kennis kwam. Van deze kennismaking kwam al spoe dig een nauwere rela'ie. Eens dat G R met zijn aangebedene aan het wandelen was vroeg hij haar f30 ter leen, aangezien hij toevallig geen geld bij zich had. De jaffrouw gaf hem het gt vraagde, doch kwam ras tot de ontdekking dat zij het geld kwijt was. De politie werd in de zaak gemoeid, met het gevolg dat R. aangehouden werd. („N. v, d. D.") De draadlooze telegrafie heeft voor de zooveelsio maal weer uitstokende diensten bewezen bij de redding van schipbreuke lingen. Vrijdag kwam uit Charleston het bericht dat het van JSevv- Vork naar San Francisco bestemde Amerikaausche stoomschip „Kentucky" van de Alaska Pacific-lijn per draadiooze telegrafie seinde, 240 mijl van kaap Hatteras te zijn en dringend hulp noodig te hebben daar 't iu zinkenden toestand verkeerde. En den volgenden dag reeds kwam uit Ncw-York het verblijdend belicht, dat de geheele, uit 46 koppen bestaande be manning van de „Kentucky" gered was door hof Amerikaausebeatoomschip Ala mo", da f op de ontvangen draadlooze noodseinen van Savannah ier assistentie was vertrokken. Da „Alamo" kwam nog juist op tijd, want onmiddelijk nadat de 46 menschen gerei waren veidwoen de „Kentucky" in de diepte. De „Kentucky" had Vrijdag deu gehoe- len dag draadlooze noodseiueu afgezonden daar het schip iek gesprongen en snei zinkende Was, terwijl de pompen onklaar geraakt waren en niet werken konden. De nood telegrammen waren door alle atlantische draadlooze kuatatations en de op sea zijnde, van draadlooze telegrafie voorziene schepeu opgevangen en talrijke stoomschepen, waaronder ook oorlogsbo dems, waren ter assistentie vertrokken. Volgens een la'er telegram ui New- York haddon de scheepsofficieren den toestand van hst schip, dat zijn eerste reis maakte, als zoo onzeewaardig beschouwd, dat zij aanvankelijk weigerden de 1 eis te aanvaarden. In een j.l. Maandag ia den Haag gehouden kapittel der JohannUer-Ordo, onder praesidium van den Herreinmeister der orde Prins Eitel Frit, is aan de daartoe opgeroepen kommandatoren (de voorzitter der verschillende kommandarijen) o.a. mededeeling gedaan van s' Prinsen voor nemen om in het a.s. voorjaar persoonlijk het Keizerin Augusta-Hospitaal te Jeru zalem eene stichting der orde te gaan openen. Yot de vorstelijke personen die zijn uitgenoodigd den Dnitscben prinB op die reis te vergezellen en zijne gasten te wezen op het Duiische oorlogschip, dai hem naar het Heilige Land zal over brengen behoort ook Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Naar het blad van andere zijde ver neemt, heeft Z. K. H. nog niet besloten of hij aan deze uituoodiging gevolg zal geven. Gisterenvoormiddag is een grind- sohuitje komende van Cappelle a/d. IJsel, in de Maas overvaren door de sleep boot Fradra Druahorn, Het schuitje is onmiddelijk gezonken, De opvarenden zijn gered. Het schuitje is in diep water ge zonken. Iu don nacht van Zaterdag op Zondag werd de Amaterdamscho politie per tele- phoon gewaarschuwd, dat erindenAoi- stel (onder de gemeente Ouder-Amstel) een man te water lag, die om hulp riep. Twee agenten begaven zich naar de aan gegeven plaats en daar aangekomen bleek bun, dat door den hevigen wind een schuitje was omgeslagen en de roeie; die er iu had gezeten te water lag. Hij "had zich aan een balk vastgeklampt. De ageDten verlosten den man uit zijn be narde positie, waarna hij per automobiel ziekenwagen, naar het Wilhelminagast- huis werd vervoerd. Men wil te Tilburg een standbeeld voor wijlen Koning Willam II oplichten. Het tentoonstellingscomi »Stad Til- burg« heeft ia zijn jongste vergadering daartoe het initiatief genomen en reedt- een bedrag uit de winsten der tentoon stelling in reserve gehouden. MeD herinnert zich, dat herhaaldelijk ernstig te klagen was over den onbe- schaamden overlast, die H. M. de Koningin door een bende gepeupel óók ud beschaafde kriBgen werd aangedaan als zij te voet door de straten ging. Die klachten schjjnen eindelijk verbe tering te hebben uirgewerkf. Dezer dagen zoo zegt de Haagsche briefschrijver in het Nieuws zag ik op een middag H. M. met een hofdame rustig door net Voorhout gaan, even on gestoord als ieder ander, zonder een troep achter Haar. Als men ten Hove nu nog kon be sluiten, den lakei thuis te laten, die achter H. M. wandelt en door zijn op vallende kleedij en gebiedende handge baren de aandacht trekt of hem te vervangen door een geleider in politiek dan zou, ik ben er zeker van onze Koningin voortaan even ongestoord kun nen wandelen als gewone damee. De landbouwer v. L. te Groede is Maandagavond, terugkeerende van een te Breskens gehouden houlverktoping. van een dijk gevallen, in (eou sloot te rechtgekomen en verdronken. Maandag 'sn.m., omstreeks 1 uur ge raakte op de Laan van Meerdervoort bjj de Tasmanstraat, een vrij groote hond, ondanks het remmen van den bestuurder onder een motorwagen van lijn 7. Het dier zat onder bet jjzeren raam bekneld, zoodat het geheele gewicht van den wa gen rustte op zijn lichaam, dat daardoor bijna in tweeën gedeeld was. Een poging om door de tram achteruit te zetten, bet dier vrij te krijgen, maakte zijn toes'and zoo mogelijk nog ellendiger, la eeti oog wenk stonden een massa menschen om deu wagen heen, zich onmachtig gevoe lend om te helpen en het arme dier, dat verschrikkelijke pijneD leed, lag iu Ija benarden toetsand nog te kwispel staarten tegen zij a baas. Men tracht L nu met man en macht den wagen aan de eene zijde op té beureD, hetgeen aan vankelijk zoover gelukte, dat men deu bond, die naar allen schijn stervende was, een eind er onder uit kon halen. Maar toen de zware wagen weer op hem neerdaalde barstte hij uit in een hart verscheurend gekerm. Opnieuw gelukte het, deu wagen een weinig te lich'en, en nu slaagde men er in, het arme dier er onder uit te halen, dat wonder boven wonder, dadelijk op de been was, en zonder schijnbaar veel geleden te heb ben, met zijn baas meeliep. (Vad.J Te Bremen zou een jong behanger een operatie aan de amandelen ondergaan. De dokter wilde de plaats door een inspuiting eerst gevoelloos maken. De zuster schijnt zich in het fieschje vergist te hebben en dientengevolge spoot de dokter een veel sterker werkend middel in. Na een half uur was de patiënt een lijk, nadat alle pogingen om hem met zuurstof enz. bij te brengeu, inuslukt waren. In het Turkscbe gewest Novibazar is een gruwelijke wreedheid bedreven. Een arbeider had zich in dronkenschap schuldig gemaakt aan godslastering. De Mohamme danen, die het hoorden, besloten daarop den godslasteraar te dooden door hem gesmolten lood in den mond te gieten. Daar de man zijn lippen stijf gesloten hield, brak men zijn kaken met geweld van elkaar, waarop men het lood naar binnen wierp, Vorvolgeus verminkte men het lijk op allerlei mauieren Ooien, neus en handen werden afgesneden. De daders zijn bekend, maar de politie schijnt weinig werk van de zaak te maken. Aan de kust van Ermeland hebben twee vissehers een prachtig stuk barnsteen van 4-50 gram opgehaald. Sedert men daar is begonnen te baggeren, heeft men er nog nooit zulk een groot stuk gevoiMen. De vissehers hopen nu op meer buitengewone vondsten. In een melkerij te Grüfenort in $;Iezië is een melkster met heur haar in het centrifugeertoestel geraakt. i)e vlecht werd door de as gegrepen, en de vrouw de heele hoofdhuid met al het haar met de wenk brauwen mee afgerukt. De arme gescalpeer de bood een afgrijselijken aanblik. De dokter, die het bloed hielp stelpen en de woud verbond, hoopt haar iu het leven te kunnen houden, Varia. 2>Langs verkeerde wegen was hij tot groo- len rijkdom gekomen, en toen hij meende genoeg te hebben, kocht hij een prachtige buitenplaats met bosschen en parken, wei en bouwland. Toen zeide hij tot zijn ziel »Neem rust, eet en drinkt en wees vroolijk Iedereen moest het weten hoe rijk hij was en dat hij zelf al dien rijkdom had gewonnen, zelfs de arme daglooner die op zijn goedei'G werkte. »Kijk eens Jacob«, zei hij, terwijl hij naar zijn bouwland wees »dat alles is van mij. En dat weiland is ook van mij. En die bosschen daar, met al het wild, dat er in is, is ook van mij«. Jacob luisterde zwijgend en toen zijn heer uitgesproken had, nam hij eerbiedig de pet af, wees naar den hemel en zei^Menheer is die ook van u?« Rijkdom en goed zijn niet te verachten, tenminste als ze op eerlijke wijze verkregen zijn, Doch wat baten al de goederen dezer wereld, zoo de hemel niet van ons is En wat zou het ons baten, al namen we de geheele wereld en leden schade aan onze ziel Een arme, vrome weduwe betrok met 4 kinderen een huis, waarin ook het huisge zin van een dronkaard woonde. ^Natuurlijk zal je die afschuwelijke men schen wel links laten liggen*zeiden haar welmeenende buren. De weduwe zei daarop niets, maar dacht het hare, en begon voor deze afschuwelijke menschen te bidden. Zij merkte spoedig daarop, wat men zoo dikwijls ziet, d.1. dat de man een dronkaard was, omdat de vrouw zoo slecht haar huishouden verzorgde en alles maar verwaarloozen liet. Onze weduwe begon met de vrouw te leeren haar huis schoon cn gezellig te makenze wiesch de kinderen en toonde der veranderde moeder, hoe aardig haar kinderen er uitzagen, als zij schoon gewassen waren. Zij leerde haar stoppen, verstellen, breien, naaien, strijken enz. en de arme, ongelukkige vrouw begon weer moed te krijgen. Haar oogen stonden vroolijker, haar wangen kregen wat kleur zij kreeg weer schik in 't leven „en met den levensInst kwamen levensHioed en levens- kracht. Deze veranderingen bleven niet zonder invloed rp den man, die weer hart voor zijn huishouden kreeg, en het duurde geen ja; r of de kindered van den vroegeren dronk aard gingen met die der weduwe hand aan hand zingend ter Zondagschool. De voor malig dronkaard en zijn vrouw leerden den Htere kennen en gaven Hem hun hart. s>Het oude ging voorbij, zie het was alles nieuw geworden«. »Lieve moedet*, zeide een klein, teer meisje, »ik heb en ongeluk gehad en uw porceleinen vaas gebroken*. »Je bent een ondeugend, lss'.ig en zorgeloos klein ding, je doet altijd kwaad ga dadelijk naar bo en, totdat ik je reep En dit was nu het antwoord van 'n christin moeder, aan de kleine schuldige die zulk een strijd had moeteu voeren iu haar hartje om eerlijk voor de waarheid uit te durven komen. Met teleurgecteld gezichtje gehoorzaamde het kind, en in dit oogeubiik werd in het kleine hart de reine bloem der waarheid vernield om misschien nooit weder te bloeien. O, wat zijn duizend bloemvazen in vergelijking hiermede. Een groote zonde bij volwassenen, maar ook vooral bij kinderen is het liegen, on waarheid sprekeD. De oorzaken die tot deze zonde leidt is niet altijd dezelfde. De een liegt om daardoor zijn daden te vergrooten en in de oogen van andere groot te schijnen, een ander liegt, om daardoor zichzelf en anderen van straf te vrijwaren. Een derde omdat hij gaarne iets nieuws vertelt en daar door steeds zijn verbeelding te veel laat werken. Eén middel is proefondervindelijk gebleken een goed middel te zijn. Gij ouders en opvc eders zijt steeds waar in uw spieken en handelen. Lieg nooit zelfs niet uit korstwijl. Wat gij zegt, moet voor het kind boven alle verdenking verheven zijn Men is steeds geneigd te denkeu een kind voelt niet zoo fijn of let met zoo nauw. Vergis u echter niet, want is het niet teekenend genoeg, dat een kind op de vraag of het geloofde v/at vader gezegd had, het antwoord gaf «■Vader liegt nooit*. Het kinderoog ziet zoo scherp, het kinderlijk gemoed is zoo vatbaar voor indrukken en uw kind zal dan ook heel spoedig opmerken, dat gij onwaarheid spreekt. En wat is 't gevolg Gij daalt in de achting bij uw kinderen. Zij gelooven u niet onbepaald meer en daarvan zijt gij zelf de schuld. Liegt of uw kind of leerling toch eens of bij herhaling, tracht dan onder vier oogen het ernstige van hun zonden hen te doen gevoelen. Prent uw kind in, dat God alles hoort en ziet, zonder u met dal kind af, bidt met een kind en vraag het na het gebed nogmaals naar de waarheid. Laat nooit aan anderen blijken, dat ge een of ander kind met om zichtigheid behandelt. Zoodra teekenen van beterschap intreden, schenk dan uw kind uw volste vertrouwen weer. Weest waakzaam ouders! Spreek steeds de waarheid. Zijt steeds oprecht. Kinderen opvoeden is een heerlijk maar ook een hoogst moeielijk werk, daarom steeds God gebeden om voorlichting, opdat de Opperste Opvoeder u den weg wijze, dien gij hebt :n te slaan in het waarachtig belang van uw kind ttargrerlUhe stand. MIDDELHARNI8. Geboren "Willem, z. v. Danker Peeman en Lena van der Slik. Ondertrouwd: Willem Ereur 21 jaar, te Soru- melsdijk, en Maria van Beek 21 jaar. OOLTGENSPLAAT. Geboren Cornelia Maria, d. v. Andries Dulle- mond en van Adriana de Vos; Elizabeth Annetje, d. v. Hendrik Waling en Elizabeth Korteweg. nog maar niet toe kunaen besluiten, altoos had hij er zich mede afgem; met te zeggen maar dat is immers onnoodi da Jen'"rh"- 'MELÏSêANT. fend te Geboren Petrus Johannis Adrianus, z. v. Johan- nis Buijs en Eva Martina Jacobs. Üerk en ^cliool, NEDERL. HERV. KERlf. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Wsstrik. Middelbands, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. Ds. Polhuijg. Den Bommel, rm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Westrik van Pierehil. Oude Tonge, vm. en nm. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink. Herkingen, vm. en nm. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Melissant, vm. Ds. Kroese. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogondijk. Goedereede, vm. Ds. Yan der Kooij van Ouddorp. Ouddorp, vm. ieeskerk en nm. Ds. v. d. Kooij. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Aalbers van Spijkenisso. Stad aau 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds Esselink. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Dekker v. O.plaat (Coliecte voor de Chr. school) en 's av. Ieeskerk. Ooltgensplaat, vm. Ieeskerk en's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. on 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Yan Duijn. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, Ieeskerk. Dirksland, vm. nm. en 's av. ieeskerk. Melissant, do hoer Barht van 's Gravendeel en Woensdag- en Donderdagavond dhr. De Jongo van 's Gravenhage. Herkingen, Ieeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Rössing. EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), den haar Haok. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. De Bruin van Putten op de Yoiuwe. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Midwoud (N.-H.) (toez C. J. Doornbos, oand. te Schoomda Tc Dubbel dam, J. Krauy te Leerbroek. Te Bruohem (Geld.), B. r. d. Waf, te Hasselt. Te Oierdum, G. R. Zwarts, te Rottum. Te Heveskes, H. J. Meuter, te Nes-op-Ameland. Te De Lier J. Raves'oot, te 't Waal ea Ilouawijk. Te Schraard, J. L. de Mol Noncourt te L'rogeham. Aangenomen: Naar Anna-Poulowua,C. J. F. Hopster, te Ossendreoht. Naar Bleisweik, J. W. Yeischoor, ie Hagestein. Naar Heveakos, H. J. Meuter, to Nes-op-AmelandNaar Laren (Geld.), C. J. Barrels, te Weerselo. Naar Joure, E. v. d. Berg, te Trioht.j Bedankt: Voor Noordwijk (Gr.), II. G. Gannegieter Dzu., teJelsum. Voor Wommels, Dr. W. Swart, te Huius en Lyons. Voor Brake], P. de Looze, te Waarder. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Heerenveen, J. E. Goudappel, te Dieren J. B. Netelbos, te Ooslkapelie, en J. Voerman, te Westorlee. Beroepen: Te Zevenhoven. (Z.-H.), J. A. Berghuis, oand. le Bieiuie. Te Krommenie, L. \an Wijk, Gaud, te Thezinge. Te Nieuwe- Pekela, H. Thomas, te Berlikum. Te Huizen, D. B. Hagenbeek, te Ouderkerk e/d Ysel. Bedankt: Voor Numansdorp, R. Smeding, te Yselmonde. HEKST. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: Te Den Holder, O. C. G. Visser, te Culemborg, die voor Iiarlingan bedankte. DOÖPSGEZ. GEMEENTE. Beroepen: Te Deu Horn, H. Sohuurmans, te Giethoorn. Aangenomen: Naar Gorrodijk en Lippen huizen, C. O. de Maar, te Monsingoweer (Gr.). STAD AAN 'T HARINGVLIET. Na eene korte doch uiterst ernstige ongesteldheid, overleed Woensdagavond 8 uur de heer W. van Ettinger Hoofd der Openbare Lagere Sohool, welke be trekking meer dan 40 jaren door hem is waargenomen. Door j zijn overlijden vallen onderscheidene Openbare betrekkingen open, welke hij eveneens reeds gedurende eene reeks van jaren met on verdroten ijver beeft waargenomen. Op 15 Januari bedroeg het kindertal dat als schoolgaand bekend siond,: Openbare school 39 jongens en 28 meisjes. Bijzondere sohool 92 en 65 DEN B )MMEL. Aan de beurt van aftreding voor het Ooilege van Notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn de heeren I. J. Bom, JacqueB Kardux en J. V. Holleman. Gecollecteerd in de Herv. Kerk voor de pastoriebouw in de Langstraat f 20, Verder met hartelijken dank ontvangen voor genoemd dool van Ds. W. to N. T. f 2.50van den heer W. te D. B. f 0.50. Ontvangen door J. v. d. Boogerd te Langstraat 1 2.50 van de kinderen van Ds. E. te B. Gaarne worden voor de pastoriebouw giften in ontvangst genomen duor Ds. EMMEN te Den Bommel. OOLTGENSPLAAT. Jl. Vrijdag 4 Februari herdacht deu heer P. Verkerk alhier den dag dat hij voor 25 jaar als onderwijzer aan de 1ste Openbare lagere school alhier, zijne werkzaam heden aanvaardde en ook Mej. A. M. Boom mocht Woensdag 9 Febr. jl. den dag herdenken waarop zij voor 25 jaar in dienst trad als hoofd der Openbare Gemeentelüke Bewaarschool en Onderwijzeres in de Nuttige handwerken aan do le Openbare lagere school alhier. Moge het den Heer Verkerk en Maj. Boom nog lang gegeven worden hunne kraohten zóó te mogen wijden dat het ten goede komt aan ons opkomend geslacht dat aau hunne zorgen is of nog zal worden toevertrouwd. DIRKSLAND. Aan de leerlingen der Nor maalschool P. do Graaf, D. Biuinsel en A. J. Baart weid dezer dagen een getuigschrift uitge reikt voor de eerste beginselen der Sienografie, OUDDORP. A.s. Dinsdagavond 6.30 ure zal D.Y. de JoDgelingBvereeniging op Gereformeerde grondslag alhier, haar 6de jaarvergadering houden in de Goreformeerde Keik. Do toegang tot deze vergadering is vrij voor allen die be'aDg stellen in het werk der Christelijke Jongelingsvereeniging. FRANKRIJK. Nauwlijks begint Frankrijk te herademen nauwelijks beginnen de dagen van jammer en ellende te wijken, of verschillendestreken van Frankrijk worden door nieuwe over- stroomiugeu bereikt. Herige stortregens zijn gevallen in Zuid-Oostelijk Frankrijk, en enorme sneeuw massa's op de bergen zijn gesmolten. De rivier Houbs is in een bruischen- den stroom herschapen Woensdag steeg de rivier 20 centimeter in het uurom drie uur was de stand vijf meter boven bet gewone peil. Rondom Besanfon staan alle velden blank, de bewoners der benedenstad zijn reeds gewaarschuwd elk oogenblik kan bet water de stad binnenstroomeB. Ook de Auron en de Yévre wassen op onrustbarende wijze, en de Marmande heeft bij St. Armand .alles onder water gezet. Zelfs de Loire, die bij de eerste overstroomingen ongeveer op baar normale hoogte bleef, is thans buiten hare oevers getreden. Van de boveu-Loire komeu buitengewone watermassa's opzetten, die uitgestrekte streken overstroomen. Zoo staat de vlakte tusschen de Loire en het zijkanaal geheel onder water. Of ook voor Parijs een nieuw gevaar dreigt, zal men wellicht vragen. De des kundige autoriteiten antwoorden //neen». Hoewel kleine wassen in de Seine geconstateerd worden, gelooven zij niet, dat Parijs door een nieuwen watervloed zal geteisterd worden. Alleen wanneer de enorme sneeuwmassa's op de heuvels bij Me bronnen van de Yonne snel gingen smelten, zou er kans voor een nieuwe

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 4