Advertentien. SPAARBANK Tuisi» esa Landbouw. Buitenland. PRUISEN en DUITSCHLAND. FRANKRIJK. ZWEDEN. DENENARKEN. ftemengd Jtfieuwg. J°u6"cfer dienstboden, die" ke 'stad woonde, kon Jan wel aan wat geld, maar niet aan een nieuwe kanarie helpen. Op de markt waren ze echter wel te krijgen. Groote sorteering- in gegarsseerS en «ngegarsieerl. P. RENAUD - GOEREE, I „HIDDELHABSIS eu SOMELSDIJK" der Maatschappij tot Nut van 't algemeen. C. S.OLF1' A.Cz. GEVESTIGD J. C. DE VOS, Westdfjk - - Middelharnis. Boek- en Papierhandel. DRUKKERIJ.BINDERIJ. BELAST ZICH MET plaatsing van Advertentien in en neemt Abonnementen aan, voor dit blad, en alle bestaande Dag-, Week- en Maand bladen zonder prijsverhooging. n ,ii alle BOEKEN, COURANTEN D6SIBI1I TIJDSCHRIFTEN enz. enz. op elk gebied. Voorhanden een groote keuze BIJGELS en KERKBOEKEN in elke verlangde binding en prijs. Depot van het Nederl. bijbelgenootschap, de schrijver over 't 'hoofd, dat niemand zeggen kan, hoeveel tijd er verliep tusschen het eerste en derde vers van Genesis één hoeveel jaren, eeuwen, wie weet het de Geest Gods zweefde over de wateren. Maar nu moet ge hooren, hoe dan de ouderdom der aarde berekeud wordt. Het is één eenvoudig deelsommetje. 't Ei van Columbus, als men 't hoort. Zekere professor Joly, te Dublin, heeft eerst berekend hoedat is 't geheim van den smid hoeveel keukenzout er jaarlijks door de rivieren der aarde van de bergen naar de zee wordt gevoerdUit komstióo millioen ton zout. Toen heeft hij berekend hoeveel zout er in het water van alle zeeën der aarde gevonden wordt. Het antwoord geef ik maar in cijfers, 't Bedraagt 14400000000000000 ton zout. Nu hebben volgens hem, de rivieren het zout in zee gebracht. Ook neemt hij aan, wijl anders de berekening te moeielijk wordt dat er alle eeuwen door per jaar ongeveer even veel zout naar zee ingevoerd. Deel nu dat 160 millioen op dat groote nullen-getal dan krijgt ge tot uitkomst, dat de aarde 90 millioen jaren heeft bestaaD. Eenvoudiger kan het al niet. Maar nu wil het geval, dat er nog an dere manieren zijn, om deze som te maken Nog andere methoden om den ouderdom der aarde te vinden. En 't lastige is, dat de >uitkomsten« zoo verbazend verschillen Zoo vond dan George Darwin een uit komst van 56 millioen jaren Lord Kelvry, een ander rekenmeester vond eerst 400 millioen, maar enkele jaren later bij eene andere berekening 20 millioen, waarna hij aan dat lagere getal de voorkeur gaf. 't Was al wèl zoc Dan zijn er ook nog geleerden die hun reu7enuitkomsten niet in aardsche getallen kunnen opgeven en daarom spreken van zóo en zooveel eeuwigheden dat het ont staan der aarde achter ons ligt. Wat ze dan precies met een >eeuwig heid« bedoelen, kon ik niet navorschen. 'k Heb op mijn manier die j>Weten schappelijke denkbeelden van onzen tijde es nagelezen en er een sluitrede bijgemaakt. Die hierop neerkomt Als de natuuronderzoekers van onzen tijd ons roepen en ons laten ziöM, wat ze gevonden hebben, dan is 't de moeite waard, om te komen. En bij elke nieuwe ontdekking die ze doen, hebben wij te meer reden, om 't oog bewonderend op te heffen naar den hemel, waar de groote Schepper troont, die al wat de menschen vinden eerst in de natuur gelegd heeft met nog zooveel meer, dat nu nog voor hun oog verborgen blijft. Maar als zij aan 't theoretiseeren slaan en groote boomen van hypothesen op zetten en gaan gissen naar wat zij niet weten dan kunnen ze toch zoo echt onwetenschappelijk doorslaan, de heeren UITKIJK. WAT EE IN BEST GKASHOOI ZIT. 1000 K. G. best grashooi bevat 25,1 K.G. stik stof; 31,6 K.G. kali; 7,4 K.G. phosphorzuur en 10,1 k. G. kalk. Ziedaar een paar gegevens, die ons in staat stellen, om gemakkelijk te berekenen, welke hoe veelheden plantenvoedsel zoo al meteen hooioogst van 'tland gehaald worden. En nu moge 't een feit zijn, dat men bij langen na niet altijd een even groote partij naar de boerderij haalt, dat men den eenen keer wel haast anderhalf of nog meer malen zooveel wint als op een ander jaar, toch zeggen ons de bovengenoemde getallen heel wat. Ze vertellen aan dengene, die een open oog en een goed verstand heeft, waarom wat stikstofmest cp de wei zoo goed werken kan, waarom super en Thomasslakken geregeld gebruikt worden, waarom een kalkbemesting mede de aandacht verdient. Maar ze doen ook menigeen luide roe pen „hoe stom, dat ik tot heden nog heelemaal niet eens wat kalimest op m'u hooiland bezigde," of: „nu snap ik pas goed, waarom m'n buur, die naast slakkenmeel ook kaïniet gebruikt, altijd zooveel beter resultaat heeft als ik I" Mocht door U, waarde lezer, tot heden nog weinig attentie geschonken zijn aan eene bemes ting van uw grasland met wat kalimest, laat dan 'tgetalletje 31,6, 'tweik bovenaan staat inde aangehaalde cijferrij, ook u den weg wijzen naar den zak |met kaïniet. Wie daarmee proeven nemen wil op z'n wei- en hooiland, die bestelle terstond Men ga gerust tot 1000 K.G. per bunder. Van zeer groot belang ook voor Nederland is de zaak der riviertellen, door Pruisen aan de orde gesteld en waarop wij in odS vorig Buitenlandsch overzicht wezen. Over de afschaffing der riviertolien heeft geheel Duitschland gejubeld. Nu tracht Pruisen dit tollen weer te gaan heffen. En Pruisen behaalt de overwinning op Duitschland dat is het resultaat der beraadslagingen van den Bondsraad over het Pruisische riviertojlen-ontwerp. Er zijn lé stemmen noodig, om een voorgenomen verandering in de Grondwet des Rijks te verwerpen. Nog niet zoo lang geleden waren Beieren, Saksen, Wurtemberg, Baden en Hessen, met gezamenlijk twintig stemmen er tegen. Pruisen heeft echter z'n tijd goed besteed, z'd kracht in Duitschland nu eens duidelijk getoond en de noodige stemmen vóór grondwetswijziging letterlijk bijeengesleept. I11 de kleinere Noord- en Midden-Duitsche staten, waar Pruisen's politiek overwicht onloochenbaar is, ging dit stemmen winnen natuurlijk gemakkelijk genoeg. Moeilijker giQg het echter in Beieren toch is dit door kanaalplannen (medewerking van Prui sen voor een Off'enbach-Hanaukanaal) gewonnen. Ook Wurfemberg is door Nec- karkanaal-belof'ten op vrijwel gelijke gron den handig ingepalmd. De tegenstanders van het ontwerp hebben het echter slechts tot 12 stemmen kunnen brengen met de 10 stemmen van Saksen, Baden en Hessen hebben zich nog slechts 2 stemmen van kleine staten tegen Pruisen verklaard. De moed dier kleinen is alle respect waard. De rest stemde met Beierenen Wurtem- burg voor Pruisen, Do onderhandelingen over het ontwerp worden echter nog voort gezet men wil de minderheid concessies doen. Het resultaat is in elk geval echter Pruisen kan nu zijn wil tegen de minderheid doorzetten. De agrariërs hopen dopr de wederinvoering der tollen twee dingen te verkrijgenie. een duurder maken van buitenlandsclie landbouwproducten en 2e. een verlichting van hun belasting. Dan komt er nog bij een bevoordeeling der spoorwegen, die nu de concurrentie met de waterwegen beter zal kunnen volhouden. De quintessence van de zaak is echter, dat de Zuid-Duitsche staten benadeeld worden ten voordeele van Pruisen. Daardoor wordt tegen den zin der grondwet des rijks door Pruisen gezondigd. De grondwet waar borgde door de afschaffing der riviertolien ook deu Zuid-Duitschen staten de gelegen heid om zich te ontwikkelen. Pruisen heeft zijn eigen belang tegen de belangen des rijks in, doorgezet; voor zijn eigen voor deel heeft het de minderheid in haar rechten gekrenkt. Indien Piuisen nu het ontwerp in elk geval wil doordrijven, dan blijft er voor de minderheid geen andere hoop over dan die op Holland en Oostenrijk. Zonder hun toestemming kunnen op Rijn en Elbe geen tollen geheven worden. Dit is der halve de klip waarop Pruisen schipbreuk kan lijden. Naar alle waarschijnlijkheid zal Oosten rijk zijn afwijzend standpunt in zake de riviertolien handhaven. De Oostenrijksche industrieele wereld is absoluut tegen de tollen en er bestaat geen mogelijkheid, dat het huis van afgevaardigden een verande ring van het tractaat met Pruisen, dat de tolvrijheid bepaald, zal aannemen. En wat zal Nederland doen In aanmerking genomen onze anteceden ten in deze affaire, mag men met allen grond verwachten, dat de Nederlandsche regeering evenmin als de Oostenrijksche hare toestemming zal geven. De ovcrstroomiiigen in sommige gedeelten van Frankrijk behooren nog niet tot het verledens. Goede berichten komen wel is waar uit het gebied der Seine, maar in andere stre ken dreigen nog groote gevaren. Zoo wordt uit Besancon gemeld, dat men zich ernsiig ongerust maakt over de schrikbarende snel le stijging van het water der Doubs, eene zijrivier van de Saöne. In 1912 is het tegenwoordig Fran- sche vlootprogramma afgewikkeld. De minister van Marine heeft dienten gevolge in overleg met den hoogen raad voor mariuezaken een nieuw programma opgesteld, dat eerstdaags de Kamer zal bereiken. Het nieuwe ontwerp, dat tot liet jaar 1922 reikt, zal aan het land niet minder dan 1400 millioen francs kosten. De minister wil de vloot brengen op 28 groote pantserschepen, 10 èclaireurs en 52 torpedobooten. Voor de verdediging dei- kust zullen 94 onderzeesche booten waken en voor de bescherming der koloniën 10 groote schepen van verschillend type. ENGELAND. Omtrent de plannen der Engelsche regeeringspartij bestaat er reden, om aan te nemen, dat het eerste werk van het Lagerhuis, na stemming over het adres van antwoord zal wezen het opnieuw iD behandeling nemen van de begrooting. De fiuancieelo toestand van het land schijnt dit te eischeD. Zondagavond werd koning Gustaaf onwel en was lijdende aan buikkrampen. Maandagavond constateerden de ge neesheren dat de koning lijdende was aan blinde darmontsteking, en zjj besloten onmiddellijk tot een operatie over te gaan. De operatie had te middernacht plaats en is goed geslaagd. De koning sliep na het ontwaken uit zijn bewusteloosheid gedurende de tweede helft van den nacht verscheidene uren. De toestand was 's morgens beslist beter. De koniag had daarop een tamelijk rustigen dag en sliep een weinig. Men behoefde hem geen pijnstillende middelen toe te dienen. De pols was 58, tempera tuur 38 2. De aigemeene toestand is bevredigend. Het is nog geen baantje, om minis ter in Denemarken te wezen. Twee oudministers Albertieen Christen' en in staat van beschuldiging wegens aanzienlijke verduisteringen, voor 't gerecht, en daarmede schijnt aan de regeeringsellende nog geen einde gekomen. Eenige dagen ge leden was de minister van Vervoer, Jensen, een vroeger landbouwer, genoodzaakt zijn ontslag in te dienen, wijl hij den officiers stand in het openbaar beleedigd had. De openbare meeuing is daarmede zeker nog niet tevreden gesteld, maar verlangt, dat Jensen zich geheel en al uit het po litieke leven zal terugtrokken en ook zijn mandaat als lid der Kamer zal neerleggen. Jensen heeft zich bereid verklaard, aan dit verlangen gevolg te geven. Tevens verlangt de openbare meening het aftreden van nog een andere minister, namelijk Nielsen, ook een gewezen boer, die aan 't hoofd van het departement van Landbouw slaat. Deze heeft zich veroorloofd in een openbare vergadering den financi- eelen toestand van Denemarken «zeer mi serabel// te noemen en te verklaren, dat Denemarken eigenlijk onder voogdij ge steld moest worden De minister van Fi nanciën, dr. Brandes, heeft deze uitlatingen ongepast en ongegrond genoemd maar de minister van Landbouw houdt v0i7 dat hij gelijk heeft. Intusschen zal ook Nielsen zich eerstdaags genoodzaakt zien, uit het Kabinet te treden, aldus wordt aan de //Frankf, Ztg.« gemeld. HONGARIJE. Nog geen oplossing der crisis in Hongarije is gevonden. De Minister-president Uedorvary stelde keizer Frans Joseph in kennis met het plan-Andraasy om over te gaan tot vor ming van een coalitie-ministerie, waarin zitting zullen nemen Tesza, Andrassy en Kosautb. Het plan ver wierf de goedkeuring des keizeis echter niet. Hij verzocht Heder- vary aan het bewind te blijven. PERZIK. De Perzische minister van Buiten- landsohe zaken, is afgetreden. Een votum van wantrouwen der Kamer heeft hem daartoe genoodzaakt. Er heersehtnamelijk in Perzië groote ontevredenheid over de voortdurende aanwezigheid van Russische regeeringstroepen op Perzisch grondge bied en in verband daarmede was dezer dagen de minister geinterpelieerd, welke stappen hij gedaan had om de terugroeping \an die troepen te bewerken. Toen hij, geen voldoende inlichtingen kon geven werd met aigemeene stemmen een molie van wantrouwen tegeu hem aangenomen die zijn ontslagneming tot onmiddellijk gevolg had. Naar luid van berichten, moeten er tusschen Kaswin, Ardebil en Tehris nog 3000 Russen aanwezig zjjn. Ook is men er in Perzië verbitterd over, dat het bendehoofd Rakhim-khan, die al langen tijd tegen de Perzische regeering iu opstand was, nadat hem door de rogeeringstroepen een geduchte neder laag was toegebracht, met uitdrukkelijke toestemming van de Russische autoritei ten met zijn gezin en de rest van zijn ruiters op Russisoh grondgebied kon vluchten. Het parlement zal het ministerie ver zoeken, bij de Russisehe regeering aan te dringen, zoo spoedig mogelijk het Persisch grondgebied te ontruimen. Het ontslag van den minister schijnt aan dit verzoek kracht te moeien bijzetten. Verdwalinq met treurige gevolgen. Zondagmorgen is in een scheidingsloot van da veenderij van de erven Mr. T. A. van Rotjen, te Bergeatheim gemeente Ambt-Hardenberg het lijk gevonden van den veenarbeider H. B., die verblijf gehouden heeft in een woonsrheepje aldaar. Een eindweegs vond men geheel verkleumd achter een turfhoop den veen arbeider J. S. liggen. Zij waren Zaterdag avond samen uitgegaan om iiun weekloon te ontvangen en zijn op den terugweg in het veen verdwaald en van eikaar geraakt, vermoedelijk tengevolge van sterken drank. („N. R. Ct.") Een oplichter. Men meldt uit Apeldoorn aan de „Tel." Iemand, voorgevende uit Parijs te ko men trachtte hier verschillende ingezete nen over te halen met hem zaken te do: b. Hij wilde een buikenbroederij op richten en voorts strekten zijn plannen tot het bouwen van talrijke villa's, een en ander zeer winstgevend. Van een dame bier ter plaatse huurde hij een huis, gemeubeld en wel, doch toen hij geen geld bon verkrijgen op zijn eerlijk gezicht, vertrok hij van hier, nadat de politie proces-verbaal had opgemaakt. Het bleek, dat hij geen geld bad om zijn pension in een hotel alhier te betalen, ook dat hij 12 jaar geleden reeds met de politie in aanraking was. Verdronken Friesland. Door den storm uit het zuidwesten is het water Zaterdagnacht in Friesland nog opgezet. Het staat nu tot aan de Vossen te Oranjewoud. Te Sexbierum op de hooge kiel is het water nog hooger opgezet. Een huis ia ondergeloopen, zoodat de bewoners moes ten vluchten. De volgende berichten staan in de „Leeuw. Cf." Uit Sneek Door hot stormachtige weer van Zater dagavond, werd gevreesd, dat de polder dijk aan de oostzijde der Geeuw tusschen Sneek en IJlst zou doorbreken. Door intijds genomen maatregelen wist men dit echter nog te voorkomen. Gevreesd wordt dat de dijk op de zwakke plaatsen niet lang meer weerstand zal kunnen bieden aan den druk van het hooge water. De geheele polder ingosloten door den Lemstersfraatweg, Kerksloot en Geeuw, die aan de Geeuwzijdo door genoemden polderdijk beveiligd wordt, staat reeds blank, zoodat het binnenpad naar IJlst vooreerst niet begaanbaar is. Uit Grouw Van den hoogen waterstand ondervindt ook het Wilheiminapark alhier de nadee- lige gevolgen. Door zijn lage ligging heeft men er in het winterhalfjaar toch al weinig genot van. Maar thans is het voor een groot deel overstroomd. Dokter Buisje earebyld^is geheel van water om geven. Uit Woudsend In den nacht van Zaterdag op Zondag is geheel Indijk ondergeloopen. TtiBschen Woudsend ;.n indijk is geen verbinding meer. Bijgeloovigheid. De Haagsche Briefschrijver van de „Stand." verteld We nummeren hier onze straten, als elders, volgens de rekening van Bartjens zoodat iedere straat heeft haar nummer 11 en haar nummer 13. Nu kwam er in een mooie, gezonde wijk, iu een heel respectabele buurt met geriefelijke huizen, verleden jaar eeu huis leeg dat het „gekkennummer" 11 droeg. En verbeeld u, waarde lezer dat dat huis nu niet weer verhuurd kon worden. Kijkers genoeg maar geen huurders Ter wille van het nummer Althans zoo verzekerde bij hoog on bij laag de huiseigenaar die gelooide dat zijn huis dadelijk weer verhuurd zou zijn als het maat- een ander nummer kreeg waarom hij een verzoek in dien geest tot het gemeentebestuur heeft gericht. Den Haag's allervroedste vaderen heb ben naar aanleiding van dat verzoek overleg gepleegd en wel met be: gevolg, lach niet dat dezer dagen in de verlichte stad 's-Gravenhage in een mooie gezonde wijk in een heel respectabele buurt, uit een rij van allergeriefelijkete huizen nummer 11 verdwijnen zal en vervangen zal worden door 10a! Een afgekeurde hardlooper. Als een merkwaardigheid kan gemeld worden, dat de koopman P. van Wjjn- gaarden te Bergambacht 8 jaar geleden een oud afgedankt paard der veldartillerie kocht voor f 87.50, met welk beest hij eenige dagen geleden te Gouda werd bekeurd, wegens hard rijden („Jouster Crt") De nieuwe kanarie. Meneer en mevrouw trokken voor een week of zes naar het Zuiden en de meiden mochten dien tijd naar haar »haardsteden« met behoorlijke vergoeding van kost. Hiermede was het groote huis aan den Westersingel niet onbewaakt, dat was den bewoner te gevaarlijk in een periode, waarin heeren inbrekers bij voorkeur onbewoonde panden frequenteerden. Daarom was besloten dat Jan, de huisknecht, thuis zou blijven en 's middags voor rekening zijns meesiers mocht gaan eten iu het Volkskosthuis nummer Een op de Kipstraat. Voor ontbijt en koffie kon hij in 't huis wel zorgen. Dat achterblijven van Jan had nog een goede zij. Hij mocht ook verzorgen me- vrouws lieveling, een mooie kanarie, een eerste zanger. Voor zaad en verpleging gaf de meesteres den knecht b'.j voorbaat al een rijksdaalder, zoodat Jan, met het geld van zijn beleving voor zes weken, in het bezit was van een aardigen duit. Hij was een goeie jongen, maar dom, zooals een Geldersman uit den achterhoek kan zijn en zonder de minste levenservaring. Na de hem voorgeschreven plichten stip telijk verricht te hebben, trok hij naar zijn restaurant en daar had hij het genoegen kennis te maken met een vroolijken snuiter. Het voorstel om eens een uurtje uit te gaan in de hem nog vreemde stad lokte Jan aan en twee dagen bleef Jan onder water. Toen waren zijn duiten op. Verzekeren op het teven en tegen'j Nemen Gelden it deposito tegen eeat nog maar niet toe kunnen besluiten, en altoos had hij er zich mede afgemaakt met te zeggen maar dat is immers onnood-.g Die raad werd door Jan gevolgd en spoe dig zag hij bij een koopvrouw aardige, kleine gele vogeltjes, dje nog wel niet zongen, maar die het wel zouden leeren. En gelukkig goedkoop waren ze, maar veertig center). De dooie Piet ging in den vuilnisbak en de levende kwam zijn plaats in de mooie kooi innemen. Jan gevoelde zich niet meer zoo ongeluk kig, want het bleek, dat de nieuwe kanarie wèl brood wilde eten. Het vogeltje misschien gulzig door lang vasten, maakte dadelijk het bakje leeg met de erfenis van den dooien Piet. Geen zaad en het lieve diertje groeide als kool. Jan vergat al zijn leed en was weer in z'n nopjes. De eerste vraag aan Jan bij mevrouws thuiskomst gold haar lieveling. Wel, goed op de kanarie gepast, Jan O, mevrouw, uitstekend. Kijk u zelf maar eens hoe het beessie gegroeid is. Gegroeid Ja zeker, mevrouw, zijn kop en zijn staart steken haast door de tralies heen. In de kooi zat een voorspoedig kuiken. Poging tot vergiftiging zijner vrouw. Men meldt uit Breda, aan de „Tel." Door de marecha' saee is in zijne woning aan het Duiienhuis gemeente Princenhage gearresteerd zekere J. V., wisselloopere bij een kassier te Breda. V. wordt verdacht, gepoogd te bobben zijne vrouw te vergifti gen door haar uit een fleschje vocht te doen gebruiken, waarin strychnine gevonden is. Dezer dagen thuis komende zeide hij dat bij weer uitging en bood zijne vrouw een flescbj'e aan, om daaruit een glaasje te nemeD. De vrouw, denkende dat het sterke drank was, proefde er van, toen hij ver trokken was, doch daar er een vreemde smaak aan was, spuwde ze het uit. Een hondje likte er aan en bleef op de plaats dood. De vrouw begon zich onwel te gevoe len en liep het h is uit om hulp te zoeken. Het vocht uit het fleschje is onderzocht en bevatte strychnine, zoodat het wel een wonder mag heeten, dat de vrouw niet onmiddellijk een lijk was. Bij arrestatie van den verdachte, werd nog oene flesch op hem bevonden, waarin strychnine aanwezig was. Een olifant met een staartje. Reeds sedert geruimen tijd stonden in een stal op Zeeburg te Amsterdam drie olifanten 't eigendom der firma Hagenbeek te Hamburg. Dezer dagen kwam een der diereu te sterven en de groote vraag was nu, wat met hot reusachtige lijk te be ginnen. 't Anatomisch laboratorium wilde er zich over ontfermen, informeerde bij de firma Hagenbeek naar den prijs en deze verklaarde grootmoedig in 't belang der wetensohap het stoffelijk overschot gratis te willen afstaan. Tot zoover liep alles uitmuntend. Thans kwam echter de vervoerskwestie aan de orde. Het dier in zijn geheel te transporteeren bleek een onmogelijkheid, vooral ook omdat de kel ders van het laboratorium op de berging van zoo'n geweldig lichaam niet waren ingericht. Na rijp beraad, werd das be sloten het olifantslijk in den stal, volgens alle regelen der kunst, te ontleden en de „stukken en brokken" alsdan te doen overbrengen. Er werd voor dat doel met een firma te Amsterdam onderhandeld, de gevraagde prijs was niet in overeen stemming te brengen met hetgeen de hooggeleerde heeren voor 't doel beschik baar stelden en.het olifantslijk bleef wat het was, tot eindelijk het abattoir er zich heden over ontfermde. De olifant werd gevild de huid naar de zouterij gebracht, de beenderen naar de gemeentelijke slachtplaats en alleen de kop komt ten slotte in 't ontleedkundig laboratorium, waar onze aanstaande medici zich ongetwijfeld in zijn bersenkronkels en wat dies meer zij zullen verlustigen. van het Departement De bank neemt gelden op tegen 3% rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912, be nevens Maandagavond van 67 uur, ten kantore van den Thesaurier-Boekhouder 3001 te Middelhar nis. (naast de Apotheek) 3160 Beleefd aanbevelend.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2