U I i 11 a tij 1 Officieel «Beiieelfe. I I Urn 11 3 i i ■!iM. 3 J i ti i li J--" li B Alleen zij, die mede-eigenaren zijn in een onverdeeiden boedel, waarvoorin 1908 grondbelasting is betaald, terwijl hun aandeel in die belasting f 1 bedraagt, behooren zich tusschen 1 en 15 Februari aan te geven aan de secretarie, waar zij een formu lier ontvangen, dat vóór 15 Februari inge vuld en onderteekend aan de secretarie moet worden ingeleverd, met het belasting- Wie verhuisde naar een andere gemeente, en in een vorige belasting betaalde, dient zich eveneens aan te geven, met overlegging van het voldaan geteekende belastingbiljet. De rijwielbelasting telt niet mee. Wie op 1 Februari zijn belasting nog niet voldaan heeft, krijgt van den ontvan ger een waarschuwing thuis, een gratis waarschuwing, waarin gezegd wordt, dat, is de belasting op 1 Maart niet voldaan, men niet op de kiezerslijst komt. Alle overige kiezers, d.w.z, de huur-, inkomen spaarbank- en examenkie'zers behooren zich aan te geven tusschen 1 en 15 Februari ter secretarie. Zij ontvangen een formuler, dat onderteekend en ingevuld moet worden ingelevetd aan het Gemeen tehuis. Huur kiezer is hij, die op deu 31 sten Januari sedett 1 Augustus van het vorige jaar in een huis of een deel van een huis heeft gewoond van de huurwaarde, voor iedere gemeente bepaald. Men mag in dien tijd ook éénmaal verhuisd zijnmits dan ieder der woningen den huurprijs heeft, door de wet vastgesteld. Doch nu komt er nog iets bij. Men kan ook kiezer worden, waDneer het huis of gedeelte van het huis, dat men bewoont, niet deu geëitchien huurprijs heeft, doch wanneer men in zijn woonplaais grond in huur heeft, en samen daarmee het voor de gemeente geldende bedrag wordt verkregen. Natuurlijk moet men dien grond minstens van 1 Aug. van 't vorige jaar af in huur hebben. De huurkiezer moet zich aangeven. Alleen wanneer hij in dezelfde woning bleef, als het vorige jaar, en hij stond reeds op de kiezerslijst, is aangifte niet noodig, De bepalingen voor de huurkiezers gel den ook voor de schippers zij moeten alleen den vastgeslelden tijd een schip in eigendopj of huur hebben gehad van 24 M3, inhoud, of 24000 KG. laadvermogen. Thans komen we aan de inkomsten 0 f loonkiezers. Dat zijn zij, die van 1 Januari vau het voorgaande jaar tot 31 Januari van het volgende achtereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bijzondere instellingen in dienst betrekking zijn geweest, en daar een loon hebben genoten, dat óók voor iedere ge meente in de wet is vastgesteld. Het loon, in vaste dienstbetrekking door de vrouw genoten, kan worden geteid bij dat van den man, en evenzeer het halve loon van minderjarige, inwonende kinderen. Wanneer dat alles bijeen het door de wet geëischte bedrag haalt, kan de man kiezer worden. Men behoeft niet meer het juiste bedrag van loon of inkomen op te geven, doch kan volstaan met de verklaring, dat het loon het dóór de wet gevorderde bedrag bereikt. Als loon wordt ook gerekend het pen sioen of de lijfrente, door openbare instel lingen verleend en ook dat, door onderne mingen of bijzondere instellingen uitbetaald. Natuurlijk blijft het bedrag van inkomen voor iedere gemeente onveranderd. Ongevallenrente wordt ook als loon be schouwd. Staat ook in een of ander bedrijf in den regel het werk gedurende een gedeelte van het jaar stil, dan wordt de tijd, waarin niet gewerkt wordt, als diensttijd beschouwd. Is men ten hoogste twee maanden ziek, dan wordt toch het loon gerekend ontvangen te zijn. Ook de kost en de inwoning wordt als loon gerekend, naar een daarvoor bij de wet voor iedere gemeente vastgesteld bedrag. Wie op Zon- en Christelijke feestdagen deu kost echter niet geniet, behoeft voor deze dagen niets af te trekkeD. Hij wordt toch gerekend volle kost en inwoning te genieteD. De bepalingen voor de inwonende zoons zijn dezelfde gebleven. Loonkiezers moeten zich ieder jaar op nieuw aangeven tusschen 1 en 1 5 Februari, Zien we nu even naar de Spaarbank en Grootboek-kiezers. Wie op 1 Februari a.s sedert een jaar 100, nominaal op het Grootboek heeft staan of f 50.in de spaarbank, zóó dat het inderdaad zijn eigendom is kan op grond daarvan aanspraak maken op 't kiezerschap. Hij moet tusschen 1 en 15 Februari zich op de secretarie aanmelden onder overleg ging van een bewijs van de directie van het 'Grootboek of het bestuur der Spaarbank dat hij inderdaad sedert een jaar eigenaar is van de gevorderde bedragen. Het is niet meer nocd g, dat men een boekje hebbe van de Rijkspostspaarbank andere spaarbanken, zona's die van het Nut tellen ook mee doch natuurlijk moeten de lichamen, waarvan deze spaarbanken uitgaan, rechtspersoonlijkheid hebben, en, zoo ze na 1 Mei 1900 ziju opgericht, moeten ze een waarborgsom van f 25000 bij de Ne- derlandsche bank hebben gedeponeerd. Wie reeds Grootboek- of Spaarbankkiezer is, behoeft zich niet opnieuw aan te geven daarvoor wordt ambtsbehalve gezorgd. Blijven ten slotte da Examen-kiezers. Welke examens geldig zijn kunnen wij niet uitvoerig opgeven die lijst beslaat ruim een kolom van ons blad de wet zegtdat zij kiezers kunnen worden, die >met goed ge volg hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen bij algemeenen maatregel van bestuur en in verband Staande met de benoembaarheid tot eenig ambt, de vervulling van eenig be drijf of beroep Herinneren we tenslotte, dat in het alge meen, het kiesrecht aan bovengenoemde categorieën van personen wordt toegekend, wanneer zij zija mannelijke ingezetenen des Rijks, tevens Nederlanders die den leeftijd van 25 jaren hebben bereikt. Wie dit jaar op 15 Mei zijn 25*40 jaar bereikt en in de termen valt, kan dus kiezer worden. Ziedaar in het kort uiteengezet wat de kieswet eisclit. Dat alle onze kiesvereenigingen nu werk blijven maken van de nieuws kiezerslijst. De noodige formulieren zullen wel reeds op de gemeentehuizen verkrijgbaar zijn, of worden spoedig verkiijgbaar gesteld. Niemand verzuime zich aan te geven natuurlijk zijn alle besturen van kiesveree- nig ngea bereid de noodige inlichtingen te verschaffen. itgliiCSBiasilS Do onzedelijke lectuur wordt elders beter bestreden dan in Nederland Zoo is te Weenen in een boekhandel door de justiiie beslag gelegd op 30,000 boeken, terwaarde van 150,000 kronen. Het zijn alle boeken, behoorende tot de onzedelijke leotuur met zinnenprikke lende plaatjes. In dezen boekhandel wer den alleen boeken afgegeven tegen intee- kening aan leden van een zoogenaamde vereeuiging van boekenvrienden. Op vier vrachtwagens werden de boeken naar bet rechtegebouw vervoerd. Zoo heeft ook de gruwelijke moord, onlangs door twee boerenkneeirs in Frankrijk gepleegd, in Zwitserland, slot geleverd voor talrijke beschouwingen in de pers over den nadeeliogen invloed van de dectieve- en dergelijke romans, die bij duizsnde onder de jongeren verspreid en gretig gelezen worden. Thans hebben verschillende gemeen tebesturen verboden dat in boekwinkels geschiedenissen als van Buffalo Bill en andere bloedige moordverhaleti worden uitgestald. KRETA. Het optreden der Kretensers in deu laatsten tijd, om zich van alle banden aan Turkije te bevrijden en te gaan handelen als behoorende tot Griokenland heeft de regearing to Kons'antinopel ge noopt, otn zioh tot de beschermende Mogendheden te wenden. Het antwoord op haar nota in zake Kreta, heeft de Porte nu ontvangen. De regeeringen van Groot-Qritannie en Rusland verklaren de dwaze houden van de Kretensers te betreuren en geven tevens aan de Porte te verstaaD, dat zij reeds ia besprekingen zijn getreden over maatregelen, waardoor onzinnige bande lingen, zooals het zenden van afgevaar digden naar de Giieksche Kamer, voor komen zullen worden. En sinds is er van de mogendheden alszoodanig een ani woord ingekomen, waarin ze verklaren dat er geen sprake kan zijn van inlijving van het eiland bij Griekenland, en tevens beloven tuaschenbeide te zullen treden. Dat klinkt wel geruststellend voor Tur kije, maar van de gewenschte d fisi ieve regeling der quaes ie komt vooreerst toch niets HONGARIJE. Een volledig ministerie heeft Hon garije nog niet, Lukacs kon het niet klaren. De nieuwe kabinetsformateur Khuen He- dervary heeft nu Lukacs als minister van Financien en Iiieronimy als minister van Handel in zijn Kabinet opgenomen. Samen dus 3 man voor 8 departementen. In elk geval een resultaat. Graaf Khuen hoopt echter nog eenige heeren over te zullen halen, om den Koning een compleet lijstje te kunnen voorleggen. Happig schijnt men daar niet te zijn op een ministerbaantje. Met onwillige honden is bet dan ook slecht hazen vangen. RUSLAND. Ecu aardige bijdrage tot de ge schiedenis van de Russische corruptie levert de Kasamche intendance zaak. Een aantal hoofdofficieren en ambtenaren zijn tot onteerende straffen en zware geld boeten veroordeeld wegens omkoopbaarheid en allerhande bedrog. Zooals Reuter reeds seinde, velde het gerechtshof te Kasan Woensdag vonnis. In gansch Rusland was het vonnis met spanning tegemoet gezien wijl dit proces nog door verscheidene an dere van denzelfden aard gevolgd zal wor den. Tien ambtenaren en officieren werden tot gozimenlijk 13'/, j 'ar gevangenisstraf veroordeeld, behalve verlies van ambt of officiersbetrekking en verlies van burger recht. Bij het proces bleek dat de leveran ciers aan de leden vau een overnemings- commissie een naar rang in invloed bepaalde provisie van 1/s tot 1% van de waard der aan het rrijk geleverde waren betaalden, Eenige ambteuaien en officieren hebben daardoor een bedrag van wel 200.001) roebel ontvangen bij een der aangeklaagden werd een som van 80,000 roebel in beslag ge nomen. Naar gemeld wordt, is ook een instructie geopend tegen 62 ambtenaren, die al geruimeu tijd geleden uit den dienst ont slagen zijn, OOST AZIË. De geruchten over een dreigenden oorlog in Oost-Azie duiken in weerwil van het oJarga door de Russische regeeriug gepubliceerde démenti wederom in vasteren vorm op. Van Russchiscbe zijde beweert mt;n dat de japanners niet zullen rusten vóór alleer ook Wiadiwoatok zich in hunpe, handen bevind'. De Jupansche troepen aan de Noorde lijke Koreaanache grens worden onop houdelijk versterkt, terwijl ook Rusland ia K&rbin en in andere militaire centra groote ac iviteit ontwikkelt. SPANJE Een ufiicicrezi hebben eene betoogiog gehouden voor de bureaux van een blad hetwoik artikelen had bevat over de ouderscheidingen, verleent aan de uit den veldtocht bij Medilla terug gekeerde militairen genoemde officiereu waren ontevreden over die onderschei dingen en hadden voor de buraux van dat blad een sympathiebetoogiug gehou den, omdat die courant er insgelijks critiek op had geoefend. Verscheidene off eieren zijn op lasi der regrering in hech enis genomen, o.s. ook een kapitein der cavalerie, die iid is van het Spaansche parlement. Tevens heeft do militaire overheid dasiui ingderoff - ciersvereeniging „Terre-Mer" bevolen. Op het oogenblik is alles rustig en dé troepen ontvingen besel om zioh cp het eerste teeken gereed te houden, ENGELAND. Behalve Chamherlaiu zijn Vrijdag 14 Januari nog twee Unionisten herkozen, zonder dat tegencandidaat gesteld was. Voor elk de? universiteiten te Oxford, te Cumbëfèlge en te Dublin zijn twee unionisten bij enkelvoudige candidaat- ste ling gekozen verklaard. Samen dus reeds negen unionisten. Hun inzet is Dief kwaad. Maar of de totale ui'slag bun gunstig zal wezen ülinueiilunti. Gouv.-Ge». Idenburg. Uit da Deli Crt. vernemen we thans reeds iets naders over de aankomst van Gouv.Generaal Idenburg in het land zijner bestemming. We lezen daar, dato 18 Dcc. Te Batavia wapperde vroolijk de driekleur van alle landsgebouweD. In de vroegte s'oomde de ï-Rembrandtt de haven van Taudj ing Piiok binnen, de distinctief-vlag gen in top. De gepavoisceide schepen boden een feestelijken aanblik, de oorslogsschepen gaven de voorgeschreven eerbewijzen. Een deputatie met den president van Batavia aan de spits wenschle aan boord den nieu wen land.-oogd geluk met zijn behouden aankomstmevrouw Idenburg ontving bloe men. Bij het van boord gaan donderden dè batterijen te Priok met 21 saluutschoten den nieuwen titularis hun welkom toe. De militaire muziekkapel speelde het Wilhel mus,de ingezetenen gaven uiting aan hun geestdriftvolle stemming. Per exlralrein van 8 uur werd Z.Exc. door een deputatie naar Weltevreden geleid, vanwaar de stoet naar het paleis op het Waterlooplein trok. Daar had de plechtige overgave en overname van het bestuur volgens programma plaats. Weer donderden 21 saluutschoten, waarna de beide gouverneurs-generaal in plechtigen optocht zich begaven naar het gouiememcnishotel op Rijswijk, waar amb tenaren, officieren en particulieren aan den nieuwen landvoogd werden voorgesteld. Deze zag er, in tegenstelling met den afge treden titularis, welvarend, opgewekt en jeugdig uit. Op 20 December arriveerde de landvoogd Idenburg te Buitenzorg, door den adsistent- resident in de fraai versierde wachtkamer verwelkomd. Vandaar ging het naar het paleis, waarvoor een eerepoort was opge richt. Duizenden volgden den stoet. Aan het station werden de voornaamste ambte naren en officieren voorgesteld. Bij geen «nkele vroegere intocht van een Gouverneur-generaal was zooveel belsng- stelling-. Voorbereidend Militair Onderricht. Bewijzen van voorgeoelendheld. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk brengt ter kennis van belanghebbenden, dat rA den 20Sten en vóór den 24ste» Januari a.s. ter Secretari der Gemeente kunntn worden afg hiald de Bewijzen van Vocrgecefendheid welke bij het in deze maand gehouden on derzoek zuilen zijn verworven. Het bewijs zal gewoonlijk in tweevoud wor den uitgereikt. Eèn der exemplaren dient om aanspraak te kunnen maken op indeeling bij het korps en plaatsing in het garnizoen van keuze. Het moet daartoe, bij de aanvrage om plaatsing bij een bepaald korps en garnizoen, vóór 12 Februari a s. opgezonden worden naar den Provinciale Adjudant in de Provincie, binnen weike de Gemeente geleg. n is, voor welke de houder van het bewijs heeft geloot. Het Tweede Exemplaar van hei bewijs moer worden bewaard om het, na aankomst bij het korps, in te leveren bij den compagnies- es kadrons- of batterij-commandant. Woidt het bewijs bij uitzondering in drievoud uitgeieikt, dan kan de löteling indien hij alsnog mocht wenschen zijne aanspraken op inlijving tot korte oefening te doen gelden, het derde exemplaar voor den 25sten januari a.s recht streeks toezenden aan den Commissaris der Koningin in de Provincie, binnen welke de Gemeente gelegen is, voor welke de houder van het bewijs heeft geloot. Sommelsdijk den 15 Januari 1910. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Kohier van den liooideiijken Omslag BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Middelharnis maken bekend, dat een afschrift van het 2e. aanvuilingsko hier van den Hoofdelijken Omslag voor het dienstjaar 1910 gedurende vijf maanden van den 18 Jan. 1910 tot en met den 18 Juni '10 ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Middelharnis i7 Jan. 1910 Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH,ULBO J. MIJS. PlaatselUk Meiiwë. ^ouüuclcüdijk. Onze vroegere dorpsge noot de heer S. N pius, Ambtenaar ter Secretarie en Ambtenaar van den Burge- Ujketi Stand te Schiedam, is mei ingang van 20 januari a.s. benoemd tot Secretaris van de Kamer van Arbeid vau de voedmgs en genotmiddelen te Schiedam. -— Van den Comm.ssionair A. Hoogzant alhier ïiju tusschen Vrijdag en Zaterdag nacht door hond(en) een vijftal kippen afgemaakt. Bij de volkstelling is gebleken dat in den nacht van Oude op Nituwe jaar, juist 100 vreemdelingen in deze Gemeente vertoefd hebbeD. De lepenbootneu aan het Korteweegje alh er welke Dinsdag, in het openbare wer den verkocht, hebben opgebracht de somma van f 870. Iets zeldzaams. In het Ho. el Spee zal de ouder wetsche poppenkast op Vrijdag a s worden vertoond op een oiigmeele wijze door drie journalisten, die een rondreis door de wereid daarmee maakten. (Zte advertentie.) MiddeihüS'ui». Maandag terwijl Bijieveld met zija knecht bezig was op 't Zandpad een boom te snoeien viel hun ladder door een der ruiten van de sigarenfabriek van Gebr. Vernjp waardoor een der sigarenmakers zich nog verwonde aan de neervallende stukken glas. Bij M. de Gast zijn j.l. Vrijdag avond of nacht twee konijnen ontvreemd zoodat de eigenaar der konijnen wel heeft gemest doch niet gegeten. j.l. Vrijdagmiddag werd onder geleide van de politie naar 's Hage gebraeh'. J, Böler welke alhier zwervende was eu opgaf te 's Hage woonachtig te zijn. JA Vrijdag had onze yioegere dorps genoot C. Reevers Korperaal bij de Vest ng te Hellevoelsluis het ongeiuk dat r eu Ka nonsiuk zoodanig tegen zijn been terecht kwam dat dit lichaamsdeel ernstig werd bezeerd, en geneeskundige hulp nood zakelijk was. Op Woensdag 19 fan. des avonds half acht zal vergadering gehouden wordan van leden der Antirev. kiesvercemging in de Consistoriekamer der Ger. Keik, ëfad aaii 't Haringvliet. Door den heer I Scherpenisse alhier zijn bij inschrijving van de Ambachtsheerlijkheid gekocht ruim 30 iepeuboomen. Met de afbraak van het zgn. Hoo- gerhuis is men Maandag 11. begonnen. Ten gevolge van den hoogen ouderdom dien dit huis heeft mogen bereiken, was het verre ingeteerd, zoodat bij de afbraak groote brokken muur naar beneden storiten, tn balken en bindten uit het verband lukten. Meegedeeld zij nog dat blijkens overle.e- ringen, dit huis eens is bewoond geworden door Spanjaarden in het jaar 1680 onge veer. Bij het omhalen van een boom kwa men diens takken terecht in de ruiten van de woning van T. Vroegmdeweij. Voor waar geen voordeelige zaak. Voor de Nat. Militie hebben zich 11 personen ter inschrijving aangemeld. Voor het doen van opnemingen van huurwaarden voor de Personeele Belasting in 1910 zijn aangewezen voor deze ge meente de heeren T, K. Jansma en H. L Beukenhors'. Den Bommel. Naar men verneemt zal de Burgemeester wederom de gemeente verlaten om voor herstel van zijn gezond heid elders te vertoeven, Ooltgensplaat. Naar men verneemt is de zoon van den landbouwer N. alhier tijdens het vervoer van een wagenvracht uien er onder geraakt en bekwam voor zoover men heden kon constateeren gelukkig geen be letsel aan het Ichaam. Oude Tonge.* Donderdag 20 .Tan. a.s. s'avonds 6 uur spreek) J. de Be<g bij M. van Zoest te Oude Touge, onde-werp de onderlinge- landbouw ongevaUemeizekering in veiband met't Aibeiders Contract. Gele genheid tot drbat en vrij entree. Ter kennis van belanghebbenden is gebracht dat de bewijzen van voorge- oefendh id na den 20sten en voor den 2 4sten Jamari a.s ter Secretarie kunnen worden afgehaald. Dirkslaaid. Zaterdagmorgen viel van den landbouwer J. Mijs|uit Melissant op de kaai een wagen geladen met ajuin omver. De oorzaak was de wagen brak en volgens de toeschouwers niet meer tegen zulk een vracht bestemd was. Verder liep alles goed af. Zondag viel het 4 jarig dochtertje van den brievenbesteller C. Baart van een stoel op een vloer en bezeerde haar armpje zoodanig dat geneeskundige hulp noodig bleek.- Donderdag 27 dezer hoopt het Mannenkoor alhier een u tvoering te geven in het koor der kerk, waarbij ook eeu'ge andere gezelschappen worden genoodigd De opbrengst derzeive zal aangewend worden tot ondersteuning van een tweetal arme gezinnen u t onze Gemeente. Om aan ieder toegang te verschaffen wordt de entreé zoolaag mogelijk gesteld en bepaald op 5 ct De aanvang is bepaald s' avonds half zeveu. Bewijzen van toegang ziju te bekomen bij het Bestuur en aan den ingang der zaal. Hcrkhigcn. Als een zeldzaamheid kan worden medegedeeld, dat een zeug van den landbouwer A. van der Sluis onder deze gemeente niet minder dan 18 stuks biggen heeft geworpen. Ouddorp. Veredeling van het geitenras Door de landbouwvereentging Ouddorp is besloten om een raszuivere bok alhier in te voeren tot veredeling van het geiteuras. f*esitcenieraati. Verslag van den Raad der Gemeente MomuH-isdijk, gehouden op Donderdag 13 Jan. jl., des nm. 7 ure. Tegenwoordig alle leden. Na opening door deu Voorzitter worden de notulen gelezen, en na een kleine wijziging goed gekeurd. Aan de orde is a. Een missive van Ged. Staten met eeoige aanmerking aangaande eeoige ai- en overschrij vingen op den dienst 19u8, welke zij verandert weuscht te zien. b. Goedgekeurd terugzendende van hetzelfde College, een Raadsbesluit tot toevoeging op de begrootiug 1909. c. Een schrijven van den Heer G. Joppe Dz. dat hij zjjn benoeming als Regent van het Burgelij k Armbestuur eu Weeshuis aanneemt. Xe. Een schrijven van dhr. Dr. Kuöps dat hij zijn benoeming als lid van de Gas-Oommissie aanneemt. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen, 2e. Wordt ter goedkeuring aangeboden door de commissie van Beheer der Gasfabriek, do begrootingder fabriek over 1909, welke zij wemcht verhoogd te zien met een bedrag in uitgaat en ontvangst gelijk staande. 3e. Wordt door den Voorz. meegedeeld, dat de ten behoeve der Gasfabriek geleende f20,000 in bijzijn der Wethouders, ontvangen en on- middelijk den Heer Gemeente Ontvanger zijn ter band gesteld. Xe. Komt ter tafel het in de vorige vergade ring aangehouden voorstel inzake de gaskachels in de Openbare Lagere School. De Voorz. doet verslag aangaande de kosten der verwarming met voornoemde kachels, en bleek daarbij dat die kosten veel Looger zijn dan aanvankelijk was gevormd, en bleek alzoo dat de proef als zoo danig was misluk', ook konden de lokalen niet voldoende warm worden gestookt, en werd dan ook besloten genoemde kacuels op te ruimen en weder door de oude te vei vangen. 5e. Komt ter tafel het door den Directeur- Generaal der Poslerij besproken huurcontract van het nieuwe Postkantoor, daarbij beoogende dat deze huur is ingpgaau op den 16 Dec. 1609, dat Dog moest wordt-u voortgegaan met droog stoken deizelve en dat zouder onvoorziene ge vallen, het nieuwe gebouw medio Februari a.s. in gebruik kau worden genomen. 6e. Doet de Voorz. mededeeling dat door hem bij een deskundige een onderzoek is ingesteld of er eenig bezwaar bestaat tot het planten van jonge boomen na 1 Maart aan het Korteweegje, welke deskundige oordeelden van niet, waarom dan ook besloten is de oude uit te rooien boo men voor of op 1 Maart te doen verwijderen. 7e. Een verzoek van den beer P. Mast, welke wenschte dat de straat of liever de ruimte tus- soben de door hem gebouwde w oningen aan den Westelijken Achterweg alhier, door de Gemeente werd aangekocht en die straat dan alzoo voor het publiek open te «tellen. Na lange en brtede discussie wordt met 6 tegen 1 stem besloten niet in te gaan op deu wensch van den heer Mast, wel wil de gemeente de straat voetstoots zoo overnemen en zal dan natuurlijk voor den onderhoud zorgen, mits dat de heer Mast een stoep aa brengt voor die wonin gen ter breedte van 1 Meter. 8e. Een verzoek van den heer Jn. Joppe Cz. om de sloot voor zijne woningen aan dan Dorps weg te mogen dempen, met dien verstande dat de Gemeente voor zfjne rekening neemt de be- noodigde buizen. Hierbij weru opgemerkt, dat als men aan het verzoek van den heer Joppe inguat, ook dadelijk zijn aangrenzende buurman de beerP. de Graaff met een-dergelijk verzoek zou komen voorzjjne woning en erf, zoodat dit nogal een aanmerkelijke uitgaaf voor de gemeente zou na zich slepen. Na verschillende dlscussiën wordt het in stem ming gebracht en bleek dat in deze zaak de stemmen staakten. Aangehouden tot een volgende vergadering. 9e. Vraagt de Voorz. of nog iemand het woord verlangt, waarop de heer K. de Graaff de opmer king maakt, dat op den Zuidelijken Achterweg de toestand van dezen weg onhoudbaar is door de hoopen modder en slijk die daarop worden neergegooid en de wagens en wieisleden enz. maar daarop, ook des nachts worden neergezet, hetgeen gevaar kan opleveren. Hij verzoekt den Voorz. daaro ^trent een onderzoek in te stellen en daaraan een einde te maken, hetgeen door den Voorz. wordt toegezegd. De openbare gaat ingesloten vergadering over. Verslaq van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Ooitensptnat, op Maan dag 17 Jan. des nm. 2 uur. Aanwezig alle leden uitgenomen Mr. A. J. C. van Weel. D» Voorz. de KdelAchtbare heer Joh. van Putten opende de vergadering en wensoht de leden het beste toe bij de intrede in dit nieuwe jaar en spreekt den wenscb uit, dat het hun moge gegeven worden, wederom evenals het vorige jaar met lust eD kracht de belangen der gemeente te behartigen, hen ook het beste toe- wenzchande voor hunne gezinnen. De notulen der vorige vergadering wordeD na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastge steld. Als ingekomen stukken zijn le. Procesverbaal van de opname van boekan en kas »an den Administrateur van het Groot Algemeen Armbestuur op 22 Dec. 1909. De boeken en kaa werden in orde bevonden. In kas was op dien datum f 1642,43, 't welk voor kennisgeving werd aangenomen. 2e. Bet i igediende stratenplan werd door Ged. Sti-eu teruggezonden mut de mededeeling, dat zulks niet door beu behoefde goedgekeurd te woiden, wel zoo zulks een bouwverbod ware. Hierna hadden eenige ai- en overschrijvingen plaats op de Gemeentebegrooting dienst 1909, tij welke overschrijving werd besloten aan K. Kievit, Rijksveldwachter alhier, eene gratificatie toe te kennen van f 20,— voor de ovzr 1909 aan dez - gemeente bewezen diensten. H erna had plaats eenige al- en overschrijving op de begrooting der Bewaarschool. Na deze puiten komt aan de orde het oprich ten van een nieuw ziekenhuis. Op last van den Burgemeester is door de 17 I

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2