Homoeopathische Apotheek I Firma HERTSTEIN Zeldzaam Éijü. 23 cent per pak kilo. i KANTKLEIN, Sommelsflj ilrankbe§Crij<lin^ mfïl pel Gedeelte. Posterijen, HONGARIJE. Het Hongaarscfae rainisteiie- Lukacs is ten slotte tot stand gekomen en door deu Keizer beëedigd. Het ministerie is volkomen kleurloos en zal, in dien alles .naar wensch verloopt, reeds over twee maanden aftreden. Lukaes stelt zich voor, gedurende dezen tijd te beproeven in het parlement een meerder heid te vinden voor een programma, dat door den keizer aanvaard kau worden. Mocht het hem niet gelukken dezen tijd een zuiver constitutionueel minsteriete vor men, dan wordt zijn mandaat verlengd. Lukacs zal het parlement verzoeken, een voorloopige begrooting te willen toe stemmen doet de Kamer dit niet, dan treedt de ex-lex-toestand in werking. Toch wordt het ministerie-Lukacs door het Hon ga ar sell e parlement mat weinig welwillendheid ontvangen. Zelfs de liberale partij, waartoe Lukacs feitelijk behoort, weigert het nieuwe kabinet te steunen. De leider der lib. fractie, graaf Tisza, noti- veert zijn oppositie door de bewering, dat Lukacs pogingen doet om in het Hoiigaar sche parlement een nieuwe partij te vormen die het midden houdt tusscheu de liberalen en de onafhankelijken. GRIEKENLAND. Een oiïtseggelijke brand heeft het Koninklijke paleis te Athene geteisterd. Da koninklijke f imiiie bevond zich niet in het paleis, maar te Tatoi, het zo merverblijf, 26 K.M. ten noorden van Athene gelegen. De Koning werd tele- phonisch gewaarschuwd en kwam te middernacht op het terrein. B: weerd wordt, dat de brand een gevolg is van kortsluiting, of wel, dat het Vuar.ontstpnd ia de koninklijke kapel, kinderen eischt ik van gehuwde lieden, den drank le laien staan. Moeders, hoe verschrikkelijk moet het voor u wezen, tot de ontdekking te komen dat uw kind, het licht uwer oogen, zonder verstand is, En die droefenis zal vertien- dubbeld worden, wanneer ge tot de weten schap komt, dat het uw eigen schuld is, dat ge het althans had kunnen vooikormn door geheelonthoudster te zijD. Jonge dochters, ik geef u den zeer ern- stigen raad, nooit uw hand en hart te schenken aan een jonge man, die niet ont- h ,-uder is. Veel verkieslijker is het, uw leven lang ongehuwd te blijven, dan u te verbin den aan een man, die alcohol bemint boven u. Waar de alcohol de deur ingaa', vlucht de I efde door het raam. Niet slechts de jonge dochters, maar ook de gehuwde vrouwen hebben in onzen drankstrijd een voorname rol te vervullen. We kunnen niemand in onzen sliijd missen. A len behooren voortdurend op pest te staan. drinkgewoonten o.a. ook, zegt Hoe in Duitschland de de menschen verlaagt, blijkt »De Geheel Onthouder* uit de stuitende, weerzinwekkende opschriften, die zelfs in de zoogenaamde nette café's de wanden versieren Een paar ervan worden genoemd zoo als: »Sauft, Kinderen siiuft, moigen geht die Welt unter(Zuipt, kinderen, zuipt, morgen gaat de wereld onder), en s>Saufl, Leute, sauft, die Braueric braucht leere Fasser k (Zuipt lieden, de brouwerij heeft ledige vaten ncodig). En zoo zijn er veel meer. Men moet dagelijks onder het Uuitsche volk verkeeren, om zich goed bewust te worden, hoe ont zettend veel alcohol hier nog wordt gebruikt. De heltt van de Duitsche arbeiders loopen geregeld met de jeneveiflesch in den zak, u 9 m- gH OTTERDAM. Goudschestraat 40a, hoek Meermansstraat. Tel. Interc. 3 wapenzaal en de iboölïzaSr SbYARMiP, n"YJK,2Mïv»énjaci!J-ne&ja-'5>ili*j-»~i»m-j werd geheel in asob gelegd. Er vallen geen slachtoffers te betreuren. 'v Morgens om 2 uur was de brand zoo goed als gebluacht. De bovenste verdieping, waar zich de vertrekken der hofdames en van het dienstpersoneel bevinden, werd in asch gelegd. In de kapel, de koninklijke ap partementen en do zaal voor recepties werd geen schade aangericht. ZU1D-AMERIKA. De president der replubliek Uruguay ontving een buitengewonen Argentijnscben gezant tot onderteekeuing van 't protscol der regeling van 't conflict in zake de jurisdictie over de wateren der Rio de la Plata. In de hij deze gelegenheid gehouden rede voeringen gaven de president en de gezant hun tevredenheid te kennen over het tot stand gekomen verdrag, dat de broederlijke vriendschap tussclien beide landen versterkt. Beiden betuigden, dat de gevoelens, die vroeger tusschen beide landen bestaan hadden, ook thans nog voortduren. De bevolking bracht den Argetijnschen gezant een ovatie. De strijd tegen den sterken drank. Dezer dagen werd door het Kruisverbond te Zwolle eene bijeenkomst georganiseerd, die, te rekenen naar het aantal toehoorders, een succes kan worden genoemd voor de zaak der drankbestrijding. Een 1200-tal menschen toch waren op gekomen om de rede aan te hooren welke door den Luiksche abbé J. Lemmens zou worden gehouden over het onderwerp der bestrijding van het drankgebruik en inzon derheid van het drankmisbruik. De abbé Lemmes staat, naar de Geheel-On'houder mededeelt, aan het hoofd van een groot hospitaal en krankzinnigengesticht te Luik en wist dus uit eigen ondervinding, dat ge kwetste alcoholgebruikers moeilijk te genezen zijn, lerwijl daarentegen drank onthouders in betrekkelijk korten tijd als genezen kun nen worden ontslagen Viij ernstige ziekten komen de onthouders in de meeste gevallen het gevaar te boven maar zeide de abbé de drinkers verhuizen in den regel naar het pierenland. Zijn hier docfers in de zaal, zeide de spreker, laten zij mij d3n tegenspreken als het anders is. Drie vijfde deel van de verpleegden in het krankzinnigengesticht te Luik zijn, zeide de spreker, daar gekomen door den drank. Ik ben, vervolgde hij, goed bevriend met een professor te Zwitserland, Deze deel de mij mede, dat het onderzoek in dat land heeft bewezen, dat daar 9000 idiote kin deren bekend zijn en dat 4/s ^ee' dier stumpers zijn geboren 9 maanden na kermis of andere feesten, waarbij veel alcohol ge- Iv-u.'k' T' r v.i'V d" 'e ~erwVon Intusschen is het een verblijdend ver schijnsel, dat de propaganda tegen het drank gebruik blijkbaar niet vruchteloos is. Zoo zijn er drie nieuwe afdeeüngen n.l. te Gauw, Giethoorn en Haulerwijk, van de Nederland- sche Vereeniging tot Afschaffing van Al coholhoudende Dranken opgericht, waardoor het aantal afdeelingen dier vereeniging tot 200 is geklommen In Friesland is bijna de helft dier afdeelingen gevestigd. Het ledental der afdeelingen stijgt over 't geheel voortdurend. Zoo telt de afdeeling Sueek reeds 300 leden. De almanak der Ned. Vereeniging voor 1910 waarvan 16000 exemplaren waren ge drukt, is nu reeds totaal uitverkocht, zoodat het volgend jaar de oplaag ongetwijfeld op minstens twintigduizen zal werden vastge steld. Aangifte voor de bevolkingsregisters. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk. Gezien art. 1 van het Koninklijk besluit van 27 Juli 1887 (Staatblad No. 141)regelen de verplichting der ingezetenen tot het doen van aangifte voor de bevolkingsregisters Herinneren heD, die bij de volkstelling zijn overgeslagen, aan hunne verplichting om van dit verzuim kennis te geven ter Seoretarie der Gemeente hunner werkelijke woonplaats ibbr 1 Februari 1910. Voor de leden van huisgezinnen rust de ver plichting tot kennisgeving van het verzuim op het hoofd van elk huisgezin, SommelBdijk, den 7 Januari 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder De Burgemeester J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Gemeenteraadsvergadering. De BURGEMEESTER der gemeente Som melsdijk maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Raad is belegd tegen Donderdag den 13 Jan. 1910, des namiddags ten 7 ure. Sommelsdijk, den 11 Jan. 1910. De Burgemeester, DE GRAAFF. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. Door den Amtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantenge recht alhier, is tegen Ph. Trompetter uit Rotterdam, wegens het onbevoegd uitoefe nen der tandheelkunde in deze Gemeente, eene boete geeischt van 4 X f 100 subsi diair 4X3° dagen hechtenis. Door F. Stolk alhier werd Maandag na bij Dirksland een os vervoerd welke hij aan een touw geleidde Genoemde gemeente pas- seerende werd het beest wat dartel en be gon eenige kuren te vertoonen, waardoor zijn geleider moeite kreeg hem in toom te houden. Eindelijk kreeg de man hettekwaad.de os rukte zich los, na eerst zijn geleider zoodanig tegen den grond geworpen te heb ben dï' d^ze 'een o aanblik er van guise - bolde en een paar bloedwonden bekwam, Na in de Apotheek van d -n heer Zaaier verbonden le zijn, kon hij de reis vervol gen. Als oud gebruik werd Maandagavond op de Doele wederom aan arme ingezetenen, ter herinnering van den Koppermaandag een groote hoeveelheid brood verstrekt. YliddeJhai'Eiss. Heden Woensdag 12 Jan. herdenk D. M. Hoek, zijn 9 te geboortedag, de man is in zoo'u toestand dat hij meest bedlegerig is. Moge vele ingezetenen er toe medewerken hem een aangename dag ie bereiden. De landbouwvereeniging >Landbouw- bfclangi alt ier besloot zich aan te sluiten bij den Flakkeeschen boerenbondzijn wij goed ingelicht dan zijn nu alle Landbouw vereerrigingen in dit eiland in dien bond opgenomen, uifgezonderd d-e re Den Bommel en een te Ouddorp. Stad aan 't Haringvliet. Door D. V. is met een paard, waarop hij zat, een lantaarn der straatverlichting boven de voorstraat geheel uit den grond gereden. Een schade post voor hem daar de kosten op zijn rekening zullen komen, Naar men verneemt circuleert langs de huizen der ingezetenen eene lijst met het doel gelden in te zamelen voor een huldeblijk voor den heer J, C. Eivé, die meer dan 50 jaar als onderwijzer heeft d'enst gedaan, en thans eervol ontslagenis Het schuren der dorpstraten is aan genomen door S. Wesdijk voor f 29 991/2. Het werk is .reeds in orde afgeleverd en opgenomen. De smid J. J. Nipius, pas voor drie jaren hier. heeft zija zaak overgegeven aan den heer Nieuwland uit Dirksland. Deu Rouunei Door heeren Ged. Staten dezer provincie is goedgekeurd de keur, houdende de regeling der samenstelling van hel Dijkleggen van het waterschap vde dijkring Flakkee* van den aard en den duur zijner diensten en van de daarvan toe te ken nen belooningen. Bij de op 7 Januari j.l. gehouden keuring van de zeemilitie te Dordrecht zijn de lotelingen der lichting 1910 A. Tiggel- raan goedgekeurd en Jan Kraak afgekeurd. Oade Tonge. *Als eene zeldzaamheid kan gemeld worden dat bij den landbou wer G Heesterman.? j.'. Vrijdag een hen is uitgekomen met 8 gezonde kuikens van de 9 eieren. Nieuwe Tonge. Woensdag 4 Januari hield het Onderling Begrafenisfonds alhier de gewone jaarsvergadering. Het bleek dat de inkomsten in het afgeloopen boekjaar bedroegen Batig slot 1908 f988,28 Contributie f481,47 Rente enz. f 39,16 f 1508,91 Uitgaven: f113,245 Batig saldo 1909 f1395,665 Het bestuurslid M. Dijkers aan de beurt van altreden, werd met aigemeene stemmen herkozen. Dirksland. Zij die over dienst 1909 vorderingen ten laste dezer gemeen te hebben, kunnen hunne nota 's daarvan ter gemeentesecretarie inleveren voor of op Zaterdag 15 Jan. a. s. Ieder die in deze gemeente bij de volkstelling is overgeslagen, moet daarvan voor 1 Februaii a.s. ter gemeentesecretarie aangifte doen. De loteling Kimmel werd goedgekeurd voor de Zeemilitie. Het aantal geheelonthouders neemt hier toe en bedraagt reeds 17. Zaterdag j.l. verscheen bij L. v. d. Gevel een onder-inspecteur der drankwet, welke na gedaan onderzoek bemerkte dat 'n hoeveelheid sterken drank aanwezig was in diens kruidenierswinkeleen lokaal zonder vergunning. Daar zijn lokaal voordat doel daar neven grenst, werd v. d. G. als over treder der drankwet beschuldigd. De heer inspecteur verwijderde zich doch kwam spoedig terug in gezelschap der politie, die vermoedelijk voor de rest zal zorgen. Sgïg-e^Gsiflen ^IitJikfii. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Uit den Almanak van 1908-1909. Teert men muren Men raakt in geen vuur. En zegt bij zich zelf Die vent deed het zelf. Om dan den dader op te sporen Daar zal 't publiek toch nooit van hooren. Een man van Eer Krijgt keer op keer Een brandbrief in zijn woning. Looft honderd gulden tot belooning. Maar om de daders op te sporen Daar zal 't publiek toch nooit van hooren. Op den avond van het Oudejaar Staat er iemand kant eD kiaar Zijn buurman uit den weg te jagen? Hij deed zijn wérk, gaat zich aanklagen. Maar om die dader weg te sporen Daar zal 't publiek toch niet van hooren. Is dit de geest nu van den tijd? Dan raak ik zeker ook in nijd. Eu doet mij vragen, zoek in 't rond Wat is de oorzaak van dien vond. Dat men kun ongestraft iaat loopen. Zou 't kunnen zijn, met stemverkoopen Sommelsdijk. OBSERVATOR. Geachte Redacteur Mag ik zoo vrij zijn beleefd een plaatsje te vragen, in uw veelgelezen blad de Maas en Schel- debode voor onderstaande regelen, bij voorbaat mijn dank. Een goeden stap vooruit voor de Landbouwers die vlas willen telen op het Eiland Flakkee. De Advertentie in de Maas- en Scheldebode om volgens Contract, lijnzaad te zaaien, dat ge groeid, verkocht is aan per 102 Kilo met zaad erop geleverd, op tram, of schip, zoo van het land af, noemen wij een goeden stap vooruit. Sprekende uit ondervinding kan er in Flakkee van drie tot ruim vierduizend KHo op het gemet groeien, en de verkooper heeft dan de zekerheid dat zijn vlas altijd word aanvaard, al is het ook dat het door regen is beschadigd, waardoor an ders de prijs om op het land te verkoopen veel verminderd, blijf dit volgens contract hetzelfde. Ook voor een gcwa3 dat minder gunstig groeit en daardoor weinig waarde heett voor de vlas sers die op het land komen koopen, is dit con tract bijzonder gunstig, daar er dan toch nog goed gewicht op het land kun groeien en de landbouwer een vrij goede pacht kan bebben. Groeit er een best gewas, dan mag gerust op vierduizend kilo worden gerekend per gemet, door ui ij dikwijls zelf ondervonden. Dan heelt het ook véél voor dat er volgens con tract vijftig gulden voorschot per gemet wordt betaald, hiermede kan de landbouwer zijn on kosten; aankoop zaaizaad, guano, en verderen arbeid mede dekken, wat ook zeker veel voor heeft. Ziedaar mijn gezichtspunt in dezen, waarom ik er voor plijt, om volgens contract te zaaien en wat land hiervoor beschikbaar te stellen, in plaats van ailes bieten, daar het vlasiand zoo vercontraeteerct zeker niet minder op zal brengen dan de bieten, en daarboven in den zomer is ontbloot. Mijn wensch is dan ook dat de Heer P. C. de Graaff die als Agent voor die Belgiesche vlas handelaren optreedt veel succes mag hebben ten goede van de landbouwers die vlas verbouwen. S. Een Contractant in 1909. Wiggclsery. JMtddelliamls. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen, met een besomming van «Burgemeester Mijss st. L. Koster Sr. f 1680 »Anna«, st. A. den Braber i38o «Prinses Juliana«, st. Jac. v. d. Hoek 930 »Noordster« st. L. Koster Jr,. 630 «Leo en Willy«, st. J. de Waard 507 Stellendam. Gedurende de maand Dec. 1909 zijn op het Hulp Telegr- en Tele foonkantoor alhier behandeld 189 telegram men, n.l. 89 verzonden en 100 ontvangen en 113 gesprekken. Totaal in 1909 behandeld 2112 tele grammen en 1251 gesprekken. In de Rijkspostspaarbank werden in 1909 gedaan 1018 inlagen en 181 terug betaald. Stad aan 't Haringvliet. Gedurende de maand Dec. 1909 zijn ten Telefoou- kantore alhier verhandeld: ontvangen^i84 en verzonden 141 telegrammen. Totaal in 1909 ontvangen 1541 en ver verzonden 1269 telegrammen. Door den Adj. Inspecteur der Posterij en Telegrafie zijn opnemingen gedaan ten behoeve van de plaatsing eener spreekcel der Interlocale Telefoon. Verkoopingen op Woensdag 12 Januari 1910 's avonds 6 uur, te Dirksland, len herberge van M. J. Brooshooft, afslag, van 4>2 aren 10 cen'iaren, (275 R. V. Maat) bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, kad. Sectie G nommer 586. Ean huis met ert en grond, te Dirksland, aan den Gelderschen Dijk, kad. Sectie B. nommer 1658, groot 92 centiaren, ten ver zoeke van den lieer M. Soldaat Cz, te Dirksland. en 27 Ar^n 80 centiaren I8I5 U. V. Maat) Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland in Paddenest, kad. Sectie C nommer 580. Notaris VAN DER SLUÏS. Op Vrijdag 11 Januari 1910 's voorm half 10 uur, in de Plantage. De Dolfijn, nabij de Haven van Dirksland, in polder Onwaard, van eene partij zwaar wilgen en elz jnschaar- liout (zeer geschikt voor heining en dampalen) in 38 koopen, ten verzoeke van den Heer O. Vis te Dirksland Notaris VAN DER SLUYS Vrijdag 14 Januari 's voorm. 10 uur: 19 stuks hoornvee, geit, kippen, hooi en stroo, mest, bouwgereedschap en huishoudelijke in boedel, ten sterfhuize van Aart van Dam, onder de Zeeduinen te Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 18 Januari 1910. des voor middags 10 uur aan het Korleweegje te Som melsdijk Ongeveer) 50 ieperiboomen om te rooien ten verzoeke der gemeente Sommelsdijk. Notaris van BUUREN. Verhuuring bij inschrijving naar de beneficie van 11.27.09 heet. 24 gem. 245 roe den voornsche maat bouwland zijnde de z.g. if Weelkavel// in 5 pereeelen en 9.40.08 heet (23 gem. 141 roeden voornsche maat) zijnde de z.g. i/Esschenboom// in 6 pereeelen in de Lieve Vrouwenpolder, gemeente Middelhar- nis. Voor den tijd van 7 jaren voor den jaarlijkschen huurprijs van f 37.per 0.45. 92 hectare of voornsch gemet. Onderteekende inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd ten kantore van notaris P. A. van Buuren le Middelharnis voor of op 21 Januari 1910. Ten verzoeke van den Heer J. L. Koert te Middelharnis. Notaris van BUUREN. Aanbesteding- Oude Tonge. Het lossen der brikken uit het schip op den wal is aangenomen door P. Both voor fo,23Vj 't last. Gemengd Nieuws. Treurige doktersvergissing. In de Londensche voorstad Fulham stierf Dinsdag eene mevrouw Amelia Pratt echtge- noote van een theater-directeur, aanveigifti- ging- De overledene had aan een geringe maag stoornis geleden en haar dokter, Dr. Fletcher, had haar zelf een flesch medicijn gebracht, en haar daarvan ingegeven. Eenige uren later echter verergerde haar toestand zoodanig dat zij haar man uil zijn schouwburg liet roepen. Deze haalde onmiddelijk dokter Fletcher, die de maagpomp aanzette. Mevrouw Pratt stierf echter onder zijn handen. De geneesheer verliet de woning zonder zich uit te laten over de oorzaak van dezen plolselingen dood. I Even la er zag de echtgenoot tot zijn groote verwondering, dat de medicijnflesch tot boven aan toe gevuld was, ofschoon zijn vrouw hem had verteld, dat dokter Fletcher haar verschei dene lepels van den drank had ingegeven. Men had intusschen nog een andere genees heer Dr. Williams gehaald, die in de nootlottige medicijn strychnine meende te ontdekken en de pofitie van het geval onderrichte. Dr. Fletcher bekende nu, dat hij zich vergist had, en zijn patiënte in plaats van opium-een strychnine oplossing had ingegeven. Hij had na het overlijden der vergiftigde vrouw de flesch weer met water aangevuld, om te verhinderen, dat er nog meer onheil door werd aangericht. Een dievenbende? Te Arnhem zijn drie vrouwen en een man gearresteerd, die vermoedelijk behoo ren tot een dievenbede. Woensdagmiddag werden door twee Duitsche vrouwen bij een goudsmid aan den Hommelschen weg aldaar 4> gouden ringen verkocht. De vrouwen werden gevolgd en men bemerkte, dat zij nog op andere plaatsen gouden en zilveren voorwerpen veikochten. Daarop werden zij gearresteerd. De vrouwen werden in het bezit gevonden van vijftien gouden ringen en andere voor werpen. Zij verklaarden, dat zij vertoefden in een woonwagen even buiten Yelp. De marechaussee arresteerde aldaar nog een man en een vrouw. Bij een verder onderzoek werden toen in de woonwagens vele gouden en zilveren voorwerpen gevonden benevens een vrij aan zienlijke som gelds, ln verband met diefstallen te Breda, Rotterdam, Den Haag en Gorinchem gepleegd, is de Aruhemsche recherche naar die plaatsen vertrokken tot het instellen van een onderzoek. De kranige onderofficier. Men schrijft ons uit Den Haag De onderofficier der Grenadiers, die 31 Dec. bij het vallen der paarden van den Prins op de tramrails, zoo krachtig hulp verleende is de sergeant J. G, L. Berlotl, Hij werd daarbij licht aan den hand ge kwetst. Sneeuwstormen. Berichten uit Chicago en van vele steden westelijk van de Missisippi melden een sneeuwstorm in Datota, Kansas, Minnesota en Iowa, Hij begon in Canada en geheel Manitoba lijdt van de koude. De sneeuw storm neemt een oostelijke richting en men verwacht nog zwaarder koude, ln de dorpen in Dakotla, Minnesota en Canada lijdt men zeer vin het ruwe weer. De spoorwegen ziju onbegaanbaar en de bewoners worden be dreigd met gebrek aan kolen en levensmid delen. In verscheidene hoeven langs de Graet Northern Railway moeten reeds men schen doodgevroren zijn. Geweldige sneeuwstormen hebben ook op de kust van Nieuw-Schotland gewoed, die schade hebben gebracht aan de visschersvloot en waardoor vele menschenlevens verloren gingen. Een stem uitgebracht, zonder stemrecht te hebben. Naar men aan de N. Limb. Koerier meldt, werd door een Gemeenteveldwachter proces-verbaal opgemaakt tegen H. M., oud 23 jaar, mijnwerker, wonende te Kerk- rade, die bij de stemming voor een lid der Provinciale Staten van Limburg voor het district Heerlen, een stem uitbracht zonder stemrecht te hebben. M. zeide niet te weten, dat hij zalks niet mocht doen, doch dat het stembiljet van zijn vader was, die ziek thuis lag. Droef. Men schrijft ods uit Capelle aan den IJsel De Heer W. H. Bris is 1.1. Maandag avond van zijn ouderlijk huis te Zeist terugkeerend, door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Dinsdagmor gen werd zijn lijk alhier bij 't station gevon den. Woensdagmorgen werd het stoffelijk overschot naar Zeist vervoerd, waarbij het schoolbestuur en personeel met de kinderen een hem laatsten_ groet brachten. De heer B was juist 3 Jan. veertig jaar oud geworden en hier slechts '/2 maand werkzaam, ln Kampen arbeidde hij gerui- men tijd. Brand met persoonlijke ongelukken. Donderdagmorgen omstreeks halfacht ont stond te Amsterdam brand in de Chemische fabriek van de firma Spalteliolz en Ameschot aan den Achterweg, geheel buiten de bebouwde kom, dicht bij de Vuilnisbelt. De brand werd veroorzaakt door het omvallen van een flesch benzine in het laboratorium, waarin het vuur veel schade aanrichtte. Nog vóór de komst der brandweer was het personeel der fabriek erin geslaagd den brand te blusschen met eigen middelen, die uitstekend in orde bleken. De schade, die zich tot het laboratorium beperkte, wordt door verzekering gedekt. Hoewel de brand dus geen grooten omvang nam was er toch een ernstig ongeval te betreuren. Een i;-jarige jongen geraakte bij het springen der flesch benzine in vlamhij sprong in de Kostverlorenvaart, en werd daar wel spoedig uit gered doch was overdekt met ernstige brand wonden. Hij werd in het Ziekenhuis opgenomen. Een ander persoon bekwam ook brandwonden, doch van minder ernstigen aard.

Maas- en Scheldebode | 1910 | | pagina 2