Advertentiën. Cornelia Moolenaar, DIENSTBODE. Tsvredenheidsverklariug, Stellendam. Donderdagmorgen kregen de broeders H. en J. v. D. alhier ruzie, welke zoo hoog liep dat de oudste de jong ste, met een klomp bewerkte, waardoor laatstgenoemde zoo kwaad werd dat hij zijn oudste broeder een messteek 'in den rug gaf. Zoodat het noodig was heelkundige hulp in te roepen. Van een eD ander is procesverbaal op gemaakt. Ifcectstsffiffliierc- Ingezonden Mukkeii. lisscliery. Posieryen. GFifiieiigd Nieuws. BurgerSijke Stasi*! Merfc en School. Tot ons innig leedwezen overleed onze medestrijdster Namens de afdeling Mid delharnis en omstreken van de Bond van Nederlandse On derwijzers. 3242 A. ROETMAN. M. A. MEIJER. M. MIJS. J. L. MÏJS-KOERT. Oude Tonge. 3236 Wegens ongesteldheid der gehuurde- zoo spoedig mogelijk gevraagd eene- geschikte 3234 S»I KNSTBOI» E, bij O. BOSSCHIETER nabij Dirksland. Iels nieuws. Bij ondergeteekende bestaat gelegen beid tot het Confracteere» van per Kilo. Met voorschot. Voor ben die nadere inlichtingen wenschen, zijn conditiën te verkrijgen bij 3228 Dirksland. P. C. DE GRAA FF. Nieuwe Tonge. L. v. EESTEREN. Oude Tonge. W. TERHOEVE. P^fpfl^' Trekhond met ISygQIL* Nieuwe Kar, bij JAN HARDENDOOD, Den Bom mel. 3241 Op den 17deu December a.a. zal voor rekening van den Heer A. W. SOETEMAN te Herkingenpubliek worden aanbesteed: Het Bouwen van een WOONHUIS Ut WINKEL en BROODBAKKERIJ. Waarvan bestek en teekenmg ter inzage liggen bij den Heer J. SNIJDER, alhier. De ondergeteekende brengt hiermede zijn dank aan de Holi. Verzekerings maatschappij te Alkmaar (opgericht te Oudkarspel) voor de spoedige uit betaling binnen drie dagen) van zijne tengevolge van het werpen gestorven koe, tegen welk risico genoemde Maat schappij tegen een billijke vaste premie uitsluitend verzekerd met 100 pCt. schadevergoeding. Agent te Melissant de heer L. VOGE LAAR; Agent te Oude Tonge de heer E. DE HAAS VAN DORSSER. Dirksland, 3 December 1909. 3244 C. VAN DONGEN, eenige lichte wonden. De knecht, welke vooraan op de karos zat heeft het wel "t slechtste er afgebracht, en moet nog al vrij ernstig inwendig gekneust zijn, zoodat geneeskundige hulp noodig was. Ook de karos beliep nog al averij. Dit mag iedereen weten. Onze Weihouder H. Kooman kwam op het idéé plus minus 40 mud steenkolen onder de arme raenschen te verdeelen. Dat die menschen hier den gever dankbaar voor zijn, zal wel niet behoeven te worden ge zegd. Moge zoo iets navolging vinden de kelders zullen allen nog niet gevuld zijn Werd vroeger meestal veel spiering gevangen in de haven, thans schijnt dat goedje verdwenen. Zalfs in de buitenhaven is ze niet aan wezig, zoodat de liefhebbers daarvan in den regel met droevig gezicht en ledige kaDus thuis komen. Donderdagavond 9 Dec. hoopt de Christ. Zangvereeaiging »Euphonia« van Middelharnis, Directeur dhr. P. van Eijk een uitvoering te geven in het Koor der Ned, Herv. Kerk alhier. In de pauze zal tot afwisseling het Mannenkoor van hier zich posteeren en eenige nummers ten gehoore brengen. Toegangskaartjes a 25 cent te bekomen bij den Penningmeester en aan den ingang der zaal waar ook tekstboekjes te krijgen zijn. De aanvang is bepaald om 7.30 uur, Melissant. De wagenmakersknecht P. v. d. Z. had de vorige week het ongeluk zich zoodanig de hand te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De verlofgangers M. van der Spaan en C A. Trommel, zijn 1 Dec j.l. naar hun garnizoen teruggekeerd. Tot inlijving bij een bereden korps hebben zich geen lotelingen aangemeld. De lotelingen die wenschen deel te nemen aan het onderzoek dat in Januari a.s. zal plaats hebben, ter verkrijging van bewijzen van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid, moeten zich vcor 10 Dec. a.s. ter gemeentesecretarie aan melden. Ouddorp. Dinsdag had het zoontje van W. Gr het ongeluk, dat hem een kame raadje, tijdens landwerkzaamheden, een top van zijn vinger afhakte met een mes. Ge neeskundige hulp bleek noodzakelijk. Axrondlsseiaients-KecMba nk (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 30 November. Hare stukken. Op 19 Augustus maakten twee Rotter dammers een tochtje naar Oostvoorne. Het was zeer warm in deze groote stad en de twee stadgenooten wilden een paar heerlijke uurtjes aan het strand van Oostvoorne doorbrengen In, Rockanje namen zij een »aapje,« dat bestuurd werd door J. M., een 23-jarig koopman. De hitte had den Rotterdammers een droge keel bezorgd en zoo hadden zij zich overvloedig gelaafd. Zij zochten toen rust aan het strand, waar zij al spoedig in Morpheus' armen lagen. Toen de een wakker werd, bemerkte hij dat zijn horloge met ketting verdwenen was. Sapperloot, hadie geraasd, ik ben mijn horloge kwijt De ander was nu ook wakker geworden en toen zij samen nog wat over het ver dwenen horloge spraken, zou M. gezegd hebben Wees maar stil, dat komt wel terecht. Een oogenblik later was het bij M. be vonden. Verdacht van diefstal stond hij Dinsdag terecht. Maar doodonschuldig was ie. Ver beeld je, terwijl de beide Rotterdainmers te slapen lagen, had M. het horloge met ketting op het strand zien liggen. Er stonden veel kinderen omheen en omdat M. be vreesd was dat zij het zouden meenemen had hij het in den zak gestoken Maar waarom heb je het dati niet gegeven, toen de menschen er om vroegen vroeg de heer mr. Sipkes, Ja, antwoordde beklaagde, die men schen raasden zoo 1 Dat is nogal te begrijpen zei de Offi. van Justitie. Maar meneer de pres, veronderstel nou's dat u dronken ben Pres.Er is hier niets te veronderstellen, Heb je nu het horloge weggenomen of niet Bek',Nee. Uit het getuigenverhoor bleek dat be klaagde nog gezegd had Wat is het je waard als het terecht komt Er was toen een rijksdaalder geboden. De getuige J. A. had beklaagde het horloge weg zien nemen. Hij wist dat beklaagde het horloge in den zak had toen hij get. tegen de Rotterdammers zei Geef aan dien man je adres maar op. Als het hoiloge terechtkomt, zal hij het je geven. Mr. Sipkes was over dezen getuige niet te spreken. Je hebt een minder nette houding in deze zaak aangenomen, zei de E.Achtb. Je wist Dotabene dat M. het horloge in de zak had en toch ga je zeggen, geef je adres maor op Je hebt dat zelf genoteerd Je bent bijna medeplichtige in deze zaak. Wat verder uit het getuigenverhoor bleek droeg bij tot een klaarheid die, de heele Rechtbank nogal duister vond, omdat beklaagde niets losliet of met zijn verklaring erg draaide. De kap van het rijtuig n'. zou beschadigd zijn. Uit vrees van de Rotterdammers geer schadevergoeding te zullen krijgen, zou bekl. nu het horloge met ketting hebben wegge nomen. Om dat te gelde te maken, ten einde aan den koetsier van tvien hij het rijtuig had gehuurd, de schade te kunnen betalen. Maarnu kwam die koetsier verklaren, dat het rijtuig heelemaal niet beschadigd was. Plet O. M. waargenomen door mr. W. P. R Bouman vond dat vastaat dat beki, het horloge bij een der heeren heeft weg genomen, zooals trouwens uit zijn bekentenis blijkt. Mazr met welke bedoeling. Bekl zegt dat uit voorzorg te hebb a gedaan, bang als hij was dat anderen het souden stelen. Maar zijn verklaring is in lijnrechter, strijd met die van de getuigen. Toen een der heeren immers verklaarde z'u horloge kwijt te zijn had beklaagde kunnen zeggen O, maak je niet ongerust, want hier is het Dat heeft hij echter niet gedaan. De zaak was trouwens volgens het O.M. heelemaal niet fair. Getuige A heeft het horloge een oogenblik bij zich gehad en het later teruggegeven, terwijl hij door het opnemen van namen een beetje commissaris van politie was gaan spelen. Kortom, wat beklaagde verklaard, is niet waar volgens het O. M. Kort geleden stond hij ook terecht, be klaagd van diefstal van afgeschoten projec tielen. Nu werd geeischt 3 maanden gevangenis straf. Diverse delicten. Een geldboete van f 15 subsidiair 30 dagen hechtenis werd voorts geeischt tegen P. v. d, G., zo jaar, veldarbeider te Dirksland die drie veldwachters zou hebben beleedigd Uitspraken. J. V., te Stellendam, wegens mishandeling', tot f 5 boete sub 5 dagen hechtenis. W. K., 19 jaar, te Nieuwe Tonge, wegens eenzelfde misdrijf, tot 1 maand gevangenis straf. P. D. J., 21 jaar, loswerkmau te Brielle, wegens diefstal van f 13.20, tot 3 maanden gevangenisstraf. A. S., 24 jaar, los werkman te B-ielle, wegens verzet tegen en bedreiging van een veldwachter, tot 6 weken gevangenisstraf De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijD, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Geachte Redactie 1 Vergun mij s. v.p. een plaatsje in uw blad voor onderstaande regelen. Bij voorbaat hiervoor mijn dank. Broeder KRANSSE Het spijt mij, dat u mij noopt nogmaals te moeten schrijven, te meer nog, doordat uw schrij ven geheel berust op misverstand. U spreekt in uw stukje als zoude ik Z.Eerw ten onrectite beschuldigd hebben, omdat Z. Eerw. volgens uwe bewering daar niet tegenwoordig kon zijn wegens ernstige ongesteldheid. Ik heb toch geschreven onder voorbehoud. Er staat toch duidelijk „mits ernstige ongesteldheidNiemand zal toch van een predikant eischen, wanneer Z. Eerw. ernstig ziek is, daar dan toch by tegenwoordig te zijn. Ook komt het in mij niet op dat te eischen. Als het nu waar was dat ik Z. Eerw. gelasterd of val- schelijk beschuldigd had, dan had, dunkt mij, Z. Eerw. beter zelf kunnen schrijven, of wat veel beter was, zich kunnen beklagen bij de daartoe bevoegde Kerkelijke BestureD. Z. Eerw. was daar geschikter voor. Want u, broeder Kranase, geeft in uw schrijven duidelijk blijk, dat u mijn schrijven niet begrijpt, dus zijt u vanzeif nog veel minder bekwaam om het te weerleggen. Nu moet ik tot mijn spyt nog even, op ds voor Vijfhuizen zoo pijnlijke zaak, terugkomen. Ik zal dit daarom zoo kort mogelijk doen. Het kom. :oo vreemd voor, broeder Kransse, dat u bewt Eerw. tegenover uw zwager zijn plicht gt-a heeft, (hetgeen dan toch in elk geval een uitzondering op den regel kan ge noemd worden), terwijl uw zwager zelf tegen iemand, die ik, als het noodig i», noemen zal, gezegd heeft, dat hij geloofde, dat de grootste vriendschap tusschen u en Ds. Westrik door dit voorval wel gebroken zou zijn, om rede u er zoo over ontstemd was. Uit welk gezegde ook voort vloeit, dat Z. Eerw. zich niet heeft laten ver ontschuldigen, maar te vergeefs op zich liet wachten. Nog te meer komt het mij vreemd voor, als uwe bewering waarheid is, dat Z. Eerw. zich tegenover uw zwager zoo van zijn plicht gekweten heeft, dat die man dan, die toch niet zoo onontwikkeld is, in zijn dankbetuiging in de courant in plaats van den predikant in de eerste plaats te bedanken, hem geheel niet noemt, maar wel het hoofd der Openbare school, den WelEd. Heer Thielman, welke het ook verdiend had. U begrijpt toch wel, broeder Kransse, dat u met uw schrijven mijn Bchrijven niet weerlegd heb. Ik toch bob gesproken van doorloopend plichtsverzuim van Z. Eerw. Want als Ds. Westrik gewoon was zijD plicht te doen tegenover zijn gemeente en Z. Eerw. was voor één keer niet tegenwoordig, dan zou meu terstond denkeü en gelooven, dat Z. Eerw. wettige verhindering had en zou men vanzelf nooit daarvoor de pen op nemen. Nu zyt gij, broeder Kransse, als ouderling niet geroepen om te vragen waar kan ik den predi kant een dienst bewijzen, maar gij zijt geroepen om de geestelijke belangen der kerk te behar tigen en waar nu de handelingen van Z.Eerw. in stryd zijn met de belangen der kerk, daar dient u voor in de bres te komen en hem terecht te wijzen, tot zijn heil en in het belang der kerk. Met het oog daarop, diendet gij aan mijn kant te staau en in deze zaak, want ik heb niets gedaan dan op zeer bescheiden wijze Z Eerw, tot zijn plicht gemaand, hetgeen een weldenkend menscb, die met den toestand hier ter plaatse op de hoogte is, mij nooit euvel zal duiden. En wat doet u, broeder Kransse, in plaats van in dezen aan mijn zijde te staan, nu stelt gij u tegenover mij. Maar ais gy u nu in weerwil van dat alles voorgenomen hebt Z. Eerw. een dienst te bewijzen, doet dat dan ook nog eens verder en geef mij s.v.p. antwoord op het volgende: Het is nu het negende offer dat uw zwager bracht; hoe heeft Z.Eerw. het gemaakt bij die acht overig» sterfgevallen ten huize van uw zwager Hoe heeft Z. Eerw. het gemaakt ten opzichte van dien armen B. Schilperoord, lid der kerk en broeder van onzen koster, welke zoo treurig zijn leven heeft moeten enden? Hoe heeft Z.Eerw. het gemaakt tegenover F. van den Berg, welke zijn vrouw in de kracht van haar leven zoo plotseling moest missen? Hoe maakt het Z.Eerw. tegenover het Diaconie armenhuis, als da: r een oude afgeleefde ter aarde wordt besteld, dat daar natuurlijk nog al eens voorvalt? Die menschen staan toch onder Z Eerw's directe hoede of hebben die menschen dan geen ziel te verliezen? En zoo heb ik voorbeelden te over. Ook wil ik u wel eens vragen, of u het nog heugt wanneer Z. Eerw. huisbezoek gedaan heeft met een ouderliüg bij zicb, niet bij vrienden maar bij de gemeenteleden hoofd voor hoofd, zooals dat behoort,? Ook is liet U niet onbekend, hoe Z. Serw. ge woon was de doopouders te ontvangen in tegen stelling niet andere predikanten. Ai die dingen nu bij elkaar genomen laten zich niet ongewroken maar maken een verwijdering tusschen leeraar en gemeente; dat kan niet uitblijven. Vandaar, dat velen hun heil zoeken door op andere plaat sen :e kerken als in de Geref. kerk, de gemeente onder 't Kruis, Evangelisatie enz. Nu komeu wij geleidelijk toi broeder Kransse zijn tweede argument en wel dit: als zoude ik da belangen der Herv. kerk niet behartigen om rode ik niet bij Z. Eerw. kerk. (Eer ik nu verder ga, wil ik zoggen, dat het mij spijt dat broeder Kransse die dingen ter sprake brengt, daar het geenszins mijn bedoeling was er een persoonlijke zaak van te maken, waat daar toch ia de kerk niet mede gebaat, en broe der Kransse k-mt daar ook niet mede tot zijn doel, namelijk om Z.Eerw. te pleizieren, en waarom niet? omdat broeder Kransse mjj door zijn schrijven dwingt mijn schrijven persoonlijker in te richten, hetgeen ik in mijn eerste schrijven stipt heb vermeden, om reden boven vermeld Toen nu Z.Eerw. zag dat zijn toehoorders minderden, is Z.Eerw. geweldmiddelen gaan bezigen, namelijk door geen kinderen te willen doopen van hen, die niet bij Z. Eerw. onder de prediking kwam, el waren ze zelfs belijdend lid der kerk. Dit dwangmiddel heeft Z.Eerw. ook op mij indertijd toegepast, waardoor ik genood zaakt was een klacht in te zenden bij het Clas sicaal Bestuur van Brielle, op welks bevel Z Eerw mijn kind dan ook heeft geddoopt. En wat ge beurde nu verleden jaar, roen Z.Eerw. wist dat ik weder een kind had eu voorzag dat ik ook daarvoor den Doop zou aanvragen, toen heeft Z. Eerw. my, zonder het mintte recht daartoe geroyeerd als lid der kerk, waarom dan ook het Classicaal Bestuur van Brielle na grondig onder zoek gedaan te hebben, mij volkomen in inyn recht ais lid der kerk heeft hersteld. Nu zou men denken dat mijn kind wel gedoopt werd, maar Z. Eerw. deed het niet, waardoor ik wederom verplicht was mij te beklagen bij het Classicaal Bestuur van Brielle op welks aan schrijven het door Z.Eerw. gedoopt werd. En wat deed Z. Eerw. toen by die doopsplech- tigheid? Z.Eerw, is steeds gewoon na de k.n- deren gedoopt te hebben den zegen daarover uit te spreken, maar deed dat nu niet, Z.Eerw. ia gewoon een toespraak tot de doopouders te doen, maar deed dat toen niet, en toenjde plech tigheid voorby en de kerk uit was, werd de koster voor den kerkeraad geroepen om verant woording af te leggen waarom hij mij een ver- eerende plaats gaf, hoewel die plaats door nay niet onrechtmatig werd bezeten om reden ik Notabel der Herv. kerk ben. Nu vraag ik u, broeder Kranse, wat dunkt u van zoo'n handelwijze en dat van een Evangelie dienaar? Zouds Z Eerw, daar des Zondags iu de kerk zijn Ambtsgewaad voor over de schouders dragen, is daar Gods huis da plaats voor? Z.Eerw. moest zich schamen voor dergelijke suoode prak tijken en dat alles weet U nu broeder Kransse, hoe kondet Gy nu dat stukje schrijven; u weet ook dat ik nog meer kon schrijven, maar ik acht het voor mij voldoende daar elk weldenkend en onpartijdig mensch uit bovenstaande wel zal be grijpen dat de prediking van Ds. Westrik my niet kan stichten. Wat nu die psalm-aanhaling betreft, wil ik U, vooral in uw kwaliteit als Ouderling, radeu,daar niet zoo lichtvaardig mee te zijn, want wij mogen Gols woord niet gebruiken als vaagdoek om duariuede legen recht en rede uittewisschen wat ons Liet aanslaat, maar om er voor ons zeiven leering uit ta trekken, trouwens, ik wordt daar tcch niet mee overtuigd, maar wel met bewijzen, en hoe nu ook Z.Eerw. Ds. Westrik en U broeder Kransse over mij wilt oordeelen ligt voor Uwe rekening, ik weet wat ik schreef en nu schrijf de waarheid is, en dat ik nog steeds hen en ik hoop dat te blijven, een trouw Lid van de Ned. Herv. Kerk, in weerwil van alle3 wat Ds. Westrik tegen mij ten uitvoer bracht. Ik eindig, M. d. R. met dank te zeggen voor d» mij verleende plaatsruimte. G. VAN DEN BOOGERT, Lid der Herv. Gem. te Sommelsdijk. MiddeüiU'ilis. Van de visschervloot zijn te IJonuidcu binnen gekomen Noordster st. L. Koster J.r. f 1180, Leo en Willij st. de Waard f 959. Middelharnis. De Directeur van het Fosikautoor ie Middiiharnis brengt ter al gemeens kennis dat met ingang van 1 Jan- nuari 1910 de prsbladen behoorende tot vroegere udgiiten din die van 1906, buiten gebruik gesteld en ^ais zoodanig waarde loos worden verklaard. Na dien datum zullen de oud-model postbladen, waarvan de vegelopdruk gaaf en ongeschonden is, tot 1 Juli 1910 tegen nieuwe van gelijke waarde kunnnen worden uitgereikt. Den Hommel. Tot hulppostbode te Achthuizen is benoemd de heer A. Dekker alhier.- Nieuwe Tosige. Aan het hulp telegraaf en telefooi k-sntoor alhier werden gedurende de maand November behandeld 343 tele grammen ensoz telefoongesprekken. Mcii-ssanf. Gedurende de afgeloopen maand November werden aan het hulptele graafkantoor 163 telegrammen en 46 ge sprekken behandeld. Sfeiiendam. Gedurende de maand November ziju op het Hulp telegr. en telefoonkantoor alhier be'nandetd 191 tele grammen n.l. 136 b.nnenanden 55 buiten land en 102 gesprekken. Een kanonneerboot gezonken. Donderdagnamiddag omstreeks halfdrie passeerde het Russische stoomschip Esto nia, een viermastor, langzaam stoomenda en den Noordwal houdende, Schiedam. Het stoomschip kwam van Rotterdam met bestemming naar Lidau. Even voorbij Schiedam liep dit Stoom schip, dat plotseling niet meer naar zijn roer luisterden van den noord naar den zuidwal over en liep midscheeps op een kanonneerboot die plotseling zonk. Persoonlijke ongelukken zijn er niot hij voorgokomen. Het Russische stoomsch. Estonia heeft zijn reis naar Libau ver volgd. De schout bij nacht te Hellevoetsluis is telegrafisch door den commandant van de Kannonneerboot met het voorgevallene ia kennis gesteld. Geen licht. Men meld ons uit Amsterdam d d. 2 dezer Waarachijnljjk door een kleine oorzaak het slaau van een spjjker in een der gemeentelijke iichikabels ofanderzins ontstond hedenmiddag, omstreeks halt vijf, een ernstige storing in da electrisohe verlichting van de binnenstad. De winkelende dame» en heeren zoo wel als de Cafébezoekers werden, vo-r zoover magazijn of café bij de gsmeente waren aangesloten plotseling in het luister gezet, en zoo moest dus aller wege weer de hulp worden ingeroepen vau gas 00 lamplicht, en vooral van de oude, trouwe Goudsehe kaarsen. Schil- derach ige kijkjes, la Gerard Don, boden de groote lokaliteiten. Op zee gebleven. Te Hindeloopen is Woensdag door den predikant der Hervormde Gemeente be richt ontvangen, dat tw e visschers, die op een haringlo,. ger van Emden voeren, tijdens den s.orm van 13 November zijn verdronken. De jonge weduwe van een der beide visschers zal waarschijnlijk pen sioen van deDuitsehe vorzekeringkrijgen. Ten opzichte van de moeder van den tweeden, wier kostwinner deze was, is dit echter twijfelachtig. Bfl het vergaan van het loggerschip moeten ook een visscher nit Mtkkum en twee visschers nit Harlingan verdronken zijn. Arm schaap Op het zoogenaamde Fort onder Bergen-op-Zoom is Woensdag een kindje van J. G. dat ia de wieg lag in brand geraakt, waarbij het zulke ernstige brandwonden gekregen heefr, dat er geen- hoop op behoud is. Woensdagavond is naar de G. Ct. meld' door een heer uit Bodegraven bij de politie te Gouda aangifte gedaan, dat hem, door valseha kaartspelers, in don trein tusschen Utrecht en Gouda oen bedrag van f 200 sfhandig is gemaakt. De politie stelt een onderzoek in. MIDDELHARNIS. Geboren: Adriaantja d. v. Wouter Hartensveld eu Leent je v. d. Sluis. Overleden: Christiana Vroegindeweij 83j. wed. v. Hijmen Vermaas; Pieternella van der Stad 6 mnd. Ta Amsterdam Maartje Reevers 27 jaar. NIEUWE TONGE. Geboren: Sijgie d. v. Barend van Oord en Jo hanna de Geus; Dingaman z. v. Jacob Visser en Helena Wesdorp; Jannetje d. v. Abraham van der Sluijs en Anna Maria Hoileman ;Jacoba Pieter nella d. v. Leendert Cornel is Faaae en Janneke Marina Geense wonende te Sint Philipsland; Klaa-je d. v. Jacob Nelisse en Maria WilhelmiDa Dorst. Gehuwd: Gerrit van Veen 26j. en Pieternella Verolme 20 j. Overleden: Marinus Noteboom 56j. gehuwd met Adriana Breur. OOLTGENSPLAAT. Willemijntje d. v. Johannis Hotting Verschuur; Cornelia Lena d. v. Ge- Nimwegen eu Cornelia Dingena van Geboren en Geertrui rardus van Gent. Gehuwd: Gerrit Bom 23 j. en Pieternella Hoog moed 22 j. Overleden Dullemond Overleden Ti eleman. Cornells Dullemond 2j. Abraham 8 mnd. Krijneje Kromdijk 2j. MELISSANT. Catharina Tieleman 16j. d. van C. Predikbeurten op Zondag 5 Dec. 1909. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, \m. en 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 'c Haringvliet, ra. en num. Ds. Polhujjs. Dan Bommel, vru. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Plantenga van Kockengen. ude Tonge, vm. en nm. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink. Herkingen, vm. m nm. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nm. Dg. Lammere. Melissant, nm. Ds. Kroese. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk, Goedereede, vm. en nm. Ds. De Gidts. Ouddorp, vm. en urn. Ds. v. d. Kooij. GEREFORMEERDE KERK. Midd- -Ihurnis, vm. eu 's av. Ds. Lanting, Em. pred. te Bus.-.um. Stad nau 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en 's av. Icoskerk. Ooltgensplaat, reu. en 's av. leeskerk. Stellend -m, vm. leeskerk en nm. Ds. Van Dnijn van Ouliorp. Ouddoip, m. Ds. Van Duijn en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vin. on 'a av. leeskerk. Herkingen, leo-kerk. Melissant, lee kerk. GEREF. GEM. ONDER 't KRUIS. DirksLnd, geen opgaaf. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing, EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Do Bruio, Godsdienstonderwijzer te Putten op de Veluwe. Ooltgensplaat, (Langstraat), den heer Hack. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Deinum (tooz.) H. de Jonge' te Andijk. Te Amsterdam (vao.-P. Deetman)' G. W. C. Vunderink, te Amersfoort. Te Ood-Beijerland, A. Luteijo, te Aalst. Aangenomen: Naar Leewnrden, WPot hoven, te Laren (Geld). Naar Hauwert, H. G. van W jagiardaa, te Abbenbroek -Ti Losdorp (toez.), J. de JoDg, te Zw lagwesteiade. Naar Pingjum, P. v. d. Veer. cand. te Gronin gen. Bedankt: Voor Oostvoorne, H. G. van Wijngaarden, te Abbenbroek. GIREF. KERKEN Beroepen: Te Aohlum, F. C. Aleyater, oand. te Katwijk-aan-Zee. -- Te Roodeschool, J S. Sehaafsoia, can. t» Groolegast.Te Franeker J. Gispen, te Barneveld. Aangenomen: Naar Uubuizermeodeu, C. J. v. d. Boom, te Hantum o.a. Bedankt: Voor Oldekerk, J. H, Beumee, te Ureterp. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Groningen, L. H. Beekamp, te Arnhem. SctëeepstUtfiug'eEi. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s. s. Nias, van Batavia naar Amsterdam arr. f Dec. te Marseille. Het s. s. Billiton, van Batavia uaar Amsterdam vert. 29 Nov. van Port-Said. Het s. s. Atubon vert. 1 Dee. van Padang naar Amsterdam. Het s. s. Prins Maurils arr. 29 Nov. van Am sterdam te Paramaribo. Het s.s. Prins Frederik Hendrik vert. 1 Dec. van Paramaribo naar Amsterdam. Heden overleed zacht en kalm, na een smartelijk lijden van 3 weken, onze geliefde Moeder en Grootmoeder in den ouderdom van 81 jaar 1 maand en 9 dagen. 3237 WILLEM DE GRAAF Kz. en Kinderen. Paterson, N.J. 2i Nov. 1909. Algeiaeene kennisgeving. Hartelijk dank voor de blijken van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijk ondervonden. Te koop aangeboden een sterke Herkingen, 2 Dec. 1909. 3240

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4