maas- en SCHUIM TWEEDE Ml. Zaterdag 4 December 1909. No. 1608. Drie liladen. Been getroffen met een bijl. Vreeselijke Wonde. binnenland. Heclames, jflededee- lingen enz. De KLOOSTERBALSEM geneest in een ommezien IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat uit OlTiciee! Cieiieelte, Voorbereidend Militair Onderricht Onderzoek t.r verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid. De BURGEMEESTER der gemeente Bommels- dyk, brengt ter kannis van belanghebbenden, dat in de maand Januari s. s. ten overstaan van eene Militaire Oommissie, een onderzoek zal plaats hebben ter verkrijging van een bewys van voor geoefendheid. Aan dat onderzoek mogen deelnemen le. de lotelingen, die in aanmerking komen om in het vrlgeDd jaar by de militie te worden ingelijfd; 2e. de tot korte oetening ingelijfde lotelingen in het genot van uitstel van eerste-oefeniug, die hun vroeger verkregen bewijs van voorgeoefendheid wenichen opnieuw te verwerven, teneinde daarvoor aanspraak te verkrijgen op verlenging van dit uitstelen 3e. de jongelieden, die het vereischte getuig schrift van lichamelijke geoefendheid wen- scheo te verwerven om eene verbintenis te kunnen aangaan bij het Reservekader der Infanterie, Vesting-Artillerie of der Genie. De lotelingen, hiervoren onder le. genoemd, kunnen bij bet onderzoek drieërlei bewijzen van voorgeoefendheid behalen, te weten het bewijs van militaire bekwaamheid het bewijs van lichamelijke geoefendheid, of het bewijs vau militaire bekwaamheid èn li chamelijke geoefendheid. Bedoelde lotelingen, die een dezer bewijzen hebben verworven, worden, op hunne aanvrage, ingelijfd bij het korps en geplaa'st in het garni zoen hunner keuze, voor zoover zy daartoe ge schikt zijn en dit met de belangen vau den disDst is overeen te brengen. Bezitters va» het in de derde plaats genoemde bewijs hebben daarbij den voorrang boven hen, die een der beide eerstver- melde bewijzen verwierven. De houders van het in de derde plaats genoemde bewiji hebben daarenboven aanspraak om voor anderen in aanmerking te komen voor inlijving tot korte oefening (vier maanden). Alleen de bewijzen van voorgeoefendheid, die In Januari a. s. zullen worden behaald, geven by de inlijving in het volgend jaar aanspraak op vermelde voorrechtenalle vroegere verkregen bewijzen zijn alsdan van onwaarde. De lotelingen, hiervoren onder 2e genoemd, kunnen by het onderzoek alleen verwerven het bewijs van militaire bekwaamheid èn lichamelijke geoefendheiddit bewijs moet door hen bij de aanvrage om verlenging van uitstel van eerste- oefening worden overgelegd. Zij, die in deze Gemeente woonachtig zijn of verblijf houden en aan het in Januari a.s. te houden onderzoek wenschen deel te nemen, moe ten zich vóör 10 December a. s. ter secretarie der Gemeente aanmelden. De schietbewijzen, welke bij de Schietoefeningen tot verhooging van Bands weerkracht verkregen zijn, moeten bij de aanmeldiDg worden overgelegd. Dag en uur waarop, zoomede de Gemeente en localiteit, waar het onderzoek zal plaats hebben, zullen op een der laatste twee dagen van het jaar bij publicatie ter algomeene kennis worden gebracht. De wijze, hoe met de verworven bewijzen van voorgeoeiendheid moet worden gehandeld, ten einde de daaraan-verbonden voorrechten te doen gelden, zal in het begin van het volgend jaar eveneens bij openbare kennisgeving worden bekend gemaakt. öommelsdijk, den 30 November 1909. De Burgemeester voornoemd, DE GRAA.FF. Aangifte ter Inschrijving voor de Nationale Militie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Sommelsdijk, breDgen ter kennis van wis het aangaat, inzonderheid van de in het jaar 1891 geboren mannelijke personen, of van hun vader, moeder, voogd of curator, dat bij de Militiewet 1901 (Staatsblad No. 212 van 1901) is bepaald (Zie hiervoor aanplakbord). Zü, die ingevolge deze wetsbepalingen in deze Gemeente voor de militie moeten worden inge schreven, moeten mitsdien hiertoe bij hen, Bur gemeester en Wethouders, ter Gemeentesecretarie tusschen den lsten eD 31sten Januari 1910 worden aangegeven. Voor het doen van de aangifte ter inschrijving zal meer bepaald gelegenheid worden gegeven op Maandag, den 17en Januari 1910,des voormiddag VaD 9,30 tot lï uur. Men wordt dringend verzocht,zich zoomogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gemeentesecretarie te vervoegen. Gedaan voor de eerste maal te Bommelrdijk, den ten Deoember 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wetheuder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Voorbereidend Militair onderricht. Onderzoek ter verkrijging van een bewijs van voorgeoelendheid. De Burgemeester der gemeente Middel- harnis brengt ter kennis van belangheb benden dat in de maand Januari a.s. ten over staan van een Militaire Commissie er een onderzoek zal plaats hebben ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid. (Zie verder aanplakbord Voorbereidend Militair onderricht. Onderzoek ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid. De Burgemeester der Gemeente O o 11 g e n s- plaat brengt ter kennis van belanghebben den dat in de maand Januari a.s. ten over staan van eer.e Militaire Commissie een on derzoek zal plaats hebben ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid. (Zie verder aanplakbord. i it de Pers Vroede intuinen. Onder de vele onjuiste berichten, die rakende de bekende zaak, door enkele organen der Pers veispreid werden, behoort ook het zeggen dat Dr. Kuyper het denk beeld om zijn zaak iD handen van vroede mannen te geven, zou hebben gewezen van de hand. Het tegendeel hiervan is waar. Niet eens maar herhaaldelijk, is door hem aan meerde ren verklaard, dat hij van voornemen was dit te doen, maar het uitstelde tot na afloop van de Begrootings-discussiën. Zelfs was het zijn plan geweest, zich in de Kamer van alle verklaring te onthouden, en zich geheel tot het uitlokken van zulk een uitspraak van derden te bepalen. Maar al ging hij thans, op het advies van vrienden, tot het afleggen van een korte verklaring in de Kamer over, hieruit volgt in het minst niet, dat zijn oorspronkelijk voornemen zou zijn opgegeven. Veeleer hebben reeds besprekingen plaats gehad over de beste wijze, om tot de uitvoering ervan te kunnan geraken. /Standaard De afreis vau Gouverneur-Generaal Idenburg. Een onzer lezers heeft de vriendelijkheid om uit Genua het volgende te schrijven over het vertrek van den nie.uwbenoemden Gouverneur-Generaal van Ned Ind Genua, 25 November. Wie ooit Genua bezocht, zal getroffen zijn geweest door de schoone ligging der stad. Gebouwd tegen de helling der Ap- penijnen, omgeven deze haar als natuurlijke versterkingen en en bieden haar tevens den ruimsten blik over de havenmonding en alles wat haar van uit de Middellandsche zee, die zich aan haar voeten uitstrekt, zou willen naderen. En al hebben de eeuwen van onrust en onzekerheid, veroorzaakt door den naijver harer meddedingsters, plaats gemaakt voor een modere ruit in handel en scheep vaartverkeer, zoo blijft hare ligging, uit ma- ritien oogpunt, een van de gunstigste, en voor een van bewonderaar van het schoone, een van de heerlijkste. Vroolijk blinken haar witte gebouwen in den zuidelijken zonneschijn tegen een achtergrond van olijven en cypres - sen, terwijl haar Oost en West aan de zeekust de bruine rotsen zich uitstrekken eu met hun duizenden insnijdingen tallooze keine en groote baaien vormen, waarin de blauwe golven hun spel drijven, dan weer speelsch en dartel, als ware het onschu'dig, kinderspel, en dan weer woest en machtig als waren zij een leger in slagorde gestelt. Op den 25sten November was het ver trek bepaald van de Rembrandt, de boot der Maatschbappij »Nederland«, die den benoemde Gouverneur-Generaal Idenburg met zijn gade naar onze Oo»t-Ind:ën zal voeren. De tramontane, die de laatste dagen woei en scherpe koude veroorzaakte, is gaan liggen, de wolken.hebben zich .erdeeld. een heerlijkke zonneschijn verkwikt het menschdom, en de zee schijnt haar slecht humeur bedwongen te hebben. Alle ver wachting bestaat dus op een goed begin der reis. De Rembrandt ligt gemeerd aan de Ponte Gugliema Frederico, de vaste aan legplaats voor de booten van de "Nederland. Het vertrek is op 2 uur gestelt, maar zelden is het, dat ook werkelijk op het bepaalde uur de brug aan wal gehaald kan worden De geheele boot is bezet, en tengevolge van het korte tijdsverloop tusschen de benoeming en de inscheping van den Gou verneur is het voor de Maatschappij niet van moeite ontbloot geweest, Zijne Excellentie behoorlijke beherberging te bezorgen De Commandant van de Rembrandt heeft de vriendelijkheid gehad ziju eigen hut als kamer voor den hoogen passagier af te staan, en recht aangenaam ziet deze er uit opgeluisterd door de frissche, kleurige bloe men, die de toekomstige bewoners wachteD. Na aankomst van den Heer en Mevrouw Idenburg, met hun dames en heeren, worden eerst de voor hen bestemde hutten gezien, promenadedek en brug in oogenschouw genomen. Alles ziet er voor de afreis frisch en glanzend uit en 't is ieder tot bewondering hoe gunstig deze nieuwe groote booten, met hun eetzaal en ruime dekken, bij het ver ouderde model afsteken, 't Zou eenieder uit lokken tot een reis naar onze Kolon én. Intussch^n is de mail en ook de allerlaatste mail binnen, en de eerste scheepsroeper klinkt, als sein, dat degenen die slechts ten afscheid meekwamen, den vasten wal hebben op te zoeken, willen zij niet onvoor zien meegenomen worden. De laatste hand druk wordt gewisseld, een laatste woord van li efde en vriendschap gespoken, een laatste opdracht voor vrienden in het vader land meegegeven. De onverbiddelijke roeper weerklinkt ten tweeden male, en uiteen moet men. Het kleine sleepbootje, dat den kolos uit de h'aven zal sleepen, ligt gereed, kabels en trossen worden ingehaald, de brug wordt aan wal getrokkenhet contact met den vasten wal, met Europa, is verbroken. Langzaam komt er beweging in het zeege vaarte het kleine sleepbootje toont zijn verdiensten. Men loopt nog tot het eind van den pier, men wuift nog aan boord en van den wal, men onderscheidt nog de bekende gestalte, maar voort glijd het schip, en degeen, die het met zekere hand stuurt, houdt den blik op het doel gericht, zonder naar de tranen en droevige gezichten achter hem te zien. God geleide onze Gouverneur-Generaal, bekwame hem voor de hem opgedragen taak, sterke hem naar lichaam en voere hem, na volbrachten arbeid, in welstand in het vaderland terug (»De Standaard. GULPEN. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van de Tweede Kamer in het district Gulpen, werden uitgebracht 3866 geldige stemmen. (Bij deze opgave ontbreken de stemmen van twee stembureaux). De heer L. M. Hermans (soc. dem.) verkreeg 423, en jhr. mi' Ch. Ruys de Beerenbrouck (r. k.) 3443 stemmen. Gekozen is dus de heer RUYS de BEERENBROUCK. Rechts tegen Links. Hét wetsontwerp tot verhooging van den drankaccijns is in de Tweede Kamer aan genomen met alle stemmen van de Linkerzijde tegen, behalve die van den heer Van Karnebeek. (20 Cents per Regel.) De Heer Hendrik Theunissen, oud 32 jaar, landbouwer van beroep te Meyel, was bezig brandhout te kappen, toen de bijl plotseling uitgleed en met een geweldigen slag zijn been trof. Zijn been was één en al kloof, akelig om aan te zien. Weken achtereen kon de Heer Theunissen zich daardoor niet ver roeren en er natuurlijk niet aan den ken om werkzaamheden te verrichten. Hij schreeuwde het uit vau de pijn en dacht voor altijd ongelukkig te zijn, omdat vele smeerseltjes, die hij al gebruikt had, niets hielpen. Toevallig hoorde één zijner huis- genooten met veel lof over den KLOOS TERBALSEM, Klooster Sancta Paulo, spreken. Daarop werd onmiddelijk bij den winkelier H. G 0 r t z een potje KLOÜSTERBALSEM gehaald en deze met een zwachtel om de wonde ge wikkeld. Sedert de KLOOSTERBAL SEM op het been kwam, voelde de Heer Theunissen verlichting van pijn. De zwachtels met KLOOSTERBAL SEM werden telkens ververscht en telkens als er nieuwe Balsem opgedaan werd, riep de Heer Theunissen uit »0, dat is heerlijks, zoo goed deed de KLOOSTERBALSEM hem. Van dag tot dag werd de wonde mooier en gezonder en na eenige potjes KLOÜSTERBALSEM te hebben op gebruikt, was de Heer Theunissen weer in staat zijn been te bewegen. Met een verheugd gezicht zeide hij aan onzen verslaggever: »Kijk, Mijn heer, dat heeft de KLOOSTERBAL SEM gedaan. Ik kan weer met mijn been doen wat ik wil«. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is steeds onschadelijk. Wonden van allerlei aard, als brand- en snij- wonden, zweren en abcessen, Rheu- matiek, Rheumatische zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, stramheid in de ledematen, spit in den rug, spier- verrekkingen en alie dergelijke ziekten worden er onvoorwaardelijk door genezen. Ook alle huidziekten wijken als bij tooverslag voor dezen koste- lijken balsem. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram fl.20 en van 250 gram f2 50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus! Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothe kers en de bekende Depothouders. Plaatselijk A'ieuns. Soiiiinelsdijk. Dinsdagavond hield de Chr. Zangvereeniging voor een goed bezette zaal haar eerste uitvoering ln het Zondags schoolgebouw. De Directeur, de heer Van Eijk heette de talrijke vergadering hartelijk welkom en legde alle nadruk er op om met de criliek vooral rekening te houden met de jeugd der vereeniging. Slechts 8 maanden oud en verschillende gebeurtenissen in dien tijd door leeft, welke demoraliseerend op haar bestaan inwerkte, had hem zelfs de vraag op de lip pen gebracht of het niec gewaagd was. Hij riep daarom de ^clementie* der ver gadering in. Na het zingen van Psalm 138 1 opende de voorzitter met gebed. Achtereenvolgens werden toen ten gehoore gebracht I. Ps. 108 1. t, Winterlied, een vers dat keurig ge zongen en met een schoon accom pagnement ten gehoore werd gegeven. 3. Eere zij God, 4. Het liefste Vaderland. De solo in dit stuk was bepaald mooi. 5. De Bijbel. 6. Lofzang (die er wezen mocht). 7. Ware blijdschap. 8. Hoort langs de wolken. Mooi was ook deze vooral. Vooral de bas partij kwam hier goed tot zijn recht, wat prachtig was. Daarna 9. 't Zal toch eenmaal lente zijn; een vers waarvan de tweede helft fijn werd gezongen, en ten slotte 10. Reislied. Werd in dit stuk heel eventjes gestruikeld, na afloop der vergadering liet de directeur hetzelfve herhalen en bleek dat dit stuk er toch goed inzat, want 't behoefde toen niet beter. In de pauze die daarop volgde werd door den Heer L. van Berkel een stuk van De Genestèt voorgedragen, getiteld »Arme Visschers.* Jammer dat de heer v. B. zijn stem niet meê heef'. Want hij droeg het meesterlijk voor, maar niet iedereen kon hem hooren. Ook ging het stuk bij velen over het hoofd. De rusttijd was weer leu einde en opoieuw vergastte Euphonia ons met 1. Blaast de bazuin. 2. Heilig is de Heer. 3. Alles wat adem heeft, enz. 4. Vertrouwen en vrede. Wij weten niet welke wij het mooist moeten noemen, de maat in no. 4 of de intervallen in No. 2. Ze waren dan ook evenals het daarop volgende 5 Eere zij God, met een prachtig koraal in 't midden, schoon. Maar het top- p: nt werd bareikt met nummer 6. De Kerkklok. Verheffend schoon. We weten er geen beter woord voor. Majestieus klonken de stemmen dtr dames Korvink, Verhulst en Krijg.'min. 't Was dan ook geen wonder dat op verlangen van velen dit stuk nogmaals werd ten gehoore gebracht, 't Was of men een Aeolus- harp hoorde, zuiver en zilverrein klonken de woorden Ja, gij roept mij, zilv'ren klanken Dat ik koom'. Om Gods Vadertrouw te danken Blijd' en vroom. 7. Avond Nacht Dageraad Dag Ook dit stuk mogt er wezen. Vooral het cresendo en decresendo werd zeer goed uitgevoerd. Daarna 8. Bondslied. 9. Psalm 150. 10. O Land; ea 11. Sions Toekomst. Met dit stuk was het programma afgewerkt. Toen we het programma voor het eerst zagen dachten we: Mijnheer van Eijk, uw program is overladen, te veel, ge klaard het niet. We hadden dan ook niet durven ver moeden dat in zulk een kort tijdsbestek zooveel stukken zoo meesterlijk goed >er in« gepompt kunnen worden. Gaarne brengen wij èa den directeur èn de leden een eere-saluut voor de energie en d«n goeden wil. Ees genotvolle avond hebt ge ons bereid, Euphonia De voorzitter sloot daarna de vergadering en bracht zijn dank voor de goede orde, dankte den Heer Van Berkel voor zijn voor dracht en zette in 't kort uiteen hoe men deze Zangvereeniging steunen kan finantieel, zeker, maar nog meer door toetreding als lid. Mits men instemt met art. 1 van de Statuten zal gaarne ieder die lust heeft worden aangenomen. Alvorens de heer Van Berkel met dank gebed sloot, verzocht de voorzitter de vergadering te zingen Psalm 75 1. Daarna traden nogmaals velen naar voren en vroegen, om, indien de dames niet te vermoeid waren, nogmaals de kerkklokken ten gehoore te brengen, wat dan ook ten derde 'male meesterlijk werd uitgevoerd en met een daverend applaus werd begroet. We hopen dat Euphonia blijve groeien in getalsterkte en innerlijke kracht, opdat het haar gegeven zij ons nog menige genot volle avond te bezorgen. We roepen haar dan ook gaarne een »tot weerziens* toe. Het volgende, dat ons van bevriende zyde werd toegezonden, geven we hier gaarne een plaats. Dinsdagavond 30 November had alhier de aangekondigde zanguitvoering plaats van de Christelijke Zangvereeniging »Euphoniac, in het Zondagsschoolgebouw. Hoewel niet geheel gevuld, werd de ver wachting toch niet teleurgesteld. Te ruim zeven uur opende de directeur der Zangvereeniging (de heer |Van Eijk) deze vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen, deed vervolgens een verzoek om de orde te bewaren, enz., waarna hij de vergadering verzocht Psalm 138: 1 te zingen Hierna ging hij voor in gebed om een zegen aan God te vragen voor dezen avond. Thans liet de zang zich hooren. De span ning van het publiek was sterk, 't Was ook de eerste uitvoering van Euphonia. Om van elk vers het goede en minder goede te bespreken willen we maar achter wege laten. Toch willen we even aanstippen dat no. 4 om zang en woorden bijzonder in den smaak viel van het luisterend publiek. Bij no. 7 begon zich vermoeidheid te toonen. Nu, dat was ook geen wonder. Het ware beter geweest indien het programma in drieën inplaats van in tweeën verdeeld was. Nadat no. 10 gezongen was, hetgeen wel een weinig beter had kunnen zijn, trad de pauze in, en zou de heer Van Berkel ter afwisseling een voordracht houden, ge titeld »Arme visschers* (De Genestèt). Alvoreus de heer van Berkel hiertoe overging werd er eerst eene collecte ge houden v.ior het Suppletiefonds. In het laatste gedeelte van het program mogen vooral genoemd worden no. 3, 6, en 9. Indien bij no. 6 de brombegeleiding wat minder sterk was geweest en men het Kerkklokgelui had nagebootst, dit stuk had gewis nog meer in den smaak gevallen. Over het geheel heeft het Koor, dat nog geen jaar oud is, zich kranig gehouden. Daarvoor een woord van hulde aan Directeur en leden. Na afloop der zang sprak de heer Van Eijk een woord van dank tot allen, inzon derheid tot den heer Van ^Berkel, voor hunne medewerking. Ten slotte werd gezamenlijk gezongen Psalm 75 1 en sloot de heer Van Berkel de vergadering met dank aan God voor dezen gezegenden avond. Na afloop kregen we nogmaals te hooren »De Kerkklok* en Reislied*. Het laatste ging thans vrij wat beter dan de eerste maal. Alles wat adem heeft, love den Heer I (Ingezonden.) Heden Vrijdag sloeg het paard van den karreman S. Visser, door het klappen der dorschvloerdeuren van de schuur van C. Joppe, in de Westkiakeelstraat op hol. De kar werd zoodanig legen de muur geslingerd dat het onderstel er ineens werd afgerukt. De karreman die het paard in bedwang wilde houden bezeerde hierdoor zijn arm. Woensdag viel een 3 V2 iari8 best werkpaard van den landbouwer M. J. van Dri«l in stal plotseling dood. De loteling J. W. Bruggeman loteling voor de gemeeDte Nieuwe Tonge, thans wonende alhier, is aan zijne woning ge neeskundig onderzocht en voor den dienst ongeschikt bevonden. Naar wij vernemen zijn 9 nieuwe leden tot de Zangvereeniging »Euphonia< toegetreden. Wie meer Middelharnis. Woensdag gingen in bolletjes weg een span paarden van den Landbouwer Job. Verolme op hol. In dorp gekomen renden zij de ring waar zij op den hoek van de nieuwe tramweg omver sloegen, en door de knechts van den heer v. d. Koog overeind geholpen en op stal gebracht wer den. Woensdagavond werd de tramboot door het ruwe weder tegen den Oostdam geslagen, gelukkig zonder ongelukken te veroorzaken met eenige materieele schade liep dit af. Den Bamnie!. De weegbrug No. 1 heeft dit najaar ruim 5.000.000 K. G. bieten gewogen. Op het hulptelegraafkantoor werden in de maand November verzonden 202 en ontvangen 161 telegrammen. Totaal werden er alzoo 363 behandeld. Het kohier der personeele belasting No. 6, dienstjaar 1909, is aan den ont vanger ter invordering gezonder. Verleden week maakten een 70 tal personen, allen aandeelhouders erf eenige genoodigden, een bezoek aan de Co öperatieve Suikerfabriek te Dinteloord. De geheele fabriek werd bekeken, onder leiding van deskundigen, en de vragen, die door de belangstellenden werden gedaan met de meeste bereidwilligheid beantwoord. Het Bestuur en de Directie waren aanwezig en beijverden zich om strijd de gasten te ontvangen. Het reisje werd begunstigd door goed weer. Nieuwe Tonge. Dinsdagmorgen was er een begin van brand omstaan bij A. R. Het vreemste van het geval was echter, hoewel de rook steeds toenam en de voor deur uitkwam, dat men niet kon vinden waar het vandaan kwam, vooral ook omdat - het vuur in den haard volstrekt nog niet gebrand had. Ten slotte kwamen zij tot de ontdekking dat de kolenbak met de inhoud waarschijnlijk door het achteloos inwerpen van een brandende lucifer in brand was geraakt. Het zaakje was nu spoedig klaar. Aan de tramhalte alhier zijn aange voerd 1.728.637, K.G. suikerbieten. Dirksland. Dinsdagavond, toen den landbouwer A. C. Lokker, welke met rijtuig zijn vrouw van de tram afhaalde, en naar huis wilde rijden, schrikte het paard door de beweging der tram zoodanig dat deze het onmiddelijk op een loopen zette. In volle vaart kwam men in botsing met een ander stilstaand voerlmg van den heer G. Bosschieter, wiens wagen zoo toegetakeld werd, dat deze weldra omver ging. Door de hevige schok werd de as afgereden en nog eenige andere schade toegebracht. De heer B. die in den wagen zat kon kalm uitstappen en bekwam geen letsel. De wa gen van eerstgenoemde ging door de felle stoot 't ondersteboven en werd eenige me ters in dien toestand meegesleurd die ten slotte ook omver viel. Met behulp van vlugge handen waren de inzittenden spoedig uit hun benarde positie gered, de vrouw van Lokker scheen het minste gedeerd te zijn, zelf bekwam hij

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3