van den Baad der Gemeente Ouddorp gehouden op Donderdag 17 Nov. vm. 9 uur. lm Dat de ioomsche pers van all^Rechtsche j nieuwe bewoner een oud-instituteur die gewoon II' I Hij acht bet progress!estelael ingewikkeld en wijst er op, dat, indien a. wordt gezegd, b. zal moeten volgen. Aangezien door het progressie stelsel toch geen noemenswaardig hooger bedrag bereikt wordt, acht hij het gewenscht, de begroo- tiug te behouden en naar H. Ged. Staten te zenden, te meer, daar hij van meening is, dat deze gemeente zich niet voor progressieve be lasting leent. Verder wijst hij op de verant woordelijkheid van de raadsleden tegenover de burgerij. De heer Holleman kan zich grootendeels met den heer Moerland vereenigen, doch vraagt de Voorz. of deze ook inlichtingen kan verstrekken, of de rijkssubsidie geheel of gedeeltelijk onthouden wordt, wanneer geen progressie wordt ingevoerd. De heer Moerland repliceert, dat in deze volgens de Wet eene beslissing wordt genomen door den Heer Minister van iJinnenlaadBche Zaken en Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie. De heer Holleman geeft toe, dat gemelde Heeren, evenals de raadsleden, aan de wet ge houden zijn, doch is van meening,jdat volgens de Wet ook zal moeten geschieden, wat kan en vraagt daarop toelichting van den Voorzitter. De heer JKosschieter repliceert, dat door de invoering eener progressieve regeling in zaken Hoofdelijken omslag sommige personen zwaarder, andere minder belast zullen worden en geelt in overweging, dienovereenkomstig tegemoet te komen aan den wenk van Heeren Ged. Staten welk College niet willekeurig handelt. De heer Moerland meent, dat bij invoering der belasting de Baad zich op glad ijs begeeft. Hij beweert, zich met het gezegde van den Voorz. te kunnen verecnigen, indien door alle gemeenten een dergelijk schrijven van Heeren Ged. Staten was ingekomen, doch 't schreven is niet algemeen. Indien de Raad toegeeft, zijn verder de Ged. Staten baas. Hij vindt, dat men b. r. de belas tingen in zake H. O. van Goedereede en deze gemeenten niet over één kwam kan scheren en vreest bij eventueels aanneming, dat de Raad na verloop van tijd spijt zal hebben van dit besluit. Is men eenmaal zoovar, zoo constateeren H. Ged. Staten, dat alhier geene bezwaren geopperd zjjn tegen de nieuwe regeling. De heer Holleman geeft te kennen, dat hij veel gevoelt voor progressieve heffing van de inkomsten uit kapitaal, waarop de Voorzitter repliceert, dat dit niet aangaat. De heer Moerland vraagt, indien het voorstel wordt aangenomen, waar zich de grens bevindt en waarom wil men verandering, daar 't steeds zoo is geweest Minstens een jaar zou men nog kunnen wachteD, om 't nog eens terdege te kun nen overwegen. De Voorz. deelt mede, dat wijziging der begrooting verband houdt met het schrijven van Heeren Ged. Staten in zake progressieve aanslagen in den H. O. Alsnu komt de Heer Van Seters ter vergadering. De heer Moerland zou in stemming willen gebracht zien of de Raad in principe zich verklaart voor eene progressieve heffing van den H. O. Be Voorz. ziet er bezwaar in, dit voorstel in stemming te brengen, vermeenende, dat de Raad zich daaromtent moeilijk kan uitspreken. Alsnu geelt de heer Holleman te kennen, het gewenscht te achten, dat de Raad uitmaakt, of ai of niet tot verhooging van den H. O. zal worden overgegaan. De heer Van Seters geeft te kennen, tot zijn spijt de vooraf gevoerde discussies niette hebben kunnen volgen. Hij deelt mede, dat Ged. Staten verzoeken te trachten, meerdere inkomsten te verkrijgen door het invoeren van een progressieve belasting, waardoor de hoogere inkomsten zwaar der zouden worden getroffen. De heer Bosschieter geeft te kennen, geen be zwaar te zien in progressieve belasting doch wil nog wel eens zien oi er niet een billijker schaal te lormeeren is. Daarop geeft de heer Moerland te kennen, dat, indien progressieve wordt iDgevoerd, hij zich er eenigszins mee zou kunnen vereenigen hij kinderaftrek, evenals zulks geschiedt bij de heffing door het Rijk van de Personeels Belasting waarop de Voorz. repliceerd, dat zulks weer een nieuw idee is en hei daarom gewenscht acht, dat de raadsleden nog eens rijpelijk de zaak kunnen overwegen en mitsdienvoorstelt, de zitting thans te schorsen en voort te zetten op Vrijdagmorgen 9 uur a. 8. hetgeen wordt goedgevonden. Biets meer te verhandelen zijnde sluit de Voor. deze vergadering. VERSLAG Aanwezig alle leden. Opening der vergadering door den Voorz. de Burgemeester met gebed. De notulen der vorige verg. worden gelezen en onveranderd; vastge steld. Ter behandeling ingekomen stukken le Missieve vau HH. Ged. Stateu dezer Prov. vermeldende de goedkeuring vau de plaatselijke belasting met name haven eu kaaigeld. 2e. Missieve als boven daarbij terug zendende de gemeenterekening van den gemeenteontvanger waarbij wordt vermeld, dat deze met een halve cent foutief sluit. 3e Benoeming van leden tot de commissie tot wering van Schoolverzuim. Met acclamatie wor den alle aftredende ,leden der commissie her kozen. Ie Vaststellen der kohieren voor H. O. en hondenbelasting. Bij de behandeling 'daarvan wordt de openbare zitting geschorst. 6e Bij de heropening der openbare vergadering doet de Voorzitter mededeeiing van een nog ingekomen schrijyen van Ged. Staten; behelzende ongeveer het volgende: „dat na gehouden onder zoek der Qemeentebegrooting dienst 1910, hun gebleken is, dat op de bégrooting geen rekening is gehouden met de kosten voor da te houden volkstelling, en voorts dat het salaris voor den Ambtenaar der Secretarie, waarvoor op de be grooting f 250 is uitgetrokken, hun te laag voorkomt; uithoofde deze betrokken ambtenaar voldoende op de hoogte is met het hem toever trouwde werk. Zij stelden mitsdien voor om dit in den Raad in overweging te nemen om als nog, daarvoor een verhoogde post voor uit te trekken, en daarna dit weder aan hun goedkeuring te doen onderwerpen. De Voorzitter leidt dit onderwerp der bespreking in, door te zeggen: dat bij het opmanen der gemeentebegrooiing geen rekening is gehouden met de onkosten aan de volkstelling verbonden en stelt voor namens B. en W. om daarvoor een post groot ongeveer i 45 uit te trekken. Wordt alzoo besloten. Maar wat de tweede opmerking betreft nl. de te lage salieering van den ambtenaar der Secretarie was door deu Voorzitter reeds opgemerkt bij het opmaken der begrooting, daarom had hij in de vergadering van B. en W. toen ter tijd voorgesteld, om dat salaris met f 75 te verhoogen hetwelk ook werd goed gevonden door de meerderheid van dat college, doch bij de eerstvolgende Raadsvergadering veranderde deze van meening en besloten mede om aan den betrokken ambte naar geen verhoogiDg toe te kennen. Thans is dat onderwerp in deze voorafgaande vergadering van B. en W. weer besproken en overwogen, en als motief tot eene niet verhooging, voerden zij aan ,zijn nog jeugdigen leeftijd". Ik acht (alzoo den Voorzitter) dat zulks een zeer zwak motief is, als men aanvoerd, dat de jeugdige leeftijd (20 jaar) belet iemand te ver hoogen die thans f 250 salaris per jaar geDiet. Maakt hierbij een vergelijking van onderwijzers, welke somtijds op een leeftjjd van 18 jaar met f500 minimum beginnen. En als men daarbij in aanmerking neemt, dat eene gemeente als deze met bijna 3000 zielen een ambtenaar wettigd, dan is het werkelijk niet te veel wanneer het minimum salaris van f 400 salaris eerlang door hepaling der wet op de begrooting zuilen moeten brengen. Het zou van een zeer wijs beleid getuigen, wanneer de Baad in geleidelijke climax het daarheen stuurde, opdat wij straks voor eene niet te groote sprong van f 250 op f 400 zouden komen te staan. Ik stelde voor dit in zeer ernstige overweging te nemen. Hierna vraagt 1. O'. Lodder het woord en begint rijn gevoelens aldus mede te deelen: „Wij als commissie lot onderzoek der gemeentebegrootiug hebben op de voorgestelde verhooging van f 76 bezwaar gemaakt en hebben voorgesteld deze post daarop te schrappen, omdat ons gebleken is bij zeer nauwkeurig onderzoek der begrooting, dat deze het niet toelaat tot eene verhooging. Ik voor mij kan met de meening van Gedeputeerde Staten niet vereenigen, en vind het ongelukkig, dat een genomen Gemeenteraadsbesluit zooals dat was, vernietigd kan worden. Mij komt het voor, dat de ambtenaar der Gemeentesecretarie gediplomeerd moet zijn, wil hij in aanmerking komen tot verhooging. Niet dat ik aan zün bekwaamheid twijfel, maar de vereischte bewijs stukken mist hij toch nog. Kan hij zijn diploma over leggen dau zal ik er voor ijveren tot verhooging. Voorzitter: Dat hij niet gediplomeerd is'kan geen bezwaar zijn, want de wet laat zulks nog toe, bovendien beijvert hij zich tot het het verwerven van een diploma.En het geldelijk bezwaar is zeer goed te overwinnen, want de post voor onvoorziene uitgaven ia zeer laag. T. Hameeteman: Ik had destijds voorgesteld geen vaste ambtenaar te benoemeD. Voorzitter: Gedeputeerde feta ten eischen een ambtenaar ter Secretarie, en indien ik wist, dat de gemeentebegr. zulks niet toeliet, dan zou ik hier niet vrij uit zeggen, dat de Gemeente Ouddorp hare ambtenaren zeer schraal onderhoudt. Lodder: Wie zijn die laag bezoldigde ambte naren 1 Voorzitter: (Neem slechts de Politie ia ver gelijking met Goeree en Stellendam. J. C. Lodder: Gooree en Stellendam geven het bewjjs, dat zjj aan lager wal geraken. Voorzitter: Dus als motief moet worden aan gegeven, dat de ambtenaar niet gediplomeerd is? T. Hameeteman: Ik heb het motief, dat er geen ambtenaar noodig i». J. C. Lodder: Ik twijfel niet aan de bekwame capaciteiten van den ambtenaar. Voorzitter: Ik deel de motieven niet, maar zijn er nog meer motieven? J. Mastenbroek: De vraag is kan de verheoging lijden wegens de gemeentekas. Voorzitter: Ja dat kan, en daarom stel ik voor het in rondvraag te '.brengen. Met algemeene stemmen wordt besloten niet tot verhooging over te gaan. H. Tanis geeft de wensch aan het dageiijksch bestuur om niet a's motief op te geven, dat de ambtenaar nog niet gediplomeerd is. Hiermede was deze zaak ten einde, daarna vroeg J. C. Lodder het verslag te hooren van de opname der Gemeentekas. Hieraan werd vol daan. Daarna vroeg T. Hameeteman inlichting bij den Voorzitter over de nog onopgehelderde kwestie aangaande de bekeuring van den Café houder bij het tramstation. De Voorzitter zegt, dat hoewel het politie zaken zijn, toch opheldering wil geven. De bedoelde Caféhouder is verbaliseerd wegens het openen van zijn wachtkamer op Zondag, hetwelk wel in strijd is met onze verordening maar gewettigd is wegens het algemeen spoorweg- reglement. K. Voogt meent wanneer hij verbaliseerd was, wegens het verkoop van bier of anderzins, de zaak een ander verloop zou gehad hebben. De onbillijkheid welke nu bestaat tegenover de andere herberghouders werd door alle leden gedeeld. De Vergadering werd nu door den Voorzitter gesloten. die op 2 September j.l. zich zou hebben verzet tegen Rijksveldwachter P. Van 't Hof. Een gevangenisstraf van 3 maanden tegen P. C met verschenen die op 11 Augustus te Briele vaff F. Mollenbroek een bedrag van f 13.20 hebben zou weggeno men. Rechtszaken Arrondissemeats-IBechtbaiik. (Kamer van Strafzaken.) Een aimnieme briefkaart en haar gevoSgen. Up 7 Augustus ontving de gemeente veldwachter van Nieuw-Helvoet A. A. Foi ling een anonieme briefkaart, waarin hij beleedigd werd. Hij diende een klacht in tegen G. C. H., 27 jaar. zonder beroep, huisvrouw van L. B., wonende te Nieuw-. Helvoet, welke vrouw hij er van verdacht, met het gevolg, dat die vrouw vandaag te recht stond. Zij bekende de briefkaart te hebben geschreven en verklaarde leelijke dingen van genoemden veldwachter, dingen die we hier niet kunnen weergeven. Voorts dat zij daarvan een klacht had gedaan bij den burgemeester, den heer P. Gallas, maar dat die haar de deur had uitgegooid. De veldwachter verklaarde dat hij van alles niets wist. En de burgemeester ver klaarde haar niet 4de deur uitgegooid te hebben. Enkele getuigen zeiden dat de vrouw heel lastig was, terwijl twee getuigen ver klaarden dat ze een nette fatsoenlijke vrouw was. De beklaagde barstte nu uit in de klacht dat de getuigen het laagste canaille van Nieuw-Helvoet zijn, en dat men haar steeds uiijouwde en liedjes op haar zong, dat men haar beschuldigde van kindermoord enz. Zij wees er op, dat ze al eerder een briefkaart aan Fölting had geschreven, maar dat hij daarvan geen werk had ge maakt. Z'n geweten sprak, Edelachtbare riep beklaagde uit. Rechter O. W. Sipkes vroeg deD veldwachter, waarom hij niet eerder werk van deze zaak had gemaakt, inplaats van haar op de lange baan te schuiven, zooals ni}. De veldwachter verklaarde car. Wolf- son te hebben geraadpleegd, die had ge zegd zie de zaak maar in der minne te schikken. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig na deliberatie in Raadkamer be sliste zij, dat het onderzoek zal worden geschorst tot heden over 8 dagen, 'n na middags om 1 2 uur, ten einde alsdan alleen nog te hooren dr. C. A. v. d. Loo, van Rotterdam en dr. Wesselink, van Hellevoet- sluis (huisdokter van beklaagde.) Een gevangenisstraf van 6 weken tegen W. K., 19 jaar, bouwknecht te Melissant, die J, G. Kimmel met een mes in den linkerarm zon hebben gestoken. A. K. 34. jaar schoenmaker te Nieuw- Helvoet, wegens zaakbeschadiging tot 14 dagen gevangenisstraf. W. Eu huisvrouw van J. S,, 27 jaar, zon der beroep te Hekelingen, wegens mis handeling tot f 3 b late subsidiair 3 dagen hechtenis en tot DelaÜDg van f 12,50 scha devergoeding aan de mishandelde. L. Van R„ 19 jaar, timmerman en L. C. D,, 19 jaar, fabrieksarbeider, beiden te Roon beklaagd beklaagd ge veest vau huis vredebreuk. Een gevangenisstraf van 6 weken werd voorts geeischt tegen A. S 24 jaar, los- werkman te Spijkenisse niet verschenen Gemengd jlieuws. Twee menschen aangereden. Met de eleetrische tram die Zaterdag avond om 8.30 uit Utrecht naar Zeist ver trok, is ter hoogte van de Bilfsche Sluis een ernstig ongeluk gebeurd. Twee mannen, de 40 jarige O Christiaanse en de 23-jarige G Veltman. beiden woon achtig te De Bilt, die van hun werk terug keerden naar huis, vermoedelijk onder den invloed van sterken drank, wilden de tramrails oversteken, juist toen de tram in aantocht was Beiden werden door den motorwagen aan gereden en tegen den groud geslagen waar zij bloedend bleven liggen, de een Chr. geheel bewusteloos, de ander V. uit verschillende lichaamsdeeleu bloedend, en kermend van pijn. Dr. Melchior, ter plaatse verschenen, gelastte overbrenging van Chr. naar de Rijksklinieken, waarheen hij per brancard vervoerd weid. Veltm&n, die aanvankelijk naar zijn woning was vervoerd werd Vrijdag eveneens naar de klinieken overgebracht. Chr. is gisteren tot bewustzijn terug gekeerd. Zijn toestand was naar omstan- heden redelijk. Omtrent de oorzaak van het ongeluk valt weinig met zekerheid te zeggen. Volgens een der passagiers van de tram moet de wagenbestuurder geen schuld hebben dasr beide personen de rails overstaken, op een oogenblik, dat remmen niet meer baatte ("Tel St. Nicolaas in Amsterdam. Terwijl door B. en W. van Den Haag in overweging is gegeven het St.-Nicolaasfeest op Zaterdsg 4 December te vieren, hebben B. eu W. van Amsterdam de ingezetenen der hoofdstad in overweging gegeven den strooi of pakjesavond op Maandag 6' Dec. te houden. De Ida verloren- Da bij I.Tmuiden gestrande gaffelschoener "Ida" is opgegeven. Verdronken. Zondagavond omstreeks 8 uur is de 74 jarige vrouw Van R. te Maarsseveen ia de Vecht geraakt en verdronken. Te Delft, is in den nacht van Zaterdag op Zondag de 21 jarige bakkersknecht v, D., vermoedelijk slaapdronken, aan het Oude Delft te water geraakt enverdronken. Dr. Scheltema, voor wiens woning het ongeval plaats greep, verleende dadelijk zijn bijstand, welke echter niet meer baatte. Men meld ons uit Numansdorp Zondagavond is een 23-jarigejongeman aan de Nieuwehaven, alhier, bij het aan boord gaan verdronken. Hij vvas werkzaam op de baggermachine. Afpersers. Uit Leeuwarden meld men Zaterdag avond is het der politie, dank zij de groote activiteit en waakzaamheid van den com missaris en den inspecteur eerste klasse den heer Weeser, gelukt, twee beruchte sujetten in te rekenen. Sedert geruimen tijd trok het de aandacht van re politie mannen, dat twee gegageerde kolonialen, D. B. en P. B., met hunne bijzitten groote sier maakten, tocbjes deden per automo biel, tweede-klas met het spoor reisden, enz. Geruimen tijd spoorde de politie te vergeefs na, op welkawijse het viertal zich in staat stelde zich dergelijke luxe te veroorlooven, Eicd'lijkbleek 'n welgesteld landbouwer het slachtoffer te zijn. De politie autoriteiten bevonden bij nader onderzoek, dat dezen steeds geld werd afgeperst. Dirk en Frans kwamen her haaldelijk, onder voorgeven marechaus sees te zijn, bij den landbouwer en wisten hem, door hem te dreigen een door den lanbonwer bedreven feit bjj de politie bekend te maken achtereenvolgens een bedrag af te persen, dat in de duizenden liep. De man was radeloos en ontving de politie als een redder. Natuurlijk werden toen dadelijk de noodige maatregelen ge nomen. Toen de politie-autoriteiten met drie agenten zich in de woning van den landbouwer verdekt hadden opgesteld, kwamon de deugnieten andermaal om geld. Dat ze'dit niet kregen, maar weldra geboeid naar het politiebureau werden gebracht, is te begrijpen; al bleken ze goed gewapend en al boden ze krachtige 11 tegenstand, ze moesten het onderspit delven. Do twee bijzitien werden daarop eveneens opgesloten. De politie nam in haar woning eenige honderden guldens in beslag. De instructie tegen de vier is thans in vollen gang. Een moord Te Ylodrop bij Roermond moet, naar „Het Huisgezin14 mededeelt, een ernstige misdaad hebben plaats gehad. Daar is n.l het lijk gevonden van een man, die die door messteken doorboord was. Ook is een man gevonden, die met zware wonden was overdekt. De justitie heeft een ondrzoek ingesteld. In een mijnschacht gevallen. Maandagnamiddag om 5 uur, storte n de mijnwerker Nicola Yelraads in de 110 M. diepe schacht te Groot-Nulland, behoorende aan de Domaniale mijn te Kerkrade. Hij was onmiddelijk een lijk. („L. K.«) Door petroleum. Bij een landbouwer te Berghuizen hij Qldenzaal had een zeer ernstig ongeluk platvis. Terwijl de man in ten brandende antaarn petroleum wilde bijvoegen, sloeg een klaps da vlam naar binnen. Er onst- ,tond een ontploffing, terwijl de kleeren van een 6 jarig jongetje, dat bij zijn va der stond, inbrand geraakten. Met groote moeite wist raoa de brandende kleerijes van 't ventje te blusseken doch uie: d a nadat het vreeseljjke brandwonden aangezicht, armen en bovenlichaam had oekoo-er Bij bet blusschingswetk kreeg ook de vader hevige brandwonden auu de handen. Vader en zoontje moesten beide onder geneeskundige behandeling. Ook een begin van brand aan huis kon uog tijdig gefcluscht worden. Goede vangst. De marechaussees te Rozendaai hebben Dinsdagmiddag onder Nispen een goede vangst gedaan. Met hun tweeën, als land loupers verkleed, ontmoetten zij een drie .al verdachte individuen, die zakken met gereedschap bij zich droegen. Naar hun namen gevraagd, vluchten twee hunner direct in de bosscheu en zoo over dc grens, doch, de derde kon men aanhouden. Het bleek te zijn zekere Deiatre geboortig van Sas van Gent en wonende te Ant werpen. By zijn arrestatie bekend hij een der daders van de brutale inbraak met aanranden te zijn, Zaterdag op de Heer- lesche heide onder Wouw gepleegd. Ook de ontvluchte personen gijn bekend. Scheepsramp bij Singapore. Een telegram uit Siugaporo meldt Zondagmorgen Froeg had een aanvaring plaats tusschen de Britsche passagiersboot "Ondow en de mailboot "La Seine," van de Messagenes, op weg naar Singapore. De „Seine" zonk in twee minuten tijd De "Onda„ keerde terug en redde 61 personen. Er zijn zeven Europeesche pas sagiers verdronken, onder wie baron en barones Benierky, verder de kapitein en vijf Europeesche officieren, 88 inlanders (bemanning en passagiers). De haaien hebben vele overledenen ver slonden. 'w Olifant op 't krijgspad 't Gebeurde met een patrouille in Atjeh, uitgerukt onder commando van een on der luitenant. 't Was vroeg in den morgen nog. Plotseling terwijl de soldaten hun weg zoeken ever een smal voetpad de „vijand", of zooais men ginds zegt: „de kwaadwiiligers'". Het was er echter maar één. Doch voor die éénen vloog de gansche troep uit elkaar, want die eene was een renaachtige olifant. Alleen de onder luitenant en de sergeant bleven staan. Laafsgenoemde werd door het ondier gegrepen, en de onderluitenant moest haastig zich in een zij terrein opber gen, om echter een oogenblik laser terug te komen, ten einde de gegrepende te zot ken. Daar lag de sergeant zwaar ge kneusd aan den kant van den weg, doch pioiseling dook de woedende olifant weer op. De onderluitenant, wien het niet was mogen gelukken iemand van de door pa niek bevangen patrouille terug te vinden, moest andermaal vluchten, doch kwam ten tweede male terug om deu makker te redden. Thans echter met een serge ant en een paar fuseliers. Doch wederom verscheen het razende dier, zoodat allen moesten vluchten. Toch kon de olifant nog een inlandsch fusilier terzijde werpen eu lichte kneuzingen toebrengen. Maar toen had het monster genoeg van zijn spel, exi holde weg. Eerst daarna kon men de sergeant weghalen, die wel is waar nog leefde, doch er slecht aan toe was. 't Verhaal staat in de Indische bladen. Nu is 't wel makkelijk, om er bij de kachel eriliek op te oefenen, maar toch komt onwillekeurig de vraag bij ons op wat de troep met zijn geweren deed Sneeuwstormen. Men seint uit Berlijn, dat in Oost- en Midden-Duitschiand geweldige sneeuw stormen woeden, zoodat overal da treinen in de sneeuw big ven steken. De loop der treinen van Berlijn naar het noorden heeft slechts gedeeltelijk plaats en tal rijke telefoonverbindingen zijn verstoord. üSisrg-erlijlie Miand. MIDDELHARNIS GeborenAria d.v. Hendrik ran Beek en Aria Diethelm. Arendje d.v. Hendrik Ooster ling en Suzanua Koote. Gehuwd: Johannis Human 34 j. eu Teuntje v. d. Boogert 42 j. OverledenEen levenloos aangegeven kind van Cornelis Verbiest en Keeltje BoogermaD. HERKINGEN. Geboren: Jelier z.v. Job Markus en Cornelia v. d. Made. Willem z.v. Hendrik de Geus en Maria Markus. MELISSANT. OverledenCorstiaan van Bruinisse 33 j. eohtg. van Adriana Lodder. OUDDORP. Geboren Cornelia d.v. Cornelis Westdijk en Johanna Hoogmoed. Teunis z. v. Jacob E&mee teman en Arendje Sperling. Kornmoï z.v. Paulus Tanis en Jannetje den Bout. Jacomijntje d. v. Klaas Tanis en Jannetje v. d. Linde. Krijn z.v. Chr. Grinwis en Jacomijn'je Hoek. Geoige z.v. C. Moerkerke en C. Organs. Cornelia d.v. C. du Valois en K. Verbage. Aria Johannis z.v. J. Kurvink en K. Holleman. Arjaanije Cornelia d.v. W. Boslsnd en L. Tanis. Jannetje d.v. C. v. Noord en G. v. d. Bok. Johanna d.v. K. Akersboek en W. M. M. Hanson. Klaerlje d.v. C. Breen eu G. A de Vogel. Krientje d.v. K, Grinwis eu P. Luime. Leendcrt z.v. C. Padmos eu C. E. Voortmsu. Gehuwd: George Spee 21 j. eu MaarljeGrin wis 21 j. Johannis Moijor 26 j. en Arjaantjo iloek 24 j. iffinmen Cuntobedde 33 j. euAdri- aanlje do Mooi 25 j. Thijs de Mooij 25 j. en Jacomijntje Tanis 27 j. Overleden Pieter Kaplein 4S j. Jan vau Splunteren 77 j. echlg. van Maartje Tanis. Ja comijnije Grinwis 83 j. echtg. van Abraham Voogd. Gerard Tanis 3 j. z.v. Willem Tanis en Kommortje Hoe'sohap. Jacob van Hoven 57 j. echtg. van Elizabeth Tanis. Leendert Willem 'Hugo Vogel 81 j. z.v. C. A. Vogel en N.Koo- man van Goedoreede. lierk en Steliool. Predikbeurten op Zondag 21 Nov. 1909 NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. Ds. Weatrik. Middeïharni», vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vna. en nam. Ds. Polhuijg. Den Bommel, vm. en nm. dhr. Van der Ent, Godsd. onderwijzer. Ooltgensplaat, nm. Ds. Westrik van Sommelsdijk. fïude Tonge, vm. en nm. Ds. van Dotder. Nieuwe Tonge, vm. en nm. Ds. Wentink. Herkingou, vm. tn nm. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nm. Ds. Lammers. Melissant, vm. Ds. Kroese. Stellendam, vm. en nm. Ds. Koogendjjk. Goedereede, vm. en nm. Da. De GidtB. Ouddorp, vm. en nm. en Woensdagavond 6 uur Ds. v. d. Kooij. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en's av. den heer Helsdingen, Theol. oaud. te Leiden. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 'sav. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. nm. eu 's av. Ds. Smallegango van Brielle. Ooltgensplaat, vm. 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Vau Duijn. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm. nm. en's av. en Woensdagavond 6 uur (Dankstond voor het verloopcn jauraoi- zoen) Ds. Ruben van Terneuzen. Melissant, Ds. de Jonge van 's Hagen. GEREF. GEM. ONDER 't KRUIS. Dirksland, geen opgaaf. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 'a av. dhr. Polhuijs van Amsterdam. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. Dg. Emrnen van Den Bommel (inleiding van den heer Hack) en nm. (Intrede) dhr. Hack. NED. HERT. KERK. Drietal: Te Haarlem (vae. Swaan), Dr. A. H. den Hartog, te Heemstede Jhr. J. L. A. Martens van Sevenhoven, te Eerbeek, en A. do Visser, te Groningen. Te Amsterdam (vae. P. Deetman), J. Buenck, te Maassluis; Dr. F. J. Los, te Koudekerk (Z. H.), en G. W. C. Vunderink, te Amersfoort. Beroepen: Te Leeuwarden, "W. Pothoven te Laren (Geld.). To Hauwert (N. H.), H. G. van Wijngaarden, te Abbenbroek. Te Vlis- singen, (vao. Torenbeek), B. Baljon, te Houtrijk en PolaneD. Te Mjjnsheerenland, G. Bolke- stein, te Harioh. Te Oudesohild op Texel, A. I. Rijnders, te Oosterland op Wielingen. Aangenomen: Naar Beekbergen, N. C de Regt, te Valfbermond. Naar Gorredijk (toez.), E. W. ten Oever, eand. té Assen. Naar Oudega (toez.) H. Japohen, eand. te Utreoht. Bedankt: Voor Tholen, P. Zandt, te Loon op Z :nd. Voor Brakel, B. v. d. Wal, te Hasselt (O). Voor Moeikapelle, II. Japohen, eand. te Utrecht. Voor Heer Hugowaard (toez.) E. W. ten Oever, eand. te Assen. Voor Markeloo (toez.), L. Meelh, te Sappenneer. GEREF. KERKEN Tweetal: Te Wormorveer, A. P. Lanting. te Oud-Loosdreoht en D. van der Meulen, te Numansdorp. Te Baarland, C. Dekker, te Ooltgensplaat en A. Dekkers, te Anna Jaeoba- poldev. Beroepen: Te Cubaard, W. F. C. van Helsdingen, eand. te Leiden. Te Zevenhoven, F. C. Meijsler, eand. to Katwijk aan Zee. Te Kooten (Fr.), W. F. C. van Heldsdingen, eand. te Leiden. Te Wezep, H. Schoenmakors, te Hollandseheveld. Te Boven Hardixveld, J. S. bohaafsma, eand. te Grootegast. Te Terneuzen, J. F. van Hulsteijn, te "Waarder. Bedankt: Voor Heerenveen, J. Gispen, te BaruoTeld. Voor Emmer Cooipaseuum, ;R. Brouwer, te Oostwedde. Voor Purmerend, V. Hepp, te Antwerpen. Voor Zegwaart o. a. Dr. J. G. Geelkerken, prop. te Hilversum. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Boskoop, J. van Drunen, rust. pred. te Sliedrecht. EVANG. LUTH. KERK. Zestal: Te Rotterdam (vao. Ds. Lohr), D. Drijver, te ZaandamJ. H. Grotteudieck, te DordreohtJ. W. K. Hoevers, te Breda; A.C. Schade van Westrum, te Groningen; C.Stade-- man, te Leiden, en A. D. "Wempe, te Den Huug. STAD AAN 't HARINGVLIET. Naar men uit goedon bron verneemt, hoopt Ds. Esselink, predikant der Geref. kerk alhier, 14 December den dag te herdonken waarop hij voor 25 jaren zijn ambtsbediening aanvaarde. DIRKSLAND. Bij de op "Woensdag gehouden verkiezing van Kerkvoogd on Notabelen der Ned. Herv. kerk alhier zijn tot Kerkvoogd herkozen M C. van Eok en tot Notabelen L. Labeur en "W. Kardux terwijl nog voor Notabel gekozen werd A. van Oosteubrngge Cz. De gehouden oogstoolleote in de Geref. kerk op Kralingeo alhier, heeft dit jaar f 188. opgebraoht. HERKINGEN. Op Maandagavond a.s. van 5.30 tot 6.30 ure zullen belanghebbenden gele genheid heb'en betalingen te doen van tuin en landhuur, vorsthuldigd aan de Diaconie der Ned. Henkerk alhier, daar alsdan de boekhou der speoiuiil daarvoor zitting zal houden. MELISSA >TT. Het herhalingsonderwijs op de Openbare sbhool is Maandag jl. aangevangen mét 15 leerling"Ti.# GOEDEREEDE.* Woensdag 24 Nov. a.s. des avonds 5.3Ó ure hoopt alhier in de Ned. Herv. kerk op te treden de WelEerw. heer K.P. Datema predikant van Muiden, tot het houden vaneen zcndingsrede. OUDDORP. 't Optreden van Ds. Klomp van Wassenaar voor de Chr. verzorging van Krank zinnigen in de Ned. Herv. kerk alhier, is door verhindering van den spreker tot nadere aan kondiging uitgesteld.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4