tl lil lil f H i 1 m Antwoorden en mededeelingen. 862. Geen Thomasslakken op wei, die kort geleden stalmest kreeg, want de kalk uit de slakken drijft ammoniak uit. 353. Stalmest aan den hoop of uitrijden over de wei. Als dit niet te bezwaarlijk is, is dadelijk uitrijden bepaald beter. Uit de Fers. Het volgende ingezonden stukje en on derteekend L. zagen we in het »Arnhemsch Dagbladc De vliegen en de groot* man. De avond van een schoonen middag daalt, En 't kunstlicht dringt de open venstVen door Eens werkvertreks, terwijl 't met matten gloor De muren aan de overzij bestraalt - Daar ruischt van buiten aan een somber koor Voorop een horzel, die den weg bepaalt, Dan wespen, eind'lijk vliegen van een vaalt, Eu alles volgt naar 't licht hetzelfde spoor, Met dichten drom, in onbesuisde vaart, Dringen zij in de horzel werpt papieren Op tafel neer, door hem bijeengegaard En dreigend komen nu de wespen zwieren 1 »Hoe blijft de grijze werker zoo bedaard Zoo vragen zich de hatelijke dieren. Invaliditeit. In het >Kath. Sociaal Weekbladc leest men het volgende Het aantal sociaal verzekerden in Duitschland. Het eerste millioen rente trekkers is in Duitschland bereikt. Op i Juli jl. bedroeg het aantal rente- trekkende wegens invaliditeit 877.269 wegens ouderdom 104..931 en wegens ziekte 18.819, alzoo in totaal 1.001.019 Dat de ouden en zieken slechts een gering deel vormen van het groote leger toont, hoe veelvuldig de invaliditeit heerscht. Een tijdruimte van itlJ2 jaar is noodig geweest voor en aleer het mih oen rentetrekkers werd bereikt. Een op de vijftien Duitsche mannen, die anders door de openbare burgelijke of kerkelijke armenzorg zou moeten wor den gesteund, leeft van zijn »rente«. Bij de becijfering van dit percentage is geen rekening gehouden met het onderhoud in gevangenissen. Uit deze cijfers blijkt weer eens, hoe nood zakelijk de InvaliditeitS'Verzskct'wg is. De actie dergene, die ten onzent voor »Staats- pensioneering* van ouden van dagen pleiten is zeer eenzijdig. Geheel verkeerd handelde ook het vorige "liberale Ministerie, toen het de verzekering tegen invaliditeit van de dagorde afvoerde en uit het regeeringsprogram deed verdwij nen. Het Kabinet-Heemskerk is, zooals men weet, op een beteren weg en heeft even als het Ministerie-Kuyper de invaliditeits verzekering weder op den voorgrond gebracht, als een der voornaamste en meest urgente maatregelen. Moge het er spoedig |in slagen, deze belangrijke sociale hervorming tot stand te brengen. Duizenden in den lande zien er met groot verlangen naar uit. (Merwebode). St. Nicolaas en Zondagsrust. Naar De Nederlander verneemt, ligt het, in verband met het St. Nicolaasfeest, in de Dedoeling, de postkantoren op Zondag 5 December voor de aanbieding van post- paketten open te stellen, terwijl de bestelling der postpaketten als op werkdagen zal geschieden. Waar ook zonder deze buitengewone maatregelen het publiek door verzendingen op Zaterdag 4 December de gelegenheid heeft, zijn paketten in de gewone Zondag bestelling te doen opnemen, is een buiten gewone verzwaring van den Zondagsdienst, als boven aangegeven, naar de meening van De Ned., niet voldoende gemotiveerd. »Waar vooral* zegt het blad, »in den tegenwoordigen tijd alles wordt in het werk gesteld om den arbeid op Zondag zooveel mogelijk te beperken en de Zondagsdienst op de postkantoren ook in gewone omstan digheden reeds zwaar genoeg is, meenen wij de aandacht van de bevoegde autori teiten nog eens op deze quaestie te moeten vestigen.* Wij sluiten ons bij De Ned. gaarne aan. Men kan zelfs zonder bezwaar zijn Sint- Nicolaas-geschenken reeds des Zaterdags morgens ter verzending aanbieden. De Minister van Waterstaat zal dan ook naar wij vertrouwen, wel den Directeur- Generaal der posterijen willen beduiden, dat aan dit voornemen geen uitvoering behoort gegeven te wordeD. Van een ministerie der Rechterzijde mag verwacht worden, dat het een dergelijke buitengewone verzwaring van den Zondags dienst in geen geval zal toelaten, Kuyperhaat. Hoe fel de Kuyperhaat in deze dagen oplaait, blijkt uit hetgeen zich een deftig liberaal orgaan als de N. R. Ct. tegen dr. Kuyper veroorlooft. Het blad meen', dat er ia het Voorloopig Verslag weer een der punten uit dr. Kuyper's bekende ant woord inzake de ridderordenzaak is tegen gesproken. Dr. Kuyper schreef toch, dat de ridderorde werd verleend nadat ham in 1903 was medegedeeld, wat de heer Lehman had gedaan voor de krijgsgevangenen op de Bermuda's en de Hollandsche kerk op Ceylon. Deze diensten waren immers reeds in Oct. 1902 publiek. Wij zien de beteekenis van deze op merking inderdaad niet in. Alsof iemand dadelijk op de goede daad, die erkenning vereischt, geridderd moet worden, zal die erkenning gerechtvaardigd zijn. Wie heeft daar ooit van gehoord Toch doet dit de N. R. Ct., smalend spreken van een nieuwen adruppel* en laat het blad zich verleiden tot dezen venijmgen uitval In zooverre zal dif dr. Kuyper niet onaangenaam zijn, dat dus thans, dank zij deze nieuwe opmerking, het Voor loopig Verslag een nieuwen »druppel< bevat, die uitstel van het slotverweer andermaal kan teweegbrengen. Wie weet, of hij, als er nóg een druppel neervalt, niet weer buitenaf moet. Ons zal dat niet meer verwonderen. Wat zal de historieschrijver van later moeten zeggen van de wijze, waarop het liberalisme in onze dagen een der grootste mannen van ons volk bejegent, vraagt de JV. Prov. Gron. Ct. Officieel fJeUeelte. Waarschuwing tegen het lokken van Nederlandeche Werklieden naar Duitschland. De BURGEMEESTER der Gemeente Bommels- dijk waarschuwt tegen de berichten in de Nieuws bladen of daartoe uitgezonden agenten, die soms met verstrekking van reisgeld voor de heenreis, ten behoeve van industrieele ondernemingen, Nederlandsche werklieden naar Duitschland Tok ken. Bij hunne aankomst te dier plaatse toch is herhaaldelijk gebleken, dat zij daar niet gebruikt kunnen worden. Het is daarom geraden, dat die werklieden, alvorens op zulke berichten en voorspiegelingen dar agenten af te gaan, öf zelf öf door tusschen- komst van den Burgemeester hunner woonplaats, zioh tot den Nederlandschen Consul in de streek, waar die ondernemingen zich bevinden, om in lichtingen wenden, omtrent de vooruitzichten in het bekomen van werk, de loonen en de huur prijzen der woningen aldaar. Wie dit nalaat, stelt zich bloot aan groote teleurstelling en schade. Sommelsdijk, den 9 November 1909. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Kennisgeving. De BURGEMEESTER van Sommeladijk, Gelet op een Schrijven van den Heer Directeur der Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Rot terdam van den 4 November 1909 No. 56S4, maakt bekend: dat met ingang van 1 Januari 1909 de Zitdagen voor de ontvangst van Directe Belastingen door den Rijks-ontvangar te Middelharnis zullen ge houden worden. Ie. enz. 4e. in de Gemeente Sommelsdijk den derden Woensdag van elke maand, behalve den maanden Januari, «Februari en December van des voor middags 9—12 ure. En geschiedt hiervan afkondiging opdat nie mand onwetendheid zou kunnen voorwenden. Sommelsdijk, 6 November 1909. DE Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Kohier van den Hoodelijken Omslag, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Middelharnis maken bekend, dat eeD afschrift van het aanvulling» kohier van den Hoofdelijken Omslag van het dienstjaar 1909, gedurende 5 maanden van den 6 November 1909 tot en met den 5 April 1910 ter Gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Middelharnis, 5 November 1909. Burgemeester en Wethouder voornoemd. De 8ecretaris, De Burgemeester, NIJGH. ULBO J. MIJS. Flaatselffk Mieiiws. Sommelsdijk. Maandagavond omstreeks vijf ure had alhier een droevig ongeluk plaats. Het Elf-iarig zoontje van Ph. Vijf huize Jbz. Jan genaamd liep, terwijl hij in de Westkrakeelstraat een met paarden be spannen wagen met suikerbieten moest pas- seeren, tegen een aldaar staande kruiwagen op, met het ongelukkig gevolg dat hij onder den zwaar beladen wagen kwam te vallen en het achterwiel over hem heen ging. Het knaapje bleef op de plaats dood. De heer J. W. de Mooij alhier klerk der posterijen en telegraphie te Middelhar nis, slaagde als no. 1 voor radicale examen bij de telegraphie. Door de Rijks- en Gemeentepolitie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen Ph. T. wonende Haagscheveer Rotterdam die zich uitgeeft voor specialiteit in het plaatsen van kunsttanden en gebitten, wegens het onbevoegd uitoefenen der tandheelkunde. Volgens onderzoek heeft hij hier bij ver schillende personen mondoperatiën gedaan en gebitten geplaatst. Ook te Middelharnis, te Dirksland, te Den Bommel en meer andere plaatsen van 't Eiland meet hij het zelfde feit bedreven hebben. a.s. Vrijdag ten 7.30 ure zal D.V. in de Christelijke School te Middelharnis voor de Nat. Chr. Geh. Vereen, optreden de heer J. H. Bulten van Doetinchem. Agen da's tevens bewijs van toegang zijn, tot een beperkt aantal te verkrijgen bij den Secre taris dier vereeuiging dhr. P. Wielhouwer, Zaterdagavond met den laatsten dienst in Flakkee kwam de tram van de richting Ooltgensplaat zonder conducteur De Bij alhier aaD. Bij 't laatste station was deze, toen hij de tram afgefloten had vau de treeplank gevallen en had zich ernstig aan zijn been verwond en zijn hoofd bezeerd, met een extra tram werd hij gehaald en daarna in zijn woning gebracht. Middelbar nis. Door den mist van Za terdag op Zondag is de Tramboot den laatsten dienst van Zaterdagavond en den eersten dienst van Zondagmorgen schuldig moeten blijven. Zaterdagmorgen had de schildersknecht H. Dominee het ongeluk met een stuk glas in zijn hand te snijden 't welk zoo ernstig bleek te zijn dat hij genoodzaakt was zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Door de Ambtenaren is een beest be nadert bij den slager J. Wielaard 't welk voor rekening van den heer J. B, aldaar geslacht moest worden. Stad aan 't Haringvliet. Tegen J. T. is wederom proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Door Arij Arensman Pz. is een stier geloot bij de Sommelsdijksche verloting, die door hem verkocht is voor honderdtwintig gulden. Vroeg Winter. Deze week waren op het gors een aantal wintervogels (denen) te zien, wat vanj de voorspelling van een vroege winter getuigd. De Burgemeester noodigt bij publi catie den belanghebbende uit om voor 30 November a.s. aangifte te doen voor den dienst bij de bereden korpsen der Nationale Militie. Joh. Knoop had Maandagmorgen het ongeluk, bij het uitgieten van een spoelbak, in de Kaai te vallen. Een nat pak, was hiervan het gevolg. Voor den dienst bij de Zeemilitie is enkel aangifte gedaan door Joh. Breesnee. Tegen Donderdag a.s. D.tn. 6 uur is eene openbare raadsvergadering belegd. Den Bommel. De lotelingen worden in herinnering gebracht dat zij die zich voor de bereden korpsen aan wilteu geven, dat moeten doen ter Gemeente-Secretarie op 30 November a.s. Zij, die voor volledige oefeningen moet n worden ingelijfd kunnen in aanmerking komen. Door den Edel Achtbaren heer J. Mijs Dzn. is aan de armen in deze gemeen te ter gelegenheid van eea huiselijk feest, eene gave toegekend. Wij danken, namens die armen, den milden gever hartelijk. Door den Burgemeester is ter kennis van de ingezetene gebracht dat het kohier no. 5 der Personeele belasting invorder baar is verklaard en aan den ontvanger ter invordering is gezonden. Een ieder wordt er op gewezen zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Nieuwe Tonge. Terwijl G. S. bezig was op zijn land om peenblad bij elkander te zamelen en op de kar te laden, hadden een paar kinderen het hek open gedaan nu scheen den hit niet erg op een vrachtje gesteld te wezen, want hij maakte van de gelegenheid gebruik om van de Herkingschen dijk, alleenlijk zonder kar naar het dorp te komen. Zaterdagavond 9-10 uur is er bij de tramhalte van Nieuwe Tonge, een ongeluk gebeurd. Toen de Conducteur af blaasde kwa men er nog vlug een paar aanloopen om in te stappen het gevolg daarvan was, dat de Conducteur viel en vlak naast het per ron terecht kwam. Door tegenwoordigheid van geest van de Agent W. v. d. Ree, die hem onmiddelijk vast greep en hem in bedwang hield tot de tram gepasseerd was, zijn beslist zeker groote onheilen voorko men. Met eenige schrammen en ontvellingen aan zijn beenen kwam hij er nu af. Oude Tonge. Vrijdag j.l. werd ter vee markt 27 stuks vee aangevoerd. Dirksland. De Heer A. Wagner reeds eenige jaren onder deze Gemeente woon achtig gaat binnen enkele dagen van hier vertrekken en zich metterwoon vestigen te Terheide, waar hem naar wij vernemen een passende betrekking wacht als huis of rust bewaarder in eene daar staande onafhanke lijke inrichting voor noodlijdende Dat het hem aldaar wel moge gaan. llerkiligen. j.l. Week werd een school jongen n.l. J. K. alhier zoodanig door een andere schooljongen aan het hooft toege takeld, dat geneeskundige hulp noodig bleek hem te verbinden. De oogstcollecte langs de huizen ge houden heeft de som van f 53.271/2 opge bracht. Eenige dagen geleden hebben alhier kwaadwilligen de banden stukgesneden van de fiets toebehoorende aan J. v. d. Z. uit Mel'ssant. Kon men in vorige tijden gerust een fiets alhier onbeheerd laten staan, ook dat is gebleeken niet raadzaam meer te zijn. (Heineeiiieraad. Verslaq van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis, op Vrij dag 5 Nov. j.l. des nm. 2'/2 uur. Aanwezig 10 leden, afwezig de heer J. r. d Baan met kennisgeving. De Voorz. opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen voor te lezen, waarna door den Voorz. wordt gevraagd of er nog op of aanmerkingen zijn op het voorgelezene. Dorr den heer Slis wordt gezegd, dat de Com missie niet alleen gesproken heeft over drijvers maar ook over meerpalen. Nadat dit in de notulen is aangebracht, wordt deze goedgekeurd en geteekend. Door den Voorz. wordt mededeeling gedaan van de volgende iDgekomen stukken le. Een schrijven van HH. Gedep. Staten, inhoudende goedkeuring zooals de rekening 1908 is vastgesteld. 2e. Een schrijven van de Gascommissie, inhou dende opgave der kosten van gashaarden, ten dienste der school. De Voorzitter stelt den Raad voor dit schrijven te stellen in handen van B. en W. Nadat door enkele leden nog vragen gedaan worden, wordt dit door den Raad goedgevonden. 3e. Een schrijven van den heer Klaas Vermaas. Dit schrijven wordt door den Secretaris voor gelezen, inhoudende een verzoek aan den Raad out een pakhuis te bouwen op het stuk grond naasi het Evangelisatiegebouw en wel zoodanig dat dit pakhuis dan meer vooruit gebouwd moge worden dan het vergaderlokaal. Na eenige discussie hierover wordt besloten dit schrijven ook in handen te stellen van B.en W. om dan in een eerstvolgende vergadering daar besluit over uit te brengen. 4e. Een schrijven van HH. Gedep. btaten, inhoudende goedkeuring suppletoir kohier Hoof delijken Omslag. Van hetzelfde College, een schrijven, inhou dende dat zij het besluit van den Raad, geld- leening f 1000,bareid zijn goed te keuren, mits die leening af te lossen in 1910 en 1911, dat is ieder jaar f 500.— De Voorz. deelt den Raad mede, dat zij zich aan dat besluit zal moeten onderwerpen en dat door dit oesluit in de vastgestelde begrooting eenige moeilijkheid zal zijn en verzoekt tevens den Riud it. en W. machtiging te verleenen daar eenige wijziging in te brengen. Waartoe wordt besloten. Door den Voorz. wordt nu aan de orde gesteld stemming voor een lid en plaatsvervangend lid der Gnscimmiissie, wijl aan de beurt van aftreding zijn de heereu T. öchilperoord als lid en J. Knüps als plaatsvervangend lid, welke beiden weder herkiesbaar zijn. Tot stemopnemers werd door deo Vourz. benoemd de heeren J. Born en J. v. d. Koosili. i e uitslag der stemming is dat beide heer-n T. fehitperoord en J. Knöpsmetulgenieene stemmen worden herkozen. Door den Voorz. wordt aan dsn heer Schilper- oord gevraagd of hij zijn benoeming aanneemt, wat bevestigend wordt beantwoordt eo oen heer Knops zal met zijn benoeming door den Voorz. in kennis worden gesteld. Daar nu het laat«te punt aan de orde is, wordt door den Voorz. noodig geacht dit met gesloten deuren te behandelen, waarna de openbare ver gadering wordt gesloten. Vtssclierü. Middelbands. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen, met een besomming van «Toekomst®, st. Joh. de Waard f I2OO «Hendrika Adriana« st. J. Boogerman 800 »MiddeIharnis«, st. J. de Korte. (100 «Adriana Hendrikai, st. H. Jordaan lOOÜ «Paul Krugers, st. H. Langbroek 80O Do visolisbep „Luotor et Emerge" st. W. v. d. Hoek welke Vrijdag naar de Noordzee vertrokken was keerde Zaterdag weder terug omreden dat veigoeten was de seinvuuren mede te nemen. Verfcoosiing-eii. Op Woensdag 10 November 1909, 's avonds half 7 uur, te Alehssant, ter herberge van Adr. van der Werl afslag van Een voor enkele jaren nieuw geuouwd woon- en winkelhuis met schuur, erl en grond, te Melissant, nabij de Dorpsstraat, kadaster Sectie A. no. 1186 en 1221, tezamen groot 2 Aren 78 centiaren, bewoond door Jacs, Goedege- üuur Jz. No'aris VAN DEE SLUYS. Op Donderdag den lie. November 1909, des avonds 7 uur 111 de zaal van den Heer Meijer te Middelharnis, afslag van: de bui zen en erven aan den Oosulijk le Middel harnis kadastraal aldaar bekend Sectie B. nummers 129, 152, 124, en 132, samen groot 2 aren en 82 centiaren, ten verzoeke vau de erven van G. de Ruller, ie Middel harnis. Notaris VAN BUUllEN. Op Donderdag 11 November 1909 's nam. half 2 uur, te Dirksland aan den Gelderschen Dijk, ten verzoeke en wegens vertrek van den Heer Adrs Wagner, vóór het door hem be woonde huik, van meubilaire goederen, nieuwe windmolen, verschillende zeven, sehuurgereed- schup, hooi, siroo, eène partij jaapjespeen, 4- jarige melkgevende geit en ongeveer 80 kip pen, Notaris VAN DEE SLUIJS. Op Vrijdag 12 November 1909 avonds 6 uur ie Dirksland, Ier herberge van Joh. Vroeg- in de Weij, afslag van Een huis met schuur, tuin, erf en grond en dijkbouwland, te Dirksland aan den Gel derschen Dijk, kad. Sectie C no. 115, 587, 588, 679, 680, 684, 686, 690 en 691 teza men groot 1.36.66 Heet. in perceelen en in combinatie, ten verzoeke en wegens vertrek van den Heer Adr. Wagner. Notaris VAN DEE SLUIJS. Op Zaterdag 13 November 1909, des avonds 6 uur te Ouddorp, in het logement van Akers- hoek, verhuring bij inschrijving voor het sie- zoen 1910 van divers perceelen bouwland onder Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Dinsdag 16 November 1909 's avonds 6 uur, te Stellendam, ter herberge van T. Troost, afslag van Een huis met erf en flinke landbouw-schuur, te Stellendam, aan de Dorpsstraat en uitko mende aan den Achterweg, kad. B no. 964. groot 0,3 Aren 0,3 centiaren, ten verzoeke van den Heer Jac. van Seters Wz. Notaris VAN DER SLUIS. Verhuring bij inschrijving naar de beneficie, voor den tijd van tien jaren, tegen den jaar- lijkschen huurprijs van f 32., per 0.45.92 heet. of Voorsch gemetvan 1,35.93 heet. (2 gem. 288 roeden Voornsche maat) weiland, om te scheuren in den Molenpolder, gemeente Oude Tonge, in 2 perceelen Ten verzoeke van den Heer L. Soldaat te Stad aan 't Haringvliet. Onderteekende inschrijvingsbiljeiten in te leveren len kantore van No aris vanBUUEEN te Middelharnis voor of op 13 November 1909 Op Woensdag 24 Noveraoer 1909 d»s avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk. In zet van 4 heet. 84 aren 20 cantiaren (10 gem. 163 roeden Voornsche maat) kostbaar bouw land tuaschen den Kruisweg en denOudKraai- erschen dijk, in den Polder Kraaierstein te Sommelsdijk, kad. Sectie D. nummers 57 en 58. In twee perceelen. Ten verzoeke van den Heer T. W. Buschmann, te Schiedam Notaris VAN BUUEEN Op Woensdag 1 December 1909. des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Afslag van 4 heet. 84 aren 20 centiaren (10 gem. 163 roeden Voorsche maat) kostbaar bouwland lusschen den Kruisweg en den Oud Kraaiersclien dijk, in den Polder Kraaie- stein te Sommelsdijk, kad. Sectie D. nummers 57 en 58. In twee perceelen combinatie Ten verzoeke van den Heer T. W. Buschmann, te Schiedam Notaris VAN BUUEEN. Cemen^d Alienws. Gasverstikking. Te Utrecht ia een 80 jarige dame, jonkvrouw C. M. H. v. Ewonende in de Heerenatraat nr. 25, Vrijdagnacht door gaBveratikking om het leren geko men. De huishoudster, die sliep in eea kamer tegenover het slaapvertrek der fruele, werd iü bewusteloozen toestand gevonden. Omtrent dit droevige geval meldt het „Utr. Dbl." o.m. nog: De hoogbejaarde freule v. E. had zioh Donderdagavond te ruste begeven, ter wijl haar juffrouw van gezelschap sliep in een aangrenzend kamertje. Op de slaapkamer der oude dame hangt eea oaderwetsche gaslamp, die men uit moet schuiven, om haar lager te doen hangen. Deze lamp werd niet dikwijls gebruikt en dus zelden in- of uitgesciiovoD. Don derdagavond is die lamp aangestoken en naar beneden getrokken, daarna uitge draaid, zonder weer opgeschoven te zijn Vermoedelijk is er nu in de buis een lek geweest en heeft zich de kamer lang zamerhand met gas gevuld de oude dame heeft het niet bemerkt en is ingeslapen. Ook in de aangrenzende kanoer van de gezelschapsjuffrouw isgus binnengedron gen, zoodat toen Vrijdagmorgen de dienst bode in de kamers kwam zij in beide vertrekken een sterke gislucht wiarnara. Do oude freule v. E. was reeds overleden, ongeveer eeu uur te voren, da gezel schapsjuffrouw leefde nog en werd, dank zij spoedig gehaalde geneeskundige bulp dr. Verweij was dadelijk aan wezig met de zuurstolkoffer der politie weder bijgebracht. Het geval wekt alge meen deelneming. Door een sneltrein aangereden. Toen de werkman Peters Donderdag avond van zijn werk huiswaans keerde, werd hij aan den overweg bij Veenen- burg te Hillegom door een passeerenden sneltrein a ngereden. Zijn arm werd zeer ernstig gewond. Hoewel de man aanvan kelijk bij kennis was constateerde de inmiddels ontboden geneesheer, dat le vensgevaar niet buitengesloten was. Jaap Eden in de lucht. De bekende sportman Jaap Eden, die eerst als schaatsenrijder en daarna als wielrijder zich naam heeft gemaakt, zal, zoo meldt „De Fiets", misschien deze week en anders toch heel spoedig, vlieg- proeven ondernemen op een groot terrein bij Heemstede. Hij is nu al „in de wol ken" over zijn nieuwe sport. Haring op de kust. Woensdag ging te Scbeveningen een roeiboot in zee en visckte met eenige haringnetten des nachts op de kust. Er werd een 200 haringen gevangen, die f 7.50 opbrachten. In geen jaren is hier zoo dioht nabij de kust haring gevangen. Res. bode") Een schip gestrand aan den Hoek-van - Holland. Zaterdagmorgen is, bij den zwaren miBt, de „Stalheim", een Noorsch stoom schip vau Lyvadia, tusschen de roode tonnen 2 en 3 op de Zaiderpier aan den Hoek-van-Holland geloopen. Het zit daar in het zand bij snelle ebbe niet gevaarlijk. De wind waait hoog en de zee is stil. Men heeft alle reden te gelooven, dat de vloed het schip zal lichten, als tenminste de wind niet te veel oost wordt. Relletje. Drie mannen en een vrouw verstoor den Vrijdagnacht door hun gezang, later door getwist, de orde in de Rosestraat te Rotterdam. Twee agenten van politie maanden hen tot kamte aan. Dit hielp niet waarom een man werd gearresteerd. Tegen deze arrestatie verzette zich de vrouw en de beide andere, geholpen door een troepje, dat op het lawaai uit een in de nabijheid gelegen café kwam aan loopen. Spoedig kwam voor de agenten hulp opdagen en hoewel de arrestant ont kwam, kon diens vrouw, die ijverig deel aan 't verzet had genomen, vastgehou den en naar 't bureau gebracht wordeD. Op dat bureau meldde zich eenige uren daarna haar man, die ontzet was. Hij kwam aen bracelet deponeeren, aan een van de agenten ontrukt, en is aan dat bureau gehouden, waar men zijne vrouw met het oog op haar gezin, vrjj liet. Een tegenvaller. Reeds werd te Kampen eenigen tjjd in den IJsel gebaggerd door den aan nemer van het opspuitingswerk op het terrein des heeren Berk. De machine moest echter stop worden gezet, daar, volgens het pas genomen Ministerieel be sluit, na 1 November, met het oog op de visssherij, [alle baggerwerken door particulieren op de rivieren gestaakt moe ten worden. De machine is nu naar den mond vau den Ketel gesleept, waar na in zee wordt gebaggerd. Een oplichter. Te Nieuwebrug bij Heerenveen heeft een oplichter een vrouw voor een aardig sommetje opgelicht, Hij vertelde te zijn de reiziger van een bekende firma te Leeuwarden en verkocht voorj een be drag van f24, die zij dadelijk betaalde. Hij noemde eene familie uit 't naburige Stoppegat, aan wien hij ook verkocht had. Hij moest het verkochte daar nog heen brengen. Daar de vrouw die familie heel goed kende, was zij bereid het goed er heen te brengen en betaalde het ook. Toen zij bij de familie kwam wist deze van niets af. Dadelijk ging de vrouw naar een der hotels te Heerenveen, waar logeerd de gor Bru zl goeden zilvorn en Ba rotte, als gel tct de boven legen in den magazi daardot Eene veilig, ijzeren Lang hun alt zijn wel het gat Wat pen va worden f 10.00( Dond jarig k een kie gelukki en, of8( onmiddt bleek h gestikt. De Onna <n wijker n zocht en gemaikt aan e s hooften den zich zustar en door den ve;koope geen wo er -vielen zsnde, da den, trac (e scheicl wondinge pende wc over de in den verscbille rig De vrienden aangeblaz hebben niet tnssc Te Boe veel eller vier klein geslagen dieping g Ge. Te Zaïl Wind" e Koog aa molen is waarop inbreker der scha deur bin baar zoo reeds bu wegwierp genden schaap te olie. Het H SOMMEI alhier mak tigde leden riekamer ti 2 ure NIEUW! de gehoud f 65 OUDE T(: voor het i zich 9 kinl DIRKSL. Herv. Kerkj den oogst worden gei iff [i Granen f 8,— a 8,2 Erwten f 1( Bonte f 1.9 f 2,10 a 2.2 Boter per Fm. Aan) Runderen, - O nuchtere 721 Varken Ossen Ruud Vette Kalv<| Schai Lamn Varki Lichte Granen. Tarwe per Haver per 1 Rogge per Bruine Boo: Witte Boon Zttuwschï noteert gro aO,stroo Zaden. K Karwjjzaad Ljjnzaad f i Aardapjtr Brielsche Ki aT~V "X,

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2