Zaterdag 16 October 1909. No. 1494. Twee Bladen Bijke Amerikaan gooit zijn geld weg. IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat uit Officieel Ciedeelle. Uil de Fers. V Hectames, JfMededee- lingen ens. (20 Cents per Regel.) Het is niet in Amerika vooorge vallen, het land, waar men zich over niets ver wondert A doch te Amster- dam. In 't Rem- brandt- café aldaar kwam iede- ren avond een Amerikaan die smeet met bankbrief jes van honderd en dui zend. De toeloop der liefhebbers om zulk een geschenk te bemachtigen was zoo groot, dat de politie er zich mede bemoeien moest. De aandachtige lezer die het boven staande leest, zal zeker bij zich zelf zeggen»lk zou mijn geld niet zoo maar weggooien, het wordt te moeilijk verdiend, a Diezelfde lezer, die zoo ver standig redeneert, heeft wellicht al honderden keeren geld weggesmeten en wei voor geneesmiddelen, die hem niet hielpen. Als gij lijdt aan borst, longen, asthma, influenza, kinkhoest, pleuris, tering, malaria en dergelijke ziekten moet gij onmiddellijk Uw toe vlucht nemen tot de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Dan gooit gij Uw geld niet weg, maar dan geneest gij spoedig en snel. Als gij hoest, koop dan vandaag nog een flesch Abdijsiroop. Alle aandoeningen van langen of borst beginnen met een hoest. Door één flesch Abdijsiroop te gebruiken, voorkomt gij ziekten, die Uw leven zouden kunnen vergallen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram Fl. 1.van 550 gram Fl. 2en van 1000 gram Fl. 3 50. Centraal-Depöt L. I. Akker, Rotter dam. Verkrijgbaar bij de bekende weder- verkoopers, alle Drogisten en de meeste Apothekers. ffemeenüsraad. Sommelsdijk. Het huis van de Wed. K. de Vries, staande op het Marktveld alhier, is ingezet door den heer J. Spee voor de som van f 1070 en afgemijnd door den heer Dk. Joppe voor den heer G. Joppe van Goedereede voor de som van f1510. m en BEKENDMAKING. generale schouw over de polders de oost- en westplaten flakkee onder middklharnis en som melsdijk, op donderdag 28 october, 1 909. Dijkgraaf en gezworens van voornoemde polders brengen bij dezen ter kennis van eigenaren en gebruikers van landen in genoemde polders, dat op voorschreven dag des namiddags ten 2 ure, de bovengenoemde schouwing zal plaats hebben over wateringen, toedrachten, dijk- en weggloo- ten, zijlen, dammen, hekken, enz. Gelasten mitsdien een ieder wien znlka aan gaat, te zorgen dat afheiningen in goede orde zijn, de hekkens op de dammen geplaatst en van namen voorzien, de weg- en scheidslooten op behoorlijke diepte en breedte gebracht; en wijders alles in goede orde worden opgeleverd een en ander overeenkomstig de keuren dezer polders. MIDDELHARNI8 12 October 1909. Het Bestuur van de polders Oost-en Westpla ten Flakkee. De Voorzitter, De Seeretaris, K. DE GRAAFF. c. J. H. v. d. BROEK- SCHIETOEFENINGEN VAN HET FORT PAMPUS ZUIDERZEE 3e. DISTRICT. Volgens medededeeling van den Minister van Oorlog zal op 21 en zoo noodig op 22 Oet. a.s. eene Schietoefening worden gehouden van het fort Pampus. Er zal gevuurd worden met kanonnen van licht kaliber (6 oil. Waarbij de volgende onveilige sectien worden begrensd door de ware richtingen Oost tot Z. O. ten Z. (56*) tot op 4500 M. van het fort, op de dagen waarop gevuurd wordt, zal van het fort Pampus een roode vlag waaien, die drie uur voor het begin der oefeningen half stok, en één uur voor de oefening geheel voor geheeschen wordt. Bovendien zullen tegelijkertijd en op dezelfde wijze roode vlaggen waaien van de bat terijen Diemerdam en Durgerdam, de Westbat terij nabij Muiden en de Kerktoren te Muider- berg. (zie Ned. kaart No. 212.) MIDDELHARNI8, 13 October 1909. De Burgemeester ULBO J. MIJ8. BEKENDMAKING. De Burgemeester der Gemeente OOLTGENS- PLAAT maakt hefcend, dat ingevolge besluit van den Heer Directeur der Directe Belastingen invoerrechten en accijnsen te Rotterdam, den Heer Ontvanger der Directe Belastingen te Ou de Tonge, te rekenen vanaf 1 October 1909, tot ontvangst van Directe Belastingen, zitting zal houden in de gemeente OOLTGÈNSPLAAT, den derden Woensdag van iedere maand, met uit zondering van Januari, Februari, Augustus en December, van voormiddags 10,15 tot namiddags 4,15 uur. Ooltgensplaat den 12 October 1909. De Burgemeester, Joh. van PUTTEN. Een geliefkoosde bezigheid. Ook Minister Talma staat bij vele libe rale journalisten nu juist niet in blakende gunst Men tracht gedurig stemming tegen hem te maken. Zoo bijv. blijven velen, ondanks perti nente tegenspraak, volhouden, dat het aanstaand vertrek van den heer Lovink te wijten is aan het optreden van Minister Talma, die den bekwamen Directeur-Ge neraal van Landbouw niet genoeg wist te waardeeren. Sommige vrijzinnige blaadjes zijn er als de kippen bij, om Minister Talma in 'n hok te zettenmaar ziet nu eens wat an dere bladen er van zeggen De Haagsche correspondent van de Middelb. Crt. deelt het verslag mee van een onderhoud, dat hij met een hoogge plaatst persoon* had, die >voor zijn me- dedeelingen volkomen vertrouwen verdient, en ten deze mag gehouden worden, met de details der zaak geheel op de hoogte te zijn*. Aan welke oorzaak, zoo vroeg de Brief schrijver van het Zeeuwsche blad, schrijft ge de ontslagname van den heer Lovink toe? Zou hier allereerst gedacht moeten worden aan een minder goede verhouding tusschen den Directeur-Generaal en den Minister P »VoIstrekt niet,* antwoordde onze zegsmau. »De bladen hebben hierover wel uitvoerige beschouwingen gehouden maar ik kan u verzekeren en u zult wel willen aannemen dat ik dit beter weten kan dan uw collega's dat de .heer Lovink om een heel andere reden vertrekt.* Lokte hem dan de positie, welke hem in uitzicht werd gesteld, zoozeer aan vroeg ik. Juist. Vergeleken bij de positie van een Directeur Generaal in Nederland is die van Directeur van een der departe menten in Indiê in vele opzichten be slist een betere. Daar kan de heer Tal ma niets aan doen evenmiD als men er den heer Lovink, die, behalve voor de hem toevertrouwde belangen van den landbouw, ook voor die van zijn gezin heeft te zorgen, een verwijt van kan maken. Hierin hebt u dan ook m. i. des Pudels Kern te zoekeD. »Des Pudels Kern* was dus volstrekt niet, dat de heeren Talma en Lovink het met elkaar niet konden vinden. Maar deze verklaring van den »hoog- geplaatsten zegsman* zal wel evenmin ba ten als de pertinente tegenspraak der loo- pende geruchten door den heer Lovink zelf. Anti-revolutionaire Ministers in een on gunstig daglicht plaatsen, is nu eenmaal een geliefkoosde bezigheid van sommige vrijzinnige journalisten. Goede diensten bewijst bij dit werkje de bekende »duim«. De Boer en de protectie. Dat was nu een recht mooie vondst Er verschijnt een »vliegend blaadje* in ons vaderland*Het vrije Ruilverkeer genaamd dat met woorden en cijfers vecht voor den vrijhandel. Niets op tegen natuurlijk. Ieder doet zijn best van 't geen hij acht te zijn in 't belang van 't lieve vaderland. En we kunnen ons best voorstellen hoe er menschen zijn, die van een matige protectie allerlei rampen duchten en vreezen, dat ze b, v. de arbeiders bij duizenden over de grens zal drijven, om daar werk te zoeken In nr. 49 van dit blaadje werd onlangs gewezen op het feit, dat ook zonder protectie onze landbouw en veeteelt in de laatste 10 jaren zoo zijn vooruitgegaan. Die vooruitgang is treffend. Aan boter, kaas, rundvee, vleesch, hui den tuinbouw-artikelen aardappelmeel, stroo- carton en diverse zaden voerden we uit, in 1897, voor een waarde van 109millioen en in 1907 voor 174 millioen. Een vermeer dering in 10 jaren tijds van 64Y2 milioen guldens. Dat las een vrijzinnig weekblaadje. Uitkomend in een landbouwstreek. Dat blaadje smulde daaraan. En de boeren en verdere buitenlui wer den nu met ernst gewaarschuwd, om toch niet te doen te hebben met die politieke tinnegieters van Links, maar vooral te zor gen, dat we geen »protectie« kregen die zou den landbouw kwaad doen. Niet waar het klopt als 'n bus 1 Zonder protectie zijn Landbouw en Vee teelt met 64 72 millioen vooruitgegaan dus, past nu op uw neuzen Met protectie gaat het zéker weer mis 1 Het is een mooie redeneering 1 Zonder brood en vleesch is uw jongste in 't eerste levensjaar zóóveel pond aan gekomen dus past er nu op Met brood en andere vaste spijze, gaat het in 't tweede jaar glad mis 1 Als 't >zonder< goed gaat, dan gaat het *meti vast verkeerd historie en ervaring bewijzen het immers Maar alle gekheid op een stokje. Laat ons eens zien wat er van waar is. Vooreerst de landbouw blijft buiten enz. hebben op geenerlei wijze met de protectie te maken. Maar zegt men datgene, wat de boer voor zijn bedrijf noodig heeft, zal met inkomende rechten worden be last En ja dan krijgt een enkele boer de koorts. Maar over 't algemeen zijn de boeren als 't op zaken-doen aankomt, nogal bij de hand en ze rekenen er na. Wat heeft de boer noodig Hoofdzakelijk land en vet. Geen van beiden wordt ingevoerd, dus land noch vee zal door de protectie duur der kunnen worden Maar wel hebben de liberalen al vaak gezegd, dat die boeren wat hooger in de belastingen moeten aangeslagen worden en met name in de bedrijfsbelasting moeten betrokken worden. Volgen kunstmest en landbouwwerktui gen. Kunstmest zal wel altijd onbelast blij ven, omdat het geen »bewerkt artikel* is dat hier ook vervaardigd kan worden en door een recht op kunstmest dus de vader- landsche nijverheid geheel niet wordt ge baat. Resten dan de landbouwartikelen. Waarvoor de boer misschien een kleinig heid méér moet betalen dan voorheen, »Misschien«, want er wordt al aardig wat op 't gebied van landbouwgereedschappen in ons vaderland zelve vervaardigd. Zoo weinig merkbaar, als de verhooging van 't polderpeil, wanneer een schip door de sluis werd geschut. Neen, waarlijk de >vrijhandel< heeft er landbouw en veeteelt niet bovenop gehol pen Dat is een bakerpraatje. Onder Gods zegen deden het stoomploeg en kunstmest, dege wetenschap en kranige praktijk, om niet te vergeten de Regeeringszorg. voor goed landbouwonderwijs en de maatregelen tegen velerlei knoeierij Maar dat alles heeft met protectie en vrijhandel niets uit te staan Wel is er iets anders. Daaraan moeten de boeren es denken! Onzen landbouw en onze veeteelt hangt steeds het zwaard boven 't hoofd. Onze kaas- en boterboeren kunnen niet bestaan, of het buitenland moet de kaas en boter koopen. In 1907 voerden we aan boter en kaas alleen voor 70 millioen gulden uit. Nu wordt in de meeste landen van beide een matig invoerrecht geheven. Waar over heen te komen is. Doch zoodra in eenig land de lui 't in hun hoofd krijgen op onze boter en kaas een hoog invoerrecht te heffen, dan zijn we daar goeddeels weg. En als vele landen zoo deden, dan konden we de beste natuurboter en de volvette kaas ook wel gaan verkoopen'n pond met 'n pond toe Als nu eenig land zulke rare dingen gaat uithalen, wat kunnen wij daar dan tegen doen Vriendschappelijk klagen. Een andere behandeling vragen. Wijzen op 's nabuurs onverstand Jawel dat helpt alles Diemendal. Men wordt beleefd met een kluitje in't riet gestuurd. Neen, 't moet anders gaan. Wij moeten zeggen Hoort eens, 't hemd is nader dan de rok wie kaatst moet den bal verwachtengij belast boter en kaas, wij zullen wijn, manufacturen e. d. g. es flink tusschen de nijptang nemen. Zie dat maakt indruk. Als we dan flink toeknijpen, dan komt zoo'n mogendheid er allicht toe, om te zeggen Laten we elkaar niet langer plagen en samen die invoerrechten weer behoorlijk verlagen. Dat alleen kan helpeD. Maar daD moeten we ook niet vies zijn van een verhooging der invoerrechten, anders doet het Buitenland met ons, wat het wil. Zie dat is een ander vaatje, dan waaruit de vrijhandelaars den boer het biertje tappen. Van dezen kant moet hij de zaak be zien, dan krijgt de boer den juisten kijk op Landbouw en Protectie. Onze Courant. Plaatselijk Nieuws. Soiiu»«!»dijk Door de Rijkspolitie is tegen een drietal personen alhier procever baal opgemaakt wegens ijkwet overtreding, Wegens lichaamsgebreken zijn heden voor de Militieraad afgekeurd de lotelingen C. van Beek, W. Boekhoven, C. van der Bij, P. A. Markus, D. Mulder en A. Tig- geloven. Stad aan 't Haringvliet. Bij het dorschen met de machine had J. Kamerling het ongeluk zich zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Een aantal kleine jongens hebben in een schuurtje van J. Joppe, dat in het land staat, vele verwoestingen aangericht. Vele draineerbuizen hebben ze gebroken en een petroleumstel bijna geheel vernield. De schippersknecht van A. P. A. Goumare had het ongeluk bij zijn werk, zijn pink te brekeD. Geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Gelukkig dat hij valt in de termen der Ongevallenwet. Gelegenhêid tot kostelooze inenting en herinenting zal zijn opengesteld Zaterdag 16 October a s. nam. 2 uur ten huize van Dr. A. W. van Toorenenbergen. Den landbouwer P. Arensman trof het ongeluk, dat van hem een 3-jarige koe ernstig ziek werd, tengevolge waarvan het dier moest worden afgemaakt. De 29-jarige J. E. D. 's avonds thuiskomende, bemerkte dat zijn arm erg was opgezwollen. De geneeskundige consta teerde dat hier bloedvergiftiging in lichten graad in 't spel was, waarvoor inspuiting noodzakelijk was. Den Bommel. Door visscher Polak zijn reeds eenige winterpalingen gevangen. Voor het opruimen der aarde van de kaai, gedurende de bietencompagne is bij inschrijving aangewezen Leendert Raap, alhier. Ooltgensplaat. Bij publicatie is ter openbare kennis gebracht, dat de lotelingen der lichting van 1910 en de lotelingen bestemd ter aanvulling der lichting van 1909, die verlangen bij de zeemilitie te dienen, worden uitgenoonigd zich voor 1 November e.k. ter Gemeente secretarie alhier aan te melden. Bij het 1.1. week plaats gehad heb bende hooge watergetijde geraakte een op het slik bij de steigerdijk liggende oude bark geladen met baaltjes cement vol water. Een 1800 stuks baaltjes werden hierdoor totaal onbruikbaar gemaakt. Een hieruit voortvloeiende schade van plm. f zooo, komt voor rekening van den Heer Vriens van Brede aannemer van het te maken fortje met tunnel onder den steigerdijk alhier. J.l. Woensdag liep het 3-jarig zoontje van den Heer A. L. Hobbel alhier op de kaai. Op den dijk bij de z.g.n. Sluisbak wilde de kleine nog oversteken toen een ledige bietenwagen juist zoude passeeren met het gevolg, dat de kleine viel en over reden werd. De paarden stapten over het kindje heen ook het voorwiel raakte niet, doch het achterwiel der wagen ging het kindje langs het hoofd. Hevig bloedend werd de kleine bij Dr. Hers binnengedragen welke bijgestaan door zijne Echtgenoote het déerlijk gehavende ventje verbond. Hoewel ernstig is de toestand der kleine zoo we vernemen heden bevredigend. J.l. Woensdag werd de dochter der Wed. S. B. alhier in de z.g.n. Boomgaard pad door een knecht van de Landbouwer M. C. Mooijaart aangereden en ernstig aan een der beenen verwond. Deze week werd door de Vereeniging »De Voorzorg* alhier, een ziek varken wegende 42 K.G. Bruto onteigend van de Heer W. Korteweg Lz. en aan de Gebr. Kamerling te Sommelsdijk overgedragen. Vele leden traden dit jaar tot deze nuttige Vereeniging toe en wij twijfelen niet of 1 Nov. a.s. als de gelegenheid wederom zal zijn opengesteld zullen weder velen toe treden. Oude Tonge. Door den Minister van Oorlog is aan het gezin van H. Stassen, voor den tijd dat hij voor eerste oefening onder de wapenen zijn zal, een vergoeding toegekend van f 0.30 per dag. Ondanks de waarschuwing van den eigenaar, zou de landbouwerszoon G. Mijs Woensdagmorgen, den driewieler van De Lignie eens >probeeren.* Maar o, wee nauwelijks waren de wielen ééns rond geweest of de berijder raakte zijn stuur kwijt en bevond zich na een acrobatische toer op schitterende wijze uitgevoerd in een minimum van tijd op den bodem van de Kerkgracht. De fiets bleef ongedeerd. Dirksland Het goederenvervoer met de Tram neemt druk toe. Dinsdagavond wer den 6 wagons ladingen hooi en den volgen den dag een partij uien gedeeltelijk zonder zakken in den wagon van hier naar elders vervoerd, alles van den Heer H. Kooman, De schippers klagen steen en been, dat het veel te weinig regent. Met het drooge weer gaan andere werkzaamheden, zooals aardappelen en uien putten, voor bij de boeren, zoodat er haast geen peen aan de Kaai komen. Zoo iets is wel een strop voor de schippers, men ziet ieder wil op zijn getij visschen en zoodoende is 't altijd wat. Een tweetal jongens tuimelde deze week in de Kerkgracht. De een huilde meer om zijn brood 't welk ook daar in terecht kwam dan om zich zelf. DeD bakker van meening het in het heerlijke vocht geweekte brood niet welkom zou zijn bij moeder de vrouw was zoo goed een paar andere te geven die gaarne werden geaccepteerd. Melissant Woensdag werd door den omroeper bekend gemaakt dat door iemand een portemonnee met geld was verloreD. Eenige o ogenblikken daarna werd het ver lorene door de echtgenoote van P. Oorbeek aan den eigenaar terug bezorgd, die de eerlijke vindster een ruime belooning toe dacht. Goedereede. Tegen Vrijdag, 22 Octo ber a.s. is alhier eene openbare Raadsver gadering belegd. Tot Secretaris der Zuidhollandsche Landbouw-Onderlinge is gekozen de Heer J. van der Koogh te Middelharnis. Ouddorp** Wonderlijke natuurspeling In den tuin van den Heer K. Meijer al hier is een pereboom te zien, waaraan zich volwassen en half-volwassen vruchten bevin den, terwijl thans de boom dit jaar voor de derde maal in vollen bloei staat. Deze week had de voerman J. B. het ODgeluk, dat zijn met paarden, bespannen wagen op het dorp omver viel waardoor hij aan zijn been werd verwond. J. M. gleed dezer dagen, wegens de gladheid van het wagentuig op den weg waardoor hij zich eveneens bezeerde. Verslag van het verhandelde van den Baad der gemeente Sommelsdijk, op Dinsdag i2 Oct.'s av. 7 ure. Tegenwoordig alle leden. De vergadering door den Voorz. geopend zijnde, worden de notulen gelezen, goedgekeurd en ge- teelrend. Aan de orde: 3e. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van den heer M. Kooman dat hij de benoeming tot Regent van het Weeshuis alhier aanneemt. b. Een schrijven van den heer M. Peekstok dat hij de benoeming tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. c. Een schrijven van de Rotterdamsche Tram- wegmastschappy dat zij op de halte Sommelsdijk van de Trambaan een hok heeft geplaatst tot vergadering van alle onreinheid, ik bedoel een onderkomen bij slecht weer voor de passagiers en posterij. d. Brengt de Voorz. verslag uit van de opname door B. en W. der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger. Alles werd in orde bevon den en bleek in kas te zjjn f 503,89'/.. Al het bovenstaande wordt voor kennisgeving aangenomen. 2e. Een schrijven van den heer Bijlevelt, waarbjj hij verzoekt met het oog og zijn werk elders, ontslag als Secretaris van de Plaatselijke Bchoolcommissie. Welk ontslag hem eervol wordt verleend. 3e. Een schrijven van de vuilnisman 8. Visser, daarbij te kennen gevende, dat hij gaarne al is hat dan ook maar voor twee maanden geldelfjken steun verzoekt tot het betalen van een helper bij het schoonhouden der gemeente, daar hjj zulks alleen niet doen kan. Na dat over hem van meer dan eene zijde klachten, namelijk over zijn werk waren uitge sproken, wordt bij wijze van uitzondering die hulp hem voor twee maanden toegestaan. 4e. Een schrijven van deD heerC. J. Mosterdfjk daarbij uitstel van zek maanden verzoekende tot het ontruimen eener woning, bewoond door A. v. Broeke, welke woning indertijd door den Raad onbewoonbaar was verklaard. Op dit verzoek wordt onder nadere goedkeuring gunstig beschikt. 5e. Een missive van den heer Inspecteur der Volksgezondheid, inzake de demping der Kerk gracht, welke gracht door voornoemde heer als zeer schadelijk voor de gezondheid der nabjjwo- nenden wordt geacht. Door den Vooi%. wordt opgemerkt dat die schadelijke werking dier gracht nog zoo groot niet schijnt te zijn als wordt voorgesteld, daar de ervaring heeft geleerd dat bij verschillende epidemische ziekten welke vroeger en later hier hebben geheerscht, niet een enkele der omwo nenden door die ziekte zijn aangetast, welke door meerdere leden ook omwonenden wordt bevestigd. Na bespreking ook van de noodige kosten aan die demping verbonden, wordt besloten alsnog niet tot demping over te gaan. 6e. Een schrijven van de heer A. A.. Mijs en anderen, daarbij meerdere verlichting vragende aan de Langeweg tot aan het station der tram. Aangezien dit request zeer scherp was gesteld en nogal onjuistheden bevat, wordt na zees uit voerige discussie besloten tot het plaatsen van twee lantaarns langs den weg. 7e. Een schrijven van verschillende ingezetenen dezer gemeente, daarbij gemeentelijke subsidie verzoekende voor de Verloskundige Mej. Versteeg, die naar men zegt, elders de betrekking als gemeentelijke vroedvrouw heeft aangenomen en reeds is vertrokken. Nadat gewezen was, ziende op het groot aantal onderteekenaren van het verzoek, dat voornoemde MejufFr. nogal gerespecteerd bleek, werd door den beer Timmerman gezegd dat hij aan zulke requ- esten wat het aantal onderteekenaars betreft, weinig waarde hecht, en stelt hij voor deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. 8e. Wordt door de leden der vereeniging ter drankbestrijding een lokaal der Openbare school gevraagd tot het houden hunner vergaderingen. Wordt goedgunstig beschikt. 9e. Wordt bij monde van den Voorz. gevraagd eveneens een lokaal der Gemeenteschool af te staan tot het geven van landbouw-onderwijs. Waarover eveneens goedgunstigbeBchikt werd. Alsnu wordt de openbare vergadering gesloten en gaat zij over in geheime zitting. Vssschery. Goedereede. Als bijzonderheid zij ge meld, dat door de blazerschuit G O 8 alhier a plm. drie dagen niet minder dan ruiia 550 groote tongen zijn gevangen. Uitslag* Verhooping*. Steclifsxaken Inbraak te Melissant. Voor den Hoogen Raad werd Dinsdag behandeld het cassatieberoep van J. Ph. P., landbouwer te Den Bommel, die met Chr. A, W., veldarbeider aldaar, door de recht bank veroordeeld ieder tot 5 jaar gevange nisstraf, welk vonnis door het gerechtshof was bevestigd, wegens de inbraak, in den avond van den tweeden Kerstdag 1908 ge pleegd in de hoeve van [wed. Segers, waar voor een bedrag van f9572 was ont vreemd. Raadsheer rapporteur mr, Van Goor deed het licht vallen op de omstandigheid dat het bewijsmaterieel bijeengebracht tegen den requirant, die nog steeds zijn onschuld volhoudt, niet in alle opzichten even sterk was. Cassatiemiddelen waren niet aangevoerd. Adv.-gen, jhr. mr. Rethaan Macaré. con cludeerde tot verwerping. Uitspraak 15 October. ^eaneng-d Nieuws. De staking van het stoomtrawler-per soneel. Men schrijft ons nit JJmuiden

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3