fi II til) Buitenland. II'' id h. Mi I' m Een vreemde gesohiedenisEen in cident Zon het een buitenlandaohe kwestie worden? Een verwikkeling tusschen ons vaderland en Zweden Het zal zoo'n vaart niet loopen, maar alweer kan men zien, hoe teeder het ra derwerk is der buitenlandaohe betrekkin gen, en hoe voorziohtigheid steeds de boodschap ia. Wat ia er dan geschied De fonkelnieuwe oüderzeesohe boo, '/Hvalen', kommandant Magneaou, kwam van Fiume aan de Dalmatische kust, en was op reis naar Stockholm. Zij was de Middellandsch zee geluk kig gepasseerd zij had de gevaarlijke golt van Biscaye achter zioh, en hat de Noordzee reeds bereikt, toen er een gebrek aan het roer werd on dekt. De boot was machteloos zij dreef hul peloos rond zij werd een speelpal der golven, en gaf noodseinen. Yan een Vlaardingsch loggerschip wer den die seinen gezien sohipper Hakker wende de boeg naar de boot, en bemerkte, dat het siuurstel in het ongereede was. Hen kwam tot een acooord een stevige sleeptros werd aangebracht, en de logger sleep e het onderzeesche monster naar den Waterweg. Kort voor den Waterweg moest de logger echter wegens windstilte ten an ker komen, en in de kalme zee gelukte het aan boord van den onderzeeër, het stuurstel weder in orde te brengen, waar na een officier van de onderzeesche boot aan sohipper Bakker voorsloeg, den voor genomen tocht op te geven tegen ontvangst van een kleine vergoeding. Daartoe was echter de schipper alleen na onderteeke ning van de in het begin gemaakte overeenkomst te vinden. Dit ia ten minste de lezing, die schip per Bakker van de zaak geeftook is het mogeljjk, dat er een misverstand be stond. Hoe dan ook kommandant Magneson was niet genogen, om aan het verlangen van den schipper te voldoen hij zeide, daartoe niet gemachtigd te zijn. De sleeptros bleef den logger met den onderzeeër verbinden. En den volgenden morgen „dat was verleden Woensdag morgen kwam er een gunstige wind, zoodat de logger zijn tocht dacht voort te zetten, mot den onderzeeër op sleep touw. Maar ja wel daarvan kwam niets. De sleeptros was door het rijen van het schip doorgevijld, en de laatste draden braken, terwijl de schipper verklaart, dat het Zweedsche mes bij het doorkerven van de tros een handje heeft geholpen. De onderzeeër werd vervolgens door een sleepboot bijgestaan, om aan den stij- ger te IJmniden vastgelegd te worden. Thans kwam het tweede bedrijf van het treurspel. Mr. Tideman, de Nimrod der advokaten, die uitruate van zijn we reldberoemde jacht op een gewezen Ne- derlandschen minister-president, werd door de reeders vlan den logger in den arm genomen om hun recht te verschaffen. Hij sprong onmiddelijk op, streek zijn haren recht, en maakte zioh gereed, om het Zweedsche oorlogschip te enteren. Een nieuwe Tromp, een nieuwe Michel de Ruyter wie had het ter wereld gedacht, dat in mr. Tideman een zeeheld sluimerde Hij nam een deurwaarder mede, en met hun beiden bestegen zij ongevraagd het Zweedsche oorlogschip. Voor den commandant schoot er na tuurlijk niets anders over, dan de hand aan het gevest van zijn degen te slaan. Mr. Tideman en de deurwaarder kozen toen het hazenpad, en Mr. Tideman is niet teruggekomen, want nu begreep onze Nimrod toch, dat hij een geweldigen bok had gestoten. Leiden was in last. En Mr. Tideman richtte een uitvoerig telegram aan den minister van buitenlandche zaken met de verrassende mededeeling, nooit geweten te hebben, dat onderzeesche booten tot de marine behoorden. Voorts bood de man aan den komman dant van het Zweedsche oorlogschip zijn verontschuldigingen aan. Maar de kommandant nam de zaak hoog ophij vertrok onmiddelijk met den Zweedschen vice-concul naar Den Haag om zijn beklag te doen. Hij was genegen, om de verontschul diging van Mr. Tideman, wat hem per soonlijk betrof, te aanvaarden, maar hij kon die verontschuldiging niet laten gel den voor de Zweedsche natie, die door de verantwoordelijke handelwijze van dezen onvoorzichtigen advokaat beleedigd was. Wjj willen er niet veel van zeggen, maar het is toch wel gelukkig, dat de goede betrekkingen met een bevriende mogendheid plotseling kunnen verstoord worden door het onbetamelijk optreden van een man, die in de deugd der be scheidenheid nog zoo bitter weinig vor deringen heeft gemaakt. Gelukkig is Dr. Kuyper weer thuis. Laat Mr. Tideman daarheen zijn schre den wenden misschien weet die staats man er een mouw aan te passen :3c Een bloeddorstige anarchist gevangen. De Spaansche Overheid is dan toch zoo gelukkig geweest den aanstoker van het schrikkelijk anarchistisch bedrijt in Barcelo na, waarbij tal van menschen tiet teven verloren, in handen te krijgen. Zijn naam is Ferrer. Het zal vreemd loopen als deze misdadiger er het leven niet bij inschiet. Hij had reeds een zekere beruchtheid verkregen door den laaghartigen aanslag op het koninklijk bruidspaar, en wat hij tijdens de bloedroode Juliweek in Barcelona heeft gedaan, is nog in versche herinnering. Deze man, die verklaart, dat eerst de hel moet losbarsten op deze aarde, om een hemel te verkrijgen, is dan eindelijk in de kerker terrecht gekomen. Een groot deel der Fransehe pers deed zijn uiterste best, om de Spaansche politie op een dwaalspoor te brengen. Nu eens heette het, dat Ferrer in Londen vertoefde dan weer, dat hij te Parijs ot in Zwitser land gezien was. Doch hij had Spanje niet verlatenhij wilde eerst trachten, zijn f50.000 in veilige haven te brengen. Zijn bijzit ging met dien schat naar de Spaansche bank te Barcelona. De directie zeide: >'t Is id orde, maar die effecten staan ten name van Ferrer, en ik zal die effecten eerst verzilveren, indien Ferrer zijn schriftelijk toestemming geeft. De vrouw kwam den volgenden dag reeds terugzij kon inderdaad de schrifte lijke toestemming van den eigenaar over leggen, en de effecten werden verzilverd. Tegelijkertijd was echter de politie ge waarschuwd, en deze begreep, dat de ge vaarlijke anarchist dicht in de buurt moest huizen. Doch waar zat hij Ferrer's vrienden putte al hun krijgs listen uit, om de politie te misleidener werden brieven aan de familie geschreven met onjuiste opgaven van Ferter's verblijf in de hoop, dat de politie deze brieven zou onderschèppen, en op een dwaalspoor ge raken. En het scheelde geen haar, of Ferrer was ontsnapt. Om 1 uur in den nacht zag een der nacht- wachts van Alella, een plaatsje bij Barcelona, een nachtelijken wandelaar langs de huizen sluipen. De nachtwacht hield hem staande hij stond voor Ferrer. Maar de nachtwacht behoorde niet tot de snuggersten Ferrer spelde hem iets op de mouw, en de nachtwacht geloofde het. Een eind verder werd de vluchteling door een paar burgerwachten aangehouden Ferrer deed hun hetzelfde verhaal van zoo even, en hij kon doorgaan. Nu naderde hij den weg naar de Fran sehe grens, toen hij voor den derden keer werd aangehouden. Doch deze patrouille liet zich met geen praatjes afschepen. >Gaa maar eens mee, vrind zeiden zij 't kan best waar zijn, wat gij vertelt, maar voor de voorzichtigheid zullen we je toch even meenemen naar het Stadhuis. En op het Stadhuis liep het anders, dan Ferrer had gewenscht. »Zoo, ben je daar zeide een der be ambten »kom dat is goed 1 Ik herkende je onmiddelijk manen het helpt je niet al heb jij je baard afgeschoren Ferrer wilde nog ontkennen toen zeide de beambte twee korte woorden»E1 Quico* en de anarchist verstomde. Want dat was de bijnaam, die hij als schooljongen hadde beambte had naast hem op de schoolbank gezeten, en zie daar I die jongen was opgegroeid tot een bloed- dorstigen anarchist. Pls&atseiyk Nieuws. Sommelsdijk. Door de Gemeente po litie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen P. v. R. wegens het te vroeg betrek ken van eene nieuwe gestichte woning. Aan de tramhalte aan de Dorps weg alhier, is ten gerieve van 't publiek een wachthuisje geplaatst. Onze vroegere dorpsgenoot, de Heer S. Nipius, ambtenaar ter Secretarie te Schiedam, is aldaar als eenig aanbe- volene tevens benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijke Stand. Naar men zegt is Dr. Reilingh de Vries van MiddelharnisP aangesteld als lijndokter voor het pesso neel bij de tramlijn op dit Eiland. Middelharnis. Naar men verneemt is de vrsscher Bogerman aangesteld als stuur man in de plaats van A. de Koning, die als zoodanig heeft bedankt. Zaterdag viel het zoontje van den stuurman J. de Korte in de haven, welke al spoedig in zinkende toestand verkeerde gelukkig werd dit opgemerkt door G, Jon- gejan, die het genoegen had hem van een wissen dood te redden. Den Heer v. Zielst alhier, is aan gesteld als schrijver voor de Zuid Holl. Bond van suikerfabrikanten gedurende de Najaars Campagne standplaats Cortgene, J.l. Vrijdagmiddag ontstond er achter de huizen der Landbouwer P. K. aan den Steenenweg, een begin van brand, daar men het spoedig bemerkte wist men het vuur met eenige emmers water te blusschen. Zatermiddag had de eerste steen legging plaats van de bouwman^woning van den Landbouwer J. H. Zeedijk, door het 3 jarig zoontje van den eigenaar den Wel Edelen Heer S. C. Korleweg van 's Gravenhage. St<sd aart 't Haringvliet. Waren het «vorige jaar in 't laatst van September reeds zo geboorten ingeschreven, thaus zijn er slechts 12 in de registers ingeschreven. De loleling der lichting 1909, C. J. van Nierop, is in zijn garnizoen het 3e Regt. Infanterie Bergen-op-Zoom, afge keurd wegens lichaamsgebrek. In zijne plaats zal naar alle waarschijnlijkheid worden op geroepen G. Esseltnk. Van den landbouwer Joh. Koert ging een voor een wagen gespannen twee tal paarden op hol, met 't gevolg dat de wagen en paarden onder aan den dijk terecht kwamen en den eigenaar eenige materieele schade berokken werd. Mej. J. Koppenaal had bij het ge bruik van eenige huishoudelijke artikelen het ongeluk zich zoodanig te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Toen Ms. de Wachter bezig was met het lossen van steenkolen had hij het ongeluk met zijn voet tusschen het wiel van den wagen, voor het vervoer ervan bestemd, terwijl deze van de Voorstraat reed, te geraken, waardoor hij zich ernstig bezeerde. Den Bommel. Door A. W. is een postduif gevangen, welke een zilver ringetje aan haar pool had. Tot telleis van de 9e. tienjaarlijkshe volkstelling voor deze gemeente zijn aan gewezen; C. Hoevenagelen J. Raap alhier en den Heer Leeuwenburgh van Oude Tonge. Met het oog daarop worden de in gezetenen in herinnering gebracht de bepalingen van het Koninklijk bersluit van 27 Juli 1SS7 Staatsbl. No. 141, regelende de verplichting tot het doen van aangife voor de bevolkingsregisters. Aangezien, dat het van groot belang is, dat de be volkingsregisters naukeurig worden bijge houden en krachtige medewerking van de ingezetene) hiertoe een eerste vereischte is, dient een ieder wel degelijk op de des betreffende vooschrifien te letten, wil hij niet met geldboete of hechtenis worden gestraft. Werd in de Vooruit (rubriek Stad) van jj. Woensdag, vermeld dat de post bode dezer gemeente P. Bakelaar aldaar was benoemd, echter kan worden mede gedeeld dat daarvan niets bekend was. Geruchten daaromtrent deden wel de ronde, doch officieel was er niets van bekend, Door den veldarbeider F. Kreeft is een aardappel gedolven, wegende het kolossale gewicht van 1 Kilo en ruim een half ons. Voorzeker een zeldzaamheid! Ter algemeene kennis is gebracht dat de kiezerslijst 1909 1910, bevattende de namen van de Kiezers (mannelijke lid maten) der Ned. Herv. Kerk. van af den 27 September a.s. tot en met den 4e. Oct. d.a.v. in de Consistoriekamer is ter visie gelegd. De lijst bevat 100 namen terwijl ieder bevoegd is bij den President van het College van Kerkvoogden bezwa- ret in te brengen, tenminste voor 4 Oct. 1909. Werkgevers en werklieden worden er op gewezen, dat voortaan, wanneer door iemand een ongeluk is overkomen en aan het Postkantoor is aa ngegeven, niet meer Secretarie behoeft te worden aangegeven. In den laatstea tijd komen zeer dikwijls kleine eu groote diefstallen van appelen en peeren uit de tuinen voor. Ondanks het ijverig speuren der politie is men er niet in mogen slagen, eenig spoor van de daders te ontdekken. Ooltgensplaat. Jl. Zaterdagmiddag ontstond een begin van brand bij P. Hot ting alhier door het vlam vatten van een pan met spek op de kachel staande. Het in huis aanwezig zijnde kind zoude weder spoedig zijn verbrand zoo het ongeval niet tijdig was bemerkt en de vlammen gedoofd want de huisvrouw was niet in hare woning aanwezig toen het ongeval plaats greep. De milicien P. van Dam welke was ingedeeld bij de infanterie te Bergen op Zoom is dezer dagen afgekeurd terugge komen. A.s. Donderdagavond ten 6 uur zal in het Hotel Hobbel alhier eene Buiten gewone Algemeene Vergadering worden gehouden, der Coöperatieve Boerenleenbank. Op de agenda worden vermeld Verkiezing van een bestuurslid wegens ontslag nemen van dhr. A. Wagner. Ver kiezing 3 leden van den Raad van Toezicht wegens ontslagname van de Heeren M. Breeman Sr. L. Korteweg Az. en Anth. Mijs. Bespreking uitbreiding bestuur en zoo noodig verkiezing en eenige voorstellen tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement benevens de gewone punten zooals opening Lezing Notulen Rondvraag en Sluiting. Bij het uitgaan der Bewaarschool dezer dagen viel èèn der kleinen en wel het zoontje van J. Kamp van den hardsteenen dorpel van dit gebouw met het noodlottig gevolg dat de arme kleine zijn beentje brak. Oude Tonge. Dinsdag j.l. zijn de in hun ganizoen ongeschikt bevonden lotelingen J,._: C. van Noord en J. Kosten voor Gedeputeer de Staten herkeurd. Ter kennis van belanghebbenden is gebracht, dat den aanvang van het voorber. Mi!, onderricht is gewijzigd en nu bepaald is op 5 Octr. a.s. des n. m, 7 ure. Dirkslaud* De zitting voor den Mili tieraad zal alhier worden gehouden op 15 Oct. a.s. v.m. 9 uur. De Volksbibliotheek wordt Zaterdag 2 Oct as. geopend. Het Voorb. Mil. onderricht vangt alhier aan op Dinsdag 5 October a s. des namiddags 7 uur in een der lokalen van de Openbare school. Verscheidene landbouwers hebben voor de 3 maal hun klavers gemaaid iu dit seizoen. Enkele hebben dit reeds goed gewonnen. Daar de eerste snede grooten- deels mislukt is, brengt zulks hen nog eenige vergoeding. De ziekte in de aardappelen is hier ook met gering. Voor 20 cent per Mud kon men verleden week van dit product de kwade verkoopen. Bij de gegoede burgers ziet men door de Wasch- en strijkinrichtiog uit Sornmels- dijk per as, het waschgoed halen en breogeD. 't Is jammer dat zulks wat duur uitvalt anders konden al onze huismoeders dien gehaten stamper opbergen. Stellendam. De loteling J. K. die in gedeeld werd te Breda is als afgekeurd teruggekeerd. E. v. S. alhier had verleden week het ongeluk, door te vallen aan boord zijn hand zoodanig te bezeeren, dat hij deze niet kan gebruiken. Werkoopingen. Woensdag 29 Sept. a.s. nm. 2 uur bij A. T. Waare en Z11. te Oude Tonge, afslag voor de Erven dhr. A. van Vugt Tbz. van 8 heet. 27 aran 10 centiaren bouwland en water in het Oudeland te Oude Tonge8 heet. 92 aren bouw- en weiland in het Noordland te Oude Tonge 5 heet. 29 aren 50 centiaren bouw- en weiland in de polders Oude Oost- moer en Oudeland te MiddelharnisEen huis met erfpachtsrecht tot 1 Nov. 1949 aan den Noordlandschendijk te Oude Tonge5 heet. 81 aren 90 centiaren bouw-en weiland water in den polder Oud-Herkingen te Her- kingen 8 heet. 64 aren 50 centiaren bouw en weiland, boomgaard en water in den Heeren polder te Oude Tonge 3 heet. 64 aren 30 centiaren, bouwland, weiland en water in den Magdalenapolder te Oude Tonge. Een huis, sehuren erven aan de Voorstraat en Oost achterweg te Oude Tonge. Notaris VAN IS- PELEN. Op Donderdag 30 Sept. 1909 des avonds 74 uur in het logement T. H. Holleman te Nieuwe Tonge Afslag van Het huis met erf aan de Voorstraat te Nieuwe Tonge kad. Sectie A nummers 1382 en 1383, samen groot 1 are 82 centiaren, ten verzoeke van den Heer W. van der Eee te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 6 Oct. 1909 des avonds 7 uur in het logement Hanson te Sommelsdijk Inzet van en Op Woensdag 13 Oct. 1909 des avonds 7 uur in het logement Hanson te Sommelsdijk afslag vanHet huis met erf, waarin sedert geruimen tijd een bakkerij is gevestigd aan het Markplein te Sommelsdijk, kad. Sectie B No. 1147 groot 1 are 5 centiaren, toebe- hoorende aan de Wed. en kinderen van wijlen Krijn de Vries. Notaris VAN BUUREN. Aanbesteding*. Herkingen. B. en W. hebben voorge nomen opnieuw aan te besteden heD ver voer van grond afkomstig van de aan te voe ren suikerbieten die dit jaar op de kaai alhier worden aangevoerd. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht voor Vrijdag 1 Oct e.k. des voorm. to ure. Voorwaarden liggen ter Secretarie ter inzage. tlitslag* Aanbesteding. Herkingen. Den uitslag der gehouden aanbesteding van petroleum en steenkolen ten dienste dezer gemeente is als volgt voor petroleum laagste inschrijver D. de Bruin a 9l/k cent per L. en voor de steenkolen laagste inschrijver A. W. Korvink a 98 cent per H.L. Beiden is delevering gegund. Gemengd Nieuws. Wij vernemen dat de bouw voor een nieuw kerkorgel voor de Ned. Herv. Ge meente te Grijpskerke in Zeeland is opge dragen aan de Firma A. Standaart Orgel fabrikanten te Rotterdam. Flinke soldaten. Vrijdagmiddag reed te Gorinchem een automobiel, waarin behalve de chauffeur, een bejaarde dame en een heer zaten, door het nemen van een te korten zwenk achteruit in den vliet buiten de Kansel poort, Een 40-tal soldaten, die juist van het exercitieveld terugkeerden, bemerkten de neielige positie, waarin de passagiers verkeerden, doch vele handen maakten het werk gemakkelijk en brachten de auto in een oogenblik op het droge. Met den schrik en een nat pak kwamen de reizigers vrij. De dappere redderskregen een belooning. Fouilleering geweigerd. De hulp der politie werd Vrijdag inge roepen in een sigarenfabriek aan de Tee- lingstraat te Utrecht. Daar bestaat de gewoonte, dat het personeel bij het ver laten der fabriek door een controleur wordt gefouilleerd om na te gaan of ook iemand iets medeneemt wat hem niet toekomt. Vrijdag, meldt het U. D„ weigerde een der werklieden deze fouilleering te ondergaan en daar de fabriekscontroleur op z'n stuk bleet staan, werd politie ge roepen. De onwillige persoon werd naar het hoofdbureau gebracht en daar gefouil leerd hij had niets bij zich wat hem niet toekwam. Gevraagd naar de reden van zijn verzet, verklaarde de man, dat hij als eerlijk man zich niet wilde onder werpen aan een vernederenden maatregel. Ernstig luchtvaartongeluk. De bestuurbare ballon „Republique" is Vrijdag tusschen Treval en Villen - euve ontploft en met razende snelheid naar beneden gekomen zoodat het schubje in den grond drong. De 4 reizigers zijn omgekomen. Een gift van den Prins. De voreeniging tof. verbetering van bet lot dar blinden onder bescherming van H.M. de Koningin ea H.M. de Konin gin-Moeder, afd. 's Gravenhage, mocht dezer dagen als blijk van belangstelling in haar arbeid van Z. K. H. den Prins der Nederlanden een gitt van f 25 ont vangen. Een huis ingestort. Vrijdagavond om zes uur had te Breda een vreeselijk ongeluk plaats. Zonder dat een oorzaak op te sporen was, stortte een in aanbouw zijnd huis in de Lange Brug straat in. De s:eiger viel voorover, aan de tegenover liggende huizen groote scha de toebrengend. De vier binnenmuren van het huis vielen om en onder het puin werden eenige werklieden bedolven. Terstond boden eenige buren hulpen mochten zij er in slagen twee werklieden te bevrijden. De verwoesting was echter zóó groot, dat de infanterie moest opge roepen worden, die aanstonds het red dingswerk begon. Er werden negen gewonden opgegra ven. Twee zijn reeds overleden nameljjk een 14-jarige loodgieterskneeht en een metselaar. Onder de zwaargewonden bevindt zich de aannemer zelf. De werklieden waren voor 't meerendeel uit Prinaenhage en Ginneken afkomstig. Per brancards werden de gekwetsten naar het ziekenhuis overgebracht. De burgemeester was bij het reddings werk tegenwoordig, alsmede eenige docto ren. Ook de officier van justitie en de rechter-commissaris behoorde tot de aan wezigen. De besteder vloog tijdens het reddings werk den architect naar de keel, waarop een worsteling plaats had. De twistenden werden door de politie gescheiden. 't Is verwonderlijk, dat geen der voor bijgangers onder het pain zijn geraakt. Van de ruine werd een toto genomen. Ook is een kar met gebruikte metsel- ateenen in beslag genomen. De deelneming in het lot der getroffenen is groot. Zijn schoonmoeder vermoord. Zondagmorgen kreeg de justitie te Hee renveen draadbericht, dat Zaterdagavond te Onna (tig Steen wijk) een moord gepleeg was. Vlak bij de grens tusschen Overijsel en Drente ligt een landwegje naar het westen, waar de woning ligt van Jan Ha ring. 't Is een eenvoudige arbeiderswo ning zonder voordeur, met riet gedekt, terwijl de ingang aan de zijde ligt, ach ter de kamer door het achterhuis. Jan Haring en zijn vrouw hebben een dochter, die nu 18 jaar oud is. Deze dochter Harwich genaamd huwde verleden jaar met den 31-jarigen Lute v. d. Vegt, die in de buurt bij zijn moeder inwoonde. Deze stond niet best bekend hij maakte meermalen kennis met de justitie en week ook al eens naar Duitsch- land uit, om zich aan een vonnis te ont trekken. Na het huwelijk met de 17-jarige dochter van Haring (deze en zijn vrouw waren met dit huwelijk toen wel ingeno men, want v. d. Vegt had wat geld) koqht deze een huisje vlak in de buurt zijner schoonouders. Het huwelijksleven was echter diep treurig. Herhaalde twisten maaken, dat van een geregeld leven geen sprake kon zijn. De jonge vrouw werd moeder en toen het kind 14 dagen oud was, joeg v. d. Vegt de vrouw met het kindje het huis uit. De vrouw nam toen bij haar ouders intrek en ook de man vertrok weer zjjn eigen woning. Dan wa3 de jonge vrouw weder bij haar man, dan trapte hij haar weder de deur uit. Eenige weken geleden vluckte zij voor de derde maai uit de echtelijke woning. Hierdoor was Lute v. d. Vegt erg ont stemd en om zijn baloorigheid te verdrij ven schijnt hij zijn toevlucht tot de jene- verflesch genomen te hebbeD. Dagelijks passeerde v. d. Vegt de wo ning zijner schoonouders bij kwam dan van zijn werk en vroeg dan wel eens zjjn kind te zien, wat hem steeds door de schoonouders geweigerd werd. Hjj hield van dit kind, want aan bu ren vroeg hij verscheidene malen, hoe 't met het kind ging. Hij voegde er dan won 111 kalm wij m v. veen in gre wijk zien. Dez het g« De se Geen gang der lez illustra En de geest, 't licht zoogen: kringer en dan voor e niet ne de kri Daar En terrein] Banr er mo lectuui En de dan v Getjb Harto Ge' en Ai Ge Jann Ov Corn AbraM Ge en K{ On Aren Both De eenig "Woer sister vergt, de v er e Voor den •ontr 41 gauii i

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2