Diieschaarploeg. Straatsteen Advertentiën. m De alles ontsmettende zeep MEID-HUISHOUDSTER Nette leerjongens M. HERMANS, ukken. VIsscherij. Verkoopin^en. gJHslag- Aanbesteding;. De» Bommel. De laagste inschrijvers voor het bouwen van 5 schuurtjes in Flakkee voor rekening van den Dijkring Flakkee C^emen^d lieuws. De Vlaardingsche effectendiefstal. BSoek beoordeel! ng. fierk en School. Sciieepstytüiigen. Markt berichten. PER TELEGRAAF. Op Vrijdag 24 Septeifiber a.s. hopen onze geliefde Ouders Nicoïais van Honkelingen Pieternella de Tos hunne te herdenken. Heden behaagde het den Almachtige tot onze groote droefheid, na een kortstondig lijden van ons weg te nemen onze geliefde Vader BEIJE BOTH Az. in den ouderdom van 76 jaar. Ons van uwe deelneming overtuigd houdende. 2971 ADRIANUS BOTH Bz. Melissant, 20 Sept. 1909. Door dezen betuig ik mede namens Kinderen en Behuwdkind, mijn harte- lijken dank voor de zeer vele bewijzen van deelneming, zoowel van hier als elders ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder 2968 JOB MIJS JANZ. Den Bommel, 20 September 1909. Gevraagd tegen 1 Nov. a. s. een Brieven franco onder letter A. bureau van dit blad2963 Terstond gevraagd een bekwaam Broodbakkersknecht tegen hoog loon, bij A. BOTH, Mr. Bakker, Stad aan 't Haringvliet. Aan 't zelfde adres kan een leerling geplaatst worden.2967 kunnen terstond geplaats worden, tegen hoog loon, ter Stoomdrukkerij van W. BOEKHOVEN te Sommelsdijk Een Drleschaarploeg te koop, nog zeer goed voor f 15,te bevragen en te bezien bij Gebrs. BUIJS te Melissant. 2969 De Landb.vereen. »De Eendracht« te Herkingenwenscht publiek aan te besteden de levering van2966 Voorwaarden tegen inzending van f 0.10 zijn verkrggbaar bij den Secre taris A. W. KEIJZER te Melissant. Uit 760 mud Eigenheimers, die ik in 1908 nieuw heb geteeld in klei grond, liet ik uitzoeken 300 mud Echte Blauwkoppen. Ik liet die aardappelen doorsnijden en opnieuw zetten. Van de uitkomst bied ik U thans poters aan tegen f 1.50 per Hectoliter, zoo lang de voorraad strekt, bij 2948 Steeds meer, wordt Werlinkt gevraagd, omdat het kleedingstuk met Verlinkt geverft beslist niet ver schiet, niet afgeeft en als nieuw weer kan worden gedragen. Prijs per V2 Literflesch met gebruiks aanwijzing f 0.35. Verkrijgbaar te en bij den Vertegenwoordiger voor Goedereede en Overflakkee SOMMELSDIJK. uit de Sutilight-Zeeplabriek, SPECIAAL VOOR ZIER ENK AMERS is voor nieusch en dier ook het beste middel ter genezing van zwerende wonden. rlofgaugers der ien gehouden op Dirkslaad in de ,en moeten deel- '06 - '09. :rneemt is tegen aan het tram- emaakt wegens rordening inzake rank op Zondag iuren. t in een flesch. ad.i een flesch 'olgende protest insch, Engelsch tegen de kwel- and en Pruisen. 17 Aug. 1909.1 een nis van een buste van een rvoor een vrouw u krans. Aan den prooi verslinden- ft om de buste, roo, on kochal Wethouder is in met bijna alge- 1 de plaats van Meer, de heer 1 een geval van ider de varkens n afloop, pt in de Geref. en orgelconcert tl, daartoe wel- enteleden afge- middag was de it, aan de Voor- oekwaamheid te 1 zij, (nagestaard ons onbekende weg liggenden ng. Velen scho- der bewoners ewerfi had haar ken. De drenke- jen, en 't geheel ipel op. De hoed ge witte blouse ïjf, de rok onder s geheel bevuild, s. irloofde W. S. sseld. Gelukkig of iets derge- niet tukken, die [gegeven.) i der Redactie i deur 1 veest U te vragen in Flakkee de halve van mijn soa nu minder familie had, doch t ik altijd nieuwa ard, terwijl ik er Jschen uit Flakkee |- en hcheldebode [waar ik dan wei veet, wie er dood |iijksbootje stapt, iarorn alléén de ph heelt 't mij al at de ééne krant Imand dia buiten ;nen wét opneemt aangenaam zijn iten in Uw blad et iedere keer te end, B. in te voorzien. Red.] iurl Ie. e verzoeken, bij ilgende berichtje 1, uit Herkingen rl van de zoo zeer komen en is men igaan en worden |ald." btje die dit met pordt daar nu in daarvoor flinke o zeer gevreesde e inzender toch |r eigen tijk staat Jjn M. de R., dat |ichtje» nog eens ie pers" zonden JWE LEZER. onze gemeente van post stukken battijden werden ijfel onderheven, |ze gemeente aan- esteld. De oor- d is dus te zoe- Middelharnis, of |am Hellevoet- aatigheden vaak onzer mede-in- van 6 of 9 uren, |n en zoo meer zoo hierin eeni- lt? ng hadden wij Ten, wanneer de |d werd thans zonder dat de Iten. het verzoek, om te nemen, be- |verzoeken even- de poststukken |ankend voor de Een lezer 't Haringvliet. Middelbands. Uit de Noordzee is alhier binnengekomen de vischsloep Ver trouwen* st. C, van den Hoek met 40 ton zoutevisch. Woensdag iï Sept. a.s. nm. 2 uur bij H. van Dongen Cz. te Oude Tonge veiling voor de Erven dhr. A. van Vugt Tbz. en Op Woensdag 22 September 1909 des avonds 6 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis Inzet van a. Huizen en erven aan de Kaai, den Oostdijk en het Vingerling te Middelhar nis, den Oostdijk te Sommelsdijk en de Voorstraat te Stad aan 't Haringvliet, ten ver zoeke van de Erven van den WelEd.G. Heer C. de Vrie3 te 's-Gravenhage. b. Het huis waarin smederij, aan den Molendijk te Som melsdijk ten verzoeke van den Heer L. Kor- vink te Middelharnis. Notarissen Mr. VAN WEEL en» VAN BUUREN. Op Donderdag 23 Sept. 1909 des avonds 7| uur in het logement T. H. Holleman te Nieuwe Tonge Inzet van en Op Donderdag 30 Sept. 1909 des avonds 7$ uur in bet logement T. H. Holleman te Nieuwe Tonge Afslag van Het huis met erf aan de Voorstraat te Nieuwe Tonge kad. Sectie A nummers 13S2 en 1383, samen groot 1 are 82 centiaren, ten verzoeke van den Heer W. van der Ree te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 29 Sept. a.s. nm. 2 uur 'bij A. T. Waare en Zn. te Oude Tonge, afslag voor de Erven dhr. A. van Vugt Thz. van 8 heet. 27 aren 10 centiaren bouwland en water in het Oudeland te Oude Tonge; 8 heet. 92 aren bouw- en wetland in het Noordland te Oude Tonge; heet. 29 aren 50 centiaren bouw- en weiland in de polders Oude Oost- moer en Oudeland te Middelharnis; Een huis met erfpachtsrecht tot 1 Nov. 1949 aan den Noordlandschendijk te Oude Tonge5 heet. 81 aren 90 centiaren bouw- en weiland water in den polder Oud-Herkingen te Her kingen 8 beet. 64 aren 50 centiaren bouw en weiland, boomgaard en water in den Heeren polder te Oude Tonge 3 heet. 64 aren 30 centiaren, bouwland, weiland en water in den Magdalenapolder te Oude Tonge. Een huié, sehuren erven aan de Voorstraat en Oost achterweg te Oude Tonge. Notaris VAN IS- PELEN. Op Woensdag 6 Oct. 1909 des avonds 7 uur in het logement Hanson te Sommelsdijk Inzet van en Op Woensdag 13 Oct. 1909 des avonds 7 uur in het logement Hanson te Sommelsdijk afslag vanHet huis met erf, waarin sedert geruimen tijd een bakkerij is gevestigd aan het Markplein te Sommelsdijk, kad. Sectie B No. 1147 groot 1 are 5 centiaren, toebe- hoorende aan de Wed. en kinderen van wijlen Krijn de Vries. Notaris VAN BUUREN. waren P. Snijder, Oude Tonge Rober, Nieuwe Tonge J. Snijder, Herkingen L. Dorsman, Ooltgensplaat J. Maliepaard, Stad aan 't H. f 195.95 189.89 217. 3> 202. 212.65 Door de locomotief aangereden. Vrijdagmiddag om vier uur is een vee handelaar uit Goidschalkoord, die met paard en kar den overweg onder de ge meente Mijnsheerland wilde oversteken door de locomotief der R. T. M. aan reden. De toestand van den man is zeer zorgwekkend Het paard werd gedood. Het V. D. meldt De politie in Den Haag was er achter gekomen, dat bij een hotelhouder in de Residentie kennisgevingen van aange teekende stukken kwamen voor zekeren J. Bik, die in dat logement verblijf hield, welke aangeteekende stukken ef fecten inhielden van den diefstal afkom stig. De hotelhouder kwam als gemach tigde van Bik de stukken halen, maar de postadministratieintijdsgewaarsehuwd, weigerde de stukken af te geven aan niemand anders dan aan den geadresseerde zelf. Met die boodschap giog de hotelhou der heen, maar Bik zelf kwam de stuk ken niet meer halen en verdween ook sedert uit het logement, waarin hij niet meer werd teruggezien. De hotelhouder wist, dat Bik Utrecht als zijn eigenlijke woonplaats beschouwde, althans te oor- deelen naar 's mans m dedeelingen. Hij gaf daarvan kennis aan de politie, en zoo kwamen de heeren Kikkert en Heuff te Utrecht, om de hulp der politie aldaar in te roepeD. De hotelhouder kon van Bik een vrij volledig signalement geven, aan de hand waarvan de recherche alle hotels en logementen afliep evenwel zon der resultaa Ook werden bij alle effec tenhandelaren lijsten bezorgd met de nummers der gesloten effecten. Men vermoedt, dat.de bewuste persoon zich Bik noemt, maar in waarheid een anderen naam draagt. Inmiddels wordt er natuurlijk scherp toegezien, of de ge signaleerde zich ook te Utrecht ophoudt. Een Bijbel voor Prinses Juliana. Men meldt ons Uit niet minder dan 115 plaa sen heeft reeds de „Vereen. van Chr. Onderw en Onderw. in Ned. en de Overzeesche te- zittingen" bijdragen ontvangen voor een Bijbel, die het Vorstelijk Echtpaar na mens genoemde vereeniging aangeboden zal worden, voor Prinses Juliana. Brieven van De Ruyter en Tromp. Aan het Departement van Marine werd onlangs een uiterst welkome schenking gedaan. De heer E. Luden te Amsterdam kwam eenigen tijd geleden door aankoop in het bezit van een schrijven van den Luite nant-Admiraal Michiel AdriaaDSZoon de Ruyter, gedateerd van 's Lands schip de „Seven Provinciën", 11 Juni 1673, op Bchooneveld d. i. vier dagen na den aldaar tegen de vereenige Eogelsche en Fransche vloten geleverden glorierijken zeeslag. De brief is dus geschreven op een der meest merkwaardige tijdstippen van het leven van De Ruyter, terwijl het schrijven evenzeer een der belangrijkste en roemrijkste zeestrijden betreft, waar in het Admiraalschip de „Seven Provin- oiën" is gewikkeld geweest. Het was o.a. ook op den 7 Juni 1673 tijdens den zeeslag van Schooneveld, dat de Ruyter nadat hij zeven Fraoschen schepen onder den Vice-Admiraal d'Èstaée» uiteen had doen stuiven, de woorden uitte „De vij anden hebben nog ontzag voor de „Seven Provinciën". De brief, die nog in volkomen gaven toestand verkeert, heeft oorspronkelijk deel uitgemaakt van de verzameling van den uit de 18e eeuw bekende geschied schrijver Daniël Gerdes en draagt de on miskenbare bewijzen van echtheid door handtekening en watermerk van het pa pier. Hij luid als volgt Hooch Edel Gebooren en Gestrenge Heere lek ben hoochstens verplicht voor de 'woorden, die uw HoEdGestr. mij belieft te betuigen, met kennisse te dragen van den uitBlag van 't geveoht daarin dat God almachtigh op den 7dn dezer loopenden maendt de Vloote, en der Wapenen van den Staet «00 goe- dentierenlijck heeft believen te Zegenen Wat wij als geringe Instrumenten daartoe hebben geeontribneert zijn wij eer ende Godtshalven verplicht, Uw. HoEdGestrenge weet int district van desselfs Gouvernement der vijanden oogmerk ende intentie mede wel te prevenieeren ende ijdeljte maeoken ver- hoopende daarvan bij vervoloh de oontinuatie ende ocoassasie te hebben van Uw. Ho; Ed Gestr. voor de be wezen civiliteit effectievelijk temogen bedanken, ende betoonen hoe seer ik ben. Hooch Fdel Gebooren en Gestrenge Heer Uw HoEds. Ootmoedige dienaar MICHIEL ADRZ. DE RUYTER. Actum in 's lands schip de Seven Provinciën op Schoone veld den llden Juni 1673. Aan den Heer Y. Beverwoerd. De heer Luden heeft dezen brief aan Zijne Excelentie den Minister van Mari ne aangeboden en het behoeft wel niet te worden verzekerd, dat deze schenking ten zeerste word op prijs gesteld en met alle zorg aan den wensch van den schen ker zal worden gevolg gegeven om dezen brief een passende en blijvende plaats in te ruimen aan boord van het te Am sterdam in aanbouw zijnde Pansterschip „Soven Provinciën". Het „N. v. d. D." geeft naar aanlei ding van deze mededeeling als pendant het volgend karakteristiek briefje van Cornells Tromp aan zijn zuster, geschre ven een dag na denzelfden slag. Men verwachte toen een tweede treffen. Beminde Znster Gisteren hebben wij den dans aan gegaan en ik ben God zij geloofd, gezond hebben ons h rt eens weder op- gehaeit als KeuniDgen. Ik ben op mijn vierde sohip, de „Comeetstar", en meene vandaag een braven dans te danssen. Wij krijgen de Fransen soo aan 't loopen, dat sij de bramseils en alles bjjsette, en soo het vandaeg soo voortgaat, so hope ick dat aller vrien den en ons gebed verhoort sal sijn en dat wij van de tiranny verlost sullen worden. Adieu Couragie. 't Sal waer- aghtig wel gaen. Aan boord 's lands sohip de „Comeetstar" op Schoonveld, den 8 Juny 1673. Huisvlijt. Door een werkman te Vlissingen Cas per Mulder, is vervaardigd een model van het admiraalschip „De Zeven Provin ciën", waaraan de man 10 maanden heeft gewerkt. Het schip is 2 M. lang en van de kiel tot den top, eveneens 2 M., terwijl de breedte 36'/2 cM. is. Het schip, dat den vervaardiger allo eer aandoet, is tot in de kleinste bij zonderheden een getrouwe nabootsing van het oorspronkelijke. Pn Berichtje voor de krantmeneer De Zwolsche Crt. schrijft De copie, die wij ontvangen van cor respondenten en gelegenheids-berichtge versvooral deze laatste ziet er nog al eens naar uit, maar 't bijzondere be paalt zich toch meestal tot den aard vaD het gebruikt papier. Dat men zich van een ouden papieren zak bediend, om ons een nieuwtje te doeu geworden, is nogal gewoon. Nu echter werd ons een stukje copie gebracht door een timmermans knaapje. Deze practische jongeman had geen papier bij de hand, maar hij wist zich te behelpen, en leverde een plank wit hout af, ruim een halve meterlang, 10 duim breed en twee duim dik, „'n berichtje voor de krant meneer Vouwen van bankbiljetten. Men verzoekt ons de aandacht van de betrokken autoriteit er eens op te vestigen hoe verkeerd het is, dat de datum van de bankbiljeten staat op een plaats die het meest to lijden heeft van vouwen en oud worden der biljetten, terwijl naast het het nummer die datum juist datgeneis, waarmee het publiek het meest te maken heeft. Immersvan een bankbiljet leest men alleen de nummers en den dutum om die eventueel op te schrijven, al het andere leest men in den regel niet. Het verdient dus overweging bij een nieuwe druk der biljeten dien datum op eeu zoodanige plaats ,te zetten, dat hij zoolang mogelijk leesbaar blijft. Wat grooter duidelijkheid der datumcijfers wa re dan ook geen overdreven luxe. („Prov. Gr. Ct.") Door drankmisbruik. Zaterdagmorgen is in een sloot onder de gemeente Ambt Almelo het lijk gevonden van den bejaarden J. K., die reeds sedert veertien dagen vermist werd. De verongelukte maakte veel misbruik van sterken drank. O-ngeluk bij het rangeeren. Op het rangeerterrein te Amersfoort werd door het breken der schroetkoppe- ling, de linkerarm van een rangeerder op twee plaatsen gebroken. Afscheid van den zomer. Yan W.-Terschelling wordt aan de „Leeuw. Ct.// gemeld Verschillende verschijnselen in de natuur wijzen er op, dat de zomer ons verlaat en het najaar in aantocht is. Een dier verschijnselen is het trekken der vogels; op geen plaats duidelijker waarneembaar dan op de eilanden en vooral hier. Bij helder weer merkt men er 's nachts niet veel van. Een enkel stemgeluid, een gedruisch door de lucht dat is alles. Zoo veel te meer als de luoht betrokken is en een fijne motregen valt. Honderden vogels, vooral moeras- en zwemvogels, alsmede zangvogels laten een angstig schreeuwen, fluiten en pie pen hooren als ze rondom het electrisch licht van den Branharis als zoovele zwevende sterren ronddwarrelen. Menige vogel, aangetrokken door het sterke licht wordt het slachtoffer van zijn onvoor zichtigheid, of van oogenverblinding. Als fantastische wezens zweven de jon gens, voorzien van lantaarns, rond den toren, hun geluk beproevende om eenige bouten of boutjes machtig te worden. Dit duurt zoolang tot de dag aanbreekt. Direct verdwijnen dan de vogels. Het nieuwe Tarief der Rijksverzeke ringsbank door P. Uligmet. Uitgever: Centr. Werkg. Ris. bank te Amsterdam, Singel 130. De verzeker ingsplich tig» bedrijven komen in 't Staatsblad groepsgewijze voor en het opzoeken van de klasse en de gevarencijfers is moeilijk om die reden. De schrijver heeft onzes iDziens een uitstekend werk gedaan door de bedrijven alfabetisch te groepeereu met achter elk vak of beroep het nommer der klasse en de gevaren- eflfers. Bv. Iemand is aardwerker; dus danig hij in klasse 42 en zijn gsvarencgfer is 46 of 50 of 56 of 62 of 68. Dat is de werkgever moet voor hem per 1000 gld. arbeidsloon betalen van 46 tot 58 gld. premie. Eu zoo kan elke werkgever onmiddellijk weten, wat hy aan premie kwijt is. 'tig een heel stuk werk geweest, al is't boekje niet zoo dik, om dat zoo uit te zoeken. Maar van zoo'n werk heeft men pleizier; want 'tis onmisbaar geworden voor iederen werkgever. Dat men het dan ook eens koope! De lelie van ans Vorstenhals, vertaald door H. S. 8. Kuypee. Uitg. D. A. Daamen, 's Gravenhage. De le afl. (2e druk) ligt voor ons. In 13 afl., elk van 32 blz., tegen 15 cent per afl. zal 't compleet zijn. Een boek voor het volk. Voor 'tvolk, dat Oranje mint. Dat zijn voorgeslacht ook in zijn echtgenooten wil kennen. Charlotte van Bourbon, vrouw vau Willem I, den Vader des Vaderlands, is de hoofdpersoon. En waar zoo herhaaldelijk over de mannen uit 'tHuis van Oranje is ge schreven, hoewel nooit te veel; daar is 't een gelukkige gedachte van de echrijfster ons eens te doen kennis maken met een zoo edele en hoogstaande vrouw als Charlotte van Bourbon. Geschiedt dit een prettig lezende vertaling, die u vasthoudt; dan is 'tpleit voor 'tboek reeds beslist. Inhoud en vorm dekken dan elkaar volkomen. Dit boek zal zijn weg, als de le druk, gewis wel vinden. NIEUWE TONGE. Door stemgerechtigde mans lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot leden van het Kiescollege benoemd K. Breur en P. van Zon in de plaats van J. Niekerk en P. van Alphen Cz. en herbenoemd A. van Alphen Hz. OUDE TONGE. Met ingang van 1 Oct. a. s. is als Hoofd aan de R. C. Lngeie School alhier be noemd de Heer J. L. M. Rensing van Rotterdam. DIRKSLAND Heeren gemachtigden in de Ned. Hexv. Kerk, (zie vorig blad 18 dezer) hebben allen hun benoeming aangenomen. Zondag 26 Sept. in de Godsdienstoefening Collecte voor de School met den Bijbel. ZUIDLAND. A.s Vrijdagavond zal hier van wege het Bestuur „der Vereeniging tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel te Zuid land" worden aanbesteed: het bouwen van een vijfde lokaal aan de bestaande Christ. School en zullen ook eerstdaags sollicitanten voor de benoodigd zijnde onderwijzer met hoofdacte, voor dat lokaal worden opgeroepen. Binnen enkele dagen zal in de Geref. Kerk alhier de nieuwe gaanderij gebouwd worden, noodig voor nieuwe zitplaatsen en voor het in het begin van het volgend jaar te plaatsen nieuwe kerkorgel. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s. s. Kawi, vert. 16 Sept. van Batavia naar Rotterdam. Het s. s. Biliton, van Amsterdam naar Java vert. 17 Sept. van Sues. Het s. s. Qorontalo van Rotterdam naar Java arr. 17 Sept. te Batavia. Het s. s. Celebes, van Batavia naar Amsterdam vert. 16 Sept. van Port-Said. Het s. s. Prins Willem II arr. 17 Sept. van Paramaribo te Amsterdam. Het s.s. Frederik Hendrik,vert. 17 Sept. van Am sterdam naar Paramaribo. Het s. s. Malang vert. 19 Sept. van Rotterdam naar Java. Het s.s. Ophir arr. 19 Sept. van Java naar Rotterdam. Het s. s. Kawi, van Java naar Rotterdam vert. 18 Sept van Padang. Het s. s. Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam arr. 19 Sept. te Genua. Oude Tonge, 17 Sept. Granen. Tarwe per 100 kilo f 8,75 a 9,50. Haver f 7,75 a 8,25. Rogge f 8,a 8,75. Gerst f7.50 a 8. Erwten f 11.a 11.75. Eigenheimers f 1,75 a 1,90. Bonte f 2.— a 0.—. Kralen f 1,90 a 2,10. Ajuin f 0,a 0.Boonen f 11.25 a 12.per Hl. Boter per kilo 10,70. Eieren per stuk 41/, cent. Rotterdam, 20 Sept. Tee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 207 vette Runderen, magere Runderen, 221 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 2676 Schapen en Lammeren, 591 Varkens, 0 Biggen, 0 Bokken of Geiten. Koeien en Ossen van f 0,30 tot 0,35. Stieren Vette Kalveren Sehapen Lammeren Varkens Liohte (v. export) 0,29 0,35 0,20 0,25 0,27 0,- 0,36. 0,42. 0,25. 0,30. 0,29. 0,-. Alles per kilo. Oranen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kilo f 9,a 12,50. Haver per 100 kilo f7,-- a 7,75. Rogge per Hl. f 5,50 a 6, Gerst. Winter- per 100 kilo f 8,tot f 8,75. Chevalier f 9,25 tot f 9,75. Erwten per Hl, f 12.50 a 13. Zaden. Koolzaad f 9.75 a 10, Karwjjzaad f 16.a per 50 kg. Ljjuzaad f 11,50 a 13,per 50 kg. Aardappelen. Zeeuweohe Eigenheimers f 1,20 a 2.40. Brielsche Kralen f 3,50 a 3,76. Geldersche blauwe f 2,20 a 2,40. Zeeuwsche Blauwen f2,20 a 2,40. Eieren. Zeeuwsche f4,60 a 4,80. Overmaasoha f 4,90 a 5,10 per 100 stukB. Rotterdam, 21 Sept. Vee. Aangevoerd 53 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 1358 magere Runderen, 643 vette Runderen, 260 vette Kalveren, 155 nuohtere Kalveren, 856 Graskalveren, 2 Sohapen of Lammeren, 1 Varkens, 196 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,35 tot f 0,37. Stieren 0,27 0,31 Kalveren 0,30 0,40. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 160 a 275 Kalfkoeien f 170 a 320 Stieren 130 a 250 Pinken 70 a 90 Graskalv. 24 a 60 Vaarzen 90 a 150 Paarden 90 a 180 Slaohtpaarden 45 a Fok nuohtere Kalveren f 12,a 20,- 90 Slacht Biggen per week 8,— a 12,—. 7,- a 15,-. 1,10 a 1,60. Handel matig. Boter. Aangevoerd 60 vaten 64 llu 220 stukken a kilo. Prjjzenle kwal. 59, 2e kwal. 56, Se kwal. 63 et. Voor stukken werd besteed a kilo 75 a80ot. Eieren. Aangevoerd 31218 stuks. Kippeneieren f 4,90 a 5,60 per 100 stuks. Eendeneieren 4,90 a 5,45 100 Ganzeneieren 11,50 a 0,100 Kalkoeneieren 0,a 0,100 en 50-JARÏGE ECHTVEREEMIM Hunne dankbare Kinderen. Melissant, Sept. 1909. 2970 Uil aller naam Mej. MAAKÏJE VA» DER WEEL. Uit aller naam lei imesi. plm. 5000 Ko. Snperpüospliaat. 2000 Tliomaspliospliaat. 1000 km, Saperpbosphaat. te koop 300000 stuks Oude Waalgtraatklinkers, tegen bil lijken prijs. Te bevragen bij PIJSACKERPLE1K Si. 34, ROTTERDAM. Telefoon Interc. Ao. 1111. Heeren Loilioivers. P. LUIJERDIJK, - DE» BOMMEL. VERFIN KT. Middelharnis bij A. WATERMAN. Stad a. 't Har. P. J. DORSMAN. Nieuwe Tongo L. VAN ALPHEN. Oude Tonee 1 PEER en longe j. DE KORTE Sz. Den Bommel Abr BOM. Ooltgensplaat Lt. v. GENT. Hz. Dirksland W. v. d. HEIJDEN. Herkingen A. SOETEMAN. Melissant M. v. d. SPAAN. Stellendam Wed. C. KLINK. (Molenkade) Goedereede Wed. v. d. TAK-Schaddelé Ouddorp K. J. SPEÉ B o e K. n. o Y 1 n., I 'Tl 'Tl •n>T-

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3